Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008R0617

    Komisjoni määrus (EÜ) nr 617/2008, 27. juuni 2008 , millega kehtestatakse nõukogu määruse (EÜ) nr 1234/2007 üksikasjalikud rakenduseeskirjad haudemunade ja kodulindude tibude turustusnormide kohta

    ELT L 168, 28.6.2008, p. 5–16 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (HR)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 01/07/2013

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2008/617/oj

    28.6.2008   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 168/5


    KOMISJONI MÄÄRUS (EÜ) nr 617/2008,

    27. juuni 2008,

    millega kehtestatakse nõukogu määruse (EÜ) nr 1234/2007 üksikasjalikud rakenduseeskirjad haudemunade ja kodulindude tibude turustusnormide kohta

    EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

    võttes arvesse nõukogu 22. oktoobri 2007. aasta määrust (EÜ) nr 1234/2007, millega kehtestatakse põllumajandusturgude ühine korraldus ning mis käsitleb teatavate põllumajandustoodete erisätteid (ühise turukorralduse ühtne määrus), (1) eriti selle artikli 121 punkti f koostoimes artikliga 4,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Alates 1. juulist 2008 tunnistatakse nõukogu 29. oktoobri 1975. aasta määrus (EMÜ) nr 2782/75 haudemunade ja kodulindude tibude tootmise ja turustamise kohta (2) määrusega (EÜ) nr 1234/2007 kehtetuks.

    (2)

    Teatavad määrusega (EMÜ) nr 2782/75 ette nähtud sätted ja kohustused ei ole määrusesse (EÜ) nr 1234/2007 üle võetud.

    (3)

    Ühise turukorralduse ja eelkõige turustusnormide järjepidevuse ja tõhusa toimimise huvides tuleks teatavad asjakohased sätted ja kohustused võtta vastu määruse (EÜ) nr 1234/2007 kohaldamise üksikasjalike rakenduseeskirjade raames.

    (4)

    Määruses (EÜ) nr 1234/2007 on sätestatud põhinõuded, millele ühenduses turustatavad haudemunad ja kodulindude tibud peavad vastama. Selguse huvides tuleks kehtestada nende nõuete rakendamiseks uued üksikasjalikud rakenduseeskirjad. Komisjoni määrus (EMÜ) nr 1868/77, milles sätestatakse nõukogu määruse (EMÜ) nr 2782/75 üksikasjalikud rakenduseeskirjad, (3) tuleks seega tunnistada kehtetuks ja asendada uue määrusega.

    (5)

    Määruses (EÜ) nr 1234/2007 on sätestatud teatavad eeskirjad haudemunade ja kodulindude tibude tootmise ja turustamise kohta. Nende eeskirjade kohaldamiseks tuleb kehtestada rakendussätted, millega välistatakse muu hulgas võimalus turustada inkubaatorist võetud mune ilma eritähistuseta, kehtestatakse munadele ning haudemunade ja tibude pakenditele kantavad tähistused ning nähakse ette vajalik sellekohane teavitamine.

    (6)

    Selgub, et igale tootmisüksusele tuleks anda eristav registreerimisnumber, mille aluseks on liikmesriikides selliselt koostatud kood, mis võimaldab kindlaks määrata tootmisüksuse tegevusala.

    (7)

    Lühiajaliste tootmiskalkulatsioonide koostamise võimaldamiseks tuleks ühendusesisese kauplemise ning tibude ja haudemunade tootmisega seotud andmete kogumise süsteemi hallata endiselt hädavajaliku nõudlikkusega. Sätete rikkumisel kohaldatavad sanktsioonid kehtestab iga liikmesriik ise.

    (8)

    Käesoleva määrusega ette nähtud meetmed on kooskõlas põllumajandusturgude ühise korralduse komitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Mõisted

    Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

    1)

    „haudemunad” – kombineeritud nomenklatuuri alamrubriiki 0407 00 11 ja 0407 00 19 kuuluvad kodulinnumunad, mis on ette nähtud tibude tootmiseks ja liigitatud linnuliigi, -kategooria ja -tüübi alusel, tähistatud vastavalt käesoleva määruse sätetele ning toodetud ühenduses või imporditud kolmandatest riikidest;

    2)

    „tibud” – kombineeritud nomenklatuuri alamrubriiki 0105 11 ja 0105 19 kuuluvad ühenduses toodetud või kolmandatest riikidest imporditud eluskodulinnud massiga kuni 185 g:

    a)

    tootmiskarja tibud: ühte järgmisse liiki kuuluvad tibud:

    i)

    broilertibud: tibud, keda nuumatakse ja kes tapetakse enne, kui nad saavad suguküpseks;

    ii)

    munakanatibud: tibud, kes kasvatatakse üles toidumunade tootmiseks;

    iii)

    liha-munakanatibud: muna- või lihatootmiseks ette nähtud tibud;

    b)

    paljunduskarja tibud: tootmiskarja tibude tootmiseks ette nähtud tibud;

    c)

    aretuskarja tibud: paljunduskarja tibude tootmiseks ette nähtud tibud;

    3)

    „tootmisüksus” – iseseisev tootmisüksus või mõne tootmisüksuse osakond, mis tegeleb ühega järgmistest tegevusvaldkondadest:

    a)

    aretusfarm: tootmisüksus, kus toodetakse aretus-, paljundus- või tootmiskarja tibude tootmiseks ette nähtud haudemune;

    b)

    paljundusfarm: tootmisüksus, kus toodetakse tootmiskarja tibude tootmiseks ette nähtud haudemune;

    c)

    haudejaam: tootmisüksus, kus hautatakse mune ja koorutatakse ning tarnitakse tibusid;

    4)

    „võimsus” – suurim haudemunade kogus, mida on võimalik panna korraga inkubaatoritesse, koorumiskapid välja arvatud.

    Artikkel 2

    Tootmisüksuse registreerimine

    1.   Tootmisüksuse taotluse korral registreeritakse ta liikmesriigi määratud pädeva asutuse juures ja talle antakse eraldusnumber.

    Tootmisüksustelt, kes ei järgi käesoleva määruse sätteid, võib eraldusnumbri ära võtta.

    2.   Kõik lõikes 1 osutatud taotlused tootmisüksuste registreerimiseks adresseeritakse selle liikmesriigi pädevale asutusele, kelle territooriumil tootmisüksus asub. Kõnealune asutus annab registreeritud tootmisüksusele eraldusnumbri, mis koosneb ühest I lisas esitatud koodist ja tunnusnumbrist, mille järgi on võimalik tootmisüksuse tegevusvaldkonda kindlaks teha.

    3.   Liikmesriigid teavitavad komisjoni viivitamata muudatustest eraldusnumbrite andmise aluseks olevas tootmisüksuste tegevusala kindlaksmääramiseks kasutatavas koodis.

    Artikkel 3

    Haudemunade ja nende pakendite märgistamine

    1.   Tibude tootmiseks kasutatavad haudemunad märgistatakse eraldi.

    2.   Tibude tootmiseks kasutatavad haudemunad märgistab üksikult tootja, trükkides munadele oma eraldusnumbri. Märgistus tehakse kustutamatu musta tindiga vähemalt ühe millimeetri kõrguste ja kahe millimeetri laiuste tähtede ja numbritega.

    3.   Liikmesriigid võivad erandina lubada haudemunade märgistamist lõikes 2 kirjeldatud viisist erinevalt, tingimusel et märgistus on musta värvi, kustumatu, selgelt nähtav ja suurusega vähemalt 10 mm2. Sel viisil märgistatakse munad enne nende inkubaatorisse panemist kas tootmisettevõttes või haudejaamas. Kõnealust võimalust kasutavad liikmesriigid teavitavad sellest teisi liikmesriike ja komisjoni ning edastavad neile sel eesmärgil vastu võetud sätted.

    4.   Haudemune veetakse ainult täielikult puhastes pakendites, mis sisaldavad ainult ühe linnuliigi, -kategooria või -tüübi haudemune, mis pärinevad ühest ja samast tootmisüksusest ning kannavad ühte II lisas loetletud märgist.

    5.   Teatavates kolmandates impordiriikides kehtivate normide järgimiseks võivad ekspordiks ette nähtud haudemunad ja nende pakendid olla varustatud käesolevas määruses sätestamata andmetega, tingimusel et ei ole ohtu neid käesolevas määruses või määruse (EÜ) nr 1234/2007 artikli 121 punktis d ja osutatud määruse rakendusmäärustes sätestatud andmetega segi ajada.

    6.   Igat tüüpi pakenditel või mahutitel, milles kõnealuseid mune veetakse, peab olema tootja eraldusnumber.

    7.   Liikmesriikide vahel võib vedada või turustada üksnes vastavalt käesolevale artiklile märgistatud haudemune.

    8.   Kolmandatest riikidest pärinevaid haudemune võib sisse vedada ainult juhul, kui neile on vähemalt kolme millimeetri kõrguste tähtedega trükitud päritoluriigi nimi ja sõnad: „à couver”, „broedei”, „rugeaeg”, „Bruteier”, „προς εκκόλαψιν”, „para incubar”, „hatching”, „cova”, „para incubação”, „haudottavaksi”, „för kläckning”, „líhnutí”, „haue”, „inkubācija”, „perinimas”, „keltetésre”, „tifqis”, „do wylęgu”, „valjenje”, „liahnutie”, „за люпене” või „incubare”. Nende pakendid peavad sisaldama ainult ühe linnuliigi, -kategooria või -tüübi haudemune, mis on pärit samast päritoluriigist ja samalt saatjalt ning millele on märgitud vähemalt järgmised andmed:

    a)

    munadele trükitud tähised;

    b)

    kodulinnuliik, kellelt munad pärinevad;

    c)

    saatja nimi või ärinimi ja aadress.

    Artikkel 4

    Tibusid sisaldavate pakendite märgistamine

    1.   Tibud pakitakse linnuliikide, -tüüpide ja -kategooriate kaupa.

    2.   Karbid sisaldavad ainult ühest haudejaamast pärit tibusid ja neile on märgitud vähemalt haudejaama eraldusnumber.

    3.   Kolmandatest riikidest pärinevaid tibusid võib sisse vedada ainult juhul, kui nad on rühmitatud lõike 1 kohaselt. Karbid peavad sisaldama ainult samast päritoluriigist ja samalt saatjalt pärinevaid tibusid ja neile on märgitud vähemalt järgmised andmed:

    a)

    päritoluriigi nimi;

    b)

    kodulinnuliik, kellelt tibud pärinevad;

    c)

    saatja nimi või ärinimi ja aadress.

    Märgistused kantakse pakenditele kustutamatu musta tindiga, kasutades tähti ja numbreid, mis on vähemalt 20 mm kõrged ja 10 mm laiad ja mille joonepaksus on 1 mm.

    Artikkel 5

    Saatedokument

    1.   Iga lähetatava haudemunade või tibude partii kohta koostatakse saatedokument, mis sisaldab vähemalt järgmisi andmeid:

    a)

    tootmisüksuse nimi või ärinimi, aadress ja eraldusnumber;

    b)

    haudemunade või tibude arv liigitatuna linnuliigi, -kategooria ja -tüübi alusel;

    c)

    lähetuskuupäev;

    d)

    kaubasaaja nimi ja aadress.

    2.   Kolmandatest riikidest imporditud haudemunade ja tibude partiide puhul tuleb tootmisüksuse eraldusnumber asendada päritoluriigi nimega.

    Artikkel 6

    Registreerimine

    Igas haudejaamas registreeritakse liikide, kategooriate (aretus-, paljundus- või tootmiskari) ja tüüpide (liha või munade tootmine või mõlemad) kaupa järgmised andmed:

    a)

    munade haudumapaneku kuupäev, hauduma pandud munade arv ja haudemunad tootnud tootmisüksuse eraldusnumber;

    b)

    koorumispäev ja tegelikuks kasutamiseks ette nähtud koorunud tibude arv;

    c)

    inkubaatorist välja võetud hauduma pandud munade arv ja ostja isikuandmed.

    Artikkel 7

    Inkubaatorist välja võetud munade kasutamine

    Inkubaatorist välja võetud hauduma pandud mune kasutatakse muuks otstarbeks kui inimtoiduks. Neid võib kasutada tööstuslike munadena komisjoni määruse (EÜ) nr 589/2008 (4) artikli 1 teise lõigu punkti h tähenduses.

    Artikkel 8

    Teabevahetus

    1.   Iga haudejaam teatab korra kuus liikmesriigi pädevale asutusele liikide, kategooriate ja tüüpide lõikes hauduma pandud munade, koorunud tibude ja tegelikuks kasutamiseks ette nähtud tibude arvu.

    2.   Vajaduse korral nõutakse lõikes 1 osutamata tootmisüksustelt statistilisi andmeid aretus- ja paljunduskarjade lindude kohta vastavalt määruse (EÜ) nr 1234/2007 artikli 195 lõikes 2 sätestatud korras vastu võetud eeskirjadele ja tingimustele.

    3.   Pärast artiklites 1 ja 2 osutatud andmete laekumist ja analüüsimist edastavad liikmesriigid komisjonile eelmise kuu andmetel põhineva kuukokkuvõtte niipea kui võimalik.

    Lisaks märgitakse liikmesriikide esitatud kokkuvõtetes sama kuu jooksul imporditud ja eksporditud tibude arv linnuliikide, -kategooriate ja -tüüpide lõikes.

    4.   Lõikes 3 osutatud kokkuvõtte tüüpvorm on esitatud III lisas. Liikmesriigid edastavad komisjonile kõnealuse kokkuvõtte igal kalendrikuul hiljemalt nelja nädala jooksul pärast vastava vaatluskuu lõppu.

    5.   Liikmesriigid võivad kasutada III lisas esitatud kokkuvõtte tüüpvormi (I osa) määruse lõigetes 1 ja 2 osutatud teabe kogumiseks haudejaamadelt.

    6.   Liikmesriigid võivad sätestada, et tibude suhtes koostatakse artiklis 5 osutatud saatedokument mitmes eksemplaris. Sellisel juhul saadetakse kõnealuse dokumendi üks eksemplar artiklis 9 osutatud pädevale asutusele impordi, ekspordi või ühendusesisese kaubanduse korral.

    7.   Liikmesriigid, kes kasutavad lõikes 6 osutatud menetlust, teavitavad sellest teisi liikmesriike ja komisjoni.

    Artikkel 9

    Kontrolliasutused

    Käesoleva määruse sätete järgimist kontrollivad iga liikmesriigi määratud asutused. Nende asutuste loetelu edastatakse teistele liikmesriikidele ja komisjonile hiljemalt üks kuu enne käesoleva määruse jõustumiskuupäeva. Teisi liikmesriike ja komisjoni teavitatakse kõigist selles nimekirjas tehtavatest muudatustest hiljemalt ühe kuu jooksul arvestatuna muudatuste tegemisest.

    Artikkel 10

    Sanktsioonid

    Liikmesriigid võtavad kõik vajalikud meetmed, et kohaldada sanktsioone haudemunade ja kodulindude tibude tootmist ja turustamist käsitlevate määruste mis tahes rikkumiste puhul.

    Artikkel 11

    Aruanded

    Liikmesriigid saadavad komisjonile enne iga aasta 30. jaanuari statistilised andmed haudejaamade ülesehituse ja tegevuse kohta, kasutades IV lisas esitatud tüüpvormi.

    Artikkel 12

    Kehtetuks tunnistamine

    Määrus (EMÜ) nr 1868/77 tunnistatakse alates 1. juulist 2008 kehtetuks.

    Viiteid määrusele (EMÜ) nr 2782/75 käsitatakse viidetena käesolevale määrusele ja neid loetakse vastavalt V lisas esitatud vastavustabelile.

    Artikkel 13

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub seitsmendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Seda kohaldatakse alates 1. juulist 2008.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 27. juuni 2008

    Komisjoni nimel

    komisjoni liige

    Mariann FISCHER BOEL


    (1)  ELT L 299, 16.11.2007, lk 1. Määrust on viimati muudetud komisjoni määrusega (EÜ) nr 510/2008 (ELT L 149, 7.6.2008, lk 61).

    (2)  EÜT L 282, 1.11.1975, lk 100. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1791/2006 (ELT L 363, 20.12.2006, lk 1).

    (3)  EÜT L 209, 17.8.1977, lk 1. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1792/2006 (ELT L 362, 20.12.2006, lk 1).

    (4)  ELT L 163, 24.6.2008, lk 6.


    I LISA

    Artikli 2 lõikes 2 osutatud koodid

    BE

    Belgia

    BG

    Bulgaaria

    CZ

    Tšehhi Vabariik

    DK

    Taani

    DE

    Saksamaa Liitvabariik

    EE

    Eesti

    IE

    Iirimaa

    EL

    Kreeka

    ES

    Hispaania

    FR

    Prantsusmaa

    IT

    Itaalia

    CY

    Küpros

    LV

    Läti

    LT

    Leedu

    LU

    Luksemburg

    HU

    Ungari

    MT

    Malta

    NL

    Madalmaad

    AT

    Austria

    PL

    Poola

    PT

    Portugal

    RO

    Rumeenia

    SI

    Sloveenia

    SK

    Slovakkia

    FI

    Soome

    SE

    Rootsi

    UK

    Ühendkuningriik


    II LISA

    Artikli 3 lõikes 4 osutatud märgised

    :

    bulgaaria keeles

    :

    яйца за люпене

    :

    hispaania keeles

    :

    huevos para incubar

    :

    tšehhi keeles

    :

    násadová vejce

    :

    taani keeles

    :

    Rugeæg

    :

    saksa keeles

    :

    Bruteier

    :

    eesti keeles

    :

    Haudemunad

    :

    kreeka keeles

    :

    αυγά προς εκκόλαψιν

    :

    inglise keeles

    :

    eggs for hatching

    :

    prantsuse keeles

    :

    œufs à couver

    :

    itaalia keeles

    :

    uova da cova

    :

    läti keeles

    :

    inkubējamas olas

    :

    leedu keeles

    :

    kiaušiniai perinimui

    :

    ungari keeles

    :

    Keltetőtojás

    :

    malta keeles

    :

    bajd tat-tifqis

    :

    hollandi keeles

    :

    Broedeieren

    :

    poola keeles

    :

    jaja wylęgowe

    :

    portugali keeles

    :

    ovos para incubação

    :

    rumeenia keeles

    :

    ouă puse la incubat

    :

    slovaki keeles

    :

    násadové vajcia

    :

    sloveeni keeles

    :

    valilna jajca

    :

    soome keeles

    :

    munia haudottavaksi

    :

    rootsi keeles

    :

    Kläckägg


    III LISA

    HAUDEMUNADE JA KODULINDUDE TIBUDE TOOTMISE JA TURUSTAMISE KUUKOKKUVÕTE

    I   OSA

    Riik:

    Aasta:

    1 000 ühikut


    Kirjeldus

    Jaanuar

    Veebruar

    Märts

    Aprill

    Mai

    Juuni

    Juuli

    August

    September

    Oktoober

    November

    Detsember

    A.

    Haudemunade inkubatsioon

    Kuked, kanad, tibud

    Vanem- ja vanavanemkari

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tootmiskari

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Vanem- ja vanavanemkari

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tootmiskari

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Liha-muna

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pardid

    Tootmiskari

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Haned

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kalkunid

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pärlkanad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    B.

    Tibude kasutamine

    Kuked, kanad, tibud

    Vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Munejad emaslinnud

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Nuumkarja emas- ja isaslinnud

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Liha-muna

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pardid

    Nuumkarja emas- ja isaslinnud

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Haned

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kalkunid

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pärlkanad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kuked, kanad, tibud

    Soo määramiseks ette nähtud tibud

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    KODULINDUDE TIBUDE VÄLISKAUBANDUS

    II   OSA

    Riik:

    Aasta:

    1 000 ühikut


    Ühendusesisese kaubandus

    Jaanuar

    Veebruar

    Märts

    Aprill

    Mai

    Juuni

    Juuli

    August

    September

    Oktoober

    November

    Detsember

    IMPORT

    Kuked, kanad, tibud

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Liha-muna

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pardid

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Haned

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kalkunid

    Tibud: tootmiskari

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pärlkanad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    EKSPORT

    Kuked, kanad, tibud

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Liha-muna

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pardid

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Haned

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kalkunid

    Tibud: tootmiskari

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pärlkanad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    Import …st/-lt ja eksport kolmandatesse riikidesse

    Jaanuar

    Veebruar

    Märts

    Aprill

    Mai

    Juuni

    Juuli

    August

    September

    Oktoober

    November

    Detsember

    IMPORT

    Kuked, kanad, tibud

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Liha-muna

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pardid

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Haned

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kalkunid

    Tibud: tootmiskari

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pärlkanad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    EKSPORT

    Kuked, kanad, tibud

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Munejad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: vanem- ja vanavanemkarja emaslinnud

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Tibud: tootmiskari

    Broiler

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Liha-muna

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pardid

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Haned

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kalkunid

    Tibud: tootmiskari

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pärlkanad

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Saajad

    :

    1.

    Direction générale de l'agriculture, division des produits de l'aviculture, rue de la Loi 200, B-1049 Bruxelles.

    2.

    Office statistique des Communautés européennes, statistique agricole, Luxembourg 1, Centre européen, boîte postale 1907, Luxembourg.


    IV LISA

    HAUDEJAAMADE ÜLESEHITUS JA TEGEVUS

    Image

    Image


    V LISA

    Vastavustabel

    Määrus (EMÜ) nr 2782/75

    Määrus (EMÜ) nr 1868/77

    Käesolev määrus

    Artikkel 1

    Artikkel 1

    Artikkel 3

    Artikli 2 lõige 1

    Artikli 1 lõige 1

    Artikli 2 lõige 2 ja I lisa

    Artikli 1 lõige 2

    Artikli 2 lõige 3

    Artikli 5 lõige 1

    Artikli 3 lõige 1

    Artikli 2 lõige 1

    Artikli 3 lõige 2

    Artikli 2 lõike 2 esimene lõik

    Artikli 3 lõige 3

    Artikli 2 lõike 2 teine lõik

    Artikli 3 lõige 6

    Artikli 2 lõike 2 kolmas lõik

    Artikli 3 lõige 3

    Artikli 5 lõige 2

    Artikli 3 lõige 4 ja II lisa

    Artikli 5 lõige 3

    Artikli 3 lõige 5

    Artikkel 6

    Artikli 3 lõige 8

    Artikli 2 lõige 3

    Artikli 3 lõige 7

    Artikkel 11

    Artikli 4 lõiked 1 ja 2

    Artikkel 12

    Artikli 4 lõike 3 esimene lõik

    Artikkel 3

    Artikli 4 lõike 3 teine lõik

    Artikkel 13

    Artikkel 5

    Artikkel 7

    Artikkel 6

    Artikkel 8

    Artikkel 7

    Artikkel 9

    Artikli 8 lõiked 1 ja 2

    Artikli 10 lõige 1

    Artikli 8 lõige 3

    Artikli 4 lõige 1

    Artikli 8 lõige 4

    Artikli 4 lõige 2

    Artikli 8 lõige 5

    Artikli 4 lõige 3

    Artikli 8 lõige 6

    Artikli 4 lõige 4

    Artikli 8 lõige 7

    Artikkel 16

    Artikkel 9

    Artikkel 5

    Artikkel 10

    Artikkel 6

    Artikkel 11

    Artikkel 7

    Artikli 12 esimene lõik

    Artikkel 8

    Artikkel 13

    I lisa

    III lisa

    II lisa

    IV lisa


    Top