EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32005R0349

Komisjoni määrus (EÜ) nr 349/2005, 28. veebruar 2005, millega kehtestatakse eeskirjad ühenduse toetuse osas erakorraliste ning teatavate loomahaiguste vastaste meetmete jaoks, mis on ette nähtud nõukogu otsuses 90/424/EMÜ

ELT L 275M, 6.10.2006, p. 158–171 (MT)
ELT L 55, 1.3.2005, p. 12–25 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (BG, RO, HR)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 22/08/2008

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2005/349/oj

1.3.2005   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 55/12


KOMISJONI MÄÄRUS (EÜ) nr 349/2005,

28. veebruar 2005,

millega kehtestatakse eeskirjad ühenduse toetuse osas erakorraliste ning teatavate loomahaiguste vastaste meetmete jaoks, mis on ette nähtud nõukogu otsuses 90/424/EMÜ

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

võttes arvesse nõukogu 17. mai 1999. aasta määrust (EÜ) nr 1258/1999 ühise põllumajanduspoliitika rahastamise kohta, (1) eriti selle artikli 3 lõiget 4,

ning arvestades järgmist:

(1)

Nõukogu 26. juuni 1990. aasta otsuse 90/424/EMÜ (kulutuste kohta veterinaaria valdkonnas) (2) artiklitega 3, 4, 6 ja 11 nähakse ette, et teatud tingimustest kinnipidamisel saavad liikmesriigid nimetatud artiklites sätestatud olukordade puhul haiguste likvideerimiseks ühenduse rahalist toetust.

(2)

Otsuse 90/424/EMÜ artikli 6 lõikes 3 ja artikli 11 lõikes 5 täpsustatakse, et sellise rahalise toetusega seotud otsused peavad määratlema abikõlblikud kulutused, ning artiklid 4 ja 11 viitavad artikli 3 sätetele, eriti menetlussätetele.

(3)

Otsuse 90/424/EMÜ artikliga 40 a sätestatakse, et asjaomase otsuse alusel rahastatavaid kulutusi haldab otseselt komisjon vastavalt nõukogu 25. juuni 2002. aasta määruse (EÜ, Euratom) nr 1605/2002 mis käsitleb Euroopa ühenduste üldeelarve suhtes kohaldatavat finantsmäärust (3) artiklile 148.

(4)

Siiski ei nähta määrusega (EÜ) nr 1258/1999 kõnealuste assigneeringute haldamise osas ette ühtegi eeskirja. Lisaks määratakse otsusega 90/424/EMÜ kindlaks abikõlblikkuse tingimused ühenduse rahaliseks toetuseks. Neid on vaja täpsustada.

(5)

Lihtsustamise ja asjaomaste assigneeringute finantshaldamise läbipaistvuse ning liikmesriikide võrdse kohtlemise tagamiseks, ja toetuse saamise tingimustele vastavateks peetavate loomade ja toodete puhul ülehindamise vältimiseks, oleks asjakohane üksikasjalike selgituste esitamine ja eeskirjade sätestamine, mida kohaldatakse liikmesriikide esitatava kulutuste hüvitamise taotluse korral.

(6)

Veatu finantshaldamise tagamiseks on vaja kiiresti saada teavet haigusega toimetulemise kohta ning eelkõige korrapäraseid hinnanguid liikmesriikide tehtavate kulutuste kohta.

(7)

Vastavalt 17. mai 1999. aasta määruse (EÜ) nr 1258/1999 artikli 3 lõikele 2 rahastab ühenduse eeskirjade kohaselt võetud veterinaar- ja taimetervisemeetmeid Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondi tagatisrahastu. Kõnealuse määruse artikleid 8 ja 9 kohaldatakse finantskontrolli eesmärgil.

(8)

Seoses hobuslaste kasvatuse iseärasustega ja tagajärgedega, mille toob endaga kaasa nendega kaasnevate haigustega toimetulemine, tuleks hobuslased jätta käesoleva määruse kohaldamisalast välja, ilma et see piiraks otsuse 90/424/EMÜ sätteid.

(9)

Tuleb täpsustada protsendimäärad rahvusvaluutas esitatud kulutuste hüvitamise taotluste konverteerimise kohaldamiseks, nagu sätestatud määruse (EÜ) nr 2799/98 (millega kehtestatakse põllumajanduse eurol põhinev valuutakord) (4) artiklis 1 d).

(10)

Oluline on finantsauditite läbiviimise menetluse täpsustamine.

(11)

Komisjonil peab olema võimalus muuta tähtaegu ning käesolevas määruses ette nähtud kõlblike kulutuste vähendusi kui liikmesriigid esitavad arvestatavad põhjendused, eriti seoses haldussätete kohaldamisega vastavalt käesolevale määrusele.

(12)

Käesoleva otsusega ettenähtud meetmed on kooskõlas Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondi komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Kohaldamisala

1.   Käesolevat määrust kohaldatakse ühenduse liikmesriikidele antavate rahaliste toetuste korral vastavalt käesoleva määruse artiklites 3–5 määratletud abikõlblikele kulutustele seoses haiguste likvideerimise meetmetega olukordades, millele on viidatud nõukogu otsustes 90/424/EMÜ artikli 3 lõikes 1, välja arvatud hobuslasi puudutavad haigused, samuti selle otsuse artikli 4 lõigetes 1 ja 2, artikli 6 lõikes 2, ja artikli 11 lõikes 1.

2.   Ilma et see piiraks täiendavate abikõlblikkuse kriteeriumide vastuvõtmist, mida võib määrata vastavalt otsuse 90/424/EMÜ artikli 3 lõikes 4, artikli 6 lõigetes 2 ja 3 ning artikli 11 lõikes 4 sätestatud otsustele (edaspidi eriotsused), võib nende otsuste raames käesoleva määruse kohaldamist laiendada teiste meetmete rahastamisele, mida käesoleva artikli 1. lõike sätted ei hõlma, eelkõige

a)

otsuse 90/424/EMÜ artikli 11 lõike 4 punkti a alapunktis v ettenähtud hüvitamisele vaktsineerimise korral ja

b)

tegevuskuludele, mis on seotud otsuse 90/424/EMÜ artikli 3 lõikes 2a ja artikli 6 lõikes 2 sätestatud erimeetmetega.

3.   Asjaomane määrus ei piira põhimõtet, et liikmesriikide kantud ja makstud kulutuste abikõlblikkus ühenduse rahalise toetuse saamise tingimuseks on ühenduse eeskirjade järgimine.

Artikkel 2

Mõisted

Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

a)   kiire ja nõuetekohane hüvitamine– hüvitise tasumine üheksakümne päeva jooksul pärast loomade tapmist vastavalt turuväärtusele;

b)   turuväärtus– hind, mida omanik oleks looma eest saanud vahetult enne nakatumist või tapmist, võttes arvesse looma kõlblikkust, kvaliteeti ja vanust;

c)   põhjendatud kulutused– vahendite ja teenuste ostmisel kantud kulutused, mis on vastavuses enne haiguse diagnoosimist jõus olnud turuväärtusega;

d)   vajalikud kulutused– kulutused, mida kantakse vahendite või teenuste ostmisel, millele on viidatud otsuse 90/424/EMÜ artikli 3 lõikes 2 või artikli 11 lõike 4 punkti a alapunktides i–iv ja b, ning mille olemus ja otsene side artiklis 3 määratletud abikõlblike kulutustega on tõestatud;

e)   sundtapmine– sundtapmist kasutatakse farmides, kus haiguskolle on kindlaks tehtud, ning üksikute ennetavate tapmiste (kokkupuude, naabrus, kahtlus, taudi levikut tõkestav vaktsineerimine) korral, milleks antakse kategooriline käsk ja mida teostatakse spetsiifilise sanitaarriski tõttu.

Punktides a-d esinenud mõisteid kohaldatakse ka munade kohustusliku hävitamise korral.

Artikkel 3

Abikõlblikud kulutused ühenduse rahaliseks toetuseks

Liikmesriik saab ühenduselt rahalist toetust:

a)

kiire ja nõuetekohase hüvitise maksmiseks omanikele, kes olid sunnitud oma loomad tapma või hävitama munad, vastavalt otsuse 90/424/EMÜ artikli 3 lõike 2 esimesele ja seitsmendale taandele ning artikli 11 lõike 4 punkti a alapunktile i;

b)

nende tegevuskulude tasumiseks, mis on seotud loomade sundtapmisega ja nakatunud toodete hävitamisega, hoonete puhastamise ja desinfitseerimisega või ka vajaduse korral nakkusega kokkupuutunud varustuse hävitamisega, vastavalt otsuse 90/424/EMÜ artikli 3 lõike 2 esimesele, teisele ja kolmandale taandele ning artikli 11 lõike 4 puntki a alapunktidele i–iv ja b;

c)

kulutusteks, mis on tehtud seoses teiste võetud meetmetega ning vastavalt ühenduse rahalise toetusega seotud eriotsustele seoses selliste meetmetega, eelkõige vaktsineerimisega meetmetega seotud kuludega.

Artikkel 4

Hüvitise ülemmäära arvestamine looma kohta

1.   Ühikuväärtus looma või toote kohta ühenduse rahalise toetuse arvutamisel on piiratud ühtse keskmise väärtusega, mida arvutatakse asjaomaste loomade ja toodete jaoks ettenähtud hüvitise kogusumma alusel, mis jagatakse vastava loomade või toodete arvuga. Ülemmäär on:

a)

900 eurot tapetud veise kohta;

b)

125 eurot tapetud sea kohta;

c)

100 eurot tapetud kitse või lamba kohta;

d)

2,20 eurot tapetud muneja kana kohta, 1,20 eurot tapetud lihakana kohta;

e)

0,20 eurot hävitatud haudumiseks mõeldud muna eest ja 0,04 eurot hävitatud tarbimiseks mõeldud muna eest.

Kui arvutatud keskmine ühikväärtus ületab esimeses lõigus mainitud ülemmäära ning kui liikmesriikide edastatud turuhinnad artikli 6 lõike 1 kohaldamisel ja artiklis 10 osutatud auditite käigus tehtud tähelepanekud seda põhjendavad, siis võtab komisjon siiski ühenduse toetuse arvutamise aluseks arvutatud väärtuse.

2.   Lõikes 1 sätestatud ülemmäärasid võib komisjon ajakohastada ja täiendada kõikide või osade asjaomaste loomaliikide või toodete osas võttes arvesse turusuundumusi ja eelkõige inflatsioonimäära.

Artikkel 5

Ühenduse toetuse arvestamine tegevuskuludeks

1.   Ühenduse rahaline toetus artikli 3 punktides b ja c viidatud kulutuste osas hõlmab vaid vajalikud ja põhjendatud kulutused, mis on seotud I lisas kirjeldatud abikõlblike kululiikidega.

2.   Ühenduse rahalise toetuse kalkulatsioonist tuleb välja jätta liikmesriigi esitatavad kulutused, eelkõige:

a)

tulumaks ja muud maksud;

b)

avalike teenistujate palgad;

c)

kulutused, mis on seotud üldkasutatavate vahendite, eriti transpordivahendite, kasutamisega, väljaarvatud tarbekaupadega;

d)

mittesundtapmisega seotud hüvitis;

e)

lisaks muule ühenduse toetusele makstud hüvitis, nagu lisatasu loomade tapmise eest, rikkudes ühenduse reegleid;

f)

hüvitis, mis on seotud kasutatud hoonete likvideerimise või renoveerimisega, infrastruktuuri kuludega ning majanduslike kahjudega või haigusest tingitud tööpuuduse või asustamise keeluga.

Artikkel 6

Ühenduse rahalise toetuse saamiseks nõutav eelnev teave

1.   Juhul kui liikmesriigi territooriumil ilmneb üks 1. artikli 1. lõikes viidatud olukordadest, teavitab liikmesriik komisjoni 30 päeva jooksul pärast esimese haiguskolde ametlikku kinnitamist asjaomastest loomaliikidest või toodetest ning igale liigile vastavast turuväärtusest.

2.   Hiljemalt kaks kuud pärast esimese haigusepuhangu ametlikku kinnitamist ja edaspidi üks kord kuus edastab liikmesriik lisas IIa esitatud vormis elektroonilise faili järgmise olulise teabega hüvitise kohta: tapetud loomade arv liikide kaupa, vajadusel hävitatud munade arv ja juba eraldatud hüvitiste kogusumma iga kategooria kohta.

3.   Hiljemalt kolm kuud pärast esimese haigusepuhangu ametlikku kinnitamist ja edaspidi üks kord kahe kuu jooksul edastab liikmesriik lisas IIb näidatud vormis elektroonilise faili järgmise olulise teabega tegevuskulude maksumuse kohta: loomade sundtapmise, transpordi, korjuste, munade ja piima likvideerimise, hoonete desinfitseerimise ja putukatõrje, loomasööda ja seadmete likvideerimise eest.

Artikkel 7

Maksetingimused ja täiendavad dokumendid

1.   Artiklis 3 viidatud ühenduse rahaline toetus makstakse järgmistel alustel:

a)

ametlik hüvitise taotlus, millele on lisatud finantsaruanne, mis on esitatud vastavalt käesoleva artikli lõikele 2;

b)

lisas V esitatud täiendavad dokumendid, näidates erinevate meetmete maksumuse, milleks ühenduse toetust küsitakse;

c)

epidemioloogiline aruanne iga ettevõtte kohta, kus loomad tapeti ja likvideeriti;

d)

vajadusel artiklis 10 osutatud auditite tulemused.

Punktis b viidatud täiendavad dokumendid koos kogu asjakohase teabega, kaasa arvatud kaubanduslik teave, tuleb nõudmisel anda komisjoni käsutusse viimase poolt koha peal läbi viidavate kontrollide jaoks.

2.   Esimese lõike punktis a viidatud finantsaruande osa “nõuetekohane hüvitamine” esitatakse elektroonilise failina vastavalt III lisale kuuekümne kalendripäeva jooksul alates kuupäevast, mil teatatakse rahalist toetust loovast eriotsusest.

Esimese lõike punktis a viidatud finantsaruande osa “tegevuskulud” tuleb esitada elektroonilise failina vastavalt IV lisale kuue kuu jooksul alates viimase haigusepuhangu kuupäevast.

Komisjon võib esimeses ja teises lõigus nimetatud tähtaega siiski pikendada, kui liikmesriigid esitavad objektiivsed ja kaalukad põhjendused.

3.   Kooskõlas siseriiklike õigus- ja haldusnormidega võtavad liikmesriigid vajalikud meetmed, et:

a)

tagada rahastatavate tegevuste õigsus ja korrapärasus haiguste likvideerimisel;

b)

ennetada ja uurida eeskirjade eiramist;

c)

tagasi saada eeskirjade eiramise või hooletuse tagajärjel kaotatud summad;

d)

tagada artikli 3 punktis a osutatud omanikele kiire ja nõuetekohane hüvitamine;

e)

organiseerida eelnevalt tingimused kriisiohjamiseks, eelkõige loomade tapmise, transpordivahendite, korjuste hävitamise, munade ja toodete hävitamise, puhastamise ja desinfitseerimisega seotud vajalike avalike teenuste ja varustuse ostmiseks nii, et see tagab liikmesriigi oma kulutuste usaldusväärse finantshaldamise.

Liikmesriigid teavitavad komisjoni viimase nõudmisel nende eesmärkide saavutamiseks tarvitusele võetud meetmetest.

4.   Igal juhul mainitakse ametlikus hüvitise taotluses riigi haldus- ja kohtumenetluste olukorda seoses rahastatavate tegevustega, eelkõige pooleliolevaid toimikuid, asjaomaseid summasid ja menetluste põhjusi.

Artikkel 8

Vahetuskurss

Määruse (EÜ) nr 2799/98 artikli 1 punkti d tähenduses riigi omavääringus “n” kuus esitatud taotluste konverteerimiskurss on “n+1” kuu kümnenda päeva konverteerimiskurss või kursi noteerimisele eelneva esimese päeva kurss, mille kohta kurss on olemas.

Artikkel 9

Abikõlblike kulutuste vähendamine

1.   Kui asjaomased ametiasutused ei respekteeri artiklis 6 sätestatud tähtaegu, võidakse abikõlblike kulutusi vähendada kuni 5 % ulatuses, arvestades esitatud teabe kvaliteeti ja teatatud episootilise haiguse ulatust.

2.   Artikli 7 lõikes 2 sätestatud esitamise tähtaegadest mitte kinnipidamine toob kaasa ühenduse rahalise toetuse vähendamise 25 % võrra iga hilinenud kalendrikuu kohta.

3.   Juhul kui asjaomased ametiasutused maksavad hüvitisi väljaspool artikli 2 punktis a sätestatud tähtaegu, kohaldatakse järgmisi eeskirju:

a)

abikõlblike kulutuste vähendamine 25 % võrra maksmiste korral, mis sooritatakse 91 ja 105 päeva vahel pärast loomade tapmist ja/või munade hävitamist;

b)

abikõlblike kulutuste vähendamine 50 % võrra maksmiste korral, mis sooritatakse 106 ja 120 päeva vahel pärast loomade tapmist ja/või munade hävitamist;

c)

abikõlblike kulutuste vähendamine 75 % võrra maksmiste korral, mis sooritatakse 121 ja 135 päeva vahel pärast loomade tapmist ja/või munade hävitamist;

d)

abikõlblike kulutuste vähendamine 100 % võrra maksmiste korral, mis sooritatakse 135 või enama päeva vahel pärast loomade tapmist ja/või munade hävitamist.

Kui liikmesriigid esitavad objektiivseid ja kaalukaid põhjendusi, võib komisjon kohaldada siiski teistsuguseid astmeid ja/või väiksemaid protsendimäärasid või nullmäära.

4.   Abisaaja vastuväidete korral hüvitusele peatatakse asjaomaste toimikute suhtes lõikes 3 viidatud tähtajad.

Artikkel 10

Auditid

Komisjon võib koostöös pädevate ametiasutustega läbi viia auditeid seoses artiklis 3 ja artikli 7 lõikes 3 viidatud meetmete rakendamisega või nendega seonduvate abikõlblike kulutustega ning samuti võib ta läbi viia auditeid liikmesriigis koha peal.

Auditi eesmärk võib olla eriti dokumentatsiooni kontroll ja finantstoimikute kokkusobivuse kontroll loomade hinna, arvu, vanuse ja kaalu, munemiskuupäeva, hiljutiste arvete, ettevõtte registri, väljaviimise ja veo korra osas.

Artikkel 11

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast Euroopa Liidu Teatajas avaldamist.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 28. veebruar 2005

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Markos KYPRIANOU


(1)  EÜT L 160, 26.6.1999, lk 103.

(2)  EÜT L 224, 18.8.1990, lk 19. Otsust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 806/2003 (ELT L 122, 16.5.2003, lk 1).

(3)  EÜT L 248, 16.9.2002, lk 1.

(4)  EÜT L 349, 24.12.1998, lk 1.


I LISA

Artikli 5 lõikes 1 nimetatud abikõlblikud kulud

1.

Loomade sundtapmisega seotud kulutused:

a)

spetsiaalselt tapmise tõttu tööle võetud personali palgad ja tasustamine;

b)

tapmisel kasutatavad vahendid ja erivarustus;

c)

teenuste ostmine või loomade tapmispaika viimiseks üüritavad transpordivahendid.

2.

Korjuste ja/või munade hävitamisega seotud kulutused:

a)

tükeldamine: teenuste ostmine või transpordivahendite üürimine, et viia korjused ja/või munad jäätmetehasesse, korjuste ja/või munade töötlemine jäätmetehases, kasutatavad vahendid ja eriseadmed munade ja jahu hävitamisel;

b)

matmine: spetsiaalselt tööle võetud personal, teenuste ostmine või transpordivahendite üürimine ning korjuste ja/või munade maha matmine, ettevõtte desinfitseerimiseks kasutatud vahendid;

c)

tuhastamine, vajaduse korral kohapeal: spetsiaalselt tööle võetud personal, kütus või muud kasutatud materjalid, teenuste ostmine või transpordivahendite üürimine ning korjuste ja/või munade maha matmine, ettevõtte desinfitseerimiseks kasutatud vahendid.

3.

Ettevõtte puhastamise, (1) desinfitseerimise (1) ja putukatõrjega seotud kulutused:

a)

puhastamiseks, desinfitseerimiseks ja putukatõrjeks kasutatud vahendid;

b)

spetsiaalselt tööle võetud personali palgad ja tasustamine.

4.

Nakatunud loomasööda (1) ja/või piima (1) hävitamisega seotud kulutused:

a)

loomasööda ja/või piima ostuhinna hüvitamine;

b)

teenuste ostmine või transpordivahendite üürimine ning loomasööda ja/või piima hävitamine.

5.

Hävitatud nakatunud varustuse turuväärtusega hüvitamisega seotud kulud. (1)

6.

Vaktsineerimisega seoses võivad abikõlblikud kulutused katta spetsiaalselt tööle võetud personali palgad ja honorarid, vaktsineerimiseks kasutatud vahendid ja erivarustuse ning vajaduse korral liikmesriigi ostetud vaktsiinid, kui komisjon ei suuda liikmesriiki varustada haiguse likvideerimiseks vajalike vaktsiinidega.


(1)  Ei kasutata lammaste katarraalse palaviku korral.


IIa LISA

Ühenduse rahalise toetuse saamiseks nõutav eelnev teave

(haiguse nimi) (aasta) (liikmesriik): hüvitamine

Looma- või toote liik

Arv

Hüvitamine (riigi omavääringus)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


IIb LISA

Ühenduse rahalise toetuse saamiseks nõutav eelnev teave

(haiguse nimi) (aasta) (liikmesriik): hüvitamine

Tegevuseliik

Summa (riigi omavääringus)

Tapmine

 

Transport:

korjused

munad

piim

Hävitamine:

korjused

munad

piim

Sööda hävitamine

 

Varustuse hävitamine

 

Puhastamine

 

Desinfitseerimine/putukatõrje

 

Kokku

 


III LISA

Sundtapetud loomade ja hävitatud munade väärtuse hüvitamise taotlus

Haiguskolde nr

Kokkupuude haiguskoldega

Muu

Ettevõtte identifitseerimisnumber

Kasvataja

Ettevõtte asukoht

Loomade omanik

Tapmise kuupäev

Tapmine

Hävitamise meetod

Hävitamise hetkel mõõdetud kaal

Loomade arv liikide kaupa

Tasutud summa liigi kohta

Kasvatajale otse makstud muud kulutused

(välja arvatud käibemaks)

Kogu hüvitamine

(välja arvatud käibemaks)

Maksekuupäev

 

 

 

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Põllumajandusettevõte

Tapamaja

Jäätmetehas

Koha peal põletamine

Muu (täpsustada)

 

Emised

Kuldid

Põrsad

Sead

Emised

Kuldid

Põrsad

Sead

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haiguskolde nr

Kokkupuude haiguskoldega

Muu

Ettevõtte identifitseerimisnumber

Kasvataja

Ettevõtte asukoht

Loomade omanik

Tapmise kuupäev

Tapmine

Hävitamise meetod

Hävitamise hetkel mõõdetud kaal

Loomade arv liikide kaupa

Tasutud summa liigi kohta

Kasvatajale otse makstud muud kulutused

(välja arvatud käibemaks)

Kogu hüvitamine

(välja arvatud käibemaks)

Maksekuupäev

 

 

 

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Põllumajandusettevõte

Tapamaja

Jäätmetehas

Koha peal põletamine

Muu (täpsustada)

 

Lehmad (1)

Mullikad

Vasikad

Pullid

Lehmad

Mullikad

Vasikad

Pullid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haiguskolde nr

Kokkupuude haiguskoldega

Muu

Ettevõtte identifitseerimisnumber

Kasvataja

Ettevõtte asukoht

Loomade omanik

Tapmise kuupäev

Tapmine

Hävitamise meetod

Hävitamise hetkel mõõdetud kaal

Loomade arv liikide kaupa

Tasutud summa liigi kohta

Kasvatajale otse makstud muud kulutused

(välja arvatud käibemaks)

Kogu hüvitamine

(välja arvatud käibemaks)

Maksekuupäev

 

 

 

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Põllumajandusettevõte

Tapamaja

Jäätmetehas

Koha peal põletamine

Muu

(täpsustada)

 

Lambad

Kitsed

Muu

Lambad

Kitsed

Muu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uted

Oinad

Lambatalled

Kitsed

Sokud

Kitsetalled

 

Uted

Oinad

Lambatalled

Kitsed

Sokud

Kitsetalled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haiguskolde number

Kokkupuude haiguskoldega

Muu

Ettevõtte identifitseerimisnumber

Kasvataja

Ettevõtte asukoht

Loomade omanik

Tapmise kuupäev

Tapmine

Hävitamise meetod

Hävitamise hetkel mõõdetud kaal

Loomade arv liikide kaupa

Tasutud summa liigi kohta

Kasvatajale otse makstud muud kulutused

(välja arvatud käibemaks)

Kogu hüvitamine

(välja arvatud käibemaks)

Maksekuupäev

 

 

 

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Põllumajandusettevõte

Tapamaja

Jäätmetehas

Koha peal põletamine

Muu

(täpsustada)

 

Kanad

Kodulinnud

Muu

Kanad

Kodulinnud

Muu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Munakanad

Lihakanad

Taastootjad

Pardid

Haned

Kalkunid

 

Munakanad

Lihakanad

Taastootjad

Pardid

Haned

Kalkunid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haiguskolde number

Kokkupuude haiguskoldega

Muu

Ettevõtte identifitseerimisnumber

Kasvataja

Ettevõtte asukoht

Loomade omanik

Tapmise kuupäev

Tapmine

Hävitamise meetod

Hävitamise hetkel mõõdetud kaal

Munade arv liikide kaupa

Tasutud summa liigi kohta

Kasvatajale otse makstud muud kulutused

(välja arvatud käibemaks)

Kogu hüvitamine

(välja arvatud käibemaks)

Maksekuupäev

 

 

 

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Perekonnanimi

Eesnimi

 

Põllumajandusettevõte

Muu

Jäätmetehas

Koha peal põletamine

Muu

(täpsustada)

 

Kanad

Kodulinnud

Muu

Kanad

Kodulinnud

Muu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Munakanad

Lihakanad

Taastootjad

Pardid

Haned

Kalkunid

 

Munakanad

Lihakanad

Taastootjad

Pardid

Haned

Kalkunid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


(1)  Täpsustada lehma kategooria: lüpsilehm või lihalehm.


IV LISA

Muude kulutuse hüvitamise taotlus

Riigi omavääringus esitatud “muud kulud”, ilma käibemaksuta (välja arvatud loomade ja/või munade hüvitamine)

Ettevõtte number

Tegevuseliik

Tapmine

Korjuste hävitamine (transport ja töötlemine)

Munade hävitamine (transport ja töötlemine)

Puhastamine ja desinfitseerimine/putukatõrje (palgad ja tooted)

Loomasööt ja piim (hüvitamine ja hävitamine)

Varustus (hüvitamine ja hävitamine)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

 

 

 

 

 


V LISA

Täiendavad dokumendid, mida pädev ametiasutus peab nõudmisel esitama

Täiendavateks dokumentideks loetakse käesoleva otsuse artikli 7 esimese lõike punkti b kohaselt:

I.   KASVATAJATELE HÜVITISE MAKSMISEGA SEOTUD DOKUMENDID

1)

makse kinnitus abisaajale (makse väljavõte),

2)

hüvitatud loomade ja toodete hindamisaruanded,

3)

ametlikud käsud loomade tapmiseks,

4)

loomade veodokumendid (erand, transporditud liigid, teostamise tõend),

5)

üksikasjad karja (veised) kohta tapmise päeval vastavalt veiste identifitseerimise ja registreerimise süsteemile (arvutipõhine nimekiri),

6)

proovivõtud ja labori tulemused,

7)

epidemioloogilised uuringud,

8)

tapmisele eelneval nädalal läbiviidud veterinaarkontrollide protokollid,

9)

väljavõte loomade kaalu kohta tapamajas,

10)

väljavõte hävitamisele minevate korjuste kaalu kohta,

11)

hüvitatud loomade ja toodete ametlikud hävitamise tunnistused koos vastavate arvetega hävitamist teostanu poolt,

12)

ettevõtte registri originaal,

13)

vajaduse korral nimekirjad kõikide kauba tagasiostmiste või tagasiostmiste kohta loomade heaolu probleemi tõttu episootia ajal,

14)

abisaaja taotluste koopiad lisaraha saamiseks jooksvaks turuaastaks,

15)

ettevõtte loomadele antud liikumisload, mis on väljastatud kuue kuu jooksul enne loomade tapmist,

16)

piimatoodangu aruanded,

17)

loomade põlvnemine (vajaduse korral),

18)

arvete koopiad tapetud loomade ostmise ja asendamise kohta ning ostu/müügi arvete koopiad tapmisele eelnenud kolme kuu jooksul.

II.   I LISAS VIIDATUD KULUTUSTEGA SEOTUD DOKUMENDID

Täiendavad dokumendid, mis on seotud tegevuste ja I lisas viidatud vahendite ja teenuste ostmisega.


Top