Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015D1333

    Nõukogu otsus (ÜVJP) 2015/1333, 31. juuli 2015, piiravate meetmete kohta seoses olukorraga Liibüas ja millega tunnistatakse kehtetuks otsus 2011/137/ÜVJP

    ELT L 206, 01/08/2015, p. 34–60 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 24/07/2024

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2015/1333/oj

    1.8.2015   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 206/34


    NÕUKOGU OTSUS (ÜVJP) 2015/1333,

    31. juuli 2015,

    piiravate meetmete kohta seoses olukorraga Liibüas ja millega tunnistatakse kehtetuks otsus 2011/137/ÜVJP

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Liidu lepingut, eriti selle artiklit 29,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    ÜRO Julgeolekunõukogu võttis 26. veebruaril 2011 vastu resolutsiooni (ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioon) 1970 (2011) seoses Julgeolekunõukogu sügava murega olukorra pärast Liibüas ning kehtestas sellega piiravad meetmed Liibüa vastu. Pärast seda on Julgeolekunõukogu võtnud vastu veel mitu muud resolutsiooni Liibüa kohta, millega pikendati või muudeti ÜRO piiravaid meetmeid Liibüa vastu, eelkõige ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioon 2174 (2014) ja ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioon 2213 (2015), pidades silmas Julgeolekunõukogu pühendumust Liibüa suveräänsusele, sõltumatusele, territoriaalsele terviklikkusele ja riiklikule ühtsusele.

    (2)

    Nõukogu võttis 28. veebruaril 2011 vastu otsuse 2011/137/ÜVJP piiravate meetmete kohta seoses olukorraga Liibüas, (1) võttes arvesse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1970 (2011) ja kehtestades täiendavad piiravad meetmed Liibüa olukorra tõsidust silmas pidades.

    (3)

    Nõukogu võttis 26. mail 2015 vastu otsuse (ÜVJP) 2015/818, (2) millega muudetakse otsust 2011/137/ÜVJP, pidades arvesse jätkuvat ohtu Liibüa rahule, stabiilsusele või julgeolekule ning poliitilise ülemineku protsessi edukale lõpuleviimisele muu hulgas praeguste lõhede edasise süvendamise teel isikute ja üksuste poolt, kelle puhul on kindlaks tehtud osalemine Liibüas Muammar Gaddafi endise režiimi repressiivses poliitikas või kes olid selle režiimiga muul viisil seotud ning arvestades, et paljusid selliseid isikuid või üksusi ei ole oma tegude eest veel vastutusele võetud. Nimetatud otsusega võeti samuti arvesse ohtu, mida kujutavad endast isikud ja üksused, kelle omandis või kontrolli all on Muammar Gaddafi endise režiimi ajal omastatud Liibüa riigivara, mida võidakse kasutada Liibüa rahu, stabiilsuse või julgeoleku ohustamiseks või Liibüa poliitilise ülemineku protsessi eduka lõpuleviimise takistamiseks või kahjustamiseks.

    (4)

    Nõukogu on kooskõlas otsusega 2011/137/ÜVJP vaadanud täielikult läbi nimetatud otsuse II ja IV lisas esitatud isikute ja üksuste loetelud.

    (5)

    Mitme isiku ja üksuse otsuse 2011/137/ÜVJP II ja IV lisas esitatud loeteludesse kandmise põhjuseid tuleks muuta.

    (6)

    Selguse huvides tuleks otsusega 2011/137/ÜVJP kehtestatud piiravad meetmed, mida on muudetud ja rakendatud mitme järgneva otsusega, ühendada ühte uude õigusakti.

    (7)

    Otsus 2011/137/ÜVJP tuleks seetõttu kehtetuks tunnistada,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

    I PEATÜKK

    EKSPORDI- JA IMPORDIPIIRANGUD

    Artikkel 1

    1.   Keelatakse relvade ja igasuguste nendega seotud materjalide, sealhulgas tulirelvade ja laskemoona, sõjaväeveokite ja -seadmete, poolsõjalise varustuse ja eespool nimetatuile ette nähtud varuosade, samuti vahendite, mida võidakse kasutada siserepressioonideks, otsene või kaudne tarnimine, müümine või üleandmine Liibüale liikmesriikide kodanike poolt või liikmesriikide territooriumilt, liikmesriikide territooriumide kaudu või liikmesriikide lipu all sõitvate laevade või liikmesriikides registreeritud õhusõidukite abil, olenemata sellest, kas need tooted on pärit liikmesriikide territooriumilt või mitte.

    2.   Keelatud on:

    a)

    otseselt või kaudselt pakkuda füüsilisele või juriidilisele isikule, üksusele või organile Liibüas või kasutamiseks Liibüas tehnilist abi, väljaõpet või muud abi, sealhulgas relvastatud palgasõdurite abi seoses sõjalise tegevusega või lõikes 1 nimetatud toodetega varustamise, nende hoolduse ja kasutamisega;

    b)

    otseselt või kaudselt pakkuda füüsilisele või juriidilisele isikule, üksusele või organile Liibüas või kasutamiseks Liibüas rahalist abi seoses sõjalise tegevusega või lõikes 1 nimetatud toodetega varustamise, nende hoolduse ja kasutamisega;

    c)

    osaleda teadlikult ja tahtlikult tegevuses, mille eesmärk või tagajärg on kõrvale hoida punktides a või b nimetatud keeldudest.

    Artikkel 2

    1.   Artiklit 1 ei kohaldata:

    a)

    üksnes humanitaar- või kaitseotstarbeks ette nähtud mittesurmava sõjavarustuse tarnimise, müümise või üleandmise suhtes ning seonduva tehnilise abi või väljaõppe andmise suhtes;

    b)

    sellise kaitseriietuse, sealhulgas kuulivestide ja sõdurikiivrite tarnimise, müümise või üleandmise suhtes, mida ajutiselt ekspordivad Liibüasse ÜRO töötajad, liidu või selle liikmesriikide töötajad, meedia esindajad, humanitaar- ja arenguabitöötajad ning nendega seotud töötajad üksnes oma isiklikuks kasutamiseks;

    c)

    Liibüa valitsusele üksnes julgeoleku tagamise eesmärgil või desarmeerimise alase abi andmiseks mõeldud mittesurmava sõjavarustuse tarnimise, müümise või üleandmise suhtes, samuti seonduva tehnilise abi, väljaõppe või rahalise abi andmise suhtes.

    2.   Artiklit 1 ei kohaldata:

    a)

    relvade ja nendega seotud materjalide tarnimise, müümise või üleandmise suhtes, samuti seonduva tehnilise abi, väljaõppe või rahalise abi andmise, sealhulgas töötajatega varustamise suhtes;

    b)

    Liibüa valitsusele üksnes julgeoleku tagamise eesmärgil või desarmeerimise alase abi andmiseks mõeldud relvade ja nendega seotud materjalide tarnimise, müümise või üleandmise suhtes, samuti seonduva tehnilise abi, väljaõppe või rahalise abi andmise suhtes,

    mille ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1970 (2011) punkti 24 kohaselt loodud komitee (edaspidi „komitee”) on eelnevalt heaks kiitnud.

    3.   Artiklit 1 ei kohaldata selliste väikerelvade, kergrelvade ja nendega seotud materjalide tarnimise, müümise või üleandmise suhtes, mis on Liibüasse ajutiselt eksporditud üksnes ÜRO töötajatele, meedia esindajatele, humanitaar- ja arenguabitöötajatele ning nendega seotud töötajatele kasutamiseks, kui komiteele on sellest eelnevalt teatatud ja komitee ei ole viie tööpäeva jooksul pärast sellist teatamist teinud negatiivset otsust.

    4.   Artiklit 1 ei kohaldata selliste siserepressioonideks kasutada võidavate vahendite tarnimise, müümise või üleandmise suhtes, mis on ette nähtud üksnes humanitaar- või kaitseotstarbeks, ning seonduva tehnilise abi, väljaõppe või finantsabi andmise suhtes.

    Artikkel 3

    Keelatud on liikmesriikide kodanike poolt liikmesriikide lipu all sõitvaid laevu või õhusõidukeid kasutades hankida Liibüast artikli 1 lõikes 1 osutatud esemeid, olenemata sellest, kas need on pärit Liibüa territooriumilt või mitte.

    II PEATÜKK

    TRANSPORDISEKTOR

    Artikkel 4

    1.   Liikmesriigid kontrollivad oma territooriumil, sealhulgas oma sadamates ja lennujaamades kooskõlas oma siseriiklike asutuste ja õigusnormidega ning vastavalt rahvusvahelisele õigusele, eelkõige vastavalt mereõigusele ja asjakohastele rahvusvahelistele tsiviillennunduskokkulepetele Liibüasse suunduvaid ja sealt saabuvaid laevu ja õhusõidukeid, kui neil on teavet, mis annab põhjendatud aluse arvata, et selliste laevade või õhusõidukite veos sisaldab esemeid, mille tarnimine, müük, üleandmine või eksport on artikli 1 alusel keelatud.

    2.   Avastamise korral peavad liikmesriigid kinni ja kõrvaldavad esemed (näiteks hävitavad, muudavad kasutamiskõlbmatuks, ladustavad või edastavad kõrvaldamiseks muusse riiki kui esemete päritolu- või sihtriik), mille tarnimine, müük, üleandmine või eksport on artikli 1 alusel keelatud.

    3.   Lõigete 1 ja 2 alusel läbiviidavate kontrollide ja kõrvaldamiste puhul teevad liikmesriigid kooskõlas oma siseriiklike õigusaktidega koostööd.

    4.   Liibüasse suunduvaid ja sealt saabuvaid veoseid vedavatelt õhusõidukitelt ja laevadelt nõutakse täiendavat saabumis- ja lahkumiseelset teavet kõikide liikmesriiki toodavate ja sealt väljaviidavate kaupade kohta.

    Artikkel 5

    Liikmesriigid ei anna ühelegi õhusõidukile luba oma territooriumilt õhku tõusta, oma territooriumil maanduda või üle oma territooriumi lennata, kui neil on teavet, mis annab põhjendatud aluse arvata, et õhusõiduk sisaldab esemeid, mille tarnimine, müük, üleandmine või eksport on käesoleva otsuse alusel keelatud, sealhulgas relvastatud palgasõdurite kättesaadavaks tegemine, välja arvatud juhul, kui tegemist on hädamaandumisega.

    Artikkel 6

    1.   Liikmesriigid võivad vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2146 (2014) punktidele 5–9 kontrollida avamerel asuvaid loetellu kantud laevu, kasutades kõiki konkreetsele olukorrale vastavaid meetmeid ja järgides täiel määral rahvusvahelist humanitaarõigust ja rahvusvahelisi inimõigusi käsitlevaid õigusakte, ning teostada selliseid kontrolle ja anda laevadele korraldusi võtta asjakohaseid meetmeid, et vedada toornafta tagasi Liibüasse, tehes seda Liibüa valitsuse nõusolekul ja temaga kõnealuse tegevuse kooskõlastades.

    2.   Liikmesriigid peaksid enne lõikes 1 osutatud kontrollimist taotlema laeva lipuriigi nõusolekut.

    3.   Liikmesriigid, kes teostavad lõikes 1 osutatud kontrollimist, esitavad kontrollimise kohta koheselt komiteele aruande, mis sisaldab asjakohaseid üksikasju, sealhulgas andmeid jõupingutuste kohta, mida tehti laeva lipuriigi nõusoleku saamiseks.

    4.   Liikmesriigid, kes teostavad lõikes 1 osutatud kontrollimist, tagavad et sellist kontrollimist viiakse läbi sõjalaevadega ning riigile kuuluvate või riigi käitatavate laevadega, mida kasutatakse ainult riiklikel mittekaubanduslikel eesmärkidel.

    5.   Lõige 1 ei mõjuta rahvusvahelisest õigusest tulenevaid liikmesriikide õigusi või kohustusi või ülesandeid, sealhulgas ÜRO mereõiguste konventsioonist tulenevaid õigusi või kohustusi, sealhulgas üldpõhimõtet, mille kohaselt kuuluvad avamerel olevad laevad lipuriigi ainupädevusse, seoses laevadega, mida komitee ei ole loetellu kandnud, ja muudes kui kõnealuses lõikes osutatud olukordades.

    6.   Käesoleva otsuse V lisas on esitatud lõikes 1 osutatud laevad, mille on loetellu kandnud komitee vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2146 (2014) punktile 11.

    Artikkel 7

    1.   Kui komitee koostatud loetelus on nii märgitud, annab loetellu kantud laeva lipuriigiks olev liikmesriik laevale korralduse, et kõnealune laev ei lastiks, veaks või lossiks Liibüast ebaseaduslikult eksporditud toornaftat, kui ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2146 (2014) punktis 3 osutatud Liibüa valitsuse kontaktasutus ei ole selleks luba andnud.

    2.   Kui komitee koostatud loetelus on nii märgitud, ei luba liikmesriigid loetellu kantud laevadel siseneda oma sadamatesse, välja arvatud juhul, kui selline sisenemine on vajalik kontrolliks, kui on tegemist hädaolukorraga või kui naastakse Liibüasse.

    3.   Kui komitee koostatud loetelus on nii märgitud, ei tohi liikmesriikide kodanikud ega liikmesriikide territooriumil osutada loetellu kantud laevadele punkerdamisteenuseid, nagu kütuse ja varustuse tarnimine või muude teenuste osutamine.

    4.   Lõiget 3 ei kohaldata, kui asjakohase liikmesriigi pädev asutus otsustab, et selliste teenuste osutamine on vajalik humanitaareesmärkidel või laeva naasmiseks Liibüasse. Asjaomane liikmesriik teavitab komiteed kõigi selliste lubade andmisest.

    5.   Kui komitee koostatud loetelus on nii märgitud, ei tohi liikmesriikide kodanikud või liikmesriikide jurisdiktsioonile alluvad üksused teha finantstehinguid seoses loetellu kantud laevade pardal oleva ja Liibüast ebaseaduslikult eksporditud toornaftaga ega teha selliseid finantstehinguid liikmesriikide territooriumilt.

    6.   V lisas on esitatud käesoleva artikli lõigetes 1, 2, 3 ja 5 osutatud laevad, mille on loetellu kandnud komitee vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2146 (2014) punktile 11.

    III PEATÜKK

    RIIKI LUBAMISE PIIRANGUD

    Artikkel 8

    1.   Liikmesriigid võtavad vajalikud meetmed, et nende territooriumile ei saaks siseneda ega seda läbida ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1970 (2011) punkti 22, ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1973 (2011) punkti 23, ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2174 (2014) punkti 4 ja ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2213 (2015) punkti 11 kohaselt julgeolekunõukogu või komitee poolt loetellu kantud isikud, kelle suhtes kohaldatakse reisipiiranguid, nagu on loetletud I lisas.

    2.   Liikmesriigid võtavad vajalikud meetmed, et nende territooriumile ei saaks siseneda ega seda läbida isikud,

    a)

    kes on seotud Liibüas isikute vastu suunatud tõsiste inimõiguste rikkumiste korraldamise, kontrollimise või juhtimisega või osalevad nende korraldamises, kontrollimises või juhtimises, sealhulgas on rahvusvahelist õigust rikkudes seotud tsiviilisikute ja -rajatiste vastu suunatud rünnakute, sealhulgas õhurünnakute kavandamise, juhtimise, korraldamise või läbiviimisega või osalevad nende kavandamises, juhtimises, korraldamises või läbiviimises, või tegutsevad selliste isikute heaks või nimel või juhtimisel;

    b)

    kelle puhul on kindlaks tehtud osalemine Liibüas Muammar Gaddafi endise režiimi repressiivses poliitikas või kes olid selle režiimiga varem muul viisil seotud ning kes jätkuvalt ohustavad Liibüa rahu, stabiilsust või julgeolekut või Liibüa poliitilise ülemineku protsessi edukat lõpuleviimist;

    c)

    kes osalevad tegevuses, mis ohustab rahu, stabiilsust või julgeolekut Liibüas, või toetavad seda, või kes takistavad või kahjustavad Liibüa poliitilise ülemineku protsessi edukat lõpuleviimist, sealhulgas:

    i)

    sellise tegevuse kavandamine, juhtimine või toimepanemine Liibüas, millega rikutakse rahvusvahelist inimõigustealast õigust või rahvusvahelist humanitaarõigust või mis kujutab endast inimõiguste rikkumist;

    ii)

    rünnakud mis tahes Liibüas asuva lennujaama, maismaatranspordi rajatise või meresadama vastu või Liibüa riigi asutuse või rajatise vastu või mis tahes Liibüas asuva välisesinduse vastu;

    iii)

    relvastatud rühmituste või kuritegelike võrgustike toetamine toornafta või muu loodusvara ebaseadusliku kasutamise kaudu Liibüas;

    iv)

    Liibüa riiklike finantsasutuste ja Liibüa riikliku naftakompanii ähvardamine või sundimine või iga tegevus, mille tulemuseks võib olla Liibüa riigivara omastamine;

    v)

    ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1970 (2011) ja käesoleva otsuse artikliga 1 kehtestatud relvaembargo sätete rikkumine või nendest kõrvalehoidmisele kaasaaitamine Liibüas;

    vi)

    tegutsemine loetellu kantud isikute või üksuste heaks või nimel või juhtimisel;

    d)

    kelle omandis või kontrolli all on Muammar Gaddafi endise režiimi ajal omastatud Liibüa riigivara, mida võidakse kasutada rahu, stabiilsuse või julgeoleku ohustamiseks Liibüas või Liibüa poliitilise ülemineku protsessi eduka lõpuleviimise takistamiseks või kahjustamiseks,

    nagu on loetletud käesoleva otsuse II lisas.

    3.   Lõiked 1 ja 2 ei kohusta liikmesriiki keelama oma kodanike sisenemist oma territooriumile.

    4.   Lõiget 1 ei kohaldata, kui komitee otsustab, et

    a)

    reisimine on õigustatud humanitaarvajadustega, sealhulgas usuliste kohustustega, või

    b)

    erandi tegemine edendaks rahu ja rahvuslikku leppimist Liibüas ning piirkonna stabiilsust.

    5.   Lõiget 1 ei kohaldata, kui

    a)

    territooriumile sisenemine või selle läbimine on vajalik kohtumenetluse läbiviimiseks või

    b)

    liikmesriik otsustab üksikjuhtumipõhiselt, et territooriumile sisenemine või selle läbimine on vajalik rahu ja stabiilsuse edendamiseks Liibüas, ning liikmesriik teavitab sellest seejärel komiteed 48 tunni jooksul pärast sellise otsuse tegemist.

    6.   Lõige 2 ei mõjuta neid juhtumeid, mil liikmesriiki seob rahvusvahelisest õigusest tulenev kohustus, nimelt

    a)

    rahvusvahelise valitsustevahelise organisatsiooni asukohariigina;

    b)

    ÜRO poolt kokku kutsutud või selle egiidi all toimuva rahvusvahelise konverentsi korraldajariigina;

    c)

    privileege ja immuniteete kehtestavast mitmepoolsest lepingust tulenevalt või

    d)

    Püha Tooli (Vatikani Linnriik) ja Itaalia vahel 1929. aastal sõlmitud lepingu (Lateraani pakt) alusel.

    7.   Lõiget 6 kohaldatakse ka juhtudel, kui liikmesriik on Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) asukohariik.

    8.   Nõukogu tuleb nõuetekohaselt teavitada kõigist liikmesriigi poolt lõike 6 või 7 kohaselt tehtud eranditest.

    9.   Liikmesriik võib lubada erandeid lõike 2 alusel kehtestatud meetmetest, kui reisimine on õigustatud kiireloomuliste humanitaarvajaduste või valitsustevahelistel kohtumistel osalemisega, sealhulgas liidu algatatud või liidus toimuvad või OSCE eesistujaks oleva liikmesriigi korraldatud kohtumised, kus toimub poliitiline dialoog, mis otseselt edendab demokraatiat, inimõigusi ja õigusriiki Liibüas.

    10.   Liikmesriik, kes soovib teha lõikes 9 osutatud erandeid, teatab sellest nõukogule kirjalikult. Erand loetakse antuks, välja arvatud juhul, kui üks või mitu nõukogu liiget esitab kirjaliku vastuväite kahe tööpäeva jooksul alates kavandatavat erandit käsitleva teatise saamisest. Juhul, kui üks või mitu nõukogu liiget esitavad vastuväite, võib nõukogu otsustada kavandatud erandi tegemise kvalifitseeritud häälteenamuse alusel.

    11.   Kui liikmesriik lubab lõigete 6, 7 ja 9 alusel I või II lisas loetletud isikutel siseneda oma territooriumile või seda läbida, kehtib luba ainult selleks, milleks see on antud ja asjaomaste isikute suhtes.

    IV PEATÜKK

    RAHALISTE VAHENDITE JA MAJANDUSRESSURSSIDE KÜLMUTAMINE

    Artikkel 9

    1.   Külmutatakse kõik rahalised vahendid, muud finantsvarad ja majandusressursid, mis otseselt või kaudselt kuuluvad ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1970 (2011) punkti 22, ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1973 (2011) punktide 19 ja 23, ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2174 (2014) punkti 4 ning ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 2213 (2015) punkti 11 kohaselt julgeolekunõukogu või komitee poolt loetellu kantud isikutele ja üksustele, kelle suhtes kohaldatakse vara külmutamist, või on kõnealuste isikute ja üksuste kontrolli all, nagu on loetletud III lisas.

    2.   Külmutatakse kõik rahalised vahendid, muud finantsvarad ja majandusressursid, mida otseselt või kaudselt omavad või kontrollivad isikud ja üksused,

    a)

    kes on seotud Liibüas isikute vastu suunatud tõsiste inimõiguste rikkumiste korraldamise, kontrollimise või juhtimisega või osalevad nende korraldamises, kontrollimises või juhtimises, sealhulgas on rahvusvahelist õigust rikkudes seotud tsiviilisikute ja -rajatiste vastu suunatud rünnakute, sealhulgas õhurünnakute kavandamise, juhtimise, korraldamise või läbiviimisega või osalevad nende kavandamises, juhtimises, korraldamises või läbiviimises, või Liibüa ametiasutustele või isikutele ja üksustele, kes on rikkunud või aidanud rikkuda ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1970 (2011) või käesoleva otsuse sätteid, või isikutele või üksustele, kes tegutsevad nende heaks või nimel või juhtimisel, või üksustele, kes on nimetatud isikute ja üksuste või käesoleva otsuse III lisas loetletud isikute ja üksuste omandis või kontrolli all;

    b)

    kelle puhul on kindlaks tehtud osalemine Liibüas Muammar Gaddafi endise režiimi repressiivses poliitikas või kes olid selle režiimiga muul viisil seotud ning kes jätkuvalt ohustavad Liibüa rahu, stabiilsust või julgeolekut ning Liibüa poliitilise ülemineku protsessi edukat lõpuleviimist;

    c)

    kes osalevad tegevuses, mis ohustab rahu, stabiilsust või julgeolekut Liibüas, või toetavad seda, või kes takistavad või kahjustavad Liibüa poliitilise ülemineku protsessi edukat lõpuleviimist, sealhulgas järgmisel viisil:

    i)

    sellise tegevuse kavandamine, juhtimine või toimepanemine Liibüas, millega rikutakse kas rahvusvahelisi inimõigusi käsitlevaid õigusakte või rahvusvahelist humanitaarõigust või mis kujutab endast inimõiguste rikkumist;

    ii)

    rünnakud mis tahes Liibüas asuva lennujaama, maismaatranspordi rajatise või meresadama vastu või Liibüa riigi asutuse või rajatise vastu või mis tahes Liibüas asuva välisesinduse vastu;

    iii)

    relvastatud rühmituste või kuritegelike võrgustike toetamine läbi toornafta või muu loodusvara ebaseadusliku kasutamise Liibüas;

    iv)

    Liibüa riiklike finantsasutuste ja Liibüa riikliku naftakompanii ähvardamine või sundimine või iga tegevus, mille tulemuseks võib olla Liibüa riigivara omastamine;

    v)

    ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1970 (2011) ja käesoleva otsuse artikliga 1 kehtestatud relvaembargo sätete rikkumine või nendest kõrvalehoidmisele kaasaaitamine Liibüas;

    vi)

    tegutsemine loetellu kantud isikute või üksuste heaks või nimel või juhtimisel;

    d)

    kelle omandis või kontrolli all on Muammar Gaddafi endise režiimi ajal omastatud Liibüa riigivara, mida võidakse kasutada rahu, stabiilsuse või julgeoleku ohustamiseks Liibüas või Liibüa poliitilise ülemineku protsessi eduka lõpuleviimise takistamiseks või kahjustamiseks,

    nagu on loetletud IV lisas.

    3.   Kõik 16. septembri 2011. aasta seisuga külmutatud rahalised vahendid, muud finantsvarad ja majandusressursid, mis on otseselt või kaudselt VI lisas loetletud üksuste omandis või nende üksuste otsese või kaudse kontrolli all, jäävad külmutatuks.

    4.   Rahalisi vahendeid, muid finantsvarasid ega majandusressursse ei tehta otseselt ega kaudselt kättesaadavaks lõigetes 1 ja 2 osutatud füüsilistele või juriidilistele isikutele ega üksustele ega nende kasuks.

    5.   Sadamavaldajate puhul ei takista rahaliste vahendite, finantsvarade või majandusressursside kättesaadavaks tegemise keeld lõikes 2 osutatud isikutele või üksustele enne 7. juunit 2011 sõlmitud lepingute täitmist kuni 15. juulini 2011, välja arvatud naftat, gaasi või rafineeritud tooteid käsitlevate lepingute korral.

    6.   Erandeid võib teha rahaliste vahendite, finantsvarade ja majandusressursside osas, mis on

    a)

    vajalikud põhivajaduste rahuldamiseks tehtavate kulutuste katteks, nagu tasumine toiduainete eest, üüri või hüpoteegi, ravimite ja ravikulude tasumine, maksud, kindlustusmaksed ning tasu kommunaalteenuste eest;

    b)

    ette nähtud üksnes õigusabiteenuste osutamisega seotud töötasude maksmiseks mõistlikus ulatuses ja nendest teenustest tulenevate kulude hüvitamiseks kooskõlas oma siseriiklike õigusaktidega või

    c)

    ette nähtud üksnes siseriiklike õigusaktidega kooskõlas olevate tasude ja teenustasude maksmiseks, sealhulgas tasud külmutatud rahaliste vahendite, muude finantsvarade ja majandusressursside tavapärase haldamise või säilitamise eest,

    pärast seda, kui asjaomane liikmesriik on komiteele teatanud kavatsusest lubada asjakohasel juhul juurdepääs neile rahalistele vahenditele, muudele finantsvaradele või majandusressurssidele ning kui komitee ei ole viie tööpäeva jooksul pärast sellist teatamist teinud negatiivset otsust.

    7.   Erandeid võib samuti teha rahaliste vahendite ja majandusressursside puhul, mis on

    a)

    vajalikud erakorraliste kulutuste katteks, tingimusel et asjaomane liikmesriik on oma kavatsuse komiteele asjakohasel juhul teatavaks teinud ja komitee on selle heaks kiitnud, või

    b)

    kohtu, haldusorgani või vahekohtu kinnipidamisõiguse või nende tehtud otsuse esemeks, millisel juhul võib rahalisi vahendeid, muid finantsvarasid ja majandusressursse kasutada sellise kinnipidamisõiguse või otsuse täitmiseks tingimusel, et selline otsus tehti või kinnipidamisõigus tekkis enne ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1970 (2011) vastuvõtmise kuupäeva ning et käesoleva artikli lõikes 1 või 2 osutatud isik või üksus ei saa sellest kasu ning asjaomane liikmesriik on sellest komiteed asjakohasel juhul teavitanud.

    8.   IV lisas loetletud isikute ja üksuste puhul võib teha erandeid rahaliste vahendite ja majandusressursside osas, mida on vaja humanitaartegevuseks, näiteks abi kohaletoimetamine või abi kohaletoimetamise hõlbustamine, sealhulgas meditsiinitarbed, toit, elektrienergiaga varustamine, humanitaartöötajad ja seonduv abi, või välisriigi kodanike evakueerimine Liibüast.

    9.   Lõikes 3 osutatud üksuste puhul võib erandeid teha samuti seoses rahaliste vahendite, finantsvarade ja majandusressurssidega, tingimusel et

    a)

    asjaomane liikmesriik on komiteed teavitanud oma kavatsusest lubada juurdepääs nendele rahalistele vahenditele, muudele finantsvaradele või majandusressurssidele ühel või mitmel järgmistest põhjustest ning kui komitee ei ole viie tööpäeva jooksul pärast sellist teatamist teinud negatiivset otsust:

    i)

    humanitaarabi andmine;

    ii)

    kütuse, elektri ja veega varustamine ainult tsiviilkasutuse eesmärgil;

    iii)

    süsivesinike tootmise ja müügi taaskäivitamine Liibüas;

    iv)

    tsiviilvalitsuse institutsioonide ja tsiviilinfrastruktuuri rajamine, käitamine või tugevdamine või

    v)

    pangandussektori tegevuse taaskäivitamise hõlbustamine, sealhulgas Liibüaga toimuva rahvusvahelise kaubanduse toetamine või soodustamine;

    b)

    asjaomane liikmesriik on teatanud komiteele, et neid rahalisi vahendeid, muid finantsvarasid või majandusressursse ei tehta kättesaadavaks lõigetes 1, 2 ja 3 osutatud isikutele ega nende kasuks;

    c)

    asjaomane liikmesriik on eelnevalt konsulteerinud Liibüa ametivõimudega nende rahaliste vahendite, muude finantsvarade või majandusressursside kasutamise üle, ning

    d)

    asjaomane liikmesriik on käesoleva lõike kohaselt esitatud teatise saatnud ka Liibüa ametivõimudele ning Liibüa ametivõimud ei ole viie tööpäeva jooksul enne nimetatud rahaliste vahendite, muude finantsvarade või majandusressursside vabastamist esitanud vastuväidet.

    10.   Lõiked 1 ja 2 ei takista loetellu kantud isikul või üksusel teha tasumisele kuuluvaid makseid sellise lepingu kohaselt, mis sõlmiti enne asjaomase isiku või üksuse loetellu kandmist, tingimusel et asjaomane liikmesriik on kindlaks teinud, et lõikes 1 või 2 osutatud isik või üksus ei ole makset otse või kaudselt kätte saanud, ning kui asjaomane liikmesriik on teavitanud komiteed sellise makse tegemise või saamise kavatsusest või kavatsusest anda asjakohasel juhul luba selliseks makseks vajalike rahaliste vahendite, muude finantsvarade või majandusressursside vabastamiseks kümme tööpäeva enne sellise loa andmist.

    11.   Lõige 3 ei takista ühelgi selles osutatud üksusel teha tasumisele kuuluvaid makseid sellise lepingu kohaselt, mis jõustus enne asjaomase üksuse loetellu kandmist käesoleva otsuse alusel, tingimusel et asjaomane liikmesriik on kindlaks teinud, et makset ei ole otse või kaudselt saanud lõigetes 1, 2 ja 3 osutatud isik või üksus, ning kui asjaomane liikmesriik on teavitanud komiteed sellise makse tegemise või saamise kavatsusest või kavatsusest anda luba selliseks makseks vajalike rahaliste vahendite, muude finantsvarade või majandusressursside vabastamiseks kümme tööpäeva enne sellise loa andmist.

    12.   IV lisas loetletud isikute ja üksuste puhul ning erandina lõikest 2 võivad liikmesriikide pädevad asutused lubada teatavate külmutatud rahaliste vahendite või majandusressursside vabastamist, kui on täidetud järgmised tingimused:

    a)

    vahekohus on teinud kõnealuste rahaliste vahendite või majandusressursside kohta otsuse enne kuupäeva, mil lõikes 2 osutatud füüsiline või juriidiline isik, üksus või asutus kanti IV lisas esitatud loetellu, või nende kohta on liidus tehtud kohtu või haldusorgani otsus või asjaomases liikmesriigis täitmisele pööratav kohtuotsus enne või pärast nimetatud kuupäeva;

    b)

    rahalisi vahendeid või majandusressursse kasutatakse ainult sellise otsusega tagatud või kehtivaks tunnistatud nõuete rahuldamiseks kõnealuseid nõudeid omavate isikute õigusi reguleerivate õigusnormidega seatud piires;

    c)

    otsus ei ole tehtud III, IV või VI lisas loetletud füüsilise või juriidilise isiku, üksuse või asutuse kasuks ning

    d)

    otsuse tunnustamine ei ole vastuolus asjaomase liikmesriigi avaliku korraga.

    Liikmesriik teavitab teisi liikmesriike ja komisjoni kõikidest käesoleva lõike alusel antud lubadest.

    13.   Lõiget 4 ei kohaldata külmutatud kontodele lisatud järgmiste summade suhtes:

    a)

    nendelt kontodelt tasumisele kuuluvad intressid või muud tulud;

    b)

    maksed lepingute, kokkulepete või kohustuste kohaselt, mis tekkisid enne kuupäeva, mil nende kontode suhtes hakati kohaldama piiravaid meetmeid, või

    c)

    maksed, mis kuuluvad tasumisele liidus tehtud või asjaomases liikmesriigis täitmisele pööratava kohtu, haldusorgani või vahekohtu otsuse alusel IV lisas loetletud isikute ja üksuste puhul,

    tingimusel et kõigi selliste intresside, muude tulude ja maksete suhtes kohaldatakse jätkuvalt lõiget 1 või 2.

    V PEATÜKK

    MUUD PIIRAVAD MEETMED

    Artikkel 10

    Liikmesriigid nõuavad oma kodanikelt, oma jurisdiktsiooni alla kuuluvatelt isikutelt või nende territooriumil asuvatelt või nende jurisdiktsiooni alla kuuluvatelt äriühingutelt valvsuse ilmutamist, kui nad on seotud äritegevusega Liibüas asuvate või Liibüa jurisdiktsiooni alla kuuluvate üksustega, nende nimel või juhtimisel tegutsevate isikute ja üksustega või nende isikute omandis või kontrolli all olevate üksustega, et vältida olukorda, kus äritegevus võib aidata kaasa vägivallale ja tsiviilisikute vastu jõu kasutamisele.

    VI PEATÜKK

    ÜLD- JA LÕPPSÄTTED

    Artikkel 11

    I, II, III või IV lisas nimetatud määratud isikutele või üksustele või mis tahes teistele isikutele või üksustele Liibüas, sealhulgas Liibüa valitsusele, või mis tahes isikule või üksusele, kes esitab nõude sellise isiku või üksuse kaudu või sellise isiku või üksuse kasuks, ei anta hüvitist ega hüvitata muud sellist liiki nõuet nagu näiteks nõue tasaarvestamise või tagatise kohta, kui nõue on seotud lepingu või tehinguga, mille täitmist on otse või kaudselt, tervikuna või osaliselt mõjutanud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1970 (2011) kohased meetmed, sealhulgas liidu või selle liikmesriigi meetmed, mis on kooskõlas vastavate Julgeolekunõukogu otsustega või nõutavad nende alusel või on seotud nende rakendamisega, ja käesolevas otsuses käsitletavad meetmed.

    Artikkel 12

    1.   Nõukogu rakendab I, III, V ja VI lisa muudatusi Julgeolekunõukogu või komitee otsuste alusel.

    2.   Nõukogu, toimides liikmesriigi või liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ettepanekul, koostab II ja IV lisas esitatud loetelud ning võtab vastu nende muudatused.

    Artikkel 13

    1.   Kui Julgeolekunõukogu või komitee kannab loetellu mõne isiku või üksuse, lisab nõukogu kõnealuse isiku või üksuse I või III lisasse.

    2.   Kui nõukogu otsustab isiku või üksuse suhtes kohaldada artikli 8 lõikes 2 ning artikli 9 lõikes 2 osutatud meetmeid, muudab ta vastavalt II ja IV lisa.

    3.   Nõukogu edastab oma otsuse ja loetellu kandmise põhjused lõikes 1 või 2 osutatud isikule või üksusele kas otse, juhul kui aadress on teada, või teatise avaldamise kaudu, ning annab asjaomasele isikule või üksusele võimaluse esitada oma märkused.

    4.   Kui on esitatud märkusi või olulisi uusi asitõendeid, vaatab nõukogu oma otsuse läbi ning teavitab vastavalt asjaomast isikut või üksust.

    Artikkel 14

    Kui komitee kannab artikli 6 lõikes 1 ning artikli 7 lõigetes 1, 2, 3 ja 5 osutatud laeva loetellu, lisab nõukogu kõnealuse laeva V lisasse.

    Artikkel 15

    1.   I, II, III, IV ja VI lisas on esitatud loetellu kantud isikute ja üksuste loetellu kandmise põhjused, mille Julgeolekunõukogu või komitee on esitanud seoses I, III ja VI lisaga.

    2.   I, II, III, IV ja VI lisas on võimalusel esitatud ka olemasolev asjaomaste isikute või üksuste kindlakstegemiseks vajalik teave, mille Julgeolekunõukogu või komitee on esitanud seoses I, III ja VI lisaga. Isikute puhul võib selline teave sisaldada nime, sealhulgas varjunime, sünniaega ja -kohta, kodakondsust, passi- ja ID-kaardi numbrit, sugu, aadressi (kui see on teada) ning positsiooni või ametit. Üksuste puhul võib selline teave sisaldada nimesid, registreerimise kohta ja kuupäeva, registreerimisnumbrit ja tegevuskohta. Samuti kantakse I, III ja VI lisasse Julgeolekunõukogu või komitee poolt loetellu kandmise kuupäev.

    Artikkel 16

    Käesoleva otsusega kehtestatud meetmete võimalikult suure mõju tagamiseks julgustab liit kolmandaid riike võtma samasuguseid piiravaid meetmeid.

    Artikkel 17

    1.   Käesolev otsus vaadatakse läbi, seda muudetakse või see tunnistatakse kehtetuks vastavalt vajadusele, kuid eelkõige ÜRO Julgeolekunõukogu asjakohaste otsuste alusel.

    2.   Artikli 8 lõikes 2 ning artikli 9 lõikes 2 osutatud meetmed vaadatakse läbi korrapäraste ajavahemike järel ning vähemalt iga 12 kuu möödumisel. Meetmed kaotavad asjaomaste isikute ja üksuste suhtes kehtivuse, kui nõukogu teeb artikli 12 lõikes 2 osutatud korra kohaselt kindlaks, et kõnealuste meetmete kohaldamise tingimusi enam ei esine.

    Artikkel 18

    Otsus 2011/137/ÜVJP tunnistatakse kehtetuks.

    Artikkel 19

    Käesolev otsus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Brüssel, 31. juuli 2015

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    J. ASSELBORN


    (1)  Nõukogu 28. veebruari 2011. aasta otsus 2011/137/ÜVJP piiravate meetmete kohta seoses olukorraga Liibüas (ELT L 58, 3.3.2011, lk 53).

    (2)  Nõukogu 26. mai 2015. aasta otsus (ÜVJP) 2015/818, millega muudetakse otsust 2011/137/ÜVJP piiravate meetmete kohta seoses olukorraga Liibüas (ELT L 129, 27.5.2015, lk 13).


    I LISA

    ARTIKLI 8 LÕIKES 1 OSUTATUD ISIKUTE LOETELU

    1.

    Nimi: ABDULQADER MOHAMMED AL-BAGHDADI

    Auaste: Dr Ametikoht: revolutsiooniliste komiteede kontaktasutuse juht Sünniaeg:1. juuli 1950Sünnikoht: andmed puuduvad Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: B010574 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Tuneesia (Oletatav seisund/asukoht: Tuneesia vanglas) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: ÜRO poolt loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Al-Baghdadi kanti loetellu 26. veebruaril 2011 resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel kui revolutsiooniliste komiteede kontaktasutuse juht.

    Lisateave

    Revolutsioonilised komiteed on seotud meeleavaldajate vastu suunatud vägivallaga.

    2.

    Nimi: ABDULQADER YUSEF DIBRI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Muammar Gaddafi isikliku julgeolekuteenistuse ülem Sünniaeg: 1946 Sünnikoht: Houn, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld).

    Dibri kanti loetellu 26. veebruaril 2011 resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel kui Muammar Gaddafi isikliku julgeolekuteenistuse ülem.

    Lisateave

    Vastutab režiimi julgeoleku eest. Varasemad andmed teisitimõtlejate vastu suunatud vägivalla kohta.

    3.

    Nimi: SAYYID MOHAMMED GADDAF AL-DAM

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1948 Sünnikoht: Sirte, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: ÜRO poolt loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld).

    Qadhaf Al-dam kanti loetellu 26. veebruaril 2011 resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel kui Muammar Gaddafi nõbu.

    Lisateave

    1980. aastatel osales Sayyid dissidentide tapmiskampaanias ja on väidetavalt vastutav mitme tapmise eest Euroopas. Arvatavasti on olnud seotud ka relvade hankimisega.

    4.

    Nimi: QUREN SALIH QUREN AL GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Liibüa suursaadik Tšaadis Sünniaeg: andmed puuduvad Sünnikoht: andmed puuduvad Kontrollitud varjunimi: Akrin Saleh Akrin (Image) Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Egiptus Loetellu kandmise kuupäev:17. märts 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld).

    Al Gaddafi kanti loetellu 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel kui Liibüa suursaadik Tšaadis.

    Lisateave

    Lahkunud Tšaadist Sabhāsse. Otseselt seotud režiimi jaoks palgasõdurite värbamise ja koordineerimisega.

    5.

    Nimi: AMID HUSAIN AL KUNI

    Auaste: Kolonel Ametikoht: Ghati kubernerkond (Lõuna-Liibüa) Sünniaeg: andmed puuduvad Sünnikoht: andmed puuduvad Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (Oletatav seisund/asukoht: Lõuna-Liibüa) Loetellu kandmise kuupäev:17. märts 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld).

    Lisateave

    Otseselt seotud palgasõdurite värbamisega.

    6.

    Nimi: ABU ZAYD UMAR DORDA

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: a) Ametinimetus: Välisjulgeoleku organisatsiooni direktor. b) Välisluureagentuuri juht. Sünniaeg: andmed puuduvad Sünnikoht: andmed puuduvad Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (Oletatav seisund/asukoht: Liibüas vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimile lojaalne. Välisluureagentuuri juht.

    7.

    Nimi: ABU BAKR YUNIS JABIR

    Auaste: Kindralmajor Ametikoht: Ametinimetus: Kaitseminister. Sünniaeg: 1952 Sünnikoht: Jalo, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Üldvastutav relvajõudude tegevuse eest.

    8.

    Nimi: MATUQ MOHAMMED MATUQ

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Ametinimetus: Varustussekretär Sünniaeg: 1956 Sünnikoht: Khoms, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: teadmata, oletatavalt tabatud.

    Lisateave

    Režiimis juhtival kohal. Seotud revolutsioonikomiteedega. Varem seotud teisitimõtlemise mahasurumise ja vägivallaga.

    9.

    Nimi: AISHA MUAMMAR MUHAMMED ABU MINYAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1978 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: Aisha Muhammed Abdul Salam (Passi number: 215215) Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: 428720 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Omaani Sultaniriik (Oletatav seisund/asukoht: Omaani Sultaniriik) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Reisis resolutsiooni 1970 punkti 15 rikkudes, nagu kirjeldas Liibüa ekspertide rühm oma 2013. aasta vahearuandes.

    10.

    Nimi: HANNIBAL MUAMMAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg:20. september 1975Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: B/002210 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Alžeeria (Oletatav seisund/asukoht: Alžeeria) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    11.

    Nimi: KHAMIS MUAMMAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1978 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Meeleavalduste mahasurumisega seotud sõjaväeüksuste juhataja.

    12.

    Nimi: MOHAMMED MUAMMAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1970 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Omaani Sultaniriik (Oletatav seisund/asukoht: Omaani Sultaniriik) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    13.

    Nimi: MUAMMAR MOHAMMED ABU MINYAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Revolutsiooni juht, relvajõudude ülemjuhataja Sünniaeg: 1942 Sünnikoht: Sirte, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: ÜRO poolt loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Vastutab korralduse andmise eest meeleavalduste mahasurumiseks, inimõiguste rikkumiseks.

    14.

    Nimi: MUTASSIM GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Riikliku julgeoleku nõunik Sünniaeg: 1976 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    15.

    Nimi: SAADI GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Erivägede juhataja Sünniaeg: a)27. mai 1973b)1. jaanuar 1975Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi number: a) 014797 b) 524521 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Meeleavalduste mahasurumisega seotud sõjaväeüksuste juhataja.

    16.

    Nimi: SAIF AL-ARAB GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1982 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    17.

    Nimi: SAIF AL-ISLAM GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Gaddafi fondi direktor Sünniaeg:25. juuni 1972Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: B014995 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (Oletatav seisund/asukoht: Liibüas vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Sütitavad avalikud esinemised, milles õhutati meeleavaldajate vastu suunatud vägivallale.

    18.

    Nimi: ABDULLAH AL-SENUSSI

    Auaste: Kolonel Ametikoht: Sõjalise luure direktor Sünniaeg: 1949 Sünnikoht: Sudaan Kontrollitud varjunimi: a) Abdoullah Ould Ahmed (Passinumber: B0515260; Sünniaeg: 1948 Sünnikoht: Anefif (Kidal), Mali; Väljaandmise kuupäev: 10. jaanuar 2012; Väljaandmise koht: Bamako, Mali; Kehtivuse lõppkuupäev: 10. jaanuar 2017) b) Abdoullah Ould Ahmed (Mali ID-kaardi number: 073/SPICRE; Sünnikoht: Anefif, Mali; Väljaandmise kuupäev: 6. detsember 2011; Väljaandmise koht: Essouck, Mali) Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (Oletatav seisund/asukoht: Liibüas vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine).

    Lisateave

    Sõjalise luure osalemine meeleavalduste mahasurumises. Varem kahtlustatud osalemises Abu Selimi vanglas toimunud massimõrvas. Tagaselja süüdi mõistetud UTA lennule tehtud pommirünnakus. Muammar Gaddafi õemees.

    19.

    Nimi: SAFIA FARKASH AL-BARASSI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: Umbes 1952 Sünnikoht: Al Bayda, Liibüa Kontrollitud varjunimi: Safia Farkash Mohammed Al-Hadad, sünniaeg: 1. jaanuar 1953 (Omaani passi number: 03825239) Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: 03825239 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Omaani Sultaniriik) Loetellu kandmise kuupäev:24. juuni 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 ja resolutsiooni 1973 punkti 19 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Märkimisväärne isiklik varandus, mida võidakse kasutada režiimi hüvanguks. Tema õde Fatima FARKASH on abielus ABDALLAH SANUSSIGA, kes on Liibüa sõjaväeluure juht.

    20.

    Nimi: ABDELHAFIZ ZLITNI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: a) kolonel Gaddafi valitsuse planeerimis- ja rahandusminister. b) rahanduse ja planeerimise eest vastutava üldise rahvakomitee sekretär c) Liibüa Keskpanga ajutine juht Sünniaeg: 1935 Sünnikoht: andmed puuduvad Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:24. juuni 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 ja resolutsiooni 1973 punkti 19 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Osalemine meeleavaldajate vastu suunatud repressioonides. Rahanduse ja planeerimise eest vastutava üldise rahvakomitee sekretär. Zltini on praegu Liibüa Keskpanga ajutine juht. Eelnevalt oli ta riikliku naftakompanii esimees. Meie andmete kohaselt tegeleb ta praegu režiimi jaoks vahendite kogumisega, et taastada keskpanga reserve, mis on juba kulunud praeguse sõjalise kampaania toetuseks.


    II LISA

    ARTIKLI 8 LÕIKES 2 OSUTATUD ISIKUTE JA ÜKSUSTE LOETELU

    A.   Isikud

     

    Nimi

    Tuvastamisandmed

    Põhjendus

    Loetellu kandmise kuupäev

    1.

    ABDUSSALAM, Abdussalam Mohammed

    Ametinimetus: terrorismivastase võitluse juhataja, välisjulgeolekuorganisatsioon

    Sünniaeg: 1952

    Sünnikoht: Tripoli, Liibüa

    Revolutsioonikomitees silmapaistval kohal.

    Muammar Gaddafi lähedane isik. Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    2.

    ABU SHAARIYA

    Ametinimetus: välisjulgeolekuorganisatsiooni asejuhataja

    Muammar Gaddafi õemees.

    Gaddafi režiimi tähtis liige ja seega Muammar Gaddafi endise režiimiga tihedalt seotud.

    28.2.2011

    3.

    ASHKAL, Omar

    Ametinimetus: revolutsiooniliste komiteede liikumise juhataja

    Sünnikoht: Sirte, Liibüa

    Arvatavalt tapetud Egiptuses 2014. aasta augustis

    Revolutsioonilised komiteed on seotud meeleavaldajate vastu suunatud vägivallaga.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    4.

    ALSHARGAWI, Bashir Saleh Bashir

    Sünniaeg: 1946

    Sünnikoht: Traghen

    Muammar Gaddafi kantselei juhataja. Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    5.

    Kindral TOHAMI, Khaled

    Sünniaeg: 1946

    Sünnikoht: Genzur

    Endine sisejulgeolekubüroo direktor.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    6.

    FARKASH, Mohammed Boucharaya

    Sünniaeg: 1. juuli 1949

    Sünnikoht: Al-Bayda

    Endine välisjulgeolekubüroo luureülem.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    7.

    EL-KASSIM ZOUAI, Mohamed Abou

     

    Endine rahvakongressi peasekretär.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    8.

    AL-MAHMOUDI, Baghdadi

     

    Kolonel Gaddafi valitsuse peaminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    9.

    HIJAZI, Mohamad Mahmoud

     

    Kolonel Gaddafi valitsuse tervishoiu- ja keskkonnaminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    10.

    HOUEJ, Mohamad Ali

    Sünniaeg: 1949

    Sünnikoht: Al-Azizia (Tripoli lähedal)

    Kolonel Gaddafi valitsuse tööstus-, majandus- ja kaubandusminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    11.

    AL-GAOUD, Abdelmajid

    Sünniaeg: 1943

    Kolonel Gaddafi valitsuse põllumajandus-, loomakasvatus- ja mereressursside minister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    12.

    AL-CHARIF, Ibrahim Zarroug

     

    Kolonel Gaddafi valitsuse sotsiaalminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    13.

    FAKHIRI, Abdelkebir Mohamad

    Sünniaeg: 4. mai 1963

    Passi number: B/014965 (kehtis 2013. aasta lõpuni)

    Kolonel Gaddafi valitsuse üldharidus-, kõrgharidus- ja teadusminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    14.

    MANSOUR, Abdallah

    Sünniaeg: 8.7.1954

    Passi number: B/014924 (kehtis 2013. aasta lõpuni)

    Varasemalt kolonel Gaddafi lähedane isik, varasemalt tähtis roll julgeolekuteenistuses ning raadio- ja teleringhäälingu direktor.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    15.

    Kolonel Taher Juwadi

    Ametinimetus: Tähtsuselt neljas isik Revolutsioonilise Kaardiväe käsuliinis

    Kolonel.

    Gaddafi režiimi tähtis liige. Sellisena tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    23.05.2011


    III LISA

    ARTIKLI 9 LÕIKES 1 OSUTATUD ISIKUTE JA ÜKSUSTE LOETELU

    A.   Üksikisikud

    6.

    Nimi: ABU ZAYD UMAR DORDA

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: a) Ametinimetus: Välisjulgeoleku organisatsiooni direktor. b) Välisluureagentuuri juht. Sünniaeg: andmed puuduvad Sünnikoht: andmed puuduvad Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (Oletatav seisund/asukoht: Liibüas vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimile lojaalne. Välisluureagentuuri juht.

    7.

    Nimi: ABU BAKR YUNIS JABIR

    Auaste: Kindralmajor Ametikoht: Ametinimetus: Kaitseminister. Sünniaeg: 1952 Sünnikoht: Jalo, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Üldvastutav relvajõudude tegevuse eest.

    8.

    Nimi: MATUQ MOHAMMED MATUQ

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Ametinimetus: Varustussekretär Sünniaeg: 1956 Sünnikoht: Khoms, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: teadmata, oletatavalt tabatud.

    Lisateave

    Režiimis juhtival kohal. Seotud revolutsioonikomiteedega. Varem seotud teisitimõtlemise mahasurumise ja vägivallaga.

    9.

    Nimi: AISHA MUAMMAR MUHAMMED ABU MINYAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1978 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: Aisha Muhammed Abdul Salam (Passi number: 215215) Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: 428720 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Omaani Sultaniriik (Oletatav seisund/asukoht: Omaani Sultaniriik) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Reisis resolutsiooni 1970 punkti 15 rikkudes, nagu kirjeldas Liibüa ekspertide rühm oma 2013. aasta vahearuandes.

    10.

    Nimi: HANNIBAL MUAMMAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg:20. september 1975Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: B/002210 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Alžeeria (Oletatav seisund/asukoht: Alžeeria) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    11.

    Nimi: KHAMIS MUAMMAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1978 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Meeleavalduste mahasurumisega seotud sõjaväeüksuste juhataja.

    12.

    Nimi: MOHAMMED MUAMMAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1970 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Omaani Sultaniriik (Oletatav seisund/asukoht: Omaani Sultaniriik) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    13.

    Nimi: MUAMMAR MOHAMMED ABU MINYAR GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Revolutsiooni juht, relvajõudude ülemjuhataja Sünniaeg: 1942 Sünnikoht: Sirte, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: ÜRO poolt loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Vastutab korralduse andmise eest meeleavalduste mahasurumiseks, inimõiguste rikkumiseks.

    14.

    Nimi: MUTASSIM GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Riikliku julgeoleku nõunik Sünniaeg: 1976 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    15.

    Nimi: SAADI GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Erivägede juhataja Sünniaeg: a)27. mai 1973b)1. jaanuar 1975Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi number: a) 014797 b) 524521 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Meeleavalduste mahasurumisega seotud sõjaväeüksuste juhataja.

    16.

    Nimi: SAIF AL-ARAB GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: 1982 Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine). Oletatav seisund/asukoht: surnud.

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud.

    17.

    Nimi: SAIF AL-ISLAM GADDAFI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: Gaddafi fondi direktor Sünniaeg:25. juuni 1972Sünnikoht: Tripoli, Liibüa Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: B014995 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (Oletatav seisund/asukoht: Liibüas vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punktide 15 ja 17 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Režiimiga lähedalt seotud. Sütitavad avalikud esinemised, milles õhutati meeleavaldajate vastu suunatud vägivallale.

    18.

    Nimi: ABDULLAH AL-SENUSSI

    Auaste: Kolonel Ametikoht: Sõjalise luure direktor Sünniaeg: 1949 Sünnikoht: Sudaan Kontrollitud varjunimi: a) Abdoullah Ould Ahmed (Passinumber: B0515260; Sünniaeg: 1948 Sünnikoht: Anefif (Kidal), Mali; Väljaandmise kuupäev: 10. jaanuar 2012; Väljaandmise koht: Bamako, Mali; Kehtivuse lõppkuupäev: 10. jaanuar 2017) b) Abdoullah Ould Ahmed (Mali ID-kaardi number: 073/SPICRE; Sünnikoht: Anefif, Mali; Väljaandmise kuupäev: 6. detsember 2011; Väljaandmise koht: Essouck, Mali) Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Liibüa (Oletatav seisund/asukoht: Liibüas vahi all) Loetellu kandmise kuupäev:26. veebruar 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 alusel (reisikeeld). Loetellu kantud 17. märtsil 2011 resolutsiooni 1970 punkti 17 alusel (vara külmutamine).

    Lisateave

    Sõjalise luure osalemine meeleavalduste mahasurumises. Varem kahtlustatud osalemises Abu Selimi vanglas toimunud massimõrvas. Tagaselja süüdi mõistetud UTA lennule tehtud pommirünnakus. Muammar Gaddafi õemees.

    19.

    Nimi: SAFIA FARKASH AL-BARASSI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: andmed puuduvad Sünniaeg: Umbes 1952 Sünnikoht: Al Bayda, Liibüa Kontrollitud varjunimi: Safia Farkash Mohammed Al-Hadad, sünniaeg: 1. jaanuar 1953 (Omaani passi number: 03825239) Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: 03825239 Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: Omaani Sultaniriik) Loetellu kandmise kuupäev:24. juuni 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 ja resolutsiooni 1973 punkti 19 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Märkimisväärne isiklik varandus, mida võidakse kasutada režiimi hüvanguks. Tema õde Fatima FARKASH on abielus ABDALLAH SANUSSIGA, kes on Liibüa sõjaväeluure juht.

    20.

    Nimi: ABDELHAFIZ ZLITNI

    Auaste: andmed puuduvad Ametikoht: a) kolonel Gaddafi valitsuse planeerimis- ja rahandusminister. b) rahanduse ja planeerimise eest vastutava üldise rahvakomitee sekretär c) Liibüa Keskpanga ajutine juht Sünniaeg: 1935 Sünnikoht: andmed puuduvad Kontrollitud varjunimi: andmed puuduvad Kontrollimata varjunimi: andmed puuduvad Kodakondsus: andmed puuduvad Passi nr: andmed puuduvad Riiklik isikukood: andmed puuduvad Aadress: andmed puuduvad Loetellu kandmise kuupäev:24. juuni 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1970 punkti 15 ja resolutsiooni 1973 punkti 19 alusel (reisikeeld, vara külmutamine).

    Lisateave

    Osalemine meeleavaldajate vastu suunatud repressioonides. Rahanduse ja planeerimise eest vastutava üldise rahvakomitee sekretär. Zltini on praegu Liibüa Keskpanga ajutine juht. Eelnevalt oli ta riikliku naftakompanii esimees. Meie andmete kohaselt tegeleb ta praegu režiimi jaoks vahendite kogumisega, et taastada keskpanga reserve, mis on juba kulunud praeguse sõjalise kampaania toetuseks.


    IV LISA

    ARTIKLI 9 LÕIKES 2 OSUTATUD ISIKUTE JA ÜKSUSTE LOETELU

    A.   Isikud

     

    Nimi

    Tuvastamisandmed

    Põhjendus

    Loetellu kandmise kuupäev

    1.

    ABDUSSALAM, Abdussalam Mohammed

    Ametinimetus: terrorismivastase võitluse juhataja, välisjulgeolekuorganisatsioon

    Sünniaeg: 1952

    Sünnikoht: Tripoli, Liibüa

    Revolutsioonikomitees silmapaistval kohal.

    Muammar Gaddafi lähedane isik. Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    2.

    ABU SHAARIYA

    Ametinimetus: välisjulgeolekuorganisatsiooni asejuhataja

    Muammar Gaddafi õemees.

    Gaddafi režiimi tähtis liige ja seega Muammar Gaddafi endise režiimiga tihedalt seotud.

    28.2.2011

    3.

    ASHKAL, Omar

    Ametinimetus: revolutsiooniliste komiteede liikumise juhataja

    Sünnikoht: Sirte, Liibüa

    Arvatavalt tapetud Egiptuses 2014. aasta augustis

    Revolutsioonilised komiteed on seotud meeleavaldajate vastu suunatud vägivallaga.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    4.

    ALSHARGAWI, Bashir Saleh Bashir

    Sünniaeg: 1946

    Sünnikoht: Traghen

    Muammar Gaddafi kantselei juhataja. Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    5.

    Kindral TOHAMI, Khaled

    Sünniaeg: 1946

    Sünnikoht: Genzur

    Endine sisejulgeolekubüroo direktor.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    6.

    FARKASH, Mohammed Boucharaya

    Sünniaeg: 1. juuli 1949

    Sünnikoht: Al-Bayda

    Endine välisjulgeolekubüroo luureülem.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    7.

    EL-KASSIM ZOUAI, Mohamed Abou

     

    Endine rahvakongressi peasekretär.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    8.

    AL-MAHMOUDI, Baghdadi

     

    Kolonel Gaddafi valitsuse peaminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    9.

    HIJAZI, Mohamad Mahmoud

     

    Kolonel Gaddafi valitsuse tervishoiu- ja keskkonnaminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    10.

    HOUEJ, Mohamad Ali

    Sünniaeg: 1949

    Sünnikoht: Al-Azizia (Tripoli lähedal)

    Kolonel Gaddafi valitsuse tööstus-, majandus- ja kaubandusminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    11.

    AL-GAOUD, Abdelmajid

    Sünniaeg: 1943

    Kolonel Gaddafi valitsuse põllumajandus-, loomakasvatus- ja mereressursside minister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    12.

    AL-CHARIF, Ibrahim Zarroug

     

    Kolonel Gaddafi valitsuse sotsiaalminister.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    13.

    FAKHIRI, Abdelkebir Mohamad

    Sünniaeg: 4. mai 1963

    Passi number: B/014965 (kehtis 2013. aasta lõpuni)

    Kolonel Gaddafi valitsuse üldharidus-, kõrgharidus- ja teadusminister. Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    14.

    MANSOUR, Abdallah

    Sünniaeg: 8.7.1954

    Passi number: B/014924 (kehtis 2013. aasta lõpuni)

    Varasemalt kolonel Gaddafi lähedane isik, varasemalt tähtis roll julgeolekuteenistuses ning raadio- ja teleringhäälingu direktor.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    15.

    Kolonel Taher Juwadi

    Ametinimetus: Tähtsuselt neljas isik Revolutsioonilise Kaardiväe käsuliinis

    Kolonel.

    Gaddafi režiimi tähtis liige. Sellisena tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    23.5.2011

    16.

    Dr AL-BAGHDADI, Abdulqader Mohammed

    Revolutsiooniliste komiteede kontaktasutuse juht.

    Revolutsioonilised komiteed on seotud meeleavaldajate vastu suunatud vägivallaga.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    17.

    DIBRI, Abdulqader Yusef

    Ametinimetus: Muammar Gaddafi isikliku julgeoleku-teenistuse ülem

    Sünniaeg: 1946

    Sünnikoht: Houn, Liibüa

    Vastutab režiimi julgeoleku eest. Varasemad andmed teisitimõtlejate vastu suunatud vägivalla kohta.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    18.

    QADHAF AL-DAM, Sayyid Mohammed

    Sünniaeg: 1948

    Sünnikoht: Sirte, Liibüa

    Muammar Gaddafi nõbu. 1980. aastatel osales Sayyid dissidentide tapmiskampaanias ja on väidetavalt vastutav mitme tapmise eest Euroopas. Arvatavasti on olnud seotud ka relvade hankimisega. Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    28.2.2011

    19.

    AL QADHAFI, Quren Salih Quren

     

    Endine Liibüa suursaadik Tšaadis. Lahkunud Tšaadist Sabhāsse. Tegeleb otseselt režiimi jaoks palgasõdurite värbamise ja koordineerimisega.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    20.

    Kolonel AL KUNI, Amid Husain

    Oletatav seisund/asukoht: Lõuna-Liibüa

    Endine Ghati kuberner (Lõuna-Liibüa). Otseselt seotud palgasõdurite värbamisega.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    B.   Üksused

     

    Nimi

    Tuvastamisandmed

    Põhjendus

    Loetellu kandmise kuupäev

    1.

    Liibüa Araabia-Aafrika investeerimisühing (Libyan Arab African Investment Company – LAAICO)

    (teise nimega LAICO)

    Veebisait: http://www.laaico.com Ettevõte asutatud 1981. aastal. 76351 Janzour-Libya. 81370 Tripoli-Libya Tel: 00 218 (21) 4890146 – 4890586 – 4892613. Faks: 00 218 (21) 4893800 – 4891867. E-post: info@laaico.com

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    2.

    Gaddafi International Charity and Development Foundation

    Juhatuse aadress: Hay Alandalus – Jian St. – Tripoli – PoBox: 1101 – LIBYA. Telefon: (+218) 214778301. Faks: (+218) 214778766. E-post: info@gicdf.org

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    3.

    Waatassimou Foundation

    Asukoht: Tripoli.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    21.3.2011

    4.

    Libyan Jamahirya Broadcasting Corporation

    Kontaktandmed: tel: 00 218 21 444 59 26; 00 21 444 59 00; faks: 00 218 21 340 2107 http://www.ljbc.net; e-post: info@ljbc.net

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    Seotud avaliku viha ja vägivalla õhutamisega meeleavaldajate vastu suunatud vägivalla kohta valeinformatsiooni levitamise teel.

    21.3.2011

    5.

    Revolutsiooniline Kaardivägi

     

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    Osalemine meele avaldajate vastu suunatud repressioonides.

    21.3.2011

    6.

    Libyan Agricultural Bank (teise nimega Agricultural Bank; teise nimega Al Masraf Al Zirae Agricultural Bank; teise nimega Al Masraf Al Zirae; teise nimega Libyan Agricultural Bank)

    El Ghayran Area, Ganzor El Sharqya, P.O. Box 1100, Tripoli, Libya; Al Jumhouria Street, East Junzour, Al Gheran, Tripoli, Libya; e-posti aadress: agbank@agribankly.org;

    SWIFT/BIC AGRULYLT (Libya); tel (218) 214870586;

    tel (218) 214870714;

    tel (218) 214870745;

    tel (218) 213338366;

    tel (218) 213331533;

    tel (218) 213333541;

    tel (218) 213333544;

    tel (218) 213333543;

    tel (218) 213333542;

    faks (218) 214870747;

    faks (218) 214870767;

    faks (218) 214870777;

    faks (218) 213330927;

    faks (218) 213333545

    Central Bank of Libya tütarettevõtja Liibüas.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    7.

    Al-Inma Holding Co. for Services Investments

     

    Economic & Social Development Fund'i tütarettevõtja Liibüas

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    8.

    Al-Inma Holding Co. For Industrial Investments

     

    Economic & Social Development Fund'i tütarettevõtja Liibüas

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    9.

    Al-Inma Holding Company for Tourism Investment

    Hasan al-Mashay Street (off al- Zawiyah Street); tel: (218) 213345187. Faks: +218.21.334.5188; e-post: info@ethic.ly

    Economic & Social Development Fund'i tütarettevõtja Liibüas

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    10.

    Al-Inma Holding Co. for Construction and Real Estate Developments

     

    Economic & Social Development Fund'i tütarettevõtja Liibüas

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    11.

    LAP Green Networks (teise nimega Lap GreenN, LAP Green Holding Company)

    9th Floor, Ebene Tower, 52, Cybercity, Ebene, Mauritius

    Libyan Africa Investment Portfolio tütarettevõtja Liibüas.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    12.

    Sabtina Ltd

    530-532 Elder Gate, Elder House, Milton Keynes, UK

    Muu teave: reg nr: 01794877 (UK)

    Libyan Investment Authority Ühendkuningriigis asutatud tütarettevõtja.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    13.

    Ashton Global Investments Limited

    Woodbourne Hall, PO Box 3162, Road Town, Tortola, British Virgin Islands

    Muu teave: reg nr: 1510484 (Briti Neitsisaared)

    Libyan Investment Authority Briti Neitsisaartel asutatud tütarettevõtja.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    14.

    Capitana Seas Limited

     

    Saadi Gaddafile kuuluv Briti Neitsisaartel asutatud ettevõte

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    15.

    Kinloss Property Limited

    Woodbourne Hall, PO Box 3162, Road Town, Tortola, British Virgin Islands

    Muu teave: reg nr: 1534407 (Briti Neitsisaared)

    Libyan Investment Authority Briti Neitsisaartel asutatud tütarettevõtja.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011

    16.

    Baroque Investments Limited

    c/o ILS Fiduciaries (IOM) Ltd, First Floor, Millennium House, Victoria Road, Douglas, Isle of Man

    Muu teave: reg nr: 59058C (Mani saar)

    Libyan Investment Authority Mani saarel asutatud tütarettevõtja.

    Tihedalt seotud Muammar Gaddafi endise režiimiga.

    12.4.2011


    V LISA

    ARTIKLI 6 LÕIKES 1 NING ARTIKLI 7 LÕIGETES 1, 2, 3 JA 5 OSUTATUD LAEVADE LOETELU


    VI LISA

    ARTIKLI 9 LÕIKES 3 OSUTATUD ÜKSUSTE LOETELU

    1.

    Nimi: LIIBÜA INVESTEERIMISAMET (LIBYAN INVESTMENT AUTHORITY)

    Teise nimega: Libyan Foreign Investment Company (LFIC) Varem tuntud kui: andmed puuduvad Aadress:1 Fateh Tower Office, No 99 22nd Floor, Borgaida Street, Tripoli, 1103, LiibüaLoetellu kandmise kuupäev:17. märts 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1973 punkti 17 alusel, mida 16. septembril muudeti resolutsiooni 2009 punkti 15 alusel.

    Lisateave

    Muammar Gaddafi ja tema perekonna kontrolli all ning tema režiimi potentsiaalne rahastamisallikas.

    2.

    Nimi: LIIBÜA AAFRIKA INVESTEERIMISPORTFELL (Libyan Africa Investment Portfolio)

    Teise nimega: andmed puuduvad Varem tuntud kui: andmed puuduvad Aadress:Jamahiriya Street, LAP Building, PO Box 91330, Tripoli, LiibüaLoetellu kandmise kuupäev:17. märts 2011Muu teave: Loetellu kantud resolutsiooni 1973 punkti 17 alusel, mida 16. septembril muudeti resolutsiooni 2009 punkti 15 alusel.

    Lisateave

    Muammar Gaddafi ja tema perekonna kontrolli all ning tema režiimi potentsiaalne rahastamisallikas.


    Top