Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31996R2505

    Rozporządzenie Rady (WE) nr 2505/96 z dnia 20 grudnia 1996 r. otwierające i ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi na niektóre produkty rolne i przemysłowe i zmieniające rozporządzenie (WE) nr 3059/95 otwierające i ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi na niektóre produkty rolne i przemysłowe (pierwsza seria 1996)

    Dz.U. L 345 z 31.12.1996, p. 1–9 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Ten dokument został opublikowany w wydaniu(-iach) specjalnym(-ych) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2009; Uchylony przez 32010R0007

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/1996/2505/oj

    31996R2505



    Dziennik Urzędowy L 345 , 31/12/1996 P. 0001 - 0009


    Rozporządzenie Rady (WE) nr 2505/96

    z dnia 20 grudnia 1996 r.

    otwierające i ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi na niektóre produkty rolne i przemysłowe i zmieniające rozporządzenie (WE) nr 3059/95 otwierające i ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi na niektóre produkty rolne i przemysłowe (pierwsza seria 1996)

    RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

    uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 28,

    uwzględniając wniosek Komisji,

    a także mając na uwadze, co następuje:

    produkcja niektórych produktów rolnych i przemysłowych we Wspólnocie będzie niewystarczająca do spełnienia szczególnych wymagań przez użytkownika przemysłu we Wspólnocie; zaopatrzenie Wspólnoty w produkty tego rodzaju będzie w znacznym stopniu uzależnione od przywozu z państw trzecich; najpilniejsze potrzeby Wspólnoty w zakresie przedmiotowych produktów powinny zostać zaspokojone niezwłocznie, na najkorzystniejszych warunkach; Wspólnotowe kontyngenty taryfowe o obniżonej lub zerowej stawce celnej powinny z tego powodu zostać otwarte w granicach stosownych ilości, z uwzględnieniem niezbędnych potrzeb w celu niezakłócania rynków takich produktów, jak również uruchamiania czy rozwoju produkcji we Wspólnocie;

    w szczególności niezbędne jest zapewnienie wszystkim importerom ze Wspólnoty równego i nieprzerwanego dostępu do tych kontyngentów oraz zapewnienie nieprzerwanego stosowania stawek ustanowionych dla tych kontyngentów do całego przywozu przedmiotowych produktów do wszystkich Państw Członkowskich do momentu wykorzystania tych kontyngentów;

    decyzja o otwarciu niezależnych kontyngentów taryfowych powinna być podjęta przez Wspólnotę; dla zapewnienia wspólnego sprawnego zarządzania tymi kontyngentami nie istnieje uzasadniona przeszkoda, aby nie upoważnić Państw Członkowskich do czerpania z kontyngentów niezbędnych ilości odpowiadających rzeczywistemu przywozowi; ta metoda zarządzania wymaga ścisłej współpracy między Państwami Członkowskimi i Komisją, a Komisja powinna w szczególności monitorować wysokość wykorzystywania kontyngentów i odpowiednio informować o tym Państwa Członkowskie;

    produkcja niektórych produktów przemysłowych w 1996 r. we Wspólnocie nie będzie mogła zaspokoić określonych potrzeb przemysłu we Wspólnocie; zaopatrzenie Wspólnoty w produkty tego rodzaju będzie więc w znacznym stopniu uzależnione od przywozu z państw trzecich; najpilniejsze potrzeby Wspólnoty w zakresie przedmiotowych produktów powinny być zaspokajane niezwłocznie, na najkorzystniejszych warunkach;

    rozporządzeniem (WE) nr 3059/95 [1] Rada otworzyła wspólnotowe kontyngenty taryfowe na określone produkty rolne i przemysłowe na 1996 r.; należy zwiększyć kontyngenty na żelazochrom (zarządzenie nr 09.2711), na izopropyliden bis (zarządzenie nr 09.2859) i na oscylator (zarządzenie nr 09.2939);

    dotychczasowe rozporządzenia ustanawiające cła pobierane od niektórych produktów przemysłowych i rolnych na podstawie autonomicznej Wspólnej Taryfy Celnej przywróciły w znacznym stopniu działanie poprzednich środków; w interesie uzasadniania stosowania przedmiotowych środków wydaje się być stosownym nieograniczanie okresu obowiązywania niniejszego rozporządzenia, gdyż jego zakres może być dostosowywany w razie potrzeby, produkty zaś mogą być dodawane lub wykreślane z wykazu rozporządzeniami Rady; nie jest dozwolone przenoszenie niewykorzystanych ilości z jednego okresu kontyngentowego na późniejszy;

    zmiany w odniesieniu do Nomenklatury Scalonej i kodów taryfowych nie powodują zmian rzeczowych; z uwagi na celowość upraszczania, należy upoważnić Komisję, po uzyskaniu opinii Komitetu Kodeksu Celnego, do wprowadzania niezbędnych zmian i dostosowań technicznych Załącznika do niniejszego rozporządzenia, w tym do opublikowania wersji ujednoliconej;

    stosowanie tej procedury powinno być możliwe dla przyspieszenia realizacji procedury, gdy w ciągu roku kalendarzowego okazuje się, że niezbędne jest zwiększenie kontyngentów taryfowych lub przedłużenie okresu kontyngentowego; takie działania będą uważane za czasowe do chwili upływu danego roku kalendarzowego,

    PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

    Artykuł 1

    1. Cła przywozowe na towary wymienione w załączniku I zawiesza się według wskazanej stawki celnej na okresy i w ilościach wskazanych w treści tego Załącznika.

    2. W rozporządzeniu (WE) nr 3059/95 tabelę zawartą w Załączniku zastępuje się, w zakresie zarządzeń nr 09.2711, 09.2859 i 09.2939, tabelą zawartą w załączniku II do niniejszego rozporządzenia.

    Artykuł 2

    Kontyngentami taryfowymi określonymi w art. 1 zarządza Komisja, która może podejmować wszystkie stosowne środki administracyjne w celu zapewnienia efektywnego zarządzania tymi kontyngentami.

    Artykuł 3

    Jeśli importer w Państwie Członkowskim przedstawia zgłoszenie do odprawy z wnioskiem o dopuszczenie do swobodnego obrotu, w tym wniosek o preferencyjne traktowanie produktu objętego niniejszym rozporządzeniem oraz, jeśli to zgłoszenie z wnioskiem o dopuszczenie zostaje przyjęte przez władze celne, to zainteresowane Państwa Członkowskie informują o tym Komisję i korzystają z takiej ilości produktu z właściwego kontyngentu odpowiadającej wymaganiom przedstawionym we wniosku.

    Wniosek o wykorzystywanie kontyngentu, ze wskazaniem daty przyjęcia takich zgłoszeń, przekazuje się niezwłocznie Komisji.

    Komisja przyznaje ilości według daty przyjęcia zgłoszeń z wnioskiem o dopuszczenie do swobodnego obrotu przez władze celne zainteresowanych Państw Członkowskich w dopuszczalnych dostępnych limitach salda.

    Jeśli Państwo Członkowskie nie wykorzysta otrzymanych ilości, to zwraca je możliwie jak najszybciej do limitu właściwego kontyngentu.

    Jeśli wnioskowane ilości przewyższają dostępny limit salda kontyngentu, to są one przydzielane proporcjonalnie do zgłaszanego zapotrzebowania. Komisja informuje Państwa Członkowskie o wykorzystanych ilościach.

    Artykuł 4

    Każde Państwo Członkowskie zapewnia, aby importerzy przedmiotowych produktów mieli równy i nieprzerwany dostęp do kontyngentów przez dozwolony czas na realizację pozostałego salda kontyngentu.

    Artykuł 5

    Państwa Członkowskie i Komisja współpracują ściśle celem zapewnienia przestrzegania przepisów niniejszego rozporządzenia.

    Artykuł 6

    Zmiany i techniczne dostosowania, w tym publikacja wersji ujednoliconej, wynikające ze zmian w odniesieniu do scalonej nomenklatury i kodów taryfowych muszą być przyjęte przez Komisję w trybie określonym w art. 7.

    Jeśli w ciągu roku kalendarzowego okazuje się:

    - że kontyngent nie wystarcza do zaspokojenia potrzeb przemysłu Wspólnoty, przy uwzględnieniu wielkości produkcyjnych we Wspólnocie, lub

    - że konieczne jest przedłużenie kontyngentu taryfowego poza okres obowiązywania, do którego kontyngent został ograniczony, aby móc zaspokoić potrzeby przemysłu Wspólnoty, przy uwzględnieniu wielkości produkcyjnych we Wspólnocie,

    to dany kontyngent może zostać podwyższony o nie więcej niż 50 % do końca danego roku kalendarzowego lub jego okres obowiązywania może zostać przedłużony na okres do sześciu miesięcy w trybie określonym w art. 7.

    Artykuł 7

    1. Działania Komisji wspomagane są przez Komitet Kodeksu Celnego powołany na podstawie przepisów art. 247 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/91 [2].

    2. Przedstawiciel Komisji przedkłada Komitetowi projekt środków, który należy przyjąć. Komitet wydaje opinię o projekcie w terminie ustalanym przez przewodniczącego w zależności od pilności danej sprawy. Opinię przyjmuje się większością głosów określoną w przepisach art. 148 ust. 2 Traktatu wymaganą w przypadku decyzji podejmowanych przez Radę na wniosek Komisji. Waga głosów przedstawicieli Państw Członkowskich w Komitecie ustalana jest w sposób określony w tym artykule. Przewodniczący nie bierze udziału w głosowaniu.

    Komisja przyjmuje środki, które wchodzą w życie w trybie natychmiastowym. Jeśli jednak środki takie nie są zgodne z opinią Komitetu, to Komisja niezwłocznie powiadamia o tym Radę. W takim przypadku Komisja odracza stosowanie przyjętych przez siebie środków na okres trzech miesięcy począwszy od dnia wystosowania takiego powiadomienia.

    Rada, stanowiąc kwalifikowaną większością głosów, może wydać inną decyzję w terminie określonym w poprzednim akapicie.

    3. Komitet może zbadać każdą kwestię dotyczącą stosowania niniejszego rozporządzenia zgłoszoną przez swojego przewodniczącego, z jego własnej inicjatywy lub na wniosek Państwa Członkowskiego.

    Artykuł 8

    Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie siódmego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

    Niniejsze rozporządzenie stosuje się od 1 stycznia 1997 r. w odniesieniu do załącznika I oraz od dnia 1 stycznia 1996 r. w odniesieniu do załącznika II.

    Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.

    Sporządzono w Brukseli, dnia 20 grudnia 1996 r.

    W imieniu Rady

    S. Barrett

    Przewodniczący

    [1] Dz.U. L 326 z 30.12.1995, str. 19. Rozporządzenie zmienione rozporządzeniem (WE) nr 1535/96 (Dz.U. L 191 z 1.8.1996, str. 16).

    [2] Dz.U. L 302 z 19.10.1992, str. 1. Rozporządzenie zmienione Aktem Przystąpienia z 1994 r.

    --------------------------------------------------

    ZAŁĄCZNIK NR 1

    Numer zamówienia | Kod CN | Kod taryfowy | Wyszczególnienie | Kwota kontyngentu | Stawka celna (%) | Okres obowiązywania kontyngentu |

    09.2701 | ex03019200 | 10 | Węgorze (Anguilla spp.) żywe świeże, chłodzone lub mrożone przeznaczone do przetwarzania przez przedsiębiorstwa zajmujące się wędzeniem lub przygotowywaniem filetów lub wykorzystywane w produkcji przemysłowej produktów oznaczonych kodem CN 1604 | 4000 ton | 0 | 1.07-30.06 następnego roku |

    ex03026600 | 10 |

    ex03037600 | 10 |

    09.2703 | ex28253000 | 10 | Tlenki i wodorotlenki wanadu, nie w postaci sproszkowanej, wyłącznie do produkcji stopów | 13000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2711 | 72024110 | – | Żelazochrom — zawierający wagowo ponad 4 % węgla | 550000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    72024191 |

    72024199 |

    09.2713 | | | Wiśnie słodkie, marynowane w alkoholu, o średnicy nieprzekraczającej 19,9 mm, drylowane, przeznaczone do produkcji wyrobów czekoladowych: | 2000 ton | | 1.01-31.12 |

    ex20086019 | 10 | — o zawartości wagowej cukru przekraczającej 9 % | 10 |

    ex20086039 | 11/19 | — o zawartości wagowej cukru nieprzekraczającej 9 % wagowych | 10 |

    09.2719 | | | Wiśnie kwaśne (Prunus cerasus), marynowane w alkoholu, o średnicy nieprzekraczającej 19,9 mm, drylowane, przeznaczone do produkcji wyrobów czekoladowych: | 2000 ton | | 1.01-31.12 |

    ex20086019 | 20 | — o zawartości wagowej cukru przekraczającej 9 % | 10 |

    ex20086039 | 20 | — o zawartości wagowej cukru nieprzekraczającej 9 % | 10 |

    09.2727 | ex39029090 | 93 | Syntetyczne poli-alfa-olefiny posiadające lepkość kinetyczną nie mniejszą niż 38 × 10–4 m2 s–1 (38 centystokesów) przy 100 °C, mierzoną metodą ASTM D 445. | 7500 ton | 0 | 1.01–31.12 |

    09.2729 | ex08119095 | 10 | Owoce jeżyny popielicy, konserwowane poprzez mrożenie, niezawierające dodatku cukru, przeznaczone dla przemysłu przetwórczego | 1500 ton | 12 | 1.01-31.12 |

    09.2791 | ex39059990 | 92 | Butyral poliwinylowy w postaci sproszkowanej, do produkcji folii lub laminowanego szkła bezodpryskowego | 2000 ton | 5 | 1.01- 30.6.1997 |

    09.2797 | ex85407100 | 91 | Magnetrony o mocy wyjściowej nie większej niż 1000 W, do produkcji kuchenek mikrofalowych | 650000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2799 | ex72024990 | 10 | Żelazochrom zawierający wagowo 1,5 % lub więcej, lecz nie więcej niż 4 % węgla i nie więcej niż 70 % chromu | 24000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2809 | ex38029000 | 10 | Aktywowany kwasem montmorylonit do produkcji papieru samokopiującego | 10000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2811 | ex29029080 | 20 | 4-benzylodifenyl | 300 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2829 | ex38249095 | 19 | Stały ekstrakt z osadu nierozpuszczalnego w rozpuszczalnikach alifatycznych otrzymany na drodze ekstrakcji żywicy z drewna, posiadający następującą charakterystykę: — zawartość wagowa kwasu w żywicy nieprzekraczającą 30 % — liczba kwasowa nieprzekraczającą 110 oraz — temperatura topnienia nie niższa niż 100 °C | 1600 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2837 | ex29034980 | 10 | Bromochlorometan | 350 ton | 0 | 1.01- 30.6.1997 |

    09.2841 | ex27129099 | 10 | Mieszanina 1-alkenów zawierająca wagowo 80 % 1-alkenów lub więcej o długości łańcucha liczącej 20 i 22 atomów węgla | 8000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2845 | ex29141990 | 10 | 3,3-dimetylobutanon | 750 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2847 | ex29147090 | 10 | 1-chloro-3,3-dimetylobutanon | 750 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2849 | ex07108069 | 10 | Grzyby z gatunku Auricularia polyricha, parowane, gotowane lub mrożone, do przygotowywania gotowych dań | 700 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2851 | ex29071200 | 10 | o-krezol o czystości nie mniejszej niż 98,5 % wagowych | 13000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2853 | ex29309070 | 35 | Glutation | 15 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2859 | ex29094990 | 10 | 2,2-izopropyliden-bis (p-fenylenooksy) dietanol w postaci stałej | 1300 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2867 | ex32074080 | 10 | Granulat szklany, zawierający wagowo: —73 % lub więcej, jednak nie więcej niż 77 % dwutlenku krzemu—12 % lub więcej, jednak nie więcej niż 18 % trójtlenku dibroronu—4 % lub więcej, jednak nie więcej niż 8 % glikolu polietylenowego | 150 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2871 | ex70112000 | 70 | Szklane tarcze o przekątnej 723 mm (± 3 mm) i wymiarach 602 × 477 mm (± 2 mm), do produkcji kolorowych lamp elektronopromieniowych | 350000 sztuk | 0 | 1.01- 30.6.1997 |

    09.2881 | ex39019090 | 92 | Polietylen chlorosulfonowany | 6000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2887 | ex29055010 | 10 | 2,2,2-trifluroretanol | 350 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2889 | 38051090 | – | Terpentyna siarczanowa | 20000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2892 | ex29322980 | 20 | 2-anilino-6-dietyloamino-3-metylospiro [izobenzofurano-1(3H), 9-ksanten]-3-on | 36 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2894 | ex96089100 | 20 | Końcówki filcowe i inne końcówki porowate do markerów, bez kanału wewnętrznego | 200000000 sztuk | 0 | 1.01- 30.6.1997 |

    09.2913 | ex24011041 | 10 | Naturalny, nieprzetworzony tytoń, niepocięty lub pocięty jednakowej wielkości, posiadający wartość celną nie mniejszą niż 450 ECU za 100 kg wagi netto, do stosowania jako spoiwo lub do zawijania w produkcji towarów wymienionych w podpozycji 24021000 | 6000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    ex24011049 | 10 |

    ex24011050 | 10 |

    ex24011070 | 10 |

    ex24011090 | 10 |

    ex24012041 | 10 |

    ex24012049 | 10 |

    ex24012050 | 10 |

    ex24012070 | 10 |

    ex24012090 | 10 |

    09.2914 | ex38249095 | 26 | Roztwór wodny zawierający nie mniej niż 40 % suchego ekstraktu z betainy oraz między 5 a 30 % soli organicznych lub nieorganicznych | 38000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2915 | ex38249095 | 27 | Dwutlenek krzemu o czystości wagowej 99 % w formie sferycznych cząstek rozproszonych w glikolu monoetylenowym | 60 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2917 | 29309014 | – | Cystyna | 600 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2918 | ex29109000 | 50 | 1,2-epoksybutan | 500 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2919 | ex87082990 | 10 | Harmonijki składane do produkcji autobusów przegubowych | 2600 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2920 | ex55020090 | 10 | Kabel acetylocelulozowy składający się z 30000 włókien o liczbie 2,4 decitex | 350 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2933 | ex29036990 | 30 | 1,3-dichlorobenzol | 2600 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2934 | ex38180010 | 30 | Domieszkowe plastry krzemowe do stosowania w produkcji ogniw słonecznych zawartych w podpozycji 85414091 | 1300000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2935 | 38061010 | – | Kalafonia destylacyjna | 50000 ton | 0 | 1.01- 30.6.1997 |

    09.2935 | 38061010 | – | Kalafonia destylacyjna | 50000 ton | 0 | 1.07-31.12 |

    09.2936 | ex38159090 | 45 | Katalizator w postaci sproszkowanej, składający się z mieszaniny wanadu i tlenków fosforu, zawierający wagowo 0,5 % lub mniej jednego z następujących pierwiastków: litu, potasu, sodu, kadmu lub cynku, do stosowania w produkcji bezwodnika maleinowego z butanu | 160 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2937 | ex38180010 | 40 | Domieszkowe plastry krzemowe o średnicy 200 mm (± 0, 25 mm) do stosowania w produkcji dóbr zawartych w podpozycji 8542 | 800000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2938 | ex70112000 | 65 | Szklane tarcze o przekątnej: —604,5 mm (± 3 mm) i wymiarach 541 × 340 mm (± 2 mm)— 708 mm (± 3 mm) i wymiarach 633 × 404 mm (± 2 mm) —812,8 mm (± 3 mm) i wymiarach 725,5 × 463,8 mm (± 2 mm) do produkcji kolorowych lamp elektronopromieniowych | 515000 sztuk | 0 | 1.01- 30.6.1997 |

    09.2939 | 85438990 | 59 | Generator drgań sterowany napięciem (VCO), z wyjątkiem generatora wyrównującego temperaturę, składający się z aktywnych i pasywnych elementów osadzonych w obwodzie drukowanym umieszczonym w obudowie oznaczonej: —oznaczeniem identyfikacyjnym składającym się z jednej z poniższych kombinacji liter i cyfr lub ją zawierającym:1012TDK, 1019TDK, EK304, MQC403, MQC404, MQE001, MQE041, MQE042, MQE051, MQE201, MQE411, MQE501, URAE8X956A, URAB8, URAE8X960A, VD2S40, VD2S4I, VD5S07 —lub innymi oznaczeniami identyfikacyjnymi stosowanymi do urządzeń odpowiadających ww. opisowi | 9000000 sztuk | 0 | 1.01- 30.6.1997 |

    09.2940 | ex39206219 | 65 | Folia z tereftalanu polietylenowego, o grubości 9 mikrometrów (± 0, 5 mikrometrów) do wytwarzania produktów zawartych w podpozycji 85231300 | 300 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2941 | ex84717053 | 60 | Dysk twardy, z wyjątkiem jednostek posiadających dyski zawarte w wyjmowanych kasetach, typu 2,5, 3,5 lub 5,25 cala, o całkowitej pojemności nieprzekraczającej po sformatowaniu 18 gigabajtów, do wytwarzania produktów zawartych w podpozycji 8471 | 25000000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2942 | ex29171990 | 40 | Kwas dodekanowy o czystości wagowej nieprzekraczającej 98,5 % | 1000 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2943 | ex85312080 | | Wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) z matrycą pasywną, zawierający komponenty elektroniczne realizujące funkcje sterujące i/lub kontrolne | 40000000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2944 | 90138030 | | Urządzenia wykorzystujące ciekłe kryształy, inne niż wykorzystujące ciekłe kryształy urządzenia z matrycą aktywną | 40000000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2945 | ex29400090 | 10 | D-ksyloza | 1500 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2946 | ex38180010 | 50 | Domieszkowe plastry krzemowe o średnicy 150 mm (± 0, 5 mm), o strefie przypowierzchniowej rozciągającej się na odległość większą niż 10 mikronów zawierające ogółem mniej niż 6 × 108 mikronów defektów, do stosowania w produkcji towarów zawartych w podpozycji 8542 | 30000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2947 | ex39046990 | 95 | Polifluoren winylidenu w postaci sproszkowanej, przeznaczony do produkcji farby lub lakieru nakładanego na metal | 900 ton | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2948 | ex85299089 | 33 | Klawiatury do przenośnych telefonów komórkowych zawierające warstwę silikonu oraz warstwę tworzywa sztucznego, przeznaczone do produkcji przenośnych radiotelefonów zawartych w podpozycji 85252091 | 8000000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    09.2949 | ex85438990 | 53 | Generator drgań wyrównujący temperaturę, zawierający obwód drukowany, w którym zostały zamontowane przynajmniej kryształ piezoelektryczny oraz kondensator nastawny umieszczony w obudowie: —z oznaczeniem identyfikacyjnym składającym się z jednej z poniższych kombinacji cyfr i liter lub ją zawierającym:3211A-ANF50, 5111B-ANL51, TCXO111, TX02603 —lub z innymi oznaczeniami identyfikacyjnymi stosowanymi do urządzeń odpowiadających ww. opisowi | 6500000 sztuk | 0 | 1.01-31.12 |

    --------------------------------------------------

    ZAŁĄCZNIK II

    Numer zamówienia | Kod CN | Kod taryfowy | Wyszczególnienie | Kwota kontyngentu | Stawka celna (%) | Okres obowiązywania kontyngentu |

    09.2711 | 72024110 | — | Żelazochrom — zawierający wagowo nie więcej niż 4 % węgla | 770000 ton | 0 | 1.01- 31.12.1996 |

    72024191 |

    72024199 |

    09.2859 | ex29094990 | 10 | 2,2″-izopropylideno-bis (p-fenylenooksy)-dietanol w postaci stałej | 1300 ton | 0 | 1.01- 31.12.1996 |

    09.2939 | 85438990 | 59 | Generator drgań sterowany napięciem (VCO), z wyjątkiem generatora wyrównującego temperaturę, składający się z aktywnych i pasywnych elementów osadzonych w obwodzie drukowanym umieszczonym w obudowie oznaczonej: —oznaczeniem identyfikacyjnym składającym się z jednej z poniższych kombinacji liter i cyfr lub ją zawierającym:1012TDK, 1019TDK, EK304, MQC403, MQC404, MQE001, MQE041, MQE042, MQE051, MQE201, MQE411, MQE501, URAE8X956A, URAB8, URAE8X960A, VD2S40, VD2S41, VD5S07 —lub innymi oznaczeniami identyfikacyjnymi stosowanymi do urządzeń odpowiadających ww. opisowi | 6870000 sztuk | 0 | 1.01- 31.12.1996 |

    --------------------------------------------------

    Top