Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009R0160

Padomes Regula (EK) Nr. 160/2009 ( 2009. gada 23. februāris ), ar ko groza Eiropas Kopienu Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību

OV L 55, 27.2.2009, p. 1–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2009/160/oj

27.2.2009   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 55/1


PADOMES REGULA (EK) Nr. 160/2009

(2009. gada 23. februāris),

ar ko groza Eiropas Kopienu Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 283. pantu,

ņemot vērā Protokolu par privilēģijām un imunitāti Eiropas Kopienās un jo īpaši tā 13. pantu,

ņemot vērā priekšlikumu, ko Komisija iesniegusi pēc apspriešanās ar Civildienesta noteikumu komiteju,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta atzinumu (1),

ņemot vērā Tiesas atzinumu,

ņemot vērā Revīzijas palātas atzinumu,

tā kā:

(1)

Saskaņā ar 21. pantu Eiropas Parlamenta Lēmumā 2005/684/EK, Euratom (2005. gada 28. septembris), ar ko pieņem Eiropas Parlamenta deputātu nolikumu (2), deputātiem ir tiesības saņemt tādu personīgu līdzstrādnieku palīdzību, kurus viņi brīvi izvēlas.

(2)

Pašlaik deputāti visus savus līdzstrādniekus nodarbina, pamatojoties uz līgumiem, kas ir saskaņā ar attiecīgo valstu tiesību aktiem, bet Eiropas Parlaments viņiem atmaksā izdevumus, nepārsniedzot noteikto maksimālo apjomu.

(3)

Eiropas Parlamenta Prezidijs 2008. gada 9. jūlijā pieņēma Eiropas Parlamenta Deputātu nolikuma īstenošanas noteikumus; saskaņā ar to 34. pantu deputāti izmanto:

a)

reģistrētus deputātu palīgus, kuri nodarbināti vienā no trim Eiropas Parlamenta darba vietām saskaņā ar īpašu tiesisko režīmu, kas pieņemts, pamatojoties uz Līguma 283. pantu, un kuru līgumus slēdz un tieši pārvalda Eiropas Parlaments; un

b)

fiziskas personas, kas deputātiem palīdz dalībvalstīs, no kurām viņi ir ievēlēti, un kas ir noslēgušas ar viņiem darba līgumu vai pakalpojuma sniegšanas līgumu, ievērojot attiecīgās valsts spēkā esošos tiesību aktus, saskaņā ar iepriekšminētajos īstenošanos noteikumos paredzētajiem nosacījumiem, turpmāk “vietējie palīgi”.

(4)

Atšķirībā no vietējiem palīgiem reģistrētie deputātu palīgi parasti ir ekspatrianti. Viņi strādā Eiropas Parlamenta telpās eiropeiskā, daudzvalodīgā un multikulturālā vidē un veic uzdevumus, kas ir tieši saistīti ar Eiropas Parlamenta deputāta vai vairāku deputātu darbu viņu kā Eiropas Parlamenta deputātu amata pienākumu izpildē.

(5)

Šo iemeslu dēļ, kā arī nolūkā ar kopēju noteikumu palīdzību nodrošināt pārskatāmību un juridisko noteiktību, ir jānosaka, ka ar reģistrētiem deputātu palīgiem Eiropas Parlaments darba līgumus slēdz tieši. Turpretim vietējos deputātu palīgus, tostarp tos, kurus nodarbina deputāti, kas ievēlēti kādā no dalībvalstīm, kurās atrodas viena no trim Eiropas Parlamenta darba vietām, būtu jāturpina nodarbināt saskaņā ar Eiropas Parlamenta Deputātu nolikuma īstenošanas noteikumiem atbilstīgi darba līgumam, kas noslēgts saskaņā ar tajā dalībvalstī spēkā esošajiem tiesību aktiem, no kuras deputāti ir ievēlēti.

(6)

Tāpēc uz reģistrētiem deputātu palīgiem būtu jāattiecina ar Padomes Regulu (EEK, Euratom, EOTK) Nr. 259/68 (3) noteiktā Eiropas Kopienu Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtība tā, lai tiktu ņemts vērā viņu īpašais statuss, īpašie uzdevumi, kas viņiem jāveic, kā arī konkrētie pienākumi un saistības, kas viņiem jāpilda attiecībā uz Eiropas Parlamenta deputātu vai deputātiem, kuri pieņēmuši viņus darbā.

(7)

Šīs specifiskās darbinieku kategorijas ieviešana neietekmē ar Regulu (EEK, Euratom, EOTK) Nr. 259/68 noteikto Eiropas Kopienu Civildienesta noteikumu (turpmāk “Civildienesta noteikumi”) 29. pantu, saskaņā ar kuru iekšējie konkursi ir atvērti vienīgi ierēdņiem un pagaidu darbiniekiem, un tāpēc nevienu šīs regulas noteikumu nedrīkstētu interpretēt kā tādu, kas reģistrētiem deputātu palīgiem nodrošina privileģētu vai tiešu piekļuvi Eiropas Kopienu ierēdņu vai pārējo darbinieku amatiem vai iekšējiem konkursiem uz šādiem amatiem.

(8)

Tāpat kā līgumdarbinieku gadījumā, Civildienesta noteikumu 27. līdz 34. pants nebūtu jāpiemēro reģistrētiem deputātu palīgiem.

(9)

Tādējādi reģistrētajiem deputātu palīgiem vajadzētu būt īpašai Eiropas Parlamenta pārējo darbinieku kategorijai, jo īpaši attiecībā uz to, ka deputātu palīgi Eiropas Parlamenta deputāta vai deputātu vadībā un pakļautībā un savstarpējas uzticības gaisotnē nodrošina tiešu palīdzību šim deputātam vai deputātiem viņu kā Eiropas Parlamenta deputātu amata pienākumu izpildē.

(10)

Tāpēc ir nepieciešams grozīt Eiropas Kopienu Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību, lai tajā iekļautu šo jauno pārējo darbinieku kategoriju, ņemot vērā, no vienas puses, reģistrēto deputātu palīgu pienākumu, darbību un uzdevumu īpašo raksturu, kas paredzēts, lai viņi varētu sniegt tiešu palīdzību Eiropas Parlamenta deputātiem viņu kā Eiropas Parlamenta deputātu amata pienākumu izpildē, šo deputātu tiešā vadībā un pakļautībā, un, no otras puses, šo reģistrēto deputātu palīgu līgumattiecības ar Eiropas Parlamentu.

(11)

Eiropas Kopienu Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību tieši vai pēc analoģijas piemērojot reģistrētiem deputātu palīgiem, šie faktori būtu jāņem vērā, jo īpaši stingri ievērojot savstarpēju uzticēšanos, uz kuru jābalstās darba attiecībām starp reģistrētajiem deputātu palīgiem un Eiropas Parlamenta deputātu vai deputātiem, kam tie palīdz.

(12)

Ņemot vērā reģistrēto deputātu palīgu pienākumu būtību, būtu jāparedz tikai viena reģistrēto deputātu palīgu pakāpe, kura savukārt ir sadalīta vairākos līmeņos, ko minētajiem palīgiem piešķir saskaņā ar attiecīgā deputāta vai deputātu norādēm, ievērojot īstenošanas noteikumus, kas pieņemti ar Eiropas Parlamenta iekšēju lēmumu.

(13)

Līgumiem, ko noslēdz starp reģistrētiem deputātu palīgiem un Eiropas Parlamentu, būtu jābalstās uz savstarpēju uzticēšanos starp reģistrēto deputāta palīgu un Eiropas Parlamenta deputātu vai deputātiem, kam viņš palīdz. Šo līgumu termiņiem vajadzētu būt tieši saistītiem ar attiecīgo deputātu pilnvaru laiku.

(14)

Reģistrētajiem deputātu palīgiem vajadzētu būt pārstāvības tiesībām ārpus sistēmas, kas attiecas uz Eiropas Parlamenta ierēdņiem un pārējiem darbiniekiem. Viņu pārstāvjiem būtu jādarbojas kā starpniekiem attiecībās ar Eiropas Parlamenta kompetento iestādi, ņemot vērā to, ka vajadzētu izveidot oficiālu saikni starp darbinieku oficiālu pārstāvību un palīgu neatkarīgu pārstāvību.

(15)

Ieviešot šo jauno darbinieku kategoriju, būtu jāievēro budžeta neitralitātes princips.

(16)

Ar Eiropas Parlamenta iekšējo lēmumu pieņemtajos īstenošanas noteikumos būtu jānosaka turpmāka kārtība attiecībā uz šīs regulas noteikumu īstenošanu, pamatojoties uz pareizas finanšu pārvaldības principu, kā tas noteikts II sadaļā Padomes Regulā (EK, Euratom) Nr. 1605/2002 (2002. gada 25. jūnijs) par Finanšu regulu, ko piemēro Eiropas Kopienu vispārējam budžetam (4).

(17)

Šiem jaunajiem noteikumiem būtu jāstājas spēkā vienlaikus ar Eiropas Parlamenta deputātu nolikumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Eiropas Kopienu Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību groza, kā norādīts šīs regulas pielikumā.

2. pants

No apropriācijām, kuras ietvertas Eiropas Kopienu vispārējā budžeta Eiropas Parlamenta iedaļā un paredzētas deputātu palīgiem un kuru summas gadā noteiks atbilstīgi ikgadējai budžeta procedūrai, sedz visas izmaksas, kas tieši saistītas ar deputātu palīgiem, vai nu tie būtu reģistrēti deputātu palīgi, vai vietēji palīgi.

3. pants

Eiropas Parlaments ne vēlāk kā līdz 2011. gada 31. decembrim iesniedz ziņojumu par šīs regulas piemērošanu, lai izskatītu iespējamo vajadzību pielāgot noteikumus, kas attiecas uz deputātu palīgiem.

Pamatojoties uz šo ziņojumu, Komisija var iesniegt jebkādus priekšlikumus, ko tā uzskata par piemērotiem šajā sakarā.

4. pants

Šī regula stājas spēkā tā Eiropas Parlamenta sasaukuma pirmajā dienā, kas sākas 2009. gadā.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2009. gada 23. februārī

Padomes vārdā

priekšsēdētājs

A. VONDRA


(1)  2008. gada 16. decembra Atzinums (Oficiālajā Vēstnesī vēl nav publicēts).

(2)  OV L 262, 7.10.2005., 1. lpp.

(3)  OV L 56, 4.3.1968., 1. lpp.

(4)  OV L 248, 16.9.2002., 1. lpp.


PIELIKUMS

Eiropas Kopienu Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību groza šādi:

1)

tās 1. pantā pēc ievilkuma “— īpašie padomdevēji,” iekļauj šādu ievilkumu:

“—

reģistrēti deputātu palīgi,”;

2)

iekļauj šādu pantu:

“5.a pants

Šajā nodarbināšanas kārtībā “reģistrēti deputātu palīgi” ir personas, kurus viens vai vairāki deputāti ir pieņēmuši darbā un kuriem ir tiešs līgums ar Eiropas Parlamentu, lai deputātam vai deputātiem sniegtu palīdzību Eiropas Parlamenta telpās vienā no trijām Parlamenta darba vietām viņu kā Eiropas Parlamenta deputātu pienākumu izpildē, viņu vadībā un pakļautībā un savstarpējas uzticības gaisotnē, saskaņā ar izvēles brīvību, kas paredzēta 21. pantā Eiropas Parlamenta Lēmumā 2005/684/EK, Euratom (2005. gada 28. septembris), ar ko pieņem Eiropas Parlamenta deputātu nolikumu (1).

3)

VII un VIII sadaļa ar 125. līdz 127. pantu kļūst par, attiecīgi, VIII un IX sadaļu ar 140. līdz 142. pantu. Iekļauj šādu jaunu VII sadaļu:

“VII   SADAĻA

DEPUTĀTU PALĪGI

1.   NODAĻA

Vispārīgi noteikumi

125. pants

1.   Šīs sadaļas īstenošanas vajadzībām Eiropas Parlaments ar iekšēju lēmumu pieņem īstenošanas noteikumus.

2.   Reģistrēto deputātu palīgu amati netiek iekļauti to amatu sarakstā, kuri ir noteikti Eiropas Parlamentam paredzētās budžeta iedaļas pielikuma amatu sarakstā. Viņu atalgojums tiek finansēts saskaņā ar atbilstīgo budžeta iedaļu, un viņiem to izmaksā no Eiropas Parlamenta budžeta iedaļā iekļautajām apropriācijām.

126. pants

1.   Reģistrētiem deputātu palīgiem līmeņus piešķir saskaņā ar tā deputāta vai deputātu norādēm, kuriem palīgs sniegs palīdzību viņu deputāta darbā, saskaņā ar 125. panta 1. punktā minētajiem īstenošanas noteikumiem. Lai saņemtu 14. līdz 19. līmeni, kā noteikts 133. pantā, tiks prasīts, lai reģistrētais deputāta palīgs būtu ieguvis vismaz augstāko izglītību vai līdzvērtīgu profesionālo pieredzi.

2.   Pēc analoģijas piemēro Civildienesta noteikumu 1.e pantu par sociālas dabas pasākumiem un darba apstākļiem, ja šādi pasākumi ir savienojami ar reģistrēto deputātu palīgu uzdevumu un pienākumu īpašo raksturu.

Atkāpjoties no 7. panta, kārtību attiecībā uz reģistrētu deputātu palīgu neatkarīgu pārstāvību paredz 125. panta 1. punktā minētajos īstenošanas noteikumos, ņemot vērā to, ka ir jāizveido oficiāla saikne starp darbinieku obligātu pārstāvību un palīgu neatkarīgu pārstāvību.

2.   NODAĻA

Tiesības un pienākumi

127. pants

Pēc analoģijas piemēro Civildienesta noteikumu 11. līdz 26.a pantu. Jo īpaši stingri ņemot vērā reģistrēto deputātu palīgu darbību un pienākumu īpašo raksturu un savstarpējo uzticēšanos, uz kuru jābalstās darba attiecībām starp reģistrētajiem deputātu palīgiem un Eiropas Parlamenta deputātu vai deputātiem, kam tie palīdz, īstenošanas noteikumos attiecībā uz šo jomu, kurus pieņem saskaņā ar 125. panta 1. punktu, ņem vērā deputātu un viņu reģistrēto deputātu palīgu īpašās darba attiecības.

3.   NODAĻA

Darba tiesisko attiecību nodibināšana

128. pants

1.   Pēc analoģijas piemēro Civildienesta noteikumu 1.d pantu, ņemot vērā savstarpējas uzticības attiecības starp Eiropas Parlamenta deputātu un viņa reģistrēto palīgu vai palīgiem, kas nozīmē, ka Eiropas Parlamenta deputāti var izvēlēties reģistrēto deputāta palīgu arī politisku apsvērumu dēļ.

2.   Reģistrēto deputāta palīgu izvēlas tas(tie) Eiropas Parlamenta deputāts(-ti), kam viņš palīdzēs. Neskarot papildu kritērijus, kurus var noteikt 125. panta 1. punktā minētajos īstenošanas noteikumos, deputāta palīgu var pieņemt darbā vienīgi tad, ja:

a)

viņš ir kādas Kopienu dalībvalsts pilsonis, ja vien 6. panta pirmajā daļā minētā iecēlējinstitūcija nav noteikusi kādu izņēmumu, un bauda visas pilsonim pienākošās tiesības;

b)

viņš ir izpildījis visas saistības, kuras noteiktas ar likumiem par militāro dienestu;

c)

viņš uzrāda atbilstošas rekomendācijas par piemērotību attiecīgo pienākumu veikšanai;

d)

viņš ir fiziski spējīgs pildīt savus pienākumus;

e)

viņam ir labas zināšanas vienā no Kopienas valodām un apmierinošas zināšanas vēl vienā no Kopienas valodām apjomā, kādā tas vajadzīgs viņa pienākumu veikšanai,

f)

viņš ir ieguvis:

i)

pēcvidusskolas līmeņa izglītību, ko apliecina ar diplomu;

ii)

vidusskolas līmeņa izglītību, ko apliecina ar diplomu, kas nodrošina pēcvidusskolas izglītības iespēju, un vismaz trīs gadu atbilstīgu profesionālo pieredzi; vai

iii)

ja tam ir pamatojums dienesta interesēs, līdzvērtīgā līmeņa profesionālo sagatavotību vai profesionālo pieredzi.

129. pants

1.   Reģistrētais deputāta palīgs apliecina Eiropas Parlamenta medicīnas dienestam savas fiziskās spējas, lai Eiropas Parlaments varētu pārliecināties, ka šis darbinieks atbilst 128. panta 2. punkta d) apakšpunkta prasībām.

2.   Ja 1. punktā paredzētās pārbaudes rezultātā tiek sniegts negatīvs medicīniskais atzinums, kandidāts 20 dienās no brīža, kad iestāde par šo slēdzienu ir paziņojusi, var pieprasīt, lai viņa lietu izskata ārstu komisija, kuras sastāvā ir trīs ārsti, ko 6. panta pirmajā daļā minētā iecēlējinstitūcija ir izvēlējusies no iestādes ārstiem. Ārstu komisija uzklausa ārstu, kurš sniedzis sākotnējo negatīvo atzinumu. Kandidāts var iesniegt ārstu komisijai sava izvēlēta ārsta sagatavotu atzinumu. Ja ārstu komisijas atzinums apstiprina 1. punktā paredzētajā medicīniskajā pārbaudē izdarītos secinājumus, kandidāts sedz 50 % no samaksas un saistītiem izdevumiem.

130. pants

1.   Reģistrēto deputātu palīgu līgumus slēdz uz noteiktu laiku, un tajos norāda līmeni, kurā palīgs ir klasificēts. Šo noteiktā laika līgumu nepagarina vairāk kā divas reizes sasaukuma laikā. Ja līgumā nav noteikts citādi un neskarot 139. panta 1. punkta c) apakšpunktu, līguma termiņš beidzas tā sasaukuma beigās, kura laikā tas noslēgts.

2.   Īstenošanas noteikumos, kas minēti 125. panta 1. punktā, nosaka pārskatāmas pamatnostādnes par līmeņa piešķiršanu, ņemot vērā 128. panta 2. punkta f) apakšpunktu.

3.   Ja reģistrēts deputāta palīgs noslēdz jaunu līgumu, ir jāpieņem jauns lēmums par viņa līmeni.

4.   NODAĻA

Darba apstākļi

131. pants

1.   Reģistrētie deputātu palīgi strādā nepilnu vai pilnu darba laiku.

2.   Deputāts nosaka reģistrēta deputāta palīga nedēļas darba laiku, bet parastos apstākļos tas nevar pārsniegt 42 stundas nedēļā.

3.   Reģistrētam deputāta palīgam nav jāstrādā virsstundas, izņemot gadījumus, kad ir steidzams un palielināta apjoma darbs. Pēc analoģijas piemēro Civildienesta noteikumu 56. panta pirmo daļu. 125. panta 1. punktā minētajos īstenošanas noteikumos var paredzēt norādes šajā sakarā.

4.   Tomēr par virsstundām, ko nostrādājuši reģistrētie deputātu palīgi, nav paredzēta nekāda atlīdzība vai kompensācija.

5.   Pēc analoģijas piemēro Civildienesta noteikumu 42.a, 42.b, 55.a un 57. līdz 61. pantu par brīvdienām, darba laiku un svētku dienām, kā arī šīs nodarbināšanas kārtības 16. panta otro līdz ceturto daļu un 18. pantu. Īpašās brīvdienas, bērna kopšanas atvaļinājumu vai atvaļinājumu ģimenes iemeslu dēļ nepiemēro pēc līguma termiņa beigām.

5.   NODAĻA

Atalgojums un izdevumu atmaksāšana

132. pants

Ja 133. un 134. pantā nav norādīts citādi, attiecībā uz atalgojumu un izdevumu atmaksāšanas kārtību pēc analoģijas piemēro šīs nodarbināšanas kārtības 19. pantu, 20. panta 1. līdz 3. punktu un 21. pantu un Civildienesta noteikumu VII pielikuma 16. pantu. Komandējuma izdevumu atmaksāšanas kārtība ir noteikta 125. panta 1. punktā minētajos īstenošanas noteikumos.

133. pants

Pamatalgu skala ir noteikta šajā tabulā:

Līmenis

1

2

3

4

5

6

7

Pamatalga par pilnu darba laiku

1 619,17

1 886,33

2 045,18

2 217,41

2 404,14

2 606,59

2 826,09

Līmenis

8

9

10

11

12

13

14

Pamatalga par pilnu darba laiku

3 064,08

3 322,11

3 601,87

3 905,18

4 234,04

4 590,59

4 977,17

Līmenis

15

16

17

18

19

 

 

Pamatalga par pilnu darba laiku

5 396,30

5 850,73

6 343,42

6 877,61

7 456,78

 

 

134. pants

Atkāpjoties no Civildienesta noteikumu VII pielikuma 4. panta 1. punkta pēdējās daļas, ekspatriācijas pabalsts nevar būt mazāks par EUR 350.

6.   NODAĻA

Sociālais nodrošinājums

135. pants

Ja 136. pantā nav noteikts citādi, pēc analoģijas piemēro 95. līdz 115. pantu par sociālo nodrošinājumu.

136. pants

1.   Atkāpjoties no 96. panta 3. punkta otrās daļas un neskarot citus minētā panta noteikumus, summas, kas aprēķinātas saskaņā šo pantu, nevar būt mazākas par EUR 850 un lielākas par EUR 2 000.

2.   Atkāpjoties no Civildienesta noteikumu 77. un 80. panta un šīs nodarbināšanas kārtības 101. un 105. panta, minimālās summas, ko izmanto pensiju un invaliditātes pabalstu aprēķināšanai, atbilst tāda reģistrēta deputāta palīga pamatalgai, kuram piešķirts 1. līmenis.

3.   Šīs nodarbināšanas kārtības 112. pantu piemēro vienīgi līgumiem, kuri noslēgti uz laiku, kas nepārsniedz vienu gadu.

7.   NODAĻA

Nepamatotu maksājumu atgūšana

137. pants

Pēc analoģijas piemēro Civildienesta noteikumu 85. pantu par nepamatotu maksājumu atgūšanu.

8.   NODAĻA

Pārsūdzēšana

138. pants

Pēc analoģijas piemēro Civildienesta noteikumu VII sadaļu. Šīs nodarbināšanas kārtības 125. panta 1. punktā minētajos īstenošanas noteikumos var paredzēt papildu norādes par iekšējo kārtību.

9.   NODAĻA

Darba tiesisko attiecību izbeigšana

139. pants

1.   Darba tiesiskās attiecības beidzas (izņemot reģistrēta deputāta palīga nāves gadījumu):

a)

līgumā norādītajā dienā, kā paredzēts 130. panta 1. punktā;

b)

tā mēneša beigās, kad reģistrēts deputāta palīgs sasniedz 65 gadu vecumu;

c)

tā mēneša beigās, kad deputāta pilnvaras beidzas viņa nāves, demisijas vai citu iemeslu dēļ, ja palīgs ir pieņemts darbā, lai palīdzētu tikai vienam Eiropas Parlamenta deputātam saskaņā ar 128. panta 2. punktu;

d)

ņemot vērā, ka savstarpēja uzticēšanās starp deputātu un reģistrēto deputāta palīgu ir darba attiecību pamats, līgumā norādītā paziņošanas termiņa beigās, saskaņā ar kuru reģistrētais deputāta palīgs vai Eiropas Parlaments pēc pieprasījuma, ko iesniedz Eiropas Parlamenta deputāts vai deputāti, kam reģistrētais deputātu palīgs tika pieņemts palīdzēt, ir tiesīgs līgumu lauzt pirms termiņa. Paziņošanas termiņš nav īsāks kā viens mēnesis par katru dienesta gadu, minimālajam termiņam neesot īsākam par vienu mēnesi un maksimālajam termiņam nepārsniedzot trīs mēnešus. Tomēr paziņošanas termiņā neieskaita grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu vai slimības atvaļinājumu ar noteikumu, ka slimības atvaļinājums nepārsniedz trīs mēnešus. Turklāt dzemdību atvaļinājuma vai slimības atvaļinājuma laikā, ievērojot minētos ierobežojumu, to aptur;

e)

ja reģistrēts deputāta palīgs vairs neatbilst 128. panta 2. punkta a) apakšpunkta noteikumiem, izņemot gadījumus, kad piemēro minētajā pantā paredzēto atkāpi. Ja šī atkāpe nav noteikta, piemēro šā punkta d) apakšpunktā minēto paziņošanas termiņu.

2.   Ja līgums beidzas saskaņā ar 1. punkta c) apakšpunktu, reģistrētajam deputāta palīgam ir tiesības saņemt pabalstu, kas vienāds ar vienu trešdaļu no viņa mēneša pamatalgas par laiku starp pienākumu pildīšanas pēdējo dienu un līguma pēdējo dienu, bet ne vairāk kā trīs mēnešu pamatalgas apjomā.

3.   Neskarot 48. un 50. pantu, kuru piemēro pēc analoģijas, reģistrētā deputāta palīga līgumu var izbeigt, neievērojot paziņošanas termiņu, ja viņš tīši vai aiz neuzmanības savus pienākumus ir pildījis īpaši nolaidīgi. Šīs nodarbināšanas kārtības 6. panta 1. punktā minētā iecēlējinstitūcija pieņem pamatotu lēmumu pēc tam, kad attiecīgais darbinieks ir sniedzis paskaidrojumu savai aizstāvībai.

Īpašus noteikumus attiecībā uz disciplināro procedūru nosaka 125. panta 1. punktā minētajos īstenošanas noteikumos.

4.   Laikposmus, esot nodarbinātam kā reģistrētam deputāta palīgam, neuzskata par dienesta gadiem Civildienesta noteikumu 29. panta 3. un 4. punkta nozīmē.”;

4)

tās 126. pantā vārdkopu “Atbilstoši 127. pantam” aizstāj ar vārdkopu “Atbilstoši 142. pantam”.


(1)  OV L 262, 7.10.2005., 1. lpp.”;


Top