Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2008/014/09

    Nolikums — Ekspertu grupa jautājumos par cilvēku tirdzniecību

    OV C 14, 19.1.2008, p. 23–26 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    19.1.2008   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 14/23


    Nolikums — Ekspertu grupa jautājumos par cilvēku tirdzniecību

    (2008/C 14/09)

    Komisija aicina iesniegt individuālus pieteikumus ar mērķi izveidot ekspertu sarakstu, kurus varētu aicināt piedalīties ekspertu grupā, kas nodarbojas ar jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas politiku cilvēku tirdzniecības novēršanai un cīņai ar to.

    1.   Pamatinformācija

    Lai veicinātu cīņu ar cilvēku tirdzniecību Eiropas līmenī un saskaņā ar 2002. gada Briseles deklarāciju (1), kas rosināja Komisiju izveidot ekspertu grupu jautājumos par cilvēku tirdzniecību, šāda grupa tika izveidota ar Komisijas Lēmumu 2003/209/EK (2). Padomdevēju grupa ir nosaukta “Ekspertu grupa jautājumos par cilvēku tirdzniecību”.

    Ievērojot vērtīgo darbu, ko ekspertu grupa jautājumos par cilvēku tirdzniecību paveikusi kopš 2003. gada un, kas devis Komisijai iespēju turpmāk veidot savu politiku šajā jomā un, ņemot vērā to, ka uz cilvēku tirdzniecību attiecīgā politikas joma kļūst arvien nozīmīgāka pasaules līmenī, ekspertu grupai savs darbs ir jāturpina. Bija vajadzīgs jauns Komisijas lēmums (3), lai ņemtu vērā Eiropas Savienības paplašināšanos. Turklāt būtu jāpaplašina arī ekspertu grupas darbības joma, un grupai jārada iespēja saņemt dažādas vajadzīgas īpašās zināšanas, ņemot vērā cilvēku tirdzniecības fenomena mainīgās tendences.

    2.   Ekspertu grupa

    Komisija var apspriesties ar grupu par jebkuru jautājumu saistībā ar cilvēku tirdzniecību.

    Grupas uzdevums ir:

    a)

    izveidot sadarbību starp dalībvalstīm, citām ieinteresētām personām, kas minētas 3. panta 2. punkta b) apakšpunktā, un Komisiju par jautājumu loku attiecībā uz cilvēku tirdzniecību;

    b)

    palīdzēt Komisijai, sniedzot atzinumus par cilvēku tirdzniecību un nodrošinot saskanīgu pieeju šim jautājumam;

    c)

    palīdzēt Komisijai novērtēt cilvēku tirdzniecības politikas jomas attīstību valstu, Eiropas un starptautiskajā līmenī;

    d)

    palīdzēt Komisijai identificēt un noteikt iespējamos pasākumus un darbības Eiropas un valstu līmenī pret cilvēku tirdzniecību vērstā politikā;

    e)

    ekspertu grupa iesniedz Komisijai atzinumus vai ziņojumus pēc tās pieprasījuma vai pēc pašas iniciatīvas, ņemot vērā ES plāna par labāko praksi, standartiem un procedūrām cilvēku tirdzniecības un saistītu ekspluatācijas veidu apkarošanai un novēršanai (4) īstenošanu un tālāku attīstību ES līmenī. Tā ņems vērā arī dzimumu vienlīdzības principu.

    3.   Sastāvs

    Grupas sastāvā ir 21 dalībnieks. Grupas dalībniekus ieceļ Komisija. Ekspertu grupu izveido uz 3 gadu periodu, ko Komisija var pagarināt.

    4.   Ekspertu kritēriji

    Pieteikumus var iesniegt fiziskas personas, kas ir ES valsts pilsoņi, attiecīgā gadījumā, pievienošanās valsts vai EEZ valsts pilsoņi.

    Ekspertu grupas dalībnieki ir personas no speciālistu vidus, kurām ir īpašas zināšanas un pieredze cīņā pret cilvēku tirdzniecību, tostarp attiecībā uz darba ekspluatāciju. Tos izraugās:

    a)

    dalībvalstu valsts pārvaldes iestādēs (līdz vienpadsmit dalībniekiem);

    b)

    starpvaldību, starptautiskās vai nevalstiskās organizācijās, kas darbojas Eiropas līmenī (līdz pieciem dalībniekiem);

    c)

    sociālo partneru un darba devēju asociācijās, kas darbojas Eiropas līmenī (līdz četriem dalībniekiem);

    d)

    Europol (viens dalībnieks);

    e)

    no to personu vidus, kuriem ir pieredze, kas iegūta, veicot akadēmiskus pētījumus valsts vai privātās universitātēs vai institūtos ES dalībvalstīs (līdz diviem dalībniekiem).

    Vajadzīgs, lai iespējamie eksperti pašlaik ieņemtu amatu vai būtu šādu amatu ieņēmuši iepriekš minētajās iestādēs. Vajadzīgs, lai iespējamajiem neatkarīgajiem ekspertiem būtu:

    iemaņas un zināšanas, kas noderētu darbības jomās, kurās var lūgt viņu palīdzību;

    augsta līmeņa profesionāli sasniegumi cīņā ar cilvēku tirdzniecību un būtu vismaz piecu gadu attiecīga darba pieredze;

    atbilstošas valodas zināšanas, tostarp praktiskas spējas strādāt angļu valodā.

    Iepriekš minētās prasības pārbaudīs pēc izpildītā CV un pieteikuma veidlapas.

    5.   Uzaicinājums iesniegt kandidatūras

    Pieteikumus var iesniegt tikai izpildot pieteikuma veidlapu (1. pielikums) un CV paraugu (2. pielikums), kas pievienoti uzaicinājumam iesniegt kandidatūras. Kandidāti tiek aicināti savā pieteikumā skaidri norādīt cilvēku tirdzniecības apkarošanas jomas, kurās viņiem ir īpašas zināšanas, to jāapliecina ar dokumentiem, kas apstiprina kandidāta atbilstību minētajām prasībām.

    Pieteikumi jānosūta līdz 2008. gada 15. februārim pa e-pastu vai pastu uz šādu adresi:

    European Commission

    Directorate-general Justice, Freedom and Security

    Unit D2 Secretariat

    LX 46 3/131

    B-1049 Brussels

    JLS-ANTITRAFFICKING@ec.europa.eu

    Katru pieteikumu pārbaudīs pēc kritērijiem, kas minēti uzaicinājumā iesniegt kandidatūras. Komisija kandidātus informēs par konkursa rezultātiem un konkrēti par to, vai kandidāts ir iekļauts ekspertu sarakstā.

    Ņemot vērā Eiropas iestāžu pārredzamības politiku un prasību informēt sabiedrību par to ekspertu identitāti un kvalifikāciju, kuri konsultē iestādes, personas dati būs publiski pieejami (5) ekspertu grupu reģistrā saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 45/2001 (6) noteikumiem tik ilgi, kamēr attiecīgā persona piedalās grupas darbā un/vai kamēr nav pieprasīta šo datu izņemšana no publiskās tīmekļa vietnes.

    6.   Grupas sastāva galīga noteikšana

    Komisija lemj par ekspertu grupas sastāvu pamatojoties uz priekšlikumiem, kas saņemti atbildot uz uzaicinājumu iesniegt kandidatūras.

    Novērtējot pieteikumus, Komisija ņems vērā šādus kritērijus:

    pierādīta kompetence un pieredze, tostarp Eiropas vai/un starptautiskā līmenī jomās, kas svarīgas cīņā ar cilvēku tirdzniecību;

    vajadzība panākt līdzsvarotu ekspertu grupas sastāvu attiecībā uz pārstāvniecības proporcionalitāti pēc dzimuma un ģeogrāfiskās izcelsmes;

    vajadzība panākt līdzsvarotas īpašās zināšanas dažādās ar cilvēku tirdzniecību saistītās jomās, tostarp attiecībā uz izmantošanu darbaspēka nolūkos vai seksuālu izmantošanu, dažādus aspektus, piemēram, cilvēku tirdzniecības novēršanu, kriminālvajāšanu un upuru palīdzību, kā arī cilvēktiesību, bērnu tiesību, krimināltiesību, darba tiesību un migrācijas jomās;

    vajadzība turpināt iepriekšējās ekspertu grupas jautājumos par cilvēku tirdzniecību darbu (izveidota ar Komisijas 2003. gada 25. marta Lēmumu);

    Ekspertu grupas dalībniekiem jābūt Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoņiem, attiecīgā gadījumā, pievienošanās valsts vai EEZ valsts pilsoņiem.

    Grupas dalībnieki savlaicīgi informē Komisiju par interešu konfliktiem, kas varētu mazināt viņu objektivitāti.

    Grupas dalībnieku sarakstu publicē Tiesiskuma, brīvības un drošības ģenerāldirektorāta tīmekļa vietnē un Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā. Dalībnieku vārdus apkopo, apstrādā un publicē saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 45/2001 noteikumiem.

    Grupas dalībnieku amata pilnvaru laiks ir trīs gadi, un tas ir atjaunojams. Grupas dalībnieks pilda savus pienākumus līdz to aizstāšanai vai pilnvaru termiņa beigām.

    Dalībnieku vietā līdz to pilnvaru laika beigām var iecelt citus šādos gadījumos:

    a)

    ja dalībnieks atkāpjas no amata;

    b)

    ja dalībnieks vairs nespēj dot efektīvu ieguldījumu grupas apspriedēs;

    c)

    ja dalībnieks neatbilst līguma 287. pantam;

    d)

    ja dalībnieks nav savlaicīgi informējis Komisiju par interešu konfliktu.

    7.   Konfidencialitāte

    Lai nodrošinātu konfidenciālas informācijas drošību, uzaicinātajiem ekspertiem būs jāparaksta vienošanās par informācijas neizpaušanu. Darba laikā grupas dalībnieki ievēros pilnīgu informācijas un viņiem pieejamo dokumentu konfidencialitāti.

    8.   Darbība

    Grupa no tās dalībnieku vidus ievēl priekšsēdētāju un divus priekšsēdētāja vietniekus ar vienkāršu balsu vairākumu.

    Vienojoties ar Komisiju, grupa var izveidot apakšgrupas konkrētu jautājumu izskatīšanai atbilstoši grupas noteiktajām pilnvarām. Apakšgrupās ir ne vairāk kā deviņi dalībnieki, un tās izformē, tiklīdz to uzdevums ir izpildīts.

    Grupas un tās apakšgrupu sanāksmes parasti notiek Komisijas telpās saskaņā ar Komisijas noteiktām procedūrām un grafiku. Komisija grupas un tās apakšgrupu sanāksmēm nodrošina sekretariāta pakalpojumus. Ieinteresēto Komisija dienestu pārstāvji var apmeklēt grupas un tās apakšgrupu sanāksmes.

    Grupa pieņem reglamentu, pamatojoties uz Komisijas pieņemto standarta reglamentu.

    Komisija var publicēt grupas sagatavotu kopsavilkumu, secinājumu, secinājuma daļu vai darba dokumentu attiecīgā dokumenta oriģinālvalodā.

    9.   Kompensācija

    Ekspertu grupā strādāt uzaicināto ekspertu ceļa izdevumus sedz Komisija.

    Sanāksmju izdevumus atlīdzina atbildīgo Komisijas dienestu darba grupai piešķirtā gada budžeta robežās.


    (1)  Briseles deklarācija tika pieņemta Eiropas Konferencē par cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu — 21. gadsimta pasaules izaicinājums, kas notika no 2002. gada 18. līdz 20. septembrim (OV C 137, 12.6.2003., 1. lpp.).

    (2)  OV L 79, 26.3.2003., 25. lpp.

    (3)  Komisijas 2007. gada 17. oktobra Lēmums 2007/675/EK, ar ko izveido ekspertu grupu jautājumos par cilvēku tirdzniecību (OV L 277, 20.10.2007., 29. lpp.).

    (4)  OV C 311, 9.12.2005., 1. lpp.

    (5)  Datus publicēs ekspertu grupu reģistra tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/secretariat_general/regexp/

    (6)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 18. decembra Regula (EK) Nr. 45/2001 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Kopienas iestādēs un struktūrās un par šādu datu brīvu apriti (OV L 8, 12.1.2001., 1. lpp.).


    Top