Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022D2545

    Komisijas Īstenošanas lēmums (ES, Euratom) 2022/2545 (2022. gada 19. decembris) par izmaksu sadales sistēmas izveidi attiecībā uz aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijām diversificētas finansēšanas stratēģijas ietvaros

    C/2022/9701

    OV L 328, 22.12.2022, p. 123–135 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 18/07/2024; Atcelts ar 32024D1974

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2022/2545/oj

    22.12.2022   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 328/123


    KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES, Euratom) 2022/2545

    (2022. gada 19. decembris)

    par izmaksu sadales sistēmas izveidi attiecībā uz aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijām diversificētas finansēšanas stratēģijas ietvaros

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgumu,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES, Euratom) 2018/1046 (2018. gada 18. jūlijs) par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam, ar kuru groza Regulas (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 un Lēmumu Nr. 541/2014/ES un atceļ Regulu (ES, Euratom) Nr. 966/2012 (1), un jo īpaši tās 220.a pantu,

    tā kā:

    (1)

    Ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES, Euratom) 2022/2434 (2) Regulā (ES, Euratom) 2018/1046 (“Finanšu regula”) ievieš diversificētu finansēšanas stratēģiju kā vienotu finansēšanas metodi Komisijas veikto aizņēmumu un parādu pārvaldības operāciju īstenošanai. Pēc Regulas (ES, Euratom) 2022/2434 stāšanās spēkā diversificēto finansēšanas stratēģiju piemēro finansiālās palīdzības programmām, attiecībā uz kurām pamatakti stājas spēkā 2022. gada 9. novembrī vai vēlāk.

    (2)

    Komisijai būtu jāizveido vajadzīgā kārtība diversificētās finansēšanas stratēģijas īstenošanai. Diversificētās finansēšanas stratēģijas piemērošanas nolūkā ir jāpieņem noteikumu kopums, lai noteiktu atbilstošo izmaksu sadalījumu attiecīgajām finansiālās palīdzības programmām, kuram būtu jānodrošina, ka visas izmaksas, kas Savienībai radušās saistībā ar finansiālo palīdzību, sedz labuma guvējs.

    (3)

    Metodika to izmaksu sadalei, kas saistītas ar diversificētās finansēšanas stratēģijas īstenošanu NextGenerationEU (NGEU) ietvaros, ir noteikta ar Komisijas Īstenošanas lēmumu (ES) 2021/1095 (3). Ir lietderīgi šo kārtību attiecināt arī uz aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijām, ko veic saskaņā ar diversificēto finansēšanas stratēģiju atbilstoši Finanšu regulas 220.a pantam.

    (4)

    Atmaksas saistības būtu jāsedz finansiālās palīdzības saņēmējiem saskaņā ar Finanšu regulas 220. panta 5. punkta e) apakšpunktu un saskaņā ar pareizas finanšu pārvaldības un budžeta līdzsvara principiem. Visas izmaksas būtu jāsedz labuma guvējiem, pamatojoties uz vienotu izmaksu sadales metodiku, kas nodrošina izmaksu pārredzamu un proporcionālu sadalījumu.

    (5)

    Izmaksu sadales metodikai būtu jānodrošina, ka vienas labuma guvēju kategorijas izmaksas nešķērssubsidē cita. Aizdevumu izmaksas būtu pilnībā jāsedz no šo aizdevumu saņēmēju līdzekļiem, savukārt neatmaksājamo summu izmaksas – no ES budžeta, pamatojoties uz faktiskajām izmaksām, kas radušās, piesaistot un izmaksājot attiecīgo ieņēmumu daļu dažādiem labuma guvējiem. Metodikai būtu jāaptver visas izmaksas, kas Savienībai radušās saistībā ar aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijām, tostarp visas administratīvās izmaksas, un būtu jānodrošina, ka katrai izmaksājamajai summai tiek aprēķinātas dažādas izmaksu kategorijas.

    (6)

    Lai nodrošinātu taisnīgu un vienlīdzīgu attieksmi pret labuma guvējiem, Komisijai būtu jāīsteno kopēja un vienota izmaksu metodika, piemērojama visu veidu izmaksājamām summām (gan tām, ko atmaksā no Savienības budžeta, gan tām, ko atmaksā labuma guvēji), kas izmaksas attiecina uz labuma guvējiem, pamatojoties uz saņemto ieņēmumu daļu.

    (7)

    Šajā izmaksu aprēķināšanas un sadales metodikā būtu jānošķir trīs izmaksu kategorijas: finansējuma izmaksas, likviditātes pārvaldības izmaksas un administratīvās izmaksas. Finansējuma izmaksas izriet no procentu likmēm un citām maksām, kuras Komisijai ir jāmaksā par dažādiem instrumentiem, kas izdoti, lai finansētu attiecīgās izmaksājamās summas. Likviditātes pārvaldības izmaksas ir tās, kuras rodas saistībā ar summām, kas tiek ieskaitītas un uz laiku turētas likviditātes kontos kā rezerves gaidāmo maksājumu veikšanai. Šīs pastāvīgās darbības pieskaitāmās izmaksas ir diversificētās finansēšanas stratēģijas neatņemama iezīme, un tās būtu taisnīgi jāsadala starp visiem labuma guvējiem. Trešā izmaksu kategorija ir administratīvās izmaksas, kas saistītas ar tehnisko un darbības spēju veidošanu diversificētas finansēšanas stratēģijas īstenošanai un kas nepārprotami rodas šādas stratēģijas īstenošanas rezultātā.

    (8)

    Taisnīgu un samērīgu izmaksu attiecināšanu veic, sadalot izmaksājamās summas un saistītos finansēšanas instrumentus pa laika periodiem (turpmāk “laika nodalījumi”). Iepriekš veiktās izmaksas un saistītos aizņēmumu darījumus, kas veikti saskaņā ar diversificēto finansēšanas stratēģiju un kas jau ir piešķirti laika nodalījumiem, neietekmē papildu izmaksas saskaņā ar finansiālās palīdzības programmām Finanšu regulas 220.a panta darbības jomā. No šādas aizdevumu izmaksas sākuma brīža jebkuras izmaksājamās summas, kas finansētas saskaņā ar diversificēto finansēšanas stratēģiju, tiks aprēķinātas un attiecinātas identiski. Šīs pieejas galvenā priekšrocība ir tāda, ka finansējuma izmaksas ir vienādas visām izmaksājamām summām, kas attiecināmas uz vienu un to pašu laika nodalījumu, nodrošinot, ka aizņemšanās tiek pielāgota izmaksāšanas vajadzībām.

    (9)

    Būtu jānodrošina, ka nevienai no programmām, kurām tiktu piemērota izmaksu sadales metodika, izmaksu sadalījums netiek ietekmēts. Izmaksu sadales metodika no tās pieņemšanas tiktu piemērota NGEU aizņēmumiem un aizdevumiem saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2022/2463 (4), kuriem ir līdzīgs ilgums un struktūra. Tāpēc tos ir iespējams iekļaut tajos pašos laika nodalījumos. Ja tiktu izveidota jauna finansiālās palīdzības programma ar atšķirīgu ilgumu un struktūru, kas varētu ietekmēt izmaksas, šī metodika būtu attiecīgi jāpārskata.

    (10)

    Finansējuma izmaksas, kas izriet no aizņēmumu darījumiem, būtu jāaprēķina, pamatojoties uz izmaksām, kas rodas no visām aizņēmumu operācijām sešu mēnešu laikposmā ap izmaksājamās summas datumu. Šāda finansējuma izmaksu dalīšana ir nepieciešama, lai nodrošinātu, ka finansējuma izmaksas, ko iekasē no izmaksājamās summas, ir cieši saistītas ar dominējošajām tirgus likmēm laikā, kad izmaksāšana tiek veikta. Šāda pieeja nozīmē, ka precīzas finansējuma izmaksas tiek noteiktas tikai pēc finansējuma kopfonda pabeigšanas sešu mēnešu laika nodalījuma slēgšanas brīdī, bet indikatīvas cenas aizdevumu saņēmējiem būs pieejamas pirms galīgo izmaksu aprēķināšanas. Aizdevumu saņēmējiem vai – attiecībā uz ārējiem piešķirtajiem ieņēmumiem saskaņā ar Padomes Regulas (ES) 2020/2094 (5) 3. panta 1. punktu – ES budžetam būtu jāmaksā tāda pati maksa. Tādējādi tiek novērsta patvaļa vai iespēja –, kas ir raksturīga tradicionālajai kompensējošai metodei –, ka izmaksas kādam konkrētam labuma guvējam tika noteiktas atbilstoši noteikumiem, ko varēja iegūt konkrētajā aizņēmuma dienā.

    (11)

    Katram laika nodalījumam būtu jādarbojas sešus mēnešus, sākot no 1. janvāra vai 1. jūlija. Tomēr pirmajam nodalījumam būtu jāaptver laikposms no 2021. gada 1. jūnija līdz 2021. gada 31. decembrim, kā minēts lēmuma 4. pantā.

    (12)

    Lai gan finansēšanas izmaksas pa sešu mēnešu laika nodalījumiem var atšķirties finansēšanas nosacījumu atšķirību dēļ, ko Komisija nevar ietekmēt, Komisija veiks aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijas tā, lai nodrošinātu, ka katram laika nodalījumam ir pēc iespējas līdzīgi termiņu profili.

    (13)

    Komisijas finansēšanas stratēģija ļauj labāk pārvaldīt procentu likmju risku un citus finanšu riskus. Lai gan procentu likmes, ko iekasē no aizdevumu saņēmējiem, būs stabilas, tās būs periodiski nelielā apjomā jāpārrēķina, kad finansējuma kopfondā būs jāaizstāj instrumenti, kuriem beidzas termiņš. Ja būs tāda nepieciešamība, Komisija attīstīs savu spēju izmantot atvasinātos instrumentus, piemēram, mijmaiņas darījumus, lai pārvaldītu atlikušo procentu likmju risku, un piedāvās labuma guvējiem iespēju piešķirt fiksētas procentu likmes aizdevumus. Šā fiksētas procentu likmes mehānisma izmaksas būtu jāsedz pilnībā un tikai labuma guvējiem, kas šo iespēju izmanto.

    (14)

    Izmaksātajām summām laika nodalījumā vajadzētu būt vienādām ar ilgtermiņa finansēšanas instrumentu summu, kas attiecināta uz minēto laika nodalījumu. Lielākajā daļā gadījumu līdzekļu izmaksa notiks tajā pašā laika nodalījumā un tiks attiecināta uz to pašu laika nodalījumu, kurā izdoti ilgtermiņa finansēšanas instrumenti, kas izmantoti līdzekļu piesaistīšanai. Tomēr neparedzēti kavējumi izmaksāšanā var radīt situācijas, kad līdzekļi no ilgtermiņa finansējuma ir piesaistīti, bet tos nevar izmaksāt, kā sākotnēji plānots. Šādā gadījumā izmaksu var atlikt no viena laika nodalījuma uz nākamo laika nodalījumu. Tomēr, ja līdzekļi šīm konkrētajām finansējuma vajadzībām jau ir piesaistīti un attiecināti uz iepriekšējo laika nodalījumu, tos nevar izmantot citām vajadzībām nākamajā laika nodalījumā. Šādos apstākļos vajadzētu būt iespējai summu izmaksas attiecināt uz laika nodalījumu, kuram ir izdoti finansēšanas instrumenti. Tāpat vajadzētu būt arī iespējai nākamā laika nodalījuma ilgtermiņa finansēšanas instrumentus attiecināt uz iepriekšējo laika nodalījumu, ja minētā laika nodalījuma ilgtermiņa finansēšanas instrumentu summa nav pietiekama, lai segtu izmaksājamās summas.

    (15)

    Komisijai iepriekšējā laika nodalījumā arī būs nepieciešami zināmi līdzekļi, ar ko segt izmaksājamās summas, kas radīsies nākamā laika nodalījuma sākumā. Lai ņemtu vērā šādas situācijas un nodrošinātu, ka Komisijai ar izdevīgiem nosacījumiem ir pieejami resursi, lai izmaksātu summas, kas jāizmaksā tuvu pārejai starp laika nodalījumiem, Komisijai vajadzētu būt iespējai ilgtermiņa finansēšanas instrumentus attiecināt uz nākamo laika nodalījumu.

    (16)

    Diversificētās finansēšanas stratēģijas galvenā un noteicošā iezīme ir spēja pārvaldīt finansēšanas darbību likviditāti, izmantojot īstermiņa aizņēmumus un piesardzības nolūkos turot skaidru naudu. Šī likviditātes pārvaldība ļaus Komisijai segt visas maksājumu vajadzības un pielāgot emisijas tirgus apstākļiem. Šīs spējas rada izmaksas, kas saistītas ar līdzekļu piesaistīšanu, emitējot īstermiņa parādzīmes, un līdzekļu pagaidu turēšanu likviditātes kontā, lai garantētu spēju pēc pieprasījuma veikt visus maksājumus. Parādu pārvaldības operācijas saskaņā ar diversificēto finansēšanas stratēģiju ļauj labāk pārvaldīt procentu likmes un citus finanšu riskus. Tās var ietvert atvasināto instrumentu, piemēram, mijmaiņas darījumu, izmantošanu, lai pārvaldītu procentu likmes vai citus finanšu riskus saistībā ar aizdevumiem labuma guvējiem vai veiktu nodrošinātus vai nenodrošinātus naudas tirgus darījumus. Izmaksas, kas radušās saistībā ar pašu obligāciju atpirkšanu un/vai turēšanu likviditātes pārvaldības nolūkā, būtu jāuzskata par likviditātes pārvaldības izmaksām. Ar šo lēmumu būtu jāizveido pamats šo likviditātes izmaksu aprēķināšanai un to taisnīgai un objektīvai iekasēšanai no visiem attiecīgajiem līdzekļu saņēmējiem attiecīgajā gadā.

    (17)

    Izmaksājamās summas, kas ir lielākas nekā uz attiecīgo laika nodalījumu attiecinātā ilgtermiņa finansēšanas instrumentu summa, vai procentu maksājumi var radīt likviditātes deficītu laika nodalījumā. Izmaksājamās summas, kas ir mazākas nekā uz attiecīgo laika nodalījumu attiecinātā ilgtermiņa finansēšanas instrumentu summa, vai ar dzēšanu saistīti maksājumi, kuri tiek saņemti saistībā ar vēl neizmaksātajām summām, kas attiecinātas uz nodalījumu, var radīt likviditātes pārpalikumu. Likviditātes pārpalikuma vai deficīta kompensēšana ir neizbēgami diversificētas finansēšanas stratēģijas īstenošanas nosacījumi. Šīs izmaksas nebūtu jāsedz attiecīgo laika nodalījumu ietvaros, bet tās būtu jānošķir un jāpārvalda kā daļa no noteiktām likviditātes pārvaldības pieskaitāmajām izmaksām. Ar šo lēmumu ir jāizveido mehānisms, lai nošķirtu izmaksas, ko rada likviditātes deficīts vai pārpalikums, lai tās varētu absorbēt plašākā finansēšanas programmā likviditātes pārvaldības izmaksu veidā. Komisijai būtu jāizmanto likviditātes pārvaldības nodalījums, lai izlīdzinātu pozitīvus vai negatīvus naudas atlikumus laika nodalījumos attiecībā pret kopējām izmaksājamām summām.

    (18)

    Lai īstenotu diversificētu finansēšanas stratēģiju, ir jāiegūst jaunas spējas, kas vajadzīgas, lai iegūtu visizdevīgāko piekļuvi kapitāla tirgiem un nodrošinātu nepārtrauktu un efektīvu šādas infrastruktūras uzturēšanu. Tas ietver izmaksas, kas vajadzīgas, lai uzturētu likviditātes kontus, iegūtu spējas izsoļu rīkošanai attiecībā uz ES parādzīmēm un obligācijām un ieviestu jaunas iekšējās datu apstrādes spējas. Šādas izmaksas, kas tieši izriet no aizņēmumu un maksājumu operāciju īstenošanas, būtu jāuzskata par pieskaitāmajām izmaksām, kas nošķirtas no izmaksām, kuras saistītas ar aizņēmumu un maksājumu infrastruktūras izveidi un uzturēšanu. Šīs izmaksas būtu jāiekļauj administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksās.

    (19)

    Administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksas apvieno visas administratīvās izmaksas, kas tieši radušās, īstenojot diversificēto finansēšanas stratēģiju. Šīs izmaksas rodas vai nu kā izveides izmaksas, kas saistītas ar darbības spēju izveides vienreizējām izmaksām, vai kā regulāras izmaksas, kas ir nenovēršamas, ir tieši attiecināmas uz aizņemšanās un parādu pārvaldības operācijām diversificētas finansēšanas stratēģijas ietvaros un rodas laika gaitā. Regulārās izmaksas ir kārtējās gada izmaksas, ko iekasē par summām, kas izmaksātas attiecīgajā gadā, savukārt izveides izmaksas būtu jāuzskaita kā vienreizēji maksājumi.

    (20)

    Izmaksas, kas saistītas ar šo darbību izveidi un spēju veidošanu, ir radušās kopš 2021. gada, un tās jau ir attiecinātas uz NGEU finansiālā atbalsta programmu labuma guvējiem, izmantojot īpašas izveides pieskaitāmās izmaksas. Tāpēc citu finansiālās palīdzības programmu labuma guvējiem, uz kuriem attiecas Finanšu regulas 220.a pants, nebūtu jāsedz izmaksas, kas saistītas ar šo iepriekšējo spēju veidošanu, bet tikai nākotnes izdevumi, kas saistīti ar šīs infrastruktūras uzturēšanu. Tādējādi to finansiālās palīdzības programmu administratīvo izmaksu daļa, uz kurām attiecas Finanšu regulas 220.a pants, izņemot NGEU, būtu jāattiecina tikai uz kārtējām izmaksām, un pret šīm programmām būtu jāattiecas kā pret jebkuru diversificētās finansēšanas stratēģijas labuma guvēju.

    (21)

    Administratīvajām izmaksām, kas iekļautas administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksās, būtu jāaptver tikai to attiecināmo izmaksu slēgts saraksts, kas ir tieši saistītas ar diversificēto finansēšanas stratēģiju. Līgummaksas par ārējo konsultantu pieņemšanu darbā tiek pievienotas attiecināmo administratīvo izdevumu sarakstam saskaņā ar vienošanos, kas panākta saistībā ar 2023. gada budžetu. Pirms šā lēmuma pieņemšanas dalībvalstu iestādēm ir paziņots par attiecināmo administratīvo izdevumu saraksta paplašināšanu. Administratīvo pieskaitāmo izmaksu kopējās apkalpošanas izmaksas veido ļoti nelielu daļu no diversificētās finansēšanas stratēģijas operāciju kopējām izmaksām.

    (22)

    Ex post rēķinu izrakstīšanas process ir paredzēts, lai nodrošinātu, ka izmaksas tiek atgūtas nākamajā gadā un līdz brīdim, kad aizņēmumu, parādu un maksājumu pārvaldības operācijas saskaņā ar diversificēto finansēšanas stratēģiju izmaksas vairs nerada.

    (23)

    Izņēmuma kārtā attiecībā uz finansiālās palīdzības aizdevumiem Ukrainai, kas piešķirti saskaņā ar Regulu (ES) 2022/2463, Savienība varētu segt procentu un administratīvās izmaksas, kas saistītas ar aizņēmumiem un aizdevumiem saskaņā ar Regulas (ES) 2022/2463 17. pantu. Vajadzīgie resursi tiktu nodrošināti no dalībvalstu iemaksām saskaņā ar Regulas (ES) 2022/2463 5. panta 1. punktu. Tāpēc rēķini par šīm izmaksām būtu jāsaskaņo ar rēķinu izrakstīšanu par izmaksām kā ārējiem piešķirtajiem ieņēmumiem saskaņā ar Regulas (ES) 2020/2094 3. panta 1. punktu, un tie būtu jāsagrupē pa gada ceturkšņiem.

    (24)

    Komisijai būtu jāizdod apstiprinājuma paziņojums par katru izmaksu, tostarp par neatmaksājamu atbalstu Regulas (ES) 2020/2094 2. panta 2. punkta a) un c) apakšpunkta nozīmē, atmaksājamu atbalstu dalībvalstīm Regulas (ES) 2020/2094 2. panta 2. punkta b) apakšpunkta nozīmē un aizdevumiem dalībvalstij vai trešai valstij saskaņā ar finansiālās palīdzības programmām, uz kurām attiecas Finanšu regulas 220.a pants.

    (25)

    Aizdevumi saskaņā ar diversificēto finansēšanas stratēģiju ir jāīsteno pēc standarta finanšu noteikumiem (termiņš un atmaksas profils) katrai izmaksai. Neatmaksājama atbalsta gadījumā apstiprinājuma paziņojumam vajadzētu būt galvenajam palīgelementam, kas nosaka šos finanšu noteikumus ES budžetam. Apstiprinājuma paziņojumā ir jāparedz pieprasījums segt izmaksas, pamatojoties uz finanšu noteikumiem. Šajos noteikumos būtu jāiekļauj izmaksas datums, finansiālā atbalsta summa, finansēšanas maksājumu izmaksu datums un atmaksas termiņš. Apstiprinājuma paziņojums ir būtisks pamats, uz ko balstās ES budžeta plānošana, finanšu plūsmas un neatmaksājama atbalsta uzskaite.

    (26)

    Atbilstošās atsaucēs aizdevuma nolīgumos tiks precizēts, ka izmaksājamo summu izmaksas tiek noteiktas, piemērojot šajā lēmumā izklāstīto metodiku.

    (27)

    Šis lēmums būtu jāpiemēro visiem aizņēmumu darījumiem un izmaksām saskaņā ar NGEU programmu, ieskaitot tos, kas notikuši pirms lēmuma stāšanās spēkā,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. NODAĻA

    PRIEKŠMETS, DEFINĪCIJAS UN VISPĀRĒJI NOTEIKUMI

    1. pants

    Priekšmets, tvērums un piemērojamais princips

    1.   Ar šo lēmumu izveido vienu vienotu metodiku, lai sadalītu izmaksas, kas radušās saistībā ar aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijām, kuras veiktas saskaņā ar finansiālās palīdzības programmām, uz kurām attiecas Finanšu regulas 220.a pants, un neatmaksājamu atbalstu saskaņā ar Padomes Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 (6) 5. panta 1. punktu (“CAM programmas”).

    2.   Izmaksu sadales metodikas īstenošanas pamatā ir taisnīguma un vienlīdzīgas attieksmes principi, kas nodrošina, ka izmaksas tiek sadalītas, pamatojoties uz saņemtā atbalsta relatīvo daļu.

    2. pants

    Definīcijas

    Šajā lēmumā piemēro šādas definīcijas:

    1)

    “labuma guvējs” ir dalībvalsts vai trešā valsts, kas ir puse aizdevuma līgumā saskaņā ar CAM programmu vai Savienības budžetā neatmaksājamam atbalstam saskaņā ar Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 5. panta 1. punktu;

    2)

    “izmaksa” ir aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijās iegūto līdzekļu nodošana, lai finansētu atmaksājamu vai neatmaksājamu atbalstu labuma guvējam;

    3)

    “finansēšanas instrumenti” ir obligācijas, parādzīmes, komerciāli vērtspapīri, ES parādzīmes vai jebkādi citi atbilstīgi īstermiņa un/vai ilgtermiņa finanšu darījumi saskaņā ar diversificēto finansēšanas stratēģiju;

    4)

    “procentu aprēķina periods” ir divpadsmit (12) mēnešu periods vai tāds cits periods, ko var norādīt apstiprinājuma paziņojumā un kas sākas izmaksāšanas dienā vai iepriekšējā procentu maksājuma dienā;

    5)

    “likviditātes pārvaldība” ir ar finansēšanas instrumentiem un izmaksājamām summām saistīto naudas plūsmu pārvaldība;

    6)

    “aizdevuma nolīgums” ir nolīgums starp Komisiju un saņēmēju saskaņā ar CAM programmu;

    7)

    “aizņēmumu operācijas” ir darbības, kas minētas Komisijas Īstenošanas lēmuma (ES, Euratom) 2022/2544 (7) 2. panta 1. punktā;

    8)

    “parādu pārvaldības operācijas” ir darbības, kas minētas Īstenošanas lēmuma (ES, Euratom) 2022/2544 2. panta 2. punktā;

    9)

    “īstermiņa finansējums” ir finansējums, kas minēts Īstenošanas lēmuma (ES, Euratom) 2022/2544 2. panta 11. punktā;

    10)

    “ilgtermiņa finansējums” ir finansējums, kas minēts Īstenošanas lēmuma (ES, Euratom) 2022/2544 2. panta 10. punktā.

    3. pants

    Izmaksu veidi

    Izveido šādas izmaksu kategorijas:

    a)

    finansējuma izmaksas;

    b)

    likviditātes pārvaldības izmaksas;

    c)

    administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksas.

    2. NODAĻA

    FINANSĒJUMA IZMAKSAS UN LIKVIDITĀTES PĀRVALDĪBAS IZMAKSAS

    1. SADAĻA

    Nodalījumi

    4. pants

    Laika nodalījumi

    1.   Laika nodalījums darbojas sešus mēnešus, sākot no 1. janvāra vai 1. jūlija. Taču pirmais laika nodalījums aptver laikposmu no 2021. gada 1. jūnija līdz 2021. gada 31. decembrim.

    2.   Laika nodalījumu veido summas, kas izmaksātas tā darbības laikā, un tam piešķirtie saistītie finansēšanas instrumenti. Jebkuru izmaksājamo summu attiecina uz to laika nodalījumu, kas darbojas šīs summas izmaksas dienā.

    Atkāpjoties no pirmās daļas, gadījumā, ja ilgtermiņa finansēšanas instrumentu līdzekļu summa, kas attiecināta uz iepriekšējo laika nodalījumu, pārsniedz izmaksājamās summas, kuras minētajam nodalījumam piešķirtas saskaņā ar pirmo daļu, tad izmaksājamās summas turpina attiecināt uz minēto laika nodalījumu, līdz izmaksas sasniedz minēto ilgtermiņa finansēšanas instrumentu ieņēmumu summu.

    Izmaksu joprojām attiecina uz šo laika nodalījumu attiecībā uz jebkuru neatmaksātu summu, kas vēl jāatmaksā.

    3.   Neskarot 6. panta 2. punktu, ilgtermiņa finansēšanas instrumentu ieņēmumus attiecina uz laika nodalījumu.

    4.   Ilgtermiņa finansēšanas instrumentus, kas nav minēti 5. punktā, attiecina uz laika nodalījumu, kurš darbojas tās aizņēmuma operācijas noslēgšanas brīdī, kas tos rada.

    Atkāpjoties no pirmās daļas:

    a)

    finansēšanas instrumentus, kas piesaistīti, lai finansētu nākamajā laika nodalījumā izmaksājamo summu, var attiecināt uz minēto nākamo laika nodalījumu;

    b)

    ja izmaksājamās summas laika nodalījuma darbības beigās pārsniedz ilgtermiņa finansēšanas instrumentu līdzekļu summu, tad ilgtermiņa finansēšanas instrumentus, kas rodas no aizņēmumu operācijām pēc minētā laika nodalījuma darbības beigām, attiecina uz minēto laika nodalījumu, līdz ilgtermiņa finansēšanas instrumentu līdzekļu summa sasniedz minētajā laika nodalījumā izmaksājamās summas.

    5.   Ilgtermiņa finansēšanas instrumentus, kas aizstāj tos ilgtermiņa finansēšanas instrumentus, kuriem pienācis termiņš, attiecina uz to pašu laika nodalījumu. 6. pantu piemēro gadījumā, ja pastāv nesakritība starp tā ilgtermiņa instrumenta termiņu, kuram pienācis dzēšanas termiņš, un ilgtermiņa instrumenta, kas to aizstāj, aizņemšanās datumu.

    5. pants

    Likviditātes pārvaldības nodalījums

    1.   Likviditātes pārvaldības nodalījums darbojas līdz CAM programmās atļauto aizņēmumu operāciju pilnīgai atmaksai.

    2.   Īstermiņa finansēšanas instrumentus, parādu pārvaldības operācijas un no tiem izrietošās izmaksas attiecina uz likviditātes pārvaldības nodalījumu.

    6. pants

    Likviditātes bilances izlīdzināšana

    1.   Likviditātes turējumu līmeni laika nodalījumā aprēķina katru dienu kā starpību starp ienākošajām un izejošajām naudas plūsmām, kā noteikts pielikuma 1. punkta 3. solī.

    2.   Jebkuru pozitīvu summu, kas minēta 1. punktā (“likviditātes pārpalikums”), katru dienu no laika nodalījuma piešķir likviditātes pārvaldības nodalījumam, kā noteikts pielikuma 1. punkta 4. solī, par attiecīgā laika nodalījuma finansējuma izmaksām minētajā dienā.

    3.   Jebkuru summu, kas atbilst negatīvai summai, kas minēta 1. punktā (“likviditātes deficīts”), katru dienu no likviditātes pārvaldības nodalījuma piešķir laika nodalījumam, kā noteikts pielikuma 1. punkta 6. solī, par likviditātes pārvaldības nodalījuma finansējuma izmaksām minētajā dienā.

    2. SADAĻA

    Finansējuma izmaksu un likviditātes pārvaldības izmaksu aprēķināšana

    7. pants

    Laika nodalījuma finansējuma izmaksu aprēķināšana

    1.   Finansējuma izmaksas aprēķina katru dienu.

    2.   Finansēšanas instrumenta finansēšanas izmaksas ietver dienas procentus par katru finansēšanas instrumentu un iespējamo ažio vai dizažio, pamatojoties uz kopējo emisijas cenu.

    3.   Laika nodalījuma finansējuma dienas izmaksas ietver finansēšanas instrumentu finansējuma dienas izmaksas, kas attiecinātas uz laika nodalījumu pēc 6. panta 2. un 3. punkta piemērošanas rezultātiem.

    8. pants

    Likviditātes pārvaldības izmaksu aprēķināšana

    1.   Likviditātes pārvaldības izmaksas ir līdzekļu turēšanas izmaksu summa likviditātes pārvaldības nodalījumā, kā noteikts pielikuma 2. punktā.

    2.   Līdzekļu turēšanas izmaksas ir starpība starp procentiem, kas uzkrāti saskaņā ar attiecīgajiem likviditātes pārvaldības nodalījuma finansēšanas instrumentiem, izmaksām un ieņēmumiem, kas rodas no jebkādu likviditātes pārpalikumu vai likviditātes deficīta izlīdzināšanas, kā minēts 6. panta 2. un 3. punktā, un ienākumiem no investīcijām, ko rada turējumi.

    3.   Likviditātes pārvaldības izmaksas aprēķina katru dienu.

    9. pants

    Likviditātes pārvaldības izmaksu sadale

    1.   Likviditātes pārvaldības izmaksas aprēķina kā likviditātes pārvaldības dienas izmaksu summu ceturksnī. Šīs izmaksas attiecina uz katru izmaksu proporcionāli izmaksas relatīvajai daļai attiecībā pret kopējo neizmaksāto summu ceturkšņa beigās.

    2.   Likviditātes pārvaldības izmaksas aprēķina, pamatojoties uz metodoloģiju un soļiem, kas noteikti pielikuma 2. punktā.

    10. pants

    Finansējuma izmaksu attiecināšana uz izmaksu

    1.   Viena un tā paša laika nodalījuma izmaksas sedz vienādas vidējās dienas finansējuma izmaksas līdz to atmaksāšanai.

    2.   Katrai neizmaksātajai izmaksai finansējuma dienas izmaksas aprēķina, reizinot nodalījuma finansējuma kopējās izmaksas pēc 6. panta 2. un 3. punkta piemērošanas ar izmaksas summu un dalot ar izmaksājamo summu laika nodalījumā, uz kuru attiecina izmaksu.

    3. NODAĻA

    ADMINISTRATĪVO PIESKAITĀMO IZMAKSU APKALPOŠANAS IZMAKSAS

    11. pants

    Administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksas

    Administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksas ietver regulāras administratīvās izmaksas labuma guvējiem un ANM aizdevumu izveides izmaksas. Tās aprēķina saskaņā ar pielikuma 3. punktu.

    12. pants

    Regulārās administratīvās izmaksas

    1.   Regulārās administratīvās izmaksas ietver visas izmaksas, kas Komisijai radušās, veicot aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijas, un tās ietver šādas izmaksas: juridisko pakalpojumu maksas, piemēram, tās, kas radušās par juridiskajiem atzinumiem, kontu pārvaldības regulārās izmaksas, ārējās revīzijas izmaksas, izsoles platformas uzturēšanas maksas, reitingu aģentūru maksas, iekļaušanas sarakstā, nodokļu, reģistrācijas, publicēšanas un norēķinu maksas, informācijas tehnoloģijas, ar tirgu saistīti pētniecības izdevumi un līgumdarbinieku maksas, kas saistītas ar diversificētās finansēšanas stratēģijas īstenošanu.

    2.   Ja šādas izmaksas ir kopīgas aizņēmumu operācijām, ko īsteno citām finansiālās palīdzības programmām, aprēķinā iekļautās izmaksas aprēķina kā proporcionālo daļu, kas attiecīgajā kalendārajā gadā attiecināta uz aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijām.

    3.   Regulārās administratīvās izmaksas aprēķina katrai izmaksai, kas saņemta saskaņā ar katru aizdevuma līgumu, proporcionāli izmaksājamo summu kopsummai kalendārā gada beigās.

    13. pants

    ANM aizdevumu izveides izmaksas

    1.   ANM aizdevumu izveides izmaksas ir visas izmaksas, kas Komisijai radušās, veidojot spēju veikt NGEU aizņēmumu, parādu pārvaldības un maksājumu pārvaldības operācijas. Tās ietver izmaksas, kas saistītas ar NGEU kontu izveidi, izsoles platformas izveidi, investoru pārvaldības instrumentu, citām informācijas tehnoloģiju izmaksām un ar tirgu saistītu pētījumu un konsultāciju maksu.

    2.   Dalībvalstis, kas paraksta ANM aizdevuma līgumus, sedz 48 % no kopējām izveides izmaksām.

    3.   Dalībvalstis 2021., 2022. un 2023. gadā maksā 1. punktā minētās izveides izmaksas proporcionāli aizdevuma summai saskaņā ar parakstīto ANM aizdevuma līgumu attiecībā pret aizdevumu kopējo summu saskaņā ar visiem parakstītajiem ANM aizdevuma nolīgumiem, kā noteikts pielikuma 3. punkta 2. apakšpunkta a) un b) punktā.

    4.   Līdz 2024. gada 30. jūnijam visas nesadalītās izveides izmaksas dalībvalstīm, kuras ir parakstījušas ANM aizdevuma līgumus, sadala proporcionāli to aizdevumu summai, kas parakstīti saskaņā ar katru ANM aizdevuma nolīgumu, attiecībā pret visiem līdz 2023. gada 31. decembrim parakstītajiem ANM aizdevuma līgumiem, kā noteikts pielikuma 3. punkta 2. apakšpunkta c) punktā.

    5.   Pēc 2023. gada beigām nekādas papildu izveides izmaksas aizņēmumu operācijām nav jāmaksā un CAM programmām nav jāpiešķir, ja vien tās neietilpst Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 5. panta 1. punkta darbības jomā.

    4. NODAĻA

    RĒĶINU IZRAKSTĪŠANA

    14. pants

    Apstiprinājuma paziņojums

    1.   Attiecībā uz katru izmaksu sagatavo apstiprinājuma paziņojumu, kurā iekļauj nosacījumus, kas ir pamatā Komisijas izmaksu prasījumam.

    2.   Apstiprinājuma paziņojumā nosaka finansēšanas izmaksu apmaksas un pamatsummas atmaksas noteikumus, kas atmaksājami no Savienības budžeta saskaņā ar Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 5. panta 1. punkta pirmo daļu neatmaksājamam atbalstam un aizdevuma līgumu labuma guvējiem.

    3.   Apstiprinājuma paziņojumā ir šādi elementi:

    a)

    izmaksājamā summa;

    b)

    termiņš;

    c)

    atmaksas grafiks;

    d)

    laika nodalījums, uz kuru attiecina izmaksājamo summu;

    e)

    procentu periods, norādot maksājuma datumu.

    4.   Apstiprinājuma paziņojumā par aizdevumiem ietver arī papildu elementus, kas norādīti aizdevuma nolīgumos.

    15. pants

    Rēķinu par finansējuma izmaksām izrakstīšana

    1.   Finansējuma izmaksas aprēķina attiecībā uz katru izmaksu apstiprinājuma paziņojumā noteiktā procentu perioda beigās.

    2.   Rēķinu izrakstīšana notiek apstiprinājuma paziņojumā noteiktā procentu perioda beigās. Attiecībā uz izmaksām kā ārējiem piešķirtajiem ieņēmumiem saskaņā ar Regulas (ES) 2020/2094 3. panta 1. punktu un izmaksām saskaņā ar MFP+ instrumentu, ja Ukraina pieprasa saistīto izmaksu subsidēšanu, rēķinus var sagrupēt pa gada ceturkšņiem.

    16. pants

    Rēķinu par likviditātes pārvaldības izmaksām izrakstīšana

    Rēķinu par likviditātes pārvaldības izmaksām izraksta katra kalendārā gada sākumā par izmaksām, kas radušās iepriekšējā kalendārajā gadā.

    17. pants

    Rēķinu izrakstīšana par administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksām

    Rēķinus aizdevumu saņēmējiem izraksta katra kalendārā gada sākumā par administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksām, kas radušās iepriekšējā kalendārajā gadā, attiecībā uz kopējām izmaksām, kuras sadalītas saskaņā ar 11. pantu.

    Labuma guvēju maksājumi par apkalpošanas izmaksām veido iekšējos piešķirtos ieņēmumus Finanšu regulas 21. panta 3. punkta a) apakšpunkta nozīmē.

    18. pants

    Atcelšana

    Īstenošanas lēmumu (ES) 2021/1095 atceļ.

    Atsauces uz atcelto lēmumu uzskata par atsaucēm uz šo lēmumu.

    19. pants

    Stāšanās spēkā

    Šis lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Briselē, 2022. gada 19. decembrī

    Komisijas vārdā –

    priekšsēdētāja

    Ursula VON DER LEYEN


    (1)  OV L 193, 30.7.2018., 1. lpp.

    (2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES, Euratom) 2022/2434 (2022. gada 6. decembris), ar ko groza Regulu (ES, Euratom) 2018/1046 attiecībā uz diversificētas finansēšanas stratēģijas kā vispārējas aizņemšanās metodes izveidi (OV L 319, 13.12.2022., 1. lpp.).

    (3)  Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2021/1095 (2021. gada 2. jūlijs), ar ko izveido izmaksu sadales metodiku attiecībā uz aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijām NextGenerationEU ietvaros (OV L 236, 5.7.2021., 75. lpp.).

    (4)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2022/2463 (2022. gada 14. decembris), ar ko izveido instrumentu atbalsta sniegšanai Ukrainai 2023. gadā (makrofinansiālā palīdzība +) (OV L 322, 16.12.2022., 1. lpp.).

    (5)  Padomes Regula (ES) 2020/2094 (2020. gada 14. decembris), ar ko izveido Eiropas Savienības Atveseļošanas instrumentu ekonomikas atveseļošanas atbalstam pēc Covid-19 krīzes (OV L 433 I, 22.12.2020., 23. lpp.).

    (6)  Padomes Lēmums (ES, Euratom) 2020/2053 (2020. gada 14. decembra) par Eiropas Savienības pašu resursu sistēmu un ar ko atceļ Lēmumu 2014/335/ES, Euratom (OV L 424, 15.12.2020., 1. lpp.).

    (7)  Komisijas Īstenošanas lēmums (ES, Euratom) 2022/2544 (2022. gada 19. decembris), ar ko nosaka kārtību ES aizņēmumu un parādu pārvaldības operāciju administrēšanai un īstenošanai diversificētās finansēšanas stratēģijas ietvaros un saistītajām aizdevumu operācijām (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 109.. lpp.).


    PIELIKUMS

    1.   Finansējuma izmaksu aprēķināšana

    Finansējuma izmaksas aprēķina šādi.

    1. posms. Atsevišķa finansēšanas instrumenta dienas kopējo izmaksu aprēķināšana laika nodalījumā vai likviditātes pārvaldības nodalījumā

    Dienas uzkrātās procentu izmaksas aprēķina šādi:

    Formula

    Attiecībā uz katru finansēšanas instrumentu ažio/dizažio lineāri sadala pa instrumenta darbības laiku:

    ažio/dizažiodienā = (100-emisijas cena) : (termiņš-emisijas datums),

    kur emisijas cena = kopējā cena (ieskaitot bankas maksas)

    Katram finansēšanas instrumentam dienas kopējās izmaksas aprēķina:

    FIdienā par instrumentu = UPIdienā + ažio/dizažiodienā

    2. posms. Finansējuma agregēto kopējo dienas izmaksu aprēķināšana

    Katram laika nodalījumam (LN1–LN11) dienas kopējās izmaksas pirms 5. pantā minētās izlīdzināšanas ir katra finansēšanas instrumenta visu dienas kopējo izmaksu summa, ko attiecina uz laika nodalījumu:

    FIdienā LN(x) pirms izlīdzināšanas = ∑ FIdienā par instrumentu, kas attiecināts uz LN(x)

    Attiecībā uz likviditātes pārvaldības nodalījumu finansējuma izmaksas ir šādas:

    FIdienā LPN pirms izlīdzināšanas = ∑ FIdienā par instrumentu, kas attiecināts uz LPN

    3. posms. Likviditātes bilances aprēķināšana laika nodalījumos

    Likviditātes turējumu līmeni katru dienu aprēķina šādi:

    LikviditāteLN(x) = ienākošās naudas plūsmas [ieņēmumi no emisijām + procentiaizdevumi/dotācijas + atmaksasaizdevumi/dotācijas] – izejošās naudas plūsmas [izmaksājamās summas + kuponineatmaksātais parāds + parāda dzēšana]

    4. posms. Tādu finansēšanas instrumentu finansējuma izmaksu aprēķināšana, kurus ietekmē likviditātes pārpalikums

    Šajā posmā tiek noteikta finansējuma izmaksu daļa laika nodalījumiem ar likviditātes pārpalikumu, ko var attiecināt uz šajā nodalījumā turēto likviditāti.

    Finansējuma izmaksas, kas saistītas ar finansēšanas instrumentiem, aprēķina šādi:

    FIlikviditātes pārpalikums LN (pārpalikums) =

    FIdienā LN (pārpalikums) pirms izlīdzināšanas * Likviditāte LN (pārpalikums) : LN (pārpalikums)

    FIdienā LN (pārpalikums) pēc izlīdzināšanas = FIdienā LN (pārpalikums) pirms izlīdzināšanas – FIlikviditātes pārpalikums LN (pārpalikums)

    5. posms. Likviditātes pārvaldības nodalījuma izmaksu aprēķināšana, ja finansējuma izmaksas tiek attiecinātas uz to no laika nodalījuma ar likviditātes pārpalikumu

    Ja likviditātes pārvaldības nodalījums saņem pārpalikumu no laika nodalījuma, likviditātes pārvaldības nodalījuma izmaksas aprēķina šādi:

    FIdienā LPN pēc izlīdzināšanas = FIdienā LPN pirms izlīdzināšanas + ∑ FIlikviditātes pārpalikums LN (pārpalikums)

    6. posms. Finansējuma izmaksu aprēķināšana laika nodalījumam ar likviditātes deficītu

    Likviditātes deficītu laika nodalījumā izlīdzina, pārnesot likviditāti no likviditātes pārvaldības nodalījuma tā dienas finansējuma izmaksās (5. posms).

    Laika nodalījumos ar pozitīvu likviditātes bilanci finansējuma izmaksas pēc izlīdzināšanas jau izriet no 4. posma.

    FIlikviditātes pārvedums no LPN = FIdienā LPN pēc izlīdzināšanas * pārskaitījuma summa : LPN

    FIdienā LN (deficīts) pēc izlīdzināšanas = FIdienā LN (deficīts) pirms izlīdzināšanas + FIlikviditātes pārvedums no LPN

    Lai gan finansēšanas izmaksas pa sešu mēnešu laika nodalījumiem var atšķirties finansēšanas nosacījumu atšķirību dēļ, ko Komisija nevar ietekmēt, Komisija veic aizņēmumu un parādu pārvaldības operācijas tā, lai nodrošinātu, ka katram laika nodalījumam ir pēc iespējas līdzīgi termiņu profili.

    7. posms. Izmaksājamās summas finansējuma dienas izmaksu aprēķināšana

    Izmaksājamās summas finansējuma dienas izmaksas ir izmaksājamā summa, kas reizināta ar izmaksājamās summas relatīvo daļu attiecībā pret laika nodalījumu, uz kuru tā ir attiecināta.

    FI izmaksājamā summa LN(x) =

    FIdienā LN(x) pēc izlīdzināšanas * vēl neizmaksātā suma : ∑ neizmaksātās summas LN(x)

    2.   Likviditātes pārvaldības izmaksu aprēķināšana

    Likviditātes pārvaldības izmaksas par katru izmaksu aprēķina kā likviditātes pārvaldības nodalījuma turējuma dienas izmaksu summu pēc likviditātes atlikumu izlīdzināšanas laika nodalījumos aprēķina periodā. Peļņu (vai izmaksas negatīvu likmju gadījumā) atskaita šādi:

    LIKVPceturksnī= ∑ FIdienā LPN pēc izlīdzināšanas ceturksnī – INI saistībā ar likviditātes turējumiemceturksnī

    LIKVP attiecina uz katru izmaksājamo summu šādi:

    Izmaksājamās summas LIKVP =

    LIKVPceturksnī *

    ∑ neizmaksātā summaceturkšņa beigās : ∑ neizmaksātās summasceturkšņa beigās

    3.   Administratīvo pieskaitāmo izmaksu apkalpošanas izmaksu aprēķināšana

    3.1.   Regulāro administratīvo izmaksu aprēķināšana

    Regulārās administratīvās izmaksas aprēķina šādi:

    ikgadējās regulārās administratīvās izmaksaskopā = ∑ regulāro administratīvo izmaksu pozīcijas kalendārajā gadā

    Regulārās administratīvās izmaksas sadala šādi:

    ikgadējās regulārās administratīvās izmaksasuz vienu labuma guvēju = ikgadējās regulārās administratīvās izmaksaskopā *

    ∑ labuma guvējam neizmaksātā summagada beigās : ∑ neizmaksātās summasgada beigās

    3.2.   Izveides izmaksu aprēķināšana un sadale

    Izveides izmaksas ANM aizdevumam uz vienu labuma guvēju aprēķina šādos divos posmos:

    a)

    ANM aizdevumu izveides izmaksas aprēķina šādi:

    izveides izmaksas ANM aizdevumiem = 48 %*∑ izveides izmaksu pozīcijas

    b)

    ANM aizdevumu izveides izmaksas 2021., 2022. un 2023. gadam katrai dalībvalstij, kas parakstījusi ANM aizdevuma nolīgumu, sadala šādi:

    izveides izmaksas katram parakstītajam ANM aizdevuma nolīgumam = izveides izmaksas ANM aizdevumiem*

    parakstītā aizdevuma nolīguma summa katrai dalībvalstij gada beigās : ANM aizdevumu kopējā maksimālā summa

    c)

    No 2024. gada 1. janvāra visas nesadalītās izveides izmaksas aprēķina šādi:

    nesadalītās izveides izmaksas par ANM aizdevumiem = izveides izmaksas ANM aizdevumiem – ∑ sadalītās izveides izmaksu pozīcijas par ANM aizdevumiem 2021., 2022. un 2023. gadā

    Tās kā papildu izveides izmaksas saistībā ar dalībvalstīm izmaksājamajām summām saskaņā ar ANM aizdevuma nolīgumu sadala šādi:

    papildu izveides izmaksas uz vienu saņēmēju = nesadalītās izveides izmaksas ANM aizdevumiem 2023. gada beigās *

    ∑ aizdevuma summas, kas parakstītas uz vienu labuma guvēju 2023. gada beigās : aizdevumu kopsumma saskaņā ar parakstītajiem ANM aizdevuma nolīgumiem 2023. gada beigās

    3.3.   Apkalpošanas izmaksu aprēķināšana uz vienu labuma guvēju

    ApkIzmgadā = ∑ regulāro administratīvo izmaksu pozīcijas + ∑ izveides administratīvo izmaksu pozīcijas

    4.   Saīsinājumu saraksts

    UPIdienā

    Uzkrātās procentu izmaksas, kas sadalītas pa dienām

    (UPI) dienā

    Dienas uzkrājumi atsevišķā finansēšanas instrumentā

    ažio/dizažiodienā

    Ažio vai dizažio, kas sadalīti pa dienām

    Labuma guvējs

    Dalībvalsts vai trešā valsts, kas ir puse aizdevuma līgumā saskaņā ar CAM programmu vai Savienības budžetā neatmaksājamam atbalstam saskaņā ar Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 5. panta 1. punktu

    Individuāla pieprasījuma FI LN(x)

    Pieprasījuma finansējuma izmaksas laika nodalījumā X

    FIdienā par instrumentu

    Finansējuma izmaksas dienā par katru finansēšanas instrumentu

    FIdienā LPN pēc izlīdzināšanas

    LPN finansējuma izmaksas dienā pēc izlīdzināšanas

    FIdienā LPN pirms izlīdzināšanas

    LPN finansējuma izmaksas dienā pirms izlīdzināšanas

    FIdienā LN (deficīts) pēc izlīdzināšanas

    FI dienā pēc izlīdzināšanas attiecībā uz nodalījumiem ar sākotnējo likviditātes deficītu

    FIdienā LN (pārpalikums) pēc izlīdzināšanas

    FI dienā pēc izlīdzināšanas attiecībā uz nodalījumiem ar sākotnējo likviditātes pārpalikumu

    FIdienā LN (x) pirms izlīdzināšanas

    FI dienā pirms nodalījuma X izlīdzināšanas

    FIlikviditātes pārpalikums LN (pārpalikums)

    FI dienā saistībā ar likviditātes pārpalikumu laika nodalījumā

    FIlikviditātes pārvedums no LPN

    FI dienā saistībā ar likviditāti, kas pārvesta uz LPN

    ApkIzmgadā

    Administratīvo apkalpošanas izmaksu summa kalendārajā gadā

    Kupons

    Procenti, ko emitents maksā par obligāciju

    LikviditāteLN(x)

    Likviditātes apjoms laika nodalījumā X. Pārpalikums vai deficīts ir norādīts pēc 3. posma

    LPN izmaksasceturksnī

    Likviditātes pārvaldības izmaksas ceturksnī

    Nomināls

    Nominālā summa

    INI likviditātes turējumiem ceturksnī

    Ienākums no investīcijām saistībā ar likviditātes turējumiem ceturksnī

    LN(x)

    Prasījumu un likviditātes kopējā summa laika nodalījumā X


    Top