Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32003R1215

    Komisijas Regula (EK) Nr. 1215/2003 (2003. gada 7. jūlijs), ar kuru groza Regulu (EEK) Nr. 344/91, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulas (EEK) Nr. 1186/90 piemērošanai, lai paplašinātu pieaugušu liellopu liemeņu Kopienas klasifikācijas shēmas darbības jomu

    OV L 169, 8.7.2003, p. 32–36 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2008; Iesaist. atcelta ar 32008R1249

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2003/1215/oj

    32003R1215



    Oficiālais Vēstnesis L 169 , 08/07/2003 Lpp. 0032 - 0036


    Komisijas Regula (EK) Nr. 1215/2003

    (2003. gada 7. jūlijs),

    ar kuru groza Regulu (EEK) Nr. 344/91, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulas (EEK) Nr. 1186/90 piemērošanai, lai paplašinātu pieaugušu liellopu liemeņu Kopienas klasifikācijas shēmas darbības jomu

    EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

    ņemot vērā Padomes 1990. gada 7. maija Regulu (EEK) Nr. 1186/90, ar ko paplašina pieaugušu liellopu liemeņu Kopienas klasifikācijas shēmas darbības jomu [1], kurā grozījumi izdarīti ar Austrijas, Somijas un Zviedrijas Pievienošanās aktu, un jo īpaši tās 2. pantu,

    tā kā:

    (1) Komisijas Regulas (EEK) Nr. 344/91 [2], kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 1993/95 [3], 1. un 3. pantā ir paredzēti sīki izstrādāti noteikumi pieaugušu liellopu liemeņu klasifikācijai, identificēšanai un pārbaudei.

    (2) Lai atļautu izmantot alternatīvas metodes uzbūves un tauku slāņa tiešam vizuālam novērtējumam, var ieviest automatizētas klasifikācijas metodes, ja tās ir statistiski pierādītas. Pilnvarojums izmantot automatizētas klasifikācijas metodes jādod tad, ja ir izpildīti atsevišķi nosacījumi un prasības, kā arī ievērota statistikas kļūdai pieļaujamā novirze klasifikācijā, kas jānorāda.

    (3) Uzņēmumiem, kas uzbūves un tauku slāņa klases noteikšanai izmanto automatizētas klasifikācijas metodes, jānodrošina, ka liemeņa kategoriju identificē saskaņā ar 3. panta 1. punktu Padomes 1981. gada 28. aprīļa Regulā (EEK) Nr. 1208/81, ar ko nosaka Kopienas pieaugušu liellopu liemeņu klasifikācijas shēmu [4], kurā grozījumi izdarīti ar Regulu (EEK) Nr. 1026/91 [5]. Attiecīgajiem uzņēmumiem kategorijas identificēšanai jāizmanto sistēma, kas minēta I sadaļā Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 17. jūlija Regulā (EK) Nr. 1760/2000, ar ko izveido liellopu identifikācijas un reģistrācijas sistēmu un kas attiecas uz liellopu gaļas un liellopu gaļas produktu marķēšanu [6].

    (4) Ja tehnisku problēmu dēļ automatizētās klasifikācijas metodes liemeņus neļauj klasificēt, jāpieļauj zināma elastība tiktāl, lai attiecīgo liemeņu klasifikāciju un identifikāciju tādos gadījumos varētu pabeigt līdz dienas kaušanas darbību beigām.

    (5) Jāparedz iespēja automatizētās klasifikācijas metožu tehniskās specifikācijas mainīt pēc licences piešķiršanas, lai uzlabotu to precizitāti. Taču šādām izmaiņām jāpieprasa kompetento iestāžu iepriekšējs apstiprinājums, ar ko jāgarantē, ka šādu grozījumu veikšana nodrošinās lielāku precizitātes līmeni.

    (6) Jāparedz regulāras pārbaudes uz vietas, ar kurām pārbauda automatizētās klasifikācijas metožu precizitātes pārbaudes atsevišķus noteiktus aspektus. Šo pārbaužu biežums, jo īpaši, jāpalielina pirmo divpadsmit mēnešu laikā pēc licences piešķiršanas.

    (7) Tādēļ attiecīgi jāgroza Regula (EEK) Nr. 344/91.

    (8) Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Liellopu gaļas pārvaldības komitejas atzinumu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Regulu (EEK) Nr. 344/91 groza šādi:

    1. Regulas 1. pantu groza šādi:

    a) Minētā panta 2. punktu groza šādi:

    i) otro ievilkumu aizstāj ar šādu:

    "— papildus 1. punktā minētajām prasībām uz etiķetēm jānorāda kautuves apstiprinājuma numurs, dzīvnieka identifikācijas vai kaušanas numurs, kaušanas diena, liemeņa svars un, attiecīgā gadījumā tas, ka klasifikācija ir veikta, izmantojot automatizētas klasifikācijas metodes."

    ii) iekļauj šādu daļu:

    "Ja klasifikāciju veic, izmantojot automatizētas klasifikācijas metodes, etiķetes jāizmanto obligāti.";

    b) minētā panta 2.a punktā iekļauj šādu daļu:

    "Gadījumos, kad automatizētās klasifikācijas metodes neļauj klasificēt liemeņus, šo liemeņu klasifikācija un identifikācija jāpabeidz līdz dienas kaušanas darbību beigām."

    2. Tās 3. pantu groza šādi:

    a) Pēc 1. punkta iestarpina šādus 1.a, 1.b un 1.c punktus:

    "1a. Dalībvalstis var piešķirt licences, ar kurām automatizētas klasifikācijas metodes atļauj izmantot to teritorijā vai teritorijas daļā. Pilnvarojumu dod tad, ja ir izpildīti I pielikumā paredzētie nosacījumi un prasību minimumu sertifikācijas pārbaudei. Vismaz divus mēnešus pirms sertifikācijas pārbaudes sākšanas dalībvalstis nodrošina Komisiju ar informāciju, kas minēta II pielikuma A daļā. Dalībvalstis ieceļ neatkarīgu struktūru, kas analizē sertifikācijas pārbaudes rezultātus. Divu mēnešu laikā pēc sertifikācijas pārbaudes pabeigšanas dalībvalstis nodrošina Komisiju ar informāciju, kas minēta II pielikuma B daļā.

    Ja ir piešķirta licence, kas atļauj izmantot automatizētas klasifikācijas metodes, pamatojoties uz sertifikācijas pārbaudi, kuras laikā izmantoja vairāk par vienu liemeņa noformējumu, atšķirības starp šiem liemeņu noformējumiem nerada atšķirības klasifikācijas rezultātos.

    Pēc Komisijas informēšanas dalībvalstis var piešķirt licences, kuras automatizētas klasifikācijas metodes atļauj izmantot to teritorijā vai teritorijas daļā, neorganizējot sertifikācijas pārbaudi, ar nosacījumu, ka šāda licence jau ir piešķirta par tām pašām automatizētas klasifikācijas metodēm izmantošanai citā attiecīgās dalībvalsts teritorijā vai citā dalībvalstī, pamatojoties uz sertifikācijas pārbaudi ar attiecīgajā dalībvalstī vai tās daļā nokautu pieaugušo liellopu liemeņu izlasi, ko tās uzskata par vienlīdz reprezentatīvu kategorijas, uzbūves un tauku slāņa ziņā.

    Klasifikācija pēc automatizētas klasifikācijas metodēm ir derīga tikai tad, ja liemeņa noformējums ir identisks tam, kas izmantots sertifikācijas pārbaudē.

    1b. Uzņēmumi, kuri klasificēšanai izmanto automatizētas klasifikācijas metodes:

    - identificē liemeņa kategoriju; šim nolūkam izmanto liellopu identifikācijas un reģistrācijas sistēmu, kas minēta Regulas (EK) Nr. 1760/2000 I sadaļā,

    - saglabā ikdienas kontroles ziņojumus par automatizētās klasifikācijas metožu darbību, ieskaitot, jo īpaši, visas konstatētās nepilnības un vajadzības gadījumā veiktās darbības.

    1c. To automatizētās klasifikācijas metožu tehnisko specifikāciju izmaiņas, par kurām ir piešķirta licence, ir pieļaujamas tikai pēc tam, kad ir saņemts attiecīgo dalībvalstu kompetento iestāžu apstiprinājums un ir pierādīts, ka šādu izmaiņu rezultātā būs lielāks precizitātes līmenis par to, kāds iegūts sertifikācijas pārbaudes laikā.

    Dalībvalstis informē Komisiju par visām šādām izmaiņām, kuras tās ir apstiprinājušas";

    b) minētā panta 2. punktu groza šādi:

    a) trešo daļu aizstāj ar šo:

    "Visos apstiprinātos uzņēmumus, kuros klasifikāciju veic ar automatizētas klasifikācijas metodēm, pirmo divpadsmit mēnešu laikā pēc 1.a punktā minētās licences piešķiršanas jāveic vismaz sešas pārbaudes ik pēc trīs mēnešiem. Pēc tam pārbaudes jāveic vismaz divas reizes ik pēc trīs mēnešiem visos apstiprinātos uzņēmumos, kuros klasifikāciju veic ar automatizētas klasifikācijas metodēm. Katrā pārbaudē jāpārbauda vismaz 40 izlases veidā izraudzīti liemeņi. Šajās pārbaudēs īpaši pārbauda:

    - liemeņa kategoriju,

    - automatizētās klasifikācijas metožu precizitāti, izmantojot punktu un robežvērtību sistēmu, kas minēta I pielikuma 3. punktā,

    - liemeņa noformējumu,

    - ikdienas kalibrēšanu, kā arī visus citus automatizētās klasifikācijas metožu tehniskos aspektus, kas ir būtiski, lai nodrošinātu ar automatizētas klasifikācijas metodēm iegūto precizitātes līmeni vismaz tikpat labu, kā sertifikācijas pārbaudes laikā iegūto,

    - punktā minētos ikdienas kontroles ziņojumus.

    Ja par pārbaudēm atbildīgā struktūra ir tā pati, kas atbild par liemeņu klasifikāciju un identifikāciju vai ja tā nav pakļauta valsts varas iestādei, tad pārbaudes, kas paredzētas otrajā un trešajā daļā, jāveic kādas valsts varas iestādes fiziskā pārraudzībā saskaņā ar tādiem pašiem nosacījumiem un vismaz reizi gadā. Valsts varas iestādi regulāri informē par tās struktūras iegūtajiem datiem, kas ir atbildīga par pārbaudēm.";

    b) ceturtajā daļā b) punktu aizstāj ar šo:

    "b) licences, kas paredzētas 1. un 1.a punktā, var atcelt."

    3. Šīs regulas I un II pielikumu pievieno kā I un II pielikumu Regulai (EEK) Nr. 344/91.

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā trešajā dienā pēc publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula ir saistoša un tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2003. gada 7. jūlijā

    Komisijas vārdā —

    Komisijas loceklis

    Franz Fischler

    [1] OV L 119, 11.5.1990., 32. lpp.

    [2] OV L 41, 14.2.1991., 15. lpp.

    [3] OV L 194, 17.8.1995., 7. lpp.

    [4] OV L 123, 7.5.1981., 3. lpp.

    [5] OV L 106, 26.4.1991., 2. lpp.

    [6] OV L 204, 11.8.2000., 1. lpp.

    --------------------------------------------------

    I PIELIKUMS

    "

    “I PIELIKUMS

    Nosacījumi un prasību minimums automatizētu kvalifikācijas metožu pilnvarojuma saņemšanai

    1. Attiecīgās dalībvalstis noorganizē, ka pārbaudes grupa, kuras sastāvā ir vismaz pieci licencēti eksperti pieaugušu liellopu liemeņu klasificēšanā, veic sertifikācijas pārbaudi. No pārbaudi veicošās dalībvalsts pārbaudes grupas sastāvā ir divi locekļi. Pārējie grupas locekļi ir katrs no citas dalībvalsts. Pārbaudes grupas locekļu kopsumma ir nepāra skaitlis. Komisijas dienesti un pārējo dalībvalstu eksperti var piedalīties sertifikācijas pārbaudē kā novērotāji.

    Pārbaudes grupas locekļi strādā neatkarīgi un anonīmi.

    Attiecīgā dalībvalsts izvirza sertifikācijas pārbaudes koordinatoru, kurš:

    - nav pārbaudes grupas loceklis,

    - ir ar pietiekamām tehniskajām zināšanām un ir pilnīgi neatkarīgs,

    - pārrauga pārbaudes grupas locekļu neatkarīgu un anonīmu darbību,

    - no pārbaudes grupas locekļiem savāc klasifikācijas rezultātus un rezultātus, kas iegūti, izmantojot automatizētās klasifikācijas metodes,

    - nodrošina, ka visā sertifikācijas pārbaudes gaitā klasifikācijas rezultāti, ko iegūst, izmantojot automatizētās klasifikācijas metodes, nav pieejami nevienam pārbaudes grupas loceklim un otrādi, nedz arī kādai citai ieinteresētajai personai,

    - apstiprina katra liemeņa klasifikācijas rezultātus un objektīvu apsvērumu dēļ, kurus norāda, var nolemt izslēgt liemeņus no izlases, ko izmanto analīzē.

    2. Sertifikācijas pārbaudei:

    - katru uzbūves klasi un tauku slāņa klasi sadala trīs apakšklasēs,

    - ir nepieciešama izlase no mazākais 600 apstiprinātiem liemeņiem,

    - no liemeņiem, kas ir derīgi klasifikācijai, izmantojot automatizētas klasifikācijas metodes, ne vairāk par 5 % ir nesekmīgi klasificēti liemeņi.

    3. Pārbaudes grupas locekļu rezultātu vidējo rādītāju par katru apstiprināto liemeni uzskata par minētā liemeņa pareizo kategoriju.

    Lai novērtētu automatizētās klasifikācijas metožu izpildi, automatizētās klasifikācijas iekārtas rezultātus par katru apstiprināto liemeni salīdzina ar pārbaudes grupas rezultātu vidējo rādītāju. Ar automatizētas klasifikācijas metodēm iegūto klasifikācijas precizitāti konstatē, izmantojot šādu punktu sistēmu:

    | Uzbūve | Tauku slānis |

    Bez kļūdīšanās | 10 | 10 |

    Kļūdīšanās par vienu vienību (t.i., par vienu apakšklasi augstāk vai zemāk) | 6 | 9 |

    Kļūdīšanās par divām vienībām (t.i., par divām apakšklasēm augstāk vai zemāk) | – 9 | 0 |

    Kļūdīšanās par trīs vienībām (t.i., par trīs apakšklasēm augstāk vai zemāk) | – 27 | – 13 |

    Kļūdīšanās par vairāk nekā trīs vienībām (t.i., vairāk nekā par trīs apakšklasēm augstāk vai zemāk) | – 48 | – 30 |

    Lai saņemtu pilnvarojumu, ar automatizētās klasifikācijas metodēm jāiegūst vismaz 60 % no maksimālā punktu skaita gan attiecībā uz uzbūvi, gan attiecībā uz tauku slāni.

    Turklāt klasifikācijai, izmantojot automatizētās klasifikācijas metodes, jābūt šādās robežās:

    | Uzbūve | Tauku slānis |

    Novirze | ± 0,30 | ± 0,60 |

    Regresijas līnijas slīpums | 1 ± 0,15 | 1 ± 0,30 |

    "

    --------------------------------------------------

    II PIELIKUMS

    "

    “II PIELIKUMS

    A. Informācija, kas dalībvalstīm jāsniedz par tādas sertifikācijas pārbaudes organizēšanu, ko veic, lai saņemtu automatizētu klasifikācijas metožu pilnvarojumu

    - sertifikācijas pārbaudes datumi,

    - attiecīgajā dalībvalstī vai tās daļā klasificēto pieaugušo liellopu liemeņu sīks apraksts,

    - statistikas metodes, ko izmanto, lai izraudzītos attiecīgajā dalībvalstī vai tās daļā nokauto pieaugušo liellopu liemeņu izlasi, kas ir reprezentatīva kategorijas, uzbūves klases un tauku slāņa klases ziņā,

    - lopkautuves(-ju) nosaukums(-i) un adrese(-es), kur notiek sertifikācijas pārbaude, paskaidrojot pārbaudes norisi un pārstrādes līnijas(-u) efektivitāti, ieskaitot ātrumu stundā,

    - liemeņu noformējums(-i), kas jāizmanto sertifikācijas pārbaudes laikā,

    - automatizētās klasifikācijas iekārtas apraksts un tās tehniskās funkcijas, jo īpaši iekārtas drošības mehānisms pret jebkāda veida manipulācijām,

    - licencēto ekspertu vārdi, kurus attiecīgā dalībvalsts izvirzījusi kā pārbaudes grupas locekļus dalībai sertifikācijas pārbaudē,

    - sertifikācijas pārbaudes koordinators, apliecinot viņa pietiekamās tehniskās zināšanas un pilnīgu neatkarību,

    - attiecīgās dalībvalsts izraudzītās neatkarīgās struktūras, kas analizē sertifikācijas pārbaudes rezultātus, nosaukums un adrese.

    B. Informācija, kas dalībvalstīm jāsniedz par tādas sertifikācijas pārbaudes rezultātiem, ko veic, lai saņemtu automatizētu klasifikācijas metožu pilnvarojumu

    - pārbaudes grupas locekļu un koordinatora sertifikācijas pārbaudē aizpildītu un parakstītu klasifikācijas lapu kopijas,

    - ar automatizētas klasifikācijas metodēm iegūtu klasifikācijas rezultātu kopija, ko parakstījis koordinators sertifikācijas pārbaudes laikā,

    - koordinatora ziņojums par sertifikācijas pārbaudes organizēšanu, ņemot vērā I pielikumā izklāstītos nosacījumus un prasību minimumu,

    - sertifikācijas pārbaudes rezultātu kvantitatīva analīze atbilstoši metodēm, kuras jāsaskaņo ar Komisiju, norādot katra klasificētāja subjektīvos klasifikācijas rezultātus un rezultātus, kas iegūti, izmantojot automatizētās klasifikācijas metodes. Analīzē izmantotie dati jāsniedz elektroniskā veidā, kuri jāsaskaņo ar Komisiju,

    - automatizētās klasifikācijas metožu precizitāte, kas konstatēta saskaņā ar noteikumiem I pielikuma 3. punktā.”

    "

    --------------------------------------------------

    Top