Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004R0822

    2004 m. balandžio 26 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 822/2004, iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 2603/2000, įvedantį galutinį kompensacinį muitą tam tikram importuojamam, inter alia, Tailando kilmės polietileno tereftalatui

    OL L 127, 2004 4 29, p. 3–6 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 01/12/2005

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2004/822/oj

    32004R0822



    Oficialusis leidinys L 127 , 29/04/2004 p. 0003 - 0006


    Tarybos reglamentas (EB) Nr. 822/2004

    2004 m. balandžio 26 d.

    iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 2603/2000, įvedantį galutinį kompensacinį muitą tam tikram importuojamam, inter alia, Tailando kilmės polietileno tereftalatui

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 1997 m. spalio 6 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2026/97 dėl apsaugos nuo subsidijuoto importo iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių [1] (pagrindinis reglamentas), ypač į jo 20 straipsnį,

    atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą, pateiktą pasikonsultavus su Patariamuoju komitetu,

    kadangi:

    A. GALIOJANČIOS PRIEMONĖS

    (1) Šiuo metu galiojančios priemonės – tai galutinis kompensacinis muitas, įvestas Reglamentu (EB) Nr. 2603/2000 [2], pagal kurį į Bendriją importuojamam tam tikram Tailando kilmės polietileno tereftalatui (nagrinėjamas produktas) taikomas fiksuoto dydžio 49,1 EUR/t muitas,

    (2) Reikėtų pažymėti, kad tam pačiam importui taip pat taikomas 83,2 EUR/t dydžio galutinis antidempingo muitas, įvestas Reglamentu (EB) Nr. 2604/2000 [3].

    B. DABARTINIS TYRIMAS

    1. Peržiūros reikalavimas

    (3) Vėliau Komisija iš Tailando gamintojo Indo Pet (Thailand) Ltd. (Indo Pet) gavo greitesnės Reglamento (EB) Nr. 2603/2000 peržiūros reikalavimą pagal pagrindinio reglamento 20 straipsnį. Ši įmonė tvirtino, kad per pradinį tyrimo laikotarpį (t. y. nuo 1998 m. spalio 1 d. iki 1999 m. rugsėjo 30 d.) ji nebuvo atskirai išnagrinėta ne dėl atsisakymo bendradarbiauti su Komisija priežasčių.

    (4) Reikėtų pažymėti, kad Komisija iš to paties Tailando gamintojo kartu gavo reikalavimą inicijuoti Reglamento (EB) Nr. 2604/2000 peržiūrą dėl "naujo eksportuotojo". Šis lygiagretus nagrinėjimas reglamentuojamas atskiru Tarybos reglamentu.

    2. Greitesnės peržiūros inicijavimas

    (5) Komisija išnagrinėjo nagrinėjamo Tailando eksportuojančio gamintojo pateiktus įrodymus ir nustatė, kad jų pakanka greitesnei peržiūrai inicijuoti pagal pagrindinio reglamento 20 straipsnį. Pasikonsultavusi Patariamajame komitete ir suteikusi susijusiai Bendrijos pramonei galimybę pateikti komentarus, Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje [4] paskelbtu pranešimu Komisija inicijavo Reglamento (EB) Nr. 2603/2000 peržiūrą nagrinėjamos įmonės atžvilgiu ir pradėjo savo tyrimą.

    3. Nagrinėjamas produktas

    (6) Šioje peržiūroje nagrinėjamas tas pats produktas, kuris buvo nagrinėtas pradiniame tyrime – polietileno tereftalatas (PET), kurio klampos koeficientas pagal DIN (Deutsche Industrienorm) 53728 yra ne mažesnis kaip 78 ml/g. Šiuo metu jis klasifikuojamas KN kodu 39076020.

    4. Suinteresuotos šalys

    (7) Komisija oficialiai informavo nagrinėjamą įmonę ir eksportuojančios šalies atstovus apie peržiūros inicijavimą. Be to, ji suteikė tiesiogiai suinteresuotoms šalims galimybę pateikti savo nuomonę raštu ir pareikalauti jų išklausyti. Tačiau tokių pareikalavimų nebuvo gauta.

    (8) Komisija taip pat nusiuntė klausimyną Tailando Vyriausybei ir nagrinėjamai įmonei ir per nustatytą terminą gavo atsakymą. Komisija siekė gauti ir patikrino visą informaciją, kurią laikė būtina subsidijavimui nustatyti ir nagrinėjamos įmonės patalpose buvo atliktas patikrinimas.

    5. Tyrimo laikotarpis

    (9) Subsidijavimo tyrimas aprėpė laikotarpį nuo 2002 m. sausio 1 d. iki 2003 m. kovo 31 d. (tyrimo laikotarpis arba TL).

    6. Metodika

    (10) Šiam tyrimui buvo taikyta ta pati metodika, kuri buvo taikyta pradiniam tyrimui.

    C. PERŽIŪROS TAIKYMO SRITIS

    (11) Kadangi tyrimo pareikalavime nebuvo reikalavimo peržiūrėti išvadas dėl žalos, peržiūra apsiribojo įmonei Indo Pet suteiktomis subsidijomis.

    (12) Komisija išnagrinėjo tas pačias subsidijavimo schemas, kurios buvo išanalizuotos pradiniame tyrime. Ji taip pat išnagrinėjo, ar naujasis eksportuotojas naudojo kokias nors subsidijavimo schemas, dėl kurių taikymo buvo skundžiamasi pradiniame skunde, tačiau nenustatė, kad jos būtų naudotos per pradinį tyrimo laikotarpį.

    (13) Galiausiai buvo išnagrinėta, ar nauji eksportuotojai naudojo kokias nors subsidijavimo schemas, kurios buvo įdiegtos pasibaigus pradinio tyrimo laikotarpiui, arba po šio laikotarpio gavo ad hoc subsidijų.

    D. TYRIMO REZULTATAI

    1. Naujo eksportuotojo statuso suteikimas

    (14) Tyrimas patvirtino, kad nagrinėjama įmonė nebuvo atskirai tirta per pradinį tyrimo laikotarpį ne dėl atsisakymo bendradarbiauti su Komisija priežasčių.

    (15) Taigi, patvirtinama, kad nagrinėjama įmonė turi būti laikoma nauju eksportuotoju pagal pagrindinio reglamento 20 straipsnį ir todėl jai galėtų būti nustatyta atskira subsidijos suma.

    2. Subsidijavimas

    (16) Pradinis tyrimas parodė, kad tokios schemos – pagal Investicijų skatinimo aktą (ISA) – kuriomis pareiškėjas potencialiai galėjo pasinaudoti, buvo individualios kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 2 dalies a ir b punktuose ir todėl kompensuotinos [5]:

    - atleidimas nuo mašinų importo mokesčių arba jų sumažinimas;

    - atleidimas nuo įmonių pajamų mokesčio;

    - papildomos lengvatos tam tikrų specialiose investicijų skatinimo zonose esančių įmonių išlaidų dvigubo išskaitymo forma;

    - atleidimas nuo žaliavų ir pagrindinių medžiagų importo mokesčių.

    (17) Šis tyrimas atskleidė, kad nuo pradinio tyrimo laikotarpio pabaigos nebuvo pokyčių, dėl kurių pasikeistų išvados, jog pirmiau minėtos schemos yra kompensuotinos. Be to, tyrimas neatskleidė, kad įmonė būtų pasinaudojusi kokiomis nors kitomis, o ne pirmiau minėtomis subsidijavimo schemomis.

    Atleidimas nuo mašinų importo mokesčių arba jų sumažinimas

    (18) ISA 28 skirsnis sudaro teisinį pagrindą atleisti nuo mašinų importo mokesčių, jei tokios mašinos negaminamos ir nesurenkamos Tailande ir jei jos bus naudojamos vykdant skatinamą veiklą, kaip apibrėžta ISA. ISA 29 skirsnis sudaro teisinį pagrindą importuojamų mašinų importo mokesčiams sumažinti 50 %.

    (19) Nauda eksportuotojui turėtų būti skaičiuojama remiantis nesumokėtų muitų už importuotas gamybos priemones suma, paskirstant ją visam laikotarpiui, kuris atspindi įprastą tokių gamybos priemonių nuvertėjimą nagrinėjamo produkto pramonėje pagal pagrindinio reglamento 7 straipsnio 3 dalį.

    (20) Tuo remiantis, Indo Pet gauta nauda sudaro mažiau kaip 0,1 %, kas laikoma nereikšmingu dydžiu.

    Atleidimas nuo įmonių pajamų mokesčio ir papildomos lengvatos specialiose investicijų skatinimo zonose esančioms įmonėms

    (21) Šios dvi kompensuotinos schemos yra apibrėžtos ISA 31 skirsnyje ir 35 skirsnio 3 dalyje.

    (22) Pagal ISA 31 skirsnį atleidimas nuo įmonių pajamų mokesčio leistinas laikotarpiu nuo trejų iki aštuonerių metų, atsižvelgiant į investicijų vietą. Skirtingoms geografinėms zonoms (1–3 zonoms pagal ISA apibrėžimą) taikomi skirtingi tinkamumo kriterijai. Indo Pet, kuri yra įsikūrusi vadinamojoje 3 zonoje, pagal ISA 31 skirsnį suteiktas aštuonerių metų atleidimas nuo įmonių pajamų mokesčio. Indo Pet dar buvo suteiktos papildomos ISA 35 skirsnio 3 dalyje numatytos lengvatos vežimo, elektros ir vandens tiekimo išlaidų dvigubo išskaitymo forma.

    (23) Dėl atleidimo nuo mokesčių ar jų sumažinimo įmonės gauta nauda skaičiuojama pagal mokesčių sumą, kurią įmonė būtų turėjusi sumokėti per tyrimo laikotarpį, jei jai nebūtų taikoma subsidijų schema. Pastaruoju atveju mokesčių suma, paprastai mokėtina per TL yra mokesčių, mokėtinų per 2002 mokestinius metus (tyrimo vietoje metu nebuvo jokių duomenų apie mokėtinų mokesčių sumą už pirmuosius tris 2003 mokestinių metų mėnesius), suma, o šie mokesčiai mokėtini už 2001 m. gautą pelną. Tuo remiantis buvo nustatyta, kad, be ISA 35 skirsnio 3 dalies nuostatų, nagrinėjamai įmonei buvo kompensuota žymi dalis jos apmokestinamo pelno, o likusioji dalis – visiškai atleista nuo įmonių pajamų mokesčio pagal ISA 31 skirsnį. Todėl įmonei suteikta nauda susideda iš įmonių pajamų mokesčio, kurio įmonė neturėjo mokėti per TL, nes pasinaudojo dvejomis aptariamomis kompensuotinomis schemomis.

    (24) Subsidija pagal dvi pirmiau minėtas schemas buvo suteikta neatsižvelgiant į pagamintą, eksportuotą ar pervežtą kiekį. Todėl pagal pagrindinio reglamento 7 straipsnio 2 dalį kompensuotinos subsidijos dydis buvo nustatytas paskirstant bendros naudos vertę, kaip aprašyta 23 konstatuojamoje dalyje, visam įmonės per TL parduotam kiekiui (šiuo atveju perskaičiavus pagal metus).

    (25) Tuo remiantis buvo nustatyta, kad Indo Pet gavo 2,6 % naudą.

    Atleidimas nuo žaliavų ir pagrindinių medžiagų importo mokesčių

    (26) ISA 36 skirsnio 1 dalis sudaro teisinį pagrindą atleisti nuo importo mokesčių žaliavas ir pagrindines medžiagas, importuojamas specialiai eksportui skirtiems produktams ar plataus vartojimo prekėms gaminti, maišyti ar surinkti.

    (27) Šiuo atveju buvo nustatyta, kad dėl importo mokesčio atleidimo nagrinėjamam eksportuotojui nebuvo grąžinta perdaug importo mokesčių. Todėl pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnį tai nelaikoma subsidija ir nebūtina papildomai vertinti šią schemą, kadangi eksportuojantis gamintojas negavo naudos.

    E. KOMPENSUOTINŲ SUBSIDIJŲ DYDIS

    (28) Atsižvelgiant į galutines išvadas dėl pirmiau nurodytų įvairių schemų, tiriamo eksportuojančio gamintojo kompensuotinos subsidijos dydis yra toks:

    Įmonė | Atleidimas nuo pajamų mokesčių ir papildomos lengvatos | Iš viso |

    Indo Pet | 2,6 % | 2,6 % |

    F. PERŽIŪRIMŲ PRIEMONIŲ PATAISOS

    (29) Atsižvelgiant į pirmiau nurodytus dalykus nuspręsta, kad turėtų būti įvestas nustatytos subsidijų maržos dydžio galutinis kompensacinis muitas. Pagal pagrindinio reglamento 15 straipsnio 1 dalį kompensacinis muitas turi būti ne didesnis už visai šaliai nustatytą žalos maržą, kuri Tailandui buvo nustatyta per pradinį antidempingo tyrimą Reglamentu (EB) Nr. 2603/2000.

    (30) Per pradinį tyrimą nuspręsta, kad tiktų įvesti fiksuotą muitą už toną produkcijos, kadangi PET kainos gali svyruoti kartu su žaliavinės naftos kainomis, todėl labai kistų mokesčio dydis. Ta pati metodika turėtų būti taikoma šiame tyrime. Šis fiksuotas dydis nustatomas pritaikius kompensacinio muito tarifą cif eksporto kainoms.

    (31) Tokiu būdu nagrinėjamam eksportuojančiam gamintojui nustatomas 23,9 EUR/t dydžio kompensacinio muito tarifas.

    G. ATSKLEIDIMAS IR PRIEMONIŲ TAIKYMO TRUKMĖ

    (32) Nagrinėjama įmonė ir visos kitos suinteresuotos šalys buvo informuotos apie faktus ir svarstymus, kuriais remiantis buvo nuspręsta įvesti pakeistą galutinį kompensacinį muitą nagrinėjamos įmonės importuojamiems produktams.

    (33) Ši peržiūra nepakeičia Reglamento (EB) Nr. 2603/2000 galiojimo pabaigos datos, nustatytos pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnio 1 dalį.

    (34) Todėl Reglamentas (EB) Nr. 2603/2000 turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Reglamento (EB) Nr. 2603/2000 1 straipsnio 3 dalies lentelė iš dalies keičiama papildomai įrašant tokią eilutę:

    "Šalis | Įmonė | Galutinis muitas (EUR/t) | TARIC papildomas kodas |

    Tailandas | Indo Pet (Thailand) Ltd | 23,9 | A468" |

    2 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Liuksemburge, 2004 m. balandžio 26 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    B. Cowen

    [1] OL L 288, 1997 10 21, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 461/2004.

    [2] OL L 301, 2000 11 30, p. 1.

    [3] OL L 301, 2000 11 30, p. 21. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 823/2004 (žr. šio Oficialiojo leidinio 7 p.).

    [4] OL C 170, 2003 7 19, p. 2.

    [5] 2000 m. rugpjūčio 3 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 1741/2000, įvedančio laikinąjį kompensacinį muitą Indijos, Malaizijos, Taivanio ir Tailando kilmės polietileno tereftalato (PET) importui (OL L 199, 2000 8 5, p. 6), 181–201 konstatuojamosios dalies punktai.

    --------------------------------------------------

    Top