Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32001E0555

    2001 m. liepos 20 d. Tarybos bendrieji veiksmai dėl Europos Sąjungos Palydovų centro įsteigimo

    OL L 200, 2001 7 25, p. 5–11 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 25/06/2014; panaikino 32014D0401

    ELI: http://data.europa.eu/eli/joint_action/2001/555/oj

    32001E0555



    Oficialusis leidinys L 200 , 25/07/2001 p. 0005 - 0011


    Tarybos bendrieji veiksmai

    2001 m. liepos 20 d.

    dėl Europos Sąjungos Palydovų centro įsteigimo

    (2001/555/BUSP)

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 14 straipsnį,

    kadangi:

    (1) 2000 m. lapkričio 10 d. Taryba sudarė protokolą dėl savo principinio pritarimo Europos Sąjungoje įsteigti Palydovų centrą, apimantį atitinkamus esamų Vakarų Europos Sąjungos (VES) struktūrų bruožus.

    (2) Europos Sąjungos Palydovų centro įsteigimas yra svarbus stiprinant ankstyvojo įspėjimo ir krizių stebėsenos funkcijas Bendrosios užsienio ir saugumo politikos (BUSP) ir ypač Europos saugumo ir gynybos politikos (ESGP) kontekste.

    (3) Centro statutas ir struktūra turėtų leisti jam atitikti Europos Sąjungos ir jos valstybių narių poreikius ir atlikti savo funkcijas glaudžiai bendradarbiaujant su Bendrijos, visų pirma su Komisijos Jungtiniu mokslinių tyrimų centru, nacionalinėmis ir tarptautinėmis institucijomis. Jis turėtų būti susietas su 2000 m. lapkričio 16 d. Tarybos patvirtinta Europos kosminės erdvės strategija.

    (4) Europos Sąjungos Palydovų centras turėtų turėti juridinio asmens statusą, kartu palaikydamas glaudžius ryšius su Taryba ir deramai atsižvelgdamas į bendrąsias Europos Sąjungos ir jos institucijų politines prievoles.

    (5) Laikantis prie Europos Sąjungos sutarties ir Europos bendrijos steigimo sutarties pridedamo Protokolo dėl Danijos pozicijos 6 straipsnio, Danija nedalyvauja rengiant ir įgyvendinant Europos Sąjungos sprendimus ir veiksmus, susijusius su gynyba. Tačiau ši nuostata neužkerta Danijai kelio dalyvauti Centro civilinėje veikloje remiantis Danijos pareikštu noru prisidėti padengiant Centro išlaidas, nesusijusias su gynybos dalykais,

    NUSTATĖ ŠIUOS BENDRUOSIUS VEIKSMUS:

    1 straipsnis

    Įsteigimas

    1. Šiuo aktu įsteigiamas Europos Sąjungos Palydovų centras (EUSC), toliau — Centras. Jis pradeda veikti nuo 2002 m. sausio 1 d.

    2. Centro būstinė yra Terrejon de Ardoze, Ispanijoje.

    3. Pradinę infrastruktūrą Centrui suteiks VES.

    2 straipsnis

    Paskirtis

    1. Centras remia Sąjungos sprendimų priėmimą BUSP, ypač ESGP, kontekste, pagal 3 ir 4 straipsnius teikdamas medžiagą, gaunamą analizuojant palydovinius vaizdus ir papildomus duomenis, įskaitant atitinkamus aerovaizdus.

    2. Valstybė narė ar Komisija gali teikti prašymus Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqalitiniui, kuris, jei Centro pajėgumai leidžia, atitinkamai nurodys Centrui pagal 4 straipsnį.

    3. Trečiosios valstybės, pritarusios priede pateiktoms nuostatoms dėl asociacijos su Centro veikla, irgi gali teikti prašymus Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqalitiniui, kuris, jei Centro pajėgumai leidžia, atitinkamai nurodys Centrui pagal 4 straipsnį.

    4. Tarptautinės organizacijos, kaip antai Jungtinės Tautos (JT), Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacija (NATO), taip pat gali teikti prašymus Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqalitiniui, kuris, jei Centro pajėgumai leidžia, gali atitinkamai nurodyti Centrui pagal 4 straipsnį.

    3 straipsnis

    Politinė priežiūra

    Politikos ir saugumo komitetas (PSC) pagal savo atsakomybę už BUSP ir ypač už ESGP atlieka Centro veiklos politinę priežiūrą ir duoda gaires Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqalitiniui dėl Centro prioritetų.

    4 straipsnis

    Veiklos kryptis

    1. Veiklos kryptį Centrui duoda Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis, nepažeisdamas atitinkamai valdybos ir Centro direktoriaus atsakomybės, kaip nustatyta šiame bendrųjų veiksmų akte.

    2. Atlikdamas šiame straipsnyje nustatytas užduotis, Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis atsiskaito prireikus ir bent vieną kartą per šešis mėnesius Politikos ir saugumo komitetui.

    5 straipsnis

    Centro produktai

    1. Centro produktai, atsirandantys vykdant prašymus, pateiktus pagal 2 straipsnio 1, 3 ir 4 dalis, Tarybos Generaliniame sekretoriate yra prieinami valstybėms narėms, Komisijai ir prašančiai šaliai pagal taikytinas saugumo nuostatas. Jie prieinami ir trečiosioms valstybėms, pritarusioms priede pateiktoms nuostatoms ir laikantis tų nuostatų.

    2. Skaidrumo labui Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis valstybėms narėms ir Komisijai bei trečiosioms valstybėms, pritarusioms priede pateiktoms nuostatoms, pagal tose nuostatose nurodytas išsamias taisykles leidžia susipažinti su visais užduočių atlikimo prašymais pagal 2 straipsnį.

    3. Centro produktai, atsirandantys vykdant prašymus pagal 2 straipsnio 2 dalį, yra prieinami valstybėms narėms, Komisijai ir (arba) trečiosioms valstybėms, pritarusioms priede pateiktoms nuostatoms, prašančios šalies sprendimu.

    6 straipsnis

    Juridinio asmens statusas

    Centras turi juridinio asmens statusą, reikalingą savo funkcijoms atlikti ir savo tikslams pasiekti. Kiekviena valstybė narė imasi priemonių suteikti jam teisinį veiksnumą, suteikiamą juridiniams asmenims pagal jos įstatymus. Centras visų pirma gali įgyti ir valdyti kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą ir būti procesinių veiksmų šalimi. Centras yra ne pelno siekianti organizacija.

    7 straipsnis

    Valdyba

    1. Centras turi valdybą, kuri tvirtina jo metinę ir ilgalaikę darbo programą ir atitinkamą biudžetą. Valdyba aptaria klausimus, susijusius su Centro funkcionavimu, personalu ir įranga.

    2. Valdybai pirmininkauja Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis arba, tam asmeniui nesant, jo atstovas. Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis apie valdybos darbą atsiskaito Tarybai.

    3. Valdybą sudaro kiekvienos valstybės narės po vieną paskirtą atstovą ir vienas Komisijos paskirtas atstovas. Kiekvienam valdybos nariui atstovauti ar jį lydėti gali jo pavaduotojas. Atitinkamai valstybių narių ar Komisijos tinkamai patvirtinti skiriamieji raštai siunčiami Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqaliotiniui.

    4. Centro direktorius ar jo atstovas paprastai dalyvauja valdybos posėdžiuose. Valdybos posėdžiuose taip pat gali dalyvauti Karinio štabo generalinis direktorius ir Karinio komiteto pirmininkas arba jų atstovai.

    5. Valdybos sprendimai priimami valstybių narių atstovų kvalifikuota balsų dauguma, balsus skaičiuojant pagal Sutarties 23 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą, nepažeidžiant šio bendrųjų veiksmų akto 13 straipsnio 2 dalies. Valdyba patvirtina savo darbo tvarkos taisykles.

    6. Valdybą bent du kartus per metus ir bent trečdalio jos narių prašymu sušaukia pirmininkas.

    7. Valdyba gali nutarti kurti tokios pat sudėties kaip valdyba ad hoc darbo grupes arba nuolatinius komitetus, nagrinėjančius jos bendrai atsakomybei priklausančias konkrečias temas ar klausimus ir veikiančius jai prižiūrint. Sprendime įkurti tokią grupę arba komitetą nustatomas jos arba jo įgaliojimai, sudėtis ir darbo trukmė.

    8 straipsnis

    Direktorius

    1. Valdyba iš valstybių narių piliečių skiria Centro direktorių. Iškeliamas kandidatūras valstybės narės pateikia Generaliniam Sekretoriui/Vyriausiajam įqaliotiniui, o šis jas perduoda valdybai. Direktorius skiriamas trejiems metams, o jo kadencija gali būti pratęsiama dar vienai dvejų metų kadencijai.

    2. Direktorius, valdybai patvirtinus, trejų metų laikotarpiui skiria Centro direktoriaus pavaduotoją. Direktorius yra atsakingas už visų kitų Centro darbuotojų priėmimą į darbą.

    3. Direktorius užtikrina Centro užduočių pagal 2 straipsnį atlikimą. Be to, direktorius palaiko aukštą Centro specialių mokslinių žinių ir profesinės parengties lygį, jam duotų pavedimų atlikimo operatyvumą ir efektyvumą. Direktorius šiuo tikslu imasi visų reikiamų priemonių, įskaitant personalo mokymą ir Centro paskirtį palaikančius mokslinių tyrimų bei taikomosios veiklos projektus.

    4. Direktorius taip pat yra atsakingas už:

    - valdybos darbo ruošimą, visų pirma Centro metinės darbo programos projekto rengimą,

    - kasdienį Centro administravimą,

    - įplaukų ir išlaidų suvestinės parengimą ir Centro biudžeto vykdymą,

    - saugumo aspektus,

    - visus personalo reikalus,

    - Politikos ir saugumo komiteto informavimą apie metinę darbo programą,

    - glaudaus bendradarbiavimo ir keitimosi informacija su Bendrijos kosminės erdvės tarnybomis, ypač Komisijos Jungtiniu mokslinių tyrimų centru, užtikrinimą,

    - ryšių užmezgimą su kosminės erdvės srityje dirbančiomis nacionalinėmis ir tarptautinėmis institucijomis.

    5. Pagal Centro darbo planą ir biudžetą direktorius turi įgaliojimus sudaryti sutartis, samdyti biudžete patvirtintą personalą ir daryti Centro veiklai reikalingas išlaidas.

    6. Direktorius iki kitų metų kovo 31 d. parengia Centro veiklos metinę ataskaitą. Ataskaita siunčiama valdybai ir Tarybai, o ši ją siunčia Europos Parlamentui, Komisijai ir valstybėms narėms.

    7. Direktorius atsiskaito valdybai.

    8. Direktorius yra Centro teisinis atstovas.

    9 straipsnis

    Personalas

    1. Centro personalą, įskaitant direktorių, sudaro pagal sutartis samdomi personalo nariai, kuo plačiausiais pagrindais priimami į darbą iš valstybių narių piliečių. Pirminis personalas prireikus priimamas iš VES Palydovų centro darbuotojų.

    2. Personalą skiria direktorius pagal jų nuopelnus teisingo ir skaidraus konkurso tvarka.

    3. Centro personalui skirtus nuostatus priima Taryba, remdamasi direktoriaus rekomendacija.

    10 straipsnis

    Saugumas

    1. Centras taiko saugumo taisykles, išdėstytas Tarybos sprendime 2001/264/EB [1].

    2. Centras užtikrina atitinkamą saugumą ir greitį palaikydamas ryšį su Tarybos Generaliniu sekretoriatu, įskaitant ES Karinį štabą.

    11 straipsnis

    Darbo programa

    Kiekvienais metais ne vėliau kaip iki lapkričio 30 d. valdyba, remdamasi Centro direktoriaus pateiktu projektu, priima kitų metų Centro metinę darbo programą. Kartu su priemonėmis, kurios turi būti atliktos pagal metinę programą, pateikiama preliminari būtinų išlaidų sąmata.

    12 straipsnis

    Biudžetas

    1. Visos Centro įplaukos ir išlaidos įtraukiamos į kiekvieniems finansiniams metams, atitinkantiems kalendorinius metus, sudaromas sąmatas ir atsispindi Centro biudžete, prie kurio pridedamas personalo sąrašas.

    2. Centro biudžete nurodomos įplaukos ir išlaidos turi būti subalansuotos.

    3. Centro įplaukas sudaro valstybių narių, išskyrus Daniją, įnašai pagal BNP skalę ir mokėjimai atlyginant už suteiktas paslaugas.

    4. Pagal 15 straipsnyje nurodytose Finansinėse taisyklėse išdėstytus nurodymus valstybės narės, Komisijos, tarptautinių organizacijų ar trečiųjų valstybių, pritarusių priede pateiktoms nuostatoms, užduočių atlikimo prašymams yra taikomas išlaidų kompensavimo mokestis.

    5. Nukrypstant nuo šio straipsnio 4 dalies, iki 2003 m. gruodžio 31 d. produktai, atsirandantys vykdant užduočių atlikimo prašymus, pateiktus pagal 2 straipsnio 2 dalį, yra nemokami. Nukrypstant nuo 5 straipsnio 3 dalies, produktai, atsirandantys vykdant šiuos prašymus, yra prieinami visoms valstybėms narėms, Komisijai ir prašančios šalies sprendimu trečiosioms valstybėms, pritarusioms priede nustatytoms nuostatoms ir laikantis tų nuostatų.

    13 straipsnis

    Biudžeto procedūra

    1. Kiekvienais metais iki birželio 30 d. direktorius kitiems finansiniams metams parengia Centro biudžeto projektą, apimantį administracines išlaidas, veiklos išlaidas ir numatomas įplaukas, ir pateikia jį valdybai. Biudžeto projektą direktorius siunčia ir Tarybai informuoti.

    2. Kiekvienais metais iki gruodžio 15 d. Centro biudžetą valdyba patvirtina visais valstybių narių atstovų balsais.

    3. Jei, stebint krizinę situaciją, Centro turimų išteklių nepakanka produktų paklausai tenkinti, direktorius gali siūlyti valdybai patvirtinti papildomą biudžetą.

    14 straipsnis

    Biudžeto kontrolė

    1. Visų išlaidų įsipareigojimo ir mokėjimo ir visų įplaukų registravimo ir gavimo kontrolę atlieka valdybos skiriamas nepriklausomas finansinis kontrolierius.

    2. Kiekvienais metais iki kovo 31 d. direktorius Tarybai ir valdybai pateikia išsamias visų praėjusių finansinių metų įplaukų ir išlaidų sąskaitas ir Centro veiklos ataskaitą.

    3. Valdyba patvirtina direktoriaus pateiktą biudžeto vykdymo ataskaitą.

    15 straipsnis

    Finansinės taisyklės

    Valdyba, remdamasi direktoriaus pasiūlymu ir Tarybos pritarimu, parengia išsamias finansines taisykles, reglamentuojančias Centro biudžeto sudarymo ir įgyvendinimo tvarką.

    16 straipsnis

    Privilegijos ir imunitetai

    Privilegijos ir imunitetai, reikalingi Centro pareigoms vykdyti, Centro direktoriui ir jo personalui suteikiami valstybių nariu susitarimu.

    17 straipsnis

    Laikinam darbui siunčiami darbuotojai

    1. Pagal susitarimą su direktoriumi valstybių narių ir Komisijos ekspertai gali būti siunčiami į Centrą ne ilgiau kaip vieneriems metams susipažinti su jo funkcijomis. Kandidatai turi būti patyrę vaizdų analitikai, turintys kvalifikaciją, leidžiančią jiems dirbti su skaitmeniniais vaizdais ir įsitraukti į Centro einamąją veiklą. Išsamias siuntimo laikinam darbui taisykles nustato Centro direktorius.

    2. Kilus krizei, Centras gali būti pastiprinamas valstybių narių, Komisijos arba Tarybos Generalinio sekretoriato laikinam darbui siunčiamais specialistais. Tokių siuntimų būtinumą ir trukmę nustato Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis konsultuodamasis su Centro direktoriumi.

    18 straipsnis

    Teisinė atsakomybė

    1. Centro sutartinę atsakomybę reglamentuoja atitinkamai sutarčiai taikytina teisė.

    2. Asmeninę darbuotojų atsakomybę Centrui reglamentuoja atitinkamos Centro personalui taikomos nuostatos.

    19 straipsnis

    Dokumentų prieinamumas

    Pagal direktoriaus pasiūlymą valdyba, atsižvelgdama į 2001 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1049/2001 dėl Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentų viešo prieinamumo [2] nustatytus principus ir apribojimus, iki 2002 m. birželio 30 d. parengia Centro dokumentų viešo prieinamumo taisykles.

    20 straipsnis

    Danijos pozicija

    Danijos atstovas — valdybos narys valdyboje valdybos darbe dalyvauja atsižvelgiant į Protokolo dėl Danijos pozicijos, pridedamo prie Europos Sąjungos sutarties ir Europos bendrijos steigimo sutarties, 6 straipsnį.

    Danija gali teikti prašymus, nesusijusius su gynyba, Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqaliotiniui pagal 2 straipsnio 2 dalį.

    Produktai, atsirandantys vykdant užduotis pagal 2 straipsnį, Danijai prieinami tomis pačiomis sąlygomis kaip kitoms valstybėms narėms, išskyrus prašymus, susijusius su gynyba, pagal 2 straipsnio 2, 3 ir 4 dalis ir pagal juos atsirandančius produktus.

    Danija turi teisę laikinam darbui siųsti į Centrą darbuotojus pagal 17 straipsnį.

    21 straipsnis

    Trečiųjų valstybių asociacija

    Europos NATO narės, kurios nėra ES narės, ir kitos valstybės, kurios yra kandidatės stoti į ES, turi teisę dalyvauti Centro veikloje pagal priede nustatytas nuostatas.

    22 straipsnis

    Peržiūra

    Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis ne vėliau kaip praėjus penkeriems metams nuo šių bendrųjų veiksmų įsigaliojimo pateikia Tarybai jų įgyvendinimo ataskaitą, numatant galimybę juos peržiūrėti ir pakeisti.

    23 straipsnis

    Pereinamojo laikotarpio nuostatos

    1. Pirmoji Centro valdyba ir direktorius paskiriami iki 2001 m. liepos 31 d. Direktoriui pavedama vadovauti VES pavaldaus organo pertvarkymui į naują savarankišką darinį.

    2. Paskirtasis direktorius 2002 m. biudžeto projektą pateikia iki 2001 m. rugsėjo 15 d. Valdyba biudžetą patvirtina iki 2001 m. lapkričio 15 d.

    3. Centras pakeičia VES kaip dirbančio personalo darbdavys 2001 m. gruodžio 31 d. Naujasis darbdavys, kaip nustatyta taikytinuose teisės aktuose, laikosi įsipareigojimų, kylančių iš esamų personalo sutarčių.

    4. Centras taip pat perima su personalu nesusijusias sutartis, VES pasirašytas VES Palydovų centro vardu.

    5. Užduotys, kurias atlikti buvo prašyta pagal VES tvarką iki 2001 m. gruodžio 31 d., prašančiai šaliai atliekamos nemokamai.

    6. Valstybių narių padengiamos biudžeto išlaidos 2002 m. finansiniais metais yra 9,3 mln. eurų, įskaitant savanorišką Danijos įnašą.

    24 straipsnis

    Šie bendrieji veiksmai įsigalioja nuo jų priėmimo dienos.

    25 straipsnis

    Šie bendrieji veiksmai skelbiami Oficialiajame leidinyje.

    Priimta Briuselyje, 2001 m. liepos 20 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    J. Vande Lanotte

    [1] OL L 101, 2001 4 11, p. 1.

    [2] OL L 145, 2001 5 31, p. 43.

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    TREČIŲJŲ VALSTYBIŲ ASOCIACIJOS SU EUROPOS SĄJUNGOS PALYDOVŲ CENTRO VEIKLA NUOSTATOS

    1 straipsnis

    Tikslas

    Šios Nuostatos nustato trečiųjų valstybių dalyvavimo Centro veikloje mastą ir išsamias taisykles.

    2 straipsnis

    Taikymo sritis

    Bendrųjų veiksmų 21 straipsnyje minėtos trečiosios valstybės turi teisę:

    - teikti nacionalinius prašymus, kad Centras atliktų vaizdų analizę,

    - teikti kandidatūras ribotą laiką dirbti vaizdų analitikais Centre,

    - naudotis Centro produktais pagal šių nuostatų 5 straipsnį.

    3 straipsnis

    Užduočių atlikimo prašymai

    1. Visus prašymus, kad Centras atliktų vaizdų analizės užduotis, trečiosios valstybės gali pateikti Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqaliotiniui pagal Bendrųjų veiksmų akto 2 straipsnio 3 dalį.

    2. Jei Centro pajėgumai leidžia, Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis atitinkamai nurodys Centrui pagal Bendrųjų veiksmų 4 straipsnį.

    3. Trečiosios valstybės prie kiekvieno prašymo atitinkamai prideda susijusius duomenis ir atlygina Centrui pagal Bendrųjų veiksmų 12 straipsnio 4 dalį ir Centro finansinėse taisyklėse nurodytas išlaidų padengimo mokesčio taisykles. Trečiosios valstybės nurodo, ar užduočių atlikimo prašymai ir (arba) produktai turėtų būti prieinami kitoms trečiosioms valstybėms ir tarptautinėms organizacijoms.

    4 straipsnis

    Vaizdų analitikų siuntimas laikinam darbui

    1. Trečiosios valstybės turi teisę teikti Centrui kandidatūras laikinam darbui kaip vaizdų analitikams, kad jie susipažintų su Centro funkcionavimu.

    2. Kandidatūros priimamos atsižvelgiant į esamų vietų skaičių.

    3. Laikino darbo trukmė prasideda šešių mėnesių laikotarpiu, kuris gali būti keičiamas Centro direktoriaus pasiūlymu ir atsižvelgiant į Centro pajėgumus jį pratęsti dar šešis mėnesius. Atsižvelgiama ir į kiek įmanoma didesnę kandidatų iš suinteresuotų trečiųjų valstybių rotaciją.

    4. Kandidatai turi būti patyrę vaizdų analitikai, turintys kvalifikaciją, leidžiančią jiems dirbti su skaitmeniniais vaizdais. Laikinam darbui siunčiami ekspertai paprastai dalyvauja toje Centro einamojoje veikloje, kurioje naudojami komerciniai vaizdai.

    5. Vaizdų analitikai iš trečiųjų valstybių laikosi atitinkamų Centro saugumo nuostatų ir duoda Centrui konfidencialumo pasižadėjimą.

    6. Trečiosios valstybės moka savo siunčiamiems vaizdų analitikams algą, apmoka kitas susijusias išlaidas, kaip papildomas išmokas, socialinius mokesčius, įrangos ir kelionės išlaidas, taip pat papildomas įmokas į Centro biudžetą, kaip nustatyta šio straipsnio 8 dalyje nurodytose išsamiose taisyklėse.

    7. Išlaidos, susijusios su trečiųjų valstybių laikinam darbui siunčiamo vaizdų analitiko veikla Centre, padengiamos iš Centro biudžeto.

    8. Išsamias siuntimo laikinam darbui taisykles nustato Centro direktorius.

    5 straipsnis

    Centro produktų prieinamumas

    1. Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis informuoja trečiąsias valstybes, kuomet pagal Bendrųjų veiksmų 2 straipsnį prašomus produktus galima gauti Tarybos Generaliniame sekretoriate.

    2. Užduočių atlikimo prašymai ir produktai pagal Bendrųjų veiksmų 2 straipsnio 1 dalį trečiosioms valstybėms galimi, kai Generalinis Sekretorius ir Vyriausiasis įqaliotinis nusprendžia, kai tai svarbu dialogui, konsultacijoms ir bendradarbiavimui su Europos Sąjunga ESGP klausimais.

    3. Užduočių atlikimo prašymai ir produktai, gauti pagal prašymus, pateiktus pagal Bendrųjų veiksmų 2 straipsnio 2, 3 ir 4 dalis, trečiosioms valstybėms prieinami prašančios šalies sprendimu.

    6 straipsnis

    Saugumas

    Santykiuose su Centru ir dėl jo produktų trečiosios valstybės, pasikeisdamos raštais su Centru, patvirtina, kad jos taiko Tarybos sprendime 2001/264/EB apibrėžtus saugumo standartus, taip pat galimų įslaptintų duomenų teikėjų nustatytus standartus.

    7 straipsnis

    Konsultacinis komitetas

    1. Įsteigiamas konsultacinis komitetas, kuriam pirmininkauja Centro direktorius arba jo atstovas ir kurį sudaro valdybos narių atstovai ir trečiųjų valstybių, priėmusių šias Nuostatas, atstovai. Konsultacinis komitetas gali rinktis skirtingų sudėčių.

    2. Komitetas svarsto bendrų interesų, priklausančių šių nuostatų taikymo sričiai, klausimus.

    3. Komitetas sušaukiamas Centre pirmininko iniciatyva arba bent vieno trečdalio narių prašymu ir visais atvejais ne rečiau kaip du kartus per metus.

    8 straipsnis

    Įsigaliojimas

    1. Šios nuostatos kiekvienai trečiajai valstybei įsigalioja kito mėnesio nuo tos dienos, kai trečiosios valstybės kompetentinga institucija praneša Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqaliotiniui apie šiose nuostatose nustatytų sąlygų priėmimą, pirmą dieną.

    2. Trečioji valstybė ne vėliau kaip vieną mėnesį iki savo sprendimo daugiau nesinaudoti šiomis nuostatomis praneša apie jį Generaliniam Sekretoriui ir Vyriausiajam įqaliotiniui.

    --------------------------------------------------

    Top