EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004D0613

2004/613/EB: 2004 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos sprendimas, dėl maisto grandinės ir gyvūnų bei augalų sveikatos patariamosios grupės sukūrimo

OL L 267M, 2005 10 12, p. 89–91 (MT)
OL L 275, 2004 8 25, p. 17–19 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (BG, RO, HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 14/07/2022; panaikino 32022D0119

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2004/613/oj

25.8.2004   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 275/17


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2004 m. rugpjūčio 6 d.

dėl maisto grandinės ir gyvūnų bei augalų sveikatos patariamosios grupės sukūrimo

(2004/613/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

kadangi:

(1)

Europos valdymo baltojoje knygoje, patvirtintoje 2001 m. liepos 25 d. (1), Komisija įsipareigojo praplėsti Europos Sąjungos politikos kūrimo procesą, siekdama užtikrinti aktyvesnį piliečių ir organizacijų dalyvavimą kuriant ir įgyvendinant jos koncepciją.

(2)

2002 m. gruodžio 11 d. (2) Komisija paskelbė pranešimą „Dėl bendrųjų principų ir taisyklių, taikytinų Komisijos konsultacijoms su suinteresuotomis šalimis“, kad būtų užtikrintas nuoseklesnis Komisijos tarnybų dalyvavimas konsultavimo procese ir didesnis konsultacijų skaidrumas.

(3)

Komisija turi konsultuoti ir informuoti vartotojus bei atitinkamus socialinius ir ekonominius sluoksnius su maisto produktų ir gyvulių pašarų ženklinimu ir pateikimu, maisto produktų ir gyvulių pašarų sauga, žmonių mityba pagal maisto produktų įstatymus, gyvūnų sveikata ir gerove bei augalų sveikata susijusiais klausimais.

(4)

2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 178/2002, nustatantis maistui skirtų teisės aktų bendruosius principus ir reikalavimus, įsteigiantis Europos maisto saugos tarnybą ir nustatantis su maisto saugos klausimais susijusias procedūras (3), numato, kad rengiant, vertinant arba iš naujo nagrinėjant maisto produktus reglamentuojančius įstatymus, išskyrus tuos atvejus, kai minėtas darbas yra labai skubus, visuomenė yra atvirai ir skaidriai konsultuojama tiesiogiai arba per atstovaujančias organizacijas.

(5)

2000 m. sausio 12 d. Komisijos patvirtintoje Maisto saugos baltojoje knygoje (4) numatyta pertvarkius esančius patariamuosius komitetus įkurti Maisto saugos patariamąją grupę (81 veiksmų punktas).

(6)

Maisto produktų patariamasis komitetas buvo įsteigtas Komisijos sprendimu 80/1073/EEB (5).

(7)

Kiti patariamieji komitetai bendros žemės ūkio politikos srityje buvo įsteigti Komisijos sprendimu 98/235/EEB (6).

(8)

Remiantis įgyta patirtimi, iškilo būtinybė perskirstyti ir pertvarkyti įvairius patariamuosius komitetus, susijusius su maisto grandine ir gyvūnų bei augalų sveikata, ir taip pagerinti jų veikimą.

(9)

Ypač svarbu sukurti nuolatinę visuomenės konsultavimo sistemą Europos lygiu rengiant, vertinant arba iš naujo nagrinėjant maisto produktus reglamentuojančius Bendrijos įstatymus.

(10)

Atsižvelgiant į poreikį nustatyti bendrą maisto grandinės ir gyvūnų bei augalų sveikatos metodą, kad būtų užtikrinta vartotojų sauga, yra svarbu į konsultavimo sistemą įtraukti grupę klausimų, susijusių su maisto produktus reglamentuojančiais įstatymais, apimančiais maisto produktų ir gyvulių pašarų ženklinimą ir pateikimą, maisto produktų ir gyvulių pašarų saugą, žmonių mitybą, susijusią su maisto produktų įstatymais, gyvūnų sveikatą, taip pat aspektus, susijusius su gyvūnų gerove ir įvairiomis augalų sveikatos sritimis, būtent: augalų apsauga, augalų apsaugos produktai ir jų atliekos, taip pat sėklų ir dauginimo įrangos prekybos sąlygos, įskaitant biologinę įvairovę ir jai priklausančias pramoninės nuosavybės sritis.

(11)

Atsižvelgiant į konsultavimo mastą ir į suinteresuotų šalių gausumą, siekiant, kad nuolatinės konsultacinės sistemos būtų veiksmingos, visuomenę numatoma konsultuoti per maisto grandinės ir gyvūnų bei augalų sveikatos interesams Europos lygiu atstovaujančias organizacijas, nors visuomet turi būti įmanomas tiesioginis visuomenės konsultavimas.

(12)

Susiję socialiniai ir profesiniai sluoksniai, įskaitant ir valstybių narių vartotojų asociacijas, susibūrė į Europos lygio organizacijas, turinčias tikslą užtikrinti interesų, susijusių su maisto grandine ir augalų bei gyvūnų sveikata, atstovavimą Europos mastu.

(13)

Konsultacinėse sistemose yra numatyta, kad Komisija patariamųjų grupių struktūriniuose susirinkimuose dėl Komisijos darbo programos maisto srityje keisis nuomonėmis su Europos lygiu atstovaujančiomis organizacijomis.

(14)

Praktiniais susirinkimų organizavimo tikslais patariamosios grupės sudėtis neturėtų būti per didelė, tačiau atitinkamas atstovavimas maisto grandinės ir gyvūnų bei augalų sveikatos interesams turėtų būti užtikrinamas. Kadangi su grupe dažniausiai bus tariamasi dėl Komisijos darbo programos, jos pagrindą sudarys atstovaujančios organizacijos, geriausiai sugebančios Europos lygiu apginti bendrus su maisto grandine ir gyvūnų bei augalų sveikata susijusius interesus.

(15)

Siekiant užtikrinti grupės darbų veiksmingumą ir skaidrumą, pagal savo darbo pobūdį grupė turės teisę kviesti darbo grupės susirinkimus, kuriuose prireikus galės dalyvauti ir kiti asmenys bei suinteresuotos organizacijos.

(16)

Aiškumo tikslais Sprendimas 80/1073/EEB turėtų būti panaikintas,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Prie Komisijos įsteigiama Maisto grandinės ir gyvūnų bei augalų sveikatos patariamoji grupė (toliau – grupė).

2 straipsnis

Uždaviniai

1.   Komisija konsultuojasi su grupe dėl savo darbo programos šiose srityse:

maisto produktų ir gyvulių pašarų sauga,

maisto produktų ir gyvulių pašarų ženklinimas ir pateikimas,

žmonių mityba, susijusi su maisto produktų įstatymais,

gyvūnų sveikata ir gerovė,

klausimai, susiję su augalų apsauga, augalų apsaugos produktai ir jų atliekos, taip pat sėklų ir dauginimo įrangos prekybos sąlygos, įskaitant bioįvairovę ir jai priklausančias pramoninės nuosavybės sritis.

2.   Be to, Komisija gali konsultuotis su grupe dėl visų priemonių, kurias ji turi patvirtinti arba nori pasiūlyti šiose srityse.

3 straipsnis

Grupės sudėtis

1.   Grupė sudaryta iš atstovų, kurių negali būti daugiau kaip 45, ir iš Europos lygiu atstovaujančių organizacijų. Šios organizacijos turi turėti tikslą ginti interesus, susijusius su 2 straipsnio 1 dalyje išvardytomis sritimis, ir atitikti šiuos kriterijus: bendrų ginamų interesų ypatumų, plataus atstovavimo visose arba daugumoje valstybių narių ir nuolatinio buvimo Bendrijoje, leidžiančio turėti tiesioginį ryšį su ekspertais, galinčiais koordinuotai ir skubiai pateikti vertinimus.

2.   Per mėnesį nuo šio sprendimo priėmimo dienos Komisija sušaukia grupėje norinčias dalyvauti organizacijas, kad per mėnesį jos pagrįstų savo suinteresuotumą ir įrodytų, kad atitinka pirmiau išvardytus kriterijus.

3.   Komisija atrenka labiausiai minėtus kriterijus atitinkančias organizacijas ir jų sąrašą paskelbia Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

4.   Kiekviena atrinkta organizacija privalo užtikrinti, kad joje bus koordinuojama konsultacijų ir informacijos veikla, kad galėtų pateikti kuo tikslesnę nuomonę dėl savo atstovaujamų interesų.

4 straipsnis

Organizavimo pobūdis

1.   Grupė paprastai susirenka 2 kartus per metus Komisijos būstinėje ir tuomet, kai, Komisijos manymu, to reikia.

2.   Prireikus arba atsižvelgus į grupės suteiktus įgaliojimus konkretiems klausimams tirti gali būti sukurtos darbo grupės.

3.   Kai tai yra naudinga ir reikalinga, Komisija gali kviestis ekspertus arba stebėtojus, įskaitant ir atstovaujančias organizacijas iš trečiųjų šalių, dalyvauti grupės arba darbo grupių veikloje.

4.   Grupė, kaip ir darbo grupės, renkasi pagal aplinkybes ir Komisijos nustatytą darbotvarkę. Susirinkimui pirmininkauja Komisija.

5.   Pagal Komisijos pateiktą projektą grupė priima savo darbo tvarkos taisykles. Susirinkimams ir darbams, įskaitant darbo grupių veiklą, sekretoriauja Komisijos tarnybos.

6.   Komisija pasirūpina grupės darbų viešumu.

5 straipsnis

Slaptumas

Grupės nariai, nenuolatiniai ekspertai ir visi kiti į grupės susirinkimus stebėtojų teisėmis pakviesti asmenys neturi teisės atskleisti informacijos, kurią jie sužino dalyvaudami grupės ir darbo grupių veikloje, jei Komisija nurodė, kad ši informacija yra slapta. Tokiais atvejais Komisija gali nuspręsti, kad tik grupės nariai gauna šią informaciją ir dalyvauja susirinkimuose.

6 straipsnis

Baigiamoji nuostata

Komisijos sprendimas 80/1073/EEB, patvirtinantis Maisto produktų patariamojo komiteto naująjį statutą, yra panaikinamas.

7 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

Priimta Briuselyje, 2004 m. rugpjūčio 6 d.

Komisijos vardu

David BYRNE

Komisijos narys


(1)  KOM (2001) 428 galutinis.

(2)  KOM (2002) 704 galutinis.

(3)  OL L 31, 2002 2 1, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais reglamentu (EB) Nr. 1642/2003 (OL L 245, 2003 9 29, p. 4).

(4)  KOM (1999) 719 galutinis.

(5)  OL L 318, 1980 11 26, p. 28.

(6)  OL L 88, 1998 3 24, p. 59.


Top