EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010R0157

2010 m. vasario 22 d. Tarybos įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 157/2010, kuriuo, pagal Reglamento (EB) Nr. 384/96 11 straipsnio 2 dalį atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą, nustatomas galutinis antidempingo muitas tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės žiedinių segtuvų mechanizmams

OL L 49, 2010 2 26, p. 1–13 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2010/157/oj

26.2.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 49/1


TARYBOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) Nr. 157/2010

2010 m. vasario 22 d.

kuriuo, pagal Reglamento (EB) Nr. 384/96 11 straipsnio 2 dalį atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą, nustatomas galutinis antidempingo muitas tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės žiedinių segtuvų mechanizmams

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2009 m. lapkričio 30 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1225/2009 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių (1), kuriuo panaikinamas 1995 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 384/96 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių (toliau – pagrindinis reglamentas) (2), ypač į Reglamento (EB) Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalį,

atsižvelgdama į Europos Komisijos (toliau – Komisija) pasiūlymą, pateiktą pasikonsultavus su Patariamuoju komitetu,

kadangi:

A.   PROCEDŪRA

1.   Galiojančios priemonės

(1)

Reglamentu (EB) Nr. 119/97 (3) Taryba tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos (toliau – KLR) kilmės žiedinių segtuvų mechanizmams (toliau – ŽSM) nustatė 32,5–39,4 % dydžio galutinius antidempingo muitus. Šios muito normos buvo taikomos ŽSM, išskyrus ŽSM su 17 arba 23 žiedais, tuo tarpu ŽSM su 17 ir 23 žiedais buvo taikomas muitas, kurio dydis lygus minimalios importo kainos (toliau – MIK), lygios 325 EUR už 1 000 vienetų, ir kainos Sąjungos pasienyje neįforminus muitinėje skirtumui, kai pastaroji yra mažesnė už MIK.

(2)

Reglamentu (EB) Nr. 2100/2000 (4) Taryba iš dalies pakeitė ir padidino minėtus muitus tam tikriems ŽSM, išskyrus ŽSM su 17 arba 23 žiedais, atlikus peržiūros tyrimą pagal pagrindinio reglamento 12 straipsnį. Iš dalies pakeistų muitų dydžiai buvo nuo 51,2 % iki 78,8 %.

(3)

Gavus dviejų Sąjungos gamintojų prašymą 2002 m. sausio mėn. (5) pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį buvo inicijuota priemonių galiojimo termino peržiūra, o Reglamentu (EB) Nr. 2074/2004 (6) Taryba pratęsė galiojančių antidempingo priemonių taikymą ketveriems metams.

(4)

Atlikus priemonių vengimo tyrimą pagal pagrindinio reglamento 13 straipsnį, Taryba Reglamentu (EB) Nr. 1208/2004 (7) išplėtė galutinių antidempingo priemonių taikymo sritį tam tikriems iš Vietnamo siunčiamiems importuojamiems ŽSM, deklaruojamiems kaip Vietnamo kilmės arba ne.

(5)

Atlikus priemonių vengimo tyrimą pagal pagrindinio reglamento 13 straipsnį, Taryba Reglamentu (EB) Nr. 33/2006 (8) išplėtė galutinių antidempingo priemonių taikymo sritį tam tikriems iš Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos siunčiamiems importuojamiems ŽSM, deklaruojamiems kaip Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos kilmės arba ne.

(6)

Galiausiai 2008 m. rugpjūčio mėn. Taryba Reglamentu (EB) Nr. 818/2008 (9) išplėtė priemonių taikymo sritį, jai priskirdama tam tikrus šiek tiek pakeistus ŽSM, nes buvo nustatyta, kad priemonių yra vengiama.

2.   Prašymas atlikti peržiūrą

(7)

Paskelbus pranešimą apie artėjantį importuojamiems KLR kilmės tam tikriems ŽSM taikomų antidempingo priemonių galiojimo terminą (10)2008 m. rugsėjo 4 d. Komisija pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį gavo prašymą atlikti šių priemonių peržiūrą.

(8)

Prašymą pateikė Sąjungos gamintojas Ring Alliance Ringbuchtechnik GmbH (toliau – pareiškėjas), kuris pagamina didžiąją dalį (šiuo atveju daugiau nei 50 %) visų žiedinių segtuvų mechanizmų Sąjungoje. Prašymas pagrįstas tuo, kad pasibaigus priemonių galiojimui tikėtina, kad dempingas ir jo daroma žala Sąjungos pramonei tęsis arba pasikartos.

(9)

Pasikonsultavusi su Patariamuoju komitetu ir nustačiusi, kad yra pakankamai įrodymų, pagrindžiančių peržiūros inicijavimą, Komisija pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį inicijavo peržiūrą (11).

3.   Tyrimas

a)   Procedūra

(10)

Komisija apie priemonių galiojimo termino peržiūros inicijavimą oficialiai pranešė eksportuojantiems gamintojams, žinomiems susijusiems importuotojams ir naudotojams, eksportuojančios šalies atstovams, prašymą pateikusiam Sąjungos gamintojui ir kitam žinomam Sąjungos gamintojui. Suinteresuotosioms šalims buvo suteikta galimybė per pranešime apie inicijavimą nustatytą laikotarpį pareikšti nuomonę raštu ir pateikti prašymą išklausyti.

(11)

Visoms šalims, kurios per nurodytą laikotarpį pateikė prašymus ir nurodė konkrečias priežastis, dėl kurių jos turėtų būti išklausytos, buvo suteikta galimybė būti išklausytoms.

(12)

Klausimynai nusiųsti visoms šalims, kurioms oficialiai pranešta apie peržiūros inicijavimą, ir toms šalims, kurios klausimyno paprašė per pranešime apie inicijavimą nustatytą laikotarpį. Be to, buvo susisiekta su vienu Tailando (numatytos panašios šalies) gamintoju, ir jam pateiktas klausimynas.

(13)

Klausimyno atsakymus pateikė vienas KLR eksportuojantis gamintojas, kuris neeksportavo ŽSM į Europos Sąjungą (toliau – ES) ir su juo susijusi Tailando bendrovė, prašymą pateikęs Sąjungos gamintojas, trys nesusiję importuotojai ir vienas su skundo pateikėju susijęs naudotojas. Atliekant šį tyrimą kitas Sąjungos gamintojas nebendradarbiavo, o vienas nesusijęs importuotojas pateikė tik pastabas.

(14)

Visoms susijusioms šalims buvo pranešta apie esminius faktus ir aplinkybes, kuriomis remiantis buvo ketinama rekomenduoti nustatyti galutinius antidempingo muitus. Buvo nustatytas laikotarpis pastaboms dėl atskleistų faktų pareikšti. Šalių pastabos buvo apsvarstytos ir prireikus išvados buvo atitinkamai pataisytos.

b)   Suinteresuotosios šalys ir tikrinamieji vizitai

(15)

Komisijos tarnybos rinko ir tikrino visą informaciją, kuri yra reikalinga sprendžiant dėl dempingo ir žalos tęsimosi arba pasikartojimo tikimybės ir ES interesų. Tikrinamieji vizitai surengti toliau išvardytų bendrovių patalpose.

i)

Prašymą pateikęs Sąjungos gamintojas

Ring Alliance Ringbuchtechnik GmbH, Viena, Austrija.

ii)

Eksportuojančios šalies gamintojas

Wah Hing Stationery Manufactory Ltd (WHS), Guangzhou ir su juo susijusi bendrovė Wah Hing Stationery Manufactory Ltd („WHS“) Honkongas, KLR.

iii)

Nesusijęs ES importuotojas

Giardini S.r.l. Setimo Milanezė, Italija.

c)   Tiriamasis laikotarpis

(16)

Atliekant dempingo tęsimosi arba pasikartojimo tyrimą nagrinėtas 2007 m. spalio 1 d. – 2008 m. rugsėjo 30 d. laikotarpis (toliau – peržiūros tiriamasis laikotarpis arba PTL). Tiriant žalos tęsimosi arba pasikartojimo tikimybei įvertinti svarbias tendencijas buvo nagrinėjamas laikotarpis nuo 2005 m. sausio 1 d. iki PTL pabaigos (toliau – nagrinėjamasis laikotarpis).

B.   NAGRINĖJAMASIS PRODUKTAS IR PANAŠUS PRODUKTAS

1.   Nagrinėjamasis produktas

(17)

Nagrinėjamasis produktas – tas pats produktas, kaip apibrėžta Tarybos reglamente (EB) Nr. 2074/2004, t. y. tam tikri žiedinių segtuvų mechanizmai, kuriuos sudaro dvi plieninės plokštelės arba vielos su ne mažiau kaip keturiais prie jų pritvirtintais plieninės vielos pusžiedžiais, prilaikomais plieniniu dangteliu. Juos galima atsegti patraukiant pusžiedžius arba mažu plieniniu spragtuko įtaisu, pritvirtintu prie žiedinio segtuvo mechanizmo. Žiedai gali būti įvairių formų, bet dažniausiai jie yra apvalūs ir D raidės formos (toliau – nagrinėjamasis produktas). Šiuo metu ŽSM KN kodas yra ex 8305 10 00. Svirtiniai arkiniai mechanizmai (toliau – SAM), klasifikuojami priskiriant tą patį KN kodą, nepriskiriami nagrinėjamojo produkto apibrėžtajai sričiai.

(18)

ŽSM yra naudojami popieriniams, kartoniniams ir plastiku dengtiems segtuvams, pateikimo ir kitokiems įrištiems segtuvams gaminti.

(19)

Per PTL ES buvo parduota daug skirtingų rūšių ŽSM. Šių rūšių produktai skyrėsi pagrindo pločiu, mechanizmo tipu, žiedų skaičiumi, atsegimo sistema, susegamo popieriaus kiekiu, žiedų skersmeniu, žiedų forma, ilgiu ir tarpų tarp žiedų dydžiu. Atsižvelgiant į tai, kad visų rūšių segtuvų pagrindinės fizinės ir techninės savybės yra tokios pačios ir tam tikru mastu juos galima vienus kitais pakeisti, buvo nustatyta, kad visi ŽSM šio tyrimo tikslais laikomi vienu produktu.

2.   Panašus produktas

(20)

Taip pat buvo nustatyta, kad KLR gaminamų ŽSM ir Sąjungos pramonės gaminamų ir ES rinkoje parduodamų ŽSM pagrindinės fizinės ir techninės savybės ir naudojimas visiškai nesiskiria.

(21)

Todėl prieita prie išvados, kad KLR kilmės ŽSM ir Sąjungos pramonės gaminami ir ES rinkoje parduodami ŽSM yra panašūs produktai, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 1 straipsnio 4 dalyje.

C.   DEMPINGO TĘSIMOSI ARBA PASIKARTOJIMO TIKIMYBĖ

(22)

Vadovaujantis pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalimi buvo tiriama, ar yra tikimybė, kad pasibaigus priemonių galiojimui dempingas bus tęsiamas arba pasikartos.

1.   Pirminės pastabos

(23)

Atliekant tyrimą nebendradarbiavo nė vienas ŽSM į ES eksportuojantis Kinijos gamintojas. Bendradarbiavo tik viena iš keturių prašyme paminėtų Kinijos bendrovių ir su ja susijusi Tailande įsikūrusi bendrovė. Kitos trys eksportuojančios bendrovės nepateikė klausimyno atsakymų. Vienintelis Kinijos bendradarbiaujantis gamintojas neeksportavo nagrinėjamojo produkto į ES, bet eksportavo nagrinėjamąjį produktą į kitų trečiųjų šalių rinkas. Kadangi nė vienas į ES per PTL eksportuojantis Kinijos ŽSM gamintojas nebendradarbiavo, pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnio nuostatas išvadas dėl dempingo Komisija turėjo pagrįsti informacija iš kitų šaltinių. Šiuo atveju nuspręsta, kad labiausiai pagrįsta ir tinkamiausia – Eurostato pateikta su eksportu susijusi informacija. Jei įmanoma ir deramai atsižvelgiant į tyrimo laikotarpius ši informacija patikrinta atsižvelgiant į vienintelio Kinijos gamintojo, kuris bendradarbiavo atliekant šį tyrimą, bet neeksportavo ŽSM į ES, pateiktą informaciją ir į Kinijos eksporto statistinius duomenis. Vis dėlto, atsižvelgiant į tai, kad nėra jokių Kinijos eksportuojančių gamintojų pateiktų su bendrove susijusių duomenų apie kiekį ir apimtį, Eurostato statistiniai duomenys vis dar laikomi vieninteliu galimu Kinijos eksporto į ES rodikliu, net jei Eurostato pateiktas absoliutus kainų lygis, palyginti su importo kainomis pagal Kinijos eksporto statistinius duomenis ir Eurostato duomenimis apie kitas trečiąsias šalis, atrodo pakankamai didelis.

2.   Dempingo tęsimasis

a)   Panaši šalis

(24)

Kadangi KLR yra pereinamosios ekonomikos šalis ir pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalies a punkto nuostatas normalioji vertė turėjo būti nustatyta remiantis kaina arba apskaičiuotąja normaliąja verte, gauta atitinkamoje trečiojoje rinkos ekonomikos šalyje (toliau – panaši šalis), arba pagal kainą, taikomą importuojant iš panašios šalies į kitas šalis, įskaitant Sąjungą, arba, jei tai neįmanoma, bet kuriuo kitu pagrįstu būdu, įskaitant už panašų produktą Sąjungoje faktiškai sumokėtą arba mokėtiną kainą, kuri prireikus tinkamai pakoreguojama, kad būtų įskaičiuotas pagrįstas pelno dydis.

(25)

Atliekant ankstesnį tyrimą panašia šalimi buvo pasirinkta Indija. Šiuo atžvilgiu pažymima, kad Komisija vieninteliam Indijos gamintojui, kuris bendradarbiavo atliekant ankstesnį tyrimą, pranešė apie dabartinio tyrimo inicijavimą, bet atitinkama šalis atsisakė bendradarbiauti. Prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą, siekiant nustatyti normaliąją vertę panašia šalimi buvo pasiūlytas Tailandas. Šiam pasirinkimui prieštaravo kai kurios su tyrimu susijusios šalys, kurios teigė, kad tinkama panašia šalimi reikėjo pasirinkti Indiją.

(26)

Dėl Tailando – vienas Tailando gamintojas sutiko bendradarbiauti. Todėl Komisija išnagrinėjo galimybę naudoti iš Tailando gautus duomenis siekdama KLR nustatyti normaliąją vertę. Atsižvelgiant į tai reikia pažymėti, kad nagrinėjamasis produktas nebuvo parduodamas Tailando vidaus rinkoje. Todėl bet koks normaliosios vertės Tailande nustatymas turėtų būti grindžiamas 2 straipsnio 6 dalies c punktu.

(27)

Be to, palyginus iš Tailando eksportuojamo nagrinėjamojo produkto vidutinės eksporto kainos lygį su Eurostato pateikta nagrinėjamojo produkto iš KLR vidutine eksporto kaina matyti, kad Kinijos kainos didesnės už Tailando kainas. Šiuo atžvilgiu reikia pažymėti, kad yra labai daug skirtingų nagrinėjamojo produkto rūšių ir, atsižvelgiant į produkto rūšį, kainos gali skirtis. Kadangi KLR eksportuojantys gamintojai nebendradarbiavo, nebuvo galima nustatyti tikslaus jų pardavimo eksportui į ES asortimento, ir jo palyginti su Tailando eksportuojančių gamintojų produkto asortimentu. Todėl, kadangi nebuvo požymių, kad dideli eksporto kainos skirtumai gali priklausyti nuo kitų veiksnių, buvo prieita prie išvados, kad Kinijos ir Tailando eksportuojančių gamintojų į ES eksportuojamų ŽSM asortimentas skiriasi. Tiksliau, remiantis Tailando ir KLR eksporto į Europos Sąjungą kainų skirtumu, naudojant geriausius turimus duomenis buvo padaryta išvada, kad iš KLR labiau eksportuojami brangesnių, sudėtingesnių rūšių produktai, ir kad dėl šios priežasties būtų netikslinga naudoti Tailando duomenis siekiant KLR nustatyti normaliąją vertę.

(28)

Be to, Tailando bendrovė buvo susijusi su vieninteliu bendradarbiaujančiu Kinijos ŽSM gamintoju. Komisija ištyrė, ar tai, kad dvi bendrovės yra susijusios, galėtų turėti įtakos nustatant normaliąją vertę. Šiuo atžvilgiu primenama, kad ankstesniais tyrimais (konkrečiai – dvejais priemonių vengimo tyrimais) nustatyta, kad Tailando bendrovė įsteigta kaip Kinijos gamintojo verslo atsakas į nagrinėjamajam produktui taikomas antidempingo priemones. Dabartinis tyrimas patvirtina tokią išvadą; tai nuodugniai išaiškinta 38 konstatuojamojoje dalyje. Atsižvelgiant į šį nusistovėjusį Kinijos ir Tailando gamintojo ryšį, buvo nuspręsta, jog tikslinga vienintelės bendradarbiavusios bendrovės pateiktos informacijos siūlomoje panašioje šalyje nenaudoti. Todėl, atsižvelgiant į visus minėtus veiksnius ir pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalies a punktą, buvo manoma, kad Tailandas nėra tinkama panaši šalis siekiant nustatyti normaliąją vertę.

(29)

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta apie Tailandą, visišką anksčiau naudotos panašios šalies (Indijos) nebendradarbiavimą ir tai, kad atliekant tyrimą nebendradarbiavo nei viena ŽSM į ES eksportuojanti Kinijos bendrovė, buvo nuspręsta, jog tikslinga normaliąją vertę pagrįsti bet kuriuo kitu pagrįstu būdu, t. y. už panašų produktą Sąjungoje faktiškai sumokėta arba mokėtina kaina.

b)   Normalioji vertė

(30)

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, buvo nuspręsta normaliosios vertės nustatymą pagrįsti Sąjungos pramonės kainomis, laikantis pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalies a punkto nuostatų, t. y. grindžiant už panašų produktą Sąjungoje faktiškai sumokėta arba mokėtina kaina. Todėl normalioji vertė apskaičiuota remiantis prašymą pateikusio Sąjungos gamintojo patalpose patikrintais duomenimis. Nustatyta, kad šio gamintojo panašaus produkto pardavimas vidaus rinkoje yra tipiškas, palyginti su iš KLR į ES eksportuojamu nagrinėjamuoju produktu. Kadangi Sąjungos pramonės pardavimo kainos buvo nuostolingos, jas reikėjo tinkamai pakoreguoti, kad būtų įskaitytas pagrįstas pelno dydis, kaip numatyta pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalies a punktą. Šiuo atžvilgiu naudotas pagrįstas 5 % pelno dydis, kuris šios rūšies verslo veikloje laikomas pagrįstu.

c)   Eksporto kaina

(31)

Pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnį ir atsižvelgiant į tai, kad Kinijos eksportuojantys gamintojai nebendradarbiavo, eksporto kaina apskaičiuota naudojant Eurostato duomenis.

d)   Palyginimas

(32)

Normalioji vertė ir eksporto kaina buvo lyginamos remiantis gamintojo kainomis EXW sąlygomis. Siekiant užtikrinti teisingą normaliosios vertės ir eksporto kainos palyginimą, pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 10 dalį koreguojant deramai atsižvelgta į skirtumus, darančius poveikį kainoms ir kainų palyginamumui. Prireikus koreguota atsižvelgiant į transporto, draudimo ir kitų su vežimu susijusių sąnaudų skirtumus.

e)   Dempingo skirtumas

(33)

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, ir tai, kad nebuvo jokios kitos patikimos informacijos apie Kiniją, nustatyta, kad dempingo skirtumas visos šalies mastu, apskaičiuotas remiantis svertiniu vidurkių palyginimu ir išreikštas CIF kainos ES pasienyje prieš sumokant muitą procentais, buvo 20,7 %.

f)   Išvada dėl dempingo

(34)

Atliekant tyrimą nustatyta, kad per PTL buvo vykdomas dempingas. Ši išvada pagrįsta i) pirma, eksporto kainomis pagal Eurostato duomenis dėl 23 konstatuojamojoje dalyje išdėstytų priežasčių ir ii) antra, normaliąja verte, apskaičiuota remiantis Sąjungos pramonės kainomis, laikantis pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalies a punkto nuostatų dėl 24–29 konstatuojamosiose dalyse išdėstytų priežasčių.

3.   Dempingo pasikartojimas

(35)

Atlikus analizę dėl dempingo vykdymo per PTL, nagrinėta dempingo pasikartojimo tikimybė. Kadangi Kinijos eksportuojantys gamintojai, išskyrus vieną bendrovę, kuri eksportavo tik į ne ES šalis, nebendradarbiavo, ir trūko viešai skelbiamos informacijos, toliau nurodytos išvados daugiausiai pagrįstos turima informacija pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnį, konkrečiai – Eurostato duomenimis, vienintelės bendradarbiaujančios bendrovės pateiktais duomenimis, Kinijos statistiniais duomenimis ir prašymu atlikti peržiūrą.

(36)

Šiuo atžvilgiu buvo išanalizuoti šie veiksniai: a) nepanaudoti pajėgumai ir eksportuojančių Kinijos gamintojų politika dėl apimties ir kainų, ir b) ES rinkos patrauklumas Kinijos eksportuotojams atsižvelgiant į kainas ir apimtį.

a)   Eksportuojančių Kinijos gamintojų nepanaudoti pajėgumai ir elgsena

(37)

Kadangi eksportuojantys gamintojai, išskyrus WHS, nebendradarbiavo, verta priminti, kad informacijos apie gamybą KLR, nepanaudotus gamybos pajėgumus ir pardavimą Kinijos rinkoje, išskyrus bendradarbiaujančio gamintojo informaciją, nebuvo.

(38)

Vienintelis Kinijos bendradarbiaujantis gamintojas nuo 2005 m. iki PTL labai sumažino gamybos pajėgumus (dėl konfidencialumo tikslus skaičius negali būti nurodytas). Tačiau šis Kinijos gamintojas gali vėl išplėsti gamybos pajėgumus. Iš tiesų, šie sumažinti gamybos pajėgumai nedelsiant ir be pastangų gali būti atkurti, nes gamintojui vis dar priklauso tuščia pramoninė gamykla netoli nuo veikiančiosios. Šiose patalpose Kinijos gamintojas per trumpą laiką, t. y. per šešis mėnesius, gali atkurti ŽSM gamybos liniją naudodamas esamus įrenginius, kurie šiuo metu naudojami kitoms gamybos paskirtims, bet vėl gali būti pritaikyti bendrai ŽSM gamybos apimčiai padidinti. Be to, šiuo atžvilgiu reikia pažymėti, kad šis Kinijos gamintojas nevykdo pardavimo vidaus rinkoje ir neturi jokių aiškių tikslų artimiausiu metu pradėti prekybą vidaus rinkoje. Todėl šis gamintojas galėtų greitai padidinti gamybos apimtį ir nukreipti produkciją į bet kurią eksporto rinką, įskaitant ES rinką, kurioje šiuo metu jis neparduoda, jeigu priemonės nustotų galioti. Be to, bendrovė patvirtino, kad jeigu antidempingo priemonės bus panaikintos, ji uždarys susijusios Tailando bendrovės gamybos vietą ir visą ŽSM gamybą grąžins į Kiniją. Bendradarbiaujančios bendrovės investicijų lygis nebebuvo didelis ir tai lengvai galima paaiškinti atsižvelgiant į tai, kad buvo susijusi Tailando bendrovė, tokios rūšies gamybinei veiklai dažniausiai reikalingas mažas investicijų lygis ir į tai, kad įrenginius ŽSM gamybai galima pritaikyti per trumpą laikotarpį.

(39)

Dėl nebendradarbiaujančių Kinijos gamintojų – prieita prie išvados, kad KLR dar yra nepanaudotų pajėgumų. Tai grindžiama tuo, kad bendras Kinijos eksportas sumažėjo ir nėra informacijos, iš kurios būtų matyti, kad KLR pajėgumai sumažėjo. Be to, pažymima, kad ŽSM pramonėje įrenginiai pritaikomi per trumpą laiką, o įranga bendrai yra universali, todėl pajėgumus galima lengvai atkurti, siekiant neatsilikti nuo ŽSM rinkos raidos.

(40)

Dėl vienintelio Kinijos bendradarbiaujančio gamintojo eksporto į trečiąsias šalis – šis gamintojas pateikė tik dalį informacijos, iš kurios galima suprasti, kad nuo 2006 m. iki PTL jo pardavimo apimtis padidėjo apie 10 %. Tuo pačiu laikotarpiu vidutinė šio gamintojo eksporto į trečiąsias šalis kaina padidėjo 0,7 %.

(41)

Dėl bendros Kinijos eksporto į kitas šalis raidos – siekiant nustatyti Kinijos eksporto apimtį ir kainas, naudotasi turimais Kinijos statistiniais duomenimis. Šie duomenys patvirtina, kad 2004 m.–PTL laikotarpiu ŽSM eksportas iš Kinijos labai sumažėjo. Pagal Kinijos statistinius duomenis, 2004 m. ŽSM eksporto apimtis – 198 milijonai vienetų, o per PTL ši apimtis sumažėjo iki 89 milijonų vienetų. Kita vertus, vidutinė pardavimo kaina labai sumažėjo 2004–2007 m. laikotarpiu, o per PTL kainos lygis buvo truputį mažesnis nei 2004 m. Tai, kad per PTL Kinijos ŽSM eksporto apimtis sudarė tik 45 % 2004 m. apimties lygio, o vidutinė eksporto kaina per PTL buvo 7 % mažesnė už 2004 m. kainos lygį, patvirtina, kad visiems Kinijos gamintojams (tiems, kurie atliekant tyrimą bendradarbiavo, ir nebendradarbiavo) tampa dideliu paskatinimu vėl siekti ankstesnių eksporto rezultatų, atsižvelgiant į turimus pajėgumus ir pastaraisiais metais pastebėtą eksporto kainos didėjimo tendenciją. Tokiomis aplinkybėmis pagrįstai galima manyti, kad, jei antidempingo priemonės nustotų galioti, ES rinka taptų labai patrauklia visiems Kinijos gamintojams, kurie siektų į ES rinką eksportuoti didelį kiekį produkto.

b)   ES rinkos patrauklumas

(42)

Kol nebuvo nustatytos antidempingo priemonės, ES Kinijos Liaudies Respublikai buvo antra svarbiausia ŽSM eksporto rinka atsižvelgiant į bendrą apimtį. KLR rinkos dalis nuolat mažėjo nustačius antidempingo priemones, jų taikymą pratęsus po dviejų priemonių vengimo tyrimų ir 2008 m. jas peržiūrėjus, siekiant išplėsti jų taikymo sritį. Nagrinėjamuoju laikotarpiu rinkos dalys iš esmės nesikeitė, o per PTL nedaug sumažėjo iki 3,2 % (– 0,4 %). Tačiau dėl ES rinkos dydžio (ji mažesnė tik už JAV rinką) ir dėl nuolatinės paklausos, ES, palyginti su kitomis Kinijos eksporto rinkomis, tampa svarbia tiksline rinka. Galima teigti, kad ankstesnis Kinijos dalyvavimas ES rinkoje ir rinkos svarba aiškiai rodo, kad Kinijos gamintojai ir toliau sieks susigrąžinti ES rinkos dalis.

(43)

Be to, yra aiškių požymių, kad Kinijos suinteresuotosios šalys atidžiai seka esamą tyrimą ir svarsto apie galimybę pradėti eksportuoti į ES. Atsižvelgiant į tai pažymima, kad po tyrimo inicijavimo Komisija gavo prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą nepaminėto Kinijos gamintojo pastabų, kuriose teigiama, kad bendrovė įkurta 2005 m., gamina ŽSM ir nuo 2009 m. ketina ŽSM eksportuoti į ES. Pradžioje ši bendrovė svarstė galimybę bendradarbiauti atliekant tyrimą, bet nepateikė reikiamų klausimyno atsakymų. Tuo, kas išdėstyta, patvirtinama, kad ES Kinijos gamintojams lieka patrauklia rinka net su galiojančiomis antidempingo priemonėmis, todėl, jeigu priemonės nustotų galioti, minėti gamintojai bus dar labiau paskatinti pradėti, didinti ar atkurti eksportą į ES.

(44)

Be to, ES, kaip ŽSM rinkos, istorinę svarbą ir patrauklumą patvirtina ankstesni nuolatiniai bandymai vengti antidempingo priemonių arba jas absorbuoti. Iš tiesų, nuo tada, kai KLR buvo nustatytos antidempingo priemonės, Kinijos eksportuotojai nuolatos bandė priemonių vengti arba jas absorbuoti, kad galėtų patekti į ES rinką. Primenama, kad šiuo metu galiojančios priemonės 2000 m. po antiabsorbcinės procedūros buvo padidintos, 2004 m. ir atitinkamai 2006 m. priemonės pradėtos taikyti Vietnamui ir Laosui todėl, kad priemonių buvo vengiama, o 2008 m. iš dalies pakeistos atsižvelgiant į nagrinėjamojo produkto apibrėžtąją sritį taip pat todėl, kad priemonių buvo vengiama šiek tiek pakeičiant produktą.

(45)

Dėl kainų – pagal Kinijos statistinius duomenis vidutinė Kinijos eksporto į trečiųjų šalių rinkas kaina didesnė nei vidutinė Kinijos eksporto į ES kaina, bet daug mažesnė už vidutinę Indijos ar Tailando, t. y. galimų tiesioginių jos konkurenčių, kainą ES rinkoje. Iš atitinkamų Kinijos eksporto duomenų matyti, kad Kinijos gamintojų padėtis dagelyje kitų rinkų, priešingai nei dabartinė jų veikla ES, jau nusistovėjusi. Todėl aišku, kad ES rinka Kinijos eksportuotojams galėtų būti finansiškai patraukli galimybė, nes ES jie galėtų parduoti didesnėmis kainomis nekeldami pavojaus pardavimui kitose šalyse ir tokiu būdu priverstinai mažindami pagrindinių konkurentų ES kainas, parduodami dempingo kaina.

c)   Trečiųjų šalių taikomos prekybos apsaugos priemonės

(46)

Jokia trečioji šalis KLR kilmės importuojamiems ŽSM prekybos apsaugos priemonių netaiko.

4.   Išvada

(47)

Tyrimu nustatyta, kad bendradarbiaujantis eksportuojantis gamintojas, ir, taip pat tikėtina, kiti Kinijos eksportuojantys gamintojai turi daug nepanaudotų pajėgumų, atsižvelgiant į tai, kad nuo 2004 m. iki PTL jų eksporto apimtis labai sumažėjo. Taip pat nustatyta, kad Kinijos suinteresuotosios šalys yra nuolatos suinteresuotos patekti į ES rinką. Be to, vienintelis bendradarbiaujantis gamintojas gamybos pajėgumus gali lengvai perkelti iš Tailando atgal į Kiniją, jeigu antidempingo priemonės būtų panaikintos.

(48)

Atsižvelgiant į Kinijos gamintojų nepanaudotus pajėgumus ir jų įrenginių visapusiškumą, tikėtina, kad vėl dideliais kiekiais bus importuojama iš KLR į ES rinką, jeigu antidempingo priemonės nustotų galioti. Šiuo metu, palyginti su visu pasauliu, antidempingo priemonės taikomos tik ES rinkoje, ir iš nustatytų faktų galima spręsti, kad Kinijos eksportuotojai tikrai sieks kuo greičiau susigrąžinti buvusias rinkos dalis naudingai pritaikydami reikiamus pajėgumus. Minėtą išvadą sustiprina tai, kad jie gali pardavinėti ES rinkoje mažesnėmis nei visų jų konkurentų kainomis, ir jau parodė, kad taip elgėsi per PTL.

(49)

Remiantis šiais duomenimis ir įvykiais, tikėtina, kad Kinijos eksportuotojams atnaujinus eksportą į ES, tokio eksporto kaina būtų mažesnė už normaliąją vertę. Todėl nustatoma, kad jeigu galiojančios priemonės būtų panaikintos, tikėtina, kad dempingas iš Kinijos pasikartotų.

D.   SĄJUNGOS PRAMONĖS APIBRĖŽTIS

(50)

Per PTL ŽSM ES gamino šie gamintojai:

Ring Alliance Ringbuchtechnik GmbH, Viena, Austrija,

Industria Meccanica Lombarda srl, Ofanengas, Italija.

(51)

Pirmasis gamintojas yra pareiškėjas, kuris bendradarbiavo atliekant tyrimą. Kitas (mažesnis) Sąjungos gamintojas nebendradarbiavo. Tyrimu nustatyta, kad per PTL pareiškėjas pagamino daugiau nei 50 % visų žiedinių segtuvų mechanizmų Sąjungoje. Todėl manoma, kad šis gamintojas atstovauja Sąjungos pramonę, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 1 dalyje ir 5 straipsnio 4 dalyje. Toliau jis vadinamas Sąjungos pramone. Pareiškėjas ir jo patronuojamosios bendrovės nėra susiję su Kinijos eksportuojančiais gamintojais.

(52)

Reikia atkreipti dėmesį, kad anksčiau Sąjungos pramonę iš pradžių sudarė du skirtingi gamintojai (Koloman Handler Austrijoje ir Robert Krause Vokietijoje), kurie bankrutavo ir kuriuos perėmė Austrijos grupė. Bendrovių struktūra buvo labai pakeista, o esama Ring Alliance Ringbuchtechnik GmbH struktūra buvo sukurta 2003 m., t. y. apytiksliai dvejus metus iki nagrinėjamojo laikotarpio. Buveinė yra Austrijoje, o gamyba vyksta Vengrijoje.

E.   PADĖTIS ES RINKOJE

1.   Suvartojimas ES rinkoje

(53)

Bendradarbiavusio Sąjungos gamintojo klausimyno atsakymai panaudoti nustatant Sąjungos pramonės ŽSM pardavimus ES rinkoje. Be to, naudota kita turima informacija, siekiant apskaičiuoti Sąjungos pramonės apibrėžčiai nepriskiriamo Sąjungos gamintojo pardavimo apimtis.

(54)

Duomenys, susiję su importo apimtimi, gauti remiantis Eurostato statistiniais duomenimis, išskyrus duomenis apie importą iš Tailando, kurie gauti iš klausimyno atsakymų vykdant analogišką antidempingo tyrimą, susijusį su šia šalimi.

(55)

Atsižvelgiant į tai, ES suvartojamas ŽSM kiekis nagrinėjamuoju laikotarpiu sumažėjo 4 % nuo apytikriai 170–180 milijonų vienetų 2005 m. iki 165–175 milijonų vienetų per PTL (12).

2.   Importas iš nagrinėjamosios šalies

a)   Importo apimtis ir rinkos dalis

 

2005

2006

2007

PTL

Importo apimtis

100

49

41

43

Rinkos dalis (%)

7,0 %

3,8 %

3,2 %

3,2 %

(56)

Siekiant nustatyti bendrą nagrinėjamojo produkto importo iš KLR apimtį nuspręsta, kad tikslinga įskaityti produkto importo iš tų šalių, kurioms pagal pagrindinio reglamento 13 straipsnio 3 dalį buvo išplėstas dabartinių antidempingo priemonių taikymas, t. y. Vietnamo ir Laoso (žr. 4 ir 5 konstatuojamąsias dalis), apimtį. Iš tiesų manyta, kad iš šių šalių importuojami produktai iš esmės yra KLR kilmės produktai. Tuo remiantis buvo nustatyta, kad nagrinėjamuoju laikotarpiu bendra ŽSM importo iš KLR apimtis sumažėjo daugiau nei 50 %. Tiek pat šiuo laikotarpiu sumažėjo rinkos dalis. Tačiau būtina pažymėti, kad į šiuos duomenis įskaityti tik 2005 m. iš Laoso siunčiami importuojami produktai, o jie tais metais sudarė pusę visų importuojamų produktų. Reikia atkreipti dėmesį, kad priemonių vengimo tyrimas dėl iš Laoso siunčiamų importuojamų ŽSM buvo pradėtas 2005 m. balandžio mėn.

(57)

KLR rinkos dalis 2006 m. sumažėjo nuo 7,0 % iki 3,8 % ir nuo to laiko buvo pastovi (apytiksliai 3 %). Pažymima, kad atsižvelgiant į ankstesnę priemonių galiojimo termino peržiūrą, KLR rinkos dalys sumažėjo nuo 14,8 % 1998 m. iki 1,9 % 2001 m., t. y. Kinijos ŽSM rinkos dalis šiuo metu yra didesnė nei laikotarpio, kuris nagrinėtas per ankstesnę priemonių galiojimo termino peržiūrą, pabaigoje.

b)   Nagrinėjamojo produkto importo kaina ir (arba) priverstinis kainų mažinimas

(58)

Per PTL tik vienas iš trijų bendradarbiaujančių importuotojų importavo ŽSM iš KLR. Palyginti su bendru importu iš KLR, buvo importuojama labai nedaug, importuoti mechanizmai su 17 ir 23 žiedais, kuriems taikyta minimali importo kaina. Todėl jų nebuvo galima laikyti tipiškomis. Pagal Eurostato statistinius duomenis KLR kilmės ŽSM importo kainos nagrinėjamuoju laikotarpiu sumažėjo 5 %, o dėl Kinijos kainų apytiksliai 10 % priverstinai sumažėjo Sąjungos pramonės kainos (neatsižvelgiant į antidempingo muitus). Tačiau absoliutus kainų lygis pagal Eurostatą, palyginti su importo kainomis pagal Kinijos eksporto statistinius duomenis ir Eurostato kitų trečiųjų šalių duomenimis, atrodo pakankamai didelis. Kaip jau nurodyta, tikėtina, kad jeigu priemonės būtų panaikintos, Kinijos eksporto kainos turėtų būti derinamos su užsienio konkurentų, kaip antai Tailando, Indijos kainomis, todėl priverstinio kainų mažinimo lygis būtų dar didesnis.

c)   Importas iš kitų trečiųjų šalių

 

2005

2006

2007

PTL

Indija

52,9 %

48,3 %

44,9 %

43,3 %

Tailandas

11,5 %

12,2 %

7,9 %

13,0 %

Honkongas

0,2 %

0,0 %

5,1 %

4,9 %

Kitos

1,2 %

2,7 %

4,4 %

1,7 %

(59)

Dėl importo iš kitų trečiųjų šalių – Indijos kilmės ŽSM importo apimtis mažėja, o Tailando kilmės ŽSM importo apimtis per PTL truputį padidėjo ir buvo didesnė nei ankstesniais metais. Honkongas, kaip ir kitos šalys, eksportuoja ŽSM į ES, tačiau dėl to jokių pastabų nepateikta ir jokios tolimesnės informacijos nėra.

3.   Sąjungos pramonės ekonominė padėtis  (13)

a)   Gamyba, gamybos pajėgumai ir pajėgumų naudojimas

 

2005

2006

2007

PTL

Gamyba

100

102

118

119

Gamybos pajėgumai

100

91

100

103

Pajėgumų naudojimas (%)

59 %

66 %

70 %

68 %

(60)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu gamybos apimtis padidėjo beveik 20 %, o pajėgumai išliko gana stabilūs. Todėl pajėgumų naudojimas buvo panašus į gamybą ir padidėjo 9 procentiniais punktais.

(61)

Tačiau per PTL pajėgumų naudojimo lygis buvo mažesnis, nei pasiektas 2001 m., t. y. per ankstesnės priemonių galiojimo termino peržiūros tiriamąjį laikotarpį. Tuo metu pajėgumų naudojimo norma buvo 70–75 %.

b)   Atsargos

 

2005

2006

2007

PTL

Galutinės atsargos

100

95

119

143

(62)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonės atsargos bendrai padidėjo 43 %. Svarbią ŽSM produkcijos dalį sudaro standartiniai produktai, todėl Sąjungos pramonė privalo turėti konkretų atsargų kiekį, kad galėtų greitai patenkinti pirkėjų paklausą. Bet koks didesnis nei vidutinis galutinių atsargų kiekis rodo, kad bus sunku produktus parduoti (vidaus ir eksporto rinkoje). Be to, būtina atkreipti dėmesį į sezoninę prekybą: pardavimai svarbesni paskutiniu metų ketvirčiu, kuris sutampa su mokslo metų pradžia.

c)   Pardavimo apimtis, rinkos dalis ir augimas

 

2005

2006

2007

PTL

Pardavimo apimtis

100

113

118

123

Rinkos dalys

24,4 %

30,2 %

31,5 %

31,1 %

(63)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonės pardavimas ES rinkoje padidėjo 23 %, o rinkos dalys padidėjo nuo 24,4 % iki 31,1 %, t. y. beveik 7 procentiniais punktais. Iš šių padidėjusių rinkos dalių matyti, kad Sąjungos pramonės augimas pranoko suvartojimą.

(64)

Tačiau absoliutus rinkos dalies lygis buvo mažesnis už 2001 m., t. y. ankstesnio tiriamojo laikotarpio, lygį, kai jis siekė apie 40 %.

d)   Pardavimo kainos ir sąnaudos

 

2005

2006

2007

PTL

Pardavimo kainos

100

88

88

88

(65)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu vidutinė svertinė Sąjungos pramonės pardavimo kaina sumažėjo 12 %. Reikia pažymėti, kad pastaraisiais metais žaliavos (plieno) kaina visame pasaulyje kilo, o plienas sudaro apie 40 % visų vieneto sąnaudų. Nuo 2006 m. pardavimo kainos buvo nuostolingos.

e)   Pelningumas, investicijų grąža ir grynųjų pinigų srautas

 

2005

2006

2007

PTL

Pelningumas

100

– 646

–62

– 115

Grynojo turto grąža

100

–72

– 103

–53

Grynųjų pinigų srautas

100

56

42

– 131

(66)

2005 m. Sąjungos pramonė dar veikė pelningai, bet kitais metais padėtis labai pablogėjo, nes priemonių buvo vengiama, todėl 2006 m. priemonių taikymas buvo išplėstas ir 2008 m. išplėsta produkto apibrėžtis. Nors 2007 m. pelningumas pagerėjo, Sąjungos pramonė dar negalėjo pakankamai pagerinti padėties ir per PTL veikė nuostolingai. Per PTL nuostoliai buvo maži.

(67)

Grynųjų pinigų srauto ir grynojo turto grąžos raida daugiausiai buvo tokia pati. Esant tokiai finansinei padėčiai Sąjungos pramonei atstovaujančiam pareiškėjui neabejotinai būtų sunku padidinti kapitalą už grupės ribų.

f)   Investicijos ir pajėgumas padidinti kapitalą

 

2005

2006

2007

PTL

Investicijos (EUR)

100

190

85

80

(68)

Nors investicijos mažėjo, t. y. 20 % nagrinėjamuoju laikotarpiu, tačiau, siekdama likti konkurencinga, Sąjungos pramonė išlaikė tam tikrą investicijų lygį. Šios investicijos – tai nauji įrenginiai, siekiant pagerinti gamybos procesą ir padidinti konkurencingumą.

(69)

Kaip teigiama 66 konstatuojamojoje dalyje, atsižvelgiant į blogą Sąjungos pramonės finansinę padėtį galima daryti išvadą, kad Sąjungos pajėgumui padidinti kapitalą iš nepriklausomų šaltinių buvo padarytas didelis poveikis.

g)   Užimtumas, našumas ir darbo užmokestis

 

2005

2006

2007

PTL

Užimtumas

100

94

105

104

Našumas

100

109

113

114

Bendras darbo užmokestis

100

102

107

111

Darbo užmokestis

100

109

102

106

(70)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu užimtumas (dirbantieji visą darbo dieną) padidėjo 4 %, o našumas, matuojamas tūkstančiu vienetų vienam darbuotojui nagrinėjamuoju laikotarpiu, padidėjo 14 %. Bendros darbo sąnaudos padidėjo 11 %, o tai daugiausia galima paaiškinti padidėjusiais užimtumo rodikliais. Vidutinis darbo užmokesčio vienam darbuotojui padidėjimas nebuvo didelis.

h)   Faktinio dempingo skirtumo dydis

(71)

Remiantis geriausiais turimais duomenimis, atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad per PTL buvo vykdomas 20,7 %, t. y. gana didelis, dempingas.

4.   Išvada

(72)

Sąjungos pramonė pakeitė struktūrą ir tam tikru mastu pasinaudojo apsaugos nuo importo dempingo kaina priemonėmis. Jos ekonominė padėtis pastaraisiais metais tikrai pagerėjo: gamybos, pardavimo, rinkos dalies ir užimtumo raida buvo palanki.

(73)

Tačiau, nepaisant minėtos palankios raidos, pramonė negalėjo visiškai atsigauti nuo anksčiau patirtos žalos. Tai daugiausia matyti iš šių finansinių rodiklių: dar matoma pelningumui, grynųjų pinigų srautui ir grynojo turto grąžai padaryta žala. Be to, pramonė dar negalėjo parduoti ir gaminti tokio produkto kiekio, kaip anksčiau. Į tai taip pat reiktų atsižvelgti atkreipiant dėmesį, kad tam tikrą nagrinėjamojo laikotarpio dalį priemonių poveikis buvo mažesnis dėl to, kad, kaip jau aprašyta, šių priemonių buvo vengiama.

(74)

Nors Sąjungos pramonės ekonominė padėtis pagerėjo, tačiau nagrinėjamuoju laikotarpiu jos padėtis vis tiek buvo rizikinga.

F.   ŽALOS TĘSIMOSI ARBA PASIKARTOJIMO TIKIMYBĖ

(75)

Sąjungos pramonė pakeitė veiklos struktūrą, o antidempingo priemonės jai buvo naudingos. Tačiau nors šios priemonės pirmą kartą nustatytos 1997 m., jos tapo visiškai veiksmingos tik tuomet, kai buvo kompensuotas absorbcijos ir vengimo poveikis. Nors Sąjungos pramonės padėtis pagerėjo, tačiau ji vis dar yra nestabili ir pažeidžiama.

(76)

Esant tokioms aplinkybėms yra tikslinga išnagrinėti materialinės žalos pasikartojimo tikimybę siekiant ištirti, ar, nustojus galioti priemonėms, dėl numatomos KLR kilmės produkto importo apimties ir kainų raidos ir toliau pramonės padėtis blogėtų ir būtų daroma materialinė žala.

1.   Importo dempingo kaina numatomo padidėjimo poveikis Sąjungos pramonei

(77)

Primenama, kad Kinijoje yra daug nepanaudotų pajėgumų ir ŽSM gamybos apimtis gali lengvai būti padidinta dideliu mastu. Nurodytais duomenimis pagrindžiama, kad vienintelis bendradarbiaujantis Kinijos gamintojas gali lengvai atkurti šiuo metu sumažintus gamybos pajėgumus ir net uždaryti gamybos vietą Tailande, siekdamas sugrąžinti gamybą į Kiniją. Kiti nebendradarbiaujantys Kinijos gamintojai taip pat turi daug nepanaudotų pajėgumų arba gali lengvai šiuos pajėgumus atkurti, nes įrenginius galima pritaikyti per trumpą laiką, o ŽSM gamybai reikalinga įranga yra iš esmės universali.

(78)

Nustatyta, kad, jei priemonės nustotų galioti, daugiau nei tikėtina, kad jei KLR nors kiek padidėtų ŽSM gamyba, tai būtų dideliais kiekiais eksportuojama į ES. Tai grindžiama tuo, kad ES rinka dėl dydžio yra reikšminga ir, istoriškumo atžvilgiu, buvo visada svarbi rinka Kinijos eksportuotojams, kurie neabejotinai bandys susigrąžinti prarastas rinkos dalis. Be to, ES rinkos patrauklumą Kinijos eksportuotojams patvirtino tai, kad daug kartų buvo bandoma vengti nustatytų antidempingo priemonių. Priemonės iš tiesų buvo absorbuojamos, jų buvo vengiama per trečiąsias šalis ir net šiek tiek pakeičiant produktus.

(79)

Galiausiai, nustatyta, kad jei ateityje padidėtų ŽSM importo į ES apimtis, tokio padidėjimo aplinkybės turėtų didelio neigiamo poveikio Sąjungos pramonės padėčiai. Kaip jau minėta, nustojus galioti priemonėms, tikėtina, kad ŽSM importo iš KLR apimtis bus didelė. Be to, gali būti, kad dėl tokio importo ES rinkai, t. y. Sąjungos pramonei, gali būti daromas didelis kainų spaudimas, kaip nustatyta išnagrinėjus kainų ES ir trečiųjų šalių rinkose lygį. Pagal Eurostato duomenis, iš tiesų dėl dabartinių Kinijos kainų ES kainos priverstinai sumažintos apytiksliai 10 % (neįskaitant antidempingo muitų), ir šiuo metu jos yra daug didesnės nei vidutinė galimų Kinijos konkurentų, t. y. Indijos ir Tailando, kaina ES rinkoje. Jei priemonės nustotų galioti ir Kinijos gamintojai galėtų į ES eksportuoti visų rūšių ŽSM be antidempingo muitų, labai tikėtina, kad bent tam tikru mastu jie suderintų savo kainas su konkurentų kainomis. Tai taip pat galima pagrįsti tuo, kad, pagal Kinijos eksporto statistinius duomenis, Kinijos kainų lygis trečiųjų šalių rinkose yra mažas. Jei nebūtų nustatyta jokių priemonių, ES rinka Kinijos eksportuotojams taptų labai patraukli.

2.   Išvada dėl žalos pasikartojimo tikimybės

(80)

Remiantis tuo, kas išdėstyta, tikėtina, kad nustojus galioti importuojamiems KLR kilmės ŽSM nustatytoms antidempingo priemonėms labai padidėtų importo į ES labai mažomis kainomis apimtis, o dėl to būtų labai sumažintas bendras ES rinkos kainų lygis. Reikia pažymėti, kad didžioji ŽSM rinkos produktų dalis yra labai standartizuota, ir pagrindinis sprendimą lemiantis veiksnys yra kaina.

(81)

Atsižvelgiant į tai, kad Sąjungos pramonės padėtis jau yra rizikinga, be abejonės, dėl labai padidėjusio importo iš KLR dempingo kaina ir didelio priverstinio kainų mažinimo, pasekmės tokiai padėčiai būtų neigiamos. Būtų daroma materialinė žala ir tokiu būdu būtų sunaikintos pramonės restruktūrizavimosi pastangos.

G.   SĄJUNGOS INTERESAI

1.   Įvadas

(82)

Tirta, ar yra įtikinamų priežasčių, dėl kurių būtų galima daryti išvadą, kad galiojančių antidempingo priemonių atnaujinimas Sąjungai nebūtų naudingas. Tuo tikslu pagal pagrindinio reglamento 21 straipsnį, remiantis visais pateiktais įrodymais buvo svarstoma dėl priemonių atnaujinimo poveikio visoms su šiuo tyrimu susijusioms šalims ir pasekmių, jei priemonės nustotų galioti.

(83)

Siekiant įvertinti galimo priemonių tolesnio taikymo poveikį, pagal pagrindinio reglamento 21 straipsnio 2 dalį visoms suinteresuotosioms šalims buvo suteikta galimybė teikti pastabas. Kaip jau minėta, tik bendradarbiaujantys Sąjungos gamintojai ir trys nesusiję importuotojai pateikė klausimyno atsakymus. Be to, vienas nesusijęs importuotojas ir vienas naudotojas pateikė pastabų, bet nepateikė klausimyno atsakymų.

2.   Sąjungos pramonės interesai

(84)

Kai 1995 m. buvo pateiktas pirmasis antidempingo skundas, Sąjungos pramonę sudarė du gamintojai: Austrijos bendrovė Koloman Handler GmbH ir Vokietijos bendrovė Robert Krause GmbH & Co. Šios dvi bendrovės jau senai dalyvavo ES rinkoje, tačiau, tarp daugelio kitų priežasčių – ir dėl nesąžiningos prekybos importuojamomis prekėmis, susidūrė su dideliais finansiniais sunkumais.

(85)

Jų ekonominė padėtis taip pablogėjo, kad abu turėjo paskelbti bankrotą. Robert Krause GmbH paskelbė bankrotą 1998 m., jo bendrovė perėmėja turėjo tai padaryti 2002 m., o Koloman Hander tapo nemoki 2001 m. Šias bendroves perėmė bendrovė SX Bürowaren Produktions- und Handels GmbH, kurią vėliau įsigijo bendrovė Ring Alliance Ringbuchtechnik GmbH, kuri šioje peržiūroje yra skundo pateikėja.

(86)

Nuo to laiko veiklos struktūra buvo pakeista siekiant geriau konkuruoti visame pasaulyje, ir ypač svarbiausioje skundo pateikėjui rinkoje, t. y. ES rinkoje.

(87)

Tai, kad buvo įsigyta gerai žinoma ŽSM prekiautoja Bensons, kurios bendrovės įkurtos Nyderlanduose, Singapūre, Jungtinėje Karalystėje ir JAV, aiškiai rodė Sąjungos pramonė siekių patekti į pasaulio rinką didėjimą ir restruktūrizavimosi pastangų rimtumą.

(88)

Kaip matyti išnagrinėjus bendrovės ekonominę padėtį, skundo pateikėjo pastabos bent iš dalies buvo sėkmingos. Pastaraisiais metais gamyba, pardavimo apimtis ir rinkos dalis, kaip ir užimtumas, padidėjo.

(89)

Tačiau pastangų, kurias dėjo pramonė, siekdama pagerinti savo padėtį, poveikis buvo mažesnis, nes apsaugos nuo nesąžiningo importo priemonių poveikį sumažino absorbcijos ir priemonių vengimo veiksmai. Todėl, kaip tai matyti iš finansinių rodiklių raidos, nepaisant didelio pagerėjimo, pramonės padėtis yra pažeidžiama.

(90)

Dėl tos priežasties pramonė yra pažeidžiama dėl bet kokio importo iš KLR mažomis dempingo kainomis padidėjimo poveikio. Akivaizdu, kad jei priemonės nustotų galioti, pramonė vėl susidurs su dideliais sunkumais, dėl kurių ji gali galutinai išnykti. Iš Sąjungos pramonės pastangų restruktūrizuotis matyti, kad tai perspektyvi pramonė, kuri dar gali tiekti svarbiai ES rinkos daliai, tačiau, siekiant, kad jos padėtis būtų tvirta ir palanki, jai yra būtina papildoma ir veiksminga apsauga nuo importo dempingo kaina.

(91)

Tuo remiantis daroma išvada, kad Sąjungos pramonei būtų naudinga ir toliau taikyti priemones dar penkerius metus.

3.   Importuotojų interesai

(92)

Šiame tyrime dalyvavo keturi nesusiję importuotojai, bet tik trys pateikė klausimyno atsakymus. Tačiau jie daugiau nebeimportavo ŽSM iš KLR, išskyrus vieną, kuris importavo tik 17 ir 23 žiedų mechanizmus, kuriems taikyta minimali importo kaina. Du importuotojai prieštaravo tyrimui ir užginčijo 10 metų galiojančias priemones, o trečiasis buvo gana neutralus ir teigė, kad galiojančios priemonės neturi jam įtakos.

(93)

Importuotojai daugiausia skundėsi tuo, kad, atsižvelgiant į apsaugai nuo importo iš KLR antidempingo priemonių dydį ir svarbią Sąjungos pramonės rinkos dalį ir tai, kad jai priklauso svarbus ŽSM ES rinkoje platintojas, kuris tariamai turi tam tikrų išimtinių teisių, susijusių su Indijos kilmės ŽSM, tiekimo šaltiniai ES rinkoje yra riboti.

(94)

Šiuo atžvilgiu būtina pažymėti, kad šiuo metu ES rinkoje yra įvairių tiekimo šaltinių iš Sąjungos pramonės, kito Sąjungos gamintojo arba kitų nei KLR šaltinių, kaip antai Tailandas.

(95)

Be to, nors tiesa, kad galiojančių priemonių lygis gana aukštas, būtina prisiminti, kad priemonių lygis padidintas po tyrimo, iš kurio paaiškėjo, kad Kinijos eksportuotojai absorbuoja priemones. Todėl dabar galiojančios priemonės yra visiškai pateisinamos.

(96)

Kadangi buvo nustatytos priemonės ir jų lygis padidintas, importas iš KLR labai sumažėjo ir per PTL sudarė tik nedidelę ES rinkos dalį. Tačiau importuotojai prisitaikė prie padėties ir pakeitė tiekimo šaltinius. Nors pripažįstama, kad nenustačius priemonių importuotojai turėtų didesnį tiekimo pasirinkimą, nes šiuo metu importuotojai neimportuoja KLR kilmės ŽSM, tačiau pratęstas priemonių galiojimas šių importuotojų ekonominei padėčiai neturėtų daryti jokios neigiamos įtakos.

(97)

Tuo remiantis prieinama prie išvados, kad pratęstas priemonių galiojimas importuotojams materialinio poveikio neturės.

4.   Naudotojų interesai

(98)

Vienintelis klausimyno atsakymus pateikęs naudotojas pateikė priemonių galiojimo pratęsimą pateisinančių įrodymų, teigdamas, kad ES gaminami ŽSM už importuojamus iš KLR yra daug kokybiškesni.

(99)

Kitas naudotojas pateikė keletą pastabų, tačiau nepateikė jas pagrindžiančių įrodymų. Iš to galima suprasti, kad nors priemonės ir buvo nustatytos, naudotojams jos neturėjo didesnės reikšmės. Todėl nėra tikėtina, kad naudotojų padėtis pablogėtų dėl to, kad būtų pratęstas antidempingo priemonių galiojimas.

5.   Tiekėjų pramonės interesai

(100)

Plieninės vielos ir juostinio plieno tiekėjai Sąjungos pramonei parduoda labai nedidelę savo produkcijos dalį, todėl jiems šio tyrimo išvados neturi įtakos. Nė vienas iš jų nepranešė apie save kaip suinteresuotąją šalį.

6.   Konkurenciją ir prekybą iškraipantis poveikis

(101)

Dėl galimos priemonių galiojimo pabaigos poveikio konkurencijai ES reikėtų pažymėti, kad pasaulyje yra tik keletas ŽSM gamintojų, kurie daugiausia yra Kinijos bendrovės arba kuriuos kontroliuoja Kinijos eksportuojantys gamintojai. Likusių nedaugelio gamintojų, kurių nekontroliuoja Kinijos eksportuojančios bendrovės, pasitraukimas turėtų neigiamos įtakos konkurencijai ES.

7.   Išvada dėl Sąjungos interesų

(102)

Atsižvelgiant į nurodytus veiksnius ir aplinkybes, daroma išvada, kad nėra svarių priežasčių, kodėl dabartinių antidempingo priemonių galiojimas neturėtų būti pratęstas.

H.   ATSKLEIDIMAS IR ANTIDEMPINGO PRIEMONĖS

(103)

Visoms šalims buvo pranešta apie pagrindinius faktus ir aplinkybes, kuriais remiantis buvo ketinama rekomenduoti toliau taikyti galiojančias priemones. Buvo nustatytas laikotarpis pastaboms ir tvirtinimams dėl atskleistų faktų pateikti. Buvo išnagrinėtos pateiktos atitinkamos pastabos, tačiau dėl to pagrindiniai faktai ir aplinkybės, kuriomis remiantis nuspręsta toliau taikyti esamas antidempingo priemones, nepasikeitė.

(104)

Remiantis tuo, kas išdėstyta pirmiau, daroma išvada, kad, kaip nustatyta pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalyje, tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės žiedinių segtuvų mechanizmams taikomos Reglamentu (EB) Nr. 2074/2004 nustatytos antidempingo priemonės turėtų būti atnaujintos,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

1.   Tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės žiedinių segtuvų mechanizmams, kurių KN kodas šiuo metu yra ex 8305 10 00, nustatomas galutinis antidempingo muitas.

2.   Šiame straipsnyje žiedinių segtuvų mechanizmai – tai mechanizmai, kuriuos sudaro dvi plieninės plokštelės arba vielos su ne mažiau kaip keturiais prie jų pritvirtintais plieninės vielos pusžiedžiais, prilaikomais plieniniu dangteliu. Juos galima atsegti patraukiant pusžiedžius arba mažu plieniniu spragtuko įtaisu, pritvirtintu prie žiedinio segtuvo mechanizmo.

3.   Galutinio antidempingo muito norma, taikoma neto kainai Sąjungos pasienyje prieš sumokant muitą, yra tokia:

a)

mechanizmams su 17 ir 23 žiedais (TARIC kodai 8305100021, 8305100023, 8305100029 ir 8305100035) muito dydis yra lygus 325 EUR minimalios importo kainos už 1 000 vienetų ir neto kainos Sąjungos pasienyje prieš sumokant muitą skirtumui;

b)

kitokiems mechanizmams nei mechanizmai su 17 ar 23 žiedais (TARIC kodai 8305100011, 8305100013, 8305100019 ir 8305100034):

 

Muito norma

Papildomas TARIC kodas

Kinijos Liaudies Respublika:

 

 

World Wide Stationery Mfg, Honkongas, Kinijos Liaudies Respublika

51,2 %

8934

visoms kitoms bendrovėms

78,8 %

8900

2 straipsnis

1.   Tam tikriems iš Vietnamo siunčiamiems importuojamiems žiediniams segtuvų mechanizmams, kurių KN kodas šiuo metu yra ex 8305 10 00, deklaruojamiems kaip Vietnamo kilmės arba ne (TARIC kodai 8305100011 ir 8305100021) nustatomas galutinis antidempingo muitas.

2.   Tam tikriems iš Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos siunčiamiems importuojamiems žiediniams segtuvų mechanizmams, kurių KN kodas šiuo metu yra ex 8305 10 00, deklaruojamiems kaip Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos kilmės arba ne (TARIC kodai 8305100013 ir 8305100023) nustatomas galutinis antidempingo muitas.

3.   Šiame straipsnyje žiedinių segtuvų mechanizmai – tai mechanizmai, kuriuos sudaro dvi stačiakampės plieninės plokštelės arba vielos su ne mažiau kaip keturiais prie jų pritvirtintais plieninės vielos pusžiedžiais, prilaikomais plieniniu dangteliu. Juos galima atsegti patraukiant pusžiedžius arba mažu plieniniu spragtuko įtaisu, pritvirtintu prie žiedinio segtuvo mechanizmo.

4.   Galutinio antidempingo muito norma, taikoma neto kainai Sąjungos pasienyje prieš sumokant muitą, yra tokia:

a)

mechanizmams su 17 ir 23 žiedais (TARIC kodai 8305100021 ir 8305100023) muito dydis yra lygus 325 EUR minimalios importo kainos už 1 000 vienetų ir neto kainos Sąjungos pasienyje prieš sumokant muitą skirtumui;

b)

kitokiems mechanizmams nei mechanizmai su 17 ar 23 žiedais (TARIC kodai 8305100011 ir 8305100013) muito dydis yra 78,8 %.

3 straipsnis

Jeigu nenurodyta kitaip, taikomos galiojančios muitus reglamentuojančios nuostatos.

4 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

5 straipsnis

Šis reglamentas skelbiamas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje 2010 m. vasario 22 d.

Tarybos vardu

Pirmininkė

C. ASHTON


(1)  OL L 343, 2009 12 22, p. 51.

(2)  OL L 56, 1996 3 6, p. 1.

(3)  OL L 22, 1997 1 24, p. 1.

(4)  OL L 250, 2000 10 5, p. 1.

(5)  OL C 21, 2002 1 24, p. 25.

(6)  OL L 359, 2004 12 4, p. 11.

(7)  OL L 232, 2004 7 1, p. 1.

(8)  OL L 7, 2006 1 12, p. 1.

(9)  OL L 221, 2008 8 19, p. 1.

(10)  OL C 146, 2008 6 12, p. 33.

(11)  OL C 310, 2008 12 5, p. 15.

(12)  Siekiant apsaugoti vienintelio skundo pateikėjo konfidencialumą, pateikiami tik intervalai.

(13)  Duomenys pateikiami indeksuotais skaičiais (1998 m. = 100) arba intervalais, kad būtų užtikrintas konfidencialumas.


Top