Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32003R1215

    2003 m. liepos 7 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1215/2003, iš dalies keičiantis Reglamentą (EEB) Nr. 344/91, nustatantį išsamias Tarybos reglamento (EEB) Nr. 1186/90, išplečiančio Bendrijos suaugusių galvijų skerdenų klasifikavimo skalės taikymo mastą, taikymo taisykles

    OL L 169, 2003 7 8, p. 32–36 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2008; netiesiogiai panaikino 32008R1249

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2003/1215/oj

    32003R1215



    Oficialusis leidinys L 169 , 08/07/2003 p. 0032 - 0036


    Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1215/2003

    2003 m. liepos 7 d.

    iš dalies keičiantis Reglamentą (EEB) Nr. 344/91, nustatantį išsamias Tarybos reglamento (EEB) Nr. 1186/90, išplečiančio Bendrijos suaugusių galvijų skerdenų klasifikavimo skalės taikymo mastą, taikymo taisykles

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 1990 m. gegužės 7 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 1186/90, išplečiantį Bendrijos suaugusių galvijų skerdenų klasifikavimo skalės taikymo mastą [1],su pakeitimas, padarytais Austrijos, Suomijos ir Švedijos Stojimo aktu, ypač į jo 2 straipsnį,

    kadangi:

    (1) Komisijos reglamento (EEB) Nr. 344/91 1 ir 3 straipsniai [2] su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1993/95 [3], nustato išsamias suaugusių galvijų skerdenų klasifikacijos taikymo, identifikacijos ir patikrinimo taisykles.

    (2) Kaip alternatyvius tiesioginio vizualaus raumeningumo ir riebalų sluoksnio įvertinimo metodams reikėtų diegti automatizuotus klasifikacijos metodus, jei jie paremti patikimais statistiniais metodais.

    (3) Įmonės, naudojančios automatizuotus klasifikacijos metodus raumeningumo ir riebalų sluoksnio klasei apibrėžti, turėtų užtikrinti, kad skerdenos kategorija būtų nustatoma 1981 m. balandžio 28 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 1208/81, nustatančio Bendrijos suaugusių galvijų skerdenų klasifikavimo skalę [4], su pakeitimas, padarytais Reglamentu (EEB) Nr. 1026/91 [5], 3 straipsnio 1 dalyje nurodyta tvarka. Kategorijai nustatyti šios įmonės turėtų pasinaudoti sistema, nurodyta 2000 m. liepos 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1760/2000, nustatančiame galvijų identifikavimo bei registravimo sistemą ir reglamentuojančiame jautienos bei jos produktų ženklinimą [6].

    (4) Tuo atveju, kai klasifikacija automatiniais klasifikacijos įrenginiais neįmanoma dėl techninių priežasčių, leidžiama lanksčiau taikyti klasifikacijos metodus, kad šios skerdenos būtų klasifikuotos ir identifikuotos iki skerdyklos darbo dienos pabaigos.

    (5) Siekiant pagerinti įvertinimo automatiniais klasifikacijos įtaisais tikslumą, reikėtų, kad ir gavus licenciją būtų galima keisti automatinių klasifikacijos įtaisų technines sąlygas. Tokios rūšies patobulinimams visų pirma turėtų pritarti kompetentinga institucija, kuri turėtų išsiaiškinti, ar šie patobulinimai padidina tikslumą.

    (6) Tam tikrus automatinių klasifikacijos įtaisų tikslumo aspektus būtina reguliariai tikrinti vietoje. Patikrinimai turėtų būti ypač dažni pirmuosius 12 mėnesių išdavus licenciją.

    (7) Reglamentas (EEB) Nr. 344/91 turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas.

    (8) Kadangi šiame sprendime numatytos priemonės atitinka Galvijienos vadybos komiteto nuomonę,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Reglamentas (EEB) Nr. 344/91 iš dalies keičiamas taip:

    1. 1 straipsnis iš dalies pakeičiamas taip:

    a) straipsnio 2 pakeičiama taip:

    i) antra įtrauka pakeičiama taip:

    "— be straipsnio 1 dalyje išvardytų reikalavimų, jose turi būti nurodytas skerdyklos patvirtinimo numeris, galvijo identifikacijos arba paskerdimo numeris, paskerdimo data ir skerdenos masė ir, jei būtina, nuoroda, kad klasifikuota naudojant automatinius klasifikacijos metodus;"

    ii) pridedama ši pastraipa:

    "Jei klasifikuojama naudojant automatinius klasifikacijos metodus, būtinas ženklinimas etiketėmis.";

    b) straipsnio 2a dalyje pridedama ši pastraipa:

    "Tuo atveju, kai klasifikacija automatiniais klasifikacijos įrenginiais neįmanoma, šios skerdenos turi būti klasifikuotos identifikuotos iki skerdyklos darbo dienos pabaigos."

    2. 3 straipsnis iš dalies keičiamas taip:

    a) po 1 straipsnio dalies pridedamos šios 1a, 1b ir 1c straipsnio dalys:

    "1a. Valstybės narės gali suteikti klasifikacijos automatiniais įtaisais licenciją visoje arba dalyje savo teritorijos. Norint gauti leidimą klasifikuoti automatiniais įtaisais, reikia laikytis minimalių sertifikacijos testo reikalavimų ir sąlygų, nurodytų I priede. Mažiausiai prieš du mėnesius iki sertifikacijos testo valstybė narė pateikia Komisijai informaciją pagal II priedo A dalį. Valstybės narės skiria nepriklausomą organą, turintį analizuoti sertifikacijos testo rezultatus. Ne vėliau kaip per du mėnesius po sertifikacijos testo valstybės narės pateikia Komisijai informaciją pagal II priedo B dalį.

    Jei klasifikacijos automatiniais įtaisais licencija buvo suteikta remiantis sertifikacijos testu, kurio metu buvo panaudota daugiau nei viena skerdena, šių skerdenų skirtumai neturi būti skirtingų klasifikacijos rezultatų priežastis.

    Valstybės narės, pranešusios apie tai Komisijai, gali suteikti klasifikacijos automatiniais įtaisais licenciją visoje arba dalyje savo teritorijos ir be sertifikacijos testo su sąlyga, kad kitoje valstybės narės dalyje arba kitoje valstybėje narėje tokia klasifikacijos automatiniais įtaisais licencija jau yra suteikta remiantis sertifikacijos testu, kurio metu panaudota skerdena yra laikoma tipiniu šios valstybės narės visoje arba dalyje teritorijos paskerstų suaugusių galvijų skerdenų kategorijos, raumeningumo ir riebalų sluoksnio klasių pavyzdžiu.

    Klasifikacija automatiniais įtaisais pripažįstama tik tada, jei skerdenos dorojamos tuo pačiu būdu, kuris buvo naudotas sertifikacijos testo metu.

    1b. Įmonės, naudojančios automatizuotus klasifikacijos metodus, turi:

    - nustatyti skerdenos kategoriją pasinaudodamos galvijų identifikacijos ir registracijos sistema, nurodyta Reglamento (EB) Nr. 1760/2000 I antraštinėje dalyje,

    - kasdien rengti automatinių klasifikacijos įtaisų veikimo ataskaitas, kuriose taip pat turi būti smulkiai nurodomi bet kokie aptikti trūkumai ir atlikti darbai jiems pašalinti.

    1c. Keisti automatinių klasifikacijos įtaisų, kuriems buvo suteikta licencija, technines sąlygas galima tik pritarus suinteresuotos valstybės narės kompetentingai institucijai, kai yra nustatyta, kad šie patobulinimai padidina įvertinimo tikslumą, lyginant su sertifikacijos testo metu gautu tikslumu.

    Valstybės narės praneša Komisijai apie bet kokį leidimą tobulinti, kurį jos suteikė.";

    b) straipsnio 2 dalis iš dalies keičiama taip:

    a) trečia pastraipa pakeičiama taip:

    "Visose patvirtintose įmonėse, kuriose klasifikuojama automatiniais įtaisais, per pirmuosius 12 mėnesių išdavus licenciją turi būti atliekami mažiausiai šeši patikrinimai ne rečiau kaip kas tris mėnesius, kaip nurodyta 1a straipsnio dalyje. Vėliau visose patvirtintose įmonėse, kuriose klasifikuojama automatiniais įtaisais, turi būti atliekami ne mažiau kaip du patikrinimai per tris mėnesius. Kiekvieno patikrinimo metu turi būti tikrinama ne mažiau kaip 40 atsitiktinai parinktų skerdenų. Patikrinimų metu visų pirma tikrinami:

    - skerdenos kategorija,

    - klasifikacijos automatiniais įtaisais tikslumas, naudojantis taškų ir ribinių verčių, nurodytų I priedo 3 dalyje, sistema,

    - skerdenos dorojimas,

    - kasdienis automatinių klasifikacijos įtaisų tikslumo reguliavimas ir kiti su jais susiję techniniai aspektai, svarbūs siekiant užtikrinti, kad klasifikacijos automatiniais įtaisais tikslumas būtų bent jau lygus sertifikacijos testo metu buvusiam tikslumui.

    - kasdien rengiamas ataskaitos, apibrėžtos straipsnio 1b dalyje.

    Jei už patikrinimus atsakingas tas pats organas, kuris atsako ir už skerdenų klasifikaciją ir identifikaciją, arba jis nėra pavaldus valdžios institucijai, antroje ir trečioje straipsnio pastraipose numatyti patikrinimai tokiomis pat sąlygomis ir dalyvaujant valdžios institucijos atstovui turi būti atliekami bent kartą per metus. Valdžios institucija reguliariai informuojama apie organo, atsakingo už patikrinimus, darbo rezultatus.";

    b) ketvirtos pastraipos b punktas pakeičiamas taip:

    "b) straipsnio1 ir 1a s dalyse numatytos licencijos gali būti atimtos."

    3. Šio Reglamento I ir II priedai pridedami prie Reglamento (EEB) Nr. 344/91.

    2 straipsnis

    Šis Reglamentas įsigalioja trečią dieną po jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, 2003 m. liepos 7 d.

    Komisijos vardu

    Franz Fischler

    Komisijos narys

    [1] OL L 119, 1990 5 11, p. 32.

    [2] OL L 41, 1991 2 14, p. 15.

    [3] OL L 194, 1995 8 17, p. 7.

    [4] OL L 123, 1981 5 7, p. 3.

    [5] OL L 106, 1991 4 26, p. 2.

    [6] OL L 204, 2000 8 11, p. 1.

    --------------------------------------------------

    I PRIEDAS

    "

    „I PRIEDAS

    Sąlygos ir minimalūs reikalavimai leidimui klasifikuoti automatiniais įtaisais gauti

    1. Suinteresuotos valstybės narės rengia sertifikacijos testą dalyvaujant komisijai, sudarytai mažiausiai iš penkių ekspertų, turinčių licenciją klasifikuoti suaugusių galvijų skerdenas. Du komisijos narius skiria rengianti testą valstybė narė. Kitus komisijos narius – skirtingos valstybės narės. Komisijos narių skaičius turi būti nelyginis. Komisijos tarnautojai ir kitų valstybių narių ekspertai gali dalyvauti sertifikacijos teste stebėtojų teisėmis.

    Komisijos nariai dirba nepriklausomai ir anonimiškai.

    Suinteresuota valstybė narė skiria sertifikacijos testo koordinatorių, kuris:

    - nepriklauso komisijai,

    - turi pakankamą techninį išsilavinimą ir yra visiškai nepriklausomas,

    - stebi, ar komisijos nariai dirba nepriklausomai ir anonimiškai,

    - kaupia tiek komisijos narių pateiktus, tiek ir automatizuotais klasifikacijos metodais gautus klasifikacijos rezultatus,

    - užtikrina, kad viso sertifikacijos testo metu automatizuotais klasifikacijos metodais gauti klasifikacijos rezultatai nebūtų prieinami komisijos nariams ar kitoms suinteresuotoms pusėms,

    - tvirtina kiekvienos skerdenos klasifikacijos rezultatus ir sprendžia, kada dėl objektyvių priežasčių skerdena negali būti naudojama tyrimui.

    2. Sertifikacijos testas atliekamas taip:

    - kiekviena raumeningumo ir riebalų sluoksnio klasė padalinama į tris poklasius,

    - turi būti tikrinama ne mažiau kaip 600 patvirtintų skerdenų,

    - gali būti atmesta ne daugiau kaip 5 % tinkamomis klasifikacijai automatizuotais klasifikacijos metodais patvirtintų skerdenų.

    3. Kiekvienos patvirtintos skerdenos klasė nustatoma apskaičiavus komisijos narių gautų klasifikacijos rezultatų vidurkį.

    Norint įvertinti automatizuotų klasifikacijos metodų teisingumą, kiekvienos patvirtintos skerdenos įvertinimo rezultatai, gauti automatiniu klasifikacijos įtaisu, palyginami su komisijos gautų klasifikacijos rezultatų vidurkiu. Automatizuotų klasifikacijos metodų tikslumas nustatomas remiantis šia taškų sistema:

    | Raumeningumas | Riebalų sluoksnis |

    Be klaidų | 10 | 10 |

    Apsirikta 1 vienetu (t. y. 1 poklasiu aukščiau arba žemiau) | 6 | 9 |

    Apsirikta 2 vienetais (t. y. 2 poklasiais aukščiau arba žemiau) | – 9 | 0 |

    Apsirikta 3 vienetais (t. y. 3 poklasiais aukščiau arba žemiau) | – 27 | – 13 |

    Apsirikta daugiau nei 3 vienetais (t. y. daugiau nei 3 poklasiais aukščiau arba žemiau) | – 48 | – 30 |

    Norint gauti licenciją, automatiniais klasifikacijos metodais surinktų taškų skaičius turėtų sudaryti mažiausiai 60 % maksimalaus raumeningumui ir riebalų sluoksniui vertinti skirtų taškų skaičiaus.

    Be to, automatiniais klasifikacijos metodais gauti rezultatai turi neišeiti už šių ribų:

    | Raumeningumas | Riebalų sluoksnis |

    Paklaida | ± 0,30 | ± 0,60 |

    Regresinės kreivės polinkis | 1 ± 0,15 | 1 ± 0,30 |

    "

    --------------------------------------------------

    II PRIEDAS

    "

    „II PRIEDAS

    A. Valstybės narės pateikia šią informaciją apie automatinių klasifikacijos metodų sertifikacijos testo organizavimą:

    - sertifikacijos testo atlikimo datas,

    - smulkų visoje arba dalyje suinteresuotos valstybės narės teritorijos klasifikuotų suaugusių galvijų skerdenų aprašymą,

    - statistiniai metodų, taikomų parenkant tyrimų pavyzdį atsižvelgiant į visoje arba dalyje valstybės narės teritorijos paskerstų suaugusių galvijų skerdenų kategoriją, raumeningumo ir riebalų sluoksnio klases, aprašymą,

    - skerdyklos (-ų), kurioje (-se) bus atliktas sertifikacijos testas, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai), testo eigos ir gamybos linijos (-ų) eksploatacijos parametrų, įskaitant apdorojimo greitį per valandą, aprašymą,

    - skerdenų apdorojimo būdo (-ų), kuris (-ie) bus naudojamas (-i) testo metu, aprašymą,

    - automatinio klasifikacijos įtaiso ir jo techninių savybių, ypač įtaiso apsaugos nuo bet kokių manipuliacijų, aprašymą,

    - suinteresuotos valstybės narės paskirtų licenciją turinčių ekspertų, kurie sudarys vertinimo komisiją, sąrašą,

    - nurodyti sertifikacijos testo koordinatorių ir jo techninę kvalifikaciją ir nepriklausomumą patvirtinančius dokumentus,

    - suinteresuotos valstybės narės nepriklausomo organo, paskirto įvertinti sertifikacijos testo rezultatus, pavadinimą ir adresą.

    B. Valstybės narės pateikia šią informaciją apie automatinių klasifikacijos metodų sertifikacijos testo rezultatus:

    - komisijos narių ir koordinatoriaus testo metu užpildytų ir pasirašytų klasifikacijos formų kopiją,

    - sertifikacijos testo metu automatiniais įtaisais gautų ir koordinatoriaus pasirašytų duomenų kopiją,

    - koordinatoriaus ataskaitą apie atliktą sertifikacijos testą, kurioje taip pat įvertinama, kaip buvo laikomasi minimalių sertifikacijos testo reikalavimų ir sąlygų, nurodytų I priede,

    - kiekybinę sertifikacijos testo rezultatų analizę, atliktą vienu iš Komisijos patvirtintų būdų, nurodant kiekvieno komisijos nario pateiktus klasifikacijos rezultatus ir klasifikacijos automatiniais įtaisais rezultatus. Analizei skirti duomenys kaupiami elektroninėse laikmenose Komisijos patvirtintu būdu,

    - automatizuotų klasifikacijos metodų tikslumas nustatomas I priedo 3 dalyje nustatyta tvarka.“

    "

    --------------------------------------------------

    Top