Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32002R1253

2002 m. liepos 11 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1253/2002, iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 800/1999, nustatantį bendras išsamias eksporto grąžinamųjų išmokų sistemos taikymo žemės ūkio produktams taisykles

OL L 183, 2002 7 12, p. 12–21 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 05/08/2009

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2002/1253/oj

32002R1253



Oficialusis leidinys L 183 , 12/07/2002 p. 0012 - 0021


Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1253/2002

2002 m. liepos 11 d.

iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 800/1999, nustatantį bendras išsamias eksporto grąžinamųjų išmokų sistemos taikymo žemės ūkio produktams taisykles

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1992 m. birželio 30 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 1766/92 dėl bendro grūdų rinkos organizavimo [1] su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1666/2000 [2], ypač jo 13 ir 21 straipsnius, bei į atitinkamas kitų reglamentų dėl bendro žemės ūkio produktų rinkų organizavimo nuostatas,

kadangi:

(1) Valstybių narių atliekamo tarptautinių kontrolės ir priežiūros agentūrų (toliau – PA) patvirtinimo ir kontrolės sąlygos šiuo metu yra nustatytos darbiniame Komisijos dokumente, kuris nėra teisiškai įpareigojantis. Savo specialioje ataskaitoje Nr. 7/2001 dėl grąžinamųjų eksporto išmokų [3] Audito Rūmai nurodė tam tikrus pristatymo sistemos, taikomos diferencijuotų grąžinamųjų eksporto išmokų žemės ūkio produktams, kurioje PA vaidina svarbiausią vaidmenį, trūkumus, susijusius su įrodymais. Atsižvelgiant į šios specialios ataskaitos rekomendacijas, reikia PA patvirtinimą ir kontrolę nustatančias sąlygas padaryti teisiškai įpareigojančias, įtraukiant jas į 1999 m. balandžio 15 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 800/1999, nustatantį bendras išsamias eksporto grąžinamųjų išmokų sistemos taikymo žemės ūkio produktams taisykles [4] su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 2299/2001 [5]. Šios sąlygos nustato patvirtinimo suteikimo, sustabdymo ir atšaukimo tvarką, PA išduodamų sertifikatų rūšis ir pavyzdžius, taip pat sertifikavimo reikalavimus.

(2) Taip pat būtina nustatyti veiksmingą sankcijų sistemą, kurią valstybės narės taikytų, jei PA išduotų neteisėtus pristatymo įrodymus.

(3) Šiuo metu nėra priimta bendrų taisyklių, pagal kurias trečiosiose valstybėse įsikūrusios valstybių narių oficialiosios agentūros išduoda iškrovimo sertifikatus. Todėl būtina nustatyti minimalius reikalavimus, kurių turi laikytis šios agentūros, išduodamos papildomus pristatymo įrodymus.

(4) Siekiant sumažinti pristatymo įrodymų pateikimo administravimo naštą, reikia padidinti grąžinamųjų eksporto išmokų sumas, kurioms gauti nereikia pateikti importavimo įrodymų.

(5) Kompetentingoms institucijoms tenka sunki smulkių išmokų administravimo našta. Todėl, siekiant supaprastinti galiojančią tvarką, yra tikslinga nustatyti 100 eurų ribą, iki kurios valstybių narių kompetentingoms institucijoms turi būti suteikta galimybė atsisakyti mokėti tokias grąžinamąsias išmokas.

(6) Tuo pačiu metu Reglamento (EB) Nr. 800/1999 9 straipsnio 1 dalies c punktas turi būti suderintas su pakeista 1993 m. liepos 2 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93, pateikiančio nuostatas, taikomas įgyvendinant Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2913/92, nustatantį Bendrijos muitinės kodeksą [6], su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 444/2002 [7], 912c straipsnio 2 dalimi.

(7) Todėl reikia atitinkamai iš dalies pakeisti Reglamentą (EB) Nr. 800/1999.

(8) Šiame reglamente pateiktos priemonės atitinka visų susijusių vadybos komitetų nuomones,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Reglamentas (EB) Nr. 800/1999 iš dalies keičiamas taip:

1. 9 straipsnio 1 dalies c punktas keičiamas taip:

"c) Kaip alternatyvą b punkte nurodytoms sąlygoms kontrolinės kopijos T5 paskirties vietos valstybė narė arba valstybė narė, kurioje nacionalinis dokumentas naudojamas kaip įrodymas, gali nustatyti, kad kontrolinė kopija T5 ar nacionalinis dokumentas, įrodantis, kad produktai buvo išvežti iš Bendrijos muitų teritorijos, būtų patvirtintas tik pateikus transportavimo dokumentą, kuriame nurodoma galutinė paskirties vieta, esanti už Bendrijos muitų teritorijos ribų.

Tokiu atveju kontrolinės kopijos T5 paskirties vietos valstybės narės arba valstybės narės, kurioje nacionalinis dokumentas naudojamas kaip įrodymas, kompetentingos institucijos kontrolinės kopijos T5 skirsnio "Naudojimo ir (arba) paskirties vietos kontrolė" skiltyje "Pastabos" arba atitinkamoje nacionalinio dokumento skiltyje įrašo vieną iš šių įrašų:

- Documento de transporte con destino fuera de la CE presentado,

- Transportdokument med destination uden for EF forelagt,

- Beförderungspapier mit Bestimmung außerhalb der EG wurde vorgelegt,

- Υποβαλλόμενο έγγραφο μεταφοράς με προορισμό εκτός ΕΚ,

- Transport document indicating a destination outside the customs territory of the Community has been presented,

- Document de transport avec destination hors CE présenté,

- Documento di trasporto con destinazione fuori CE presentato,

- Vervoerdocument voor bestemming buiten EG voorgelegd,

- Documento de transporte com destino fora da CE apresentado,

- Kuljetusasiakirja, jossa ilmoitetaan yhteisön tullialueen ulkopuolinen määräpaikka, on esitetty,

- Transportdokument med slutlig destination utanför gemenskapens tullområde har lagts fram.

Mokėjimo agentūra pasirinktinai tikrina, kaip vykdomos šio punkto nuostatos."

2. 16 straipsnis iš dalies keičiamas taip:

a) 1 dalies b punktas pakeičiamas taip:

"b) iškrovimo ir importavimo sertifikatas, kurį parengė patvirtinta tarptautinės kontrolės ir priežiūros agentūra (toliau – PA) pagal VI priedo III skyriuje nustatytas taisykles ir VII priede pateiktą pavyzdį. Atitinkamame sertifikate turi būti nurodyta muitinės importo dokumento data ir numeris."

b) 2 dalies pirmasis sakinys bei b ir c punktai pakeičiami taip:

"Jeigu eksportuotojas negali gauti dokumento, kurį pasirenka pagal 1 dalies a arba b punktą, net po to, kai imasi tinkamų priemonių, arba jeigu kyla abejonių dėl pateikto dokumento tikrumo ar jo visapusiško tikslumo, įrodant, kad muitinės importo formalumai buvo atlikti, galima pateikti vieną ar daugiau šių dokumentų:"

"b) iškrovimo sertifikatą, kurį išduoda valstybės narės oficiali agentūra, esanti paskirties šalyje arba turinti įgaliojimus šioje šalyje veikti, laikantis VIII priede nustatytų reikalavimų ir nurodyto pavyzdžio, ir kuris taip pat patvirtina, kad produktas buvo išvežtas iš iškrovimo vietos arba kad jis, kiek jai žinoma, bent nebuvo vėliau pakrautas reeksportuoti;

c) iškrovimo sertifikatą, kurį parengė patvirtinta PA, laikantis VI priedo III skyriuje nustatytų taisyklių ir IX priede pateikto pavyzdžio, kuris taip pat patvirtina, kad produktas buvo išvežtas iš iškrovimo vietos arba kad jis, kiek jai žinoma, bent nebuvo vėliau pakrautas reeksportuoti;"

c) 5 dalis netenka galios.

3. Reglamentas papildomas naujais straipsniais nuo 16a iki 16f:

"16a straipsnis

1. PA, ketinanti išduoti 16 straipsnio 1 dalies b punkte ir 2 dalies c punkte nurodytus sertifikatus, turi būti patvirtinta valstybės narės, kurioje yra tos PA buveinės registracijos vieta, kompetentingos institucijos.

2. Jeigu PA įvykdo VI priedo I skyriuje nustatytas sąlygas, jos prašymu ji patvirtinama trejų metų laikotarpiui, kurį galima atnaujinti. Patvirtinimas galioja visose valstybėse narėse.

3. Patvirtinime nurodoma, ar leidimas išduoti 16 straipsnio 1 dalies b punkte ir 2 dalies c punkte nurodytus sertifikatus galioja visur, ar tik tam tikrose trečiosiose valstybėse.

16b straipsnis

1. PA veikia, vadovaudamasi VI priedo II skyriaus 1 punkte nustatytomis taisyklėmis.

Jeigu nesilaikoma vienos ar daugiau tose taisyklėse nustatytų sąlygų, PA patvirtinusi valstybė narė sustabdo patvirtinimą tokiam laikotarpiui, kurio reikia padėčiai ištaisyti.

2. PA patvirtinusioji valstybė narė kontroliuoja PA darbą ir veiklą pagal VI priedo II skyriaus 2 punkte nustatytus reikalavimus.

16c straipsnis

PA patvirtinusios valstybės narės nustato veiksmingą sankcijų sistemą, taikomą tais atvejais, kai patvirtintoji PA išduoda klaidingą sertifikatą.

16d straipsnis

1. PA patvirtinusioji valstybė narė nedelsdama atšaukia patvirtinimą:

- jei PA nebeatitinka VI priedo I skyriuje nustatytų patvirtinimo sąlygų arba

- jei PA pakartotinai ir sistemingai išdavė klaidingus sertifikatus. Šiuo atveju 16c straipsnyje nurodyta sankcija netaikoma.

2. Atsižvelgiant į nustatytų veiklos trūkumų pobūdį, PA patvirtinimas gali būti atšauktas visiškai arba tik tam tikroms PA veiklos sritims.

3. Jeigu valstybė narė atšaukia įmonių grupei priklausančios PA patvirtinimą, valstybės narės, patvirtinusios tai pačiai įmonių grupei priklausančias PA, ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui turi sustabdyti tų PA patvirtinimus, kad galėtų atlikti reikiamus tyrimus, siekiant patikrinti, ar šios PA taip pat neturi trūkumų, nustatytų PA, kurios patvirtinimas buvo atšauktas.

Taikant pirmesnę pastraipą, įmonių grupė apima visas įmones, kurių daugiau kaip 50 % kapitalo tiesiogiai ar netiesiogiai priklauso vienai patronuojančiai įmonei, taip pat ir pačią patronuojančią įmonę.

16e straipsnis

1. Apie PA patvirtinimą valstybės narės praneša Komisijai.

2. Valstybė narė, atšaukusi arba sustabdžiusi patvirtinimą, nedelsdama informuoja kitas valstybes nares ir Komisiją nurodydama trūkumus, dėl kurių patvirtinimas buvo atšauktas arba sustabdytas.

Valstybėms narėms skirti pranešimai siunčiami X priede nurodytoms valstybių narių centrinėms institucijoms.

3. Komisija periodiškai skelbia PA, kurias patvirtino valstybės narės, atnaujintą sąrašą.

16f straipsnis

1. 16 straipsnio 1 dalies b punkte ir 2 dalies c punkte nurodyti sertifikatai, išduoti po patvirtinimo atšaukimo ar sustabdymo dienos, negalioja.

2. Valstybės narės atsisako priimti 16 straipsnio 1 dalies b punkte ir 2 dalies c punkte nurodytus sertifikatus, jeigu randa juose pažeidimų ar trūkumų. Jeigu tokius sertifikatus išdavė kitos valstybės narės patvirtinta PA, pažeidimus nustačiusi valstybė narė praneša apie tai patvirtinimą suteikusiai valstybei narei."

4. 17 straipsnis keičiamas taip:

"17 straipsnis

Valstybės narės gali atleisti eksportuotojus nuo reikalavimo pateikti pagal 16 straipsnį numatytus reikalaujamus įrodymus, išskyrus transportavimo dokumentą, jeigu eksporto deklaracija suteikia teisę gauti grąžinamąją išmoką, kurios diferencijuota dalis yra mažesnė arba lygi:

a) 2400 eurų, jei paskirties trečioji valstybė ar teritorija yra nurodyta IV priede;

b) 12000 eurų, jei paskirties trečioji valstybė ar teritorija nenurodyta IV priede.

Jeigu eksportuotojas dirbtinai suskaido eksporto operaciją, siekdamas išvengti prievolės pateikti pristatymo į paskirties vietą įrodymus, jis netenka teisės į grąžinamąją eksporto išmoką ir grąžina gautą grąžinamąją išmoką, išskyrus atvejus, kai eksportuotojas pateikia 16 straipsnyje nurodytus atitinkamų produktų pristatymo įrodymus."

5. 49 straipsnio 9 dalis keičiama taip:

"9. Valstybės narės gali priimti sprendimą neskirti grąžinamųjų išmokų, jeigu pagal kiekvieną eksporto deklaraciją mokama suma mažesnė ar lygi 100 eurų."

6. Reglamentas papildomas šio reglamento priede pateiktais priedais nuo VI iki X.

2 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja trečią dieną po jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2003 m. sausio 1 d., išskyrus šias išimtis:

a) 1 straipsnio 1 dalis taikoma nuo šio reglamento įsigaliojimo dienos;

b) 1 straipsnio 4 ir 5 dalis taikoma eksporto deklaracijoms, kurios priimtos po šio reglamento įsigaliojimo;

c) PA, kurios iki 2003 m. sausio 1 d. gavo leidimą ne ilgesniam kaip trejų metų laikotarpiui, 16a straipsnio bei VI priedo I skyriaus nuostatos pirmą kartą taikomos tada, kai leidimas turi būti atnaujintas.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2002 m. liepos 11 d.

Komisijos vardu

Franz Fischler

Komisijos narys

[1] OL L 181, 1992 7 1, p. 21.

[2] OL L 193, 2000 7 29, p. 1.

[3] OL C 314, 2001 11 8, p. 1.

[4] OL L 102, 1999 4 17, p. 11.

[5] OL L 308, 2001 11 27, p. 19.

[6] OL L 253, 1993 10 11, p. 1.

[7] OL L 68, 2002 3 12, p. 11.

--------------------------------------------------

PRIEDAS

"

VI PRIEDAS

Valstybių narių atliekamo PA patvirtinimo ir kontrolės reikalavimai

I skyrius

Patvirtinimo reikalavimai

a) PA privalo būti subjektas, kuris turi teisnumą ir turi būti įtrauktas į atsakingosios valstybės narės įmonių registrą.

b) PA steigimo dokumentuose turi būti nurodyta, kad vienas iš jos tikslų yra žemės ūkio produktų kontrolė ir priežiūra tarptautiniu lygiu.

c) PA turi veikti tarptautiniu lygiu, kad visur galėtų atlikti sertifikavimą, steigdama trečiosiose valstybėse dukterines įmones ir (arba) siųsdama savo artimiausiame regioniniame biure ar Bendrijoje esančiame nacionaliniame biure dirbančius inspektorius arba PA tinkamai prižiūrimus vietos atstovus tiesiogiai dalyvauti iškrovimo operacijose.

Daugiau kaip pusė ankstesnėje pastraipoje nurodytų dukterinių įmonių kapitalo turi priklausyti PA. Tačiau jeigu nacionaliniai atitinkamos trečiosios valstybės įstatymai leidžia užsienio subjektams turėti tik 50 % arba mažiau kaip 50 % kapitalo, ankstesnės pastraipos nuostatoms įgyvendinti pakanka veiksmingos dukterinės įmonės kontrolės. Šią kontrolę įrodo atitinkamos priemonės, pavyzdžiui, pasirašytos valdymo sutartys, direktorių valdybos ir aukščiausios vadovybės sudėtis ar panašūs susitarimai.

d) PA turi būti patyrusi žemės ūkio ir maisto produktų kontrolės ir priežiūros srityje. Ši patirtis patvirtinama pateikus įrodymus, susijusius su per paskutinius trejus metus atliktais ar šiuo metu atliekamais patikrinimais. Tokiuose dokumentuose turi būti pateikta informacija apie atliktų patikrinimų rūšį (jų pobūdį, produktų kiekį, patikrinimo vietą ir t. t.) bei institucijų ar įmonių, galinčių suteikti informacijos apie pareiškėją, pavadinimai ir adresai.

e) PA turi įvykdyti reikalavimus, nurodytus EN 45011 standarto 4.1.1, 4.1.2, 4.1.4, 4.2 nuo a iki p, 4.4, 4.5, 4.7, 4.8.1 nuo b iki f, 4.8.2, 4.9.1, 4.10, 5, 7 ir 9.4 punktuose.

f) PA finansinė būklė (kapitalas, apyvarta ir t. t.) turi būti gera. Pateikiami geros finansinės būklės įrodymai, taip pat agentūros paskutinių trejų metų metinės finansinės ataskaitos, įskaitant balansą bei pelno (nuostolių) ataskaitą, ir, jeigu to reikalauja įstatymai, auditorių bei valdybos ataskaitos.

g) PA organizacinėje valdymo struktūroje turi būti "vidaus audito skyrius", atsakingas už pagalbą nacionalinėms institucijoms, kurios kontroliuoja ir tikrina patvirtintas PA.

II skyrius

1. PA įsipareigojimai vykdant veiklą

Išduodamos pristatymo sertifikatus, patvirtintos PA turi veikti atsakingai ir profesionaliai.

Vykdydamos savo veiklą patvirtintos PA turi atitikti šiuos kriterijus:

a) jos turi atlikti visus galimus patikrinimus, siekdamos nustatyti sertifikatuose nurodytų produktų tapatybę ir svorį;

b) PA vadovybė turi tinkamai prižiūrėti bendrovės darbuotojų trečiosiose paskirties valstybėse atliekamus patikrinimus;

c) PA turi saugoti kiekvieno išduoto sertifikato bylą, kurioje pateikiami tyrimo darbų, atliktų norint pagrįsti sertifikate surašytas išvadas, įrodymai (atlikta kiekybinė kontrolė ir dokumentų patikrinimai). Išduotų sertifikatų bylos turi būti saugomos penkerius metus;

d) iškrovimo operacijas tikrina tinkamos kvalifikacijos nuolatiniai patvirtintų PA darbuotojai arba paskirties valstybėje įsikūrę ar veikiantys vietos atstovai arba siunčiami savi darbuotojai iš regioninių biurų arba Bendrijos nacionalinio biuro. Vietos atstovų veiklą turi nuolat prižiūrėti tinkamos kvalifikacijos nuolatiniai PA darbuotojai.

2. PA veiklos kontrolė

2.1. Valstybės narės yra atsakingos už PA atliekamo sertifikavimo teisingumo ir tinkamumo patikrinimus.

Prieš atnaujindamos patvirtinimą trejiems metams, nacionalinės valdžios institucijos surengia patikrinimo vizitą registruotoje PA buveinėje.

Kai yra pagrįstų abejonių dėl konkrečios PA parengtų sertifikatų kokybės ir tikslumo, kompetentinga institucija atlieka pasirinktinį patikrinimą registruotoje bendrovės buveinėje siekdama patikrinti, ar tinkamai taikomos šiame priede nustatytos taisyklės.

Tikrindamos PA valstybės narės ypatingą dėmesį teikia PA vykdomos veiklos darbo metodikai ir veiklos tvarkai, taip pat nagrinėja atsitiktinai pasirinktas mokėjimo agentūrai dėl grąžinamųjų išmokų mokėjimo pateiktų sertifikatų bylas.

Valstybės narės gali samdyti nepriklausomus auditorius iš šalies PA kontrolei atlikti pagal šiame priede nustatytą tvarką.

Valstybės narės gali imtis bet kokių kitų priemonių, kurios, jų manymu, yra būtinos tinkamai PA kontrolei.

2.2. Tikrindamos grąžinamųjų eksporto išmokų paraiškas, prie kurių pridėti PA sertifikatai, valstybių narių valdžios institucijos ypač turi atkreipti dėmesį į šiuos sertifikavimo aspektus:

a) reikalauti, kad sertifikatuose būtų nurodyti atlikti darbai, ir įsitikinti, kad aprašytas darbas buvo pakankamas pagrįsti sertifikate pateiktas išvadas;

b) išsiaiškinti kiekvieną pateiktų sertifikatų netinkamumo atvejį;

c) reikalauti, kad sertifikatai būtų išduodami per tinkamą laikotarPA atsižvelgiant į kiekvieną konkretų atvejį.

III skyrius

1. Patvirtintų PA išduotuose sertifikatuose pateikiama ne tik atitinkama informacija, būtina konkrečioms prekėms ar konkrečiai siuntai identifikuoti, bei informacija apie transporto priemonę, pristatymo ir iškrovimo datas, bet ir kontrolės bei metodikos, taikytos tikrinant sertifikuotų produktų tapatybę ir svorį, aprašymas.

PA kontrolė ir patikrinimai turi būti atliekami iškrovimo metu, kai tvarkomi muitinės importo formalumai arba vėliau. Tačiau išimtiniais ir tinkamai pagrįstais atvejais sertifikatams išduoti reikalinga kontrolė ir patikrinimas gali būti atliekami per šešis mėnesius nuo prekių iškrovimo dienos, o sertifikate turi būti aprašyti faktų patikrinimo veiksmai.

2. Išduodant iškrovimo ir importavimo sertifikatus (16 straipsnio 1 dalies b punktas) taip pat reikia įsitikinti, kad prekių atžvilgiu buvo atlikti galutinio importavimo muitinės formalumai. Šiuo patikrinimu reikia nustatyti aiškų ryšį tarp atitinkamo muitinės importo dokumento ar muitinės formalumo ir atitinkamos importo operacijos.

3. Patvirtintos PA yra nepriklausomos nuo šalių, kurios susijusios su tikrinamu sandoriu. Nei konkretaus sandorio kontrolę atliekanti PA, nei tai pačiai grupei priklausanti dukterinė įmonė negali dalyvauti šiuose veiksmuose kaip eksportuotojas, muitinės tarpininkas, vežėjas, gavėjas, sandėlio valdytojas ar koks nors kitas asmuo, dėl kurio veiksmų gali atsirasti interesų konfliktas.

VII PRIEDAS

Iškrovimo ir importavimo sertifikatas, nurodytas 16 straipsnio 1 dalies b punkte

+++++ TIFF +++++

VIII PRIEDAS

Reikalavimai, kurių turi laikytis trečiosiose valstybėse įsteigtos valstybių narių oficialiosios agentūros, taikydamos 16 straipsnio 2 dalies b punkto nuostatas

1. Oficialioji agentūra nusprendžia išduoti iškrovimo sertifikatą, remdamasi vienu ar keliais žemiau išvardytais dokumentais:

- muitinės importo dokumentais, įskaitant kompiuterio išrašus, jei jie tokiais pripažįstami,

- nacionalinio uosto dokumentais arba kitais oficialiosios institucijos išduotais dokumentais,

- kapitono ar transporto bendrovės deklaracijomis,

- kitų importuotojo pateiktų pristatymo dokumentų formomis.

2. Valstybių narių oficialiųjų agentūrų išduotuose iškrovimo sertifikatuose rašomas toks tekstas:

Patvirtiname, kad … (prekių aprašymas, kiekis ir pakuotės identifikavimas) buvo iškrauta … (iškrovimo vieta arba miesto pavadinimas) … (iškrovimo data).

Taip pat patvirtiname, kad produktai buvo išvežti iš jų iškrovimo vietos arba, kiek agentūrai yra žinoma, produktai bent jau nebuvo vėliau iš naujo pakrauti reeksportuoti.

Sertifikatas išduotas šių dokumentų pagrindu:

(pateiktų dokumentų, kurių pagrindu agentūra išdavė sertifikatą, sąrašas)

Pasirašymo data ir vieta, oficialiosios agentūros parašas ir antspaudas.

3. Iškrovimo sertifikatus išduodanti oficialioji agentūra saugo visų išduotų sertifikatų registrą ir bylas, kuriose įrašoma, kokiais dokumentais remiantis sertifikatai buvo išduoti.

IX PRIEDAS

Iškrovimo sertifikatas, nurodytas 16 straipsnio 2 dalies c punkte

+++++ TIFF +++++

X PRIEDAS

16e straipsnyje nurodytų valstybių narių centrinių institucijų sąrašas

Valstybė narė | Centrinė institucija |

Belgija | Bureau d'Intervention et de Restitution Belge (BIRB) Belgisch Interventie- en Restitutiebureau (BIRB) |

Prancūzija | Commission interministérielle d'agrément (CIA) des sociétés de contrôle et de surveillance – Direction générale des douanes et droits indirects (DGDDI) |

Liuksemburgas | Ministère de l'Agriculture, de la Viticulture et du Développement rural |

Graikija | Ministère de l'Agriculture – OPEKEPE |

Ispanija | Ministerio de Agricultura, Pesca y Alimentación – Fondo Español de Garantía Agraria (FEGA) |

Portugalija | Ministério da Agricultura, do Desenvolvimento Rural e das Pescas |

Italija | Agenzia delle Dogane – Servizio Autonomo Interventi Settore Agricolo (SAISA) |

Danija | Ministeriet for Fødevarer, Landbrug og Fiskeri – Direktoratet for FødevareErhverv |

Airija | Department of Agriculture and Food |

Jungtinė Karalystė | Rural Payments Agency (RPA) |

Vokietija | Bundesministerium der Finanzen – Hauptzollamt Hamburg-Jonas |

Nyderlandai | Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij |

Austrija | Bundesministerium für Finanzen |

Suomija | Ministry of Agriculture and Forestry |

Švedija | Swedish Board of Agriculture |

"

--------------------------------------------------

Top