Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 22006D0186

    2006/186/EB: 2005 m. liepos 20 d. AKR ir EB Ambasadorių komiteto sprendimas Nr. 8/2005, dėl Įmonių plėtojimo centro statuto ir darbo tvarkos taisyklių

    OL L 66, 2006 3 8, p. 16–20 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/186/oj

    8.3.2006   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 66/16


    AKR IR EB AMBASADORIŲ KOMITETO SPRENDIMAS Nr. 8/2005

    2005 m. liepos 20 d.

    dėl Įmonių plėtojimo centro statuto ir darbo tvarkos taisyklių

    (2006/186/EB)

    AKR IR EB AMBASADORIŲ KOMITETAS,

    atsižvelgdamas į 2000 m. birželio 23 d. Kotonu pasirašytą Afrikos, Karibų jūros bei Ramiojo vandenyno grupės valstybių ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių partnerystės susitarimą (1) (toliau – Susitarimas), ypač į jo III priedo 2 straipsnio 6 dalies a punktą,

    atsižvelgdamas į 2000 m. rugsėjo 12 d. Taryboje posėdžiavusių valstybių narių vyriausybių atstovų pasirašytą vidaus susitarimą dėl Bendrijos pagalbos finansavimo ir administravimo pagal prie Susitarimo pridėtą finansinį protokolą,

    kadangi:

    (1)

    Pagal Susitarimo III priedo 2 straipsnio 6 dalį reikalaujama, kad pasirašius šį Susitarimą Ambasadorių komitetas nustatytų Įmonių plėtojimo centro (toliau – Centras), įskaitant jo priežiūros organus, statutą ir darbo tvarkos taisykles.

    (2)

    Pagal Susitarimo 2 protokolo dėl imunitetų ir privilegijų 1 straipsnio antrą pastraipą tokie privilegijos ir imunitetai taikomi ir Centro darbuotojams.

    (3)

    Pagal Susitarimo III priedo 2 straipsnio 6 dalies a punktą reikėtų įsteigti Vykdomąją valdybą – Centro priežiūros organą,

    NUSPRENDĖ:

    1 straipsnis

    Dalykas

    1.   Centras, kaip apibrėžta Susitarimo III priede, yra jungtinė AKR ir EB techninio pobūdžio institucija. Jis yra juridinis asmuo ir visose Susitarimo Šalyse naudojasi plačiausiu teisnumu, suteikiamu tokiems pat juridiniams asmenims.

    2.   Centro darbuotojai naudojasi įprastomis privilegijomis, imunitetais ir priemonėmis, numatytomis 2 protokole dėl privilegijų ir imunitetų bei prie Susitarimo pridėtose VI ir VII deklaracijose.

    3.   Centras yra pelno nesiekianti institucija. Jo būstinė yra Briuselyje, o decentralizuoti skyriai – kiekviename AKR regione, kaip savo nuožiūra nustato Vykdomoji valdyba.

    2 straipsnis

    Tikslai

    1.   Centras veikia vadovaudamasis Susitarimo nuostatomis ir principais. Jis siekia Susitarimo III priedo 2 straipsnyje nurodytų tikslų.

    2.   Centras išsamiau apibrėžia šiuos tikslus veiklos gairių dokumente.

    3 straipsnis

    Institucijų bendradarbiavimas

    1.   Centro bendradarbiavimas su kitomis institucijomis grindžiamas koordinavimo, papildomumo ir pridėtinės vertės principais visų privataus sektoriaus plėtros iniciatyvų, kurių imasi viešieji ar privatūs subjektai, atžvilgiu. Atlikdamas jam pavestas užduotis, Centras taiko atranką.

    2.   Šalys ar regionai gali prašyti Centro padėti parengti ir vykdyti su privačiu sektoriumi susijusias nacionalines ar regionines preliminarias programas.

    3.   Centro galima prašyti vykdyti su AKR šalimis susijusias specialias programas, kurių imasi Europos Bendrijų Komisija (toliau – Komisija), bei vadovauti arba kartu su kitais bendrai vadovauti tokioms programoms.

    4 straipsnis

    Finansavimas

    1.   Centras finansuojamas iš Europos plėtros fondo (EPF), kaip nustatyta Susitarimo I priede numatytame finansiniame protokole, bei iš savo pajamų šaltinių, kaip nustatyta Centro finansiniame reglamente.

    2.   Centras į savo biudžetą iš kitų šalių gali gauti papildomas lėšas, kurios naudojamos siekiant Susitarime bei Centro parengtoje strategijoje nustatytų tikslų.

    3.   Siekdamas savo tikslų Centras gali trečiųjų šalių vardu tvarkyti lėšas, skirtas Susitarime numatytai veiklai, teikiančiai naudą III priede nurodytoms šalims, vykdyti.

    5 straipsnis

    Ambasadorių komitetas

    1.   Susitarimo III priedo 2 straipsnio 6 dalyje nustatyta:

    „Ambasadorių komitetas – tai Centro priežiūros institucija. Pasirašius šį Susitarimą jis:

    a)

    nustato Centro, įskaitant jo priežiūros organų, statutą ir darbo tvarkos taisykles;

    b)

    nustato personalo darbo taisykles, finansinius ir tarnybos nuostatus;

    c)

    prižiūri Centro organų darbą ir

    d)

    nustato veiklos taisykles ir Centro biudžeto patvirtinimo tvarką.“.

    2.   Vykdomosios valdybos pasiūlymu Komitetas patvirtina bendrą Centro strategiją.

    6 straipsnis

    Organai

    Centro priežiūros organai – Vykdomoji valdyba ir administracija.

    7 straipsnis

    Administracija

    1.   Centrui vadovauja direktorius. Direktoriui padeda direktoriaus pavaduotojas, kuris yra atskaitingas direktoriui bei vykdo operatyvines užduotis.

    Direktorius ir direktoriaus pavaduotojas priimami į darbą atsižvelgiant į jų turimus vadovavimo įgūdžius bei profesinį pajėgumą vykdyti Susitarime, ypač jo III priedo 2 straipsnyje, Centrui nustatytus tikslus ir pavestas užduotis.

    2.   Direktorių ir direktoriaus pavaduotoją skiria AKR ir EB Ambasadorių komitetas (toliau – Komitetas) pagal iš anksto Komiteto patvirtintą procedūrą ir pareigybių aprašymus. Direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo kadencija sutampa su EPF finansinio protokolo penkerių metų galiojimu. Jų kadencija yra ne ilgesnė kaip penkeri metai ir ji nėra atnaujinama. Direktoriaus ir direktoriaus pareigas pakaitomis eina AKR ir ES piliečiai.

    3.   Komiteto pirmininkai pasirašo raštus, kuriais skiriami direktorius ir direktoriaus pavaduotojas.

    4.   Direktorius 7 straipsnyje nustatyta tvarka teikia ataskaitas Centro Vykdomajai valdybai.

    5.   Prireikus ir tik baigus Tarnybos nuostatuose nustatytą procedūrą, Vykdomoji valdyba tinkamai pagrįstu pasiūlymu gali siūlyti Komitetui atleisti direktorių.

    6.   Prireikus ir tik baigus Tarnybos nuostatuose nustatytą procedūrą, remdamasi direktoriaus pasiūlymu Vykdomoji valdyba tinkamai pagrįstu pasiūlymu gali siūlyti Komitetui atleisti direktoriaus pavaduotoją. Vykdomoji valdyba taip pat gali inicijuoti direktoriaus pavaduotojo atleidimo procedūrą ir be išankstinio direktoriaus pasiūlymo.

    8 straipsnis

    Direktoriaus pareigos

    1.   Direktorius atsako už Centro atstovavimą teisiniais ir instituciniais klausimais bei atsako už Centro įgaliojimų ir užduočių vykdymą, kaip apibrėžta Susitarime ir jo III priede.

    2.   Direktorius atsakingas už tai, kad Vykdomajai valdybai patvirtinti būtų pateiktos:

    metinės ir daugiametės veiklos programos,

    Centro metinis biudžetas,

    metinės ataskaitos,

    organizacinė struktūra, personalo politika ir organizacinė schema.

    3.   Direktorius atsakingas už metinės finansinės atskaitomybės pateikimą Vykdomajai valdybai priimti ir jų perdavimą Komitetui galutinai patvirtinti. Komitetas patvirtina, kad direktorius įvykdė metinius biudžetus.

    4.   Direktorius nustato Centro vidines veiklos procedūras ir apie jas praneša Vykdomajai valdybai.

    9 straipsnis

    Vykdomoji valdyba

    1.   Vykdomąją valdybą – pagal Susitarimo III priedo 2 straipsnio 6 dalies a punktą ir 7 dalį sukurtą priežiūros organą – sudaro šeši privataus sektoriaus nariai, iš kurių trys yra AKR piliečiai, o kiti trys – Europos Sąjungos piliečiai.

    Šešis narius pagal savo nustatytas procedūras skiria Komitetas ne ilgesniam kaip penkerių metų laikotarpiui, padėtį peržiūrint šio laikotarpio viduryje.

    2.   Vykdomosios valdybos posėdžiuose gali dalyvauti Komisijos, Europos Sąjungos Tarybos Generalinio sekretoriato, AKR sekretoriato, Europos investicijų banko stebėtojai ir AKR regioninės organizacijos atstovas, turintys patvirtintos patirties privačių įmonių sektoriuje.

    3.   Vykdomosios valdybos nariai pagal savo darbo tvarkos taisykles ne ilgesniam kaip penkerių metų laikotarpiui renka pirmininką ir pirmininko pavaduotoją. Pirmininkauja šalis (AKR ar EB), kuri neužima Centro direktoriaus pareigų.

    4.   Vykdomoji valdyba priima sprendimus pagal savo darbo tvarkos taisykles paprasta dalyvaujančių arba atstovaujamų narių balsų dauguma. Kiekvienas narys turi vieną balsą.

    5.   Balsams pasiskirsčius vienodai, pirmininkas turi lemiamą balsą.

    6.   Kiekvienas posėdis protokoluojamas; protokolai yra konfidencialūs.

    7.   Vykdomosios valdybos nariai, net ir nutraukę tarnybą, privalo neatskleisti informacijos, kuri laikoma profesine paslaptimi. Jie nesiekia gauti trečiųjų šalių nurodymų ir jų nepriima.

    Vykdomoji valdyba priima savo darbo tvarkos taisykles.

    10 straipsnis

    Vykdomosios valdybos nariai

    1.   Vykdomosios valdybos nariais skiriami asmenys, turintys pripažintą reputaciją ir gilias žinias apie AKR ir ES vystomojo bendradarbiavimo klausimus ir tikslus bei pagal Susitarimą sukurtą mechanizmą ir priemones.

    2.   Nariai turi turėti patvirtintos patirties privačių įmonių sektoriuje. Jie vykdo savo veiklą laikydamiesi savo įsipareigojimų ir Centro tikslų.

    3.   Nariai turi turėti gilias anglų ar prancūzų kalbos žinias.

    4.   Vykdomosios valdybos nario pareigos nesuderinamos su jokia kita veikla, už kurią moka Centras.

    5.   Įmonės, kuriose Vykdomosios valdybos nariai turi akcijų, negali dalyvauti Centro finansuojamose programose ir veikloje.

    11 straipsnis

    Vykdomosios valdybos užduotys

    1.   Vykdomoji valdyba atidžiai prižiūri Centro veiklą. Iki keturių kartų per metus ji susirenka į eilinius posėdžius. Ji taip pat gali susirinkti, kai tai būtina jos užduotims vykdyti, Komiteto ar pirmininko iniciatyva arba Centro direktoriaus prašymu.

    2.   Vykdomoji valdyba:

    a)

    pataria ir padeda direktoriui vadovauti Centrui bei prižiūri, kad Komiteto nustatytos taisyklės ir iškelti tikslai būtų tinkamai įgyvendinami;

    b)

    Centro direktoriaus pasiūlymu:

    1)

    priima Centro bendrą strategiją, kuri teikiama tvirtinti Komitetui;

    2)

    patvirtina metines ir daugiametes veiklos programas;

    3)

    patvirtina organizacinę struktūrą, personalo politiką ir organizacinę schemą;

    4)

    patvirtina naujų darbuotojų priėmimą ir atnaujina, pratęsia arba nutraukia esamų darbuotojų sutartis;

    5)

    priima Centro metinius biudžetus, kurie teikiami tvirtinti Komitetui;

    6)

    priima metinę finansinę atskaitomybę, kuri teikiama tvirtinti Komitetui, ir

    7)

    patvirtina metines ataskaitas ir perduoda jas Komitetui, kuris tikrina, ar Centro veikla atitinka Susitarime jam nustatytus tikslus ir patvirtintą bendrą strategiją;

    c)

    prireikus praneša Komitetui apie kitus svarbius klausimus, kylančius vykdant jos užduotis.

    3.   Vykdomoji valdyba perduoda metinę finansinę atskaitomybę Komitetui galutinai patvirtinti. Komitetas patvirtina, kad direktorius įvykdė metinius biudžetus.

    4.   Centro direktorius Vykdomosios valdybos veikloje dalyvauja kaip patarėjas. Centras Vykdomajai valdybai teikia sekretoriato paslaugas.

    5.   Vykdomoji valdyba gali kviesti kitus Centro administracijos narius ar darbuotojus ir (arba) išorės ekspertus pateikti nuomonę specifiniais klausimais.

    6.   Vykdomoji valdyba atskaitinga Komitetui.

    7.   Vykdomoji valdyba konkurso, kuriame dalyvauja ne mažiau kaip trys bendrovės, būdu parenka tarptautinę reputaciją turinčią profesionalią audito įmonę trejų finansinių metų laikotarpiui. Ta įmonė tikrina, ar finansinė atskaitomybė parengta pagal tarptautinius apskaitos standartus ir ar ji tiksliai atspindi Centro finansinę padėtį. Ji taip pat konstatuoja, ar Centro lėšos buvo patikimai valdomos.

    12 straipsnis

    AKR valstybės, valstybės narės ir Bendrija atitinkamai pagal savo kompetenciją turi imtis priemonių, būtinų šiam sprendimui įgyvendinti.

    13 straipsnis

    Įsigaliojimas

    Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

    Priimta Briuselyje, 2005 m. liepos 20 d.

    AKR ir EB Ambasadorių komiteto vardu

    Pirmininkas

    F. J. WAHNON FERREIRA


    (1)  OL L 317, 2000 12 15, p. 3. Susitarimas su pakeitimais, padarytais AKR ir EB Ministrų Tarybos sprendimu Nr. 1/2003 (OL L 141, 2003 6 7, p. 25).


    Top