EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010R1225

A Tanács 1225/2010/EU rendelete ( 2010. december 13. ) az uniós hajók egyes mélytengeri halfajok állományaira vonatkozó halászati lehetőségeinek a 2011. és 2012. évre történő meghatározásáról

HL L 336., 2010.12.21, p. 1–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 22/12/2010

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2010/1225/oj

21.12.2010   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 336/1


A TANÁCS 1225/2010/EU RENDELETE

(2010. december 13.)

az uniós hajók egyes mélytengeri halfajok állományaira vonatkozó halászati lehetőségeinek a 2011. és 2012. évre történő meghatározásáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 43. cikke (3) bekezdésére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

mivel:

(1)

A Szerződés 43. cikke (3) bekezdésének megfelelően a Tanács a Bizottság javaslata alapján intézkedéseket fogad el a halászati lehetőségek meghatározására és elosztására vonatkozóan.

(2)

A halászati erőforrások közös halászati politika alapján történő védelméről és fenntartható kiaknázásáról szóló, 2002. december 20-i 2371/2002/EK tanácsi rendelet (1) előírja, hogy a vizekhez és erőforrásokhoz való hozzájutást és a halászati tevékenységek fenntartható végzését szabályozó intézkedéseket a rendelkezésre álló tudományos, műszaki és gazdasági szakvélemények és különösen a Halászati Tudományos, Műszaki és Gazdasági Bizottság (HTMGB) által összeállított jelentések figyelembevételével kell meghozni.

(3)

A Tanács feladata, hogy halászati tevékenységenként vagy tevékenységcsoportonként intézkedéseket fogadjon el a halászati lehetőségek meghatározására és elosztására vonatkozóan, beleértve – adott esetben – bizonyos, azokkal funkcionálisan összefüggő feltételeket is. A halászati lehetőségeket úgy kell elosztani a tagállamok között, hogy az minden tagállamnak viszonylag stabil halászati tevékenységet biztosítson valamennyi állomány, illetve halászat tekintetében, és kellően figyelembe vegye a közös halászati politikának a 2371/2002/EK rendeletben meghatározott célkitűzéseit.

(4)

A teljes kifogható mennyiségeket a rendelkezésre álló tudományos szakvélemények alapján, a biológiai és a társadalmi-gazdasági vonatkozások figyelembevételével kell megállapítani, biztosítva eközben a halászati ágazatok közötti méltányos bánásmódot, továbbá figyelemmel az érdekelt felekkel folytatott konzultációk során megfogalmazott véleményekre, különös tekintettel a halászati és akvakultúra-ágazati tanácsadó bizottság és az érintett regionális tanácsadó testületek véleményére.

(5)

A halászati lehetőségeknek összhangban kell lenniük a nemzetközi megállapodásokkal és a nemzetközileg elfogadott elvekkel – ilyenek például a kizárólagos gazdasági övezeteken túlnyúló állományok, valamint a hosszú távon vándorló halállományok védelmére és kezelésére vonatkozó 1995. évi ENSZ-megállapodás (2) és a nyílt tengeren folytatott mélytengeri halászat kezelésére vonatkozó 2008. évi nemzetközi ENSZ FAO-iránymutatások –, amelyek szerint a szabályozó hatóságoknak különösen óvatosan kell eljárniuk olyan esetekben, amikor a rendelkezésre álló információ bizonytalan, nem megbízható vagy nem megfelelő. A megfelelő tudományos információk hiányára mindenestre nem lehet hivatkozni a védelmi és gazdálkodási intézkedések elhalasztásának vagy elmulasztásának okaként.

(6)

A Nemzetközi Tengerkutatási Tanács (ICES) (3) és a HTMGB (4) által kibocsátott legutóbbi szakvélemények kiemelik, hogy a mélytengeri állományok többségének halászata nem fenntartható, valamint hogy a szóban forgó állományok fenntarthatóságának biztosítása érdekében a rájuk vonatkozó halászati lehetőségeket mindaddig csökkenteni kell, amíg az állományok állapotának alakulása nem mutat pozitív tendenciát. Szakvéleményében az ICES az atlanti tükörhal célzott halászatának betiltását javasolta.

(7)

A mélytengeri cápák vonatkozásában a kereskedelmi szempontból legértékesebb fajok állományai kimerítettnek tekinthetők, ezért célzott halászatuk nem engedélyezhető. Amíg a szelektivitás fokozására irányuló projektek révén vagy más technikai úton nem kerül megállapításra az elkerülhetetlen járulékos fogások mennyisége, nem engedélyezhető a járulékos fogások kirakodása.

(8)

A mélytengeri állományok halászatára vonatkozó különleges hozzáférési követelmények és kapcsolódó feltételek megállapításáról szóló, 2002. december 16-i 2347/2002/EK tanácsi rendelet (5) I. mellékletében meghatározott mélytengeri fajokra vonatkozó halászati lehetőségek megállapítására kétévente kerül sor. Ez alól azonban kivételt képeznek az aranylazac állományai és a kék menyhal célzott halászata, amelyek tekintetében a halászati lehetőségek a Norvégiával évenként folytatott tárgyalások eredményétől függenek. A szóban forgó állományokra vonatkozó halászati lehetőségeket ezért egy – a halászati lehetőségek meghatározására vonatkozó – másik éves rendeletben kell megállapítani.

(9)

A teljes kifogható mennyiség és kvóták éves kezelésére vonatkozó kiegészítő feltételek bevezetéséről szóló, 1996. május 6-i 847/96/EK tanácsi rendelettel (6) összhangban meg kell határozni az e cikkben említett különböző intézkedések hatálya alá tartozó állományokat.

(10)

Az uniós halászok megélhetésének biztosítása érdekében fontos, hogy a halászat 2011. január 1-jén megkezdődhessen,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Tárgy

Ez a rendelet a 2011. és 2012. évre meghatározza az uniós vizeken, illetve egyes, fogási korlátozások hatálya alá tartozó, Unión kívüli vizeken tartózkodó uniós hajókra bizonyos mélytengeri halfajok állományai tekintetében alkalmazandó éves halászati lehetőségeket.

2. cikk

Fogalommeghatározások

(1)   E rendelet alkalmazásában a következő fogalommeghatározásokat kell alkalmazni:

a)   „uniós hajók”: tagállami lobogó alatt közlekedő és az Unióban lajstromba vett halászhajók;

b)   „uniós vizek”: a tagállamok felségterületéhez vagy joghatósága alá tartozó vizek, kivéve a Szerződés II. mellékletében említett területekkel szomszédos vizeket;

c)   „teljes kifogható mennyiség” („TAC”): az egyes állományokból évente kifogható és kirakodható mennyiség;

d)   „kvóta”: a teljes kifogható mennyiségnek az Unió, valamely tagállam vagy egy harmadik ország részére kiosztott hányada;

e)   „nemzetközi vizek”: az egyes államok felségterületén vagy joghatóságán kívüli vizek.

(2)   E rendelet alkalmazásában a következő övezetre vonatkozó meghatározásokat kell alkalmazni:

a)   „ICES-övezetek” (ICES, Nemzetközi Tengerkutatási Tanács): az Atlanti-óceán északkeleti részén halászatot folytató tagállamok névleges fogási statisztikájának benyújtásáról szóló, 2009. március 11-i 218/2009/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (7) meghatározása szerinti övezetek;

b)   „CECAF-övezetek” (CECAF, Kelet-közép-atlanti-óceán, azaz a FAO 34. fő halászati övezete): az Atlanti-óceán északi részén kívüli egyes területeken halászatot folytató tagállamok által a névleges fogási statisztikák benyújtásáról szóló, 2009. március 11-i 216/2009/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (8) fogalommeghatározása szerinti övezetek.

3. cikk

A teljes kifogható mennyiségek és elosztásuk

Az uniós hajók által az uniós vizeken, illetve egyes, Unión kívüli vizeken kifogott mélytengeri fajokra vonatkozó teljes kifogható mennyiségeket, azoknak a tagállamok közötti elosztását, valamint – adott esetben – az azokkal funkcionálisan összefüggő feltételeket a melléklet állapítja meg.

4. cikk

Az elosztásra vonatkozó különös rendelkezések

A mellékletben meghatározott halászati lehetőségek tagállamok közötti elosztása nem érinti:

a)

a 2371/2002/EK rendelet 20. cikkének (5) bekezdése alapján végrehajtott cseréket;

b)

a közös halászati politika szabályainak betartását biztosító közösségi ellenőrző rendszer létrehozásáról szóló, 2009. november 20-i 1224/2009/EK tanácsi rendelet (9) 37. cikke, illetve a közösségi halászhajók közösségi vizeken kívül folytatott halászati tevékenységeinek engedélyezéséről és a harmadik országok hajóinak közösségi vizekhez való hozzáféréséről szóló, 2008. szeptember 29-i 1006/2008/EK tanácsi rendelet (10) 10. cikkének (4) bekezdése szerinti levonásokat és újraelosztásokat;

c)

a 847/96/EK rendelet 3. cikke alapján megengedett további kirakodásokat;

d)

a 847/96/EK rendelet 4. cikkének megfelelően visszatartott mennyiségeket;

e)

az 1224/2009/EK rendelet 105. és 107. cikke alapján végrehajtott levonásokat.

5. cikk

Kapcsolat a 847/96/EK rendelettel

A 847/96/EK rendelet alkalmazásában az e rendelet mellékletében foglalt valamennyi kvóta analitikai kvótának tekintendő.

6. cikk

A fogások és járulékos fogások kirakodásának feltételei

Az olyan állományból fogott halak, amelyre a halászati lehetőségeket e rendelet határozza meg, csak abban az esetben tarthatók a hajón vagy rakodhatók ki, ha azokat egy olyan tagállam valamely hajója halászta, amely nem merítette ki a számára megállapított kvótát.

7. cikk

Hatálybalépés

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

Ezt a rendeletet 2011. január 1-jétől kell alkalmazni.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2010. december 13-án.

a Tanács részéről

az elnök

K. PEETERS


(1)  HL L 358., 2002.12.31., 59. o.

(2)  Megállapodás az Egyesült Nemzetek Szervezetének 1982. december 10-i tengerjogi egyezményében foglalt, a kizárólagos gazdasági övezeteken túlnyúló állományok és a hosszú távon vándorló halállományok védelméről és kezeléséről szóló rendelkezések végrehajtásáról (HL L 189., 1998.7.3., 16. o.).

(3)  Az ICES tanácsadó bizottságának a széles körben elterjedt és vándorló állományokról szóló jelentése, 9. kötet, 2010. június.

(4)  JRC, Tudományos és technológiai tárgyú jelentések, a 2011-re vonatkozó tudományos szakvélemény felülvizsgálata, 2. rész, 2010. július.

(5)  HL L 351., 2002.12.28., 6. o.

(6)  HL L 115., 1996.5.9., 3. o.

(7)  HL L 87., 2009.3.31., 70. o.

(8)  HL L 87., 2009.3.31., 1. o.

(9)  HL L 343., 2009.12.22., 1. o.

(10)  HL L 286., 2008.10.29., 33. o.


MELLÉKLET

Eltérő rendelkezés hiányában a halászati övezetekre vonatkozó utalást ICES-övezetekre való utalásként kell értelmezni.

1.   RÉSZ

A fajok és fajcsoportok meghatározása

1.

Az e melléklet 2. részében foglalt jegyzékben a halállományokra a fajok latin nevének betűrendjében történik utalás. A mélytengeri cápák azonban a lista elején szerepelnek. A következő táblázat e rendelet alkalmazásában a fajok latin neve és közönséges neve közötti megfeleléseket tartalmazza:

Közönséges név

Tudományos név

Fekete abroncshal

Aphanopus carbo

Tízujjú nyálkásfejűhalak

Beryx spp.

Gránátoshal

Coryphaenoides rupestris

Atlanti tükörhal

Hoplostethus atlanticus

Kék menyhal

Molva dypterygia

Nagyszemű vörösdurbincs

Pagellus bogaraveo

Villás tőkehalak

Phycis spp.

2.

E rendelet alkalmazásában a „mélytengeri cápák” az alábbi felsorolásban található fajokat jelölik:

Közönséges név

Tudományos név

Mélyvízi macskacápák

Apristurus spp.

Galléros cápa

Chlamydoselachus anguineus

Tüskéscápa

Centrophorus granulosus

Érdes tüskéscápa

Centrophorus squamosus

Portugál cápa

Centroscymnus coelolepis

Hosszúorrú tüskéscápa

Centroscymnus crepidater

Szürke tüskéscápa

Centroscyllium fabricii

Madárcsőrű macskacápa

Deania calcea

Búvárcápa

Dalatias licha

Nagy lámpáscápa

Etmopterus princeps

Bársonyoshasú lámpáscápa

Etmopterus spinax

Fűrészfarkú cápa

Galeus melastomus

Egércápa

Galeus murinus

Szürke cápa

Hexanchus griseus

Vitorlás disznócápa

Oxynotus paradoxus

Spanyol tüskéscápa

Scymnodon ringens

Grönlandi cápa

Somniosus microcephalus

2.   RÉSZ

A teljes kifogható mennyiségek hatálya alá tartozó területeken az uniós hajókra alkalmazandó éves halászati lehetőségek fajok és területek szerinti bontásban (élőtömegtonnában kifejezve)

Faj

:

Mélytengeri cápák

Övezet

:

Az V, VI, VII, VIII és IX övezet uniós és nemzetközi vizei (DWS/56789-)

Év

2011 (1)

2012

 

Németország

0

0

 

Észtország

0

0

 

Írország

0

0

 

Spanyolország

0

0

 

Franciaország

0

0

 

Litvánia

0

0

 

Lengyelország

0

0

 

Portugália

0

0

 

Egyesült Királyság

0

0

 

EU

0

0

 

TAC

0

0

 


Faj

:

Mélytengeri cápák

Övezet

:

A X övezet uniós és nemzetközi vizei (DWS/10-)

Év

2011 (2)

2012

 

Portugália

0

0

 

EU

0

0

 

TAC

0

0

 


Faj

:

Mélytengeri cápák, valamint a Deania hystricosa és a Deania profundorum

Övezet

:

Nemzetközi vizek (DWS/12-)

Év

2011 (3)

2012

 

Írország

0

0

 

Spanyolország

0

0

 

Franciaország

0

0

 

Egyesült Királyság

0

0

 

EU

0

0

 

TAC

0

0

 


Faj

:

Fekete abroncshal

Aphanopus carbo

Övezet

:

Az I, II, III és IV övezet uniós és nemzetközi vizei (BSF/1234-)

Év

2011

2012

 

Németország

4

3

 

Franciaország

4

3

 

Egyesült Királyság

4

3

 

EU

12

9

 

TAC

12

9

 


Faj

:

Fekete abroncshal

Aphanopus carbo

Övezet

:

Az V, VI, VII és XII övezet uniós és nemzetközi vizei (BSF/56712-)

Év

2011

2012

 

Németország

27

25

 

Észtország

13

12

 

Írország

67

62

 

Spanyolország

134

124

 

Franciaország

1 884

1 743

 

Lettország

88

81

 

Litvánia

1

1

 

Lengyelország

1

1

 

Egyesült Királyság

134

124

 

Egyéb (4)

7

6

 

EU

2 356

2 179

 

TAC

2 356

2 179

 


Faj

:

Fekete abroncshal

Aphanopus carbo

Övezet

:

A VIII, IX és X övezet uniós és nemzetközi vizei (BSF/8910-)

Év

2011

2012

 

Spanyolország

11

11

 

Franciaország

26

26

 

Portugália

3 311

3 311

 

EU

3 348

3 348

 

TAC

3 348

3 348

 


Faj

:

Fekete abroncshal

Aphanopus carbo

Övezet

:

A CECAF 34.1.2. övezet uniós és nemzetközi vizei (BSF/C3412-)

Év

2011

2012

 

Portugália

4 071

3 867

 

EU

4 071

3 867

 

TAC

4 071

3 867

 


Faj

:

Tízujjú nyálkásfejűhalak

Beryx spp.

Övezet

:

A III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII és XIV övezet uniós és nemzetközi vizei (ALF/3X14-)

Év

2011

2012

 

Írország

10

10

 

Spanyolország

74

74

 

Franciaország

20

20

 

Portugália

214

214

 

Egyesült Királyság

10

10

 

EU

328

328

 

TAC

328

328

 


Faj

:

Gránátoshal

Coryphaenoides rupestris

Övezet

:

Az I, II és IV övezet uniós és nemzetközi vizei (RNG/124-)

Év

2011

2012

 

Dánia

2

1

 

Németország

2

1

 

Franciaország

9

10

 

Egyesült Királyság

2

1

 

EU

15

13

 

TAC

15

13

 


Faj

:

Gránátoshal

Coryphaenoides rupestris

Övezet

:

A III övezet uniós és nemzetközi vizei (RNG/03-) (5)

Év

2011

2012

 

Dánia

804

804

 

Németország

5

5

 

Svédország

41

41

 

EU

850

850

 

TAC

850

850

 


Faj

:

Gránátoshal

Coryphaenoides rupestris

Övezet

:

Az Vb, VI, VII övezet uniós és nemzetközi vizei (RNG/5B67)

Év

2011 (6)

2012 (6)

 

Németország

5

5

 

Észtország

43

38

 

Írország

190

165

 

Spanyolország

48

41

 

Franciaország

2 409

2 096

 

Litvánia

55

48

 

Lengyelország

28

25

 

Egyesült Királyság

141

123

 

Egyéb (7)

5

5

 

EU

2 924

2 546

 

TAC

2 924

2 546

 


Faj

:

Gránátoshal

Coryphaenoides rupestris

Övezet

:

A VIII, IX, X, XII, XIV övezet uniós és nemzetközi vizei (RNG/8X-14-)

Év

2011 (8)

2012 (8)

 

Németország

30

26

 

Írország

6

6

 

Spanyolország

3 286

2 857

 

Franciaország

151

132

 

Lettország

53

46

 

Litvánia

6

6

 

Lengyelország

1 028

894

 

Egyesült Királyság

13

12

 

EU

4 573

3 979

 

TAC

4 573

3 979

 


Faj

:

Atlanti tükörhal

Hoplostethus atlanticus

Övezet

:

A VI övezet uniós és nemzetközi vizei (ORY/06-)

Év

2011

2012

 

Írország

0

0

 

Spanyolország

0

0

 

Franciaország

0

0

 

Egyesült Királyság

0

0

 

EU

0

0

 

TAC

0

0

 


Faj

:

Atlanti tükörhal

Hoplostethus atlanticus

Övezet

:

A VII övezet uniós és nemzetközi vizei (ORY/07-)

Év

2011

2012

 

Írország

0

0

 

Spanyolország

0

0

 

Franciaország

0

0

 

Egyesült Királyság

0

0

 

Egyéb

0

0

 

EU

0

0

 

TAC

0

0

 


Faj

:

Atlanti tükörhal

Hoplostethus atlanticus

Övezet

:

Az I, II, III, IV, V, VIII, IX, X, XII és XIV övezet uniós és nemzetközi vizei (ORY/1CX14C)

Év

2011

2012

 

Írország

0

0

 

Spanyolország

0

0

 

Franciaország

0

0

 

Portugália

0

0

 

Egyesült Királyság

0

0

 

EU

0

0

 

TAC

0

0

 


Faj

:

Kék menyhal

Molva dypterygia

Övezet

:

A II és IV övezet uniós és nemzetközi vizei (BLI/24-)

Év

2011

2012

 

Dánia

4

4

 

Németország

4

4

 

Írország

4

4

 

Franciaország

25

25

 

Egyesült Királyság

15

15

 

Egyéb (9)

4

4

 

EU

56

56

 

TAC

56

56

 


Faj

:

Kék menyhal

Molva dypterygia

Övezet

:

A III övezet uniós és nemzetközi vizei (BLI/03-)

Év

2011

2012

 

Dánia

4

3

 

Németország

2

2

 

Svédország

4

3

 

EU

10

8

 

TAC

10

8

 


Faj

:

Nagyszemű vörösdurbincs

Pagellus bogaraveo

Övezet

:

A VI, VII és VIII övezet uniós és nemzetközi vizei (SBR/678-)

Év

2011 (10)

2012 (10)

 

Írország

6

6

 

Spanyolország

172

172

 

Franciaország

9

9

 

Egyesült Királyság

22

22

 

Egyéb (11)

6

6

 

EU

215

215

 

TAC

215

215

 


Faj

:

Nagyszemű vörösdurbincs

Pagellus bogaraveo

Övezet

:

A IX övezet uniós és nemzetközi vizei (SBR/09-)

Év

2011 (12)  (13)

2012 (12)  (13)

 

Spanyolország

614

614

 

Portugália

166

166

 

EU

780

780

 

TAC

780

780

 


Faj

:

Nagyszemű vörösdurbincs

Pagellus bogaraveo

Övezet

:

A X övezet uniós és nemzetközi vizei (SBR/10-)

Év

2011

2012

 

Spanyolország

10

10

 

Portugália

1 116

1 116

 

Egyesült Királyság

0

10

 

EU

1 136

1 136

 

TAC

1 136

1 136

 


Faj

:

Villás tőkehalak

Phycis spp.

Övezet

:

Az I, II, III és IV övezet uniós és nemzetközi vizei (GFB/1234-)

Év

2011

2012

 

Németország

9

9

 

Franciaország

9

9

 

Egyesült Királyság

13

13

 

EU

31

31

 

TAC

31

31

 


Faj

:

Villás tőkehalak

Phycis spp.

Övezet

:

Az V, VI és VII övezet uniós és nemzetközi vizei (GFB/567-)

Év

2011 (14)

2012 (14)

 

Németország

9

9

 

Írország

36

36

 

Spanyolország

588

588

 

Franciaország

356

356

 

Egyesült Királyság

814

814

 

EU

2 028

2 028

 

TAC

2 028

2 028

 


Faj

:

Villás tőkehalak

Phycis spp.

Övezet

:

A VIII és IX övezet uniós és nemzetközi vizei (GFB/89-)

Év

2011 (15)

2012 (15)

 

Spanyolország

242

242

 

Franciaország

15

15

 

Portugália

10

10

 

EU

267

267

 

TAC

267

267

 


Faj

:

Villás tőkehalak

Phycis blennoides

Övezet

:

A X és XII övezet uniós és nemzetközi vizei (GFB/1012-)

Év

2011

2012

 

Franciaország

9

9

 

Portugália

36

36

 

Egyesült Királyság

9

9

 

EU

54

54

 

TAC

54

54

 


(1)  A 2009-es fogás 3 %-áig a következő kvóták megengedettek

Referencia: a 2009-es kvóták

Németország

20

Észtország

1

Írország

55

Spanyolország

93

Franciaország

339

Litvánia

1

Lengyelország

1

Portugália

127

Egyesült Királyság

187

(2)  A 2009-es fogás 3 %-áig a következő kvóták megengedettek

Referencia: a 2009-es kvóták

Portugália

10

(3)  A 2009-es fogás 3 %-ig a következő kvóták megengedettek

Referencia: a 2009-es kvóták

Írország

1

Spanyolország

17

Franciaország

6

Egyesült Királyság

1

(4)  Csak járulékos fogásként. E kvóta keretében nem engedélyezett a halfaj célzott halászata.

(5)  Az ICES IIIa övezetben nem folytatható a gránátoshalra célzott halászat az EU és Norvégia közötti konzultáció lezárultától függően.

(6)  Minden egyes kvóta legfeljebb 8 %-a halászható a VIII, IX, X, XII és XIV uniós és nemzetközi vizeken.

(7)  Csak járulékos fogásként. E kvóta keretében nem engedélyezett a halfaj célzott halászata.

(8)  Minden egyes kvóta legfeljebb 8 %-a halászható az Vb, VI, VII uniós és nemzetközi vizeken.

(9)  Csak járulékos fogásként. E kvóta keretében nem engedélyezett a halfaj célzott halászata.

(10)  A legkisebb kirakodási méret 35 cm (teljes hossz). A kirakodott halak 15 %-ánál azonban a legkisebb kirakodási méret lehet 30 cm (teljes hossz).

(11)  Csak járulékos fogásként. E kvóta keretében nem engedélyezett a halfaj célzott halászata.

(12)  A legkisebb kirakodási méret 35 cm (teljes hossz). A kirakodott halak 15 %-ánál azonban a legkisebb kirakodási méret lehet 30 cm (teljes hossz).

(13)  Minden egyes kvóta legfeljebb 8 %-a halászható a VI, VII és VIII uniós és nemzetközi vizeken.

(14)  Minden egyes kvóta legfeljebb 8 %-a halászható VIII és IX uniós és nemzetközi vizeken.

(15)  Minden egyes kvóta legfeljebb 8 %-a halászható az V VI és VII uniós és nemzetközi vizeken


Top