Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R1903

    A Tanács (EU) 2016/1903 rendelete (2016. október 28.) a bizonyos halállományok és halállománycsoportok tekintetében a Balti-tengeren alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2017. évre történő meghatározásáról, valamint az (EU) 2016/72 rendelet módosításáról

    HL L 295., 2016.10.29, p. 1–10 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 28/01/2017

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2016/1903/oj

    29.10.2016   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    L 295/1


    A TANÁCS (EU) 2016/1903 RENDELETE

    (2016. október 28.)

    a bizonyos halállományok és halállománycsoportok tekintetében a Balti-tengeren alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2017. évre történő meghatározásáról, valamint az (EU) 2016/72 rendelet módosításáról

    AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

    tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 43. cikke (3) bekezdésére,

    tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

    mivel:

    (1)

    A Szerződés 43. cikkének (3) bekezdése értelmében a Tanácsnak a Bizottság javaslata alapján intézkedéseket kell elfogadnia a halászati lehetőségek meghatározására és elosztására vonatkozóan.

    (2)

    Az 1380/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (1) előírja, hogy védelmi intézkedéseket kell elfogadni, figyelembe véve a rendelkezésre álló tudományos, műszaki és gazdasági szakvéleményeket, beleértve adott esetben a Halászati Tudományos, Műszaki és Gazdasági Bizottság és egyéb tanácsadó szervek által készített jelentéseket, valamint a tanácsadó testületek szakvéleményét és a tagállamok közös ajánlásait is.

    (3)

    A Tanács feladata, hogy intézkedéseket fogadjon el a halászati lehetőségek meghatározására és elosztására vonatkozóan, beleértve – adott esetben – bizonyos, azokkal funkcionálisan összefüggő feltételeket is. A halászati lehetőségeket úgy kell elosztani a tagállamok között, hogy valamennyi tagállam számára biztosított legyen a halászati tevékenységek viszonylagos stabilitása valamennyi állomány, illetve halászat tekintetében, és kellő figyelmet kapjanak a közös halászati politikának az 1380/2013/EU rendeletben meghatározott célkitűzései.

    (4)

    Az 1380/2013/EU rendelet értelmében a közös halászati politika célja a maximális fenntartható hozamnak megfelelő kiaknázási arány – amennyiben lehetséges – 2015-ig való elérése, és annak legkésőbb 2020-ig az összes halállomány esetében való fokozatos megvalósulása.

    (5)

    A teljes kifogható mennyiségeket (TAC) ezért az 1380/2013/EU rendeletnek megfelelően a rendelkezésre álló tudományos szakvélemények alapján, a biológiai és a társadalmi-gazdasági vonatkozások figyelembevételével kell meghatározni, biztosítva ugyanakkor az egyes halászati ágazatok közötti méltányos bánásmódot; ezenkívül figyelembe kell venni az érdekelt felekkel folytatott konzultációk során megfogalmazott véleményeket is.

    (6)

    Az (EU) 2016/1139 európai parlamenti és tanácsi rendelet (2) többéves tervet hoz létre a közönséges tőkehal, a hering és a spratt balti-tengeri állományaira és a halászatukra vonatkozóan (a továbbiakban: a terv). A terv célja annak biztosítása, hogy a tengerek élő biológiai erőforrásainak kiaknázása helyreállítsa és olyan szinten tartsa a halászott fajok állományait, amely meghaladja a maximális fenntartható hozamot előállítani képes szintet. Ennek érdekében az érintett állományok esetében a lehető leghamarabb, és fokozatos alapon legkésőbb 2020-ig el kell érni a halászati mortalitás célértékét, amely tartományokban kerül meghatározásra. Helyénvaló a terv célkitűzéseinek elérése céljából megállapítani a közönséges tőkehal, a hering és a spratt balti-tengeri állományaira vonatkozó 2017. évi fogási korlátokat.

    (7)

    A terv kimondja, hogy amikor a tudományos szakvélemények azt jelzik, hogy a szaporodóképes állomány biomasszája az érintett állományok valamelyike esetében nem éri el a szaporodóképes állomány biomasszájának az (EU) 2016/1139 rendelet II. mellékletében meghatározott referenciapontokkal jelölt szintjét, akkor minden megfelelő korrekciós intézkedést meg kell hozni annak biztosítása érdekében, hogy az érintett állomány szintje minél hamarabb visszaálljon a maximális fenntartható hozamot előállítani képes szintet meghaladó szintre. A Nemzetközi Tengerkutatási Tanács (ICES) jelzése szerint a Balti-tenger nyugati részén élő közönségestőkehal-állomány biomasszája a rendelet II. mellékletében meghatározott védelmi referenciapontok által jelölt szint alatt van. Következésképpen helyénvaló, hogy a Balti-tenger nyugati részén élő közönséges tőkehalra vonatkozó halászati lehetőségek az (EU) 2016/1139 rendelet I. mellékletének B. oszlopában szereplő halászati mortalitási tartomány értéke alatti olyan szinten kerüljenek meghatározásra, amely figyelembe veszi a biomassza csökkenését. Ehhez fontos figyelembe venni általában véve a közös halászati politika és azon belül is mindenekelőtt a terv célkitűzéseinek elérésére rendelkezésre álló időkeretet, a meghozott korrekciós intézkedések várható hatását, valamint az 1380/2013/EU rendelet 2. cikkében foglaltaknak megfelelően a gazdasági, társadalmi és foglalkoztatási előnyök biztosításának szükségességét.

    (8)

    További korrekciós intézkedéseket kell hozni. A jelenlegi hathetes halászati tilalmi időszak két héttel való meghosszabbításával fokozott védelmet lehetne biztosítani a közönséges tőkehal ívó rajai számára. A tudományos szakvélemények szerint a Balti-tenger nyugati részén élő közönséges tőkehalra irányuló hobbihorgászat jelentős mértékben hozzájárul a szóban forgó állomány általános halászati mortalitásához. Az említett állomány jelenlegi állapotára figyelemmel helyénvaló bizonyos intézkedéseket hozni a hobbihorgászatra vonatkozóan. Konkrétabban, horgászonként alkalmazandó napi fogási korlátozást kellene bevezetni, melyet az ívási időszakban még szigorúbbá kellene tenni. Ez a rendelkezés nem érinti a kereskedelmi célú halászati tevékenységekre vonatkozó viszonylagos stabilitás elvét.

    (9)

    Ami a Balti-tenger keleti részén élő közönségestőkehal-állományt illeti, az állomány biológiai jellemzőiben végbemenő változások következtében az ICES nem tudott megállapítani biológiai referenciapontokat, ezért szakvéleményében azt javasolta, hogy a szóban forgó tőkehalállomány vonatkozásában a teljes kifogható mennyiség a korlátozott adatokon alapuló megközelítés szerint kerüljön meghatározásra. A terv célkitűzéseinek elérését segítendő, helyénvaló ezért a Balti-tenger keleti részén élő közönséges tőkehalra vonatkozó teljes kifogható mennyiséget az elővigyázatossági megközelítéssel összhangban meghatározni.

    (10)

    A Rigai-öbölben élő heringet illetően a rendelkezésre álló tudományos szakvélemények azt mutatják, hogy a 2015. évi állományszaporulat igen nagymértékű volt. Ha a teljes kifogható mennyiség az (EU) 2016/1139 rendelet I. mellékletének A. oszlopában foglalt halászati mortalitási tartománnyal összhangban kerülne meghatározásra, az jelentősen megnövelné a szaporodóképes állomány biomasszáját, ami pedig a táplálékért folytatott küzdelem kiéleződéséhez, lassabb növekedéshez, az állomány rosszabb állapotához és a halegyedek általánosan rosszabb minőségéhez vezetne. Tekintettel arra, hogy ezen állomány esetében a szaporodóképes állomány biomasszája a rá vonatkozóan az említett rendelet II. mellékletének A. oszlopában meghatározott védelmi referenciapont értéke felett van, a teljes kifogható mennyiséget az említett rendelet I. mellékletének B. oszlopában foglalt halászati mortalitási tartományokkal összhangban helyénvaló meghatározni, ez szükséges ugyanis ahhoz, hogy az említett rendelet 4. cikke (4) bekezdése b) pontjában foglaltak szerint el lehessen kerülni a szóban forgó állomány fajon belüli állománydinamikák miatti súlyos károsodását.

    (11)

    Az e rendeletben meghatározott halászati lehetőségek igénybevétele az 1224/2009/EK tanácsi rendelet (3) és különösen annak a fogások és a halászati erőkifejtés nyilvántartásáról, valamint a halászati lehetőségek kimerülésére vonatkozó adatok Bizottsághoz történő továbbításáról szóló 33., illetve 34. cikke hatálya alá tartozik. E rendeletnek ezért meg kell határoznia azokat a kódokat, amelyeket a tagállamoknak az e rendelet hatálya alá tartozó állományok kirakodásai tekintetében a Bizottság felé teljesítendő adatszolgáltatás során használniuk kell.

    (12)

    A 847/96/EK tanácsi rendelet (4) kiegészítő feltételeket vezetett be a teljes kifogható mennyiségek éves kezelésére vonatkozóan, beleértve az elővigyázatossági szempontból, illetve analitikai célokra kifogható teljes mennyiségek tekintetében a 3. és a 4. cikkben előírt rugalmassági rendelkezéseket is. Az említett rendelet 2. cikke értelmében a teljes kifogható mennyiségek rögzítésekor a Tanácsnak – mindenekelőtt az állományok biológiai állapota alapján – határoznia kell arról, hogy mely állományok esetében nem alkalmazandó a 3., illetve a 4. cikk. Az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (9) bekezdése bevezette az egymást követő évek közötti rugalmassági mechanizmust a kirakodási kötelezettség hatálya alá tartozó valamennyi állomány vonatkozásában. Ezért annak érdekében, hogy elkerülhető legyen a túlzott rugalmasság, amely gyengítené az élő tengeri biológiai erőforrások ésszerű és felelősségteljes kiaknázásának elvét, akadályozná a közös halászati politika célkitűzéseinek elérését, valamint rontaná az állományok biológiai állapotát, indokolt úgy rendelkezni, hogy a 847/96/EK rendelet 3. és 4. cikke csak akkor legyen alkalmazandó az analitikai célokra kifogható teljes mennyiségre, ha a tagállamok nem alkalmazzák az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (9) bekezdésében meghatározott, az egymást követő évek közötti rugalmasságot.

    (13)

    Az ICES IIIa övezet vizeiben, valamint az ICES IIa és IV övezet uniós vizeiben élő norvég tőkehalra vonatkozóan az idevágó új tudományos szakvélemény alapján egy előzetes teljes kifogható mennyiséget kell megállapítani a 2016. november 1-jétől2017. október 31-ig terjedő időszakra. Az (EU) 2016/72 rendeletet ezért ennek megfelelően módosítani kell. A halászati tevékenységek végzésének folyamatossága érdekében a norvég tőkehalra vonatkozó rendelkezéseket 2016. november 1-jétől kell alkalmazni.

    (13)

    A halászati tevékenységek végzésének folyamatossága és az uniós halászok megélhetésének biztosítása érdekében e rendeletet 2017. január 1-jétől kell alkalmazni. A sürgősségre tekintettel e rendeletnek a kihirdetését követően azonnal hatályba kell lépnie,

    ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

    I. FEJEZET

    ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

    1. cikk

    Tárgy

    Ez a rendelet egyes balti-tengeri halállományok és halállománycsoportok tekintetében meghatározza a 2017. évi halászati lehetőségeket.

    2. cikk

    Hatály

    (1)   Ez a rendelet a Balti-tengeren tevékenységet folytató uniós halászhajókra alkalmazandó.

    (2)   Ez a rendelet a hobbihorgászatra is alkalmazandó, amennyiben arra a vonatkozó rendelkezések kifejezetten hivatkoznak.

    3. cikk

    Fogalommeghatározások

    E rendelet alkalmazásában az 1380/2013/EU rendelet 4. cikkében említett fogalommeghatározásokat kell alkalmazni:

    1.   „alkörzet”: a 2187/2005/EK tanácsi rendelet (5) I. mellékletében meghatározott balti-tengeri ICES-alkörzetek egyike;

    2.   „teljes kifogható mennyiség (TAC)”: az egyes állományok egyéves időszak alatt kifogható mennyisége;

    3.   „kvóta”: a teljes kifogható mennyiségnek az Unió, valamely tagállam vagy valamely harmadik ország részére kiosztott hányada;

    4.   „hobbihorgászat”: olyan nem kereskedelmi célú halászati tevékenység, amely tengeri biológiai erőforrások például szabadidős, turisztikai vagy sportolási célú kiaknázására irányul.

    II. FEJEZET

    HALÁSZATI LEHETŐSÉGEK

    4. cikk

    A teljes kifogható mennyiségek és elosztásuk

    A teljes kifogható mennyiségeket, a kvótákat és – adott esetben – a felhasználásukhoz funkcionálisan kapcsolódó feltételeket a melléklet határozza meg.

    5. cikk

    A halászati lehetőségek elosztására vonatkozó különös rendelkezések

    A halászati lehetőségeknek az e rendeletben meghatározott, tagállamok közötti elosztása nem érinti a következőket:

    a)

    az 1380/2013/EU rendelet 16. cikkének (8) bekezdése alapján végrehajtott cserék;

    b)

    az 1224/2009/EK rendelet 37. cikke alapján végrehajtott levonások és újraelosztások;

    c)

    a 847/96/EK rendelet 3. cikke vagy az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (9) bekezdése szerint engedélyezett további kirakodások;

    d)

    a 847/96/EK rendelet 4. cikke alapján visszatartott vagy az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (9) bekezdése alapján átcsoportosított mennyiségek;

    e)

    az 1224/2009/EK rendelet 105. és 107. cikke alapján végrehajtott levonások.

    6. cikk

    A fogások és járulékos fogások kirakodásának feltételei

    (1)   A fogási korlátok hatálya alá tartozó fajok fogásaiból származó olyan halak, amelyeket az 1380/2013/EU rendelet 15. cikke (1) bekezdésében meghatározott halászati tevékenységek során fogtak ki, az említett 15. cikkben megállapított kirakodási kötelezettség hatálya alá tartoznak.

    (2)   Az e rendelet melléklete meghatározza a nem célfajoknak az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (8) bekezdése szerinti, biztonságos biológiai határértékeken belüli állományait abból a célból, hogy esetükben el lehessen térni a fogásoknak az érintett kvótába való beleszámítására vonatkozó, ugyanabban a cikkben megállapított kötelezettségtől.

    7. cikk

    A 22–24 alkörzet vizeiben élő közönséges tőkehalra irányuló hobbihorgászatra vonatkozó intézkedések

    (1)   Hobbihorgászat keretében minden horgász naponta legfeljebb öt példányt tarthat meg a 22–24 alkörzet vizeiben kifogott közönséges tőkehalból.

    (2)   Az (1) bekezdéstől eltérve a 2017. február 1. és 2017. március 31. közötti időszakban minden horgász naponta legfeljebb három példányt tarthat meg a 22–24 alkörzet vizeiben kifogott közönséges tőkehalból.

    (3)   Az (1) és a (2) bekezdés nem érinti a tagállami szinten meghozott szigorúbb intézkedéseket.

    III. FEJEZET

    ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

    8. cikk

    Adatküldés

    Amikor a tagállamok az 1224/2009/EK rendelet 33. és 34. cikke alapján megküldik a Bizottságnak az állományok kifogott vagy kirakodott mennyiségeire vonatkozó adatokat, az e rendelet mellékletében meghatározott állománykódokat használják.

    9. cikk

    Rugalmasság

    (1)   Az e rendelet mellékletében foglalt eltérő rendelkezés hiányában a 847/96/EK rendelet 3. cikke az elővigyázatossági TAC hatálya alá tartozó állományokra, az említett rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése, valamint 4. cikke pedig az analitikai TAC hatálya alá tartozó állományokra alkalmazandó.

    (2)   A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése, valamint 4. cikke nem alkalmazandó abban az esetben, ha egy tagállam alkalmazza az egymást követő évek közötti rugalmasságnak az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (9) bekezdésében meghatározott elvét.

    10. cikk

    Az (EU) 2016/72 rendelet módosítása

    Az (EU) 2016/72 rendelet IA. mellékletében az ICES IIIa övezetben, valamint az ICES IIa és IV övezet uniós vizeiben élő norvég tőkehalra vonatkozó bejegyzés helyébe a következő szöveg lép:

    Faj:

    Norvég tőkehal és a kapcsolódó járulékos fogások

    Trisopterus esmarkii

    Övezet:

    IIIa övezet; valamint a IIa és a IV övezet uniós vizei

    (NOP/2A3A4.)

    Év:

    2016

    2017

     

     

    Dánia

    128 880  (6)  (8)

    99 907  (6)  (11)

     

     

    Németország

    25 (6)  (7)  (8)

    19 (6)  (7)  (11)

     

     

    Hollandia

    95 (6)  (7)  (8)

    74 (6)  (7)  (11)

     

     

    Unió

    129 000  (6)  (8)

    100 000  (6)  (11)

     

     

    Norvégia

    15 000  (9)

     

     

     

    Feröer szigetek

    6 000  (10)

     

     

     

    TAC

    Nem releváns

    Nem releváns

     

    Analitikai TAC

    A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

    A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

    11. cikk

    Hatálybalépés

    Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetésének napján lép hatályba.

    Ezt a rendeletet 2017. január 1-jétől kell alkalmazni, a 10. cikk kivételével, amelyet 2016. november 1-jétől kell alkalmazni.

    Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

    Kelt Brüsszelben, 2016. október 28-án.

    a Tanács részéről

    az elnök

    M. LAJČÁK


    (1)  Az Európai Parlament és a Tanács 1380/2013/EU rendelete (2013. december 11.) a közös halászati politikáról, az 1954/2003/EK és az 1224/2009/EK tanácsi rendelet módosításáról, valamint a 2371/2002/EK és a 639/2004/EK tanácsi rendelet és a 2004/585/EK tanácsi határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 354., 2013.12.28., 22. o.).

    (2)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/1139 rendelete (2016. július 6.) a közönséges tőkehal, a hering és a spratt balti-tengeri állományaira és a halászatukra vonatkozó többéves terv létrehozásáról, a 2187/2005/EK tanácsi rendelet módosításáról és az 1098/2007/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 191., 2016.7.15., 1. o.).

    (3)  A Tanács 1224/2009/EK rendelete (2009. november 20.) a közös halászati politika szabályainak betartását biztosító közösségi ellenőrző rendszer létrehozásáról, a 847/96/EK, a 2371/2002/EK, a 811/2004/EK, a 768/2005/EK, a 2115/2005/EK, a 2166/2005/EK, a 388/2006/EK, az 509/2007/EK, a 676/2007/EK, az 1098/2007/EK, az 1300/2008/EK és az 1342/2008/EK rendelet módosításáról, valamint a 2847/93/EGK, az 1627/94/EK és az 1966/2006/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 343., 2009.12.22., 1. o.).

    (4)  A Tanács 847/96/EK rendelete (1996. május 6.) a teljes kifogható mennyiség és kvóták éves kezelésére vonatkozó kiegészítő feltételek bevezetéséről (HL L 115., 1996.5.9., 3. o.).

    (5)  A Tanács 2187/2005/EK rendelete (2005. december 21.) a Balti-tenger, a Bæltek és az Øresund halászati erőforrásainak technikai intézkedések révén történő védelméről, az 1434/98/EK rendelet módosításáról és a 88/98/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 349., 2005.12.31., 1. o.).

    (6)  A kirakodási kötelezettség sérelme nélkül, a vékonybajszú tőkehal fogásait be lehet számítani a kvóta (OT2/*2A3A4) 5 %-áig, feltéve, hogy a norvég tőkehalra vonatkozó kvóta összesen legfeljebb 9 %-át teszik ki e fogások és az említett fajnak az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (8) bekezdése értelmében elszámolt járulékos fogásai.

    (7)  A kvóta kizárólag az ICES IIa, IIIa és IV övezet uniós vizein halászható.

    (8)  Az uniós kvóta kizárólag 2016. január 1-jétől2016. október 31-ig halászható.

    (9)  Szelektáló rácsot kell használni.

    (10)  Szelektáló rácsot kell használni. Beleértendő az elkerülhetetlen járulékos fogások maximum 15 %-a (NOP/*2A3A4), amelyet bele kell számítani e kvótába.

    (11)  Az uniós kvóta kizárólag 2016. november 1-jétől2017. október 31-ig halászható.


    MELLÉKLET

    A TELJES KIFOGHATÓ MENNYISÉGEK HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TERÜLETEKEN TARTÓZKODÓ UNIÓS HALÁSZHAJÓKRA VONATKOZÓ TELJES KIFOGHATÓ MENNYISÉGEK FAJOK ÉS TERÜLETEK SZERINTI BONTÁSBAN

    Az alábbi táblázatok állományonként meghatározzák a teljes kifogható mennyiségeket és a kvótákat (eltérő rendelkezés hiányában élőtömegtonnában), valamint a funkcionálisan kapcsolódó feltételeket.

    Eltérő rendelkezés hiányában a halászati övezetekre vonatkozó utalást ICES-övezetekre való utalásként kell értelmezni.

    A halállományokra a fajok latin nevének betűrendjében történik utalás.

    A következő táblázat e rendelet alkalmazásában a fajok latin nevének és közönséges nevének megfeleléseit tartalmazza:

    Tudományos név

    Hárombetűs kód

    Közönséges név

    Clupea harengus

    HER

    Hering

    Gadus morhua

    COD

    Közönséges tőkehal

    Pleuronectes platessa

    PLE

    Sima lepényhal

    Salmo salar

    SAL

    Lazac

    Sprattus sprattus

    SPR

    Spratt


    Faj:

    Hering

    Clupea harengus

    Övezet:

    30–31 alkörzet

    (HER/30/31.)

    Finnország

    115 599

     

     

    Svédország

    25 399

     

     

    Unió

    140 998

     

     

    TAC

    140 998

     

    Analitikai TAC


    Faj:

    Hering

    Clupea harengus

    Övezet:

    22–24 alkörzet

    (HER/3BC+24)

    Dánia

    3 981

     

     

    Németország

    15 670

     

     

    Finnország

    2

     

     

    Lengyelország

    3 695

     

     

    Svédország

    5 053

     

     

    Unió

    28 401

     

     

    TAC

    28 401

     

    Analitikai TAC

    A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

    A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

    E rendelet 6. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.


    Faj:

    Hering

    Clupea harengus

    Övezet:

    A 25–27, 28.2, 29 és 32 alkörzet uniós vizei

    (HER/3D-R30)

    Dánia

    4 205

     

     

    Németország

    1 115

     

     

    Észtország

    21 473

     

     

    Finnország

    41 914

     

     

    Lettország

    5 299

     

     

    Litvánia

    5 580

     

     

    Lengyelország

    47 618

     

     

    Svédország

    63 925

     

     

    Unió

    191 129

     

     

    TAC

    Nem releváns

     

    Analitikai TAC

    E rendelet 6. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.


    Faj:

    Hering

    Clupea harengus

    Övezet:

    28.1 alkörzet

    (HER/03D.RG)

    Észtország

    14 350

     

     

    Lettország

    16 724

     

     

    Unió

    31 074

     

     

    TAC

    31 074

     

    Analitikai TAC

    E rendelet 6. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.


    Faj:

    Közönséges tőkehal

    Gadus morhua

    Övezet:

    A 25–32 alkörzet uniós vizei

    (COD/3DX32.)

    Dánia

    7 089

     

     

    Németország

    2 820

     

     

    Észtország

    691

     

     

    Finnország

    542

     

     

    Lettország

    2 636

     

     

    Litvánia

    1 736

     

     

    Lengyelország

    8 161

     

     

    Svédország

    7 182

     

     

    Unió

    30 857

     

     

    TAC

    Nem releváns

     

    Elővigyázatossági TAC

    A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

    A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.


    Faj:

    Közönséges tőkehal

    Gadus morhua

    Övezet:

    22–24 alkörzet

    (COD/3BC+24)

    Dánia

    2 444

     

     

    Németország

    1 194

     

     

    Észtország

    54

     

     

    Finnország

    48

     

     

    Lettország

    202

     

     

    Litvánia

    131

     

     

    Lengyelország

    654

     

     

    Svédország

    870

     

     

    Unió

    5 597

     

     

    TAC

    5 597  (1)

     

    Analitikai TAC

    A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

    A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.


    Faj:

    Sima lepényhal

    Pleuronectes platessa

    Övezet:

    A 22–32 alkörzet uniós vizei

    (PLE/3BCD-C)

    Dánia

    5 632

     

     

    Németország

    626

     

     

    Lengyelország

    1 179

     

     

    Svédország

    425

     

     

    Unió

    7 862

     

     

    TAC

    7 862

     

    Analitikai TAC


    Faj:

    Lazac

    Salmo salar

    Övezet:

    A 22–31 alkörzet uniós vizei

    (SAL/3BCD-F)

    Dánia

    19 879  (2)

     

     

    Németország

    2 212  (2)

     

     

    Észtország

    2 020  (2)

     

     

    Finnország

    24 787  (2)

     

     

    Lettország

    12 644  (2)

     

     

    Litvánia

    1 486  (2)

     

     

    Lengyelország

    6 030  (2)

     

     

    Svédország

    26 870  (2)

     

     

    Unió

    95 928  (2)

     

     

    TAC

    Nem releváns

     

    Analitikai TAC

    A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

    A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.


    Faj:

    Lazac

    Salmo salar

    Övezet:

    A 32 alkörzet uniós vizei

    (SAL/3D32.)

    Észtország

    1 075  (3)

     

     

    Finnország

    9 410  (3)

     

     

    Unió

    10 485  (3)

     

     

    TAC

    Nem releváns

     

    Elővigyázatossági TAC


    Faj:

    Spratt

    Sprattus sprattus

    Övezet:

    A 22–32 alkörzet uniós vizei

    (SPR/3BCD-C)

    Dánia

    25 745

     

     

    Németország

    16 310

     

     

    Észtország

    29 896

     

     

    Finnország

    13 477

     

     

    Lettország

    36 107

     

     

    Litvánia

    13 061

     

     

    Lengyelország

    76 627

     

     

    Svédország

    49 770

     

     

    Unió

    260 993

     

     

    TAC

    Nem releváns

     

    Analitikai TAC

    E rendelet 6. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.


    (1)  Ez a kvóta 2017. január 1-jétől2017. január 31-ig és 2017. április 1-jétől2017. december 31-ig halászható.

    (2)  A halegyedek számában kifejezve.

    (3)  A halegyedek számában kifejezve.


    Top