Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32017R0128

Komisjoni määrus (EL) 2017/128, 20. jaanuar 2017, millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 338/97 looduslike looma- ja taimeliikide kaitse kohta nendega kauplemise reguleerimise teel

C/2017/0189

ELT L 21, 26.1.2017, p. 1–98 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 26/01/2017

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2017/128/oj

26.1.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 21/1


KOMISJONI MÄÄRUS (EL) 2017/128,

20. jaanuar 2017,

millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 338/97 looduslike looma- ja taimeliikide kaitse kohta nendega kauplemise reguleerimise teel

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse nõukogu 9. detsembri 1996. aasta määrust (EÜ) nr 338/97 looduslike looma- ja taimeliikide kaitse kohta nendega kauplemise reguleerimise teel, (1) eriti selle artikli 19 lõiget 5,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määrusega (EÜ) nr 338/97 reguleeritakse kõnealuse määruse lisas loetletud looma- ja taimeliikidega kauplemist. Kõnealuses lisas loetletud liikide hulka kuuluvad ohustatud looduslike looma- ja taimeliikidega rahvusvahelise kauplemise konventsiooni (edaspidi „konventsioon“) liidetes loetletud liigid ja sellise kaitsestaatusega liigid, mis nõuavad EList lähtuva, ELi-sisese ja ELi suunatud kauplemise reguleerimist ja seiret.

(2)

24. septembrist4. oktoobrini 2016 Lõuna-Aafrikas Johannesburgis peetud konventsiooniosaliste konverentsi 17. istungil tehti konventsiooni liidetesse teatavad muudatused. Need muudatused tuleks kanda määruse (EÜ) nr 338/97 lisadesse.

(3)

Konventsiooni I liitesse lisati järgmised perekonnad ja liigid, mis tuleks lisada määruse (EÜ) nr 338/97 A lisasse: Abronia anzuetoi, Abronia campbelli, Abronia fimbriata, Abronia frosti, Abronia meledona, Cnemaspis psychedelica, Lygodactylus williamsi, Telmatobius culeus, Polymita spp.

(4)

Konventsiooni II liitest kanti I liitesse järgmised liigid, mis tuleks kanda määruse (EÜ) nr 338/97 B lisast A lisasse: Manis crassicaudata, Manis culionensis, Manis gigantea, Manis javanica, Manis pentadactyla, Manis temminckii, Manis tetradactyla, Manis tricuspis, Macaca sylvanus, Psittacus erithacus, Shinisaurus crocodilurus, Sclerocactus blainei, Sclerocactus cloverae, Sclerocactus sileri.

(5)

Konventsiooni I liitest kanti II liitesse järgmised taksonid, mis tuleks kanda määruse (EÜ) nr 338/97 A lisast B lisasse: Puma concolor coryi, Puma concolor cougar, Equus zebra zebra, Lichenostomus melanops cassidix, Ninox novaeseelandiae undulata, Crocodylus acutus (Cispata lahe populatsioon Colombias, märkega), Crocodylus porosus (Malaisia populatsioonid, märkega), Dyscophus antongilii.

(6)

Konventsiooni II liitesse lisati järgmised sugukonnad, perekonnad ja liigid, mis tuleks lisada määruse (EÜ) nr 338/97 B lisasse: Capra caucasica, Abronia spp. (märkega järgmiste kohta: Abronia aurita, Abronia gaiophantasma, Abronia montecristoi, Abronia salvadorensis ja Abronia vasconcelosii, välja arvatud I liites loetletud liigid), Rhampholeon spp., Rieppeleon spp., Paroedura masobe, Atheris desaixi, Bitis worthingtoni, Lanthanotidae spp. (märkega), Cyclanorbis elegans, Cyclanorbis senegalensis, Cycloderma aubryi, Cycloderma frenatum, Rafetus euphraticus, Trionyx triunguis, Dyscophus guineti, Dyscophus insularis, Scaphiophryne boribory, Scaphiophryne marmorata, Scaphiophryne spinosa, Paramesotriton hongkongensis, Carcharhinus falciformis (märkega), Alopias spp. (märkega), Mobula spp. (märkega), Holacanthus clarionensis, Nautilidae spp., Beaucarnea spp., Dalbergia spp. (märkega), Guibourtia demeusei (märkega), Guibourtia pellegriniana (märkega), Guibourtia tessmannii (märkega), Pterocarpus erinaceus, Adansonia grandidieri (märkega), Siphonochilus aethiopicus (märkega).

(7)

Konventsiooni II liitest jäeti välja järgmised liigid, mis tuleks seetõttu jätta välja määruse (EÜ) nr 338/97 B lisast: Bison bison athabascae, Tillandsia mauryana.

(8)

Seni III liites loetletud liigid jäeti sealt välja pärast nende lisamist II liitesse ja tuleks seetõttu jätta välja määruse (EÜ) nr 338/97 C lisast.

(9)

Seni määruse (EÜ) nr 338/97 D lisas loetletud Abronia graminea ja Salamandra algira tuleks kõnealusest lisast välja jätta, kuna konventsiooniosaliste konverentsi 17. istungil lisati need vastavalt II ja III liitesse.

(10)

Konventsiooniosaliste konverentsi 17. istungil võeti vastu mitmed märked konvenstiooni liidetes sisalduvate liikide või sisalduva perekonna kohta või muudeti neid märkeid ning need peaksid sisalduma ka määruse (EÜ) nr 338/97 lisades (märked järgmiste kohta: Vicugna vicugna, Panthera leo, Crocodylus moreletti, Bulnesia sarmientoi, perekonnad Aquilaria spp. ja Gyrinops spp, perekond Dalbergia spp., liigid Guibourtia demeusei, Guibourtia pellegriniana ja Guibourtia tessmannii ning liik Adansonia grandidieri).

(11)

Liit ei ole esitanud vastuväiteid nende muudatuste kohta.

(12)

Konventsiooniosaliste konverentsi 17. istungil võeti vastu uued loomi ja taimi käsitlevad nomenklatuuriviited.

(13)

Hiljuti lisati konventsiooni III liitesse järgmised liigid: Salamandra algira Alžeeria taotlusel; Chelydra serpentina, Apalone ferox, Apalone mutica ja Apalone spinifera Ameerika Ühendriikide taotlusel; Potamotrygon spp. (märkega) ja Hypancistrus zebra Brasiilia taotlusel; Potamotrygon constellata, Potamotrygon magdalenae, Potamotrygon motoro, Potamotrygon orbignyi, Potamotrygon schroederi, Potamotrygon scobina, Potamotrygon yepezi ja Paratrygon aiereba Colombia taotlusel. Seepärast tuleks need liigid lisada määruse (EÜ) nr 338/97 C lisasse.

(14)

Vajalike muudatuste ulatust silmas pidades on selguse huvides vaja määruse (EÜ) nr 338/97 lisa tervikuna asendada.

(15)

Määrust (EÜ) nr 338/97 tuleks seepärast vastavalt muuta.

(16)

Konventsiooni XV artikli punkti 1 alapunktis c on sätestatud, et „[konventsiooniosaliste] istungil vastu võetud muudatused jõustuvad kõikide osaliste jaoks pärast kõnealusest istungist 90 päeva möödumist.“ Sellest tähtajast kinnipidamiseks ja kõnealuse määruse lisa muudatuste õigeaegse jõustumise tagamiseks peaks käesolev määrus jõustuma kolmandal päeval pärast selle avaldamist.

(17)

Käesoleva määrusega ettenähtud meetmed on kooskõlas määruse (EÜ) nr 338/97 artikli 18 lõike 1 alusel asutatud looduslike looma- ja taimeliikidega kauplemise komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Määruse (EÜ) nr 338/97 lisa asendatakse käesoleva määruse lisa tekstiga.

Artikkel 2

Käesolev määrus jõustub kolmandal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 20. jaanuar 2017

Komisjoni nimel

president

Jean-Claude JUNCKER


(1)  EÜT L 61, 3.3.1997, lk 1.


LISA

Märkused A, B, C ja D lisa tõlgendamise kohta

1.

A, B, C ja D lisas on liigid märgitud:

a)

liiginime järgi või

b)

kõrgemasse taksonisse kuuluva liigina tervikuna või selle määratletud osana.

2.

Lühend „spp.“ tähistab kõrgema taksoni kõiki liike.

3.

Viidetel taksonitele, mis on kõrgemad kui liik, on üksnes teavitav või klassifitseeriv eesmärk.

4.

A lisas poolpaksus kirjas toodud liigid on loetletud seal kooskõlas nende kaitsega, mis on sätestatud Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivis 2009/147/EÜ (1) või nõukogu direktiivis 92/43/EMÜ (2).

5.

Taimetaksonite tähistamiseks allpool liigitasandit kasutatakse järgmisi lühendeid:

a)   „ssp.“– alamliik,

b)   „var(s).“– teisend (teisendid) ning

c)   „fa.“– vorm.

6.

Märked (I), (II) ja (III) liigi või kõrgema taksoni nime juures viitavad konventsiooni liidetele, milles kõnealused liigid on märkuste 7–9 kohaselt loetletud. Kui neid märkeid ei esine, ei ole kõnealuseid liike konventsiooni liidetes mainitud.

7.

Märge (I) liigi või kõrgema taksoni nime juures osutab, et see liik või kõrgem takson esineb konventsiooni I liites.

8.

Märge (II) liigi või kõrgema taksoni nime juures näitab, et asjaomane liik või kõrgem takson esineb konventsiooni II liites.

9.

Märge (III) liigi või kõrgema taksoni nime juures osutab, et see esineb konventsiooni III liites. Sel juhul on näidatud ka riik, millega seoses see liik või kõrgem takson III liites esineb.

10.

„Kultivar“ tähendab kasvatatavate taimede rahvusvahelise nomenklatuuri 8. väljaandes esitatud määratluse kohaselt taimede kogumit, mis a) on valitud teatava omaduse või omaduste kombinatsiooni tõttu, b) on kõnealuste omaduste poolest eristuv, ühtne ja püsiv, ning c) säilitab nimetatud omadused, kui seda asjakohaste vahenditega paljundatakse. Kultivari uut taksonit võib sellena käsitada alles siis, kui selle kategooria ja piirkond on ametlikult avaldatud kultuurtaimede rahvusvahelise nomenklatuuri (International Code of Nomenclature for Cultivated Plants) viimases väljaandes.

11.

Ristandeid võib liidetesse kanda üksnes tingimusel, et need moodustavad looduses eristatava ja püsiva populatsiooni. Käesolevat määrust kohaldatakse hübriidloomadele, kellel neljas eelmises põlvnemisliinis on üks või rohkem A ja B lisas loetletud liikide isendit, nagu moodustaksid nad tervikliku liigi, isegi kui kõnealune hübriid ei ole lisadesse eraldi kantud.

12.

Kui liik on kantud A, B või C lisasse, kuuluvad samasse lisasse ka kõik selle liigi isendite osad ja neist saadu, välja arvatud juhul, kui liigi juures on märge, et hõlmatud on ainult isendite teatavad osad ja neist saadu. Kooskõlas käesoleva määruse artikli 2 punktiga t tähistab märk „#“ koos sellele järgneva numbriga B või C lisas loetletud liigi või kõrgema taksoni nime juures määruse kohaldamisel nende isendite kindlaksmääratud osi või neist saadut järgmiselt:

#1

tähistab kõiki isendi osi ja neist saadut, välja arvatud:

a)

seemned, eosed ja õietolm (sh polliiniumid);

b)

tahkes või vedelas keskkonnas olevad seemikud või in vitro saadud koekultuurid, mida transporditakse steriilsetes mahutites,

c)

kunstlikult paljundatud taimed lõikelilledena ja

d)

perekonna Vanilla kunstlikult paljundatud taimede viljad ning taimede osad ja neist saadu.

#2

tähistab kõiki isendi osi ja neist saadut, välja arvatud:

a)

seemned ja õietolm ning

b)

jaemüüki saatmiseks pakendatud valmistooted.

#3

tähistab terveid ja viilutatud juuri ja juureosi, v.a töödeldud osi või saadusi, nagu pulbrid, tabletid, ekstraktid, toonikud, teed ja maiustused.

#4

tähistab kõiki isendi osi ja neist saadut, välja arvatud:

a)

seemned (sh Orchidaceae seemnekojad), eosed ja õietolm (sh polliiniumid). Mehhikost pärit Cactaceae spp. seemned ja Madagaskarist pärit Beccariophoenix madagascariensis'e ja Neodypsis decaryi seemned,

b)

tahkes või vedelas keskkonnas olevad seemikud või in vitro saadud koekultuurid, mida transporditakse steriilsetes mahutites,

c)

kunstlikult paljundatud taimed lõikelilledena,

d)

naturaliseerunud või kunstlikult paljundatud taimede perekonnast Vanilla (Orchidaceae) ja sugukonnast Cactaceae viljad ning taimede osad ja neist saadu,

e)

perekonna Opuntia alamperekonna Opuntia ja Selenicereus (Cactaceae) naturaliseerunud või kunstlikult paljundatud taimede varred, õied ning taimede osad ja neist saadu ning

f)

jaemüüki saatmiseks pakendatud Euphorbia antisyphilitica valmistooted.

#5

tähistab palke, saematerjali ja spooni.

#6

tähistab palke, saematerjali, spooni ja vineeri.

#7

tähistab palke, laaste, -pulbrit ja -ekstrakte.

#8

tähistab maa-aluseid osi (st juured, risoomid): tervetena, osadena ja pulbristatult.

#9

tähistab kõiki isendi osi ja neist saadut, välja arvatud neid osi, millel on silt „Toodetud Hoodia spp. materjalist, mis on saadud [Botswana asjaomase CITESi juhtimisasutuse lepingus nr BW/xxxxxx], [Namiibia asjaomase CITESi juhtimisasutuse lepingus nr NA/xxxxxx], [Lõuna-Aafrika asjaomase CITESi juhtimisasutuse lepingus nr ZA/xxxxxx] sätestatud tingimustele vastava kontrollitud saagikoristuse ja tootmise teel.“

#10

tähistab palke, saematerjali, spooni, kaasa arvatud keelpillide poognate valmistamiseks kasutatavaid lõpetamata puittooteid.

#11

tähistab palke, saematerjali, spooni, vineeri, puidupulbrit ja -ekstrakte. Lõpptooted, mille koostises on selliseid ekstrakte, sh lõhnaaineid, ei kuulu selle märke kohaldamisalasse.

#12

tähistab palke, saematerjali, spooni, vineeri ja puiduekstrakte. Lõpptooted, mille koostises on selliseid ekstrakte, sh lõhnaaineid, ei kuulu selle märke kohaldamisalasse.

#13

tähistab tuuma (tuntud ka kui „endosperm“, „pulp“ või „kopra“) ja kõike sellest saadut.

#14

tähistab kõiki isendi osi ja neist saadut, välja arvatud:

a)

seemned ja õietolm,

b)

tahkes või vedelas keskkonnas olevad seemikud või in vitro saadud koekultuurid, mida transporditakse steriilsetes mahutites,

c)

puuviljad,

d)

lehed,

e)

akvilaaria pulber, sealhulgas pressitud kujul, ning

f)

jaemüüki saatmiseks pakendatud valmistooted, erandit ei kohaldata helmeste, palvehelmeste ja nikerdiste puhul.

#15

tähistab kõiki isendi osi ja neist saadut, välja arvatud:

a)

lehed, õied, õietolm, viljad ja seemned,

b)

muuks kui kauplemiseks ettenähtud saadetised maksimaalse kogukaaluga 10 kg,

c)

märkega #4 hõlmatud taimede Dalbergia cochinchinensis osad ja neist saadu,

d)

märkega #6 hõlmatud Mehhikost pärit ja sealt eksporditud taimede Dalbergia spp. osad ja neist saadu.

#16

tähistab seemneid, vilju, õli ja elustaimi.

13.

Lisade märgetes kasutatud allpool esitatud mõisted ja väljendid määratletakse järgmiselt:

Ekstrakt

Igasugune aine, mis on saadud otse taimsest materjalist füüsikaliste või keemiliste vahenditega, olenemata tootmisprotsessist. Ekstrakt võib olla tahke (nt kristallid, vaigud, peene- või jämedateralised osakesed), pooltahke (nt kummivaigud, vahad) või vedel (nt lahused, tinktuurid, õlid ja eeterlikud õlid).

Jaemüüki saatmiseks pakendatud valmistooted

Pakendatud ja lõppkasutuseks või jaemüügiks märgistatud tooted, mis ei vaja täiendavat töötlemist ja mis on sobivad elanikkonnale müügiks või kasutamiseks; tarnituna üksik- või mahtkaubana.

Pulber

Peene- või jämedateraliste osakestega kuiv ja tahke aine.

Puiduhake

Puit, mis on hakitud väikesteks tükkideks.

14.

Kuna ühelegi A lisas loetletud taimeliigile või taimestiku kõrgemale taksonile ei ole lisatud märget, et nende hübriide tuleb käsitleda kooskõlas artikli 4 lõikega 1, tähendab see, et ühest või mitmest kõnealusest liigist või taksonist saadud kunstlikult paljundatud hübriididega võib kaubelda kunstliku paljundamise tunnistuse olemasolu korral ning et käesolevat määrust ei kohaldata selliste hübriidide seemnete ja õietolmu (sh polliiniumide), lõikelillede, tahkes või vedelas keskkonnas olevate seemikute ja in vitro saadud koekultuuride suhtes, mida transporditakse steriilsetes mahutites.

15.

Käesolevat määrust ei kohaldata uriini, fekaalide ja ambra suhtes, mis on jäägid ja mis on saadud asjaomast looma mõjutamata.

16.

D lisas loetletud loomaliikide puhul kohaldatakse käesolevat määrust üksnes elusisendite ning tervete või peaaegu tervete surnud isendite suhtes, välja arvatud taksonite puhul, mille juures on märge, mis osutab, et ka muud osad ja saadused on hõlmatud:

§ 1

Terved või peaaegu terved toor- või parknahad.

§ 2

Suled, sulgedega nahk või muu sulgedega osa.

17.

D lisas loetletud taimeliikide puhul kohaldatakse käesolevat määrust üksnes elusisendite suhtes, välja arvatud taksonite puhul, mille juures on märge, mis osutab, et ka muud osad ja saadused on hõlmatud:

§ 3

Kuivatatud ja värsked taimed, sh lehed, juured/pookealused, varred, seemned/eosed, koor ja viljad.

§ 4

Palgid, saematerjal ja spoon.

 

A lisa

B lisa

C lisa

Üldnimetus

FAUNA

CHORDATA (KEELIKLOOMAD)

MAMMALIA

 

 

 

Imetajad

ARTIODACTYLA

 

 

 

SÕRALISED

Antilocapridae

 

 

 

Harksarviklased

 

Antilocapra americana (I) (üksnes Mehhiko populatsioon; muid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud)

 

 

Harksarvik

Bovidae

 

 

 

Veislased

 

Addax nasomaculatus (I)

 

 

Addaks

 

 

Ammotragus lervia (II)

 

Lakklammas

 

 

 

Antilope cervicapra (III Nepal/Pakistan)

Vintsarvgasell

 

Bos gaurus (I) (välja arvatud kodustatud liik Bos frontalis, mille suhtes ei kohaldata käesolevat määrust)

 

 

Gaur

 

Bos mutus (I) (välja arvatud kodustatud liik Bos grunniens, mille suhtes ei kohaldata käesolevat määrust)

 

 

Ulukjakk

 

Bos sauveli (I)

 

 

Kuprei

 

 

 

Boselaphus tragocamelus (III Pakistan)

Nilgai

 

 

 

Bubalus arnee (III Nepal) (välja arvatud kodustatud liik Bubalus bubalis, mille suhtes ei kohaldata käesolevat määrust)

Vesipühvel e arni

 

Bubalus depressicornis (I)

 

 

Anoa e kääbuspühvel

 

Bubalus mindorensis (I)

 

 

Tamarau

 

Bubalus quarlesi (I)

 

 

Mägianoa

 

 

Budorcas taxicolor (II)

 

Takin

 

Capra falconeri (I)

 

 

Keerdsarvkits e markuur

 

 

Capra caucasica (II)

 

Kubani tuur

 

 

 

Capra hircus aegagrus (III Pakistan) (kodustatud liigi isendite suhtes ei kohaldata käesolevat määrust)

Pulstikkits

 

 

 

Capra sibirica (III Pakistan)

Siberi kaljukits

 

Capricornis milneedwardsii (I)

 

 

Hiina serau

 

Capricornis rubidus (I)

 

 

Punane serau

 

Capricornis sumatraensis (I)

 

 

Sumatra serau

 

Capricornis thar (I)

 

 

Himaalaja serau

 

 

Cephalophus brookei (II)

 

Brooke kabrik

 

 

Cephalophus dorsalis (II)

 

Rannakabrik

 

Cephalophus jentinki (I)

 

 

Sadulkabrik

 

 

Cephalophus ogilbyi (II)

 

Ogilbi kabrik

 

 

Cephalophus silvicultor (II)

 

Kollaselg-kabrik

 

 

Cephalophus zebra (II)

 

Sebrakabrik

 

 

Damaliscus pygargus pygargus (II)

 

Bontbok

 

 

 

Gazella bennettii (III Pakistan)

Benneti gasell

 

Gazella cuvieri (I)

 

 

Cuvier gasell

 

 

 

Gazella dorcas (III Alžeeria/Tuneesia)

Dorkasgasell

 

Gazella leptoceros (I)

 

 

Kitsas-sarv gasell

 

Hippotragus niger variani (I)

 

 

Must-hobuantiloop

 

 

Kobus leche (II)

 

Pikksaba-vohlu

 

Naemorhedus baileyi (I)

 

 

Goral (liigist Naemorhedus baileyi)

 

Naemorhedus caudatus (I)

 

 

Pikksaba-goral

 

Naemorhedus goral (I)

 

 

Himaalaja goral

 

Naemorhedus griseus (I)

 

 

Hiina goral

 

Nanger dama (I)

 

 

Kabegasell

 

Oryx dammah (I)

 

 

Mõõksarv-orüks

 

Oryx leucoryx (I)

 

 

Valge-orüks

 

 

Ovis ammon (II) (välja arvatud A lisas loetletud alamliigid)

 

Mägilammas e muflon

 

Ovis ammon hodgsonii (I)

 

 

Tiibeti mägilammas

 

Ovis ammon nigrimontana (I)

 

 

Karatau mägilammas

 

 

Ovis canadensis (II) (üksnes Mehhiko populatsioon; muid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud)

 

Lumelammas

 

 

Ovis aries (välja arvatud A lisas loetletud kodustatud liigi Ovis aries aries alamliigid ning alamliigid O. a. isphahanica, O. a. laristanica, O. a. musimon ja O. a. orientalis, mida ei ole loetletud käesoleva määruse lisades)

 

Urial

 

Ovis aries ophion (I)

 

 

Küprose mägilammas

 

Ovis aries vignei (I)

 

 

Urial (alamliigist Ovis vignei vignei)

 

Pantholops hodgsonii (I)

 

 

Orongo

 

 

Philantomba monticola (II)

 

Sinikabrik

 

 

 

Pseudois nayaur (III Pakistan)

Ida-nahur e. ida-sinilammas

 

Pseudoryx nghetinhensis (I)

 

 

Saola

 

Rupicapra pyrenaica ornata (II)

 

 

Ibeeria mägikits

 

 

Saiga borealis (II)

 

Mongoolia saiga

 

 

Saiga tatarica (II)

 

Stepisaiga

 

 

 

Tetracerus quadricornis (III Nepal)

Nelisarv

Camelidae

 

 

 

Kaamellased

 

 

Lama guanicoe (II)

 

Guanaako

 

Vicugna vicugna (I) (välja arvatud järgmised populatsioonid: Argentina [Jujuy ja Catamarca provintsi populatsioon ning Jujuy, Salta, Catamarca, La Rioja ja San Juani provintsi poolkodustatud populatsioonid]; Boliivia [kogu populatsioon]; Tšiili [Primera piirkonna populatsioon]; Ecuadori [kogu populatsioon] ja Peruu [kogu populatsioon]; mis on loetletud B lisas)

Vicugna vicugna (II) (üksnes järgmised populatsioonid: Argentina [Jujuy ja Catamarca provintsi populatsioon ning Jujuy, Salta, Catamarca, La Rioja ja San Juani provintsi poolkodustatud populatsioonid]; Boliivia [kogu populatsioon]; Tšiili [Primera piirkonna populatsioon]; Ecuadori [kogu populatsioon] ja Peruu [kogu populatsioon]; muud populatsioonid on loetletud A lisas (3))

 

Vikunja

Cervidae

 

 

 

Hirvlased

 

Axis calamianensis (I)

 

 

Sigahirv (liigist Axis calamianensis)

 

Axis kuhlii (I)

 

 

Bawea hirv

 

 

 

Axis porcinus (III Pakistan (välja arvatud A lisas loetletud alamliigid))

Sigahirv (liigist Axis porcinus)

 

Axis porcinus annamiticus (I)

 

 

Sigahirv (alamliigist Axis porcinus annamiticus)

 

Blastocerus dichotomus (I)

 

 

Soohirv

 

 

Cervus elaphus bactrianus (II)

 

Buhhaara punahirv

 

 

 

Cervus elaphus barbarus (III Alžeeria/Tuneesia)

Punahirv (alamliigist Cervus elaphus barbarus)

 

Cervus elaphus hanglu (I)

 

 

Kašmiiri punahirv

 

Dama dama mesopotamica (I)

 

 

Iraani kabehirv

 

Hippocamelus spp. (I)

 

 

Guemalid

 

 

 

Mazama temama cerasina (III Guatemala)

Suurmasaama

 

Muntiacus crinifrons (I)

 

 

Must muntjak

 

Muntiacus vuquangensis (I)

 

 

Hiidmuntjak

 

 

 

Odocoileus virginianus mayensis (III Guatemala)

Valgesaba-pampahirv

 

Ozotoceros bezoarticus (I)

 

 

Pampahirv

 

 

Pudu mephistophiles (II)

 

Põhja-puduhirv

 

Pudu puda (I)

 

 

Lõuna-puduhirv

 

Rucervus duvaucelii (I)

 

 

Barasingha

 

Rucervus eldii (I)

 

 

Eldi hirv

Hippopotamidae

 

 

 

Jõehobulased

 

 

Hexaprotodon liberiensis (II)

 

Kääbusjõehobu

 

 

Hippopotamus amphibius (II)

 

Jõehobu

Moschidae

 

 

 

Muskushirvlased

 

Moschus spp. (I) (üksnes Afganistani, Bhutani, India, Myanmari, Nepali ja Pakistani populatsioonid; muud populatsioonid on loetletud B lisas.)

Moschus spp. (II) (välja arvatud Afganistani, Bhutani, India, Myanmari, Nepali ja Pakistani populatsioonid, mis on loetletud A lisas)

 

Muskushirved

Suidae

 

 

 

Sigalased

 

Babyrousa babyrussa (I)

 

 

Babirussa e hirvsiga (liigist Babyrousa babyrussa)

 

Babyrousa bolabatuensis (I)

 

 

Babirussa e hirvsiga (liigist Babyrousa bolabatuensis)

 

Babyrousa celebensis (I)

 

 

Babirussa e hirvsiga (liigist Babyrousa celebensis)

 

Babyrousa togeanensis (I)

 

 

Babirussa e hirvsiga (liigist Babyrousa togeanensis)

 

Sus salvanius (I)

 

 

Kääbussiga

Tayassuidae

 

 

 

Pekaarilased

 

 

Tayassuidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid ning Pecari tajacu Mehhiko ja Ameerika Ühendriikide populatsioonid, mida ei ole kantud käesoleva määruse lisadesse)

 

Pekaarilased

 

Catagonus wagneri (I)

 

 

Chaco pekaari

CARNIVORA

 

 

 

KISKJALISED

Ailuridae

 

 

 

 

 

Ailurus fulgens (I)

 

 

Punane e väike panda

Canidae

 

 

 

Koerlased

 

 

 

Canis aureus (III India)

Šaakal

 

Canis lupus (I/II)

(Kõik populatsioonid, välja arvatud Hispaanias Duero jõest põhja pool esinevad populatsioonid ja Kreekas 39. laiuskraadist põhja pool esinevad populatsioonid. Bhutani, India, Nepali ja Pakistani populatsioonid on loetletud I liites; muud populatsioonid II liites. Välja arvatud on kodustatud liik ja dingo, mis esinevad nimede all Canis lupus familiaris ja Canis lupus dingo)

Canis lupus (II) (Kõik Hispaanias Duero jõest põhja pool esinevad populatsioonid ja Kreekas 39. laiuskraadist põhja pool esinevad populatsioonid. Välja arvatud on kodustatud liik ja dingo, mis esinevad nimede all Canis lupus familiaris ja Canis lupus dingo)

 

Hall hunt

 

Canis simensis

 

 

Mägikoer

 

 

Cerdocyon thous (II)

 

Krabisööja rebane

 

 

Chrysocyon brachyurus (II)

 

Guara e lakkhunt

 

 

Cuon alpinus (II)

 

Punahunt

 

 

Lycalopex culpaeus (II)

 

Rebane (liigist Lycalopex culpaeus)

 

 

Lycalopex fulvipes (II)

 

Rebane (liigist Lycalopex fulvipes)

 

 

Lycalopex griseus (II)

 

Rebane (liigist Lycalopex griseus)

 

 

Lycalopex gymnocercus (II)

 

Pamparebane

 

Speothos venaticus (I)

 

 

Võsakoer

 

 

 

Vulpes bengalensis (III India)

Bengaali rebane

 

 

Vulpes cana (II)

 

Afgaani rebane

 

 

Vulpes zerda (II)

 

Fennek

Eupleridae

 

 

 

 

 

 

Cryptoprocta ferox (II)

 

Eupleridae (liigist Cryptoprocta ferox)

 

 

Eupleres goudotii (II)

 

Pudi-falanukk

 

 

Fossa fossana (II)

 

Fanaloka

Felidae

 

 

 

Kaslased

 

 

Felidae spp. (II) (Välja arvatud A lisas loetletud liigid. Kodustatud vormi isendite suhtes käesolevat määrust ei kohaldata. Aafrika lõvi (Panthera leo) populatsiooni suhtes kohaldatakse järgmisi tingimusi. Iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud loodusest püütud isenditest saadud kontidele, konditükkidele, konditoodetele, küüntele, skelettidele, koljudele ja hammastele, millega kaubitsetakse eelkõige ärilistel eesmärkidel.

Ekspordi aastakvoot Lõuna-Aafrika aretusettevõtetes tehistingimustes peetavatest isenditest saadud kontide, konditükkide, konditoodete, küünte, skelettide, koljude ja hammastega kauplemiseks ärilistel eesmärkidel kehtestatakse ja teatakse igal aastal CITESe sekretariaadile.)

 

Kaslased

 

Acinonyx jubatus (I) (Elusisendite ja jahitrofeede ekspordi aastakvoodid kehtestatakse järgmiselt: Botswana: 5; Namiibia: 150; Zimbabwe: 50. Selliste isenditega kauplemisel kohaldatakse käesoleva määruse artikli 4 lõiget 1.)

 

 

Gepard

 

Caracal caracal (I) (üksnes Aasia populatsioon; muud populatsioonid on loetletud B lisas.)

 

 

Karakal

 

Catopuma temminckii (I)

 

 

Temmincki kass

 

Felis nigripes (I)

 

 

Pudikass e kääbuskass

 

Felis silvestris (II)

 

 

Metskass

 

Leopardus geoffroyi (I)

 

 

Soolakass

 

Leopardus jacobitus (I)

 

 

Mägikass

 

Leopardus pardalis (I)

 

 

Otselot

 

Leopardus tigrinus (I)

 

 

Oncilla

 

Leopardus wiedii (I)

 

 

Margai e pikksaba-pugalkass

 

Lynx lynx (II)

 

 

Ilves

 

Lynx pardinus (I)

 

 

Ibeeria ilves

 

Neofelis nebulosa (I)

 

 

Pantrik

 

Panthera leo persica (I)

 

 

India lõvi

 

Panthera onca (I)

 

 

Jaaguar

 

Panthera pardus (I)

 

 

Leopard

 

Panthera tigris (I)

 

 

Tiiger

 

Pardofelis marmorata (I)

 

 

Marmorkass

 

Prionailurus bengalensis bengalensis (I) (üksnes Bangladeshi, India ja Tai populatsioonid; muud populatsioonid on loetletud B lisas.)

 

 

Bengaali kass

 

Prionailurus iriomotensis (II)

 

 

Iriomoto kass

 

Prionailurus planiceps (I)

 

 

Lapikpea-kass

 

Prionailurus rubiginosus (I) (üksnes India populatsioon; muud populatsioonid on loetletud B lisas.)

 

 

Roostekass

 

Puma concolor costaricensis (I)

 

 

Costa Rica puuma

 

Puma yagouaroundi(I) (üksnes Kesk- ja Põhja-Ameerika populatsioonid; muud populatsioonid on loetletud B lisas.)

 

 

Jaguarundi

 

Uncia uncia (I)

 

 

Lumeleopard e irbis

Herpestidae

 

 

 

Mangustlased

 

 

 

Herpestes edwardsi (III India/Pakistan)

Hallmangust

 

 

 

Herpestes fuscus (III India)

India pruunmangust

 

 

 

Herpestes javanicus (III Pakistan)

Mangust (liigist Herpestes javanicus)

 

 

 

Herpestes javanicus auropunctatus (III India)

Täpikmangust

 

 

 

Herpestes smithii (III India)

Smithi mangust

 

 

 

Herpestes urva (III India)

Krabimangust

 

 

 

Herpestes vitticollis (III India)

Mangust (liigist Herpestes vitticolis)

Hyaenidae

 

 

 

Hüäänlased

 

 

 

Hyaena hyaena (III Pakistan)

Vööthüaan

 

 

 

Proteles cristata (III Botswana)

Tsiibethüään

Mephitidae

 

 

 

Vinuklased

 

 

Conepatus humboldtii (II)

 

Skunk (liigist Conepatus humboldtii)

Mustelidae

 

 

 

Kärplased

Lutrinae

 

 

 

Saarmaslased

 

 

Lutrinae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Saarmaslased

 

Aonyx capensis congica (I) (üksnes Kameruni ja Nigeeria populatsioonid; muud populatsioonid on loetletud B lisas.)

 

 

Väikeküüs-saarmas

 

Enhydra lutris nereis (I)

 

 

Lõuna-California kalaan

 

Lontra felina (I)

 

 

Kassiksaarmas

 

Lontra longicaudis (I)

 

 

Neotroopiline saarmas

 

Lontra provocax (I)

 

 

Saarmas (liigist Lontra provocax)

 

Lutra lutra (I)

 

 

Harilik saarmas

 

Lutra nippon (I)

 

 

Jaapani saarmas

 

Pteronura brasiliensis (I)

 

 

Hiidsaarmas

Mustelinae

 

 

 

Päriskärplased

 

 

 

Eira barbara (III Honduras)

Taira

 

 

 

Galictis vittata (III Costa Rica)

Suurgrison

 

 

 

Martes flavigula (III India)

Harsa

 

 

 

Martes foina intermedia (III India)

Kivinugis (alamliigist Martes foina intermedia)

 

 

 

Martes gwatkinsii (III India)

Nugis (liigist Martes gwatkinsii)

 

 

 

Mellivora capensis (III Botswana)

Meemäger

 

Mustela nigripes (I)

 

 

Mustjalg-tuhkur

Odobenidae

 

 

 

Morsklased

 

 

Odobenus rosmarus (III Kanada)

 

Morsk

Otariidae

 

 

 

Kõrvukhülglased

 

 

Arctocephalus spp (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Merikarud

 

Arctocephalus philippii (II)

 

 

Merikaru (liigist Arctocephalus philippii)

 

Arctocephalus townsendi (I)

 

 

Merikaru (liigist Arctocephalus townsendi)

Phocidae

 

 

 

Hülglased

 

 

Mirounga leonina (II)

 

Lõuna lonthüljes

 

Monachus spp. (I)

 

 

Munkhülged

Procyonidae

 

 

 

Pesukarulased

 

 

 

Bassaricyon gabbii (III Costa Rica)

Pesukarulane (liigist Bassaricyon gabbii)

 

 

 

Bassariscus sumichrasti (III Costa Rica)

Pesukarulane (liigist Bassariscus sumichrasti)

 

 

 

Nasua narica (III Honduras)

Tavaninakaru (liigist Nasua narica)

 

 

 

Nasua nasua solitaria (III Uruguay)

Koaati (alamliigist Nasua nasua solitaria)

 

 

 

Potos flavus (III Honduras)

Kinkažu

Ursidae

 

 

 

Karulased

 

 

Ursidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Karulased

 

Ailuropoda melanoleuca (I)

 

 

Bambuskaru e suur panda

 

Helarctos malayanus (I)

 

 

Päikesekaru e biruang

 

Melursus ursinus (I)

 

 

Huulkaru

 

Tremarctos ornatus (I)

 

 

Prillkaru

 

Ursus arctos (I/II)

(üksnes Bhutani, Hiina, Mehhiko ja Mongoolia populatsioonid ning alamliik Ursus arctos isabellinus on loetletud I liites; muud populatsioonid ja alamliigid on loetletud II liites.)

 

 

Pruunkaru

 

Ursus thibetanus (I)

 

 

Kaeluskaru

Viverridae

 

 

 

Tsiibetkaslased

 

 

 

Arctictis binturong (III India)

Binturong

 

 

 

Civettictis civetta (III Botswana)

Aafrika tsiibet

 

 

Cynogale bennettii (II)

 

Udrastsiibet

 

 

Hemigalus derbyanus (II)

 

Vööttsiibet

 

 

 

Paguma larvata (III India)

Paguuma

 

 

 

Paradoxurus hermaphroditus (III India)

Musang (liigist Paradoxurus hermaphroditus)

 

 

 

Paradoxurus jerdoni (III India)

Musang (liigist Paradoxurus jerdoni)

 

 

Prionodon linsang (II)

 

Vöötlinsang

 

Prionodon pardicolor (I)

 

 

Tähniklinsang

 

 

 

Viverra civettina (III India)

Laiktsiibet

 

 

 

Viverra zibetha (III India)

Suurtsiibet

 

 

 

Viverricula indica (III India)

Pisitsiibet

CETACEA

 

 

 

VAALALISED

 

CETACEA spp. (I/II  (4)

 

 

Vaalalised

CHIROPTERA

 

 

 

KÄSITIIVALISED

Phyllostomidae

 

 

 

Nopslased

 

 

 

Platyrrhinus lineatus (III Uruguay)

Nopslane (liigist Platyrrhinus lineatus)

Pteropodidae

 

 

 

Tiiburlased

 

 

Acerodon spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Lendkoerad

 

Acerodon jubatus (I)

 

 

Suurtiibur (liigist Acerodon jubatus)

 

 

Pteropus spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid ja Pteropus brunneus)

 

Lendkoerad

 

Pteropus insularis (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus insularis)

 

Pteropus livingstonii (II)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus livingstonii)

 

Pteropus loochoensis (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus loochoensis)

 

Pteropus mariannus (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus mariannus)

 

Pteropus molossinus (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus molossinus)

 

Pteropus pelewensis (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus pelewensis)

 

Pteropus pilosus (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus pilosus)

 

Pteropus rodricensis (II)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus rodricensis)

 

Pteropus samoensis (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus samoensis)

 

Pteropus tonganus (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus tonganus)

 

Pteropus ualanus (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus ualanus)

 

Pteropus voeltzkowi (II)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus voeltzkowi)

 

Pteropus yapensis (I)

 

 

Lendkoer (liigist Pteropus yapensis)

CINGULATA

 

 

 

NAPIHAMBULISED e VÖÖLISED

Dasypodidae

 

 

 

Vöölased

 

 

 

Cabassous centralis (III Costa Rica)

Paljassaba (liigist Cabassous centralis)

 

 

 

Cabassous tatouay (III Uruguay)

Paljassaba (liigist Cabassous tatouay)

 

 

Chaetophractus nationi (II) (kehtestatud on iga-aastane ekspordi nullkvoot. Kõiki isendeid käsitatakse A lisasse kuuluvate liikide isenditena ning nendega kauplemist reguleeritakse vastavalt sellele.)

 

Vöölane (liigist Chaetophractus nationi)

 

Priodontes maximus (I)

 

 

Hiidvöölane

DASYUROMORPHIA

 

 

 

 

Dasyuridae

 

 

 

Kukkurkärplased

 

Sminthopsis longicaudata (I)

 

 

Pikksaba-kukkurhiirik

 

Sminthopsis psammophila (I)

 

 

Liiva-kukkurhiirik

DIPROTODONTIA

 

 

 

 

Macropodidae

 

 

 

Kängurulased

 

 

Dendrolagus inustus (II)

 

Pruun-puukänguru

 

 

Dendrolagus ursinus (II)

 

Puukänguru (liigist Dendrolagus ursinus)

 

Lagorchestes hirsutus (I)

 

 

Hatune jänesvallabi

 

Lagostrophus fasciatus (I)

 

 

Vöötvallabi

 

Onychogalea fraenata (I)

 

 

Vallabi (liigist Onychogalea fraenata)

Phalangeridae

 

 

 

Kuskuslased

 

 

Phalanger intercastellanus (II)

 

Kuskus (liigist Phalanger intercastellanus)

 

 

Phalanger mimicus (II)

 

Kuskus (liigist Phalanger mimicus)

 

 

Phalanger orientalis (II)

 

Kuskus (liigist Phalanger orientalis)

 

 

Spilocuscus kraemeri (II)

 

Kuskus (liigist Spilocuscus kraemeri)

 

 

Spilocuscus maculatus (II)

 

Kuskus (liigist Spilocuscus maculatus)

 

 

Spilocuscus papuensis (II)

 

Kuskus (liigist Spilocuscus papuensis)

Potoroidae

 

 

 

Pärisrottkängurulased

 

Bettongia spp. (I)

 

 

Rottkängurud

Vombatidae

 

 

 

Vombatlased

 

Lasiorhinus krefftii (I)

 

 

Põhjavombat

LAGOMORPHA

 

 

 

JÄNESELISED

Leporidae

 

 

 

Jäneslased

 

Caprolagus hispidus (I)

 

 

India harjasküülik

 

Romerolagus diazi (I)

 

 

Teporingo e vulkaaniküülik

MONOTREMATA

 

 

 

AINUPILULISED e MONOTREEMID

Tachyglossidae

 

 

 

Sipelgasiillased

 

 

Zaglossus spp. (II)

 

Nokis-sipelgasiilid

PERAMELEMORPHIA

 

 

 

 

Peramelidae

 

 

 

 

 

Perameles bougainville (I)

 

 

Lääne-koonbandikut

Thylacomyidae

 

 

 

 

 

Macrotis lagotis (I)

 

 

Harilik bilbi

PERISSODACTYLA

 

 

 

KABJALISED

Equidae

 

 

 

Hobuslased

 

Equus africanus (I) (välja arvatud Equus asinus kodustatud liik, mille suhtes ei kohaldata käesoleva määruse sätteid)

 

 

Ulukeesel

 

Equus grevyi (I)

 

 

Kõrbesebra e grevi sebra

 

Equus hemionus (I/II) (liik on loetletud II liites, kuid alamliigid Equus hemionus hemionus ja Equus hemionus khur on loetletud I liites)

 

 

Kulaan

 

Equus kiang (II)

 

 

Kiang

 

Equus przewalskii (I)

 

 

Prževalski hobune

 

 

Equus zebra hartmannae (II)

 

Hartmanni mägisebra

 

 

Equus zebra zebra (II)

 

Mägisebra (alamliigist Equus zebra zebra)

Rhinocerotidae

 

 

 

Ninasarviklased

 

Rhinocerotidae spp. (I) (välja arvatud B lisas loetletud alamliigid)

 

 

Ninasarviklased

 

 

Ceratotherium simum simum (II) (üksnes Lõuna-Aafrika ja Svaasimaa populatsioonid; muud populatsioonid on loetletud A lisas. Lubatud üksnes rahvusvaheline kauplemine elusloomadega, kui nende sihtkoht on kohane ja vastuvõetav, ning jahitrofeedega. Kõiki teisi isendeid käsitatakse A lisasse kuuluvate liikide isenditena ning nendega kauplemist reguleeritakse vastavalt sellele.)

 

Laimokk-ninasarvik

Tapiridae

 

 

 

Taapirlased

 

Tapiridae spp. (I) (välja arvatud B lisas loetletud liigid)

 

 

Taapirlased

 

 

Tapirus terrestris (II)

 

Lõuna-Ameerika tapiir

PHOLIDOTA

 

 

 

SOOMUSLOOMALISED

Manidae

 

 

 

Soomusloomlased

 

 

Manis spp. (II)

(välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Soomusloomad

 

Manis crassicaudata (I)

 

 

Indian pangolin

 

Manis culionensis (I)

 

 

Philippine pangolin

 

Manis gigantea (I)

 

 

Giant pangolin

 

Manis javanica (I)

 

 

Sunda pangolin

 

Manis pentadactyla (I)

 

 

Chinese pangolin

 

Manis temminckii (I)

 

 

Ground pangolin

 

Manis tetradactyla (I)

 

 

Long-tailed pangolin

 

Manis tricuspis (I)

 

 

Tree pangolin

PILOSA

 

 

 

NAPIHAMBULISED

Bradypodidae

 

 

 

Laisiklased

 

 

Bradypus pygmaeus (II)

 

Pöördpea e kolmvarvas-laisik (liigist Bradypus pygmaeus)

 

 

Bradypus variegatus (II)

 

Pöördpea e kolmvarvas-laisik (liigist Bradypus variegatus)

Megalonychidae

 

 

 

Maalaisiklased

 

 

 

Choloepus hoffmanni (III Costa Rica)

Kaksvarvaslaisik

Myrmecophagidae

 

 

 

Sipelgaõgilased

 

 

Myrmecophaga tridactyla (II)

 

Suur-sipelgaõgija

 

 

 

Tamandua mexicana (III Guatemala)

Tamandu (liigist Tamandua mexicana)

PRIMATES

 

 

 

ESIKLOOMALISED e PRIMAADID

 

 

PRIMATES spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Esikloomalised e primaadid

Atelidae

 

 

 

Ämmalahvlased

 

Alouatta coibensis (I)

 

 

Coiba saare möiraahv

 

Alouatta palliata (I)

 

 

Mantel-möiraahv

 

Alouatta pigra (I)

 

 

Guatemala möiraahv

 

Ateles geoffroyi frontatus (I)

 

 

Mustkäpp-ämmalahv (alamliigist Ateles geoffroyi frontatus)

 

Ateles geoffroyi ornatus (I)

 

 

Mustkäpp-ämmalahv (alamliigist Ateles geoffroyi panamensis)

 

Brachyteles arachnoides (I)

 

 

Haardahv e ämblikahv

 

Brachyteles hypoxanthus (I)

 

 

Haardahv e ämblikahv liigist Brachyteles hypoxanthus

 

Oreonax flavicauda (I)

 

 

Peruu villakahv

Cebidae

 

 

 

Karbusahvlased

 

Callimico goeldii (I)

 

 

Goeldi marmosett e kallimiko

 

Callithrix aurita (I)

 

 

Marmosett (liigist Callithrix aurita)

 

Callithrix flaviceps (I)

 

 

Marmosett (liigist Callithrix flaviceps)

 

Leontopithecus spp. (I)

 

 

Lõvitamariinid

 

Saguinus bicolor (I)

 

 

Karvastamariin (liigist Saguinus bicolor)

 

Saguinus geoffroyi (I)

 

 

Geoffroy tamariin

 

Saguinus leucopus (I)

 

 

Karvastamariin (liigist Saguinus leucopus)

 

Saguinus martinsi (I)

 

 

Karvastamariin (liigist Saguines martinsi)

 

Saguinus oedipus (I)

 

 

Pintšetamariin

 

Saimiri oerstedii (I)

 

 

Ruugeselg-saimiri

Cercopithecidae

 

 

 

Pärdiklased

 

Cercocebus galeritus (I)

 

 

Välemangabei

 

Cercopithecus diana (I)

 

 

Diaanapärdik

 

Cercopithecus roloway (I)

 

 

Pärdik (liigist Cercopithecus roloway)

 

Cercopithecus solatus (II)

 

 

Pärdik (liigist Cercopithecus solatus)

 

Colobus satanas (II)

 

 

Pärgli-kuningkoolobus

 

Macaca silenus (I)

 

 

Vanderu

 

Macaca sylvanus (I)

 

 

Barbary macaque

 

Mandrillus leucophaeus (I)

 

 

Drill

 

Mandrillus sphinx (I)

 

 

Mandrill

 

Nasalis larvatus (I)

 

 

Ninaahv e kahau

 

Piliocolobus foai (II)

 

 

Punakoolobus (liigist Piliocolobus foai)

 

Piliocolobus gordonorum (II)

 

 

Punakoolobus (liigist Piliocolobus gordonorum)

 

Piliocolobus kirkii (I)

 

 

Kirki punakoolobus

 

Piliocolobus pennantii (II)

 

 

Punakoolobus (liigist Piliocolobus pennantii)

 

Piliocolobus preussi (II)

 

 

Punakoolobus (liigist Piliocolobus preussi)

 

Piliocolobus rufomitratus (I)

 

 

Mitra-punakoolobus

 

Piliocolobus tephrosceles (II)

 

 

Punakoolobus (liigist Piliocolobus tephrosceles)

 

Piliocolobus tholloni (II)

 

 

Punakoolobus (liigist Piliocolobus tholloni)

 

Presbytis potenziani (I)

 

 

Languur (liigist Presbytis potenziani)

 

Pygathrix spp. (I)

 

 

Hertsoglanguurid

 

Rhinopithecus spp. (I)

 

 

Nosulanguurid

 

Semnopithecus ajax (I)

 

 

Languur (liigist Semnopithecus ajax)

 

Semnopithecus dussumieri (I)

 

 

Languur (liigist Semnopithecus dussumieri)

 

Semnopithecus entellus (I)

 

 

Languur (liigist Semnopithecus entellus)

 

Semnopithecus hector (I)

 

 

Languur (liigist Semnopithecus hector)

 

Semnopithecus hypoleucos (I)

 

 

Languur (liigist Semnopithecus hypoleucos)

 

Semnopithecus priam (I)

 

 

Languur (liigist Semnopithecus priam)

 

Semnopithecus schistaceus (I)

 

 

Languur (liigist Semnopithecus schistaceus)

 

Simias concolor (I)

 

 

Siimia

 

Trachypithecus delacouri (II)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus delacouri)

 

Trachypithecus francoisi (II)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus francoisi)

 

Trachypithecus geei (I)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus geei)

 

Trachypithecus hatinhensis (II)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus hatinhensis)

 

Trachypithecus johnii (II)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus johnii)

 

Trachypithecus laotum (II)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus laotum)

 

Trachypithecus pileatus (I)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus pileatus)

 

Trachypithecus poliocephalus (II)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus poliocephalus)

 

Trachypithecus shortridgei (I)

 

 

Languur (liigist Trachypithecus shortridgei)

Cheirogaleidae

 

 

 

Hiirikleemurlased

 

Cheirogaleidae spp. (I)

 

 

Hiirikleemurlased

Daubentoniidae

 

 

 

Aielased

 

Daubentonia madagascariensis (I)

 

 

Aie

Hominidae

 

 

 

Inimlased

 

Gorilla beringei (I)

 

 

Mägigorilla

 

Gorilla gorilla (I)

 

 

Rannikugorilla

 

Pan spp. (I)

 

 

Šimpansid

 

Pongo abelii (I)

 

 

Sumatra orangutan

 

Pongo pygmaeus (I)

 

 

Kalimantani orangutan

Hylobatidae

 

 

 

Gibonlased

 

Hylobatidae spp. (I)

 

 

Gibonlased

Indriidae

 

 

 

Indrilased

 

Indriidae spp. (I)

 

 

Indrilased

Lemuridae

 

 

 

Leemurlased

 

Lemuridae spp. (I)

 

 

Leemurlased

Lepilemuridae

 

 

 

Leemurlased

 

Lepilemuridae spp. (I)

 

 

Leemurlased

Lorisidae

 

 

 

Loorilased

 

Nycticebus spp. (I)

 

 

Loorid (liigid Nycticebus spp.)

Pitheciidae

 

 

 

Uakarid, titid, saakid

 

Cacajao spp. (I)

 

 

Uakarid

 

Callicebus barbarabrownae (II)

 

 

Hüppurahv (liigist Callicebus barbarabrownae)

 

Callicebus melanochir (II)

 

 

Hüppurahv (liigist Callicebus melanochir)

 

Callicebus nigrifrons (II)

 

 

Hüppurahv (liigist Callicebus nigrifrons)

 

Callicebus personatus (II)

 

 

Masktiti

 

Chiropotes albinasus (I)

 

 

Valgenina-habesaaki

Tarsiidae

 

 

 

Kandlased

 

Tarsius spp. (II)

 

 

Kandlased

PROBOSCIDEA

 

 

 

LONDILISED

Elephantidae

 

 

 

Londilased

 

Elephas maximus (I)

 

 

India elevant

 

Loxodonta africana (I) (välja arvatud Botswana, Namiibia, Lõuna-Aafrika ja Zimbabwe populatsioonid, mis on loetletud B lisas)

Loxodonta africana (II)

(üksnes Botswana, Namiibia, Lõuna-Aafrika ja Zimbabwe populatsioonid; (5) muud populatsioonid on loetletud A lisas)

 

Aafrika elevant

RODENTIA

 

 

 

NÄRILISED

Chinchillidae

 

 

 

Villakhiirlased

 

Chinchilla spp. (I) (kodustatud vormi isendite suhtes käesolevat määrust ei kohaldata)

 

 

Tšintšiljad

Cuniculidae

 

 

 

Pakalased

 

 

 

Cuniculus paca (III Honduras)

Paka (liigist Cuniculus paca)

Dasyproctidae

 

 

 

Aguutilased

 

 

 

Dasyprocta punctata (III Honduras)

Aguuti (liigist Dasyprocta punctata)

Erethizontidae

 

 

 

Okaslased

 

 

 

Sphiggurus mexicanus (III Honduras)

Okaslane (liigist Sphiggurus mexicanus)

 

 

 

Sphiggurus spinosus (III Uruguay)

Okaslane (liigist Sphiggurus spinosus)

Hystricidae

 

 

 

Okassigalased

 

Hystrix cristata

 

 

Hari-okassiga

Muridae

 

 

 

Hiirlased

 

Leporillus conditor (I)

 

 

Kõrvuk-kojarott

 

Pseudomys fieldi praeconis (I)

 

 

Hatune väärhiir

 

Xeromys myoides (I)

 

 

Eba-kobrasrott

 

Zyzomys pedunculatus (I)

 

 

Hiirlane (liigist Zyzomys pedunculatus)

Sciuridae

 

 

 

Oravlased

 

Cynomys mexicanus (I)

 

 

Preeriakoer e rohtlahaukur

 

 

 

Marmota caudata (III India)

Punaümiseja

 

 

 

Marmota himalayana (III India)

Suurümiseja

 

 

Ratufa spp. (II)

 

Hiidoravad

 

 

 

Sciurus deppei (III Costa Rica)

Orav (liigist Sciurus deppei)

SCANDENTIA

 

 

 

TUPAIALISED

 

 

SCANDENTIA spp. (II)

 

Tupaialised

SIRENIA

 

 

 

MERIVEISELISED

Dugongidae

 

 

 

Dugonglased

 

Dugong dugon (I)

 

 

Dugong

Trichechidae

 

 

 

Lamantiinlased

 

Trichechus inunguis (I)

 

 

 

 

Trichechus manatus (I)

 

 

 

 

Trichechus senegalensis (I)

 

 

 

AVES

 

 

 

Linnud

ANSERIFORMES

 

 

 

HANELISED

Anatidae

 

 

 

Partlased

 

Anas aucklandica (I)

 

 

Öö-piilpart

 

 

Anas bernieri (II)

 

Madagaskari piilpart

 

Anas chlorotis (I)

 

 

Pateke piilpart

 

 

Anas formosa (II)

 

Kuupart

 

Anas laysanensis (I)

 

 

Laysani sinikael-part

 

Anas nesiotis (I)

 

 

Campbelli piilpart

 

Anas querquedula

 

 

Rägapart

 

Asarcornis scutulata (I)

 

 

Tontpart

 

Aythya innotata

 

 

Madagaskari vart

 

Aythya nyroca

 

 

Valgesilm-vart

 

Branta canadensis leucopareia (I)

 

 

Aleuutide lagle

 

Branta ruficollis (II)

 

 

Punakael-lagle

 

Branta sandvicensis (I)

 

 

Nenelagle

 

 

Coscoroba coscoroba (II)

 

Koskorobaluik

 

 

Cygnus melancoryphus (II)

 

Mustkael-luik

 

 

Dendrocygna arborea (II)

 

Palmi-vilepart

 

 

 

Dendrocygna autumnalis (III Honduras)

Punanokk-vilepart

 

 

 

Dendrocygna bicolor (III Honduras)

Ruuge-vilepart

 

Mergus octosetaceus

 

 

Brasiilia koskel

 

Oxyura leucocephala (II)

 

 

Stepi-händpart

 

Rhodonessa caryophyllacea (tõenäoliselt välja surnud) (I)

 

 

Roosavart

 

 

Sarkidiornis melanotos (II)

 

Kühmnokk-part

 

Tadorna cristata

 

 

Vikerpart

APODIFORMES

 

 

 

PIIRITAJALISED

Trochilidae

 

 

 

Koolibrilased

 

 

Trochilidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Koolibrilased

 

Glaucis dohrnii (I)

 

 

Koolibri (liigist Glaucis dohrnii)

CHARADRIIFORMES

 

 

 

KURVITSALISED

Burhinidae

 

 

 

Jämejalalased

 

 

 

Burhinus bistriatus (III Guatemala)

Rohtla-jämejalg

Laridae

 

 

 

Kajaklased

 

Larus relictus (I)

 

 

Kõnnukajakas

Scolopacidae

 

 

 

Kurvitslased

 

Numenius borealis (I)

 

 

Põhjakoovitaja

 

Numenius tenuirostris (I)

 

 

Helekoovitaja

 

Tringa guttifer (I)

 

 

Sahhalini tilder

CICONIIFORMES

 

 

 

TOONEKURELISED

Ardeidae

 

 

 

Haigurlased

 

Ardea alba

 

 

Hõbehaigur

 

Bubulcus ibis

 

 

Veisehaigur

 

Egretta garzetta

 

 

Siidhaigur

Balaenicipitidae

 

 

 

Kingnoklased

 

 

Balaeniceps rex (II)

 

Kingnokk

Ciconiidae

 

 

 

Toonekurglased

 

Ciconia boyciana (I)

 

 

Ida-toonekurg

 

Ciconia nigra (II)

 

 

Must-toonekurg

 

Ciconia stormi

 

 

Sunda toonekurg

 

Jabiru mycteria (I)

 

 

Jabiru-toonekurg

 

Leptoptilos dubius

 

 

India marabu

 

Mycteria cinerea (I)

 

 

Rand-toonekurg

Phoenicopteridae

 

 

 

Flamingolased

 

 

Phoenicopteridae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Flamingolased

 

Phoenicopterus ruber (II)

 

 

Punaflamingo

Threskiornithidae

 

 

 

Iibislased

 

 

Eudocimus ruber (II)

 

Punaiibis

 

Geronticus calvus (II)

 

 

Kiilasiibis

 

Geronticus eremita (I)

 

 

Kaljuiibis

 

Nipponia nippon (I)

 

 

Tuttiibis

 

Platalea leucorodia (II)

 

 

Luitsnokk-iibis

 

Pseudibis gigantea

 

 

Hiidiibis

COLUMBIFORMES

 

 

 

TUVILISED

Columbidae

 

 

 

Tuvilased

 

Caloenas nicobarica (I)

 

 

Lakktuvi

 

Claravis godefrida

 

 

Brasiilia bambusetuvi

 

Columba livia

 

 

Kaljutuvi

 

Ducula mindorensis (I)

 

 

Mindoro keisertuvi

 

 

Gallicolumba luzonica (II)

 

Verirind-maatuvi

 

 

Goura spp. (II)

 

Kroontuvid

 

Leptotila wellsi

 

 

Grenada manteltuvi

 

 

 

Nesoenas mayeri (III Mauritius)

Roosatuvi

 

Streptopelia turtur

 

 

Turteltuvi

CORACIIFORMES

 

 

 

SINIRAALISED

Bucerotidae

 

 

 

Sarvlindlased

 

 

Aceros spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Sarvlinnud (liigid Aceros spp.)

 

Aceros nipalensis (I)

 

 

Nudi-sarvlind

 

 

Anorrhinus spp. (II)

 

Sarvlinnud (liigid Anorrhinus spp.)

 

 

Anthracoceros spp. (II)

 

Sarvlinnud (liigid Anthracoceros spp.)

 

 

Berenicornis spp. (II)

 

Sarvlinnud (liigid Berenicornis spp.)

 

 

Buceros spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Sarvlinnud (liigid Buceros spp.)

 

Buceros bicornis (I)

 

 

Suur-sarvlind

 

 

Penelopides spp. (II)

 

Sarvlinnud (liigid Penelopides spp.)

 

Rhinoplax vigil (I)

 

 

Kilp-sarvlind

 

 

Rhyticeros spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Sarvlinnud (liigid Rhyticeros spp.)

 

Rhyticeros subruficollis (I)

 

 

Silenokk-sarvlind

CUCULIFORMES

 

 

 

KÄOLISED

Musophagidae

 

 

 

Turakolased

 

 

Tauraco spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Turakod (liigid Tauraco spp.)

 

Tauraco bannermani (II)

 

 

Kameruni turako

FALCONIFORMES

 

 

 

KULLILISED

 

 

FALCONIFORMES spp. (II)

(välja arvatud A lisas loetletud liigid; välja arvatud C lisas loetletud sugukonna Cathartidae üks liik; selle sugukonna teised liigid ei ole käesoleva määruse lisades loetletud, ning välja arvatud Caracara lutosa)

 

Kullilised

Accipitridae

 

 

 

Haugaslased

 

Accipiter brevipes (II)

 

 

Stepi-raudkull

 

Accipiter gentilis (II)

 

 

Kanakull

 

Accipiter nisus (II)

 

 

Raudkull

 

Aegypius monachus (II)

 

 

Raisakotkas

 

Aquila adalberti (I)

 

 

Ibeeria kääpakotkas

 

Aquila chrysaetos (II)

 

 

Kaljukotkas

 

Aquila clanga (II)

 

 

Suur-konnakotkas

 

Aquila heliaca (I)

 

 

Kääpakotkas

 

Aquila pomarina (II)

 

 

Väike-konnakotkas

 

Buteo buteo (II)

 

 

Hiireviu

 

Buteo lagopus (II)

 

 

Karvasjalg-viu

 

Buteo rufinus (II)

 

 

Stepiviu

 

Chondrohierax uncinatus wilsonii (I)

 

 

Konksnokk-haugas (alamliigist Chondrohierax uncinatus wilsonii)

 

Circaetus gallicus (II)

 

 

Madukotkas

 

Circus aeruginosus (II)

 

 

Roo-loorkull

 

Circus cyaneus (II)

 

 

Välja-loorkull

 

Circus macrourus (II)

 

 

Stepi-loorkull

 

Circus pygargus (II)

 

 

Soo-loorkull

 

Elanus caeruleus (II)

 

 

Hõbehaugas

 

Eutriorchis astur (II)

 

 

Vööthaugas

 

Gypaetus barbatus (II)

 

 

Habekotkas

 

Gyps fulvus (II)

 

 

Kaeluskotkas

 

Haliaeetus spp. (I/II) (Haliaeetus albicilla on loetletud I liites; muud liigid on loetletud II liites.)

 

 

Merikotkad

 

Harpia harpyja (I)

 

 

Harpüiakotkas

 

Hieraaetus fasciatus (II)

 

 

Haugaskotkas

 

Hieraaetus pennatus (II)

 

 

Kääbuskotkas

 

Leucopternis occidentalis (II)

 

 

Ekuadori selvaviu

 

Milvus migrans (II)(välja arvatud Milvus migrans lineatus, mis on loetletud B lisas)

 

 

Must-harksaba

 

Milvus milvus (II)

 

 

Puna-harksaba

 

Neophron percnopterus (II)

 

 

Raipekotkas

 

Pernis apivorus (II)

 

 

Herilaseviu

 

Pithecophaga jefferyi (I)

 

 

Ahvikotkas

Cathartidae

 

 

 

Kondorlased

 

Gymnogyps californianus (I)

 

 

Kalifornia kondor

 

 

 

Sarcoramphus papa (III Honduras)

Kuningkondor

 

Vultur gryphus (I)

 

 

Andi kondor

Falconidae

 

 

 

Pistriklased

 

Falco araeus (I)

 

 

Seišelli tuuletallaja

 

Falco biarmicus (II)

 

 

Kõnnupistrik

 

Falco cherrug (II)

 

 

Stepipistrik

 

Falco columbarius (II)

 

 

Väikepistrik

 

Falco eleonorae (II)

 

 

Vahemere pistrik

 

Falco jugger (I)

 

 

India kõnnupistrik

 

Falco naumanni (II)

 

 

Stepi-tuuletallaja

 

Falco newtoni (I) (üksnes Seišellide populatsioon)

 

 

Madagaskari tuuletallaja

 

Falco pelegrinoides (I)

 

 

Kõrbepistrik

 

Falco peregrinus (I)

 

 

Rabapistrik

 

Falco punctatus (I)

 

 

Mauritiuse tuuletallaja

 

Falco rusticolus (I)

 

 

Jahipistrik

 

Falco subbuteo (II)

 

 

Lõopistrik

 

Falco tinnunculus (II)

 

 

Tuuletallaja

 

Falco vespertinus (II)

 

 

Punajalg-pistrik

Pandionidae

 

 

 

Kalakotkaslased

 

Pandion haliaetus (II)

 

 

Kalakotkas

GALLIFORMES

 

 

 

KANALISED

Cracidae

 

 

 

Hokolased

 

Crax alberti (III Colombia)

 

 

Sinisagar-hoko

 

Crax blumenbachii (I)

 

 

Bahia hoko

 

 

 

Crax daubentoni (III Colombia)

Ljaanohoko

 

 

Crax fasciolata

 

Palehoko

 

 

 

Crax globulosa (III Colombia)

Punasagar-hoko

 

 

 

Crax rubra (III Colombia/Costa Rica/Guatemala/Honduras)

Suurhoko

 

Mitu mitu (I)

 

 

Suurnokk-hoko

 

Oreophasis derbianus (I)

 

 

Sarvhoko

 

 

 

Ortalis vetula (III Guatemala/Honduras)

Võsa-tšatšalaka

 

 

 

Pauxi pauxi (III Colombia)

Kiiverhoko

 

Penelope albipennis (I)

 

 

Valgetiib-lotthoko

 

 

 

Penelope purpurascens (III Honduras)

Suur-lotthoko

 

 

 

Penelopina nigra (III Guatemala)

Lokut-nõlvahoko

 

Pipile jacutinga (I)

 

 

Palmi-pugalhoko

 

Pipile pipile (I)

 

 

Paruk-pugalhoko

Megapodiidae

 

 

 

Rihukanalased

 

Macrocephalon maleo (I)

 

 

Vasar-rihukana

Phasianidae

 

 

 

Faasanlased (kanalased)

 

 

Argusianus argus (II)

 

Argusfaasan

 

Catreus wallichii (I)

 

 

Viirfaasan

 

Colinus virginianus ridgwayi (I)

 

 

Nurmvutt (alamliigist Colinus virginianus ridgwayi)

 

Crossoptilon crossoptilon (I)

 

 

Valge-kõrvukfaasan

 

Crossoptilon mantchuricum (I)

 

 

Pruun-kõrvukfaasan

 

 

Gallus sonneratii (II)

 

Täpik-džunglikana

 

 

Ithaginis cruentus (II)

 

Püüfaasan

 

Lophophorus impejanus (I)

 

 

Kroon-läikfaasan

 

Lophophorus lhuysii (I)

 

 

Hiina läikfaasan

 

Lophophorus sclateri (I)

 

 

Hõbeselg-läikfaasan

 

Lophura edwardsi (I)

 

 

Annami faasan

 

 

Lophura hatinhensis

 

Vietnami faasan

 

 

 

Lophura leucomelanos (III Pakistan)

Terasfaasan

 

Lophura swinhoii (I)

 

 

Valgeselg-faasan

 

 

 

Meleagris ocellata (III Guatemala)

Silmikkalkun

 

Odontophorus strophium

 

 

Tamme-selvavutt

 

Ophrysia superciliosa

 

 

Tuhkvutt

 

 

 

Pavo cristatus (III Pakistan)

Sini-paabulind

 

 

Pavo muticus (II)

 

Rohe-paabulind

 

 

Polyplectron bicalcaratum (II)

 

Hall-paabufaasan

 

 

Polyplectron germaini (II)

 

Vietnami paabufaasan

 

 

Polyplectron malacense (II)

 

Kübar-paabufaasan

 

Polyplectron napoleonis (I)

 

 

Palawani paabufaasan

 

 

Polyplectron schleiermacheri (II)

 

Kalimantani paabufaasan

 

 

 

Pucrasia macrolopha (III Pakistan)

Tuttfaasan

 

Rheinardia ocellata (I)

 

 

Pärlfaasan

 

Syrmaticus ellioti (I)

 

 

Valgekõht-faasan

 

Syrmaticus humiae (I)

 

 

Birma faasan

 

Syrmaticus mikado (I)

 

 

Mikaadofaasan

 

Tetraogallus caspius (I)

 

 

Pärsia mägikana

 

Tetraogallus tibetanus (I)

 

 

Tiibeti mägikana

 

Tragopan blythii (I)

 

 

Nagalandi helmesfaasan

 

Tragopan caboti (I)

 

 

Hele-helmesfaasan

 

Tragopan melanocephalus (I)

 

 

Tõmmu-helmesfaasan

 

 

 

Tragopan satyra (III Nepal)

Saatür-helmesfaasan

 

 

Tympanuchus cupido attwateri (II)

 

Preeriapüü (alamliigist Tympanuchus cupido attwateri)

GRUIFORMES

 

 

 

KURELISED

Gruidae

 

 

 

Kurglased

 

 

Gruidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Kurglased

 

Grus americana (I)

 

 

Trompetkurg

 

Grus canadensis (I/II) (liik on loetletud II liites, kuid alamliigid Grus canadensis nesiotes ja Grus canadensis pulla on loetletud I liites)

 

 

Kanada kurg

 

Grus grus (II)

 

 

Sookurg

 

Grus japonensis (I)

 

 

Õnnekurg

 

Grus leucogeranus (I)

 

 

Valgekurg

 

Grus monacha (I)

 

 

Munkkurg

 

Grus nigricollis (I)

 

 

Mägikurg

 

Grus vipio (I)

 

 

Idakurg

Otididae

 

 

 

Traplased

 

 

Otididae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Traplased

 

Ardeotis nigriceps (I)

 

 

India trapp

 

Chlamydotis macqueenii (I)

 

 

Aasia kraetrapp

 

Chlamydotis undulata (I)

 

 

Kraetrapp

 

Houbaropsis bengalensis (I)

 

 

Bengali trapp

 

Otis tarda (II)

 

 

Suurtrapp

 

Sypheotides indicus (II)

 

 

Tutt-trapp

 

Tetrax tetrax (II)

 

 

Väiketrapp

Rallidae

 

 

 

Ruiklased

 

Gallirallus sylvestris (I)

 

 

Pruunruik

Rhynochetidae

 

 

 

Kagulased

 

Rhynochetos jubatus (I)

 

 

Kagu

PASSERIFORMES

 

 

 

VÄRVULISED

Atrichornithidae

 

 

 

Tihnikuhüpiklased

 

Atrichornis clamosus (I)

 

 

Häälis-tihnikulind

Cotingidae

 

 

 

Kotingalased

 

 

 

Cephalopterus ornatus (III Colombia)

Sirmilind (liigist Cephalopterus ornatus)

 

 

 

Cephalopterus penduliger (III Colombia)

Sirmilind (liigist Cephalopterus penduliger)

 

Cotinga maculata (I)

 

 

Kotinga (liigist Cotinga maculata)

 

 

Rupicola spp. (II)

 

Kaljukukesed

 

Xipholena atropurpurea (I)

 

 

Kotingalane (liigist Xipholena atropurpurea)

Emberizidae

 

 

 

Tsiitsitajalased

 

 

Gubernatrix cristata (II)

 

Tsiitsitajalane (liigist Gubernatrix cristata)

 

 

Paroaria capitata (II)

 

Tsiitsitajalane (liigist Paroaria capitata)

 

 

Paroaria coronata (II)

 

Tsiitsitajalane (liigist Paroaria coronata)

 

 

Tangara fastuosa (II)

 

Tangara (liigist Tangara fastuosa)

Estrildidae

 

 

 

Amadiinlased

 

 

Amandava formosa (II)

 

Viher-amadiin

 

 

Lonchura fuscata

 

Timori riisiamadiin

 

 

Lonchura oryzivora (II)

 

Riisiamadiin

 

 

Poephila cincta cincta (II)

 

Mustkurk-amadiin

Fringillidae

 

 

 

Vintlased

 

Carduelis cucullata (I)

 

 

Punasiisike

 

 

Carduelis yarrellii (II)

 

Kuldpõsk-siisike

Hirundinidae

 

 

 

Pääsulased

 

Pseudochelidon sirintarae (I)

 

 

Aasia jõgipääsuke

Icteridae

 

 

 

Turpiallased

 

Xanthopsar flavus (I)

 

 

Turpial (liigist Xanthopsar flavus)

Meliphagidae

 

 

 

Meelindlased

 

 

Lichenostomus melanops cassidix (II)

 

Meelind (alamliigist Lichenostomus melanops cassidix)

Muscicapidae

 

 

 

Kärbsenäplased, põõsaslindlased, rägalindlased, vilbaslased

 

Acrocephalus rodericanus (III Mauritius)

 

 

Maskareeni roolind

 

 

Cyornis ruckii (II)

 

Kärbsenäplane (liigist Cyornis ruckii)

 

Dasyornis broadbenti litoralis (tõenäoliselt välja surnud) (I)

 

 

Suur-rägalind (alamliigist Dasyornis broadbenti litoralis)

 

Dasyornis longirostris (I)

 

 

Lääne-rägalind

 

 

Garrulax canorus (II)

 

Vilbaslane (liigist Garrulax canorus)

 

 

Garrulax taewanus (II)

 

Vilbaslane (liigist Garrulax taewanus)

 

 

Leiothrix argentauris (II)

 

Vilbaslane (liigist Leiothrix argentauris)

 

 

Leiothrix lutea (II)

 

Vilbaslane (liigist Leiothrix lutea)

 

 

Liocichla omeiensis (II)

 

Vilbaslane (liigist Liocichla omeiensis)

 

Picathartes gymnocephalus (I)

 

 

Kiilas-kaljukark

 

Picathartes oreas (I)

 

 

Mets-kaljukark

 

 

 

Terpsiphone bourbonnensis (III Mauritius)

Paradiisinäpp (liigist Terpsiphone bourbonnensis)

Paradisaeidae

 

 

 

Paradiisilindlased

 

 

Paradisaeidae spp. (II)

 

Paradiisilindlased

Pittidae

 

 

 

Pitalased

 

 

Pitta guajana (II)

 

Vöötpita

 

Pitta gurneyi (I)

 

 

Safranpita

 

Pitta kochi (I)

 

 

Tammepita

 

 

Pitta nympha (II)

 

Võlupita

Pycnonotidae

 

 

 

Bülbüllased

 

 

Pycnonotus zeylanicus (II)

 

Suurbülbül

Sturnidae

 

 

 

Kuldnoklased

 

 

Gracula religiosa (II)

 

Suurmaina

 

Leucopsar rothschildi (I)

 

 

Valge-kuldnokk

Zosteropidae

 

 

 

Prilliklased

 

Zosterops albogularis (I)

 

 

Prillik (liigist Zosterops albogularis)

PELECANIFORMES

 

 

 

PELIKANILISED

Fregatidae

 

 

 

Fregattlindlased

 

Fregata andrewsi (I)

 

 

Jõulusaare fregattlind

Pelecanidae

 

 

 

Pelikanlased

 

Pelecanus crispus (I)

 

 

Käharpelikan

Sulidae

 

 

 

Suulalased

 

Papasula abbotti (I)

 

 

Metssuula

PICIFORMES

 

 

 

RÄHNILISED

Capitonidae

 

 

 

Habelindlased

 

 

 

Semnornis ramphastinus (III Colombia)

Viker-lõhisnokk

Picidae

 

 

 

Rähnlased

 

Dryocopus javensis richardsi (I)

 

 

Valgekõht-musträhn (alamliigist Dryocopus javensis richardsi)

Ramphastidae

 

 

 

Tuukanlased

 

 

 

Baillonius bailloni (III Argentina)

Safrantuukan

 

 

Pteroglossus aracari (II)

 

Mustkael-arassari

 

 

 

Pteroglossus castanotis (III Argentina)

Jõgiarassari

 

 

Pteroglossus viridis (II)

 

Guajaana arassari

 

 

 

Ramphastos dicolorus (III Argentina)

Brasiilia tuukan

 

 

Ramphastos sulfuratus (II)

 

Vääveltuukan

 

 

Ramphastos toco (II)

 

Tokotuukan

 

 

Ramphastos tucanus (II)

 

Manistuukan

 

 

Ramphastos vitellinus (II)

 

Mustnokk-tuukan

 

 

 

Selenidera maculirostris (III Argentina)

Vöötnokk-tuukan

PODICIPEDIFORMES

 

 

 

PÜTILISED

Podicipedidae

 

 

 

Pütlased

 

Podilymbus gigas (I)

 

 

Atitlani pütt

PROCELLARIIFORMES

 

 

 

TORMILINNULISED

Diomedeidae

 

 

 

Albatroslased

 

Phoebastria albatrus (I)

 

 

Kuldpea-albatross

PSITTACIFORMES

 

 

 

PAPAGOILISED

 

 

PSITTACIFORMES spp. (II)

(välja arvatud A lisas loetletud liigid ja välja arvatud Agapornis roseicollis, Melopsittacus undulatus, Nymphicus hollandicus ja Psittacula krameri, mis ei ole loetletud käesoleva määruse lisades)

 

Papagoilised

Cacatuidae

 

 

 

Kakaduulased

 

Cacatua goffiniana (I)

 

 

Tanimbari kakaduu

 

Cacatua haematuropygia (I)

 

 

Filipiini kakaduu

 

Cacatua moluccensis (I)

 

 

Serami kakaduu

 

Cacatua sulphurea (I)

 

 

Väävelkakaduu

 

Probosciger aterrimus (I)

 

 

Ronkkakaduu

Loriidae

 

 

 

Nestepapagoilased

 

Eos histrio (I)

 

 

Arlekiin-nestepapagoi

 

Vini spp. (I/II) (Vini ultramarina on loetletud I liites, teised liigid II liites)

 

 

Nestepapagoid (liigid Vini spp.)

Psittacidae

 

 

 

Papagoilased

 

Amazona arausiaca (I)

 

 

Sinipea-amatsoonpapagoi

 

Amazona auropalliata (I)

 

 

Kuldkukal-amatsoonpapagoi

 

Amazona barbadensis (I)

 

 

Kaktuse-amatsoonpapagoi

 

Amazona brasiliensis (I)

 

 

Rand-amatsoonpapagoi

 

Amazona finschi (I)

 

 

Mehhiko amatsoonpapagoi

 

Amazona guildingii (I)

 

 

Kuning-amatsoonpapagoi

 

Amazona imperialis (I)

 

 

Keiser-amatsoonpapagoi

 

Amazona leucocephala (I)

 

 

Kuuba amatsoonpapagoi

 

Amazona oratrix (I)

 

 

Kuldpea-amatsoonpapagoi

 

Amazona pretrei (I)

 

 

Punatiib-amatsoonpapagoi

 

Amazona rhodocorytha (I)

 

 

Vikerpea-amatsoonpapagoi

 

Amazona tucumana (I)

 

 

Lepa-amatsoonpapagoi

 

Amazona versicolor (I)

 

 

Saint lucia amatsoonpapagoi

 

Amazona vinacea (I)

 

 

Purpur-amatsoonpapagoi

 

Amazona viridigenalis (I)

 

 

Tamaulipase amatsoonpapagoi

 

Amazona vittata (I)

 

 

Puertoriiko amatsoonpapagoi

 

Anodorhynchus spp. (I)

 

 

Siniaarad

 

Ara ambiguus (I)

 

 

Suur-soldataara

 

Ara glaucogularis (I)

 

 

Boliivia ararauna

 

Ara macao (I)

 

 

Puna-aara

 

Ara militaris (I)

 

 

Soldataara

 

Ara rubrogenys (I)

 

 

Mägiaara

 

Cyanopsitta spixii (I)

 

 

Safiiraara

 

Cyanoramphus cookii (I)

 

 

 

 

Cyanoramphus forbesi (I)

 

 

Väike-maooripapagoi

 

Cyanoramphus novaezelandiae (I)

 

 

Suur-maooripapagoi

 

Cyanoramphus saisseti (I)

 

 

 

 

Cyclopsitta diophthalma coxeni (I)

 

 

Tulipõsk-viigipapagoi

 

Eunymphicus cornutus (I)

 

 

Tuttpapagoi

 

Guarouba guarouba (I)

 

 

Kuldaratinga

 

Neophema chrysogaster (I)

 

 

Tasmaania rohupapagoi

 

Ognorhynchus icterotis (I)

 

 

Vahapalmi-papagoi

 

Pezoporus occidentalis (tõenäoliselt välja surnud) (I)

 

 

Ööpapagoi

 

Pezoporus wallicus (I)

 

 

Maapapagoi

 

Pionopsitta pileata (I)

 

 

Punalaup-selvapapagoi

 

Primolius couloni (I)

 

 

Smaragd-aara

 

Primolius maracana (I)

 

 

Roheaara

 

Psephotus chrysopterygius (I)

 

 

Põhja-paradiisipapagoi

 

Psephotus dissimilis (I)

 

 

Mustpea-paradiisipapagoi

 

Psephotus pulcherrimus (tõenäoliselt välja surnud) (I)

 

 

Hund-paradiisipapagoi

 

Psittacula echo (I)

 

 

Mauritiuse kaeluspapagoi

 

Psittacus erithacus (I)

 

 

African grey parrot

 

Pyrrhura cruentata (I)

 

 

Sinipugu-võrkpapagoi

 

Rhynchopsitta spp. (I)

 

 

Männipapagoid

 

Strigops habroptilus (I)

 

 

Kakkpapagoi

RHEIFORMES

 

 

 

NANDULISED

Rheidae

 

 

 

Nandulased

 

Pterocnemia pennata (I) (välja arvatud Pterocnemia pennata pennata, mis on loetletud B lisas)

 

 

Väikenandu

 

 

Pterocnemia pennata pennata (II)

 

Patagoonia väikenandu

 

 

Rhea americana (II)

 

Nandu

SPHENISCIFORMES

 

 

 

PINGVIINILISED

Spheniscidae

 

 

 

Pingviinlased

 

 

Spheniscus demersus (II)

 

Aafrika pingviin

 

Spheniscus humboldti (I)

 

 

Guaanopingviin

STRIGIFORMES

 

 

 

KAKULISED

 

 

STRIGIFORMES spp. (II)(välja arvatud A lisas loetletud liigid ja Sceloglaux albifacies)

 

Kakulised

Strigidae

 

 

 

Kaklased

 

Aegolius funereus (II)

 

 

Karvasjalg-kakk

 

Asio flammeus (II)

 

 

Sooräts

 

Asio otus (II)

 

 

Kõrvukräts

 

Athene noctua (II)

 

 

Kivikakk

 

Bubo bubo (II) (välja arvatud Bubo bubo bengalensis, mis on loetletud B lisas)

 

 

Kassikakk

 

Glaucidium passerinum (II)

 

 

Värbkakk

 

Heteroglaux blewitti (I)

 

 

Mets-kivikakk

 

Mimizuku gurneyi (I)

 

 

Hiidpäll

 

Ninox natalis (I)

 

 

Jõulusaare haugaskakk

 

Nyctea scandiaca (II)

 

 

Lõuna-haugaskakk (alamliigist Ninox novaeseelandiae undulata)

 

Otus ireneae (II)

 

 

Lumekakk

 

Otus scops (II)

 

 

Sokoke päll

 

Strix aluco (II)

 

 

Salupäll

 

Strix nebulosa (II)

 

 

Kodukakk

 

Strix uralensis (II) (välja arvatud Strix uralensis davidii, mis on loetletud B lisas)

 

 

Habekakk

 

Surnia ulula (II)

 

 

Händkakk

Tytonidae

 

 

 

Loorkaklased

 

Tyto alba (II)

 

 

Loorkakk

 

Tyto soumagnei (I)

 

 

Puna-loorkakk

STRUTHIONIFORMES

 

 

 

JAANALINNULISED

Struthionidae

 

 

 

Jaanalindlased

 

Struthio camelus (I) (üksnes Alžeeria, Burkina Faso, Kameruni, Kesk-Aafrika Vabariigi, Tšaadi, Mali, Mauritaania, Maroko, Nigeri, Nigeeria, Senegali ja Sudaani populatsioonid; muid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud)

 

 

Jaanalind

TINAMIFORMES

 

 

 

TINAMULISED

Tinamidae

 

 

 

Tinamulased

 

Tinamus solitarius (I)

 

 

Eraktinamu

TROGONIFORMES

 

 

 

JÄRANOKALISED

Trogonidae

 

 

 

Järanoklased

 

Pharomachrus mocinno (I)

 

 

Ketsal

REPTILIA

 

 

 

ROOMAJAD

CROCODYLIA

 

 

 

ALLIGAATORLASED

 

 

CROCODYLIA spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Alligaatorlased

Alligatoridae

 

 

 

Alligaatorlased

 

Alligator sinensis (I)

 

 

Hiina alligaator

 

Caiman crocodilus apaporiensis (I)

 

 

Krokodillkaiman (alamliigist Caiman crocodilus apaporiensis)

 

Caiman latirostris (I) (välja arvatud Argentina populatsioon, mis on loetletud B lisas)

 

 

Laikoon-kaiman

 

Melanosuchus niger (I) (välja arvatud Brasiilia populatsioon, mis on loetletud B lisas ning välja arvatud Ecuadori populatsioon, mis on loetletud B lisas ja mille suhtes kehtib iga-aastane ekspordi nullkvoot, kuni CITESi sekretariaat ning IUCN/SSC krokodillispetsialistide rühm kiidab heaks ekspordi aastakvoodid)

 

 

Tõmmukaiman

Crocodylidae

 

 

 

Krokodilllased

 

Crocodylus acutus (I) (välja arvatud Colombia Córdoba departemangu Cispata lahe, Tinajonesi, La Balsa ja ümbritsevate alade mangroovide integreeritud halduspiirkonna populatsioonid ning Kuuba populatsioonid, mis on loetletud B lisas)

 

 

Teravkoon-krokodill

 

Crocodylus cataphractus (I)

 

 

Rüükrokodill

 

Crocodylus intermedius (I)

 

 

Orinoko krokodill

 

Crocodylus mindorensis (I)

 

 

Uusginea krokodill

 

Crocodylus moreletii (I) (välja arvatud Belize populatsioon, mis on loetletud B lisas, nullkvoodiga looduslike isendite suhtes, kellega kaubeldakse eelkõige ärilistel eesmärkidel ning Mehhiko populatsioon, mis on loetletud B lisas)

 

 

Keskameerika krokodill

 

Crocodylus niloticus (I) (välja arvatud Botswana, Egiptuse [nullkvoodiga looduslike isendite suhtes, kellega kaubitsetakse eelkõige ärilistel eesmärkidel], Etioopia, Keenia, Madagaskari, Malawi, Mosambiigi, Namiibia, Lõuna-Aafrika, Uganda, Tansaania Ühendvabariigi (ekspordi aastakvoot lisaks farmides elavatele isenditele kuni 1 600 looduslikku isendit, sh jahitrofeed), Sambia ja Zimbabwe populatsioonid, mis on loetletud B lisas)

 

 

Niiluse krokodill

 

Crocodylus palustris (I)

 

 

Sookrokodill

 

Loxodonta africana (I) (välja arvatud Austraalia, Indoneesia, Malaisia ja Paapua Uus-Guinea populatsioonid, mis on loetletud B lisas) Malaisia populatsioon: looduslik püük on piiratud Sarawaki osariigiga ning nullkvoot Malaisia muude osariikide (Sabah ja Malaisia poolsaar) looduslike isendite suhtes, ilma nullkvoodi muutusteta, v.a CITESi konventsiooniosaliste heakskiidu korral)

 

 

Harikrokodill

 

Crocodylus rhombifer (I)

 

 

Kuuba krokodill

 

Crocodylus siamensis (I)

 

 

Siiami krokodill

 

Osteolaemus tetraspis (I)

 

 

Tömpkoon-krokodill

 

Tomistoma schlegelii (I)

 

 

Gaavialkrokodill

Gavialidae

 

 

 

Gaaviallased

 

Gavialis gangeticus (I)

 

 

Gangese gaavial

RHYNCHOCEPHALIA

 

 

 

KÄRSSPEALISED

Sphenodontidae

 

 

 

Tuataaralased

 

Sphenodon spp. (I)

 

 

Tuataarad (liigid Sphenodon spp.)

SAURIA

 

 

 

SISALIKULISED

Agamidae

 

 

 

Agaamlased

 

 

Saara spp. (II)

 

 

 

 

Uromastyx spp. (II)

 

Agaamlased (liigid Uromastyx spp.)

Anguidae

 

 

 

Vaskuslased

 

 

Abronia spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud isendid. Nullkvoot on kehtestatud Abronia aurita, A. gaiophantasma, A. montecristoi, A. salvadorensis ja A. vasconcelosii) looduslike isendite suhtes

 

Arbrooniad

 

Abronia anzuetoi (I)

 

 

Anzuetoi abroonia

 

Abronia campbelli (I)

 

 

Campbelli abroonia

 

Abronia fimbriata (I)

 

 

Harjasabroonia

 

Abronia frosti (I)

 

 

Frosti abroonia

 

Abronia meledona (I)

 

 

Miramundo abroonia

Chamaeleonidae

 

 

 

Kameeleonlased

 

 

Archaius spp. (II)

 

 

 

 

Bradypodion spp. (II)

 

Kääbuskameeleonid (liigid Bradypodion spp.)

 

 

Brookesia spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Kääbuskameeleonid (liigid Brookesia spp.)

 

Brookesia perarmata (I)

 

 

Pantser-kääbuskaameleon

 

 

Calumma spp. (II)

 

Kameeleonid (liigid Camulla spp.)

 

 

Chamaeleo spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Kameeleonid (liigid Chamaeleo spp.)

 

Chamaeleo chamaeleon (II)

 

 

Harilik kameeleon

 

 

Furcifer spp. (II)

 

Kameeleonid (liigid Furcifer spp.)

 

 

Kinyongia spp. (II)

 

Kääbuskameeleonid (liigid Kinyongia spp.)

 

 

Nadzikambia spp. (II)

 

Kääbuskameeleonid (liigid Nadzikambia spp.)

 

 

Palleon spp. (II)

 

 

 

 

Rhampholeon spp. (II)

 

Töbikameeleonid

 

 

Rieppeleon spp. (II)

 

Nöbikameeleonid

 

 

Trioceros spp. (II)

 

 

Cordylidae

 

 

 

Vöösabalased

 

 

Cordylus spp. (II)

 

Vöösabad (liigid Cordylus spp.)

 

 

Hemicordylus spp. (II)

 

 

 

 

Karusaurus spp. (II)

 

 

 

 

Namazonurus spp. (II)

 

 

 

 

Ninurta spp. (II)

 

 

 

 

Ouroborus spp. (II)

 

 

 

 

Pseudocordylus spp. (II)

 

 

 

 

Smaug spp. (II)

 

 

Gekkonidae

 

 

 

Gekolased

 

Cnemaspis psychedelica (I)

 

 

Vikergeko

 

 

 

Dactylocnemis spp. (III Uus-Meremaa)

Küünisgekod

 

 

 

Hoplodactylus spp. (III Uus-Meremaa)

Konksvarvasgekod

 

Lygodactylus williamsi (I)

 

 

Geko (liigist Lygodactylus williamsi)

 

 

 

Mokopirirakau spp. (III Uus-Meremaa)

 

 

 

Nactus serpensinsula (II)

 

Serpenti geko

 

 

Naultinus spp. (II)

 

Uus-meremaa puugekod

 

 

Paroedura masobe (II)

 

Masobe maageko

 

 

Phelsuma spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Päevagekod

 

Phelsuma guentheri (II)

 

 

Roundi geko

 

 

Rhoptropella spp. (II)

 

 

 

 

 

Toropuku spp. (III Uus-Meremaa)

 

 

 

 

Tukutuku spp. (III Uus-Meremaa)

 

 

 

Uroplatus spp. (II)

 

Lamesabagekod

 

 

 

Woodworthia spp. (III Uus-Meremaa)

 

Helodermatidae

 

 

 

Mürkvaraanlased

 

 

Heloderma spp. (II) (välja arvatud lisas A loetletud liigid)

 

Mürkvaraanid

 

Heloderma horridum charlesbogerti (I)

 

 

Mürkvaraan (alamliigist Heloderma horridum charlesbogerti)

Iguanidae

 

 

 

Iguaanlased

 

 

Amblyrhynchus cristatus (II)

 

Meriiguaan

 

Brachylophus spp. (I)

 

 

Idaleeguanid

 

 

Conolophus spp. (II)

 

Maaiguaanid

 

 

Ctenosaura bakeri (II)

 

Ogasabaleeguan (liigist Ctenosaura bakeri)

 

 

Ctenosaura melanosterna (II)

 

Ogasabaleeguan (liigist Ctenosaura melanosterna)

 

 

Ctenosaura oedirhina (II)

 

Ogasabaleeguan (liigist Ctenosaura oedirhina)

 

 

Ctenosaura palearis (II)

 

Ogasabaleeguan (liigist Ctenosaura palearis)

 

Cyclura spp. (I)

 

 

Männassabaleeguanid

 

 

Iguana spp. (II)

 

Iguaanid (liigid Iguana spp.)

 

 

Phrynosoma blainvillii (II)

 

Iguaan (liigist Phrynosoma blainvillii)

 

 

Phrynosoma cerroense (II)

 

Iguaan (liigist Phrynosoma cerroense)

 

 

Phrynosoma coronatum (II)

 

Kroon-kärniguaan

 

 

Phrynosoma wigginsi (II)

 

Iguaan (liigist Phrynosoma wigginsi)

 

Sauromalus varius (I)

 

 

Kirju tšakvalla

Lacertidae

 

 

 

Sisaliklased

 

Gallotia simonyi (I)

 

 

Kanaari hiidsisalik

 

Podarcis lilfordi (II)

 

 

Mallorka müürisisalik

 

Podarcis pityusensis (II)

 

 

Pituuseni müürisisalik

Lanthanotidae

 

 

 

Kurtvaraanlased

 

 

Lanthanotidae spp. (II) (Looduslike isenditega ärilistel eesmärkidel kauplemise suhtes on kehtestatud ekspordi nullkvoot)

 

 

Scincidae

 

 

 

Skinklased

 

 

Corucia zebrata (II)

 

Haardsabaskink

Teiidae

 

 

 

Teiulased

 

 

Crocodilurus amazonicus (II)

 

Draakonsisalik

 

 

Dracaena spp. (II)

 

Kaimanteiud

 

 

Salvator spp. (II)

 

 

 

 

Tupinambis spp.(II)

 

Teegud

Varanidae

 

 

 

Varaanlased

 

 

Varanus spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Varaanid

 

Varanus bengalensis (I)

 

 

Bengaali varaan

 

Varanus flavescens (I)

 

 

Kuldvaraan

 

Varanus griseus (I)

 

 

Kõrbevaraan

 

Varanus komodoensis (I)

 

 

Komodo varaan

 

Varanus nebulosus (I)

 

 

Varaan (liigist Varanus nebulosus)

 

Varanus olivaceus (II)

 

 

Rohevaraan

Xenosauridae

 

 

 

Ribiliklased

 

Shinisaurus crocodilurus (I)

 

 

Hiinaribilik

SERPENTES

 

 

 

MAOLISED

Boidae

 

 

 

Boalased

 

 

Boidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Boalased

 

Acrantophis spp. (I)

 

 

Lühisababoad

 

Boa constrictor occidentalis (I)

 

 

Kuningboa

 

Epicrates inornatus (I)

 

 

Puerto Rico silehuulboa

 

Epicrates monensis (I)

 

 

Silehuulboa (liigist Epicrates monensis)

 

Epicrates subflavus (I)

 

 

Jamaica silehuulboa

 

Eryx jaculus (II)

 

 

Lääne-liivaboa

 

Sanzinia madagascariensis (I)

 

 

Madagaskari puuboa

Bolyeriidae

 

 

 

Bolierialased

 

 

Bolyeriidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Bolierialased

 

Bolyeria multocarinata (I)

 

 

Roundi bolieria

 

Casarea dussumieri (I)

 

 

Mauriitsiuse bolieria

Colubridae

 

 

 

Nastiklased

 

 

 

Atretium schistosum (III India)

Oliivjas kiilselgmadu

 

 

 

Cerberus rynchops (III India)

Koerpeamadu

 

 

Clelia clelia (II)

 

Mussurana

 

 

Cyclagras gigas (II)

 

Hiidnastik

 

 

Elachistodon westermanni (II)

 

India munamadu

 

 

Ptyas mucosus (II)

 

Suursilmmadu e daaman

 

 

 

Xenochrophis piscator (III India)

Aasia vesimadu

 

 

 

Xenochrophis schnurrenbergeri (III India)

 

 

 

 

Xenochrophis tytleri (III India)

 

Elapidae

 

 

 

Mürknastiklased

 

 

Hoplocephalus bungaroides (II)

 

Laipea-madu

 

 

 

Micrurus diastema (III Honduras)

Korallmadu

 

 

 

Micrurus nigrocinctus (III Honduras)

Keskameerika korallmadu

 

 

 

Micrurus ruatanus (III Honduras)

 

 

 

Naja atra (II)

 

Kobra (liigist Naja atra)

 

 

Naja kaouthia (II)

 

Kobra (liigist Naja kaouthia)

 

 

Naja mandalayensis (II)

 

Kobra (liigist Naja mandalayensis)

 

 

Naja naja (II)

 

India kobra

 

 

Naja oxiana (II)

 

Keskaasia kobra

 

 

Naja philippinensis (II)

 

Kobra (liigist Naja philippinensis)

 

 

Naja sagittifera (II)

 

Kobra (liigist Naja sagittifera)

 

 

Naja samarensis (II)

 

Kobra (liigist Naja samarensis)

 

 

Naja siamensis (II)

 

Kobra (liigist Naja siamensis)

 

 

Naja sputatrix (II)

 

Kobra (liigist Naja sputatrix)

 

 

Naja sumatrana (II)

 

Kobra (liigist Naja sumatrana)

 

 

Ophiophagus hannah (II)

 

Kuningkobra

Loxocemidae

 

 

 

Kaksvärvmaolased

 

 

Loxocemidae spp. (II)

 

Kaksvärvmaod

Pythonidae

 

 

 

Püütonlased

 

 

Pythonidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud alamliigid)

 

Püütonlased

 

Python molurus molurus (I)

 

 

India tiigerpüüton

Tropidophiidae

 

 

 

Mullaboalased

 

 

Tropidophiidae spp. (II)

 

Mullaboalased

Viperidae

 

 

 

Rästiklased

 

 

Atheris desaixi (II)

 

Desaixi puurästik

 

 

Bitis worthingtoni (II)

 

Worthingtoni aafrikarästik

 

 

 

Crotalus durissus (III Honduras)

Kaskavela e õud-lõgismadu

 

 

Crotalus durissus unicolor

 

Aruba lõgismadu

 

 

 

Daboia russelii (III India)

Ahelrästik e daboia

 

 

Trimeresurus mangshanensis (II)

 

Mangshani madu

 

Vipera latifii

 

 

Latifi rästik

 

Vipera ursinii (I) (üksnes Euroopa populatsioon, välja arvatud endise NSVLi koosseisu kuulunud alade populatsioon; neid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud)

 

 

Stepirästik

 

 

Vipera wagneri (II)

 

Wagneri rästik

TESTUDINES

 

 

 

KILPKONNALISED

Carettochelyidae

 

 

 

Kaksküüniskilpkonlased

 

 

Carettochelys insculpta (II)

 

Kaksküüniskilpkonn (liigist Carettochelys insculpta)

Chelidae

 

 

 

Madukaellased

 

 

Chelodina mccordi (II) (loodusest püütud isendite suhtes on kehtestatud ekspordi nullkvoot)

 

Madukaelkilpkonn (liigist Chelodina mccordi)

 

Pseudemydura umbrina (I)

 

 

Lääneaustraalia sookilpkonn

Cheloniidae

 

 

 

Merikilpkonlased

 

Cheloniidae spp. (I)

 

 

Merikilpkonlased

Chelydridae

 

 

 

Kaimankilpkonlased

 

 

 

Chelydra serpentina (III Ameerika Ühendriigid)

Kaimankilpkonn (liigist Chelydra serpentina)

 

 

 

Macrochelys temminckii (III Ameerika Ühendriigid)

Kaimankilpkonn (liigist Macrochelys temminckii)

Dermatemydidae

 

 

 

Tabaskokilpkonlased

 

 

Dermatemys mawii (II)

 

Tabaskokilpkonn (liigist Dermatemys mawii)

Dermochelyidae

 

 

 

Nahkkilpkonlased

 

Dermochelys coriacea (I)

 

 

Nahkkilpkonn (liigist Dermochelys coriacea)

Emydidae

 

 

 

Lamepeakilpkonlased

 

 

Chrysemys picta (Ainult elusisendid)

 

Ehiskilpkobnn

 

 

Clemmys guttata (II)

 

Täpiline kilpkonn

 

 

Emydoidea blandingii (II)

 

Lamepeakilpkonn (liigist Emydoidea blandingii)

 

 

Glyptemys insculpta (II)

 

Metsa-veekilpkonn

 

Glyptemys muhlenbergii (I)

 

 

Mühlenbergi veekilpkonn

 

 

 

Graptemys spp. (III Ameerika Ühendriigid)

Lamepeakilpkonlased (liigid Graptemys spp.)

 

 

Malaclemys terrapin (II)

 

Lamepeakilpkonn (liigist Malaclemys terrapin)

 

 

Terrapene spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud isendid)

 

Karpkilpkonnad

 

Terrapene coahuila (I)

 

 

Vee-karpkilpkonn

Geoemydidae

 

 

 

 

 

Batagur affinis (I)

 

 

Kilpkonn (liigist Batagur affinis)

 

Batagur baska (I)

 

 

Punakõrv-kilpkonn

 

 

Batagur borneoensis (II) (Iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse ärilistel eesmärkidel)

 

 

 

 

Batagur dhongoka (II)

 

 

 

 

Batagur kachuga (II)

 

 

 

 

Batagur trivittata (II) (Iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse ärilistel eesmärkidel)

 

 

 

 

Cuora spp. (II) (Cuora aurocapitata, C. flavomarginata, C. galbinifrons, C. mccordi, C. mouhotii, C. pani, C. trifasciata, C. yunnanensis ja C. zhoui puhul on kehtestatud iga-aastane ekspordi nullkvoot selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse ärilistel eesmärkidel)

 

Liigendkilpkonnad

 

 

Cyclemys spp. (II)

 

Kilpkonnad (liigid Cyclemys spp.)

 

Geoclemys hamiltonii (I)

 

 

Mustkilpkonn

 

 

Geoemyda japonica (II)

 

Ryukyu mägi-maakilpkonn

 

 

Geoemyda spengleri (II)

 

Mägi-maakilpkonn

 

 

Hardella thurjii (II)

 

Kilpkonn (liigist Hardella thurjii)

 

 

Heosemys annandalii (II) (Iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse ärilistel eesmärkidel)

 

Templikilpkonn

 

 

Heosemys depressa (II) (Iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse ärilistel eesmärkidel)

 

Kilpkonn (liigist Heosemys depressa)

 

 

Heosemys grandis (II)

 

Kilpkonn (liigist Heosemys grandis)

 

 

Heosemys spinosa (II)

 

Kilpkonn (liigist Heosemys spinosa)

 

 

Leucocephalon yuwonoi (II)

 

Kilpkonn (liigist Leucocephalon yuwonoi)

 

 

Malayemys macrocephala (II)

 

Malaikilpkonn (liigist Malayemys macrocephala)

 

 

Malayemys subtrijuga (II)

 

Malaikilpkonn (liigist Malayemys subtrijuga)

 

 

Mauremys annamensis (II) (Iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse ärilistel eesmärkidel)

 

Kilpkonn (liigist Annamemys annamensis)

 

 

 

Mauremys iversoni (III Hiina)

Kilpkonn (liigist Mauremys iversoni)

 

 

Mauremys japonica (II)

 

Kilpkonn (liigist Mauremys japonica)

 

 

 

Mauremys megalocephala (III Hiina)

Jämepea-hiinakilpkonn

 

 

Mauremys mutica (II)

 

Kilpkonn (liigist Mauremys mutica)

 

 

Mauremys nigricans (II)

 

Kilpkonn (liigist Mauremys nigricans)

 

 

 

Mauremys pritchardi (III Hiina

Kilpkonn (liigist Mauremys pritchardi)

 

 

 

Mauremys reevesii (III Hiina)

Kolmkiil-hiinakilpkonn

 

 

 

Mauremys sinensis (III Hiina)

Kilpkonn (liigist Mauremys sinensis)

 

Melanochelys tricarinata (I)

 

 

Kilpkonn (liigist Melanochelys tricarinata)

 

 

Melanochelys trijuga (II)

 

Kolmkiil-kilpkonn

 

Morenia ocellata (I)

 

 

Birma sookilpkonn

 

 

Morenia petersi (II)

 

Kilpkonn (liigist Morenia petersi)

 

 

Notochelys platynota (II)

 

Kilpkonn (liigist Notochelys platynota)

 

 

 

Ocadia glyphistoma (III Hiina)

Kilpkonn (liigist Ocadia glyphistoma)

 

 

 

Ocadia philippeni (III Hiina)

Kilpkonn (liigist Ocadia philippeni)

 

 

Orlitia borneensis (II) (iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse ärilistel eesmärkidel)

 

Kilpkonn (liigist Orlitia borneensis)

 

 

Pangshura spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Katuskilpkonnad

 

Pangshura tecta (I)

 

 

India katuskilpkonnad

 

 

Sacalia bealei (II)

 

Kilpkonn (liigist Sacalia bealei)

 

 

 

Sacalia pseudocellata (III Hiina)

Kilpkonn (liigist Sacalia pseudocellata)

 

 

Sacalia quadriocellata (II)

 

Kilpkonn (liigist Sacalia quadriocellata)

 

 

Siebenrockiella crassicollis (II)

 

Kilpkonn (liigist Siebenrockiella crassicollis)

 

 

Siebenrockiella leytensis (II)

 

Kilpkonn (liigist Siebenrockiella leytensis)

 

 

Vijayachelys silvatica (II)

 

Kilpkonn (liigist Vijayachelys silvatica)

Platysternidae

 

 

 

Hiidpeakilpkonlased

 

Platysternidae spp. (I)

 

 

Hiidpeakilpkonlased

Podocnemididae

 

 

 

Afroameerika plaatkilpkonlased

 

 

Erymnochelys madagascariensis (II)

 

Madagaskari plaatkilpkonn

 

 

Peltocephalus dumerilianus (II)

 

Suurpea-plaatkilpkonn

 

 

Podocnemis spp. (II)

 

Plaatkilpkonnad

Testudinidae

 

 

 

Kumerkilpkonlased

 

 

Testudinidae spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid; Geochelone sulcata puhul on kehtestatud iga-aastane ekspordi nullkvoot selliste isendite suhtes, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse eelkõige ärilistel eesmärkidel)

 

Kumerkilpkonlased

 

Astrochelys radiata (I)

 

 

Kiirik-kilpkonn

 

Astrochelys yniphora (I)

 

 

Malagassi kilpkonn

 

Chelonoidis niger (I)

 

 

Elevant-kilpkonn

 

Geochelone platynota (I)

 

 

Birma tähtkilpkonn

 

Gopherus flavomarginatus (I)

 

 

Kaevurkilpkonn

 

Malacochersus tornieri (II)

 

 

Lõhekilpkonn

 

Psammobates geometricus (I)

 

 

Geomeetriline kilpkonn

 

Pyxis arachnoides (I)

 

 

Ämblik-kilpkonn

 

Pyxis planicauda (I)

 

 

Madagaskari kilpkonn

 

Testudo graeca (II)

 

 

Vahemere kilpkonn

 

Testudo hermanni (II)

 

 

Lõunaeuroopa kilpkonn

 

Testudo kleinmanni (I)

 

 

Egiptuse kilpkonn

 

Testudo marginata (II)

 

 

Laiserv-kilpkonn

Trionychidae

 

 

 

Kolmküüniskilpkonlased

 

 

Amyda cartilaginea (II)

 

Kolmküüniskilpkonlane (liigist Amyda cartilaginea)

 

 

 

Apalone ferox (III Ameerika Ühendriigid)

Äge kolmküüniskilpkonn

 

 

 

Apalone mutica (III Ameerika Ühendriigid)

Sile kolmküüniskilpkonn

 

 

 

Apalone spinifera (III Ameerika Ühendriigid) (välja arvatud A lisas loetletud alamliigid)

Ogaline kolmküüniskilpkonn

 

Apalone spinifera atra (I)

 

 

Must pehmekilp-kilpkonn

 

 

Chitra spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Pehmekilpkonnad (liigid Chitra spp.)

 

Chitra chitra (I)

 

 

Pehmekilpkonn (liigist Chitra chitra)

 

Chitra vandijki (I)

 

 

Pehmekilpkonn (liigist Chitra vandijki)

 

 

Cyclanorbis elegans (II)

 

Nuubia triipnudikilpkonn

 

 

Cyclanorbis senegalensis (II)

 

Senegali triipnudikilpkonn

 

 

Cycloderma aubryi (II)

 

Aubry täppnudikilpkonn

 

 

Cycloderma frenatum (II)

 

Zambezi täppnudikilpkonn

 

 

Dogania subplana (II)

 

Pehmekilpkonlane (liigist Dogania subplana)

 

 

Lissemys ceylonensis (II)

 

Klappnudikilpkonn (liigist Lissemys ceylonensis)

 

 

Lissemys punctata (II)

 

Klappnudikilpkonn (liigist Lissemys punctata)

 

 

Lissemys scutata (II)

 

Birma kalppnudikilpkonn

 

 

Nilssonia formosa (II)

 

Pehmekilpkonlane (liigist Nilssonia formosa)

 

Nilssonia gangetica (I)

 

 

Gangese kolmküüniskilpkonn

 

Nilssonia hurum (I)

 

 

Silmlaik-kolmküüniskilpkonn

 

 

Nilssonia leithii (II)

 

Pehmekilpkonlane (liigist Nilssonia leithii)

 

Nilssonia nigricans (I)

 

 

Tume kolmküüniskilpkonn

 

 

Palea steindachneri (II)

 

Pehmekilpkonlane (liigist Palea steindachneri)

 

 

Pelochelys spp. (II)

 

Hiidpehmekilpkonnad (liigid Pelochelys spp.)

 

 

Pelodiscus axenaria (II)

 

Kolmküüniskilpkonlane (liigist Pelodiscus axenaria)

 

 

Pelodiscus maackii (II)

 

Kolmküüniskilpkonlane (liigist Pelodiscus maackii)

 

 

Pelodiscus parviformis (II)

 

Kolmküüniskilpkonlane (liigist Pelodiscus parviformis)

 

 

Rafetus euphraticus (II)

 

Eufrati kolmküüniskilpkonn

 

 

Rafetus swinhoei (II)

 

Kolmküüniskilpkonlane (liigist Rafetus swinhoei)

 

 

Trionyx triunguis (II)

 

Aafrika kolmküüniskilpkonn

AMPHIBIA

 

 

 

KAHEPAIKSED

ANURA

 

 

 

PÄRISKONNALISED

Aromobatidae

 

 

 

Cryptic forest frogs

 

 

Allobates femoralis (II)

 

Päriskonnaline (liigist Allobates femoralis)

 

 

Allobates hodli (II)

 

 

 

 

Allobates myersi (II)

 

Päriskonnaline (liigist Allobates myersi)

 

 

Allobates zaparo (II)

 

Päriskonnaline (liigist Allobates zaparo)

 

 

Anomaloglossus rufulus (II)

 

Chimanta poison frog

Bufonidae

 

 

 

Kärnkonlased

 

Altiphrynoides spp. (I)

 

 

Kärnkonlased (liigid Altiphrynoides spp.)

 

Amietophrynus channingi (I)

 

 

 

 

Amietophrynus superciliaris (I)

 

 

Kulmukas kärnkonn

 

Atelopus zeteki (I)

 

 

Kirju kirevkonn

 

Incilius periglenes (I)

 

 

Kuldkärnkonn

 

Nectophrynoides spp. (I)

 

 

Nurgakärnkonnad

 

Nimbaphrynoides spp. (I)

 

 

Kärnkonlased (liigid Nimbaphrynoides spp.)

Calyptocephalellidae

 

 

 

 

 

 

 

Calyptocephalella gayi (III Tšiili)

Gei kiiverkilpkonn

Conrauidae

 

 

 

Frogs

 

 

Conraua goliath

 

Koljatkonn

Dendrobatidae

 

 

 

Puukonlased

 

 

Adelphobates spp. (II)

 

 

 

 

Ameerega spp. (II)

 

 

 

 

Andinobates spp. (II)

 

 

 

 

Dendrobates spp. (II)

 

Puukonlased (liigid Dendrobates spp.)

 

 

Epipedobates spp. (II)

 

Puukonlased (liigid Epipedobates spp.)

 

 

Excidobates spp. (II)

 

 

 

 

Hyloxalus azureiventris (II)

 

Kiirik-puukonn

 

 

Minyobates spp. (II)

 

Puukonlased (liigid Minyobates spp.)

 

 

Oophaga spp. (II)

 

 

 

 

Phyllobates spp. (II)

 

Puukonlased (liigid Phyllobates spp.)

 

 

Ranitomeya spp. (II)

 

 

Conraua goliath

 

 

 

Frogs

 

 

Euphlyctis hexadactylus (II)

 

Kuusvarvaskonn

 

 

Hoplobatrachus tigerinus (II)

 

Tiigerkonn

Hylidae

 

 

 

Lehekonlased

 

 

Agalychnis spp. (II)

 

 

Mantellidae

 

 

 

Mantellad

 

 

Mantella spp. (II)

 

Mantellad

Microhylidae

 

 

 

Pisikerakonlased

 

 

Dyscophus antongilii (II)

 

Tomatikonn

 

 

Dyscophus guineti (II)

 

Ida tomatkonnad

 

 

Dyscophus insularis (II)

 

Lääne tomatkonn

 

 

Scaphiophryne boribory (II)

 

Boribory kõdukonn

 

 

Scaphiophryne gottlebei (II)

 

Pisikerakonlane (liigist Scaphiophryne gottlebei)

 

 

Scaphiophryne marmorata (II)

 

Marmor-kõdukonn

 

 

Scaphiophryne spinosa (II)

 

Ogaline kõdukonn

Myobatrachidae

 

 

 

Haudekonlased

 

 

Rheobatrachus spp. (II) (välja arvatud Rheobatrachus silus ja Rheobatrachus vitellinus)

 

Haudekonnad (liigid Rheobatrachus spp.)

Telmatobiidae

 

 

 

 

 

Telmatobius culeus (I)

 

 

Titikaka veekonn

CAUDATA

 

 

 

SABAKONNALISED

Ambystomatidae

 

 

 

Tömpsuulased

 

 

Ambystoma dumerilii (II)

 

Patzcuaro tömpsuu

 

 

Ambystoma mexicanum (II)

 

Mehhiko tömpsuu

Cryptobranchidae

 

 

 

Hiidsalamanderlased

 

Andrias spp. (I)

 

 

Hiidsalamandrid

 

 

 

Cryptobranchus alleganiensis (III Ameerika Ühendriigid)

Salamander (liigist Cryptobranchus alleganiensis)

Hynobiidae

 

 

 

Igiliklased

 

 

 

Hynobius amjiensis (III Hiina)

 

Salamandridae

 

 

 

Salamanderlased

 

Neurergus kaiseri (I)

 

 

Salamander (liigist Neurergus kaiseri)

 

 

Paramesotriton hongkongensis (II)

 

Hongkongi tüügasvesilik

 

 

 

Salamandra algira (III Alžeeria)

Aafrika tähniksalamander

ELASMOBRANCHII

 

 

 

VARILÕPUSELISED

CARCHARHINIFORMES

 

 

 

HALLHAILISED

Carcharhinidae

 

 

 

Hallhailased

 

 

Carcharhinus falciformis (II) (see täiendus jõustub 4. oktoobril 2017)

 

Siid-hallhai

 

 

Carcharhinus longimanus (II)

 

Pruunjas hallhai

Sphyrnidae

 

 

 

Vasarhailased

 

 

Sphyrna lewini (II)

 

Indopatsi vasarhai

 

 

Sphyrna mokarran (II)

 

Vasarhai (liigist Sphyrna mokarran)

 

 

Sphyrna zygaena (II)

 

Vasarhai (liigist Sphyrna zygaena)

LAMNIFORMES

 

 

 

HEERINGHAILISED

Alopiidae

 

 

 

Thresher sharks

 

 

Alopias spp. (II) (see täiendus jõustub 4. oktoobril 2017)

 

Thresher sharks

Cetorhinidae

 

 

 

Hiidhailased

 

 

Cetorhinus maximus (II)

 

Hiidhai

Lamnidae

 

 

 

Heeringhailased

 

 

Carcharodon carcharias (II)

 

Mõrtsukhai

 

 

Lamna nasus (II)

 

Harilik heeringahai

MYLIOBATIFORMES

 

 

 

 

Myliobatidae

 

 

 

 

 

 

Manta spp. (II)

 

Manta rays

 

 

Mobula spp. (II) (see täiendus jõustub 4. aprillil 2017)

 

Merisarvik

Potamotrygonidae

 

 

 

Jõerailased

 

 

 

Paratrygon aiereba (III Colombia)

Ketasrai

 

 

 

Potamotrygon spp. (III Brasiilia) (Brasiilia populatsioon)

Jõerai

 

 

 

Potamotrygon constellata (III Colombia)

Ogaline jõerai

 

 

 

Potamotrygon magdalenae (III Colombia)

Magdalena jõerai

 

 

 

Potamotrygon motoro (III Colombia)

Paabusilm-jõerai

 

 

 

Potamotrygon orbignyi (III Colombia)

Sile jõerai

 

 

 

Potamotrygon schroederi (III Colombia)

Rosett-jõerai

 

 

 

Potamotrygon scobina (III Colombia)

Raspel-jõerai

 

 

 

Potamotrygon yepezi (III Colombia)

Maracaibo jõerai

ORECTOLOBIFORMES

 

 

 

HABEHAILISED

Rhincodontidae

 

 

 

Vaalhailased

 

 

Rhincodon typus (II)

 

Vaalhai

PRISTIFORMES

 

 

 

SAAGRAILISED

Pristidae

 

 

 

Saagrailased

 

Pristidae spp. (I)

 

 

Saagrailased

ACTINOPTERI

 

 

 

KIIRUIMSED

ACIPENSERIFORMES

 

 

 

TUURALISED

 

 

ACIPENSERIFORMES spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Tuuralised

Acipenseridae

 

 

 

Tuurlased

 

Acipenser brevirostrum (I)

 

 

Tömpkoon-tuur

 

Acipenser sturio (I)

 

 

Atlandi tuur

ANGUILLIFORMES

 

 

 

ANGERJALISED

Anguillidae

 

 

 

Angerlased

 

 

Anguilla anguilla (II)

 

Euroopa angerjas

CYPRINIFORMES

 

 

 

KARPKALALISED

Catostomidae

 

 

 

Imikarplased

 

Chasmistes cujus (I)

 

 

Nevada kasmiid

Cyprinidae

 

 

 

Karpkalalased

 

 

Caecobarbus geertsii (II)

 

Aafrika pimepardkala

 

Probarbus jullieni (I)

 

 

Kaguaasia probarbus

OSTEOGLOSSIFORMES

 

 

 

LUUKEELELISED

Arapaimidae

 

 

 

 

 

 

Arapaima gigas (II)

 

Arapaima e pirakuru (liigist Arapaima gigas)

Osteoglossidae

 

 

 

Luukeellased

 

Scleropages formosus (I (6))

 

 

Kilpsoomuskala (liigist Scleropages formosus)

 

(liigist Scleropages formosus)

 

 

 

PERCIFORMES

 

 

 

AHVENALISED

Labridae

 

 

 

Huulkalalased

 

 

Cheilinus undulatus (II)

 

Muhk-hiidhuulkala

Pomacanthidae

 

 

 

 

 

 

Holacanthus clarionensis (II)

 

Clarióni meriinglike

Sciaenidae

 

 

 

Kotkaskalalased

 

Totoaba macdonaldi (I)

 

 

Macdonaldi varjukala

SILURIFORMES

 

 

 

SÄGALISED

Pangasiidae

 

 

 

 

 

Pangasianodon gigas (I)

 

 

Hiidšilbell e suur hõbesäga

Loricariidae

 

 

 

Rüüsägalased

 

 

 

Hypancistrus zebra (III Brasiilia)

Sebra-kirevsäga

SYNGNATHIFORMES

 

 

 

MERINÕELALISED

Syngnathidae

 

 

 

Merinõellased

 

 

Hippocampus spp. (II)

 

Merihobukesed

DIPNEUSTI

 

 

 

SAGARUIMSED

CERATODONTIFORMES

 

 

 

 

Ceratodontidae

 

 

 

Sarvhammaslased

 

 

Neoceratodus forsteri (II)

 

Uussarvhammas e austraalia kopskala

COELACANTHI

 

 

 

Coelacanths

COELACANTHIFORMES

 

 

 

ÕÕNESOGALISED

Latimeriidae

 

 

 

Latimeerlased

 

Latimeria spp. (I)

 

 

Latimeeriad

ECHINODERMATA (MERITÄHED, MADUTÄHED, MERISIILIKUD JA MERIPURAD)

HOLOTHUROIDEA

 

 

 

MERIPURAD

ASPIDOCHIROTIDA

 

 

 

 

Stichopodidae

 

 

 

Trepanglased

 

 

 

Isostichopus fuscus (III Ecuador)

Meripura (liigist Isostichopus fuscus)

ARTHROPODA (LÜLIJALGSED)

ARACHNIDA

 

 

 

ÄMBLIKULAADSED

ARANEAE

 

 

 

ÄMBLIKULISED

Theraphosidae

 

 

 

Linnutapiklased

 

 

Aphonopelma albiceps (II)

 

 

 

 

Aphonopelma pallidum (II)

 

Linnutapik (liigist Aphonopelma pallidum)

 

 

Brachypelma spp. (II)

 

Linnutapik (liigid Brachypelma spp.)

SCORPIONES

 

 

 

SKORPIONILISED

Scorpionidae

 

 

 

Skorpionlased

 

 

Pandinus dictator (II)

 

 

 

 

Pandinus gambiensis (II)

 

Skorpion (liigist Pandinus gambiensis)

 

 

Pandinus imperator (II)

 

Skorpion (liigist Pandinus imperator)

 

 

Pandinus roeseli (II)

 

 

INSECTA

 

 

 

PUTUKAD

COLEOPTERA

 

 

 

MARDIKALISED

Lucanidae

 

 

 

Põderpõrniklased

 

 

 

Colophon spp. (III Lõuna-Aafrika)

Põderpõrniklane (liigid Colophon spp.)

Lamnidae

 

 

 

Põrniklased

 

 

Dynastes satanas (II)

 

Sarvikpõrnikas (liigist Dynastes satanas)

LEPIDOPTERA

 

 

 

Liblikalised

Nymphalidae

 

 

 

 

 

 

 

Agrias amydon boliviensis (III Boliivia)

 

 

 

 

Morpho godartii lachaumei (III Boliivia)

 

 

 

 

Prepona praeneste buckleyana (III Boliivia)

 

Papilionidae

 

 

 

Ratsulibliklased

 

 

Atrophaneura jophon (II)

 

Pääsusaba (liigist Atrophaneura jophon)

 

 

Atrophaneura palu

 

Pääsusaba (liigist Atrophaneura palu

 

 

Atrophaneura pandiyana (II)

 

Pääsusaba (liigist Atrophaneura pandiyana)

 

 

Bhutanitis spp. (II)

 

Pääsusabad (liigid Bhutanitis spp.)

 

 

Graphium sandawanum

 

Pääsusaba (liigist Graphium stresemanni)

 

 

Graphium stresemanni

 

Pääsusaba (liigist Graphium stresemanni)

 

 

Ornithoptera spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid)

 

Ornitopterid e linnutiivad

 

Ornithoptera alexandrae (I)

 

 

Aleksandra-ornitopter

 

 

Papilio benguetanus

 

 

 

Papilio chikae (I)

 

 

Luzoni pääsusaba

 

 

Papilio esperanza

 

 

 

Papilio homerus (I)

 

 

Homeruse pääsusaba

 

Papilio hospiton (II)

 

 

Korsika pääsusaba

 

 

Papilio morondavana

 

Madagaskari pääsusaba

 

 

Papilio neumoegeni

 

 

 

 

Parides ascanius

 

Pääsusaba (liigist Parides ascanius)

 

 

Parides hahneli

 

Hahneli pääsusaba

 

Parnassius apollo (II)

 

 

Punalaik apollo

 

 

Teinopalpus spp. (II)

 

Pääsusabad (liigid Teinopalpus spp.)

 

 

Trogonoptera spp. (II)

 

Ornitopterid e linnutiivad (liigid Trogonoptera spp.)

 

 

Troides spp. (II)

 

Ornitopterid e linnutiivad (liigid Troides spp.)

ANNELIDA (RÕNGUSSID JA KAANID)

HIRUDINOIDEA

 

 

 

KAANID

ARHYNCHOBDELLIDA

 

 

 

LÕUGKAANILISED

Hirudinidae

 

 

 

Päriskaanlased

 

 

Hirudo medicinalis (II)

 

Apteegikaan

 

 

Hirudo verbana (II)

 

Kaan (liigist Hirudo verbana)

MOLLUSCA (MOLLUSKID)

BIVALVIA

 

 

 

KARBID

MYTILOIDA

 

 

 

RANNAKARBILISED

Mytilidae

 

 

 

Rannakarplased

 

 

Lithophaga lithophaga (II)

 

Harilik dattelkarp

UNIONOIDA

 

 

 

JÕEKARBILISED

Unionidae

 

 

 

Jõekarplased

 

Conradilla caelata (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Conradilla caelata)

 

 

Cyprogenia aberti (II)

 

Jõekarplane (liigist Cyprogenia aberti)

 

Dromus dromas (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Dromus dromas)

 

Epioblasma curtisii (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma curtisii)

 

Epioblasma florentina (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma florentina)

 

Epioblasma sampsonii (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma sampsonii)

 

Epioblasma sulcata perobliqua (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma sulcata perobliqua)

 

Epioblasma torulosa gubernaculum (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma torulosa gubernaculum)

 

 

Epioblasma torulosa rangiana (II)

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma torulosa rangiana)

 

Epioblasma torulosa torulosa (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma torulosa torulosa)

 

Epioblasma turgidula (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma turgidula)

 

Epioblasma walkeri (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Epioblasma walkeri)

 

Fusconaia cuneolus (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Fusconaia cuneolus)

 

Fusconaia edgariana (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Fusconaia edgariana)

 

Lampsilis higginsii (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Lampsilis higginsii)

 

Lampsilis orbiculata orbiculata (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Lampsilis orbiculata orbiculata)

 

Lampsilis satur (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Lampsilis satur)

 

Lampsilis virescens (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Lampsilis virescens)

 

Plethobasus cicatricosus (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Plethobasus cicatricosus)

 

Plethobasus cooperianus (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Plethobasus cooperianus)

 

 

Pleurobema clava (II)

 

Jõekarplane (liigist Pleurobema clava)

 

Pleurobema plenum (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Pleurobema plenum)

 

Potamilus capax (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Potamilus capax)

 

Quadrula intermedia (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Quadrula intermedia)

 

Quadrula sparsa (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Quadrula sparsa)

 

Toxolasma cylindrella (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Toxolasma cylindrellus)

 

Unio nickliniana (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Unio nickliniana)

 

Unio tampicoensis tecomatensis (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Unio tampicoensis tecomatensis)

 

Villosa trabalis (I)

 

 

Jõekarplane (liigist Villosa trabalis)

VENEROIDA

 

 

 

 

Tridacnidae

 

 

 

Rõõneskarbilised

 

 

Tridacnidae spp. (II)

 

Rõõneskarbilised

CEPHALOPODA

 

 

 

 

NAUTILIDA

 

 

 

 

Nautilidae

 

 

 

Nautilus

 

 

Nautilidae spp. (II)

 

Nautilus

GASTROPODA

 

 

 

KÕHTJALGSED e TEOD

MESOGASTROPODA

 

 

 

KAMMLÕPUSELISED

Strombidae

 

 

 

Tiibkodalased

 

 

Strombus gigas (II)

 

Suur tiibkodalane

STYLOMMATOPHORA

 

 

 

TIPPSILMALISED

Achatinellidae

 

 

 

Teod sugukonnast Achatinellidae

 

Achatinella spp. (I)

 

 

Teod (liigid Achatinella spp.)

Camaenidae

 

 

 

Teod sugukonnast Camaenidae

 

 

Papustyla pulcherrima (II)

 

Teod (liigist Papustyla pulcherrima)

Cepolidae

 

 

 

 

 

Polymita spp. (I)

 

 

Cuban landsnailsmanis

CNIDARIA (AINUÕÕSSED)

ANTHOZOA

 

 

 

ÕISLOOMAD e KORALLID

ANTIPATHARIA

 

 

 

SARVKORALLILISED

 

 

ANTIPATHARIA spp. (II)

 

Sarvkorallilised

GORGONACEAE

 

 

 

KORKKORALLILISED

Coralliidae

 

 

 

Vääriskorallased

 

 

 

Corallium elatius (III Hiina)

 

 

 

 

Corallium japonicum (III Hiina)

 

 

 

 

Corallium konjoi (III Hiina)

 

 

 

 

Corallium secundum (III Hiina)

 

HELIOPORACEA

 

 

 

 

Helioporidae

 

 

 

Blue coral

 

 

Helioporidae spp.(II) (üksnes liik Heliopora coerulea  (7))

 

Lubikorall

SCLERACTINIA

 

 

 

 

 

 

SCLERACTINIA spp. (II) (7)

 

Korallid (liigid Scleractinia spp.)

STOLONIFERA

 

 

 

 

Tubiporidae

 

 

 

Orelkoralllased

 

 

Tubiporidae spp. (II) (7)

 

Orelkoralllased

HYDROZOA

 

 

 

HÜDRALOOMAD

MILLEPORINA

 

 

 

 

Milleporidae

 

 

 

Tuhaturblased

 

 

Milleporidae spp. (II) (7)

 

Tuhaturblased

STYLASTERINA

 

 

 

 

Stylasteridae

 

 

 

Lace corals

 

 

Stylasteridae spp. (II) (7)

 

Lace corals

FLORA

AGAVACEAE

 

 

 

Agaavilised

 

Agave parviflora (I)

 

 

Vöötagaav

 

 

Agave victoriae-reginae (II) #4

 

Viktooria agaav

 

 

Nolina interrata (II)

 

Kalifornia noliina

 

 

Yucca queretaroensis (II)

 

Tääkliilia (liigist Yucca queretaroensis)

AMARYLLIDACEAE

 

 

 

Amarüllilised

 

 

Galanthus spp. (II) #4

 

Lumikellukesed

 

 

Sternbergia spp. (II) #4

 

Sternbergiad

ANACARDIACEAE

 

 

 

ANAKARDILISED

 

 

Operculicarya decaryi (II)

 

Jässikpuu (liigist Operculicarya decaryi)

 

 

Operculicarya hyphaenoides (II)

 

Väikeselehine jässikpuu

 

 

Operculicarya pachypus (II)

 

Tüse jässikpuu

APOCYNACEAE

 

 

 

KOERAKOOLULISED

 

 

Hoodia spp. (II) #9

 

Hoodiad

 

 

Pachypodium spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid) #4

 

Paksjalad

 

Pachypodium ambongense (I)

 

 

 

 

Pachypodium baronii (I)

 

 

 

 

Pachypodium decaryi (I)

 

 

 

 

 

Rauvolfia serpentina (II) #2

 

Madurauvolfia

ARALIACEAE

 

 

 

ARAALIALISED

 

 

Panax ginseng (II) (üksnes Venemaa Föderatsiooni populatsioon; muid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud) #3

 

Harilik ženženn

 

 

Panax quinquefolius (II) #3

 

Ameerika ženženn

ARAUCARIACEAE

 

 

 

ARAUKAARIALISED

 

Araucaria araucana (I)

 

 

Tšiili araukaaria

ASPARAGACEAE

 

 

 

 

 

 

Beaucarnea spp. (II)

 

Bokarna

BERBERIDACEAE

 

 

 

KUKERPUULISED

 

 

Podophyllum hexandrum (II) #2

 

Himaalaja jalgleht

BROMELIACEAE

 

 

 

BROMEELIALISED

 

 

Tillandsia harrisii (II) #4

 

Harrise tillandsia

 

 

Tillandsia kammii (II) #4

 

Tillandsia (liigist Tillandsia kammii)

 

 

Tillandsia xerographica (II) (8) #4

 

Tillandsia (liigist Tillandsia mauryana)

CACTACEAE

 

 

 

KAKTUSELISED

 

 

CACTACEAE spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid ja Pereskia spp., Pereskiopsis spp. ja Quiabentia spp (9). #4

 

Kaktuselised

 

Ariocarpus spp. (I)

 

 

Agaavkaktused

 

Astrophytum asterias (I)

 

 

Pisi-tähtkaktus

 

Aztekium ritteri (I)

 

 

Ritteri asteekkaktus

 

Coryphantha werdermannii (I)

 

 

Werdermanni nisakaktus

 

Discocactus spp. (I)

 

 

Lehtkaktused

 

Echinocereus ferreirianus ssp. lindsayi (I)

 

 

Kalifornia kiiskkaktus

 

Echinocereus schmollii (I)

 

 

Schmolli kiiskkaktus

 

Escobaria minima (I)

 

 

Väike eskobaaria

 

Escobaria sneedii (I)

 

 

Sneedi eksobaaria

 

Mammillaria pectinifera (I) (k.a ssp. solisioides)

 

 

Kamm-näsakaktus

 

Melocactus conoideus (I)

 

 

Melonkaktus (liigist Melocactus conoideus)

 

Melocactus deinacanthus (I)

 

 

Melonkaktus (liigist Melocactus deinacanthus)

 

Melocactus glaucescens (I)

 

 

Melonkaktus (liigist Melocactus glaucescens)

 

Melocactus paucispinus (I)

 

 

Melonkaktus (liigist Melocactus paucispinus)

 

Obregonia denegrii (I)

 

 

Obregoonia

 

Pachycereus militaris (I)

 

 

Sõjakas postkaktus

 

Pediocactus bradyi (I)

 

 

Brady tasandikukaktus

 

Pediocactus knowltonii (I)

 

 

Nublu-tasandikukaktus

 

Pediocactus paradinei (I)

 

 

Arisoona tasandikukaktus

 

Pediocactus peeblesianus (I)

 

 

Peeblesi tasandikukaktus

 

Pediocactus sileri (I)

 

 

Sileri tasandikukaktus

 

Pelecyphora spp. (I)

 

 

Kirveskaktused

 

Sclerocactus blainei (I)

 

 

Blaine's fishhook cactus

 

Sclerocactus brevihamatus ssp. tobuschii (I)

 

 

Lühike tigekaktus

 

Sclerocactus brevispinus (I)

 

 

Pariette cactus

 

Sclerocactus cloverae (I)

 

 

New Mexico fishhook cactus

 

Sclerocactus erectocentrus (I)

 

 

Punane tigekaktus

 

Sclerocactus glaucus (I)

 

 

Colorado hookless cactus

 

Sclerocactus mariposensis (I)

 

 

Mariposa tigekaktus

 

Sclerocactus mesae-verdae (I)

 

 

Koloraado tigekaktus

 

Sclerocactus nyensis (I)

 

 

Nevaada tigekaktus

 

Sclerocactus papyracanthus (I)

 

 

Paber-tigekaktus

 

Sclerocactus pubispinus (I)

 

 

Konks-tigekaktus

 

Sclerocactus sileri (I)

 

 

Siler's fishhook cactus

 

Sclerocactus wetlandicus (I)

 

 

Unita Basin hookless cactus

 

Sclerocactus wrightiae (I)

 

 

Wrighti tigekaktus

 

Strombocactus spp. (I)

 

 

Värtenkaktused

 

Turbinicarpus spp. (I)

 

 

Turbinikarpused

 

Uebelmannia spp. (I)

 

 

Übelmanniad

CARYOCARACEAE

 

 

 

NAHKHIIREPUULISED

 

 

Caryocar costaricense (II) #4

 

Kostariika nahkhiirepuu

COMPOSITAE (ASTERACEAE)

 

 

 

KORVÕIELISED

 

Saussurea costus (I) (tuntud ka nimetuste S. lappa, Aucklandia lappa või A. costus all)

 

 

Lõhna-soojumikas

CUCURBITACEAE

 

 

 

KÕRVITSALISED

 

 

Zygosicyos pubescens (II) (tuntud ka nimetuse Xerosicyos pubescens all)

 

Mugulkõrvits (liigist Zygosicyos pubescens)

 

 

Zygosicyos tripartitus (II)

 

Kolmetine mugulkõrvits

CUPRESSACEAE

 

 

 

KÜPRESSILISED

 

Fitzroya cupressoides (I)

 

 

Hiidküpress e patagoonia fitsroia

 

Pilgerodendron uviferum (I)

 

 

Pilgeripuu

CYATHEACEAE

 

 

 

TÜVIJALALISED

 

 

Cyathea spp. (II) #4

 

Tüvijalad e tsüaatead

CYCADACEAE

 

 

 

PALMLEHIKULISED

 

 

ORCHIDACEAE spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid) #4

 

Palmlehikulised

 

Cycas beddomei (I)

 

 

India palmlehik

DICKSONIACEAE

 

 

 

DIKSOONIALISED

 

 

Cibotium barometz (II) #4

 

Ute-villjalg

 

 

Dicksonia spp. (II) (üksnes Ameerika populatsioon; muid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud. See hõlmab sünonüüme Dicksonia berteriana, D. externa, D. sellowiana ja D. stuebelii) #4

 

Diksooniad (liigid Dicksonia spp.)

DIDIEREACEAE

 

 

 

KRAAKENIPUULISED

 

 

DIDIEREACEAE spp. (II) #4

 

Kraakenipuulised

DIOSCOREACEAE

 

 

 

DIOSKOORILISED

 

 

Dioscorea deltoidea (II) #4

 

Afgaani dioskoor

DROSERACEAE

 

 

 

HUULHEINALISED

 

 

Dionaea muscipula (II) #4

 

Kärbsepüünis

EBENACEAE

 

 

 

EEBENIPUULISED

 

 

Diospyros spp. (II) (üksnes Madagaskari populatsioon; muid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud) #5

 

 

EUPHORBIACEAE

 

 

 

PIIMALILLELISED

 

 

Euphorbia spp. (II) #4

(üksnes sukulendid, välja arvatud:

1)

Euphorbia misera;

2)

Euphorbia trigona kultivaride kunstlikul teel paljundatud isendid;

3)

Euphorbia lactea kunstlikul teel paljundatud isendid, mis on poogitud kunstlikul teel paljundatud Euphorbia neriifolia pookealusele, kui nad on:

kroonikujulised või

lehvikukujulised või

värvimutandid;

4)

Euphorbia„Milii“ kultivaride kunstlikul teel paljundatud isendid, kui nad on:

kergesti äratuntavad kui kunstlikul teel paljundatud isendid ning

liitu sisse toodud või liidust (re)eksporditud 100 või enamast taimest koosnevate saadetistena,

mille suhtes ei kohaldata käesolevat määrust ning

5)

A lisasse kantud liigid)

 

Piimalilled (liigid Euphorbia spp.)

 

Euphorbia ambovombensis (I)

 

 

 

 

Euphorbia capsaintemariensis (I)

 

 

 

 

Euphorbia cremersii (I) (k.a vorm viridifolia ja teisend rakotozafyi)

 

 

 

 

Euphorbia cylindrifolia (I) (k.a alamliik tuberifera)

 

 

 

 

Euphorbia decaryi (I) (k.a teisendid ampanihyensis, robinsonii ja sprirosticha)

 

 

 

 

Euphorbia francoisii (I)

 

 

 

 

Euphorbia handiensis (II)

 

 

 

 

Euphorbia lambii (II)

 

 

 

 

Euphorbia moratii (I) (k.a teisendid antsingiensis, bemarahensis ja multiflora)

 

 

 

 

Euphorbia parvicyathophora (I)

 

 

 

 

Euphorbia quartziticola (I)

 

 

 

 

Euphorbia stygiana (II)

 

 

 

 

Euphorbia tulearensis (I)

 

 

 

FAGACEAE

 

 

 

PÖÖGILISED

 

 

 

Quercus mongolica (III Venemaa Föderatsioon) #5

Amuuri e mongoolia tamm

FOUQUIERIACEAE

 

 

 

OKOTILLOLISED

 

 

Fouquieria columnaris (II) #4

 

Sammasokotillo

 

Fouquieria fasciculata (I)

 

 

Okotillo (liigist Fouquieria fasciculata)

 

Fouquieria purpusii (I)

 

 

 

GNETACEAE

 

 

 

VASTAKLEHIKULISED

 

 

 

Gnetum montanum (III Nepal) #1

 

JUGLANDACEAE

 

 

 

PÄHKLIPUULISED

 

 

Oreomunnea pterocarpa (II) #4

 

Kostariika mägipähklipuu

LAURACEAE

 

 

 

LOORBERIPUULISED

 

 

Aniba rosaeodora (II) (tuntud ka nimetuse A. duckei all) #12

 

Roosilõhnaline aniiba

LEGUMINOSAE (FABACEAE)

 

 

 

KAUNVILJALISED

 

 

Caesalpinia echinata (II) #10

 

Siiltsesalpiinia

 

 

Dalbergia spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud iliigid) #15

 

Dalbergia

 

Dalbergia nigra (I)

 

 

Brasiilia dalbergia

 

 

 

Dipteryx panamensis (III Costa Rica/Nicaragua)

Õli-tonkapuu e panama tonkapuu

 

 

Guibourtia demeusei (II) #15

 

Kongo bubingapuu

 

 

Guibourtia pellegriniana (II) #15

 

Bubingapuu

 

 

Guibourtia tessmannii (II) #15

 

Bubingapuu

 

 

Pericopsis elata (II) #5

 

Kõrge afrormosia

 

 

Platymiscium pleiostachyum (II) #4

 

Haruline makakapuu

 

 

Pterocarpus erinaceus (II)

 

Senegali tiibviljak

 

 

Pterocarpus santalinus (II) #7

 

Sandli-tiibviljak

 

 

Senna meridionalis (II)

 

Senna (liigist Senna meridionalis)

LILIACEAE

 

 

 

LIILIALISED

 

 

Aloe spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid ja Aloe vera, tuntud ka kui Aloe barbadensis, mis ei ole loetletud käesoleva määruse lisades) #4

 

Aaloed

 

Aloe albida (I)

 

 

 

 

Aloe albiflora (I)

 

 

 

 

Aloe alfredii (I)

 

 

 

 

Aloe bakeri (I)

 

 

 

 

Aloe bellatula (I)

 

 

 

 

Aloe calcairophila (I)

 

 

 

 

Aloe compressa (I) (k.a teisendid paucituberculata, rugosquamosa ja schistophila)

 

 

 

 

Aloe delphinensis (I)

 

 

 

 

Aloe descoingsii (I)

 

 

 

 

Aloe fragilis (I)

 

 

 

 

Aloe haworthioides (I) (k.a teisend aurantiaca)

 

 

 

 

Aloe helenae (I)

 

 

 

 

Aloe laeta (I) (k.a teisend maniaensis)

 

 

 

 

Aloe parallelifolia (I)

 

 

 

 

Aloe parvula (I)

 

 

 

 

Aloe pillansii (I)

 

 

 

 

Aloe polyphylla (I)

 

 

 

 

Aloe rauhii (I)

 

 

 

 

Aloe suzannae (I)

 

 

 

 

Aloe versicolor (I)

 

 

 

 

Aloe vossii (I)

 

 

 

MAGNOLIACEAE

 

 

 

MAGNOOLIALISED

 

 

 

Magnolia liliifera var. obovata (III Nepal) #1

Liiliaõieline magnoolia

MALVACEAE

 

 

 

 

 

 

Adansonia grandidieri (II) #16

 

Sammas-ahvileivapuu

MELIACEAE

 

 

 

MEELIALISED

 

 

 

Cedrela fissilis (III Boliivia, Brasiilia) #5

 

 

 

 

Cedrela lilloi (III Boliivia, Brasiilia) #5

 

 

 

 

Cedrela odorata (III Boliivia/Brasiilia. Lisaks sellele on oma riigi populatsioonid loetelusse lisanud järgmised riigid: Colombia, Guatemala ja Peruu) #5

Lõhnav sedreel

 

 

Swietenia humilis (II) #4

 

Honduurase mahagonipuu

 

 

Swietenia macrophylla (II) (neutroopika populatsioon – hõlmab Kesk- ja Lõuna-Ameerikat ja Kariibi mere piirkonda) #6

 

Suurelehine mahagonipuu

 

 

Swietenia mahagoni (II) #5

 

Päris-mahagonipuu

NEPENTHACEAE

 

 

 

KANNTAIMELISED

 

 

Nepenthes spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid) #4

 

Kanntaimed (liigid Nepenthes spp.)

 

Nepenthes khasiana (I)

 

 

India kanntaim

 

Nepenthes rajah (I)

 

 

Kuning-kanntaim

OLEACEAE

 

 

 

ÕLIPUULISED

 

 

 

Fraxinus mandshurica (III Venemaa Föderatsioon) #5

Mandžuuria saar

ORCHIDACEAE

 

 

 

KÄPALISED e ORHIDEELISED

 

 

ORCHIDACEAE spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid) (10) #4

 

Käpalised e orhideelised

 

Käesolevat määrust ei kohaldata järgmiste A lisas loetletud orhideeliikide, seemikute või koekultuuride suhtes, kui

need on saadud in vitro tahkes või vedelas keskkonnas ja

vastavad komisjoni määruse (EÜ) nr 865/2006 (11) artikli 56 kohasele määratlusele „kunstlikult paljundatud“ ja

mida transporditakse steriilsetes mahutites liitu sissetoomisel või liidust (re)eksportimisel.

 

 

 

 

Aerangis ellisii (I)

 

 

 

 

Cephalanthera cucullata (II)

 

 

Kreeta tolmpea

 

Cypripedium calceolus (II)

 

 

Kaunis kuldking

 

Dendrobium cruentum (I)

 

 

 

 

Goodyera macrophylla (II)

 

 

Madeira öövilge

 

Laelia jongheana (I)

 

 

 

 

Laelia lobata (I)

 

 

 

 

Liparis loeselii (II)

 

 

Soohiilakas

 

Ophrys argolica (II)

 

 

Kreeka putukõis

 

Ophrys lunulata (II)

 

 

Kuu-putukõis

 

Orchis scopulorum (II)

 

 

Madeira käpp

 

Paphiopedilum spp. (I)

 

 

Veenusekingad

 

Peristeria elata (I)

 

 

Panama tuvikäpp

 

Phragmipedium spp. (I)

 

 

Paelkingad

 

Renanthera imschootiana (I)

 

 

Punane neerukäpp

 

Spiranthes aestivalis (II)

 

 

Suvi-keerdkäpp

OROBANCHACEAE

 

 

 

SOOMUKALISED

 

 

Cistanche deserticola (II) #4

 

Saksauuli-kõrbesoomukas

PALMAE (ARECACEAE)

 

 

 

PALMILISED

 

 

Beccariophoenix madagascariensis (II) #4

 

Madagaskari mahlapalm

 

 

Dypsis decaryi (II) #4

 

Triangle palm

 

Dypsis decipiens (I)

 

 

Pudel-pisipalm

 

 

Lemurophoenix halleuxii (II)

 

Leemuripalm

 

 

 

Lodoicea maldivica (III Seychelles) #13

Seišellipalm

 

 

Marojejya darianii (II)

 

Dariani maropalm

 

 

Ravenea louvelii (II)

 

Andasibe raveenepalm

 

 

Ravenea rivularis (II)

 

Oja-raveenepalm

 

 

Satranala decussilvae (II)

 

Satranaabepalm

 

 

Voanioala gerardii (II)

 

Voaniolapalm

PAPAVERACEAE

 

 

 

MAGUNALISED

 

 

 

Meconopsis regia (III Nepal) #1

Kuninglik ebamagun

PASSIFLORACEAE

 

 

 

KANNATUSLILLELISED

 

 

Adenia firingalavensis (II)

 

Adeenia (liigist Adenia firingalavensis)

 

 

Adenia olaboensis (II)

 

Adeenia (liigist Adenia olaboensis)

 

 

Adenia subsessilifolia (II)

 

Adeenia (liigist Adenia subsessilifolia)

PEDALIACEAE

 

 

 

SEESAMILISED

 

 

Uncarina grandidieri (II)

 

Savanni-hiirelõksupuu

 

 

Uncarina stellulifera (II)

 

Hiirelõksupuu (liigist Uncarina stellulifera)

PINACEAE

 

 

 

MÄNNILISED

 

Abies guatemalensis (I)

 

 

Guatemala nulg

 

 

 

Pinus koraiensis (III Venemaa Föderatsioon) #5

 

PODOCARPACEAE

 

 

 

KIVIJUGAPUULISED

 

 

 

Podocarpus neriifolius (III Nepal) #1

Oleandrilehine kivijugapuu

 

Podocarpus parlatorei (I)

 

 

Parlatore kivijugapuu

PORTULACACEAE

 

 

 

PORTULAKILISED

 

 

Anacampseros spp. (II) #4

 

Armulilled

 

 

Avonia spp. (II) #4

 

 

 

 

Lewisia serrata (II) #4

 

Saagjas leviisia

PRIMULACEAE

 

 

 

NURMENUKULISED

 

 

Cyclamen spp. (II) (12) #4

 

Alpikannid

RANUNCULACEAE

 

 

 

TULIKALISED

 

 

Adonis vernalis (II) #2

 

Kevadadoonis

 

 

Hydrastis canadensis (II) #8

 

Kanada koldjuur

ROSACEAE

 

 

 

ROOSÕIELISED

 

 

Prunus africana (II) #4

 

Aafrika ploomipuu

RUBIACEAE

 

 

 

MADARALISED

 

Balmea stormiae (I)

 

 

Balmea

SANTALACEAE

 

 

 

LINALEHIKULISED

 

 

Osyris lanceolata (II) (üksnes Burundi, Etioopia, Keenia, Rwanda, Uganda ja Tansaania Ühendvabariigi populatsioonid; muid populatsioone ei ole käesoleva määruse lisades loetletud) #2

 

Ida-Aafrika sandlipuu

SARRACENIACEAE

 

 

 

PÜÜNISLEHELISED e SARRATSEENIALISED

 

 

Sarracenia spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid) #4

 

Püünislehed

 

Sarracenia oreophila (I)

 

 

Mägi-püünisleht

 

Sarracenia rubra ssp. alabamensis (I)

 

 

Punane püünisleht (alamliigist Sarracenia rubra Alabamensis)

 

Sarracenia rubra ssp. jonesii (I)

 

 

Punane püünisleht (alamliigist Sarracenia rubra jonesii)

SCROPHULARIACEAE

 

 

 

MAILASELISED

 

 

Picrorhiza kurrooa (II) (välja arvatud Picrorhiza scrophulariiflora) #2

 

Palaviku-kibejuur

STANGERIACEAE

 

 

 

STANGEERIALISED

 

 

Bowenia spp. (II) #4

 

Boveeniad

 

Stangeria eriopus (I)

 

 

Stangeeria (liik Stangeria eriopus)

TAXACEAE

 

 

 

JUGAPUULISED

 

 

Taxus chinensis ja selle liigi taksonid (II) #2

 

Hiina jugapuu

 

 

Taxus cuspidata ja selle liigi taksonid (II) (13) #2

 

Ida-jugapuu e teravaokkaline jugapuu

 

 

Taxus fuana ja selle liigi taksonid (II) #2

 

Tiibeti jugapuu

 

 

Taxus sumatrana ja selle liigi taksonid (II) #2

 

Sumatra jugapuu

 

 

Taxus wallichiana (II) #2

 

Himaalaja jugapuu

THYMELAEACEAE (AQUILARIACEAE)

 

 

 

NÄSINIINELISED

 

 

Aquilaria spp. (II) #14

 

Kotkapuud e akvilaariad

 

 

Gonystylus spp. (II) #4

 

Raminipuud

 

 

Gyrinops spp. (II) #14

 

Näsipuud

TROCHODENDRACEAE (TETRACENTRACEAE)

 

 

 

RATTAPUULISED

 

 

 

Tetracentron sinense (III Nepal) #1

 

VALERIANACEAE

 

 

 

PALDERJANILISED

 

 

Nardostachys grandiflora (II) #2

 

 

VITACEAE

 

 

 

VIINAPUULISED

 

 

Cyphostemma elephantopus (II)

 

Elevant-jalgvanik

 

 

Cyphostemma laza (II)

 

Hõre jalgvanik

 

 

Cyphostemma montagnacii (II)

 

Mägi-jalgvanik

WELWITSCHIACEAE

 

 

 

VELVITŠIALISED

 

 

Welwitschia mirabilis (II) #4

 

Velvitšia

ZAMIACEAE

 

 

 

KÄBIKALISED

 

 

ZAMIACEAE spp. (II) (välja arvatud A lisas loetletud liigid) #4

 

Käbikalised

 

Ceratozamia spp. (I)

 

 

Sarvkäbikad (liigid Ceratozamia spp.)

 

Encephalartos spp. (I)

 

 

Rööpkäbikad

 

Microcycas calocoma (I)

 

 

Saagoladvad

 

Zamia restrepoi (I)

 

 

 

ZINGIBERACEAE

 

 

 

INGVERILISED

 

 

Hedychium philippinense (II) #4

 

Filipiini hedühhium

 

 

Siphonochilus aethiopicus (II) (Mosambiigi, Lõuna-Aafrika, Svaasimaa ja Zimbabwe populatsioonid)

 

Natal ginger

ZYGOPHYLLACEAE

 

 

 

SEIGLEHELISED

 

 

Bulnesia sarmientoi (II) #11

 

Argentina pühapuu

 

 

Guaiacum spp. (II) #2

 

Guajakipuud


 

D lisa

Üldnimetus

FAUNA

CHORDATA (KEELIKLOOMAD)

MAMMALIA

 

IMETAJAD

CARNIVORA

 

KISKJALISED

Canidae

 

Koerlased

 

Vulpes vulpes griffithi (III India) §1

Rebane (alaliigist Vulpes vulpes griffithi)

 

Vulpes vulpes montana (III India) §1

Rebane (alaliigist Vulpes vulpes montana)

 

Vulpes vulpes pusilla (III India) §1

Rebane (alaliigist Vulpes vulpes pusilla)

Mustelidae

 

Kärplased

 

Mustela altaica (III India) §1

Solongoi

 

Mustela erminea ferghanae (III India) §1

Fergana kärp

 

Mustela kathiah (III India) §1

Kuldkõht-kärp

 

Mustela sibirica (III India) §1

Kolonokk

DIPROTODONTIA

 

 

Macropodidae

 

Kängurulased

 

Dendrolagus dorianus

Doria puukänguru

 

Dendrolagus goodfellowi

Puukänguru (liigist Dendrolagus goodfellowi)

 

Dendrolagus matschiei

Puukänguru (liigist Dendrolagus matschiei)

 

Dendrolagus pulcherrimus

Puukänguru (liigist Dendrolagus pulcherrimus)

 

Dendrolagus stellarum

Puukänguru (liigist Dendrolagus stellarum)

AVES

 

LINNUD

ANSERIFORMES

 

HANELISED

Anatidae

 

Partlased

 

Anas melleri

Malagassi part

COLUMBIFORMES

 

TUVILISED

Columbidae

 

Tuvilased

 

Columba oenops

Peruu tuvi

 

Didunculus strigirostris

Hammastuvi

 

Ducula pickeringii

Keisertuvi (liigist Ducula pickeringii)

 

Gallicolumba crinigera

Mindanao maatuvi

 

Ptilinopus marchei

Tuvi (liigist Ptilinopus marchei)

 

Turacoena modesta

Nõgituvi

GALLIFORMES

 

KANALISED

Cracidae

 

Hokolased

 

Crax alector

Hokolane (liigist Crax alector)

 

Pauxi unicornis

Hokolane (liigist Pauxi unicornis)

 

Penelope pileata

Hokolane (liigist Penelope pileata)

Megapodiidae

 

Rihukanalased

 

Eulipoa wallacei

Punaselg-rihukana

Phasianidae

 

Kanalased

 

Arborophila gingica

Kaelus-künkakana

 

Lophura bulweri

Valgesaba-faasan

 

Lophura diardi

Prelaatfaasan

 

Lophura inornata

Sumatra kanafaasan

 

Syrmaticus reevesii §2

Kuningfaasan

PASSERIFORMES

 

VÄRVULISED

Bombycillidae

 

Siidisabalased

 

Bombycilla japonica

Siidisaba (liigist Bombycilla japonica)

Corvidae

 

Vareslased

 

Cyanocorax caeruleus

Araukaaria-sininäär

 

Cyanocorax dickeyi

Hari-sininäär

Cotingidae

 

Kotingalased

 

Procnias nudicollis

Kotingalane (liigist Procnias nudicollis)

Emberizidae

 

Tsiitsitajalased

 

Dacnis nigripes

Tangaralane (liigist Dacnis nigripes)

 

Sporophila falcirostris

Tsiitsitajalane (liigist Sporophila falcirostris)

 

Sporophila frontalis

Tsiitsitajalane (liigist Sporophila frontalis)

 

Sporophila hypochroma

Tsiitsitajalane (liigist Sporophila hycochroma)

 

Sporophila palustris

Tsiitsitajalane (liigist Sporophila palustris)

Estrildidae

 

Amadiinlased

 

Amandava amandava

Maasik-amadiin

 

Cryptospiza reichenovii

Väike mägiamadiin

 

Erythrura coloria

Mindanao roheamadiin

 

Erythrura viridifacies

Filipiini roheamadiin

 

Estrilda quartinia (sageli müüakse ka nime all Estrilda melanotis)

Koldkõht amadiin

 

Hypargos niveoguttatus

Punarind täpikamadiin

 

Lonchura griseicapilla

Hallpea-amadiin

 

Lonchura punctulata

Võrkamadiin

 

Lonchura stygia

Mustamadiin

Fringillidae

 

Vintlased

 

Carduelis ambigua

Yunnani rohevint

 

Carduelis atrata

Mustsiisike

 

Kozlowia roborowskii

Kalju-karmiinleevike

 

Pyrrhula erythaca

Hiina leevike

 

Serinus canicollis

Aed-koldvint

 

Serinus citrinelloides hypostictus (sageli müüakse ka nime all Serinus citrinelloides)

Taganjika koldvint

Icteridae

 

Turpiallased

 

Sturnella militaris

Turpial (liigist Sturnella militaris)

Muscicapidae

 

Kärbsenäplased

 

Cochoa azurea

Kärbesnäplane (liigist Cochoa azurea)

 

Cochoa purpurea

Kärbesnäplane (liigist Cochoa purpurea)

 

Garrulax formosus

Kärbesnäplane (liigist Garrulax formosus)

 

Garrulax galbanus

Kärbesnäplane (liigist Garrulax galbanus)

 

Garrulax milnei

Kärbesnäplane (liigist Garrulax milnei)

 

Niltava davidi

Kärbsenäplane (liigist Niltava davidi)

 

Stachyris whiteheadi

Kärbsenäplane (liigist Stachyris whitebeadi)

 

Swynnertonia swynnertoni (viidatud ka nime all Pogonicichla swynnertoni)

Kärbesnäplane (liigist Swynnertonia swynnertoni)

 

Turdus dissimilis

Rästas (liigist Turdus dissimilis)

Pittidae

 

Pitalased

 

Pitta nipalensis

Sinikukal-pita

 

Pitta steerii

Lasuurpita

Sittidae

 

Puukoristajalased

 

Sitta magna

Suur-puukoristaja

 

Sitta yunnanensis

Yunnani puukoristaja

Sturnidae

 

Kuldnoklased

 

Lamprotornis regius

Paradiisikuldnokk

 

Mino dumontii

Maina (liigist Mino dumontii)

 

Sturnus erythropygius

Kuldnokk (liigist Sturnus erythropygius)

REPTILIA

 

ROOMAJAD

SAURIA

 

SISALIKULISED

Agamidae

 

Agaamlased

 

Physignathus cocincinus

Agaamlane (liigist Physignathus cocincinus)

Gekkonidae

 

Gekolased

 

Rhacodactylus auriculatus

Kõrvuk-hiidgeko

 

Rhacodactylus ciliatus

Võrk-hiidgeko

 

Rhacodactylus leachianus

Jämejalg-hiidgeko

 

Teratoscincus microlepis

Geko (liigist Teratoscincus microlepis)

 

Teratoscincus scincus

Harilik skinkgeko

Gerrhosauridae

 

Vöösabalased

 

Zonosaurus karsteni

Karsteni hiidrüülik

 

Zonosaurus quadrilineatus

Nelitriip-hiidrüülik

Iguanidae

 

Iguaanlased

 

Ctenosaura quinquecarinata

Ogasabaleeguan (liigist Ctenosaura quinquecarinata)

Scincidae

 

Skinklased

 

Tribolonotus gracilis

Sale hiidskink

 

Tribolonotus novaeguineae

Uusginea kiiverskink

SERPENTES

 

MAOLISED

Colubridae

 

Nastiklased

 

Elaphe carinata §1

Taivani roninastik

 

Elaphe radiata §1

Särav roninastik

 

Elaphe taeniura §1

Peensaba-roninastik

 

Enhydris bocourti §1

Bocourti enhüdriin

 

Homalopsis buccata §1

Laiksilm-veemadu

 

Langaha nasuta

Lehtnina-võramadu

 

Leioheterodon madagascariensis

Madagaskari konksninamadu

 

Ptyas korros §1

India suursilmmadu

 

Rhabdophis subminiatus §1

Malaisia kiilselgmadu

Hydrophiidae

 

Merimadulased

 

Lapemis curtus (k.a Lapemis hardwickii) §1

Lühike merimadu

Viperidae

 

Rästiklased

 

Calloselasma rhodostoma §1

Sile kilplõugmadu

AMPHIBIA

 

KAHEPAIKSED

ANURA

 

PÄRISKONNALISED

Conraua goliath

 

Frogs

 

Limnonectes macrodon

Konn (liigist Limnonectes macrodon)

Härgkonn Hylidae

 

Lehekonlased

 

Phyllomedusa sauvagii

Haardlehekonn (liigist Phyllomedusa sauvagii)

Leptodactylidae

 

Vilekärnkonlased

 

Leptodactylus laticeps

Vilekärnkonn (liigist Leptodactylus laticeps)

Ranidae

 

Konlased

 

Pelophylax shqiperica

Konn (liigist Pelophylax shqiperica)

CAUDATA

 

SABAKONNALISED

Hynobiidae

 

Igiliklased

 

Ranodon sibiricus

Džungaari koseigilik

Ojaliklased

 

Ojaliklased

 

Ojalik liigist (Bolitoglossa dofleini)

Ojalik (liigist Bolitoglossa dofleini)

Salamandridae

 

Salamanderlased

 

Cynops ensicauda

Salamander (liigist Cynops ensicauda)

 

Echinotriton andersoni

Salamander (liigist Echinotriton andersoni)

 

Laotriton laoensis

Salamander (liigist Laotriton laoensis)

 

Liangshantriton taliangensis

 

 

Paramesotriton spp. (välja arvatud B lisas loetletud liigid)

Salamandrid (liigid Paramesotriton spp.)

 

Tylototriton spp.

Salamander liigist (Salamandra algira)

ACTINOPTERYGII

 

KIIRUIMSED

PERCIFORMES

 

AHVENALISED

Apogonidae

 

Kardinalahvenlased

 

Pterapogon kauderni

Kardinalahven (liigist Pterapogon kauderni)

ARTHROPODA (LÜLIJALGSED)

INSECTA

 

PUTUKAD

LEPIDOPTERA

 

LIBLIKALISED

Papilionidae

 

Ratsulibliklased

 

Baronia brevicornis

Ratsulibliklane (liigist Baronia brevicornis)

 

Papilio grosesmithi

Pääsusaba (liigist Papilio grosesmithi)

 

Papilio maraho

Pääsusaba (liigist Papilio maraho)

MOLLUSCA (MOLLUSKID)

GASTROPODA

 

KÕHTJALGSED e TEOD

Haliotidae

 

 

 

Haliotis midae

Merikõrv (liigist Haliotis midae)

FLORA

AGAVACEAE

 

AGAAVILISED

 

Calibanus hookeri

Hookeri mugulagaav

 

Dasylirion longissimum

Lintdasüliirion

ARACEAE

 

VÕHALISED

 

Arisaema dracontium

Draakon-tulivõhk

 

Arisaema erubescens

Punakas tulivõhk

 

Arisaema galeatum

Kiiver-tulivõhk

 

Arisaema nepenthoides

Kõrvukas tulivõhk

 

Arisaema sikokianum

Shikoku tulivõhk

 

Arisaema thunbergii var. urashima

Thunbergi tulivõhk

 

Arisaema tortuosum

Looklev tulivõhk

 

Biarum davisii ssp. marmarisense

Kreeka lünkvõhk (alamliigist Biarum davisii marmarisense)

 

Biarum ditschianum

Lüükia lünkvõhk

COMPOSITAE (ASTERACEAE)

 

KORVÕIELISED

 

Arnica montana §3

Mägiarnika

 

Othonna cacalioides

Otonna (liigist Othonna cacalioides)

 

Othonna clavifolia

Tõlvlehine otonna

 

Othonna hallii

Halli otonna

 

Othonna herrei

Herre otonna

 

Othonna lepidocaulis

Soomusvarreline otonna

 

Othonna retrorsa

Käändotonna

ERICACEAE

 

Kanarbikulised

 

Arctostaphylos uva-ursi §3

Harilik leesikas

GENTIANACEAE

 

EMAJUURELISED

 

Gentiana lutea §3

Kollane emajuur

LILIACEAE

 

LIILIALISED

 

Trillium pusillum

Pisi-kolmiklill

 

Trillium rugelii

Rugeli kolmiklill

 

Trillium sessile

Raotu kolmiklill

LYCOPODIACEAE

 

KOLLALISED

 

Lycopodium clavatum §3

Karukold

MELIACEAE

 

MEELIALISED

 

Cedrela montana §4

Sedreel (liigist Cedrela montana)

 

Cedrela oaxacensis §4

Sedreel (liigist Cedrela oaxacensis)

 

Cedrela salvadorensis §4

Sedreel (liigist Cedrela salvadorensis)

 

Cedrela tonduzii §4

Sedreel (liigist Cedrela tonduzii)

MENYANTHACEAE

 

UBALEHELISED

 

Menyanthes trifoliata §3

Ubaleht

PARMELIACEAE

 

LAPIKSAMBLIKULISED

 

Cetraria islandica §3

Islandi käosamblik

PASSIFLORACEAE

 

KANNATUSLILLELISED

 

Adenia glauca

Sinihall adeenia

 

Adenia pechuelli

Pechueli adeenia

PEDALIACEAE

 

SEESAMILISED

 

Harpagophytum spp. §3

Saatanaküüned

PORTULACACEAE

 

PORTULAKILISED

 

Ceraria carrissoana

Kapi tseraaria

 

Ceraria fruticulosa

Põõsas-tseraaria

SELAGINELLACEAE

 

SELAGINELLILISED

 

Selaginella lepidophylla

Jeeriku selaginell e liblikselaginell


(1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 30. novembri 2009. aasta direktiiv 2009/147/EÜ loodusliku linnustiku kaitse kohta (ELT L 20, 26.1.2010, lk 7).

(2)  Nõukogu 21. mai 1992. aasta direktiiv 92/43/EMÜ looduslike elupaikade ning loodusliku loomastiku ja taimestiku kaitse kohta (EÜT L 206, 22.7.1992, lk 7).

(3)  Käesoleva märke ainus otstarve on lubada rahvusvahelist kauplemist üksnes elusvikunjadelt (Vicugna vicugna) pügatud villa ja sellest saadud toodetega. Villast saadud toodetega võib kaubelda üksnes kooskõlas järgmiste sätetega:

1.

Kõik vikunjavilla riieteks ja toodeteks töötlevad isikud või üksused peavad taotlema päritoluriigi asjaomastelt aPRIMATES metiasutustelt luba [Päritoluriigid: riigid, kus need loomaliigid esinevad: Argentina, Boliivia, Tšiili, Ecuador ja Peruu] kasutada sõnu „vikunja päritoluriik“, märgist ja logo, mille on vastu võtnud liigi areaaliriigid, kes on alla kirjutanud dokumendile „Convenio para la Conservación y Manejo de la Vicuńa“ (vikunja kaitse ja majandamise konventsioon).

2.

Tähistatud riided ja tooted peavad olema tähistatud või identifitseeritud kooskõlas järgmiste sätetega:

2.1

Rahvusvahelisel kauplemisel elusvikunjadelt pügatud villast tehtud riietega, mis on toodetud liigi areaaliriigiks olevates riikides või neist väljaspool, tuleb kasutada sõnu, tähist ja logo sel viisil, et päritoluriik on võimalik kindlaks määrata. Sõnad „VICUŃA [PÄRITOLURIIK]“, märgis ja logo peavad olema esitatud alljärgnevalt kirjeldatud viisil:

Image

Kanga tagaküljel peavad olema esitatud sõnad, märgis ja logo. Kanga ultusäärel peavad olema sõnad „VICUŃA [PÄRITOLURIIK]“.

2.2

Rahvusvahelisel kauplemisel elusvikunjadelt pügatud villast tehtud toodetega, mis on toodetud liigi areaaliriigiks olevates riikides või neist väljaspool, tuleb kasutada punktis 2.1 osutatud sõnu, märgist ja logo. Sõnad, märgis ja logo peavad olema esitatud tootel. Kui tooted on toodetud väljaspool päritoluriiki, tuleb lisaks punktis 2.1 osutatud sõnadele, märgisele ja logole esitada ka toote tootjariigi nimi.

3.

Rahvusvahelisel kauplemisel liigi areaaliriigiks olevates riikides elusvikunjadelt pügatud villast tehtud käsitöötoodetega tuleb kasutada alljärgnevalt täpsustatud sõnu „VICUÑA [PÄRITOLURIIK] – ARTESANÍA“, märgist ja logo:

Image

4.

Kui riiete ja toodete tootmiseks kasutatakse eri päritoluriikidest saadud elusvikunjadelt pügatud villa, siis tuleb villa iga päritoluriigi kohta esitada punktides 2.1 ja 2.2 täpsustatud sõnad, märgis ja logo.

5.

Kõiki muid isendeid käsitatakse I liitesse kuuluvate liikide isenditena ning nendega kauplemist reguleeritakse vastavalt sellele.

(4)  Kõik liigid esinevad konventsiooni II liites, välja arvatud Balaena mysticetus, Eubalaena spp., Balaenoptera acutorostrata (välja arvatud Lääne-Gröönimaa populatsioon), Balaenoptera bonaerensis, Balaenoptera borealis, Balaenoptera edeni, Balaenoptera musculus, Balaenoptera omurai, Balaenoptera physalus, Megaptera novaeangliae, Orcaella brevirostris, Orcaella heinsohni, Sotalia spp., Sousa spp, Eschrichtius robustus, Lipotes vexillifer, Caperea marginata, Neophocaena asiaeorientalis, Neophocaena phocaenoides, Phocoena sinus, Physeter macrocephalus, Platanista spp, Berardius spp., Hyperoodon spp., mis on loetletud I liites. Gröönimaalaste poolt vastava pädeva asutuse antud litsentsi alusel püütud konventsiooni II liites loetletud liikidest isendeid, sealhulgas ka nende osi ja neist saadut, välja arvatud ärilistel eesmärkidel kasutatavaid lihasaadusi, käsitatakse B lisasse kuuluvana. Iga-aastane ekspordi nullkvoot on kehtestatud Musta mere Tursiops truncatus populatsiooni sellistele elusisenditele, kes on loodusest püütud ja kellega kaubeldakse eelkõige ärilistel eesmärkidel.

(5)  Botswana, Namiibia, Lõuna-Aafrika ja Zimbabwe populatsioonid (loetletud B lisas):

Lubatud on üksnes: a) jahitrofeedega kauplemine mittekaubanduslikul eesmärgil; b) elusloomadega kauplemine, kui nende sihtkoht on kohane ja vastuvõetav, vastavalt resolutsiooni Conf. 11.20 Botswanat ja Zimbabwet käsitlevale osale ja in situ-kaitseprogrammide jaoks Namiibias ja Lõuna-Aafrikas; c) nahkadega kauplemine; d) karvadega kauplemine; e) nahast toodetega kauplemine kaubanduslikel või muudel kui kaubanduslikel eesmärkidel Botswana, Namiibia ja Lõuna-Aafrika puhul; muudel kui kaubanduslikel eesmärkidel Zimbabwe puhul; f) Namiibia puhul muul kui kaubanduslikel eesmärkidel kauplemine eraldi märgistatud ja sertifitseeritud ekipas'iga, mis on osa valmisehetest, ja Zimbabwe puhul kauplemine elevandiluunikerdistega muudel kui kaubanduslikel eesmärkidel; g) registreeritud töötlemata elevandiluuga kauplemisel (Botswana, Namiibia, Lõuna-Aafrika ja Zimbabwe terved kihvad ja tükid) kehtib järgmine: i) üksnes riigist pärit ja valitsusele kuuluvad registreeritud varud (v.a konfiskeeritud elevandiluu ja teadmata päritolu elevandiluu); ii) üksnes kaubanduspartneritele, kellel on sekretariaat koostöös alatise komiteega tunnistanud olevat piisavad riigisisesed õigusaktid ja omamaise kaubanduse järelevalve tagamaks, et imporditud elevandiluud ei reekspordita ja seda hallatakse vastavalt resolutsioonile Conf.10.10 (Rev. CoP12) omamaise tootmise ja kaubanduse kohta; iii) mitte enne, kui sekretariaat on kindlaks teinud perspektiivsed importivad riigid ja valitsusele kuuluvad registreeritud varud; iv) kaubelda võib maksimaalselt 20 000 kg (Botswana), 10 000 kg (Namiibia) ja 30 000 kg (Lõuna-Aafrika) valitsusele kuuluvatest registreeritud varudest pärit töötlemata elevandiluuga vastavalt CoP12 kokkuleppele; v) lisaks CoP12 raames kokku lepitud kogustele võib Botswanast, Namiibiast, Lõuna-Aafrikast ja Zimbabwest pärit enne 31. jaanuari 2007 registreeritud ja sekretariaadi poolt kontrollitud elevandiluud saata ja sellega kaubelda koos punkti g alapunktis iv osutatud elevandiluuga ning see lähetatakse ühe saadetisena sekretariaadi range järelevalve all; vi) kauplemistulu kasutatakse üksnes elevantide kaitseks ning koosluse kaitse- ja arenguprogrammideks, mida teostatakse elevantide levikualal, ning vii) kaubelda võib täiendavate kogustega vastavalt punkti g alapunktile v üksnes pärast seda, kui alaline komitee on kokku leppinud, et eespool osutatud tingimused on täidetud; h) täiendavaid ettepanekuid elevandiluuga kauplemiseks ei tohi lepinguosaliste riikide konverentsile saata, alates CoP14 ja lõpetades üheksa aastat pärast ühe saadetisena teostatud müügitehingut, mis on toimunud kooskõlas punkti g alapunktidega i, ii, iii, vi ja vii. Kõnealuseid täiendavaid ettepanekuid menetletakse vastavalt otsustele 14.77 ja 14.78 (Rev. CoP15). Sekretariaadi ettepanekul võib alaline komitee otsustada kõnealuse kaubanduse osalise või täieliku lõpetamise üle, kui eksportivad või importivad riigid ei täida eespool mainitud tingimusi või kui on tõestatud kaubanduse osutatud kahjustav mõju muule elevandipopulatsioonile. Kõiki muid isendeid käsitatakse A lisasse kuuluvate liikide isenditena ning nendega kauplemist reguleeritakse vastavalt sellele.

(6)  Loetelu hõlmab taksonit Scleropages inscriptus.

(7)  Käesolevat määrust ei kohaldata järgmise suhtes:

 

fossiilid;

 

korall-liiv, st selline materjal, mis täielikult või osaliselt koosneb surnud korallide kuni 2 mm läbimõõduga tükkidest, mida ei ole võimalik perekonna tasandil kindlaks määrata ning võib muu hulgas sisaldada foraminifeeride säilmeid, molluskite ja koorikloomade koorikuid ning korallivetikaid;

 

korallitükid (sh kruus ja puru), st purunenud surnud sõrmekujuliste korallide mitteühilduvad tükid ja muu aines läbimõõduga 2–30 mm, ja mida ei ole võimalik perekonna tasandil kindlaks määrata.

(8)  Lähtekoodiga A isenditega kauplemine on lubatud üksnes juhul, kui kaubeldavatel isenditel on katafüllid.

(9)  Käesolevat määrust ei kohaldata järgmiste hübriidide ja/või kultivaride kunstlikul teel paljundatud isendite suhtes:

 

Hatiora x graeseri

 

Schlumbergera x buckleyi

 

Schlumbergera russelliana x Schlumbergera truncata

 

Schlumbergera orssichiana x Schlumbergera truncata

 

Schlumbergera opuntioides x Schlumbergera truncata

 

Schlumbergera truncata (kultivarid)

 

Cactaceae spp. värvimutandid, mis on poogitud järgmistele pookealustele: Harrisia„Jusbertii“, Hylocereus trigonus või Hylocereus undatus

 

Opuntia microdasys (kultivarid)

(10)  Käesoleva määruse sätteid ei kohaldata perekondade Cymbidium, Dendrobium, Phalaenopsis ja Vanda kunstlikult paljundatud hübriide suhtes, kui taimed on kergesti äratuntavad kui kunstlikul teel paljundatud ja neil ei ilmne loodusest kogutud isendite tunnuseid, nagu kogumisest tulenevad mehhaanilised vigastused või tugev kuivamine, ühe taksoni ja saadetise piires ebaregulaarne suurus ja kuju, lehtedele kinnitunud vetikad, samblikud vmt, või putukate või muude kahjurite tekitatud kahjustused; ja

a)

mitteõitsvate taimedega kaubeldakse üksikute, vähemalt 20 sama hübriidi taime sisaldavate pakenditega (nt pappkarbid, kastid või puitpakendid); iga pakendi taimed on ühesuguse suurusega ja samaväärses tervislikus seisundis; saadetistega on kaasas dokumendid, nt arve, kuhu on selgesti märgitud iga hübriidi taimede arv; või

b)

õitsvate taimedega, st vähemalt üks täiesti avatud õis taime kohta, kauplemisel ei ole isendite arv saadetises määratletud, aga taimed peavad olema kaubanduslikuks jaemüügiks nõuetekohaselt töödeldud, nt varustatud trükitud märgisega ja pakitud trükitud pakendisse, millel on esitatud hübriidi nimi ja lõpptöötlemise maa. Andmed peavad olema hästi nähtavad ja kergesti kontrollitavad. Taimedega, mille suhtes erandit selgelt ei kohaldata, peavad kaasas olema asjakohased CITESi dokumendid.

(11)  Komisjoni 4. mai 2006. aasta määrus (EÜ) nr 865/2006, millega kehtestatakse looduslike looma- ja taimeliikide kaitset nendega kauplemise reguleerimise teel käsitleva nõukogu määruse (EÜ) nr 338/97 üksikasjalikud rakenduseeskirjad (ELT L 166, 19.6.2006, lk 1).

(12)  Käesoleva määruse sätteid ei kohaldata Cyclamen persicum'i kultivaride kunstlikul teel paljundatud isendite suhtes. Erandit ei kohaldata siiski kõnealuste liikide puhkestaadiumis mugulate suhtes.

(13)  Käesoleva määruse kohaldamisalasse ei kuulu Taxus cuspidata kunstlikult paljundatud hübriidid ja kultivarid, elustaimed, pottides või väikestes konteinerites. Igale saadetisele on lisatud etikett või muu dokument taksoni või taksonite nimetuse ja tekstiga „kunstlikult paljundatud“.


Top