Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009AP0287

    Patsiendi ohutus * Euroopa Parlamendi 23. aprilli 2009 . aasta õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu soovitus, mis käsitleb patsiendi ohutust, sealhulgas tervishoiuteenustega seotud nakkuste ennetamist ja tõrjet (KOM(2008)0837 – C6-0032/2009 – 2009/0003(CNS))

    ELT C 184E, 8.7.2010, p. 395–403 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    8.7.2010   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    CE 184/395


    Neljapäev, 23. aprilli 2009
    Patsiendi ohutus *

    P6_TA(2009)0287

    Euroopa Parlamendi 23. aprilli 2009. aasta õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu soovitus, mis käsitleb patsiendi ohutust, sealhulgas tervishoiuteenustega seotud nakkuste ennetamist ja tõrjet (KOM(2008)0837 – C6-0032/2009 – 2009/0003(CNS))

    2010/C 184 E/74

    (Nõuandemenetlus)

    Euroopa Parlament,

    võttes arvesse komisjoni ettepanekut nõukogule (KOM(2008)0837);

    võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 152 lõiget 4, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0032/2009);

    võttes arvesse kodukorra artiklit 51;

    võttes arvesse keskkonna-, rahvatervise- ja toiduohutuse komisjoni raportit (A6-0239/2009),

    1.

    kiidab komisjoni ettepaneku muudetud kujul heaks;

    2.

    palub komisjonil oma ettepanekut vastavalt muuta, järgides EÜ asutamislepingu artikli 250 lõiget 2;

    3.

    palub nõukogul Euroopa Parlamenti teavitada, kui nõukogu kavatseb Euroopa Parlamendi poolt heaks kiidetud teksti muuta;

    4.

    palub nõukogul Euroopa Parlamendiga uuesti konsulteerida, kui nõukogu kavatseb komisjoni ettepanekut oluliselt muuta;

    5.

    teeb presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile.

    KOMISJONI ETTEPANEK

    MUUDATUSETTEPANEK

    Muudatusettepanek 1

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 2

    (2)

    Hinnanguliselt kannatab ELi liikmesriikides 8–12 % haiglaravile võetud patsientidest ravi jooksul esinevate kõrvalekallete tõttu.

    (2)

    Hinnanguliselt kannatab ELi liikmesriikides 8–12 % ehk 6,7 kuni 15 miljonit haiglaravile võetud ja rohkem kui 37 miljonit esmaabi saanud patsienti ravi jooksul esinevate kõrvalekallete tõttu.

    Muudatusettepanek 2

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 2 a (uus)

     

    (2 a)

    Hinnanguliselt haigestub Euroopa Liidus tervishoiuteenuste osutamisega seotud nakkustesse keskmiselt iga 20. patsient ehk 4,1 miljonit patsienti igal aastal ja sellised nakkused põhjustavad ligikaudu 37 000 surmajuhtumit aastas.

    Muudatusettepanek 3

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 3

    (3)

    Puudulik patsiendi ohutus on tõsine rahvatervise probleem ning piiratud tervishoiuressurssidel lasuv suur majanduslik koorem. Suur osa kõrvalekalletest on nii haiglasektori kui ka esmatasandi arstiabi puhul välditavad ning enamik neist on tingitud süsteemsetest teguritest.

    (3)

    Puudulik patsiendi ohutus on tõsine rahvatervise probleem ning piiratud tervishoiuressurssidel lasuv suur majanduslik koorem. Suur osa kõrvalekalletest , sealhulgas diagnoosi- ja/või ravivigadest tulenevatest kõrvalekalletest, on nii haiglasektori kui ka esmatasandi arstiabi puhul välditavad ning enamik neist on tingitud piiratud rahalistest vahenditest ja süsteemsetest teguritest.

    Muudatusettepanek 4

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 6 a (uus)

     

    (6 a)

    Hinnanguliselt on tervishoiuteenuste osutamisega seotud kõrvalekalletest kerge vältida nakkuseid. Liikmesriigid peavad looma vahendid, mille abil vähendada Euroopa Liidus igal aastal kõrvalekallete ohvriks langevate inimeste arvu 20 % võrra.

    Muudatusettepanek 5

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 7

    (7)

    Uurimistulemused näitavad, et tulemuslike ja kõikehõlmavate patsiendi ohutuse strateegiate väljatöötamises ja rakendamises on ELi liikmesriigid eri tasemel. Seepärast kavatsetakse käesoleva algatusega luua raamistik, mis aitab stimuleerida selle valdkonna poliitika arengut ning edaspidist tegevust liikmesriikides ja liikmesriikidevahelisi kontakte, et lahendada ELi ees seisvaid patsiendi ohutusega seotud küsimusi.

    (7)

    Uurimistulemused näitavad, et tulemuslike ja kõikehõlmavate patsiendi ohutuse strateegiate väljatöötamises ja rakendamises on ELi liikmesriigid eri tasemel. Seepärast kavatsetakse käesoleva algatusega luua raamistik, mis aitab stimuleerida selle valdkonna poliitika arengut ning edaspidist tegevust liikmesriikides ja liikmesriikidevahelisi kontakte, et lahendada ELi ees seisvaid patsiendi ohutusega seotud küsimusi , sealhulgas suurendada tervishoiusüsteemi asutuste ja institutsioonide vastutust inimeste tervise eest . Vastavalt Euroopa Ühenduse asutamislepingu artiklile 152 ei tohi kõnealused meetmed piirata liikmesriikide pädevust.

    Muudatusettepanek 6

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 8

    (8)

    Patsiente tuleks teavitada ja suurendada nende mõjuvõimu, kaasates neid patsiendi ohutusega seotud protsessi; neid tuleks teavitada ohutustasemetest ja sellest, kuidas on võimalik leida kättesaadavat ja arusaadavat teavet kaebuste esitamise ja kahjuhüvitusnõuete süsteemide kohta.

    (8)

    Patsiente tuleks teavitada ja suurendada nende mõjuvõimu, kaasates neid patsiendi ohutusega seotud protsessi; neid tuleks teavitada ohutustasemetest ja sellest, kuidas on võimalik leida kättesaadavat ja arusaadavat teavet kaebuste esitamise ja kahjuhüvitusnõuete süsteemide kohta. Hüvitise liigi ja hüvitamise korra kehtestamine kuulub iga liikmesriigi pädevusse.

    Muudatusettepanek 7

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 10

    (10)

    Võrreldavad ning koondatud andmed tuleks koguda ühenduse tasandil, et luua tõhusad ja läbipaistvad patsiendi ohutust käsitlevad programmid, struktuurid ja tegevuspõhimõtted ning liikmesriikides tuleks levitada parimaid tavasid. Vastastikuse õppimise lihtsustamiseks on liikmesriikide ja Euroopa Komisjoni koostöös vaja välja töötada patsiendi ohutust käsitlev ühine terminoloogia ja ühised näitajad, võttes arvesse asjakohaste rahvusvaheliste organisatsioonide tööd.

    (10)

    Võrreldavad ning koondatud andmed tuleks koguda ühenduse tasandil, et luua tõhusad ja läbipaistvad patsiendi ohutust käsitlevad programmid, struktuurid ja tegevuspõhimõtted ning liikmesriikides tuleks levitada parimaid tavasid. Neid andmeid tohib kasutada üksnes patsiendi ohutuse eesmärgil tervishoiuteenustega seotud nakkuste tõrjeks. Vastastikuse õppimise lihtsustamiseks on liikmesriikide ja Euroopa Komisjoni koostöös vaja välja töötada patsiendi ohutust käsitlev ühine terminoloogia ja ühised näitajad, võttes arvesse asjakohaste rahvusvaheliste organisatsioonide tööd.

    Muudatusettepanek 8

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 11

    (11)

    Info- ja sidetehnoloogia vahendid, nagu elektroonilised terviseandmed või e-ravimiretseptid, võivad aidata parandada patsiendi ohutust näiteks ravimite võimalike vastastiktoimete või ravimiallergia kohta tehtavate süstemaatiliste sõeluuringute kaudu.

    (11)

    Info- ja sidetehnoloogia vahendid, nagu elektroonilised terviseandmed või e-ravimiretseptid, võivad aidata parandada patsiendi ohutust näiteks ravimite võimalike vastastiktoimete või ravimiallergia kohta tehtavate süstemaatiliste sõeluuringute kaudu , nagu on sätestatud komisjoni 2. juuli 2008. aasta soovituses 2008/594/EÜ digitaalsete terviseloosüsteemide piiriülese koostalitlusvõime kohta (1) .

    Muudatusettepanek 9

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 12 a (uus)

     

    (12 a)

    Eakatel inimestel on suurem tõenäosus haigestuda haiglas viibimise ajal nakkushaigustesse, seepärast tuleks uurida nende kui erirühma vajadusi ja võtta meetmeid nende vajaduste rahuldamiseks, et soodustada nende taastumist ja tervenemist.

    Muudatusettepanek 10

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 15

    (15)

    Kuna puuduvad piisavad andmed tervishoiuteenustega seotud nakkuste kohta, ei ole järelevalvevõrgustikel võimalik asutusi tulemuslikult võrrelda, jälgida tervishoiuteenustega seotud patogeenide epidemioloogiat ega hinnata ja juhtida tervishoiuteenustega seotud nakkuste ennetus- ja tõrjepoliitikat. Seepärast tuleks nii tervishoiuasutuste kui ka piirkondlikul ja riiklikul tasandil luua järelevalvesüsteemid või neid tugevdada.

    (15)

    Kuna puuduvad piisavad andmed tervishoiuteenustega seotud nakkuste kohta, ei ole järelevalvevõrgustikel võimalik asutusi tulemuslikult võrrelda, jälgida tervishoiuteenustega seotud patogeenide epidemioloogiat ega hinnata ja juhtida tervishoiuteenustega seotud nakkuste ennetus- ja tõrjepoliitikat. Seepärast tuleks nii tervishoiuasutuste kui ka piirkondlikul ja riiklikul tasandil luua järelevalvesüsteemid või neid tugevdada. Teabekogumise parandamine piirkondade, riikide ja Euroopa tasandil peaks lihtsustama otseste seoste kindlakstegemist patsientide ohutuse valdkonnas välja töötatud poliitika, süsteemide ja struktuuride kvaliteedi ning kõnealuses valdkonnas saavutatud tulemuste vahel.

    Muudatusettepanek 11

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 15 a (uus)

     

    (15 a)

    Liikmesriigid peavad suutma vähendada tervishoiuteenustega seotud nakkuste ohvriks langevate inimeste arvu. Võimalike lahenduste jaoks on oluline tööle võtta suurem arv meditsiiniõdesid ja nakkuste kontrollile spetsialiseerunud meditsiiniõdesid.

    Muudatusettepanek 12

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 15 b (uus)

     

    (15 b)

    Lisaks peaksid liikmesriigid ja nende tervishoiuasutused kaaluma sidepersonali kasutamist, et toetada spetsialiseerunud meditsiiniõdesid erakorralist abi andvates haiglates ja kommunaalhaiglates.

    Muudatusettepanek 13

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 15 c (uus)

     

    (15 c)

    Et vähendada tervishoiuteenuste osutamisel esinevaid kõrvalekaldeid, tuleks liikmesriike innustada seadma kohalikke ja riiklikke eesmärke nakkustõrjele spetsialiseerunud meditsiinitöötajate töölevõtmise kohta, võttes arvesse soovituslikku sihtmäära, mille kohaselt peaks aastaks 2015 olema üks meditsiiniõde iga 250 haiglakoha kohta.

    Muudatusettepanek 14

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    Põhjendus 16 a (uus)

     

    (16 a)

    Komisjon peaks esitama ettepanekud, kuidas ära hoida võltsitud ravimite levikut ning patsientide ja tervishoiutöötajate kahjustusi süstlatorkevigastuste tagajärjel.

    Muudatusettepanek 15

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – I a peatükk (uus) – pealkiri

     

    Muudatusettepanek 16

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – I a peatükk (uus) – punkt 1

     

    (1)

    Liikmesriigid peaksid eraldama vahendid, millega vähendatakse Euroopa Liidus igal aastal tervishoiuteenuste kõrvalekallete ohvriks langevate inimeste arvu 20 % võrra, mis vastab eesmärgile vähendada 2015. aastaks selliseid kõrvalekaldeid 900 000 juhtumi võrra aastas.

    Muudatusettepanek 17

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 1 – alapunkt a

    (a)

    Oma territooriumil patsiendi ohutuse eest vastutava pädeva asutuse või pädevate asutuste määramine.

    (a)

    Oma territooriumil erinevatel haldus- ja omavalitsustasanditel patsiendi ohutuse eest vastutavate pädevate asutuste määramine ning rahvatervise parandamise meetmete järelevalve ja kooskõlastamine .

    Muudatusettepanek 18

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 1 – alapunkt c

    (c)

    Ohutumate süsteemide, menetluste ja vahendite väljatöötamise toetamine, sealhulgas info- ja sidetehnoloogia kasutamine.

    (c)

    Ohutumate ja kasutajasõbralikumate süsteemide, menetluste ja vahendite väljatöötamise toetamine, sealhulgas info- ja sidetehnoloogia kasutamine.

    Muudatusettepanek 19

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 2 – alapunkt b a (uus)

     

    (b a)

    Teavitada patsiente raviriskidest ja kehtestada õiguslikud menetlused, mis hõlbustavad tervisekahjustuste tõttu nõuete esitamist, sealhulgas ravimitootjatele.

    Muudatusettepanek 20

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 3 – alapunkt a

    (a)

    Võimaldavad esitada asjakohast teavet vigade, kõrvalekallete ja ohtlike olukordade ulatuse, liikide ja põhjuste kohta.

    (a)

    Võimaldavad esitada asjakohast teavet vigade, kõrvalekallete ja ohtlike olukordade ulatuse, liikide ja põhjuste kohta ning nimetavad vastutavad isikud .

    Muudatusettepanek 21

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 3 – alapunkt b a (uus)

     

    (b a)

    Võimaldavad eri liikmesriikide tervishoiuasutustel vahetada konfidentsiaalset teavet meditsiinitöötajate kohta, kes on tunnistatud süüdi hooletuses või eeskirjade eiramises.

    Muudatusettepanek 22

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 4 – alapunkt b a (uus)

     

    (b a)

    Võimaldavad kõigile tervishoiutöötajatele asjakohase hariduse ja koolituse, kuidas kasutada meditsiiniseadmeid nõuetekohaselt ning kooskõlas kasutusjuhendis kirjeldatud funktsiooni ja tehniliste nõuetega, et hoida ära terviseohte ja kõrvalekaldeid, sealhulgas neid, mis tulenevad ettekavatsematust korduvkasutusest.

    Muudatusettepanek 23

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 5 – alapunkt c

    (c)

    Koguma ELi tasandil patsiendi ohutusega seotud saavutuste laadi ja arvu kohta võrreldavaid andmeid ja teavet, mida üksteisega jagatakse, et hõlbustada üksteiselt õppimist ja koguda teavet prioriteetide seadmiseks.

    (c)

    Koguma ELi tasandil patsiendi ohutusega seotud saavutuste laadi ja arvu kohta võrreldavaid andmeid ja teavet, mida üksteisega jagatakse, et hõlbustada üksteiselt õppimist ja koguda teavet prioriteetide seadmiseks. Andmete kogumise maht ja kulu ning andmete kasutamine ei tohi olla ebaproportsionaalsed eeldatava kasuga võrreldes. Andmeid tohib koguda vaid eesmärgi saavutamiseks (tervishoiuteenustega seotud nakkuste vähendamine ühise õppimise teel).

    Muudatusettepanek 24

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – II peatükk – punkt 6 – alapunkt b a (uus)

     

    (b a)

    Soodustama võimalusi koostööks ning kogemuste ja parimate tavade vahetuseks haiglajuhtide, haiglapersonali ja patsientide organisatsioonide vahel kogu Euroopa Liidus, pidades silmas patsiendi ohutuse algatusi kohalikul tasandil.

    Muudatusettepanek 25

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt -a (uus)

     

    (-a)

    Võtta kasutusele tõhusad riskihindamismehhanismid, sealhulgas patsiendi diagnostiline uuring enne ravi alustamist, et kiiresti kindlaks teha asjaolud, mis nõuavad täiendavaid ettevaatusabinõusid.

    Muudatusettepanek 26

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt -a a (uus)

     

    (-a a)

    Asjakohaselt kaitsta tervishoiutöötajaid vaktsineerimise, kokkupuutejärgse profülaktika, diagnostiliste tavauuringute ja isikliku kaitsevarustusega ning kasutada meditsiiniseadmeid, mis vähendavad verega ülekantavate nakkuste ohtu.

    Muudatusettepanek 27

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt -a b (uus)

     

    (-a b)

    Tõhusalt ennetada ja tõrjuda nakkusi pikaravi- ja taastusravihaiglates.

    Muudatusettepanek 28

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt b

    (b)

    Edendada nakkuste ennetamist ja tõrjet tervishoiuasutuste tasandil.

    (b)

    Edendada nakkuste ennetamist ja tõrjet tervishoiuasutuste tasandil ning tagada puhtuse, hügieeni ja vajaduse korral steriilsuse kõrgeim tase:

    (i)

    patsientide vastuvõtmisel ja haiglas viibimisel kasutatavate seadmete puhul;

    (ii)

    patsientide kasutuses olevate meditsiini- ja parameditsiiniseadmete, elektromeditsiiniseadmete ja ravimite jaotamise protseduuri puhul;

    (iii)

    patsientide ravimiseks kasutatava sanitaartehnika puhul .

    Muudatusettepanek 29

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt ba – uus taane

     

    (ba)

    Edendada kätehügieeni tervishoiutöötajate seas.

    Muudatusettepanek 30

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt bb – uus taane

     

    (bb)

    Parandada haiguste ennetust ja leviku tõkestamist meedikute ja parameedikute seas ning nende kaudu vajalike ettevaatusabinõudega, sealhulgas meditsiinipersonali vaktsineerimise programmidega.

    Muudatusettepanek 31

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt d

    (d)

    Edendada liikmesriikide ja tervishoiuasutuste tasandil tervishoiutöötajate haridust ja koolitust.

    (d)

    Edendada liikmesriikide ja tervishoiuasutuste tasandil tervishoiutöötajate ja parameedikute haridust ja koolitust , pöörates eritähelepanu haiglanakkustele ning viirusetekitajate immuunsusele antibiootikumide suhtes .

    Muudatusettepanek 32

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt e

    (e)

    Anda patsientidele paremat teavet.

    (e)

    Anda patsientidele paremat teavet sotsiaalabi võrgustiku ja regulaarsete teabekampaaniate kaudu ajalehtedes, raadios, televisioonis ja Internetis .

    Muudatusettepanek 33

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt f

    (f)

    Toetada teadusuuringuid.

    (f)

    Toetada teadusuuringuid , muu hulgas nanotehnoloogia ja nanomaterjalide võimaliku meditsiinilise kasutamise valdkonnas .

    Muudatusettepanek 34

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt f a (uus)

     

    (f a)

    Teatada Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskusele igast tervishoiuteenustega seotud nakkuse puhangust, mis mõjutab suurt arvu patsiente.

    Muudatusettepanek 35

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I osa – III peatükk – punkt 1 – alapunkt f b (uus)

     

    (f b)

    Korraldada avalikkusele ja tervishoiutöötajatele suunatud teavituskampaaniaid, mille eesmärk on tõrjuda harjumusi, mis toovad kaasa antibiootikumiresistentsuse.

    Muudatusettepanek 36

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    II osa – pealkiri

    Muudatusettepanek 37

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    II osa – punkt 1 a (uus)

     

    (1 a)

    Komisjon peaks kaaluma, milliseid kehtivaid ühenduse õigusakte saaks patsiendi ohutuse parandamiseks karmistada, näiteks tagada, et kui tervishoiutöötajad liiguvad Euroopas ühest riigist teise, jagavad tervishoiuvaldkonna reguleerivad asutused teavet mitte üksnes isikute algse kvalifikatsiooni kohta, vaid ka neid puudutavate lõpetatud või käimasolevate distsiplinaarmenetluste kohta.

    Muudatusettepanek 38

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    II osa – punkt 1 b (uus)

     

    (1 b)

    Komisjonil palutakse 2002. aastal Maailma Terviseorganisatsiooni koostatud haiglanakkuste ennetamise praktilise juhise (2) alusel koostada haiglanakkuste ennetamist käsitlev dokument patsientidele.

    Muudatusettepanek 39

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I lisa – Mõisted – Kõrvalekalle – teine veerg

    Juhtum, mis põhjustab patsiendile kahju. Kahju tähendab organismi struktuuri või funktsiooni kahjustust ja/või selle tagajärjel tekkivat kahjulikku mõju.

    Tervishoiuteenuste pakkumisel aset leidnud juhtum, mis põhjustab patsiendile kahju. Kahju tähendab organismi struktuuri või funktsiooni püsivat või mööduvat kahjustust ja/või selle tagajärjel tekkivat kahjulikku mõju.

    Muudatusettepanek 40

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I lisa – Mõisted – Tervishoiuasutus – teine veerg

    Asutus , milles tervishoiutöötajad annavad teise või kolmanda tasandi ravi.

    Riiklik, mitteriiklik või heategevuslik tervishoiuasutus , milles vabatahtlikud või tervishoiutöötajad annavad teise või kolmanda tasandi ravi.

    Muudatusettepanek 41

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I lisa – Mõisted – Patsiendi ohutus – teine veerg

    Patsiendi kaitsmine tervishoiuteenustega seotud tarbetu kahju või võimaliku kahju eest.

    Soovimatute juhtumite puudumine, kusjuures soovimatu juhtum määratletakse kahjustava sündmusena, mis tuleneb pigem ravist kui haigusest. Selline soovimatu juhtum võib olla välditav või vältimatu.

    Muudatusettepanek 42

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    I lisa – Mõisted – Nakkustõrje ühenduspersonal – teine veerg

    Haiglate raviüksuste/osakondade meditsiinitöötajad, kes on ühenduslüliks oma raviüksuse/osakonna ja nakkuste ennetamise ja tõrje töörühma vahel. Nakkuskontrolli ühenduspersonal aitab edendada nakkuste ennetamist ja tõrjet oma raviüksuses/osakonnas ja annab tagasisidet nakkuste ennetamise ja tõrje töörühmale.

    Vastavate valdkondade meditsiinitöötajad, kes on ühenduslüliks oma valdkonna ja nakkuste ennetamise ja tõrje töörühma vahel. Nakkuskontrolli ühenduspersonal aitab edendada nakkuste ennetamist ja tõrjet oma valdkonnas ja annab tagasisidet nakkuste ennetamise ja tõrje töörühmale.

    Muudatusettepanek 43

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    II lisa – 1. peatükk – punkt 1 – alapunkt b a (uus)

     

    (b a)

    Aktsepteerima ja soodustama info- ja sidetehnoloogia vahendite, näiteks elektrooniliste kasutusjuhendite kasutamist, et parandada meditsiiniseadmete tundmist kasutajate seas.

    Muudatusettepanek 44

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    II lisa – 1. peatükk – punkt 4 – alapunkt c a (uus)

     

    (c a)

    Võimaldama kõigile tervishoiutöötajatele asjakohase hariduse ja koolituse, kuidas kasutada meditsiiniseadmeid nõuetekohaselt kooskõlas kasutusjuhendis kirjeldatud funktsiooni ja tehniliste nõuetega, et hoida ära terviseohte ja kõrvalekaldeid, sealhulgas neid, mis tulenevad seadmete ettekavatsematust korduvkasutusest.

    Muudatusettepanek 45

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    II lisa – 1. peatükk – punkt 7 – alapunkt a a (uus)

     

    (a a )

    Edendama teadusuuringuid, sealhulgas nanotehnoloogia ja nanomaterjalide meditsiinilise kasutamise kohta.

    Muudatusettepanek 46

    Ettepanek võtta vastu soovitus

    2. lisa – 2. peatükk – punkt 1 – alapunkt a – teine taane

    Integreerima nakkuste ennetamise ja tõrje meetmed patsientidi raviplaani .

    Integreerima patsientide raviplaani nakkuste ennetamise ja tõrje meetmed , kaasa arvatud personalile vajalikud vaktsineerimiskampaaniad.


    (1)   ELT L 190, 18.7.2008, lk 37.

    (2)   Maailma Terviseorganisatsioon, haiglanakkuste ennetamise praktiline juhis, esimene trükk, detsember 2002 (teine trükk avaldati 2008. aastal)


    Top