Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32012D0245

    2012/245/EL: Nõukogu otsus, 26. aprill 2012 , majandus- ja rahanduskomitee põhikirja muutmise kohta

    ELT L 121, 8.5.2012, p. 22–24 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2012/245/oj

    8.5.2012   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 121/22


    NÕUKOGU OTSUS,

    26. aprill 2012,

    majandus- ja rahanduskomitee põhikirja muutmise kohta

    (2012/245/EL)

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artiklit 242,

    võttes arvesse Euroopa Komisjoni arvamust

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Majandus- ja rahanduskomitee („komitee”) loodi 1. jaanuaril 1999. aastal Euroopa Liidu toimimiselepingu artikli 114 lõike 2 kohaselt.

    (2)

    Nõukogu võttis 21. detsembril 1998. aastal vastu otsuse 98/743/EÜ majandus- ja rahanduskomitee koosseisu käsitlevate üksikasjalike sätete kohta (1).

    (3)

    Nõukogu võttis 31. detsembril 1998. aastal vastu otsuse 1999/8/EÜ, millega võeti vastu majandus- ja rahanduskomitee põhikiri; (2) kõnealust põhikirja muudeti nõukogu 18. juuni 2003. aasta otsusega 2003/476/EÜ, (3) et tagada komitee jätkuvalt tõhus toimimine pärast kümne uue liikmesriigi ühinemist 1. mail 2004.

    (4)

    Nende liikmesriikide riigipead või valitsusjuhid, mille rahaühik on euro, märkisid 26. oktoobril 2011, et protokolli nr 14 (eurorühma kohta) artiklis 1 osutatud ettevalmistavat organit, mis koosneb eurot rahaühikuna kasutavate liikmesriikide rahandusküsimuste eest vastutavate ministrite ja komisjoni esindajatest (edaspidi „eurorühma töörühm”), juhib täiskohaga töötav eesistuja. Sellele ametikohale nimetatud isik ei ole enam liikmesriigi valitsuse ametnik ning ta tööandjaks on ELi institutsioonid.

    (5)

    Samal päeval märkisid eurot rahaühikuna kasutavate liikmesriikide riigipead ja valitsusjuhid, et nõukogu ning komitee abistamiseks olemasolevad haldusstruktuurid, nimelt nõukogu peasekretariaat ning majandus- ja rahanduskomitee sekretariaat pakuvad komitee/eurorühma töörühma eesistuja juhtimisel piisavat tuge euroala tippkohtumise eesistujale ja eurorühma eesistujale.

    (6)

    Komitee peaks saama valida oma eesistujat kõrgeima kvalifikatsiooniga kandidaatide seast, kelle hulka kuulub eurorühma töörühma eesistuja.

    (7)

    Seepärast tuleks komitee põhikirja muuta,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

    Artikkel 1

    Majandus- ja rahanduskomitee põhikirja tekst, mis on sätestatud otsuse 1999/8/EÜ lisas ja mida on muudetud otsusega 2003/476/EÜ, asendatakse käesoleva otsuse lisas sätestatud tekstiga.

    Artikkel 2

    Käesolev otsus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Luxembourg, 26. aprill 2012

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    M. BØDSKOV


    (1)  EÜT L 358, 31.12.1998, lk 109.

    (2)  EÜT L 5, 9.1.1999, lk 71.

    (3)  ELT L 158, 27.6.2003, lk 58.


    LISA

    „MAJANDUS- JA RAHANDUSKOMITEE PÕHIKIRI

    Artikkel 1

    Majandus- ja rahanduskomitee (edaspidi „komitee”) täidab Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 134 lõigetes 2 ja 4 nimetatud ülesandeid.

    Artikkel 2

    Komitee võib muu hulgas

    anda konsultatsioone menetluse käigus, mille ajal tehakse otsuseid majandus- ja rahaliidu kolmanda etapi vahetuskursimehhanismi kohta;

    valmistada ette nõukogu ülevaated euro vahetuskursi arengust, ilma et see piiraks aluslepingu artikli 240 kohaldamist;

    luua raamistiku nõukogu ja Euroopa Keskpanga (EKP) dialoogi ettevalmistamiseks ja pidamiseks ministeeriumide, riikide keskpankade, komisjoni ja EKP kõrgemate ametnike tasandil.

    Artikkel 3

    Komitee liikmed ja asendusliikmed juhinduvad oma ülesannete täitmisel liidu üldistest huvidest.

    Artikkel 4

    Komitee tuleb eesistuja juhtimisel kokku kahes koosseisus: kas valitsusasutuste, riikide keskpankade, komisjoni ja EKP poolt valitud koosseisus või ametiasutuste, komisjoni ja EKP esindajatest koosnevas koosseisus. Komitee täiskoosseis vaatab regulaarselt läbi küsimuste nimekirja, mille korral eeldatakse, et aruteludel osalevad riikide keskpankade liikmed.

    Artikkel 5

    Kui arvamused, aruanded ja teatised tuleb vastu võtta hääletuse teel, võetakse need vastu liikmete häälteenamusega. Igal komitee liikmel on üks hääl. Kui nõuandeid või arvamusi esitatakse küsimustes, mille kohta võib nõukogu järgnevalt otsuse vastu võtta, võivad keskpankade esindajatest ja komisjoni esindajatest liikmed täiel määral osaleda arutelus, kuid siiski mitte hääletuses. Komitee kannab ette ka arutelu käigus esitatud vähemuse seisukohad ja eriarvamused.

    Artikkel 6

    Komitee valib oma liikmete häälteenamusega kaheks aastaks eesistuja, kelle ametiaega võib pikendada. Eesistujaks võivad kandideerida komitee liikmed, kes on liikmesriigi valitsuse kõrgemad ametnikud, ning protokolli nr 14 (eurorühma kohta) artiklis 1 osutatud eurot rahaühikuna kasutavate liikmesriikide rahandusküsimuste eest vastutavate ministrite ja komisjoni esindajatest koosneva ettevalmistava organi (edaspidi „eurorühma töörühm”) eesistuja.

    Kui komitee eesistuja on liikmesriigi valitsuse kõrgemaks ametnikuks olev komitee liige, delegeerib ta oma hääleõiguse oma asendusliikmele.

    Artikkel 7

    Kui komitee eesistuja ei saa oma kohustusi täita, asendab teda komitee ase-eesistuja. Ase-eesistuja valitakse ametisse liikmete häälteenamusega kaheks aastaks. Ase-eesistujaks võivad kandideerida komitee liikmed, kes on liikmesriigi valitsuse kõrgemad ametnikud, ja eurorühma töörühma eesistuja, välja arvatud juhul, kui viimati nimetatu on valitud komitee eesistujaks.

    Artikkel 8

    Kui eurorühma töörühma eesistuja ei ole komitee eesistuja, võib ta osaleda komitee koosolekutel ja aruteludes, kui komitee ei otsusta teisiti.

    Kui komitee ei otsusta teisiti, võivad asendusliikmed osaleda komitee koosolekutel. Asendusliikmed ei hääleta. Kui komitee ei otsusta teisiti, ei osale asendusliikmed aruteludes.

    Kui liige ei saa komitee koosolekul osaleda, võib ta oma volitused delegeerida asendusliikmele või teisele liikmele. Sellest tuleb enne koosolekut kirjalikult teatada komitee eesistujale ja sekretärile. Erakorralistel asjaoludel võib eesistuja heaks kiita ka alternatiivse korra.

    Artikkel 9

    Komitee võib konkreetse küsimuse uurimise teha ülesandeks asendusliikmetele, allkomiteedele või töörühmadele. Sel juhul nimetab komitee eesistujaks komitee liikme või asendusliikme. Komitee liikmed, asendusliikmed, allkomiteed või töörühmad võivad kasutada eksperte, kes neid abistavad.

    Artikkel 10

    Eesistuja kutsub komitee kokku kas omal algatusel või nõukogu, komisjoni või vähemalt nelja komiteeliikme taotlusel.

    Artikkel 11

    Üldjuhul esindab komiteed eesistuja; eelkõige võib komitee anda eesistujale volitused esitada aruandeid arutelude kohta ning esitada suulisi märkusi komitee koostatud arvamuste ja teatiste kohta. Komitee eesistuja vastutab komitee suhete hoidmise eest Euroopa Parlamendiga.

    Artikkel 12

    Komitee arutelud on konfidentsiaalsed. Sama kehtib ka komitee allkomiteede või töörühmade menetluste kohta.

    Artikkel 13

    Komiteed abistab sekretariaat sekretäri juhtimisel. Komisjon annab komitee käsutusse sekretäri ja sekretariaadi töötajad. Komisjon nimetab sekretäri pärast komiteega konsulteerimist. Sekretär ja tema töötajad lähtuvad komiteelt saadud ülesannete täitmisel komitee juhistest.

    Komitee kulud kirjendatakse komisjoni kulude kalkulatsiooni.

    Artikkel 14

    Komitee võtab vastu oma töökorra.”


    Top