Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008D1297

    Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus nr 1297/2008/EÜ, 16. detsember 2008 , Euroopa ettevõtlus- ja kaubandusstatistika kaasajastamise programmi (MEETS) kohta (EMPs kohaldatav tekst)

    ELT L 340, 19.12.2008, p. 76–82 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2008/1297/oj

    19.12.2008   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 340/76


    EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU OTSUS nr 1297/2008/EÜ,

    16. detsember 2008,

    Euroopa ettevõtlus- ja kaubandusstatistika kaasajastamise programmi (MEETS) kohta

    (EMPs kohaldatav tekst)

    EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eriti selle artiklit 285,

    võttes arvesse komisjoni ettepanekut,

    toimides asutamislepingu artiklis 251 sätestatud korras, (1)

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Komisjon andis oma 16. märtsi 2005. aasta teatises „Parem õiguslik reguleerimine majanduskasvu edendamiseks ja töökohtade loomiseks Euroopa Liidus” ja 24. jaanuari 2007. aasta teatises „Halduskoormuse vähendamise tegevusprogramm Euroopa Liidus” lubaduse tagada parem õiguslik reguleerimine, vähendada mittevajalikku bürokraatiat ja ülereguleerimist.

    (2)

    Komisjon avaldas 14. novembril 2006. aastal teatise vastamise koormuse vähendamise, lihtsustamise ja prioriteetide määratlemise kohta ühenduse statistikas, milles sätestatakse strateegiline lähenemine ettevõtjate statistikaga seotud koormuse jätkuvale vähendamisele.

    (3)

    Viimase 15 aasta jooksul on ühenduse statistilise teabe vajaduste rahuldamiseks esile kerkinud suur hulk õigusakte statistiliste andmete kohta, mille eesmärk on kirjeldada ettevõtete tegevusi ja mis sisaldavad ettevõtete kohustust esitada andmeid. Nimetatud statistikaalased õigusaktid tuleb põhjalikult üle vaadata, et tagada muu hulgas nende reguleerimisala, põhimõtete ja määratluste järjepidevus. Lihtsustamine ja prioriteetide määratlemine peaks olema võimalikult suures ulatuses kõigi nende õigusaktide tunnusjooneks.

    (4)

    Ettevõtlus- ja kaubandusstatistika seisab tulevastel aastatel silmitsi suure väljakutsega. Uuendatud Lissaboni strateegiat silmas pidades peab statistika selleks, et toetada ühenduse poliitikaalgatusi, suutma kajastada selliseid ühenduse majanduse uusi nähtuseid nagu üleilmastumine, tärkavad suundumused ettevõtluses, infoühiskond, teenuskaubandus, innovatsioon ning muutuvad kaubandusstruktuurid ja konkurentsivõime.

    (5)

    Ettevõtlus- ja kaubandusstatistika vajadusi põhiliselt suunav faktor on uuendatud Lissaboni strateegia, mille eesmärkideks on toetada Euroopa majanduse konkurentsivõimet ja saavutada kiire ning jätkusuutlik majanduskasv.

    (6)

    Euroopa integratsiooni süvenemine mitmes valdkonnas, sh Euroopa rahaliidu ja Euroopa tollisüsteemi loomine, loob uusi statistilisi vajadusi seoses euro rolliga rahvusvahelistes tehingutes ning muudab vajalikuks statistikasüsteemi kohandamise. Ettevõtlus- ja kaubandusstatistika peaks neile vajadustele asjakohaselt vastama ning andma Euroopa majanduse ja ettevõtlussektori struktuursete muudatuste kohta õigeaegset ja kvaliteetset statistilist teavet.

    (7)

    Ettevõtlus- ja kaubandusstatistika koosneb mitmest valdkonnast, milles tuleks teha parandusi, näiteks struktuurne ettevõtlusstatistika, kiirstatistika, Prodcomi statistika, info- ja sidetehnoloogia statistika ning liikmesriikide vahelise kaubavahetuse statistika (Intrastat).

    (8)

    Ettevõtlus- ja kaubandusstatistika eest vastutavad ametiasutused peaksid kujundama ümber statistika koostamise meetodid, et vähendada ettevõtjate koormust ning kasutada kõiki olemasolevaid allikaid ja uusi tehnoloogiaid täie tõhususega.

    (9)

    Statistika koostamise süsteemi kaasajastamisel võib tekkida vajadus uut tüüpi näitajate järele. Vajalikku teavet pakkuvate uut tüüpi näitajate saamiseks tuleks ühendada olemasolevad ettevõtlusstatistika liigid ettevõtete aruandluskoormust suurendamata. Uued teabeallikad ning elektrooniline juurdepääs muudavad tõenäoliselt andmekogumise vähem koormavaks ja annavad samas rohkem teavet. Ettevõtlusstatistika võimalusi tuleks tõhusamalt ära kasutada ning statistilise teabe kvaliteet peaks paranema.

    (10)

    Riiklikud statistikaametid tuleks aktiivselt kaasata statistika koostamise süsteemi ajakohastamisse, et vältida kulutuste ja bürokraatia dubleerimist.

    (11)

    Intrastati süsteemi lihtsustamine on osa jõupingutustest, et vähendada statistikanõudeid ja ettevõtete halduskoormust. Hiljutine otsus vähendada hõlmavusmäära aitab kõnealuse eesmärgi saavutamisele kaasa lühikese ajavahemiku jooksul. Pikemas perspektiivis tuleks uurida teisi lihtsustamisvõimalusi, sealhulgas ühesuunalise voo süsteemi. Nimetatud lihtsustamisvõimaluste võimalik rakendamine pikemas perspektiivis sõltub teostatavusuuringutest ja käesoleva otsuse alusel võetavatest muudest meetmetest. Arvesse tuleks siiski võtta statistika kvaliteeti ning samuti mis tahes üleminekuga seotud märkimisväärseid kulusid.

    (12)

    Kooskõlas usaldusväärse finantsjuhtimise põhimõttega on teostatud eelhindamine, et käesoleva otsusega asutatud programmi puhul keskendutaks eesmärkide tõhusale saavutamisele ning et alates kavandamisetapist võetaks arvesse eelarvelisi piiranguid.

    (13)

    Käesoleva otsusega kehtestatakse kogu programmi kehtivusajaks rahastamispakett, mis on eelarvepädevatele institutsioonidele iga-aastase eelarvemenetluse käigus peamiseks juhiseks eelarvedistsipliini ja usaldusväärset finantsjuhtimist käsitleva Euroopa Parlamendi, nõukogu ja komisjoni 17. mai 2006. aasta institutsioonidevahelise kokkuleppe (2) punkti 37 tähenduses.

    (14)

    Kuna käesoleva otsuse eesmärki, nimelt Euroopa ettevõtlus- ja kaubandusstatistika kaasajastamise programmi kehtestamist, ei suuda liikmesriigid piisavalt saavutada, sest koordineerimata kaasajastamine tooks kaasa tegevuse dubleerimise, vigade kordamise ja suurema maksumuse, on seda kõnealuse statistika ulatuse tõttu parem saavutada ühenduse tasandil, võib ühendus võtta meetmeid kooskõlas asutamislepingu artiklis 5 sätestatud subsidiaarsuse põhimõttega. Kõnealuses artiklis sätestatud proportsionaalsuse põhimõtte kohaselt ei lähe käesolev otsus nimetatud eesmärgi saavutamiseks vajalikust kaugemale.

    (15)

    Nõukogu otsuse 89/382/EMÜ, Euratom (3) alusel loodud statistikaprogrammi komiteega on kõnealuse otsuse artikli 3 kohaselt konsulteeritud.

    (16)

    Nõukogu 17. veebruari 1997. aasta määrus (EÜ) nr 322/97 (ühenduse statistika kohta) (4) on käesoleva otsuse sätete raamistikuks.

    (17)

    Käesoleva otsuse rakendamiseks vajalikud meetmed tuleks vastu võtta vastavalt nõukogu 28. juuni 1999. aasta otsusele 1999/468/EÜ (millega kehtestatakse komisjoni rakendusvolituste kasutamise menetlused), (5)

    ON TEINUD JÄRGMISE OTSUSE:

    Artikkel 1

    Programmi kehtestamine

    1.   Käesoleva otsusega kehtestatakse Euroopa ettevõtlus- ja kaubandusstatistika kaasajastamise programm (edaspidi „programm MEETS”).

    2.   Programm MEETS algab 1. jaanuaril 2009 ja lõpeb 31. detsembril 2013.

    Artikkel 2

    Reguleerimisala ja üldised eesmärgid

    1.   Programmiga MEETS kehtestatud meetmed on seotud ettevõtlus- ja kaubandusstatistika koostamise ja levitamisega ühenduses.

    2.   Programmi MEETS üldised eesmärgid on järgmised:

    a)

    vaadata läbi prioriteedid ja töötada välja eesmärgiks seatavad näitajad uutes valdkondades (1. eesmärk);

    b)

    luua ettevõtlusega seotud statistika ühtlustatud raamistik (2. eesmärk);

    c)

    toetada ettevõtlus- ja kaubandusstatistika koostamise tõhusamaks muutmist (3. eesmärk) ja

    d)

    kaasajastada liikmesriikide vahelise kaubavahetuse andmekogumissüsteemi (edaspidi „Intrastat”) (4. eesmärk).

    Artikkel 3

    Meetmed

    Artikli 2 lõikes 2 osutatud eesmärkide saavutamiseks rakendatakse järgmiseid meetmeid:

    a)

    vaadata läbi prioriteedid ja töötada välja eesmärgiks seatavad näitajad uutes valdkondades (1. eesmärk):

    meede 1.1: vähemtähtsate valdkondade tuvastamine;

    meede 1.2: uute valdkondade väljatöötamine;

    b)

    saavutada ettevõtlusega seotud statistika ühtlustatud raamistik (2. eesmärk):

    meede 2.1: kontseptsioonide ja meetodite integreerimine õiguslikku raamistikku;

    meede 2.2: ettevõtete gruppe kirjeldava statistika väljatöötamine;

    meede 2.3: ettevõtete koormuse vähendamiseks ühenduse uuringute läbiviimine;

    c)

    toetada tõhusamat ettevõtlus- ja kaubandusstatistika koostamist (3. eesmärk):

    meede 3.1: statistikasüsteemis olemasolevate andmete, sh hindamisvõimaluste parem kasutamine;

    meede 3.2: majanduses juba olemasolevate andmete parem kasutamine;

    meede 3.3: tõhusamate vahendite väljatöötamine andmetest väljavõtete tegemiseks, andmete edastamiseks ja töötlemiseks;

    d)

    kaasajastada Intrastati (4. eesmärk):

    meede 4.1: meetodite ühtlustamine kvaliteedi parandamiseks lihtsustatud Intrastati süsteemis;

    meede 4.2: haldusandmete parem kasutamine;

    meede 4.3: Intrastatis andmete vahetamise täiustamine ja hõlbustamine.

    Käesolevas artiklis osutatud meetmeid täpsustatakse lisas ning kirjeldatakse üksikasjalikumalt artiklis 4 osutatud iga-aastastes töökavades.

    Artikkel 4

    Iga-aastased töökavad

    Vastavalt artikli 5 lõikes 2 osutatud menetlusele võetakse vastu iga-aastased töökavad, samuti prioriteedid artikli 2 lõikes 2 osutatud iga eesmärgi meetmete puhul ning käesoleva otsuse kohased eelarveassigneeringud.

    Artikkel 5

    Komitee

    1.   Komisjoni abistab statistikaprogrammi komitee.

    2.   Käesolevale lõikele viitamisel kohaldatakse otsuse 1999/468/EÜ artikleid 4 ja 7, võttes arvesse selle otsuse artikli 8 sätteid.

    Tähtajaks otsuse 1999/468/EÜ artikli 4 lõike 3 tähenduses kehtestatakse kolm kuud.

    Artikkel 6

    Hindamine

    1.   Komisjon hindab koostöös liikmesriikidega regulaarselt programmi MEETS raames tehtud tööd, et teha kindlaks, kas artikli 2 lõikes 2 osutatud eesmärgid on saavutatud, ning anda suuniseid edaspidise töö tõhususe parandamiseks.

    2.   Hiljemalt 31. detsembriks 2010 ja seejärel igal aastal kuni 2013. aastani esitab komisjon Euroopa Parlamendile ja nõukogule programmi MEETS rakendamise aruande.

    Hiljemalt 31. juuliks 2014 esitab komisjon Euroopa Parlamendile ja nõukogule programmi MEETS rakendamise lõpparuande. Kõnealuses lõpparuandes hinnatakse ühenduse tehtud kulusid silmas pidades ühenduse, liikmesriikide ning statistilise teabe esitajate ja kasutajate saadud kasu, et kindlaks määrata täiustamist vajavad valdkonnad.

    Artikkel 7

    Rahastamine

    1.   Programmi MEETS rakendamiseks aastatel 2009–2013 kehtestatakse rahastamispakett mahuga 42 500 000 eurot.

    2.   Eelarvepädevad institutsioonid kinnitavad iga-aastased assigneeringud finantsraamistiku piires.

    Artikkel 8

    Jõustumine

    Käesolev otsus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Strasbourg, 16. detsember 2008

    Euroopa Parlamendi nimel

    president

    H.-G. PÖTTERING

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    B. LE MAIRE


    (1)  Euroopa Parlamendi 9. juuli 2008. aasta arvamus (Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata) ja nõukogu 18. novembri 2008. aasta otsus.

    (2)  ELT C 139, 14.6.2006, lk 1.

    (3)  EÜT L 181, 28.6.1989, lk 47.

    (4)  EÜT L 52, 22.2.1997, lk 1.

    (5)  EÜT L 184, 17.7.1999, lk 23.


    LISA

    ARTIKLIS 3 LOETLETUD MEETMETE LIIGENDUS

    1. eesmärk

    :

    Prioriteetide läbivaatamine ja eesmärgiks seatavate näitajate väljatöötamine uutes valdkondades

    Meede 1.1: Vähemtähtsate valdkondade kindlaksmääramine

    Muutuvas maailmas tuleb statistilised vajadused perioodiliselt läbi vaadata, kuna lisaks uute statistiliste vajaduste tekkele muutuvad mõned teised vajadused vähem tähtsaks ja isegi iganenuks. Seetõttu vaadatakse prioriteedid regulaarselt läbi tihedas koostöös liikmesriikidega, et kindlaks määrata valdkondi ja omadusi, mis on kaotanud prioriteetsuse ja mida saab seega õiguslike nõuete hulgast välja jätta. Nimetatud läbivaatamiste eesmärk on lihtsustada statistikanõudeid ja vähendada vastamise koormust. Komisjon võib korraldada sellega seoses välisuuringute läbiviimise.

    Meede 1.2: Uute valdkondade väljatöötamine

    Muutuvas majanduskeskkonnas on tähtis määrata statistika eelisvaldkonnad, nagu teenuskaubandus, üleilmastumine ja ettevõtlus, ning leppida ühenduse tasandil kokku iga eelisvaldkonna eesmärgiks seatavad näitajad. Need näitajad tuleb võimalikult ulatuslikult ühtlustada rahvusvahelise statistikaga.

    Statistika tuleb koostada tõhusalt ja see peab olema võrreldav. Seetõttu tuleb Euroopa statistika kaasajastamisel rangelt järgida käsitletavate perioodide andmete sidususe ja võrreldavuse põhimõtet. Euroopa statistikasüsteemis tuleb teha sellest tulenevalt tööd valitud uute omaduste ja näitajate ühtlustatud määratluste loomiseks.

    Pärast eesmärgiks seatavate näitajate ja ühtlustatud määratluste kokkuleppimist tuleb teha täiendavat tööd eelisvaldkondade statistika koostamise viiside väljatöötamiseks ja katsetamiseks.

    Selleks et aidata kaasa uute valdkondade ja eesmärgiks seatavate näitajate väljatöötamisele, algatab komisjon uuringuid, korraldab seminare ja toetab rahaliselt uue statistika kogumise meetodite ja viiside väljatöötamist.

    2. eesmärk

    :

    Ettevõtlusega seotud statistika ühtlustatud raamistiku saavutamine

    Meede 2.1: Kontseptsioonide ja meetodite integreerimine õiguslikku raamistikku

    Euroopa statistikat koostatakse vastavalt ühenduse õigusele, mis on välja töötatud mitmete aastate jooksul. Õigusaktid tuleb põhjalikult üle vaadata, et tagada nende omavaheline kooskõla. Seepärast võib komisjon korraldada välisuuringute läbiviimist, mille eesmärk on olemasolevad õigusaktid läbi vaadata, et luua ühtlustatud õiguslik raamistik ettevõtlus- ja kaubandusstatistika eri valdkondade jaoks.

    Statistikas on omavahel kattuvaid valdkondi. Näiteks kirjeldavad tööhõivet mitu statistikavaldkonda ning mõnel juhul kirjeldatakse sama nähtust eri vaatenurkadest. Komisjon korraldab seetõttu välisuuringute läbiviimise asjaomaste statistikavaldkondade vahel kasutatavate meetodite ühtlustamiseks. Liikmesriikide projektidele antakse sellega seoses rahalist toetust.

    Tähtis on tagada kooskõla ettevõtlus- ja kaubandusstatistika valdkondade vahel. Kooskõla võib tähendada kaubavahetuse ja maksebilansi statistika, aga ka struktuurse ettevõtlusstatistika ja kaubandusstatistika vahelist kooskõla. Komisjon korraldab välisuuringute läbiviimise ning liikmesriikide projektidele antakse sellega seoses rahalist toetust.

    Meede 2.2: Ettevõtete gruppe kirjeldava statistika väljatöötamine

    Komisjon on alustanud ühenduse registri loomist rahvusvaheliste ettevõtete gruppide kohta. Selline register on hädavajalik majanduse globaliseerumist käsitleva ühtlustatud statistika koostamiseks. Käesoleva meetme raames tehtava töö eesmärgiks on sellise registri loomine. Komisjon korraldab sellega seoses välisuuringute läbiviimise.

    Sellise registri loomisest üksi ei piisa, seetõttu antakse meetmete toetamiseks liikmesriikides rahalist toetust, et nad töötaksid välja tõhusamad meetodid ettevõtete gruppe kirjeldavate andmete kogumiseks ning näitaksid nende gruppide tähtsust rahvusvahelises kaubanduses.

    Rahvusvaheliste ettevõtete gruppide kohta loodud ühenduse registri kasutamine pakub Euroopa statistikale uusi väljavaateid, seega muutub tähtsaks ettevõtete gruppe käsitlevate spetsiifiliste ühenduse uuringute korraldamine. Komisjon korraldab välisuuringute läbiviimise ning liikmesriikide projektidele antakse sellega seoses rahalist toetust.

    Meede 2.3: Ettevõtete koormuse vähendamiseks ühenduse uuringute läbiviimine

    Ühenduse statistika uute ja esilekerkivate vajaduste väljaselgitamiseks võib vajaduse korral viia läbi spetsiifilisi ühenduse uuringuid. Need uuringud toimuvad komisjoni korraldatud välisuuringutena ja rahalise toetuse kaudu liikmesriikidele.

    Kasutamaks ära ühendusepoolsest valimi moodustamisest saadavat võimalikku säästu tavapärases statistikas, korraldab komisjon välisuuringute läbiviimise, et määrata kindlaks valdkonnad, kus piisaks ühenduse andmetest, ning töötada nende valdkondade jaoks välja uued andmekogumise meetodid. Samuti antakse liikmesriikidele rahalist toetust, et võimaldada neil oma andmekogumise süsteeme kohandada. Standardset ühenduse valimi moodustamise meetodit siiski ei ole ning meetodeid kohandatakse seepärast olenevalt asjaoludest.

    3. eesmärk

    :

    Tõhusama ettevõtlus- ja kaubandusstatistika koostamise toetamine

    Meede 3.1: Statistikasüsteemis olemasolevate andmete, sh hindamisvõimaluste parem kasutamine

    Käesoleva meetme peamine eesmärk on luua ettevõtlus- ja kaubandusstatistika jaoks algandmete tasandil täielikult integreeritud andmekogud, seda lähenemist tuntakse statistikas andmepanga koostamisena. Selle eesmärgi saavutamiseks toetatakse liikmesriike rahaliselt, et ühendada ettevõtlus- ja kaubandusstatistika eri valdkondade andme- või algandmete kogud, näiteks kaubandus- ja ettevõtlusregistrid ning et ühendada struktuurne ettevõtlusstatistika teadusuuringute ja arendustegevuse statistika ning infoühiskonna statistikaga.

    Tuleb korraldada metodoloogilisi uuringuid uute tööprotsesside kohta, et suurendada käimasoleva andmekogumise kasutegurit, nt eesmärgiga hinnata info- ja sidetehnoloogia mõju ettevõtluse tulemustele eri allikatest saadud andmete ühendamise teel.

    Tõhusama andmekogumise eesmärk on vähendada ettevõtete koormust. Tuleb tagada, et statistikaametid kasutaksid kogutud teavet tõhusaimal moel. Seetõttu antakse rahalist toetust metodoloogiliste uuringute läbiviimisele, mis käsitlevad valimite optimaalset suurust ja nende kasutamist koos teiste allikatega ning asjakohaste hindamismeetoditega. Seda rahalist toetust võidakse anda ka kvaliteediuuringuteks juhtudel, kus mõned ettevõtted (nt väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted) jäetakse statistilistest uuringutest välja, samuti sobivate ühtlustatud hindamismeetodite väljatöötamiseks.

    Meede 3.2: Majanduses juba olemasolevate andmete parem kasutamine

    Statistilist teavet kogutakse mõnikord kaks korda: esimest korda halduseesmärkidel, näiteks maksustamise jaoks, ja teist korda uuringute käigus statistilistel eesmärkidel. Seda topeltkoormust tuleb niipalju kui võimalik vältida. Programmiga MEETS toetatakse seetõttu rahaliselt projekte, mis käsitlevad haldusandmete kasutamist statistilistel eesmärkidel, sh ettevõtete raamatupidamise kasutamist; selleks aidatakse liikmesriikidel minna statistilistelt uuringutelt üle haldusandmete kasutamisele ja säilitada seejuures andmete kvaliteeti.

    Ettevõtete siseselt on mõistlik edendada raamatupidamissüsteemide ja statistilise aruandluse ühendamist, et statistika jaoks vajalike andmete esitamine oleks lihtsam. Komisjon korraldab välisuuringute läbiviimise ning liikmesriikide projektidele antakse sellega seoses rahalist toetust.

    Meede 3.3: Tõhusamate vahendite väljatöötamine andmetest väljavõtete tegemiseks, andmete edastamiseks ja töötlemiseks

    Uudne infotehnoloogia pakub lihtsustatud aruandluse võimalust. Selle saavutamiseks võib kasutada ettevõtete raamatupidamist ja muid finantsaruandeid, mis koostatakse vastavalt rahvusvahelistele raamatupidamisstandarditele, ning niisuguste aruannete sobivaid tehnilisi standardeid, sh elektroonilist vormingut XBRL (eXtensible Business Reporting Language). Võetakse meetmeid, et toetada rahaliselt tegevust, mis hõlbustab andmete edastamist ettevõtetelt riiklikele statistikaametitele.

    Toetada tuleb infotehnoloogia tõhusamat kasutamist, hõlbustamaks teabevahetust komisjoni ja liikmesriikide vahel. Lisaks tuleb arendada valideerimise, vigade avastamise, parandamise, analüüsi ja toimetamistöö vahendeid. Liikmesriikide projektidele antakse sellega seoses rahalist toetust.

    Võttes arvesse ekspordi ja impordi tolliformaalsuste lihtsustamisel toimuvaid muutusi, tuleb rahaliselt toetada kvaliteetse ja üksikasjaliku kaubandusstatistika vahetamise, töötlemise ja levitamise hõlbustamiseks tehtavaid meetmeid.

    4. eesmärk

    :

    Intrastati kaasajastamine

    Meede 4.1: Meetodite ühtlustamine kvaliteedi parandamiseks lihtsustatud Intrastatis

    Rahaliselt toetatakse liikmesriikide meetmeid, mille eesmärk on töötada välja vahendid ja meetodid andmete kvaliteedi ja andmekogumissüsteemi parandamiseks.

    Rahaliselt toetatakse liikmesriikide meetmeid, mille eesmärk on vähendada ebaühtlust, vältides klassifikatsioonivigu ning ühtlustades hindamist, andmekogumis- ja töötlussüsteeme, konfidentsiaalsete andmete käitlemise reegleid, künniseid ja kohandamismeetodeid.

    Meede 4.2: Haldusandmete parem kasutamine

    Soodustatakse haldusandmete kasutamist, mida ettevõtted esitavad teistel eesmärkidel (eelkõige käibemaksu- ja raamatupidamisaruanded). Kõnealuse valdkonna meetmetele antakse rahalist toetust, sh infotehnoloogiavahendite ja infotehnoloogiliste protseduuride väljatöötamiseks.

    Meede 4.3: Andmete kogumise täiustamine ja hõlbustamine Intrastatis

    Väga tähtis on edasi arendada andmevahetuse vahendeid ja meetodeid tsentraliseeritud süsteemis. Välja tuleb töötada valideerimise, vigade avastamise, parandamise, analüüsi ja toimetamistöö vahendid ühendusesisese kaubandusstatistika valdkonnas. Rahalist toetust antakse meetmetele, mis keskenduvad liikmesriikidevahelise andmevahetuse õiguslikele ja tehnilistele aspektidele.


    Top