Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31991R3924

    Nõukogu määrus (EMÜ) Nr 3924/91, 19. detsember 1991, ühenduse tööstustoodangu statistilise vaatluse sisseseadmise kohta

    EÜT L 374, 31.12.1991, p. 1–3 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (FI, SV, CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2020; kehtetuks tunnistatud 32019R2152

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/1991/3924/oj

    31991R3924



    Euroopa Liidu Teataja L 374 , 31/12/1991 Lk 0001 - 0003
    Soomekeelne eriväljaanne: Peatükk 13 Köide 21 Lk 0250
    Rootsikeelne eriväljaanne: Peatükk 13 Köide 21 Lk 0250


    Nõukogu määrus (EMÜ) Nr 3924/91,

    19. detsember 1991,

    ühenduse tööstustoodangu statistilise vaatluse sisseseadmise kohta

    EUROOPA ÜHENDUSTE NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Majandusühenduse asutamislepingut, eriti selle artiklit 213,

    võttes arvesse komisjoni esitatud määruse eelnõu,

    ning arvestades, et:

    komisjonile asutamislepingutega pandud ülesannete täitmiseks, eelkõige siseturu kujundamiseks Euroopa Majandusühenduse asutamislepingu artikli 8a kohaselt, peab komisjonil olema täielik, ajakohane ja usaldusväärne teave ühenduse tööstustoodangu kohta;

    ettevõtjad vajavad sellist teavet oma turgude tundmiseks; kõnealuste turgude rahvusvaheliste mõõtmete tõttu on soovitav tootmis- ja väliskaubandusstatistikad ühtlustada;

    selleks et tootmisstatistikatest oleks kasu ja et nende ühtlustamine oleks teostatav, tuleb statistikad koostada nii üksikasjalikult, et need on vastavuses koondnomenklatuuri esimese kuue numbriga ning vastavad ka harmoneeritud süsteemis kasutatavatele koodidele;

    koondnomenklatuur on toodete nomenklatuur, mida ettevõtjad juba tunnevad; ettevõtjate huvides tuleb toetuda pigem sellele, kui luua eriotstarbeline toodangunomenklatuur;

    standarditud statistikat saab koostada siseturu korraldamiseks vajaliku usaldusväärsuse, kiiruse, paindlikkuse ja üksikasjalikkusega ainult siis, kui liikmesriigid kasutavad vaatlustes samal tooteloetelul põhinevaid klassifikatsioonisüsteeme;

    siseriiklike vajaduste rahuldamiseks võivad liikmesriigid oma siseriiklikes nomenklatuurides seaduslikult säilitada või nendesse lisada täiendavaid punkte, mida ühenduse tooteloetelu ei sisalda,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Üldsäte

    Liikmesriigid teostavad ühenduse tööstustoodangu statistilise vaatluse.

    Artikkel 2

    Vaatlusala ja -tunnused

    1. Artiklis 1 nimetatud vaatluse ala hõlmab määruses (EMÜ) nr 3037/90 [1] sätestatud Euroopa Ühenduse majandustegevuse statistilise klassifikaatori (edaspidi "NACE Rev. 1") jagudes C, D ja E loetletud tegevusalasid.

    2. Kõnealuse valdkonna tooted määratletakse tooteloetelus (edaspidi "PRODCOM-loetelu"), mille rubriigid koosnevad põhimõtteliselt toodetest või tooterühmadest, mis sisalduvad ühenduse teiste tootenomenklatuuridega seotud koondnomenklatuuris.

    3. Vaatlus sisaldab iga rubriigi kohta järgmist infot:

    a) vaatlusperioodil müüdud toodangu füüsiline kogus;

    b) vaatlusperioodil müüdud toodangu väärtus.

    4. Teatavatel juhtudel asendatakse kõnealune teave ühega järgmistest:

    a) tegeliku toodangu füüsiline kogus vaatlusperioodil, sealhulgas sellesama ettevõtja muude toodete tootmiseks kasutatav toodang;

    b) turustamiseks mõeldud tegeliku toodangu väärtus ja/või füüsiline kogus vaatlusperioodil.

    5. Igas liikmesriigis hõlmab vaatlus ainult selle liikmesriigi territooriumil tegelikult valmistatud toodangut; vaatlus ei hõlma toodangut, mida kõnealuse liikmesriigi mis tahes ettevõtja on valmistanud väljaspool selle liikmesriigi territooriumi.

    6. PRODCOM-loetelu, iga rubriigi kohta tegelikult kogutavad andmed ja muud käesoleva määruse rakenduseeskirjad kehtestatakse artiklis 10 sätestatud korras. PRODCOM-loetelu ajakohastatakse samamoodi.

    Artikkel 3

    Esindavus

    1. Ühenduse kõikide ettevõtjate toodang tuleb iga NACE Rev.1 klassi osas piisava täpsusega kindlaks määrata.

    2. Liikmesriigid võtavad vastu sellised vaatlusmeetodid, mis hõlbustavad andmete kogumist ettevõtjatelt, kelle toodang moodustab vähemalt 90 protsenti NACE Rev.1 klassi kuuluvast kodumaisest toodangust. Erijuhtudel võib artiklis 10 sätestatud korras kehtestada ka teistsuguse künnise.

    3. Toodangu arvestamisel võetakse arvesse kõiki ettevõtjaid, kelle töötajate arv on vähemalt 20. Seda künnist täpsustatakse lõikes 2 nimetatud esindavusnõuet silmas pidades.

    4. Kui liikmesriigi ettevõtjate NACE Rev.1 klassi kuuluv toodang on väiksem kui 1 % ühenduse vastavast koguarvust, ei pea kõnealuse klassi rubriike käsitlevaid andmeid koguma.

    5. Vajaduse korral võetakse käesoleva artikli kohaldamise üksikasjalikud eeskirjad vastu artiklis 10 sätestatud korras.

    Artikkel 4

    Vaatlusperioodid

    Vaatlus hõlmab kalendriaasta pikkust ajavahemikku.

    PRODCOM-loetelu teatavate rubriikide osas võib artiklis 10 sätestatud korras siiski teha otsuse vaatluste korraldamiseks kord kuus või kvartalis.

    Artikkel 5

    Andmete kogumine

    1. Liikmesriigid kasutavad vajaliku teabe kogumiseks küsimustikku, mille sisu on kooskõlas artiklis 10 sätestatud korras määratletud eeskirjadega.

    2. Ettevõtjad, keda liikmesriik on määranud teavet andma, on kohustatud esitama õige ja täieliku teabe ettenähtud aja jooksul.

    3. Vaatlusest võib loobuda, kui liikmesriikidel on juba olemas teistest allikatest saadud, täpsuse ja kvaliteedi poolest vähemalt samaväärne teave.

    4. Statistikaameti taotluse korral saadavad liikmesriigid statistikaametile kogu teabe, eelkõige metoodikat käsitleva, mis on vajalik käesoleva määruse rakendamiseks.

    Artikkel 6

    Tulemuste töötlemine

    Liikmesriigid töötlevad artikli 5 lõikes 1 nimetatud täidetud küsimustikke või artikli 5 lõikes 3 nimetatud muudest allikatest saadud teavet vastavalt üksikasjalikele eeskirjadele, mis võetakse vastu artiklis 10 sätestatud korras.

    Artikkel 7

    Tulemuste edastamine

    1. Liikmesriigid edastavad aasta jooksul toimunud vaatluse tulemused Euroopa Ühenduste Statistikaametile kuue kuu jooksul pärast vaatlusaasta lõppu. Kõnealused tulemused sisaldavad andmeid, mis on siseriiklike seaduste kohaselt konfidentsiaalsed; nende andmete konfidentsiaalsus peab olema selgesti väljendatud.

    2. Selliste rubriikidega seotud tulemused, mis on saadud vähem kui aasta kestnud vaatluse jooksul, edastatakse artiklis 10 sätestatud korras vastuvõetud eeskirjade kohaselt.

    3. Euroopa Ühenduste Statistikaametile edastatud tulemusi käsitletakse konfidentsiaalsetena vastavalt määrusele (EURATOM, EMÜ) nr 1588/90. [2]

    4. Esimene vaatlus hõlmab 1993. aastat. Koos andmetega 1993. aasta kohta edastavad liikmesriigid tagasiulatuvat teavet 1992. aasta kohta, kasutades võimalikult täpselt PRODCOM-loetelule vastavat siseriiklikku statistikat.

    Artikkel 8

    Üleminekuperiood

    1993. ja 1994. aastat hõlmavate vaatluste suhtes kohaldatakse järk-järgult artikleid 1-7.

    Artikkel 9

    Komitee

    Pärast nõupidamist otsusega 89/382/EMÜ, EURATOM [3] asutatud statistikaprogrammi komiteega sätestab komisjon artiklis 10 ettenähtud korras käesoleva määruse rakendamise korra, sealhulgas meetmed, mis on vajalikud andmete kogumise ja tulemuste töötlemise kohandamiseks tehnika arenguga.

    Artikkel 10

    Menetlus

    1. Võetavate meetmete eelnõu esitab komiteele komisjoni esindaja. Tähtaja jooksul, mille määrab eesistuja lähtuvalt küsimuse kiireloomulisusest, esitab komitee eelnõu kohta oma arvamuse. Arvamus esitatakse sellise häälteenamusega, nagu on sätestatud asutamislepingu artikli 148 lõikes 2 nõukogu otsuste vastuvõtmiseks komisjoni ettepaneku põhjal. Liikmesriikide esindajate hääli komitees arvestatakse nimetatud artiklis sätestatud viisil. Eesistuja ei hääleta.

    2. a) Komisjon võtab meetmed vastu ning neid kohaldatakse viivitamata.

    b) Kui meetmed ei ole komitee arvamusega kooskõlas, teatab komisjon sellest viivitamata nõukogule. Sellisel juhul lükkab komisjon vastuvõetud meetmete kohaldamise edasi kolme kuu võrra alates kõnealusest teatamisest.

    Esimeses lõigus osutatud tähtaja jooksul võib nõukogu kvalifitseeritud häälteenamusega teha teistsuguse otsuse.

    Artikkel 11

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub Euroopa Ühenduste Teatajas avaldamise päeval.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 19. detsember 1991

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    P. Dankert

    [1] EÜT L 293, 24.10.1990, lk 1.

    [2] EÜT L 151, 15.6.1990, lk 1.

    [3] EÜT L 181, 28.6.1989, lk 47.

    --------------------------------------------------

    Top