Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007R0593

Komisjoni määrus (EÜ) nr 593/2007, 31. mai 2007 , mis käsitleb Euroopa Lennundusohutusametile makstavaid tasusid ja lõive (EMPs kohaldatav tekst)

ELT L 140, 1.6.2007, p. 3–20 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/03/2014; kehtetuks tunnistatud 32014R0319

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2007/593/oj

1.6.2007   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 140/3


KOMISJONI MÄÄRUS (EÜ) nr 593/2007,

31. mai 2007,

mis käsitleb Euroopa Lennundusohutusametile makstavaid tasusid ja lõive

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. juuli 2002. aasta määrust (EÜ) nr 1592/2002, mis käsitleb tsiviillennunduse valdkonna ühiseeskirju ning Euroopa Lennundusohutusameti loomist, (1) eriti selle artikli 53 lõiget 1,

pärast konsulteerimist Euroopa Lennundusohutusameti haldusnõukoguga,

ning arvestades järgmist:

(1)

Komisjoni määrusega (EÜ) nr 488/2005 (2) kehtestati Euroopa Lennundusohutusametile (edaspidi „amet”) makstavad tasud ja lõivud.

(2)

Ameti tulud pärinevad ühenduse ja kõigi kolmandate Euroopa riikide, kes on sõlminud määruse (EÜ) nr 1592/2002 artiklis 55 osutatud lepingu, osamaksudest, ameti väljastatud, pikendatud või muudetud sertifikaatide ja heakskiitude taotlejate makstavatest lõivudest ning tasudest trükiste avaldamise, kaebuste menetlemise, koolituste korraldamise ja kõigi muude ameti teenuste eest.

(3)

Ameti tulud ja kulud peavad olema tasakaalus.

(4)

Käesolevas määruses sätestatud tasusid ja lõive nõuab ja võtab üksnes amet ning neid makstakse eurodes. Tasud ja lõivud tuleb kehtestada läbipaistvalt, õiglaselt ja ühtselt.

(5)

Ametile makstavad lõivud ei tohi seada ohtu asjaomaste Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet. Lisaks tuleb nende kehtestamisel piisavalt arvestada väikeettevõtete maksevõimet.

(6)

Kuigi tsiviillennunduse ohutus peaks olema kõige olulisem eesmärk, peab amet oma ülesannete täitmisel siiski täiel määral arvesse võtma ka kuluefektiivsust.

(7)

Ettevõtte geograafiline asukoht ühe või teise liikmesriigi territooriumil ei tohi põhjustada diskrimineerimist. Järelikult tuleb selliste ettevõtete sertifitseerimistoimingutega seotud sõidukulud summeerida ja jagada taotlejate vahel.

(8)

Taotlejat tuleb enne teenuse osutamise algust võimalikult põhjalikult teavitada teenuse kavandatavast hinnast ning maksetingimustest. Tasu kindlaksmääramise kriteeriumid peavad olema selged, ühtsed ning avalikustatud. Juhul kui summa eelnev kindlaksmääramine on võimatu, tuleb taotlejat sellest enne teenuse osutamise algust teavitada. Sellisel juhul tuleb enne teenuse osutamist kokku leppida selge kord teenuse eest makstava summa hindamiseks teenuse osutamise ajal.

(9)

Ettevõtetel peab olema võimalik teha finantsprognoose ning arvestada neilt võetavate lõivudega. Samal ajal on oluline säilitada tasakaal sertifitseerimistoimingute läbiviimiseks ameti tehtud kogukulutuste ning saadud lõivude kogusumma vahel. Seega tuleb lõivumäärad igal aastal üle vaadata, tuginedes ameti majandustulemustele ja finantsprognoosidele.

(10)

Enne iga lõivude muutmist tuleb konsulteerida huvitatud pooltega. Lisaks peab amet regulaarselt teavitama huvitatud pooli sellest, kuidas ja mille alusel lõive arvutatakse. Selline teave peab andma huvitatud pooltele ülevaate ameti kuludest ja töö tulemuslikkusest.

(11)

Käesoleva määrusega kehtestatud tasude ja lõivude määrad peavad põhinema ameti prognoosidel oma töökoormuse ja sellega seotud kulude kohta.

(12)

Käesolev määrus tuleb läbi vaadata viie aasta jooksul alates selle jõustumisest.

(13)

Määrus (EÜ) nr 488/2005 tuleks kehtetuks tunnistada.

(14)

Käesolevas määruses sätestatud meetmed on kooskõlas vastavalt määruse (EÜ) nr 1592/2002 artikli 54 lõikele 1 asutatud komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

I   PEATÜKK

ÜLDSÄTTED

Artikkel 1

Käesolevat määrust kohaldatakse tasude ning lõivude suhtes, mida Euroopa Lennundusohutusametile (edaspidi „amet”) makstakse teenuste osutamise, sealhulgas kaupade tarnimise eest.

Selles määratletakse eelkõige juhtumid, mille puhul nõutakse määruse (EÜ) nr 1592/2002 artikli 48 lõikes 1 osutatud tasusid ja lõive, samuti nende tasude ja lõivude summad ning tasumise viisid.

Artikkel 2

Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

a)

„lõivud” – summad, mida taotlejad maksavad ametile määruse (EÜ) nr 1592/2002 artiklis 15 sätestatud sertifikaatide väljastamise, pikendamise või muutmise eest;

b)

„tasud” – summad, mida amet saab taotlejailt, kellele ta osutab teenuseid, välja arvatud ameti sertifitseerimistoimingute eest makstavad summad;

c)

„sertifitseerimistoimingud” – kõik määruse (EÜ) nr 1592/2002 artiklis 15 sätestatud sertifikaatide väljastamiseks, pikendamiseks ja muutmiseks vajalikud toimingud, mida amet sooritab otseselt või kaudselt;

d)

„taotleja” – füüsiline või juriidiline isik, kes taotleb ametilt teenuse osutamist, sealhulgas sertifikaadi väljastamist, pikendamist või muutmist;

e)

„sõidukulud” – ameti töötajatele seoses sertifitseerimistoimingutega makstavad transpordikulud, majutuskulud, kulud söögile, ettenägematud kulud ja sõidukulude hüvitised;

f)

„tegelik kulu” – ameti kantud tegelikud kulud.

II   PEATÜKK

LÕIVUD

Artikkel 3

1.   Lõivud tagavad piisava kogusissetuleku, millega kaetakse kõik sertifitseerimistoimingutega seotud kulud, sealhulgas nendest tulenevad pideva järelevalve kulud.

2.   Amet eristab oma tulude ja kulude hulgas sertifitseerimistoimingutega seotud kulusid ja tulusid. Sel eesmärgil:

a)

kantakse ameti sertifitseerimistoimingute eest saadud lõivud eraldi kontole ning nende kohta peetakse eraldi raamatupidamisarvestust;

b)

seab amet tulude ja kulude kohta sisse analüütilise arvepidamise.

3.   Iga finantsaasta alguses koostatakse lõivude laekumise esialgne üldprognoos. See prognoos rajaneb ameti eelnevatel finantstulemustel, tema oodatavatele kuludel ja tuludel ning esialgsel tööplaanil.

Kui finantsaasta lõpus ületab makstud lõivudest, mida vastavalt määruse (EÜ) nr 1592/2002 artiklile 53 loetakse sihtotstarbelisteks tuludeks, saadud kogusissetulek sertifitseerimistoimingute kogumaksumuse, siis kasutatakse tulude ülejääki vastavalt ameti finantsmäärusele sertifitseerimistoimingute rahastamiseks.

Artikkel 4

Lõiv, mida taotleja maksab konkreetse sertifitseerimistoimingu eest, koosneb:

a)

asjaomase toimingu jaoks kindlaksmääratud summast, mis sõltub kuludest, mida amet kannab seoses konkreetse toimingu teostamisega. Kindlaksmääratud lõivude määrad on esitatud lisa I ja III osas; või

b)

muutuvast summast, mis on võrdeline asjaomase töö mahuga ja mis arvutatakse välja, korrutades tundide arvu tunnitasuga. Tunnitasu hõlmab kõiki sertifitseerimistoimingust tulenevaid kulusid. Sertifitseerimistoimingud, mille eest makstakse tunnitasu alusel, ning kehtivad tunnitasud on esitatud lisa II osas.

Artikkel 5

1.   Lisas sätestatud summad avaldatakse ameti ametlikus väljaandes.

2.   Need summad indekseeritakse igal aastal inflatsioonimääraga, mis on esitatud lisa V osas.

3.   Lisa vaadatakse vajadusel läbi kord aastas.

4.   Amet annab komisjonile, määruse (EÜ) nr 1592/2002 artikli 24 kohaselt loodud haldusnõukogule ja huvitatud isikutest koosnevale nõuandeorganile igal aastal teavet lõivude koostisosade kohta, mis võetakse aluseks lõivude määrade kehtestamisel. See teave koosneb eelkõige eelmise ja järgnevate aastate kulude jaotusest. Amet edastab komisjonile, haldusnõukogule ja huvitatud isikutest koosnevale nõuandeorganile kaks korda aastas ka lisa VI osas määratletud teabe ameti tegevuse kohta ja lõikes 5 nimetatud tegevusnäitajad.

5.   Kuue kuu jooksul alates käesoleva määruse jõustumisest võtab amet pärast huvitatud isikutest koosneva nõuandeorganiga konsulteerimist vastu konkreetsed tegevusnäitajad, võttes eelkõige arvesse lisa VI osas loetletud teavet.

6.   Enne arvamuse koostamist mis tahes muudatuste kohta seoses lõivudega konsulteerib amet huvitatud isikutest koosneva nõuandeorganiga. Konsultatsioonide käigus selgitab amet, miks tehti ettepanek muuta lõivude määra.

Artikkel 6

Ilma et see piiraks artikli 4 sätete kohaldamist, liidetakse juhul, kui kas kõik sertifitseerimistoimingud või osa neist viiakse läbi väljaspool liikmesriikide territooriumi, neist territooriumidest väljaspool kantud transpordikulud taotleja poolt tasutavale lõivule vastavalt järgmisele valemile:

d = f + v

kus:

d

=

makstav lõiv

f

=

lõiv vastavalt teostatud toimingule, nagu on sätestatud lisas

v

=

lisanduvad sõidukulud tegelike kuludena

Taotlejalt nõutavad lisanduvad sõidukulud hõlmavad aega, mida eksperdid veetsid transpordivahendites väljaspool liikmesriikide territooriume. Nende tundide eest makstakse tunnitasu järgi.

Artikkel 7

Taotleja soovil ning ameti tegevdirektori nõusolekul võib teatavaid sertifitseerimistoiminguid erandjuhtudel sooritada ka järgmiselt:

a)

rakendades personalikategooriaid, keda amet oma normaalset korda järgides tavaliselt ei rakendaks, ja/või

b)

rakendades inimressursse mahus, mis võimaldab toimingut sooritada lühema ajaga kui ameti normaalset korda järgides.

Sellisel juhul kohaldatakse erandkorras suuremat lõivu, et hüvitada täielikult kulud, mida amet kannab eritaotluse rahuldamiseks.

Artikkel 8

1.   Lõivu maksab taotleja. Lõiv makstakse eurodes. Taotleja tagab, et ametile makstakse kogu nõutav summa. Võimalikud maksega seotud pangatasud tasub taotleja.

2.   Sertifikaadi väljastamise, pikendamise või muutmise korral makstakse eelnevalt kogu lõivusumma, kui amet ja taotleja ei ole kokku leppinud teisiti. Maksmatajätmise korral võib amet asjaomase sertifikaadi tühistada, kui ta on taotlejat sellest eelnevalt ametlikult teavitanud.

3.   Summad kuni 1 000 EUR (kaasa arvatud) maksab taotleja taotluse esitamisel korraga ühe maksena.

4.   Ameti kehtestatud lõivude hinnakiri ning maksetingimused edastatakse taotlejale taotluse esitamisel.

5.   Kõikide sertifitseerimistoimingute kohta, mille eest tuleb maksta tunnitasu alusel, võib amet taotlejale viimase nõudmisel esitada eelkalkulatsiooni. Kui ilmneb, et toiming on lihtsam ja nõuab vähem aega, kui algselt prognoositud, või, vastupidi, keerukam ning nõuab rohkem aega, kui amet suutis mõistlikult prognoosida, muudab amet eelkalkulatsiooni.

6.   Kui amet pärast esialgset uurimist otsustab taotlust mitte rahuldada, tagastatakse taotlejale kogu juba makstud lõiv, välja arvatud taotluse menetlemisega seotud halduskulude katteks vajalik summa. See summa vastab kahekordsele tunnitasu määrale, mis on esitatud lisa II osas.

7.   Kui amet peab sertifitseerimistoimingu katkestama taotleja makseraskuste tõttu või põhjusel, et taotleja ei vasta kehtivatele nõuetele, otsustab taotluse tagasi võtta või projekti teostamise edasi lükata, tuleb kogu lõivu jääk, mis arvutatakse töötundide põhjal, kuid mis ei ületa kehtivat kindlaksmääratud lõivu, maksta kohe, kui amet peatab tööülesande täitmise. Asjakohase tundide arvu eest tuleb maksta lisa II osas sätestatud tunnitasu alusel. Kui taotleja nõudel alustab amet uuesti eelnevalt katkestatud sertifitseerimistoimingut, tasutakse selle nagu uue projekti eest.

Artikkel 9

Lõive nõuab ainult amet ja neid makstakse ainult ametile.

Liikmesriigid ei võta sertifitseerimistoimingute eest lõivu isegi juhul, kui nad osutavad neid ameti nimel.

Amet hüvitab liikmesriikidele kulud nende sertifitseerimistoimingute eest, mida liikmesriigid sooritavad ameti nimel.

III   PEATÜKK

TASUD

Artikkel 10

1.   Amet võtab tasu kõigi teenuste eest, mida ta taotlejatele osutab, sealhulgas kaupade tarnimise eest, välja arvatud artiklis 3 nimetatu.

Tasu ei võeta järgmiste toimingute eest:

a)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1049/2001 (3) kohaselt edastatavate dokumentide ja mis tahes kujul teabe eest;

b)

dokumentide eest, millega võib tasuta tutvuda ameti veebilehel.

2.   Samuti võtab amet tasu mõne oma otsuse vastu määruse (EÜ) nr 1592/2002 artikli 35 kohaselt esitatud apellatsioonikaebuse korral.

Artikkel 11

Ametile makstavad tasud on võrdsed osutatud teenuste tegeliku maksumusega, mille hulka on arvestatud teenuse taotleja käsutusse andmise kulu. Seetõttu makstakse ametile teenuse osutamisele kulunud aja eest tunnitasu alusel, mis on esitatud lisa II osas.

Määruse (EÜ) nr 1592/2002 artikli 35 kohase kaebuse esitamise korral makstavad tasud on kindlaks määratud ning nende täpne suurus on esitatud lisa IV osas. Juhul kui kaebus laheneb kaebuse esitaja kasuks, tagastab amet talle nimetatud summa automaatselt.

Tasude määrad teatatakse taotlejale koos maksetingimustega enne teenuse osutamist.

Artikkel 12

Tasu maksab taotleja või kaebuse korral selle esitanud füüsiline või juriidiline isik.

Tasud makstakse eurodes.

Taotleja tagab, et ametile makstakse kogu nõutav summa. Võimalikud maksega seotud pangatasud tasub taotleja.

Kui amet ja taotleja või kaebust esitav era- või juriidiline isik ei ole kokku leppinud teisiti, makstakse tasu enne teenuse osutamist või enne kaebuse menetlemise alustamist.

Summad kuni 1 000 EUR (kaasa arvatud) makstakse taotluse või kaebuse esitamise päeval korraga ühe maksena.

IV   PEATÜKK

ÜLEMINEKU- JA LÕPPSÄTTED

Artikkel 13

Määrus (EÜ) nr 488/2005 tühistatakse.

Artikkel 14

1.   Käesolev määrus jõustub 1. juunil 2007. Seda kohaldatakse järgmiselt:

a)

Lisa I osa tabelites 1–5 esitatud lõivusid kohaldatakse kõikide pärast 1. juunit 2007 väljaantavate sertifikaatide suhtes.

b)

Lisa I osa tabelis 6 esitatud lõivusid kohaldatakse pärast 1. juunit 2007 üks kord aastas makstavate lõivude puhul.

c)

Taotlejate suhtes, kellelt on sisse nõutud määruse (EÜ) nr 488/2005 lisa punktis vi nimetatud järelevalvelõiv enne 1. juunit 2007, kohaldatakse lisa I osa tabelis 7 esitatud lõivusid alates esimesest aastamaksest pärast määruse (EÜ) nr 488/2005 lisa punktis vi nimetatud 3-aastase perioodi möödumist.

d)

Taotlejate suhtes, kellelt on sisse nõutud määruse (EÜ) nr 488/2005 lisa punktides viii, x, xiii või xi nimetatud järelevalvelõiv enne 1. juunit 2007, kohaldatakse käesoleva määruse lisa I osa vastavates tabelites 8, 9 ja 10 ja III osa 2. punktis esitatud lõivusid alates esimesest aastamaksest pärast määruse (EÜ) nr 488/2005 lisa punktis viii, x või xiii nimetatud 2-aastase perioodi möödumist.

2.   Olenemata artiklist 13 kohaldatakse määrust (EÜ) nr 488/2005 lõivude ja tasude suhtes, mis ei kuulu lõike 1 kohaselt käesoleva määruse kohaldamisalasse.

3.   Käesolev määrus vaadatakse läbi viie aasta jooksul alates selle jõustumisest.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 31. mai 2007

Komisjoni nimel

asepresident

Jacques BARROT


(1)  EÜT L 240, 7.9.2002, lk 1. Määrust on viimati muudetud komisjoni määrusega (EÜ) nr 1701/2003 (ELT L 243, 27.9.2003, lk 5).

(2)  ELT L 81, 30.3.2005, lk 7. Määrust muudetud määrusega (EÜ) nr 779/2006 (ELT L 137, 25.5.2006, lk 3).

(3)  EÜT L 145, 31.5.2001, lk 43.


LISA

Sisukord

I osa:

Toimingud, mille eest makstakse kindlaksmääratud lõivu

II osa:

Toimingud, mille eest makstakse tunnitasu alusel

III osa:

Lõivud, mida makstakse teiste sertifitseerimisega seotud toimingute eest

IV osa:

Kaebuste menetlemise eest makstavad tasud

V osa:

Aastane inflatsioonimäär

VI osa:

Teave ameti tegevuse kohta

Seletuskiri

(1)

Lõivud ja tasud määratakse eurodes.

(2)

Lõive I osa tabelites 1–4 esitatud toodete eest makstakse iga toimingu eest ja iga 12-kuulise perioodi eest. Pärast esimese 12-kuulise perioodi möödumist määratakse need lõivud vajaduse korral kindlaks pro rata temporis (1/365 osa asjakohasest aastasest lõivust iga päeva kohta, mis ületab esimest 12-kuulist perioodi). Tabelis 5 esitatud lõive makstakse iga toimingu eest. Tabelis 6 esitatud lõive makstakse iga 12-kuulise perioodi eest.

(3)

Organisatsioonidega seotud lõivude korral, mis on esitatud I osa tabelites 7–10, makstakse lõive sertifikaadi eest üks kord ja järelevalvelõive iga 12 kuu eest.

(4)

Tunnitasu alusel maksustatavate toimingute eest, mis on esitatud II osas, koosneb makstav summa selles osas sätestatud tunnitasust, mis korrutatakse ameti tegelikult kulutatud töötundide arvuga või selles osas sätestatud töötundide arvuga.

(5)

Käesolevas lisas nimetatud sertifitseerimistingimuste (Certification specifications – CS) all mõistetakse määruse (EÜ) nr 1592/2002 artikli 14 lõike 2 kohaselt vastu võetud ja ameti ametlikus väljaandes (www.easa.europa.eu) vastavalt EASA 30. oktoobri 2003. aasta otsusele 2003/8 avaldatud sertifitseerimistingimusi.

(6)

„Suured tiivikõhusõidukid” tähendavad CS 29 ja CS 27 kategooria A tiivikõhusõidukeid; „väikesed tiivikõhusõidukid” tähendavad CS 27 tiivikõhusõidukeid maksimaalse stardikaaluga (MTOW) alla 3 175 kg ja kuni 4 istmega (ka piloot) ning CS VLR tiivikõhusõidukeid; „keskmised tiivikõhusõidukid” tähendavad teisi CS 27 tiivikõhusõidukeid.

(7)

„Versioon” tähendab olemasolevale tüübisertifikaadile lisatud uut mudelit.

(8)

I osa tabelites 1, 2 ja 6 on „osade” väärtuse all mõeldud tootja hinnakirjahinda.

(9)

I osa tabelites 3 ja 4 tähendavad „lihtne”, „standard” ja „keerukas” järgmist:

 

Lihtne

Standard

Keerukas

EASA tüübisertifikaadi lisa

EASA olulised konstruktsioonimuudatused

EASA olulised remonditööd

Ainult üldkasutatavatel ja hästitõendatud meetoditel põhinevad tüübisertifikaadi lisad, olulised konstruktsioonimuudatused või remonditööd, mille kohta taotluse esitamisel saab esitada täielikud andmed (kirjeldus, vastavust näitav kontroll-leht, vastavust tõendavad dokumendid) ning mille osas taotleja on tõendatult kogenud ja mida võib hinnata projekti sertifitseerimise eest vastutav juhataja ise või mille hindamiseks on vaja konkreetse eriala spetsialisti piiratud ulatuses abi

Kõik muud tüübisertifikaadi lisad, konstruktsioonimuudatused või remonditööd

Oluline (1) tüübisertifikaadi lisa muudatus või olulised konstruktsioonimuudatused

USA Föderaalse Lennuameti (FAA) tunnustatud tüübisertifikaadi lisa

Põhiline (Basic) (2)

Mitte põhiline (Non-basic)

Oluline ja mitte põhiline (Significant non-basic)

FAA tunnustatud oluline konstruktsioonimuudatus

2. tase (2) olulised konstruktsioonimuudatused, mida ei aktsepteerita automaatselt (3)

1. tase (2)

Oluline 1. tase

FAA tunnustatud oluline remonditöö

Ei kohaldata

(automaatne heakskiit)

Kriitiliste komponentide remonditööd (2)

Ei kohaldata

(10)

I osa tabelis 7 on projekteerimisorganisatsioonid liigitatud järgmiselt:

Projekteerimisorganisatsiooni sertifikaadi tingimused

Klass A

Klass B

Klass C

DOA 1

Tüübisertifikaadi omanikud

Väga keerukas/suur

Keerukas/väike-keskmine

Vähem keerukas/väga väike

DOA 2

Tüübisertifikaadi lisad/muudatused/remonditööd

Piiramatu

Piiratud

(tehnilised valdkonnad)

Piiratud

(õhusõiduki suurus)

DOA 3

väheolulised muudatused/remonditööd

(11)

I osa tabelis 8 märgitud käive, mida arvesse võetakse, on sertifikaadi tingimuste kohase tegevusega seotud käive.

(12)

I osa tabelites 7, 9 ja 10 märgitud töötajate arv, mida arvesse võetakse, on sertifikaadi tingimuste kohase tegevusega seotud töötajate arv.

I   OSA

Toimingud, mille eest makstakse kindlaksmääratud lõivu

Tabel 1:   tüübisertifikaadid ja piiratud tüübisertifikaadid (vt komisjoni määruse (EÜ) nr 1702/2003 (4) lisa alajagu B ja alajagu O)

(EUR)

 

Kindlaksmääratud lõiv

Jäigatiivalised õhusõidukid

Üle 150 tonni

2 600 000

Üle 50 tonni kuni 150 tonni

1 330 000

Üle 22 tonni kuni 50 tonni

1 060 000

Üle 5,7 tonni kuni 22 tonni

410 000

Üle 2 tonni kuni 5,7 tonni

227 000

Kuni 2 tonni

12 000

Väga kerged lennukid, purilennukid

6 000

Tiivikõhusõidukid

Suured

525 000

Keskmised

265 000

Väikesed

20 000

Muud

Õhupallid

6 000

Jõuseade

Üle 25 KN

365 000

Kuni 25 KN

185 000

Mitteturbiinmootorid

30 000

Mitteturbiinmootorid CS 22 H

15 000

Propellerid üle 22 t

10 250

Propellerid kuni 22 t

2 925

Osad

Väärtus üle 20 000 euro

2 000

Väärtus 2 000–20 000 eurot

1 000

Väärtus alla 2 000 euro

500


Tabel 2:   Versioonid tüübisertifikaatide ja piiratud tüübisertifikaatide juurde

(EUR)

 

Kindlaksmääratud lõiv (5)

Jäigatiivalised õhusõidukid

Üle 150 tonni

1 000 000

Üle 50 tonni kuni 150 tonni

500 000

Üle 22 tonni kuni 50 tonni

400 000

Üle 5,7 tonni kuni 22 tonni

160 000

Üle 2 tonni kuni 5,7 tonni

80 000

Kuni 2 tonni

2 800

Väga kerged lennukid, purilennukid

2 400

Tiivikõhusõidukid

Suured

200 000

Keskmised

100 000

Väikesed

6 000

Muud

Õhupallid

2 400

Jõuseade

Üle 25 KN

100 000

Kuni 25 KN

50 000

Mitteturbiinmootorid

10 000

Mitteturbiinmootorid CS 22 H

5 000

Propellerid üle 22 t

2 500

Propellerid kuni 22 t

770

Osad

Väärtus üle 20 000 euro

1 000

Väärtus 2 000 kuni 20 000 eurot

600

Väärtus alla 2 000 euro

350


Tabel 3:   Tüübisertifikaadi lisa (vt määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa alajagu E)

(EUR)

 

Kindlaksmääratud lõiv (6)

Keerukas

Standard

Lihtne

Jäigatiivalised õhusõidukid

Üle 150 tonni

25 000

6 000

3 000

Üle 50 tonni kuni 150 tonni

13 000

5 000

2 500

Üle 22 tonni kuni 50 tonni

8 500

3 750

1 875

Üle 5,7 tonni kuni 22 tonni

5 500

2 500

1 250

Üle 2 tonni kuni 5,7 tonni

3 800

1 750

875

Kuni 2 tonni

1 600

1 000

500

Väga kerged lennukid, purilennukid

250

250

250

Tiivikõhusõidukid

Suured

11 000

4 000

2 000

Keskmised

5 000

2 000

1 000

Väikesed

900

400

250

Muud

Õhupallid

800

400

250

Jõuseade

Üle 25 KN

12 000

5 000

2 500

Kuni 25 KN

5 800

2 500

1 250

Mitteturbiinmootorid

2 800

1 250

625

Mitteturbiinmootorid CS 22 H

1 400

625

300

Propellerid üle 22 t

2 000

1 000

500

Propellerid kuni 22 t

1 500

750

375


Tabel 4:   Olulised muudatused ja olulised remonditööd (vt määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa alajaod D ja M)

(EUR)

 

Kindlaksmääratud lõiv (7)  (8)

Keerukas

Standard

Lihtne

Jäigatiivalised õhusõidukid

Üle 150 tonni

20 000

6 000

3 000

Üle 50 tonni kuni 150 tonni

9 000

4 000

2 000

Üle 22 tonni kuni 50 tonni

6 500

3 000

1 500

Üle 5,7 tonni kuni 22 tonni

4 500

2 000

1 000

Üle 2 tonni kuni 5,7 tonni

3 000

1 400

700

Kuni 2 tonni

1 100

500

250

Väga kerged lennukid, purilennukid

250

250

250

Tiivikõhusõidukid

Suured

10 000

4 000

2 000

Keskmised

4 500

2 000

1 000

Väikesed

850

400

250

Muud

Õhupallid

850

400

250

Jõuseade

Üle 25 KN

5 000

2 000

1 000

Kuni 25 KN

2 500

1 000

500

Mitteturbiinmootorid

1 300

600

300

Mitteturbiinmootorid CS 22 H

600

300

250

Propellerid üle 22 t

250

250

250

Propellerid kuni 22 t

250

250

250


Tabel 5:   Väheolulised muudatused ja väheolulised remonditööd (vt määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa alajaod D ja M)

(EUR)

 

Kindlaksmääratud lõiv (9)

Jäigatiivalised õhusõidukid

Üle 150 tonni

500

Üle 50 tonni kuni 150 tonni

500

Üle 22 tonni kuni 50 tonni

500

Üle 5,7 tonni kuni 22 tonni

500

Üle 2 tonni kuni 5,7 tonni

250

Kuni 2 tonni

250

Väga kerged lennukid, purilennukid

250

Tiivikõhusõidukid

Suured

500

Keskmised

500

Väikesed

250

Muud

Õhupallid

250

Jõuseade

Üle 25 KN

500

Kuni 25 KN

500

Mitteturbiinmootorid

250

Mitteturbiinmootorid CS 22 H

250

Propellerid üle 22 t

250

Propellerid kuni 22 t

250


Tabel 6:   Aastane lõiv EASA tüübisertifikaadi, piiratud tüübisertifikaadi või määruse (EÜ) nr 1592/2002 kohaselt tunnustatud muu sertifikaadi omanikele

(EUR)

 

Kindlaksmääratud lõiv (10)  (11)  (12)

 

ELi projekt

Kolmanda riigi projekt

Jäigatiivalised õhusõidukid

Üle 150 tonni

270 000

90 000

Üle 50 tonni kuni 150 tonni

150 000

50 000

Üle 22 tonni kuni 50 tonni

80 000

27 000

Üle 5,7 tonni kuni 22 tonni

17 000

5 700

Üle 2 tonni kuni 5,7 tonni

4 000

1 400

Kuni 2 tonni

2 000

670

Väga kerged lennukid, purilennukid

900

300

Tiivikõhusõidukid

Suured

65 000

21 700

Keskmised

30 000

10 000

Väikesed

3 000

1 000

Muud

Õhupallid

900

300

Jõuseade

Üle 25 KN

40 000

13 000

Kuni 25 KN

6 000

2 000

Mitteturbiinmootorid

1 000

350

Mitteturbiinmootorid CS 22 H

500

250

Propellerid üle 22 t

750

250

Propellerid kuni 22 t

 

 

Osad

Väärtus üle 20 000 euro

2 000

700

Väärtus 2 000–20 000 eurot

1 000

350

Väärtus alla 2 000 euro

500

250


Tabel 7:   Projekteerimisorganisatsiooni sertifikaat (DOA) (vt määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa alajagu J)

(EUR)

 

DOA 1A

DOA 1B

DOA 2A

DOA 1C

DOA 2B

DOA 3A

DOA 2C

DOA 3B

DOA 3C

Sertifikaadi lõiv

Kaasatud töötajate arv alla 10

11 250

9 000

6 750

4 500

3 600

10–49

31 500

22 500

13 500

9 000

50–399

90 000

67 500

45 000

36 000

400–999

180 000

135 000

112 500

99 000

1 000–2 499

360 000

2 500–5 000

540 000

Üle 5 000

3 000 000

 

Järelevalvelõiv

Kaasatud töötajate arv alla 10

5 625

4 500

3 375

2 250

1 800

10–49

15 750

11 250

6 750

4 500

50–399

45 000

33 750

22 500

18 000

400–999

90 000

67 500

56 250

49 500

1 000–2 499

180 000

2 500–5 000

270 000

Üle 5 000

1 500 000


Tabel 8:   Tootjaorganisatsiooni sertifikaat (vt määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa alajagu G)

(EUR)

 

Sertifikaadi lõiv

Järelevalvelõiv

Käive alla 1 miljoni euro

9 000

6 500

1 000 000–4 999 999

38 000

28 000

5 000 000–9 999 999

58 000

43 000

10 000 000–49 999 999

75 000

57 000

50 000 000–99 999 999

270 000

200 000

100 000 000–499 999 999

305 000

230 000

500 000 000–999 999 999

630 000

475 000

Üle 999 999 999

900 000

2 000 000

Tabel 9:   Hooldusorganisatsiooni sertifikaat (vt komisjoni määruse (EÜ) nr 2042/2003 (13) I lisa alajagu F ja II lisa)

(EUR)

 

Sertifikaadi lõiv (14)

Järelevalvelõiv (14)

Töötajate arv alla 5

3 000

2 300

5–9

5 000

4 000

10–49

11 000

8 000

50–99

22 000

16 000

100–499

32 000

23 000

500–999

43 000

32 000

Üle 999

53 000

43 000


(EUR)

Pädevused

Kindlaksmääratud lõiv vastavalt pädevusele (15)

A 1

11 000

A 2

2 500

A 3

5 000

A 4

500

B 1

5 000

B 2

2 500

B 3

500

C

500

Tabel 10:   Lennundustehniliste töötajate koolitusorganisatsiooni sertifikaat (vt määruse (EÜ) nr 2042/2003 IV lisa)

(EUR)

 

Sertifikaadi lõiv

Järelevalvelõiv

Kaasatud töötajate arv alla 5

4 000

3 000

5–9

7 000

5 000

10–49

16 000

14 000

50–99

35 000

30 000

Üle 99

42 000

40 000

II   OSA

Toimingud, mille eest makstakse tunnitasu alusel

1.

Tunnitasu

Kohaldatav tunnitasu

225 eurot

2.

Vastavalt toimingule arvestatavad töötunnid:

Projekteerimispädevuse näitamine alternatiivsete menetluste abil

Tegelik tundide arv

Tootmine tootjaorganisatsiooni sertifikaadi puudumisel

Tegelik tundide arv

Lennukõlblikkusdirektiivide nõuete täitmise vastuvõetavad viisid

Tegelik tundide arv

Abi välisriikide asutustele EASA sertifikaatide tunnustamiseks

Tegelik tundide arv

Välisriikide asutustele osutatav tehniline abi

Tegelik tundide arv

Hoolduskorralduskomitee aruannete (MRB reports) tunnustamine EASA poolt

Tegelik tundide arv

Sertifikaatide ülekandmine

Tegelik tundide arv

Lennuloa lennutingimuste heakskiitmine

3 tundi

Dokumentide uuesti välja andmise haldustoiming

1 tund

III   OSA

Lõivud muude sertifitseerimisega seotud toimingute eest

1.

„Osa 145” ja „Osa 147” sertifikaatidega võrdväärsete sertifikaatide tunnustamine vastavalt kehtivatele kahepoolsetele lepingutele

Uued sertifikaadid, 1 taotlus

1 500 eurot

Olemasolevate sertifikaatide uuendamine, 12 kuud

750 eurot

2.

Jätkuvat lennukõlblikkust korraldava organisatsiooni sertifikaat (vt määruse (EÜ) nr 2042/2003 I lisa osa M alajagu G)

Uued sertifikaadid, 1 taotlus

24 000 eurot

Olemasolevate sertifikaatide uuendamine, 12 kuud

18 000 eurot

3.

Üksikud õhusõiduki lennukäsiraamatu täiendused ja/või muudatused

Makstakse nagu vastava toote muudatuste eest.

IV   OSA

Kaebuste menetlemise tasud

Määruse (EÜ) 1592/2002 artiklis 35 kirjeldatud kaebuste menetlemise eest võetakse tasu.

Iga kaebuse esitamisel tuleb maksta tabelis esitatud kindlaksmääratud tasu, mis korrutatakse vastava tasu kategooria koefitsiendiga olenevalt isikust või organisatsioonist.

Makstud tasu tagastatakse, kui kaebuse tulemusena ameti otsus tühistatakse.

Et amet saaks vastava tasukategooria määrata, peab organisatsiooni volitatud töötaja esitama allkirjastatud sertifikaadi.

Kindlaksmääratud tasu

10 000 eurot


Füüsiliste isikute tasukategooria

Kindlaksmääratud tasu koefitsient

 

0,1


Organisatsioonide tasukategooria olenevalt taotleja käibest (eurodes)

Kindlaksmääratud tasu koefitsient

Alla 100 001

0,25

100 001–1 200 000

0,5

1 200 001–2 500 000

0,75

2 500 001–5 000 000

1

5 000 001–50 000 000

2,5

50 000 001–500 000 000

5

500 000 001–1 000 000 000

7,5

Üle 1 000 000 000

10

V   OSA

Aastane inflatsioonimäär

I, II ja III osas esitatud määrad indekseeritakse vastavalt käesolevas osas esitatud aastasele inflatsioonimäärale. Indekseerimine viiakse läbi iga aasta möödumisel käesoleva määruse jõustumisest.

Aastane inflatsioonimäär:

EUROSTAT HICP (kõik komponendid) – EL 27 (2005 = 100)

Muutus protsentides/12 kuu keskmine

Arvesse võetava inflatsioonimäära väärtus

Inflatsioonimäära väärtus indekseerimisele eelneva aasta 31. detsembril

VI   OSA

Tegevusnäitajad

Järgmised andmed käsitlevad 6-kuulist ajavahemikku, mis eelneb nende esitamisele ameti poolt vastavalt artiklile 5.

 

Sertifitseerimistoiminguid teostatavate ameti töötajate arv

 

Riiklikelt lennuametitelt tellitud tööde teostamiseks kulunud töötundide arv

 

Sertifitseerimise kogukulud

 

Ameti teostatud (lõpule viidud või alustatud) sertifitseerimistoimingute arv

 

Ameti nimel teostatud (lõpule viidud või alustatud) sertifitseerimistoimingute arv

 

Ameti töötajate poolt jätkuva lennukõlblikkuse toimingutele kulutatud tundide arv

 

Ettevõtetelt sissenõutud kogusumma


(1)  „Oluline” on defineeritud määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa jaotises 21A.101 (b) (ja samuti FAA 21.101 (b)).

(2)  „Põhiline” (basic), „1. tase”, „2. tase” ja „kriitiline komponent” on defineeritud ELi-USA kahepoolse lennuohutust käsitleva kokkuleppe eelnõu lennukõlblikkuse ja keskkonnakõlblikkuse tõendamise tehnilises rakenduskorras.

(3)  EASA automaatse heakskiidu kriteeriumid FAA 2. taseme oluliste muudatuste kohta on määratletud vastavalt kas EASA tegevdirektori otsuses 2004/04/CF või ELi-USA kahepoolse lennuohutust käsitleva kokkuleppe eelnõu lennukõlblikkuse ja keskkonnakõlblikkuse tõendamise tehnilises rakenduskorras.

(4)  24. septembri 2003. aasta komisjoni määrus (EÜ) nr 1702/2003, millega nähakse ette õhusõidukite ja nendega seotud toodete, osade ja seadmete lennukõlblikkuse ja keskkonnaohutuse sertifitseerimise ning projekteerimis- ja tootjaorganisatsioonide sertifitseerimise rakenduseeskirjad (ELT L 243, 27.9.2003, lk 6). Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 375/2007 (ELT L 94, 4.4.2007, lk 3).

(5)  Versioonide puhul, mis sisaldavad määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa alajaos D kirjeldatud olulist muudatust/olulisi muudatusi ja mis hõlmavad õhusõiduki geomeetria ja/või jõuseadme muudatusi, kohaldatakse vastavalt kas tüübisertifikaadi või piiratud tüübisertifikaadi lõivu, mis on esitatud tabelis 1.

(6)  Tüübisertifikaatide lisade suhtes, mis hõlmavad õhusõiduki geomeetria ja/või jõuseadme muudatusi, kohaldatakse vastavalt kas tüübisertifikaadi või piiratud tüübisertifikaadi lõivu, mis on esitatud tabelis 1.

(7)  Määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa alajaos D kirjeldatud oluliste muudatuste suhtes, mis hõlmavad õhusõiduki geomeetria ja/või jõuseadme muudatusi, kohaldatakse vastavalt kas tüübisertifikaadi või piiratud tüübisertifikaadi lõivu, mis on esitatud tabelis 1.

(8)  Abijõuseadme (APU) muudatuste ja remonditööde kinnitamise eest makstakse nagu sama nimivõimsusega mootorite muudatuste ja remonditööde kinnitamise eest.

(9)  Selles tabelis esitatud lõive ei kohaldata vastavalt määruse (EÜ) nr 1702/2003 lisa (osa 21) alajao J jaotisele A.263(c)(2) projekteerimisorganisatsiooni teostatud väheoluliste muudatuste ja remonditööde suhtes.

(10)  Kaubaveoks ettenähtud õhusõidukite versioonide suhtes kohaldatakse lõivu koefitsiendiga 0,85 sama õhusõiduki reisijateveoks ettenähtud versiooni lõivust.

(11)  Mitme tüübisertifikaadi ja/või piiratud tüübisertifikaadi omanike suhtes rakendatakse alandatud aastast lõivumäära teise ja kõikide järgmiste sama kategooria toodete tüübisertifikaatide või piiratud tüübisertifikaatide osas, nagu on näidatud järgmises tabelis:

Sama kategooria toode

Kindlaksmääratud lõivu alandamine

Esimene

0 %

Teine

10 %

Kolmas

20 %

Neljas

30 %

Viies

40 %

Kuues

50 %

Seitsmes

60 %

Kaheksas

70 %

Üheksas

80 %

Kümnes

90 %

Üheteistkümnes ja järgmised

100 %

(12)  Õhusõidukite puhul, mida on kogu maailmas registreeritud alla 50 eksemplari, makstakse jätkuva lennukõlblikkusega seotud toimingute eest tunnitöö alusel lisa II osas esitatud tasumäärades kuni asjaomase õhusõiduki tootekategooria eest makstavate lõivude määrani. Toodete, osade ja seadmete puhul, mis ei ole õhusõidukid, arvestatakse õhusõidukite arvu, millele kõnealune toode, osa või seade on paigaldatud.

(13)  20. novembri 2003. aasta komisjoni määrus (EÜ) nr 2042/2003 õhusõidukite ja lennundustoodete ning nende osade ja seadmete jätkuva lennukõlblikkuse ning sellega tegelevate organisatsioonide ja isikute sertifitseerimise kohta (ELT L 315, 28.11.2003, lk 1); määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 376/2007 (ELT L 94, 4.4.2007, lk 18).

(14)  Makstav lõiv koosneb kindlaksmääratud summadest, mis sõltuvad töötajate arvust ja organisatsiooni pädevus(t)est.

(15)  Organisatsioonid, kellel on mitu A- ja/või B-pädevust, maksavad ainult kõige kõrgema lõivumäära järgi. Organisatsioonid, kellel on mitu C- ja/või D-pädevust, maksavad iga pädevuse eest „C-pädevuse” lõivu.


Top