EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32002D0622

Komisjoni otsus, 26. juuli 2002, millega luuakse raadiospektripoliitika töörühmEMPs kohaldatav tekst.

EÜT L 198, 27.7.2002, p. 49–51 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 01/07/2019; kehtetuks tunnistatud 32019D0612(01)

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2002/622/oj

32002D0622



Euroopa Liidu Teataja L 198 , 27/07/2002 Lk 0049 - 0051


Komisjoni otsus,

26. juuli 2002,

millega luuakse raadiospektripoliitika töörühm

(EMPs kohaldatav tekst)

(2002/622/EÜ)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut

ning arvestades järgmist:

(1) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 7. märtsi 2002. aasta otsusega nr 676/2002/EÜ Euroopa Ühenduse raadiospektripoliitikat reguleeriva raamistiku kohta [1] (edaspidi "raadiospektrit käsitlev otsus") kehtestatakse ühenduses raadiospektripoliitikale poliitiline ja õiguslik raamistik, et tagada poliitiliste lähenemisviiside kooskõlastamine ja vajaduse korral ühtlustatud tingimused seoses siseturu loomiseks ja toimimiseks vajaliku raadiospektri kättesaadavuse ja tõhusa kasutamisega sellistes ühenduse poliitikavaldkondades nagu elektrooniline side, transport ning uurimis- ja arendustegevus.

(2) Raadiospektrit käsitlevas otsuses meenutatakse, et komisjon võib korraldada konsultatsioone, võtmaks arvesse liikmesriikide, ühenduse institutsioonide, tööstusharu ja kõigi asjaomaste nii kaubanduslike kui mittekaubanduslike raadiospektri kasutajate ning muude huvitatud osapoolte seisukohti tehnika, turu ja õigusnormide arengu kohta, mis võivad mõjutada raadiospektri kasutamist.

(3) Tuleks luua konsulteeriv rühm, mille nimeks saab raadiospektripoliitika töörühm (edaspidi "rühm"). Rühm peaks abistama ja nõustama komisjoni sellistes raadiospektripoliitikaga seotud küsimustes, nagu näiteks raadiospektri kättesaadavus, ühtlustamine ja jaotamine, teabe jagamine raadiospektri jaotamise, kättesaadavuse ja kasutamise kohta, spektri kasutamisõiguste andmise meetodid, raadiospektri ümberkorraldamine, ümberjaotamine, hindamine ja tõhus kasutamine ning samuti inimeste tervise kaitsmine.

(4) Rühm peaks aitama kaasa sellise ühenduse raadiospektripoliitika arengule, mis võtab lisaks tehnilistele parameetritele arvesse ka majanduslikke, poliitilisi, kultuurilisi, strateegilisi, sotsiaalseid ja tervishoiuga seotud kaalutlusi, samuti raadiospektri kasutajate potentsiaalselt vastuolulisi vajadusi, et tagada õiglase, mittediskrimineeriva ja proportsionaalse tasakaalu saavutamine.

(5) Rühma peaksid kuuluma liikmesriikide valitsuste kõrgetasemelised eksperdid ja komisjoni kõrgetasemeline esindaja. Rühm võiks hõlmata ka vaatlejaid ning vajaduse korral kutsuda oma koosolekutest osa võtma ka teisi isikuid, sealhulgas seadusandjaid, konkurentsiasutusi, turul osalejaid ning kasutajate ja tarbijate rühmi. Seepärast peaks rühm võimaldama liikmesriikide ja komisjoni vahelist koostööd viisil, mis aitaks kaasa siseturu arengule.

(6) Raadiospektripoliitikaga seotud küsimuste käsitlemisel kõigi asjakohaste ühenduse poliitikate kontekstis tuleks kesksele kohale seada tihedate töösidemete säilitamine rühma ja nende konkreetsete rühmade või komiteede vahel, mis on loodud ühenduse sektoripoliitika, sealhulgas transpordipoliitika, raadioseadmete siseturupoliitika, audiovisuaalpoliitika, kosmosepoliitika ja sidepoliitika ellurakendamiseks.

(7) Raadiospektrit käsitleva otsusega loodi raadiospektrikomitee, mis abistab komisjoni raadiospektri kättesaadavuse ja tõhusa kasutuse ühtlustatud tingimusi käsitlevate siduvate rakendusmeetmete väljatöötamisel. Rühma töö ei tohi segada kõnealuse komitee tööd.

(8) Tõhusate arutelude tagamiseks peaksid kõik rühma kuuluvad riiklikud delegatsioonid omama ühtset ja koordineeritud riiklikku seisukohta kõigi asjaomases liikmesriigis raadiospektri kasutamist mõjutavate poliitikate kohta, mis on seotud mitte ainult siseturu, vaid ka avaliku korra ja avaliku julgeoleku ning kodanikukaitse- ja kaitsepoliitikaga, kuna raadiospektri kasutamine kõnealuste poliitikate raames võib mõjutada kogu raadiospektri korraldust. Praegu vastutavad raadiospektri erinevate osade eest erinevad siseriiklikud valitsusasutused.

(9) Rühm peaks laiaulatuslikult ja ettenägelikul viisil konsulteerima raadiospektri kasutamisega seotud tehnika, turu ja õigusnormide arengu osas kõigi asjaomaste nii kaubanduslike kui mittekaubanduslike raadiospektri kasutajatega ning kõigi muude huvitatud osapooltega.

(10) Raadiospektri kasutamine ei lõpe riigipiiriga ning arvestades uute riikide eelseisvat ühendusega liitumist peaks rühm olema avatud ka nendele riikidele, samuti Euroopa Majanduspiirkonda kuuluvatele riikidele.

(11) Rühma tööd tuleks kutsuda vaatlejana jälgima CEPT (Euroopa postside- ja telekommunikatsiooniadministratsioonide konverents, kuhu kuulub 44 Euroopa riiki), arvestades rühma tegevuse mõju raadiospektrile üleeuroopalisel tasandil ning arvestades CEPT ja sellega seotud asutuste omandatud tehnilisi teadmisi raadiospektri haldamise alal. Samuti on asjakohane raadiospektrit käsitleva otsuse kohaselt antavatele volitustele tuginedes lähtuda nimetatud teadmistest tehniliste rakendusmeetmete väljatöötamisel raadiospektri jaotamise ja teabe kättesaadavuse valdkonnas. Pidades silmas Euroopas toimuva standardiseerimise tähtsust raadiospektrit kasutavate seadmete arengule, tuleks rühmaga vaatlejana siduda ka Euroopa Telekommunikatsiooni Standardiinstituut (ETSI),

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

Artikkel 1

Otsuse objekt

Käesolevaga luuakse raadiospektripoliitika nõuanderühm, mida nimetatakse raadiospektripoliitika töörühmaks (edaspidi "rühm").

Artikkel 2

Eesmärgid

Rühm abistab ja nõustab komisjoni raadiospektripoliitikaga seotud küsimustes, poliitiliste lähenemisviiside kooskõlastamisel ja vajaduse korral ühtlustatud tingimuste osas seoses siseturu loomiseks ja toimimiseks vajaliku raadiospektri kättesaadavuse ja tõhusa kasutamisega.

Artikkel 3

Koosseis

Rühma kuulub üks kõrgetasemeline valitsusekspert igast liikmesriigist ja komisjoni kõrgetasemeline esindaja.

Komisjon tagab rühmale sekretariaadi.

Artikkel 4

Töökorraldus

Rühm võtab komisjonile adresseeritavad arvamused komisjoni taotlusel või omal algatusel vastu konsensuse alusel või sellise võimaluse puudumisel lihthäälteenamusega, kusjuures igal liikmel on üks hääl, välja arvatud komisjoni esindajal, kes ei hääleta. Vastuvõetud arvamustele lisatakse eriarvamused. Vaatlejad võivad nõupidamistel osaleda, kuid ei hääleta.

Rühm valib oma liikmete hulgast esimehe. Vajaduse korral võib komisjon korraldada rühma tööd alarühmade ja ekspertide töörühmade kaudu.

Rühma koosolekud kutsub sekretariaadi kaudu kokku komisjon vastavalt kokkuleppele esimehega. Komisjoni ettepaneku põhjal võtab rühm konsensuse alusel või konsensuse puudumisel kahe kolmandiku häälteenamusega (iga liikmesriigi esindajal on üks hääl) vastu töökorra, mis nõuab komisjonipoolset heakskiitu.

Rühm võib kutsuda oma koosolekutest osa võtma vaatlejaid, sealhulgas EMP riikidest ja Euroopa Liiduga ühinemise kandidaatriikidest, samuti Euroopa Parlamendist, CEPTst ja ETSIst, ning kuulata ära ekspertide ja huvitatud osapoolte seisukohad.

Artikkel 5

Konsulteerimine

Rühm konsulteerib laiaulatuslikult ja varajases etapis avalikul ja läbipaistval viisil turul osalejate, tarbijate ja lõppkasutajatega.

Artikkel 6

Konfidentsiaalsus

Ilma et see piiraks asutamislepingu artikli 287 sätete kohaldamist, kohustuvad rühma liikmed ja vaatlejad ning kõik teised osalevad isikud mitte avalikustama neile rühma, selle alarühmade või ekspertide töörühmade kaudu teatavaks saanud informatsiooni, kui komisjon on teatanud, et taotletud arvamus või esitatud küsimus on konfidentsiaalset laadi. Sel juhul võib komisjon otsustada, et koosolekutel võivad osaleda ainult rühma liikmed.

Artikkel 7

Jõustumine

Käesolev otsus jõustub selle Euroopa Ühenduste Teatajas avaldamise päeval.

Rühm hakkab oma kohustusi täitma otsuse jõustumise kuupäeval.

Brüssel, 26. juuli 2002

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Erkki Liikanen

[1] EÜT L 108, 24.4.2002, lk 1.

--------------------------------------------------

Top