This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32014D0770
2014/770/EU: Commission Implementing Decision of 30 October 2014 confirming or amending the average specific emission of CO 2 and specific emissions targets for manufacturers of passenger cars for the calendar year 2013 pursuant to Regulation (EC) No 443/2009 of the European Parliament and of the Council (notified under document C(2014) 7877)
2014/770/ЕС: Решение за изпълнение на Комисията от 30 октомври 2014 година за потвърждение или изменение на средните специфични емисии на CO 2 и на целите за специфични емисии, поставени на производителите на леки пътнически автомобили за календарната 2013 г. в съответствие с Регламент (ЕО) № 443/2009 на Европейския парламент и на Съвета (нотифицирано под номер С(2014) 7877)
2014/770/ЕС: Решение за изпълнение на Комисията от 30 октомври 2014 година за потвърждение или изменение на средните специфични емисии на CO 2 и на целите за специфични емисии, поставени на производителите на леки пътнически автомобили за календарната 2013 г. в съответствие с Регламент (ЕО) № 443/2009 на Европейския парламент и на Съвета (нотифицирано под номер С(2014) 7877)
OB L 315, 1.11.2014 , pp. 30–43
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
In force
| Relation | Act | Comment | Subdivision concerned | From | To |
|---|---|---|---|---|---|
| Corrected by | 32014D0770R(01) | (NL) |
|
1.11.2014 |
BG |
Официален вестник на Европейския съюз |
L 315/30 |
РЕШЕНИЕ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА КОМИСИЯТА
от 30 октомври 2014 година
за потвърждение или изменение на средните специфични емисии на CO2 и на целите за специфични емисии, поставени на производителите на леки пътнически автомобили за календарната 2013 г. в съответствие с Регламент (ЕО) № 443/2009 на Европейския парламент и на Съвета
(нотифицирано под номер С(2014) 7877)
(само текстовете на английски, италиански, немски, нидерландски, френски и шведски език са автентични)
(2014/770/ЕС)
ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ,
като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,
като взе предвид Регламент (ЕО) № 443/2009 на Европейския парламент и на Съвета от 23 април 2009 г. за определяне на стандарти за емисиите от нови леки пътнически автомобили като част от цялостния подход на Общността за намаляване на емисиите на CO2 от лекотоварните превозни средства (1), и по-специално член 8, параграф 5, втора алинея и член 10, параграф 1 от него,
като има предвид, че:
|
(1) |
От Комисията се изисква, съгласно член 8, параграф 5 от Регламент (ЕО) № 443/2009, ежегодно да потвърждава средните специфични емисии на CO2 и целта за специфичните емисии за всеки производител на леки пътнически автомобили в ЕС, както и за всяка група от производители, образувана съгласно член 7, параграф 1 от цитирания регламент. Въз основа на това потвърждение Комисията следва да определя дали производителите и групите от производители са спазили изискванията по член 4 от цитирания регламент. |
|
(2) |
Съгласно член 4 от Регламент (ЕО) № 443/2009 средните специфични емисии за производителите за 2013 г. се изчисляват в съответствие с втората алинея от посочения член, като при това се вземат предвид 75 % от новите леки автомобили на даден производител, които са регистрирани през съответната година. |
|
(3) |
Подробните данни, които следва да се използват при изчисляването на средните специфични емисии и на целите за специфичните емисии, са дефинирани в част А, точка 1 и в част В от приложение II към Регламент (ЕО) № 443/2009 и се основават на регистрациите на нови леки автомобили в държавите членки през предходната календарна година. |
|
(4) |
Данните за 2013 г. от всички държави членки (с изключение на Хърватия) бяха подадени в Комисията към 28 февруари 2014 г. в съответствие с член 8, параграф 2 от Регламент (ЕО) № 443/2009. В случите, при които проверката на данните от страна на Комисията показа, че някои данни липсват или са очевидно неточни, Комисията се свърза със съответните държави членки и с тяхно одобрение коригира или допълни въпросните данни. В случаите, при които не бе постигнато съгласие със съответната държава членка, съответните предварителни данни за тази държава членка не са коригирани. |
|
(5) |
На 30 април 2014 г. Комисията публикува предварителните данни и съобщи на 84 производители предварителните изчисления на техните средни специфични емисии на CO2 през 2013 г. и техните цели за специфични емисии в съответствие с член 8, параграф 4 от Регламент (ЕО) № 443/2009. От производителите бе поискано да проверят тези данни и да съобщят на Комисията евентуални грешки в срок до три месеца след получаването на уведомлението от Комисията, в съответствие с член 8, параграф 5, първа алинея от цитирания регламент и член 9, параграф 3 от Регламент (ЕС) № 1014/2010 на Комисията (2). Пет производителя приеха предварителните данни без корекции, а 42 производителя подадоха уведомления за грешки в определения срок. |
|
(6) |
За останалите 37 производители, от които не бяха получени уведомления за грешки в наборите от данни или други отговори, предварителните данни и предварителните изчисления на средните специфични емисии и на целите за специфични емисии следва да бъдат утвърдени без промени. |
|
(7) |
Комисията провери нотифицираните от производителите корекции и съответните обосновки, след което наборите от данни бяха изменени, както е уместно. |
|
(8) |
В случай на записи с липсващи или неправилни идентификационни параметри, като например тип, вариант, код на версията или номер на одобрението на типа, следва да се има предвид фактът, че производителите нямат право да проверяват или коригират тези записи. Поради това е уместно да се въведе интервал на възможна грешка за стойностите в тези записи на емисиите на CO2 и на масата на автомобилите. |
|
(9) |
Интервалът на възможна грешка следва да се изчислява като разликата между двете стойности на дистанциите до целта за специфичните емисии, получени, като от целите за специфичните емисии се извадят средните емисии, изчислени съответно с отчитане и без отчитане на тези регистрации, които не могат да бъдат проверени от производителите. Независимо дали тази разлика е положителна или отрицателна, интервалът на възможната грешка следва винаги да подобрява позицията, достигната от съответния производител спрямо неговата цел за специфични емисии. |
|
(10) |
Съгласно член 10, параграф 2 от Регламент (ЕО) № 443/2009 следва да се счита, че даден производител е постигнал поставената му цел за специфичните емисии, посочени в член 4 от същия регламент, ако средните емисии, посочени в настоящото решение, са по-ниски от целта за специфични емисии, което се изразява като отрицателна дистанция от целта. Когато средните емисии са по-големи от целта за специфичните емисии, следва да бъде начислена такса за наднормени емисии в съответствие с член 9 от Регламент (ЕО) № 443/2009, освен ако съответният производител е освободен от задължението за постигане на тази цел в съответствие с член 2, параграф 4 или член 11 от цитирания регламент, или е член на група съгласно член 7 от Регламент (ЕО) № 443/2009, която изпълнява поставената ѝ цел за специфичните емисии. При така описаните условия за двама производители следва да се счита, че съответните специфични емисии надхвърлят техните цели за специфични емисии за 2013 г. |
|
(11) |
Средните специфични емисии на CO2 от новите леки пътнически автомобили, регистрирани през 2013 г., целите за специфични емисии и разликите между тези две стойности следва да бъдат съответно потвърдени, |
ПРИЕ НАСТОЯЩОТО РЕШЕНИЕ:
Член 1
Стойностите на постигнатите от производителите показатели, които са потвърдени или изменени за всеки производител на леки пътнически автомобили и за всяка група от такива производители за календарната 2013 година в съответствие с член 8, параграф 5 от Регламент (ЕО) № 443/2009, са посочени в приложението към настоящото решение.
Стойностите съгласно член 10, параграф 1, букви а) — д) от Регламент (ЕО) № 443/2009 за всеки производител на леки пътнически автомобили и за всяка група от такива производители за календарната 2013 година също са посочени в приложението към настоящото решение, с изключение на съответните производители, за които е предвидено освобождаването по член 2, параграф 4 от цитирания регламент.
Член 2
Адресати на настоящото решение са следните самостоятелни производители и групи от производители, формирани в съответствие с член 7 от Регламент (ЕО) № 443/2009:
|
1) |
Alpina Burkard Bovensiepen GmbH & Co.,KG
|
|
2) |
Aston Martin Lagonda Ltd.
|
|
3) |
Audi AG
|
|
4) |
Audi Hungaria Motor Kft.
|
|
5) |
Automobiles Citroën
|
|
6) |
Automobiles Peugeot
|
|
7) |
AVTOVAZ JSC Представлявано в ЕС от:
|
|
8) |
Bentley Motors Ltd.
|
|
9) |
Bayerische Motoren Werke AG
|
|
10) |
BMW M GmbH
|
|
11) |
Bugatti Automobiles S.A.S.
|
|
12) |
Caterham Cars Ltd.
|
|
13) |
CECOMP S.p.A.
|
|
14) |
Chevrolet Italia S.p.A.
|
|
15) |
Chrysler Group LLC Представлявано в ЕС от:
|
|
16) |
CNG-Technic GmbH
|
|
17) |
Automobile Dacia SA
|
|
18) |
Daihatsu Motor Co Ltd.
|
|
19) |
Daimler AG
|
|
20) |
Donkervoort Automobielen BV
|
|
21) |
DR Motor Company S.p.A.
|
|
22) |
Ferrari S.p.A.
|
|
23) |
Fiat Group Automobiles S.p.A.
|
|
24) |
Fisker Automotive and Technology Group LLC
|
|
25) |
Ford Motor Company
|
|
26) |
Ford Werke GmbH
|
|
27) |
Fuji Heavy Industries Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
28) |
General Motors Company
|
|
29) |
GM Korea Company
|
|
30) |
Great Wall Motor Company Ltd Представлявано в ЕС от:
|
|
31) |
Honda Automobile (China) Co., Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
32) |
Honda Motor Co., Ltd.
|
|
33) |
Honda Turkiye A.S. Представлявано в ЕС от:
|
|
34) |
Honda of the UK Manufacturing Ltd.
|
|
35) |
Hyundai Motor Company Представлявано в ЕС от:
|
|
36) |
Hyundai Motor Manufacturing Czech S.r.o.
|
|
37) |
Hyundai Motor India Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
38) |
Hyundai Assan Otomotiv Sanayi Ve Ticaret A.S. Представлявано в ЕС от:
|
|
39) |
Jaguar Land Rover Ltd.
|
|
40) |
Jiangling Motor Holding Co Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
41) |
KIA Motors Corporation
|
|
42) |
KIA Motors Slovakia S.r.o.
|
|
43) |
KTM-Sportmotorcycle AG
|
|
44) |
LADA Automobile GmbH
|
|
45) |
LADA France S.A.S.
|
|
46) |
Automobili Lamborghini S.p.A.
|
|
47) |
Lotus Cars Ltd.
|
|
48) |
Magyar Suzuki Corporation Ltd.
|
|
49) |
Mahindra & Mahindra Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
50) |
Maruti Suzuki India Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
51) |
Maserati S.p.A.
|
|
52) |
Mazda Motor Corporation
|
|
53) |
McLaren Automotive Ltd.
|
|
54) |
Mercedes-AMG GmbH
|
|
55) |
MG Motor UK Ltd.
|
|
56) |
Mia Electric S.A.S.
|
|
57) |
Mitsubishi Motors Corporation MMC
|
|
58) |
Mitsubishi Motors Europe B.V. MME
|
|
59) |
Mitsubishi Motors Thailand Co., Ltd. MMTh Представлявано в ЕС от:
|
|
60) |
Morgan Motor Co.,Ltd.
|
|
61) |
Nissan International SA
|
|
62) |
Adam Opel AG
|
|
63) |
PERODUA Manufacturing Представлявано в ЕС от:
|
|
64) |
Dr. Ing. h.c.F. Porsche AG
|
|
65) |
Perushaan Otomobil Nasional Sdn Bhd. Представлявано в ЕС от:
|
|
66) |
Qoros Automotive Co., Ltd.
|
|
67) |
Quattro GmbH
|
|
68) |
Radical Motorsport Ltd.
|
|
69) |
Renault S.A.S.
|
|
70) |
Renault Trucks
|
|
71) |
Rolls-Royce Motor Cars Ltd.
|
|
72) |
Seat S.A.
|
|
73) |
Secma S.A.S.
|
|
74) |
Skoda Auto A.S.
|
|
75) |
Ssangyong Motor Company Представлявано в ЕС от:
|
|
76) |
Suzuki Motor Corporation Представлявано в ЕС от:
|
|
77) |
Tata Motors Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
78) |
Tazzari GL S.p.A.
|
|
79) |
Tesla Motors Ltd. Представлявано в ЕС от:
|
|
80) |
Toyota Motor Europe NV/SA
|
|
81) |
Vehicules Electriques Pininfarina Bollore S.A.S.
|
|
82) |
Volkswagen AG
|
|
83) |
Volvo Car Corporation
|
|
84) |
Wiesmann GmbH
|
|
85) |
Група на: BMW Group BMW
|
|
86) |
Група на: Daimler AG
|
|
87) |
Група на: Fiat Group Automobiles S.p.A.
|
|
88) |
Група на: Ford -Werke GmbH
|
|
89) |
Група на: General Motors
|
|
90) |
Група на: Honda Motor Europe Ltd.
|
|
91) |
Група на: Mitsubishi Motors
|
|
92) |
Група на Renault
|
|
93) |
Група на Suzuki
|
|
94) |
Група на: Tata Motors Ltd., Jaguar Cars Ltd., Land Rover
|
|
95) |
Група на: Група Toyota-Daihatsu
|
|
96) |
Група на: VW Group PC
|
Настоящото решение се публикува в Официален вестник на Европейския съюз.
Съставено в Брюксел на 30 октомври 2014 година.
За Комисията
Connie HEDEGAARD
Член на Комисията
(1) ОВ L 140, 5.6.2009 г., стр. 1.
(2) Регламент (ЕС) № 1014/2010 на Комисията от 10 ноември 2010 г. относно наблюдението и докладването на данни за регистрацията на леки автомобили съгласно Регламент (ЕО) № 443/2009 на Европейския парламент и на Съвета (ОВ L 293, 11.11.2010 г., стp. 15).
ПРИЛОЖЕНИЕ
Таблица 1
Стойности на показателите, постигнати от отделните производители, потвърдени в съответствие с член 10 от Регламент (ЕО) № 443/2009
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
|
Наименование на производителя |
Групи и дерогации |
Брой на регистрациите |
Средни емисии на CO2 (за 75 % от автомобилите), коригирани |
Цел за специфични емисии |
Дистанция до целта |
Дистанция до целта, коригирана |
Средна маса |
Средни емисии на CO2 (за 100 % от автомобилите) |
|
ALPINA BURKARD BOVENSIEPEN GMBH E CO KG |
DMD |
444 |
169,820 |
|
|
|
1 876,43 |
183,032 |
|
ASTON MARTIN LAGONDA LTD |
D |
1 579 |
313,688 |
318,000 |
– 4,312 |
– 4,312 |
1 813,29 |
326,017 |
|
AUDI AG |
P12 |
650 919 |
121,881 |
138,319 |
– 16,438 |
– 16,438 |
1 554,03 |
133,277 |
|
AUDI HUNGARIA MOTOR KFT |
P12 |
7 132 |
141,911 |
133,391 |
8,520 |
8,520 |
1 446,20 |
150,909 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
|
587 504 |
106,856 |
129,275 |
– 22,419 |
– 22,419 |
1 356,14 |
116,461 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
|
723 633 |
105,652 |
128,934 |
– 23,282 |
– 23,282 |
1 348,68 |
115,040 |
|
AVTOVAZ JSC |
D |
1 295 |
215,429 |
201,000 |
14,429 |
14,429 |
1 277,78 |
217,830 |
|
BENTLEY MOTORS LTD |
P12 |
1 952 |
288,711 |
181,440 |
107,271 |
107,151 |
2497,60 |
308,795 |
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1 |
758 080 |
123,541 |
138,592 |
– 15,051 |
– 15,179 |
1 560,00 |
133,866 |
|
BMW M GMBH |
P1 |
4 307 |
239,855 |
153,566 |
86,289 |
85,498 |
1 887,67 |
253,097 |
|
BUGATTI AUTOMOBILES SAS |
P12 |
11 |
539,000 |
161,670 |
377,330 |
377,330 |
2 065,00 |
544,182 |
|
CATERHAM CARS LIMITED |
DMD |
85 |
162,714 |
|
|
|
662,06 |
171,776 |
|
CECOMP S.P.A. |
|
566 |
0,000 |
123,282 |
– 123,282 |
– 123,282 |
1 225,00 |
0,000 |
|
CHEVROLET ITALIA SPA |
P5 |
746 |
112,021 |
119,423 |
– 7,402 |
– 7,402 |
1 140,56 |
117,095 |
|
CHRYSLER GROUP LLC |
P3 |
46 131 |
183,732 |
161,282 |
22,450 |
22,398 |
2 056,51 |
194,511 |
|
CNG-TECHNIK GMBH |
P4 |
85 |
19,235 |
137,855 |
– 118,620 |
– 118,620 |
1 543,89 |
64,165 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA |
P8 |
289 149 |
119,365 |
122,143 |
– 2,778 |
– 2,779 |
1 200,08 |
126,644 |
|
DAIHATSU MOTOR CO LTD |
P11 |
487 |
148,923 |
124,189 |
24,734 |
24,734 |
1 244,85 |
156,561 |
|
DAIMLER AG |
P2 |
661 318 |
119,834 |
139,386 |
– 19,552 |
– 19,570 |
1 577,38 |
136,551 |
|
DONKERVOORT AUTOMOBIELEN BV |
DMD |
8 |
178,000 |
|
|
|
865,00 |
178,000 |
|
DR MOTOR COMPANY SRL |
DMD |
424 |
125,075 |
|
|
|
1 202,23 |
134,627 |
|
FERRARI SPA |
D |
2 049 |
304,561 |
303,000 |
1,561 |
1,561 |
1 722,29 |
323,199 |
|
FIAT GROUP AUTOMOBILES SPA |
P3 |
646 554 |
110,620 |
119,633 |
– 9,013 |
– 9,026 |
1 145,15 |
116,263 |
|
FISKER AUTOMOTIVE INC |
|
90 |
47,650 |
181,778 |
– 134,128 |
– 134,128 |
2 505,00 |
49,867 |
|
FORD MOTOR COMPANY |
P4 |
2 |
194,000 |
164,526 |
29,474 |
29,474 |
2 127,50 |
194,000 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P4 |
891 562 |
111,513 |
128,620 |
– 17,107 |
– 17,109 |
1 341,80 |
121,603 |
|
FUJI HEAVY INDUSTRIES LTD |
ND |
26 962 |
151,086 |
164,616 |
– 13,530 |
– 13,530 |
1 564,99 |
159,492 |
|
GENERAL MOTORS COMPANY |
P5 |
2 301 |
82,392 |
149,866 |
– 67,474 |
– 67,474 |
1 806,71 |
194,112 |
|
GM KOREA COMPANY |
P5 |
135 377 |
124,192 |
131,530 |
– 7,338 |
– 7,338 |
1 405,47 |
135,875 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
448 |
164,583 |
|
|
|
1 180,63 |
165,531 |
|
HONDA AUTOMOBILE CHINA CO LTD |
P6 |
14 183 |
124,104 |
119,617 |
4,487 |
4,487 |
1 144,79 |
125,345 |
|
HONDA MOTOR CO LTD |
P6 |
61 983 |
122,335 |
130,626 |
– 8,291 |
– 8,291 |
1 385,70 |
133,795 |
|
HONDA TURKIYE AS |
P6 |
1 743 |
154,271 |
126,797 |
27,474 |
27,474 |
1 301,92 |
155,089 |
|
HONDA OF THE UK MANUFACTURING LTD |
P6 |
53 052 |
134,040 |
137,886 |
– 3,846 |
– 3,846 |
1 544,57 |
145,122 |
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
|
44 551 |
134,693 |
143,242 |
– 8,549 |
– 8,549 |
1 661,77 |
146,184 |
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
|
220 348 |
130,549 |
132,489 |
– 1,940 |
– 1,940 |
1 426,46 |
138,081 |
|
HYUNDAI MOTOR INDIA LTD |
|
72 184 |
108,201 |
114,154 |
– 5,953 |
– 5,953 |
1 025,25 |
111,015 |
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE |
|
62 241 |
110,201 |
117,953 |
– 7,752 |
– 7,752 |
1 108,38 |
112,343 |
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
P10/ND |
131 530 |
164,623 |
178,025 |
– 13,402 |
– 13,402 |
2 049,30 |
181,647 |
|
JIANGLING MOTOR HOLDING CO LTD |
DMD |
23 |
140,000 |
|
|
|
1 378,48 |
143,652 |
|
KIA MOTORS CORPORATION |
|
285 334 |
117,620 |
127,633 |
– 10,013 |
– 10,013 |
1 320,21 |
127,981 |
|
KIA MOTORS SLOVAKIA SRO |
|
53 230 |
131,814 |
132,382 |
– 0,568 |
– 0,568 |
1 424,13 |
140,012 |
|
KTM-SPORTMOTORCYCLE AG |
DMD |
31 |
187,652 |
|
|
|
896,77 |
189,290 |
|
LADA AUTOMOBILE GMBH |
DMD |
386 |
225,000 |
|
|
|
1 285,00 |
225,000 |
|
LADA FRANCE |
P8 |
13 |
179,000 |
129,452 |
49,548 |
49,548 |
1 360,00 |
179,000 |
|
AUTOMOBILI LAMBORGHINI SPA |
P12 |
404 |
340,558 |
144,718 |
195,840 |
195,840 |
1 694,06 |
349,171 |
|
LOTUS CARS LIMITED |
D |
491 |
197,899 |
280,000 |
– 82,101 |
– 82,101 |
1 228,42 |
207,505 |
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
P9/ND |
98 295 |
118,793 |
123,114 |
– 4,321 |
– 4,321 |
1 151,00 |
125,554 |
|
MAHINDRA & MAHINDRA LTD |
DMD |
231 |
181,017 |
|
|
|
1 917,84 |
182,987 |
|
MARUTI SUZUKI INDIA LTD |
P9/ND |
26 564 |
98,182 |
123,114 |
– 24,932 |
– 24,933 |
932,05 |
99,438 |
|
MASERATI SPA |
P3 |
1 356 |
266,367 |
158,264 |
108,103 |
105,464 |
1 990,46 |
289,532 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
ND |
133 180 |
126,281 |
129,426 |
– 3,145 |
– 3,145 |
1 421,75 |
134,115 |
|
MCLAREN AUTOMOTIVE LIMITED |
D |
185 |
275,920 |
285,000 |
– 9,080 |
– 9,080 |
1 542,06 |
276,703 |
|
MERCEDES-AMG GMBH |
P2 |
1 930 |
177,115 |
147,147 |
29,968 |
28,048 |
1 747,20 |
212,777 |
|
MG MOTOR UK LIMITED |
D |
488 |
147,645 |
151,600 |
– 3,955 |
– 3,955 |
1 437,34 |
154,408 |
|
MIA ELECTRIC SAS |
|
257 |
0,000 |
108,278 |
– 108,278 |
– 108,278 |
896,68 |
0,000 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION MMC |
P7 |
54 367 |
89,125 |
140,783 |
– 51,658 |
– 51,658 |
1 607,95 |
128,371 |
|
MITSUBISHI MOTORS EUROPE BV MME |
P7 |
6 648 |
118,295 |
121,228 |
– 2,933 |
– 2,933 |
1 180,06 |
126,313 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD MMTH |
P7 |
9 816 |
93,898 |
110,407 |
– 16,509 |
– 16,509 |
943,26 |
97,292 |
|
MORGAN MOTOR CO LTD |
DMD |
426 |
168,746 |
|
|
|
1 104,34 |
189,455 |
|
NISSAN INTERNATIONAL SA |
|
411 671 |
115,711 |
131,240 |
– 15,529 |
– 15,529 |
1 399,14 |
130,854 |
|
ADAM OPEL AG |
P5 |
804 072 |
122,121 |
133,249 |
– 11,128 |
– 11,128 |
1 443,09 |
132,096 |
|
PERODUA MANUFACTURING SDN BHD |
DMD |
200 |
137,000 |
|
|
|
1 011,84 |
138,180 |
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P12 |
41 854 |
190,087 |
150,634 |
39,453 |
39,453 |
1 823,52 |
200,960 |
|
PERUSAHAAN OTOMOBIL NASIONAL SDN BHD |
D |
3 |
157,000 |
181,000 |
– 24,000 |
– 24,000 |
1 380,00 |
158,333 |
|
QOROS AUTOMOTIVE CO LTD |
DMD |
12 |
146,000 |
|
|
|
1 485,00 |
146,000 |
|
QUATTRO GMBH |
P12 |
4 282 |
234,695 |
153,137 |
81,558 |
81,558 |
1 878,27 |
247,434 |
|
RADICAL MOTOSPORT LTD |
DMD |
4 |
229,000 |
|
|
|
850,00 |
229,000 |
|
RENAULT SAS |
P8 |
793 038 |
96,384 |
124,965 |
– 28,581 |
– 28,583 |
1 261,83 |
109,981 |
|
RENAULT TRUCKS |
DMD |
18 |
193,000 |
|
|
|
2 130,56 |
199,056 |
|
ROLLS-ROYCE MOTOR CARS LTD |
P1 |
420 |
324,203 |
181,767 |
142,436 |
141,929 |
2 504,75 |
330,490 |
|
SEAT SA |
P12 |
280 310 |
111,316 |
123,574 |
– 12,258 |
– 12,361 |
1 231,39 |
118,771 |
|
SECMA SAS |
DMD |
39 |
131,000 |
|
|
|
658,00 |
131,000 |
|
SKODA AUTO AS |
P12 |
480 729 |
115,924 |
125,226 |
– 9,302 |
– 9,332 |
1 267,54 |
124,653 |
|
SSANGYONG MOTOR COMPANY |
D |
4 937 |
171,485 |
180,000 |
– 8,515 |
– 8,515 |
1 856,76 |
182,062 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
P9/ND |
21 742 |
158,668 |
123,114 |
35,554 |
35,501 |
1 337,48 |
166,586 |
|
TATA MOTORS LIMITED |
P10/ND |
883 |
130,428 |
178,025 |
– 47,597 |
– 47,597 |
1 339,85 |
140,574 |
|
TAZZARI GL SPA |
DMD |
2 |
0,000 |
|
|
|
735,00 |
0,000 |
|
TESLA MOTORS LTD |
|
1 671 |
0,000 |
166,426 |
– 166,426 |
– 166,426 |
2 169,07 |
0,000 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA |
P11 |
512 761 |
102,194 |
127,386 |
– 25,192 |
– 25,724 |
1 314,81 |
116,431 |
|
VEHICULES ELECTRIQUES PININFARINA-BOLLORE SAS |
|
72 |
0,000 |
123,282 |
– 123,282 |
– 123,282 |
1 225,00 |
0,000 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P12 |
1 486 188 |
115,735 |
130,442 |
– 14,707 |
– 14,827 |
1 381,67 |
127,279 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
|
203 065 |
107,012 |
145,012 |
– 38,000 |
– 38,000 |
1 700,48 |
130,764 |
|
WIESMANN GMBH |
DMD |
37 |
281,815 |
|
|
|
1 440,81 |
286,459 |
Таблица 2
Стойности за показателите, постигнати от групите производители, утвърдени в съответствие с член 10 от Регламент (ЕО) № 443/2009
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
|
Наименование на групата |
Група |
Брой на регистрациите |
Средни емисии на CO2 (за 75 % от автомобилите), коригирани |
Цел за специфични емисии |
Дистанция до целта |
Дистанция до целта, коригирана |
Средна маса |
Средни емисии на CO2 (за 100 % от автомобилите) |
|
BMW GROUP |
P1 |
762 807 |
123,685 |
138,700 |
– 15,015 |
– 15,141 |
1 562,37 |
134,648 |
|
DAIMLER AG |
P2 |
663 248 |
119,873 |
139,409 |
– 19,536 |
– 19,555 |
1 577,88 |
136,773 |
|
FIAT GROUP AUTOMOBILES SPA |
P3 |
694 041 |
111,31 |
122,477 |
– 11,167 |
– 11,197 |
1 207,38 |
121,803 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P4 |
891 649 |
111,492 |
128,621 |
– 17,129 |
– 17,130 |
1 341,82 |
121,598 |
|
GENERAL MOTORS |
P5 |
942 497 |
121,937 |
133,032 |
– 11,095 |
– 11,095 |
1 438,34 |
132,778 |
|
HONDA MOTOR EUROPE LTD |
P6 |
130 961 |
126,154 |
132,324 |
– 6,170 |
– 6,170 |
1 422,85 |
137,752 |
|
MITSUBISHI MOTORS |
P7 |
70 831 |
89,973 |
134,738 |
– 44,765 |
– 44,765 |
1 475,67 |
123,871 |
|
POOL RENAULT |
P8 |
1 082 200 |
101,787 |
124,211 |
– 22,424 |
– 22,426 |
1 245,33 |
114,434 |
|
SUZUKI POOL |
P9/ND |
146 601 |
115,69 |
123,114 |
– 7,424 |
– 7,435 |
1 138,98 |
126,907 |
|
TATA MOTORS JAGUAR CARS LAND ROVER |
P10/ND |
132 413 |
164,303 |
178,025 |
– 13,722 |
– 13,722 |
2 044,57 |
181,373 |
|
TOYOTA -DAIHATSU GROUP |
P11 |
513 248 |
102,214 |
127,384 |
– 25,170 |
– 25,703 |
1 314,75 |
116,469 |
|
VW GROUP PC |
P12 |
2 953 781 |
116,868 |
131,039 |
– 14,171 |
– 14,254 |
1 394,74 |
128,793 |
Обяснителни бележки към таблици 1 и 2
Колона A:
Таблица 1: „Наименование на производителя“ означава наименованието на съответния производител, както е нотифицирано на Комисията от съответния производител или, когато такава нотификация не е направена — наименованието, регистрирано от регистрационния орган на държавата членка.
Таблица 2: „Наименование на групата“ означава наименованието на групата от производители, обявено от ръководителя на групата.
Колона B:
„D“ означава, че е в сила дерогация, предоставена на малък производител съгласно член 11, параграф 3 от Регламент (ЕО) № 443/2009, валидна за календарната 2013 г.;
„ND“ означава, че е в сила дерогация, предоставена на производител, работещ в областта на определена пазарна ниша съгласно член 11, параграф 4 от Регламент (ЕО) № 443/2009, валидна за календарната 2013 г.;
„DMD“ означава, че е в сила de minimis дерогация, т.е. че производител, който заедно с всички свои свързани предприятия е отговорен за по-малко от 1 000 нови регистрирани през 2013 г. автомобили, не е длъжен да изпълни цел за специфичните емисии;
„Р“ означава, че производителят е член на група (посочена в таблица 2), образувана в съответствие с член 7 от Регламент (ЕО) № 443/2009, и споразумението за групиране е валидно през календарната 2013 г.
Колона C:
„Брой на регистрациите“ означава общия брой на новите автомобили, които са регистрирани от държавите членки в рамките на една календарна година, с изключение на регистрациите, които се отнасят до записи, в които липсват стойностите за маса на автомобила и/или емисии на CO2, и на записите, които производителят не признава. Броят на регистрациите, докладвани от държавите членки, не може да се променя по никакъв друг начин.
Колона D:
„Средни емисии на CO2 (75 % от автомобилите), коригирани“ означава средните специфични емисии на CO2, изчислени въз основа на тези 75 % от автомобилите от автомобилния парк на производителя, които са с по-ниски емисии от останалите, в съответствие с член 4, втора алинея, второ тире от Регламент (ЕО) № 443/2009 и точка 4 от Съобщение на Комисията COM(2010) 657 окончателен. Когато е уместно, средните специфични емисии са коригирани, за да се вземат предвид корекциите, съобщени на Комисията от съответния производител. Използваните при изчислението записи включват тези с валидна стойност за масата на автомобилите и емисиите на CO2.
Колона E:
„Цел за специфични емисии“ означава целта за емисиите на база средната маса на всички превозни средства на даден производител, след прилагане на формулата, посочена в приложение I към Регламент (ЕО) № 443/2009.
Колона F:
„Дистанция до целта“ означава разликата между средната стойност за специфични емисии в колона D и стойността на целта за специфични емисии в колона E. Когато стойността в колона F е положителна, средната стойност на специфичните емисии е по-голяма от целта за специфичните емисии.
Колона G:
„Дистанция до целта, коригирана“ означава, че когато стойностите в тази колона са различни от тези в колона F, стойностите в колоната са коригирани, така че да бъде взет предвид интервалът на възможна грешка. Интервалът на възможна грешка се прилага само ако производителят е уведомил Комисията за записи с код за грешка С, както е посочено в член 9, параграф 3 от Регламент (ЕС) № 1014/2010. Интервалът на възможна грешка се изчислява по следната формула:
Грешка = абсолютната стойност на [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)]
|
AC1 |
= |
средните специфични емисии на CO2, включително с отчитане на неидентифицируемите автомобили (тази стойност е дадена в колона D); |
|
TG1 |
= |
целта за специфичните емисии, включително с отчитане на неидентифицируемите автомобили (тази стойност е дадена в колона Е); |
|
AC2 |
= |
средните специфични емисии на СО2, без да са включени неидентифицируемите автомобили; |
|
TG2 |
= |
целта за специфичните емисии, без да са включени неидентифицируемите автомобили. |
Колона I:
„Средни емисии на CO2 (100 % от автомобилите)“ означава средната стойност на специфичните емисии на CO2, изчислени въз основа на 100 % от превозните средства на даден производител. В съответните случаи средните специфични емисии са коригирани, за да се вземат предвид корекциите, нотифицирани до Комисията от съответния производител. Записите, използвани за изчислението, включват тези, които съдържат валидни стойности за масата на автомобилите и емисиите на CO2, но не отчитат облекченията, посочени в член 5 от Регламент (ЕО) № 443/2009.