This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2006/306E/01
MINUTES#Monday 25 September 2006
ZAPISNIK
Ponedeljek, 25. september 2006
ZAPISNIK
Ponedeljek, 25. september 2006
UL C 306E, 15.12.2006, p. 1–14
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
15.12.2006 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
CE 306/1 |
ZAPISNIK
(2006/C 306 E/01)
POTEK SEJE
PREDSEDSTVO: Josep BORRELL FONTELLES
predsednik
1. Nadaljevanje zasedanja
Seja se je začela ob 17.00.
2. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Popravek točke 15 „Sklep o nekaterih dokumentih“
Razglas
„Sklep o pripravi poročila v skladu s členom 202 Poslovnika“
Odbor AFCO
— |
Sprememba člena 29 Poslovnika: oblikovanje političnih skupin (2006/2201(REG)) |
velja za ničnega.
*
* *
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
3. Sestava odborov in delegacij
Na predlog skupine PPE-DE je Parlament potrdil sledeče imenovanje:
Delegacija za odnose z Iranom: Michael Gahler.
4. Preverjanje veljavnosti mandatov poslancev
Na predlog Odbora JURI je Parlament potrdil mandate poslancev Vincenza Aite, Antonia De Blasia in Briana Simpsona.
Njihovi mandati začnejo veljati (po vrstnem redu navedenih) 19.6.2006, 31.7.2006 in 28.8.2006.
5. Časovni razpored delnih zasedanj
Na svoji seji 21. septembra 2006 je konferenca predsednikov sklenila, da bo delno zasedanje v ponedeljek, 18. decembra 2006, od 11.00 do 13.00.
Ob tej priložnosti bo konferenca predsednikov Parlament seznanila z izidi zasedanja Evropskega sveta 14. in 15. decembra 2006 v Bruslju in predstavila zaključke finskega predsedovanja.
6. Sporočilo predsednika
Predsednik je sporočil, da je bil Toomas Hendrik Ilves 23. septembra 2006 izvoljen za predsednika Republike Estonije.
7. Predložitev dokumentov
Prejeli smo naslednje dokumente
1) |
od odborov
|
2) |
od poslancev Parlamenta
|
8. Peticije
V skladu s členom 191(5) Poslovnika so bile pristojnemu odboru posredovane naslednje peticije, vpisane v register po spodaj navedenih datumih:
12. september 2006
John De Zulueta Greenebaum (Asociación Contra el Ruido Ciudalcampo) (št. 484/2006);
Marko Vuk (The civil initiative of foreign pleasure boat owners in Croatia) (št. 485/2006);
Alvaro Bordallo Sainz (št. 486/2006);
Brian Semmens (št. 487/2006);
Nikolaos Maliakkas (št. 488/2006);
Magdalena Mosiewicz (št. 489/2006);
Michael Tanti-Dougall (Feerated Association of Travel and Tourism Agents) (št. 490/2006);
Derek Young (št. 491/2006);
Timothy Higgs (št. 492/2006);
Marco Sillva (št. 493/2006);
Thomas C. Burke (št. 494/2006);
Chris Andrews (št. 495/2006);
M T Turvey (št. 496/2006);
R Chamberlain (št. 497/2006);
P. de Bos (št. 498/2006);
Andrew Bentz (št. 499/2006);
James P Walsh (št. 500/2006);
Verity Butterfield (in 286 podpisov) (št. 501/2006);
Maija Liisa Keränen (št. 502/2006);
Michael Gare-Simmons (št. 503/2006);
Jaroslav Hanzel (FIRMA JAROSLAV HANZEL s.r.o.) (in 149 podpisov) (št. 504/2006);
Gabriela Melicherová (št. 505/2006);
Ivo Plecko (Piters Foundation) (št. 506/2006);
Vlado Ferčec (Društvo oškodovanih zdomcev) (z dvema podpisoma) (št. 507/2006);
Rüdiger Krege (POLY-MARKRT GmbH) (št. 508/2006);
18. september 2006
Grazyna Nicia (št. 509/2006);
Andreas Bunk (št. 510/2006);
Arthur Kruska (št. 511/2006);
Georg Zenker (št. 512/2006);
Daniel Kollinger (853 elektronskih podpisov) (št. 513/2006);
Jan Hajek (št. 514/2006);
Stefan Schmelzle (št. 515/2006);
Raimund Popp (št. 516/2006);
Dietlind Schmidt (št. 517/2006);
Rudolf Schorp — Rechtsanwälte Schorp & Kollegen (št. 518/2006);
Jutta Klein (št. 519/2006);
Karl-Heinz Frank (št. 520/2006);
Stefan Becker (št. 521/2006);
Damir Bakarsic (št. 522/2006);
Elke Patzer — Abero International Gmbh (št. 523/2006);
Klaus Hoffmann (št. 524/2006);
David F. Prentis — Die Ehepaarliga in der Tschechischen Republik (št. 525/2006);
Johannes Engelmann — RAE Engelmann — Gorev-Drozd (št. 526/2006);
Silvia Falkenstein (št. 527/2006);
Stefan Jaudas (št. 528/2006);
Elena Petruschko — RAE Engelmann — Gorev-Drozd (št. 529/2006);
Lutz Blume (št. 530/2006);
(ime vlagatelja zaupno) (št. 531/2006);
Heinz Raudsepp (št. 532/2006);
Christine Kossmann (št. 533/2006);
Stefan Juranek (št. 534/2006);
Mario Biaggio (št. 535/2006);
Andreas Jagger (št. 536/2006);
Stefan Husli (št. 537/2006);
Matthias Peick (št. 538/2006);
Ursula Smarz (št. 539/2006);
Gabriele Prüfer (št. 540/2006);
Heinz-Gerd Kremers (št. 541/2006);
Martin Trauthwein (št. 542/2006);
Rodica Tönsmann (št. 543/2006);
Vlado Fercec — Društvo oškodovanih zdomcev (št. 544/2006);
Maria Polyakov (št. 545/2006);
Birgit Kramer (št. 546/2006);
Jürgen Bernd Friedemann (102 podpisov) (št. 547/2006);
Beate Offermanns de Bruin (št. 548/2006);
Christopher Omokhuale (št. 549/2006);
Mariano Aguayo Fernandez de Cordova — Asociacion de accionistas minoritarios de empresas energeticas (št. 550/2006);
José Angel Blanco Nuñez — Asociacion de Empresarios y Profesionales Compostela Monumental (št. 551/2006);
Charles Mercier (št. 552/2006);
Andreas Riedl (št. 553/2006);
Mieczyslaw Chorazy (št. 554/2006);
Victor Monchamp (št. 555/2006);
Jean-Pierre Zuryk (št. 556/2006);
Yvan Cuinat (št. 557/2006);
Nadia Chouchane (št. 558/2006);
Eric Perrin (št. 559/2006);
Agostino Spennacchi (št. 560/2006);
Donato Lavanga (št. 561/2006);
Andrea Bucci (št. 562/2006);
(ime vlagatelja zaupno) (št. 563/2006);
Sandro Adriani (št. 564/2006);
Antonietta Iannotta (št. 565/2006);
Roberto Martinelli — Sindacato Autonomo Polizia Penitenziaria (št. 566/2006);
Alfredo Gonçalves (št. 567/2006);
P Clarke (št. 568/2006);
Joseph Vincent Caruana (št. 569/2006);
Danik Williams (št. 570/2006);
Claire Baker (št. 571/2006);
Randoph Cabban (št. 572/2006);
Jonathan Bishop (št. 573/2006);
(ime vlagatelja zaupno) (št. 574/2006);
Brian Guckian (št. 575/2006);
Stephen Vassallo (št. 576/2006);
Douglas Salt (Federation of Estate Agents Malta) (št. 577/2006).
9. Posredovanje besedil sporazumov s strani Sveta
Svet je posredoval overjen prepis naslednje listine:
— |
Sporazum med Evropsko skupnostjo in Kraljevino Maroko o partnerstvu v ribiškem sektorju. |
10. Nadaljnje obravnavanje stališč in resolucij Parlamenta
Razdeljena so bila sporočila Komisije o nadaljnjem obravnavanju stališč in resolucij, ki jih je Parlament sprejel med prvim in drugim aprilskim, prvim in drugim majskim ter junijskim delnim zasedanjem 2006.
11. Razpored dela
Po dnevnem redu sledi določitev razporeda dela.
Končni osnutek dnevnega reda za drugo septembrsko in prvo oktobrsko delno zasedanje (PE 378.364/PDOJ) je bil razdeljen. Predlagane so bile naslednje spremembe (člen 132 Poslovnika):
Seje: 25.9.2006 — 28.9.2006
ponedeljek
— |
ni predlogov sprememb |
torek
— |
zahteva skupine Verts/ALE, da bi dodali izjavo Komisije v zvezi z izvajanjem zakonodaje o varni hrani (pokvarjeno meso) |
Govorila sta Daniel Cohn-Bendit v imenu skupine Verts/ALE, ki je pojasnil zahtevo, in John Bowis.
Parlament je zavrnil zahtevo.
sreda
— |
ni predlogov sprememb |
četrtek
— |
zahteva skupin PPE-DE in PSE, da se razprava o izjavi Komisije v zvezi z vrhom ASEM ne zaključi z glasovanjem o predlogu resolucije |
Govorili so Hannes Swoboda v imenu skupine PSE, ki je pojasnil zahtevo, Georg Jarzembowski in Jules Maaten.
Parlament je odobril zahtevo.
Seje z dne 11 in 12.10.2006
— |
ni predlogov sprememb |
*
* *
S tem je bil določen razpored dela.
12. Enominutni govori o zadevah političnega pomena
V skladu s členom 144 Poslovnika o enominutnih govorih so govorili naslednji poslanci, ki želijo Parlament opozoriti na zadeve političnega pomena:
Ljudmila Novak, Lasse Lehtinen, Marianne Mikko, Gisela Kallenbach, Tadeusz Zwiefka, Zita Pleštinská, Libor Rouček, Viktória Mohácsi, József Szájer, Luis Yañez-Barnuevo García, Mary Lou McDonald, Tunne Kelam, Martin Schulz, Ilda Figueiredo, Hanna Foltyn-Kubicka, Peter Baco, Gerard Batten, Alojz Peterle, Willy Meyer Pleite, Manolis Mavrommatis, Urszula Krupa, Etelka Barsi-Pataky, Witold Tomczak, Vladimír Maňka, Stanisław Jałowiecki, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marian Harkin, Godfrey Bloom, Edit Herczog in Bogusław Rogalski.
Govorila sta Jörg Leichtfried, ki se je pritožil, ker ni mogel govoriti, in Marios Matsakis o govoru Godfreyja Blooma.
PREDSEDSTVO: Gérard ONESTA
podpredsednik
13. Čistejši zrak za Evropo ***I - Tematska strategija o onesnaževanju zraka (razprava)
Poročilo: Predlog Direktive Evropskega parlamenta in Sveta o kakovosti zunanjega zraka in čistejšem zraku za Evropo [COM(2005)0447 — C6-0356/2005 — 2005/0183(COD)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane.
Poročevalec: Holger Krahmer (A6-0234/2006)
Poročilo: Tematska strategija o onesnaževanju zraka [2006/2060(INI)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane.
Poročevalka: Dorette Corbey (A6-0235/2006)
Govoril je Stavros Dimas (član Komisije).
Holger Krahmer je predstavil poročilo (A6-0234/2006).
Dorette Corbey je predstavila poročilo (A6-0235/2006).
Govorili so Anja Weisgerber v imenu skupine PPE-DE, Riitta Myller v imenu skupine PSE, Jules Maaten v imenu skupine ALDE, Satu Hassi v imenu skupine Verts/ALE, Jonas Sjöstedt v imenu skupine GUE/NGL, Liam Aylward v imenu skupine UEN, Johannes Blokland v imenu skupine IND/DEM, Irena Belohorská samostojna poslanka, John Bowis, Matthias Groote, Sarah Ludford, Marie Anne Isler Béguin, Adamos Adamou, Urszula Krupa, Karl-Heinz Florenz, Gyula Hegyi in Hiltrud Breyer.
PREDSEDSTVO: Janusz ONYSZKIEWICZ
podpredsednik
Govorili so Ria Oomen-Ruijten, Françoise Grossetête, Pilar Ayuso, Péter Olajos in Stavros Dimas.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 5.6, Zapisnik z dne 26.09.2006 in točka 7.4, Zapisnik z dne 26.09.2006.
14. Tematska strategija za urbano okolje (razprava)
Poročilo: Tematska strategija za urbano okolje [2006/2061(INI)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane.
Poročevalec: Gyula Hegyi (A6-0233/2006)
Gyula Hegyi je predstavil poročilo.
Govoril je Stavros Dimas (član Komisije).
Govorili so Seán Ó Neachtain (pripravljalec mnenja odbora TRAN), Gisela Kallenbach (pripravljalka mnenja odbora REGI), Renate Sommer v imenu skupine PPE-DE, Anne Laperrouze v imenu skupine ALDE, Claude Turmes v imenu skupine Verts/ALE, Erik Meijer v imenu skupine GUE/NGL, John Bowis, Gyula Hegyi in Stavros Dimas.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 7.5, Zapisnik z dne 26.09.2006.
15. Razrešnica 2004: Oddelek I, Evropski parlament (razprava)
Drugo poročilo: Razrešnica glede izvrševanja splošnega proračuna Evropske unije za proračunsko leto 2004, Oddelek I, Evropski parlament [N6-0027/2005 — C6-0357/2002 — 2005/2091(DEC)] - Odbor za proračunski nadzor.
Poročevalec: Markus Ferber (A6-0280/2006)
Markus Ferber je predstavil poročilo.
Govorili so Simon Busuttil v imenu skupine PPE-DE, Edith Mastenbroek v imenu skupine PSE, Jan Mulder v imenu skupine ALDE, Bart Staes v imenu skupine Verts/ALE, Janusz Wojciechowski v imenu skupine UEN, in Jeffrey Titford v imenu skupine IND/DEM.
PREDSEDSTVO: Pierre MOSCOVICI
podpredsednik
Govorili so Alexander Stubb, Herbert Bösch, Bill Newton Dunn, Jens-Peter Bonde, Albert Jan Maat, Inés Ayala Sender, Nathalie Griesbeck, Ingeborg Gräßle in Markus Ferber, ki je obžaloval, da predsednik Parlamenta ni bil navzoč pri tej razpravi (predsednik mu je odgovoril, da bodo njegove pripombe posredovane predsedniku Parlamenta).
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 7.1, Zapisnik z dne 26.09.2006.
16. Evropska listina kakovosti za mobilnost (izobraževanje in usposabljanje) ***I (razprava)
Poročilo: Predlog Priporočila Evropskega parlamenta in Sveta o transnacionalni mobilnosti v Skupnosti zaradi izobraževanja in usposabljanja: Evropska listina kakovosti za mobilnost [COM(2005)0450 — C6-0291/2005 — 2005/0179(COD)] - Odbor za kulturo in izobraževanje.
Poročevalka: Christa Prets (A6-0255/2006)
Govoril je Ján Figeľ (član Komisije).
Christa Prets je predstavila poročilo.
Govorili so Sepp Kusstatscher (pripravljalec mnenja odbora EMPL), Erna Hennicot-Schoepges v imenu skupine PPE-DE, Nikolaos Sifunakis v imenu skupine PSE, Ljudmila Novak in Ján Figeľ.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 7.2, Zapisnik z dne 26.09.2006.
17. Ključne sposobnosti za vseživljenjsko učenje ***I (razprava)
Poročilo: Predlog Priporočila Evropskega parlamenta in Sveta o ključnih sposobnostih za vseživljenjsko učenje [COM(2005)0548 — C6-0375/2005 — 2005/0221(COD)] - Odbor za kulturo in izobraževanje.
Poročevalka: Helga Trüpel (A6-0262/2006)
Govoril je Ján Figeľ (član Komisije)
Helga Trüpel je predstavila poročilo.
Govorili so Thomas Mann (pripravljalec mnenja odbora EMPL), Anneli Jäätteenmäki (pripravljalka mnenja odbora FEMM) in Nina Škottová v imenu skupine PPE-DE.
PREDSEDSTVO: Miroslav OUZKÝ
podpredsednik
Govorili so Lissy Gröner v imenu skupine PSE, Marian Harkin v imenu skupine ALDE, Doris Pack, Marianne Mikko in Ján Figeľ
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 7.3, Zapisnik z dne 26.09.2006.
18. Dopolnitev nacionalnih šolskih programov z ustreznimi ukrepi podpore za vključitev evropske dimenzije (razprava)
Poročilo: Pobude za dopolnitev nacionalnih šolskih programov z ustreznimi ukrepi podpore za vključitev evropske dimenzije [2006/2041(INI)] - Odbor za kulturo in izobraževanje.
Poročevalec: Christopher Beazley (A6-0267/2006)
Christopher Beazley je predstavil poročilo.
Govoril je Ján Figeľ (član Komisije).
Govorili so Vasco Graça Moura v imenu skupine PPE-DE, Maria Badia I Cutchet v imenu skupine PSE, Hannu Takkula v imenu skupine ALDE, Bernat Joan i Marí v imenu skupine Verts/ALE, Věra Flasarová v imenu skupine GUE/NGL, Zdzisław Zbigniew Podkański v imenu skupine UEN, Thomas Wise v imenu skupine IND/DEM, Maciej Marian Giertych samostojni poslanec, in Ján Figeľ.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 5.5, Zapisnik z dne 26.09.2006.
19. Oblikovanje evropskega okvira za priznavanje kvalifikacij (razprava)
Poročilo: Oblikovanje evropskega okvira za priznavanje kvalifikacij [2006/2002(INI)] - Odbor za zaposlovanje in socialne zadeve.
Poročevalec: Thomas Mann (A6-0248/2006)
Thomas Mann je predstavil poročilo.
Govorili so Ján Figeľ (član Komisije).
Govorili so Stefano Zappalà (pripravljalec mnenja odbora IMCO), Milan Gaľa (pripravljalec mnenja odbora CULT), Zita Pleštinská v imenu skupine PPE-DE, Françoise Castex v imenu skupine PSE, Anne E. Jensen v imenu skupine ALDE, Sepp Kusstatscher v imenu skupine Verts/ALE, Guntars Krasts v imenu skupine UEN, Jan Tadeusz Masiel samostojni poslanec, Maria Matsouka in Ján Figeľ.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 7.6, Zapisnik z dne 26.09.2006.
20. Dnevni red naslednje seje
Določen je bil dnevni red za jutrišnjo sejo (dokument „Dnevni red“ PE 378.364/OJMA).
21. Zaključek seje
Seja se je zaključila ob 22.20.
Julian Priestley
generalni sekretar
Josep Borrell Fontelles
predsednik
SEZNAM NAVZOČIH
Podpisali so se:
Adamou, Agnoletto, Aita, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andrikienė, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bachelot-Narquin, Baco, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Bauer, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlshamre, Carnero González, Casa, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbey, Cornillet, Correia, Cottigny, Coûteaux, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, de Brún, Degutis, De Keyser, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dobolyi, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Duff, Duka-Zólyomi, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jill Evans, Jonathan Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gierek, Giertych, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Horáček, Hudacký, Hudghton, Hutchinson, Ilves, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Kohlíček, Konrad, Korhola, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Krupa, Kuc, Kuhne, Kułakowski, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Lang, Langen, Laperrouze, La Russa, Lax, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Louis, Ludford, Lulling, Lynne, Maat, Maaten, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Markov, Marques, Martens, David Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Mohácsi, Montoro Romero, Moreno Sánchez, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Musotto, Myller, Napoletano, Nassauer, Newton Dunn, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Achille Occhetto, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Pahor, Panayotopoulos-Cassiotou, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinior, Piotrowski, Pirker, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Pomés Ruiz, Posselt, Prets, Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Remek, Reul, Reynaud, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salinas García, Salvini, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Scheele, Schenardi, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schröder, Schroedter, Schulz, Schwab, Seeber, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Simpson, Siwiec, Sjöstedt, Škottová, Smith, Sommer, Sonik, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Toia, Tomczak, Toubon, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Ulmer, Väyrynen, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veneto, Veraldi, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras, de Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Whittaker, Wieland, Wiersma, Willmott, Wise, von Wogau, Wohlin, Bernard Piotr Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Opazovalci:
Abadjiev Dimitar, Ali Nedzhmi, Anastase Roberta Alma, Arabadjiev Alexander, Athanasiu Alexandru, Bărbuleţiu Tiberiu, Becşenescu Dumitru, Bliznashki Georgi, Buruiană Aprodu Daniela, Cappone Maria, Christova Christina Velcheva, Ciornei Silvia, Cioroianu Adrian Mihai, Corlăţean Titus, Coşea Dumitru Gheorghe Mircea, Creţu Corina, Creţu Gabriela, Dimitrov Martin, Duca Viorel, Dumitrescu Cristian, Ganţ Ovidiu Victor, Hogea Vlad Gabriel, Iacob Ridzi Monica Maria, Ilchev Stanimir, Ivanova Iglika, Kazak Tchetin, Kelemen Atilla Béla Ladislau, Kirilov Evgeni, Kónya-Hamar Sándor, Marinescu Marian-Jean, Mihăescu Eugen, Mihalache Dan, Morţun Alexandru Ioan, Paparizov Atanas Atanassov, Parvanova Antonyia, Paşcu Ioan Mircea, Petre Maria, Podgorean Radu, Popa Nicolae Vlad, Popeangă Petre, Sârbu Daciana Octavia, Severin Adrian, Shouleva Lydia, Silaghi Ovidiu Ioan, Sofianski Stefan, Stoyanov Dimitar, Szabó Károly Ferenc, Ţicău Silvia Adriana, Vigenin Kristian