Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006DC0491

sporočilo Komisije Svetu,Evropskemu parlamentu, Evropskemu ekonomsko-socialnemu odboru in Odboru Regij - Letno poročilo programa Tempus 2005

/* KOM/2006/0491 končno */

52006DC0491

sporočilo Komisije Svetu,Evropskemu parlamentu, Evropskemu ekonomsko-socialnemu odboru in Odboru Regij - Letno poročilo programa Tempus 2005 /* KOM/2006/0491 končno */


[pic] | KOMISIJA EVROPSKIH SKUPNOSTI |

Bruselj, 25.8.2006

COM(2006) 491 konč.

SPOROČILO KOMISIJE SVETU,EVROPSKEMU PARLAMENTU, EVROPSKEMU EKONOMSKO-SOCIALNEMU ODBORU IN ODBORU REGIJ

Letno poročilo programa Tempus 2005

SPOROČILO KOMISIJE SVETU,EVROPSKEMU PARLAMENTU, EVROPSKEMU EKONOMSKO-SOCIALNEMU ODBORU IN ODBORU REGIJ

Letno poročilo programa Tempus 2005

1. PREDGOVOR

Program Tempus III (2000–2006) se osredotoča na razvoj in posodobitev visokošolskih sistemov v 27 državah partnericah na osnovi sodelovanja z ustanovami držav članic Evropske unije. Visokošolske ustanove so posebej pomembne za socialni in gospodarski proces tranzicije ter medkulturni dialog; poleg tega so vir strokovnega znanja in človeških virov ter omogočajo usposabljanje novih generacij vodstvenih kadrov.

Podroben opis programa Tempus je na naslednjem spletnem naslovu:

http://europa.eu.int/comm/education/programmes/tempus/index_en.html

To letno poročilo je predstavljeno v skladu s členom 11 Sklepa Sveta o sprejemu programa Tempus (UL L 120, 8. maj 1999).

2. IZVAJANJE PROGRAMA TEMPUS LETA 2005: GLAVNE SMERI DELOVANJA

Leta 2005 se je program izvajal v smeri naslednjih prednostnih nalog:

1. krepitev vključenosti nacionalnih organov v izvajanje programa;

2. krepitev vloge nacionalnih uradov Tempus;

3. utrditev upravljanja programa;

4. krepitev razširjanja rezultatov programa;

5. nadaljnja priprava prihodnjega programa Tempus.

Te prednostne naloge se skladajo z sklepnimi ugotovitvami in priporočili vmesnega ovrednotenja programa Tempus III, objavljenega novembra 2003. Ovrednotenje je potrdilo ustreznost programa za podpiranje reforme in razvoja visokošolskega izobraževanja ter tehtnost njegove intervencijske logike in načinov upravljanja.

3. KREPITEV VKLJUčENOSTI NACIONALNIH ORGANOV

Na podlagi pozitivnih izkušenj iz julija 2004 so se aprila 2005 predstavniki partnerskih držav udeležili skupnega sestanka s predstavniki držav članic. Namen sestanka je bila poglobitev poznavanja položaja visokošolskega izobraževanja v partnerskih državah in določitev področij, kjer bi sodelovanje prek programa Tempus lahko učinkovito podpiralo krepitev izobraževanja. Sestanek je bil izvrstna priložnost za izmenjavo mnenj in razpravo o razvoju visokošolskega izobraževanja v partnerskih državah in v EU.

Čeprav so politična, gospodarska in splošna stanja partnerskih držav izjemno heterogena, je dialog pokazal izrazito zbliževanje na področjih glavnih državnih zadev, kot so zagotovitev kakovosti, akreditacija, dostop do visokošolskega izobraževanja in prilagajanje izobraževanja potrebam na trgu dela. Predstavniki partnerskih držav so poudarili, da je program Tempus pri pospeševanju in podpiranju prizadevanj v okviru nacionalnih reform igral pomembno vlogo. Za vlade in univerze so projekti Tempus neke vrste poskusni zajčki, saj zajemajo konkretne dejavnosti sodelovanja na ključnih področjih, kot sta reforma študijskega programa in upravljanja univerz. Dialog je potrdil, da večina partnerskih držav znotraj in zunaj Evrope pri svojih reformah nedvomno upošteva načela bolonjskega procesa.

Dialog z nacionalnimi organi se je nadaljeval v okviru več obiskov osebja Komisije v partnerskih državah.

Za krepitev vključenosti nacionalnih organov v izvajanje programa in zlasti za zagotovitev, da se v izbirnem postopku upoštevajo nacionalni organi, so službe Komisije razvile nov način posvetovanja z ministri za izobraževanje v partnerskih državah. Od zdaj naprej se mnenje nacionalnih ministrov za izobraževanje upošteva v končnem pregledu projektov in bolj vpliva na končni izbor.

4. KREPITEV VLOGE NACIONALNIH URADOV TEMPUS

Nacionalni uradi Tempus (NTO) v partnerskih državah igrajo ključno vlogo pri izvajanju programa: bodoče in sedanje uporabnike programa oskrbujejo z informacijami, službam Evropske komisije pa dajejo povratne informacije o tekočih projektih.

Leta 2005 so službe Komisije še bolj okrepile sodelovanje z mrežo NTO. Ena od glavnih nalog v prvem semestru je bila priprava delovnih programov NTO v skladu s smernicami, pripravljenimi v zadnji četrtini leta 2004. Cilj teh smernic je horizontalna uskladitev delovnih programov NTO in pridobitev s tem povezane finančne podpore.

V zvezi s tem je bil eden od ciljev večja vključenost NTO v dejavnosti spremljanja na kraju samem. Marca in oktobra 2005 so v Bruslju potekali sestanki nacionalnih uradov Tempus, kjer je bila predstavljena in oblikovana strategija za razvoj te vloge spremljanja na kraju samem. Osebje NTO se je usposabljalo za dejavnosti spremljanja, pripravljen je tudi priročnik s praktičnimi navodili. Spremljanje, ki ga izvaja NTO, dopolnjuje dejavnosti, ki jih izvajajo službe Komisije in njena tehnična pomoč (ki jo omogoča oddelek programa Tempus Evropske ustanove za usposabljanje).

Leta 2005 so službe Komisije organizirale in dokončale izbor novih NTO za Kazahstan, Kirgizistan in Tadžikistan. NTO Tempus v Rusiji je bil uradno odprt marca 2005. Konec leta 2005 so NTO delovali v vseh partnerskih državah Tempus.

5. UTRDITEV UPRAVLJANJA PROGRAMA

Ena od prvih prednostnih nalog za izvajanje programa Tempus leta 2005 je bila poenostavitev finančnega upravljanja programa, ki je bil leta 2003 vrnjen iz Evropske fundacije za usposabljanje zaradi začetka veljavnosti nove finančne uredbe. Za zmanjšanje obsega dejavnosti na raven, ki jo je mogoče upravljati, je bilo sklenjeno, da se močno zmanjša število posameznih študijskih pomoči za mobilnost, in sicer z 800 na 150 na leto.

Nekaterih sporazumov o dodelitvi sredstev ni mogoče poslati glede na že določen program zaradi poznega sprejetja finančnih sklepov in zaradi zamikov pri podpisovanju finančnih sporazumov.

Za poenostavitev upravljanja posameznih študijskih pomoči za mobilnost je bila maja 2005 v navodila za prijavitelje vnesena pomembna sprememba. Od oktobra 2005 se ta dodeljena sredstva v smislu opredelitve iz finančne uredbe obravnavajo kot štipendije. Posledično se lahko sredstva v celoti prenesejo uspešnim prijaviteljem v obliki enkratnega plačila. Istočasno so postale manj zapletene obveznosti v zvezi s poročanjem.

V skladu s priporočili vmesnega vrednotenja so službe Komisije leta 2004/2005 izvedle podjeten program spremljanja na kraju samem, ki je imel za cilj 10 % tekočih projektov in vključeval več kot 50 obiskov na kraju samem. V splošnem so bili rezultati preiskave pozitivni, z veliko višjim deležem projektov, ki imajo močne točke, kot tistih s primanjkljajem. Večina ogledanih projektov se je izkazala za boljše, kot se je zdelo ob spremljanju dokumentacije. Rezultati prvih obiskov spremljanja na kraju samem so potrdili, da tekoči projekti v splošnem dosegajo zastavljene cilje in so za nacionalno agendo reform pomembni.

Kot je že ugotovljeno, so nacionalni uradi Tempus sedaj dejavno vključeni v dejavnosti spremljanja na kraju samem. Cilj je, da bi NTO obiskali 60 % tekočih projektov (kar je skupno 180 projektov). Spremljanje, ki ga izvaja NTO, se bo v glavnem osredotočalo na kakovost rezultatov projektov na kraju samem.

Načrt kampanje spremljanja na kraju samem za leto 2005/2006 je bil sprejet jeseni 2005. Spremljanje na kraju samem bo vključevalo službe Komisije, strokovnjake iz Evropske fundacije za usposabljanje in nacionalne urade Tempus v partnerskih državah. Okrepljeno spremljanje na kraju samem službam Komisije omogoča, da dobijo boljši vpogled v dogajanje na kraju samem, upravljavcem programa pa dopušča, da po potrebi prilagodijo mehanizme izvajanja.

Poleg obiskov na kraju samem igra pomembno vlogo v izvajanju programa tudi preventivno spremljanje. Maja 2005 je bil v Bruslju organiziran seminar o usposabljanju in mrežnem povezovanju za koordinatorje projektov Tempus-Tacis, izbranih leta 2004 in preloženih zaradi poznega podpisovanja finančnih sporazumov v tej regiji. Seminar se je osredotočil na upravljanje sporazumov o dodelitvi sredstev in splošno izvajanje projektov.

Leta 2005 je bilo zaključenih pet izbirnih postopkov. Ti zajemajo skupne evropske projekte (rok 15. decembra 2004), strukturne in dopolnilne ukrepe (roka 15. oktobra 2004 in 15. februarja 2005) in posamezne študijske pomoči za mobilnost (roka 15. februarja 2005 in 15. oktobra 2005). Število vlog v posameznih izbirnih postopkih ostaja visoko, kar pomeni, da je program za akademske kroge še vedno zanimiv. Narašča zlasti število vlog za strukturne in dopolnilne ukrepe, njihova vsebina pa se vse bolj osredotoča na horizontalna vprašanja, pomembna za reformo in posodobitev visokošolskega izobraževanja v partnerskih državah. Rezultati izbirnih postopkov, zaključenih leta 2005, so podrobno opisani v prilogah.

Izbrani skupni evropski projekti spadajo na področja razvoja študijskega programa (66 %), upravljanja univerz (21 %) in krepitve ustanov (13 %). Projekti razvoja študijskega programa zajemajo veliko različnih področij, kot so uporabne znanosti, tehnologija, upravljanje poslov in družbene vede. Projekti krepitve ustanov in upravljanja univerz podpirajo reforme, povezane z zagotavljanjem kakovosti, kakovostjo poučevanja ali finančnim upravljanjem univerz v partnerskih državah. V večini držav so izbrani strukturni in dopolnilni ukrepi jasno povezani s smermi delovanja bolonjskega procesa. Izbrani projekti v okviru tega sestavnega dela programa praviloma zadevajo vprašanja, kot so načrtovanje sistemov zagotavljanja kakovosti ali uvedba mehanizmov prenašanja kreditnih točk. Projekti se osredotočajo tudi na posodobitev delovanja in storitev univerz, vključno s posodobitvijo programov usposabljanja, uporabo informacijskih in komunikacijskih tehnologij ter krepitvijo mednarodnih odnosov. Izbrane posamezne študijske pomoči za mobilnost v glavnem zadevajo obdobja nadaljnjega usposabljanja in študija (70 %), sledijo jim pripravljalne dejavnosti za skupne evropske projekte (18 %) in udeležba na posebnih konferencah in seminarjih (12 %). Na splošno je mogoče ugotoviti, da se predloženi projekti vse bolj skladajo z nacionalnimi prednostnimi nalogami, ki so jih določile partnerske države. Skoraj vsi izbrani projekti so v skladu z nacionalnimi prednostnimi nalogami.

Leta 2005 je bilo v okviru programa Tempus porabljenih približno 57 milijonov EUR. Skupni znesek v višini približno 51,7 milijonov EUR je bil dodeljen projektom, izbranim leta 2005.

6. KREPITEV RAZšIRJANJA REZULTATOV PROGRAMA

Leta 2005 je bila za krepitev razširjanja rezultatov programa in za večjo vidnost popolnoma preoblikovana spletna stran programa Tempus. Ta se sedaj redno posodablja z novicami o programu, kot so roki izbirnih postopkov, rezultati izbora ter konference in seminarji o podpori upravljanju projekta. Poleg tega nova spletna stran nudi tudi povezave na spletne strani držav, kjer so navedene prednostne naloge za projekte, informacije o nacionalnih sistemih visokošolskega izobraževanja in povzetki financiranih projektov.

Konec leta 2005 se je zaključila študija trajnosti programov visokošolskega izobraževanja. Študija omogoča prijaviteljem in koordinatorjem projektov določiti dejavnike, ki podpirajo in zagotavljajo trajnost mednarodnih projektov sodelovanja v visokošolskem izobraževanju in usposabljanju, ter sprejeti ustrezne ukrepe v tem pogledu. Študija je priskrbela novo orodje – priročnik za trajnost (Handbook on Sustainability), ki je skupaj s promocijskim letakom na voljo na spletni strani Tempus. Ta orodja, ki poudarjajo zavezanost Komisije k trajnim praksam, so se že izkazala kot uporabna za nacionalne urade Tempus, saj opravljajo preglede na kraju samem.

Leta 2005 sta se s podporo Evropske fundacije za usposabljanje začeli še dve tematski študiji.

- Prva je študija o sodelovanju med univerzami in podjetji. Cilj te študije je pregled smeri in razvoja sodelovanja med univerzami in podjetji v partnerskih državah programa Tempus ter večanje pomembnosti tega sodelovanja za večje zaposlovanje študentov. Študija bo izpostavila vlogo, ki jo je in jo še lahko igra Tempus v sklopu razvijanja sodelovanja med univerzami in podjetji v partnerskih državah. Študija se je začela kot nadaljevanje razprav z oblastmi partnerskih držav, v teku katerih se je izkazalo, da je sodelovanje med univerzami in podjetji skupna skrb. V vseh partnerskih državah se morajo strukture visokošolskega izobraževanja prilagoditi, da bodo lahko zadovoljile sedanje in prihodnje potrebe trga dela. Študija bo predlagala več priporočil, ki bodo temeljila na primerih dobre prakse. Izsledki študije so bili predstavljeni in o njih se je tudi razpravljalo na seminarju, ki sta ga skupaj pripravila Evropska komisija in jordansko Ministrstvo za visoko šolstvo in znanost v Ammamu, 9. in 10. aprila 2006.

- Druge so študije učinka. Te študije bodo prikazale učinek, ki ga je imel Tempus na visokošolske ustanove, posameznike, ki so bili vključeni v visokošolsko izobraževanje, in organizacije, ki so povezane ali imajo koristi od sistema visokošolskega izobraževanja v partnerskih državah. Cilj teh študij je krepitev razširjanja informacij o tem, kaj je Tempus do sedaj že dosegel, ter udeležba pri razpravah o prihodnjem programu Tempus.

Kot del strategije promocije programa je bil naročen video posnetek z naslovom Kako deluje Tempus (Tempus in Action). Video sestavljajo trije deli, ki predstavljajo različne dele programa. Posneti so bili pogovori z udeleženci v Rusiji, Nekdanji jugoslovanski republiki Makedoniji in Egiptu, ki opisujejo, kako je Tempus vplival na njihovo poslovno življenje ter akademsko in institucionalno okolje.

Pomembno vlogo v programu še vedno igrajo tudi nacionalne kontaktne točke Tempus v državah članicah, saj lajšajo vključevanje ustanov visokošolskega izobraževanja Evropske unije, s tem da jim nudijo informacije in pomoč pri iskanju partnerjev. Informativni dnevi Tempus so bili leta 2005 organizirani v večini držav partneric in v številnih državah članicah EU.

7. NADALJEVANJE PRIPRAVE PRIHODNJEGA PRO grama Tempus

Za Evropsko komisijo je v zvezi z dejavnostmi sodelovanja s sosednjimi državami visokošolsko izobraževanje še vedno prednostna naloga. Resno se je obvezala, da bo program Tempus podaljšala na obdobje po letu 2006 z močnim osredotočenjem na univerzitetno sodelovanje med ustanovami. Poleg tega Komisija trenutno preučuje možnost, da bi študentom iz sosednjih držav omogočila študij na univerzah EU.

8. SKLEPNA UGOTOVITEV

Program Tempus se je leta 2005 izvajal v smeri številnih strateških ciljev, ki so bili vsi doseženi do zadovoljive stopnje. Stalen dialog z nacionalnimi organi in njihovo dejavno sodelovanje pri opredeljevanju prednostnih nalog in izboru projektov zagotavljata, da so financirane dejavnosti za potrebe zadevne države pomembne in skladne s cilji nacionalnih reform. To zagotavlja odgovornost nacionalnih vlad in povečuje učinek delovanja programa. Nacionalni uradi Tempus v partnerskih državah se še naprej krepijo in igrajo pomembno vlogo v povezovanju z nacionalnimi oblastmi in drugimi zainteresiranimi stranmi. Povratne informacije s strani nacionalnih organov in rezultati spremljanja na kraju samem so potrdili, da Tempus izredno pomemben program na področju pomoči partnerskim državam pri posodabljanju in spreminjanju njihovih sistemov visokošolskega izobraževanja.

**********

SEZNAM PRILOG

Priloga 1: Tempus 2005 – Finančni pregled

- Zneski, namenjeni na regijo

- Projekti, izbrani v regiji/Zneski, dodeljeni izbranim projektom

Priloga 2.1: Preglednice izborov 2005 skupnih evropskih projektov (JEP)

- Preglednica 1: CARDS

- Preglednica 2: Tacis

- Preglednica 3: MEDA

Priloga 2.2: Preglednice izborov 2005 strukturnih in dopolnilnih ukrepov (SCM)

- Preglednica 1: CARDS

- Preglednica 2: Tacis

- Preglednica 3: MEDA

Priloga 2.3: Preglednice izborov 2005 posameznih študijskih pomoči za mobilnost (IMG)

- Preglednica 1: CARDS

- Preglednica 2: Tacis

- Preglednica 3: MEDA

Priloga 3.1: Skupni evropski projekti (JEP) – preglednica izborov 2005 po državah članicah EU

Priloga 3.2: Strukturni in dopolnilni ukrepi (SCM) – preglednica izborov 2005 po državah članicah EU

PRILOGA 1

TEMPUS 2005 – FINANČNI PREGLED

Tempus 2005 – Zneski, namenjeni na regijo v EUR |

CARDS | Tacis | MEDA |

JEP | 11,550,002.57 | 19,737,640 | 12,523,383 |

IMG | 318,790 | 634,340 | 495,800 |

SCM | 2,456,797.38 | 3,118,961.72 | 1,590,094.75 |

NTO | 685,170.83 | 746,693.57 | 551,671.60 |

ETF | 381,255.28 | 650,226.45 | 481,778.36 |

Drugo | 172,218.48 | 424,738.67 | 419,883.16 |

Skupaj | 15,564,234.54 | 25,312,603 | 16,062,611 |

Tempus 2005 – Projekti, izbrani v regiji/Dodeljeni zneski v EUR |

CARDS | Zneski, dodeljeni izbranim projektom |

JEP (rok 15. decembra 2004) | 29 | 11,550,002.57 |

SCM (rok 15. oktobra 2004) | 7 | 697,395.43 |

SCM (rok 15. februarja 2005) | 13 | 1,527,241.70 |

IMG (rok 15. februarja 2005) | 39 | 124,990.00 |

IMG (rok 15. oktobra 2005) | 15 | 85,080.00 |

Skupaj | 103 | 13,984,709.70 |

Tempus 2005 – Projekti, izbrani v regiji/Dodeljeni zneski v EUR |

Tacis | Zneski, dodeljeni izbranim projektom |

JEP (rok 15. decembra 2004) | 47 | 18,610,480.00 |

SCM (rok 15. oktobra 2004) | 10 | 1,117,243.00 |

SCM (rok 15. februarja 2005) | 13 | 1,700,309.00 |

IMG (rok15. februarja 2005) | 60 | 208,860.00 |

IMG (rok 15. oktobra 2005) | 34 | 159,830.00 |

Skupaj | 164 | 21,796,722.00 |

Tempus 2005 – Projekti, izbrani v regiji/Dodeljeni zneski v EUR |

MEDA | Zneski, dodeljeni izbranim projektom |

JEP (rok 15. decembra 2004) | 32 | 13,918,458.00 |

SCM (rok 15. oktobra 2004) | 9 | 1,123,121.75 |

SCM (rok 15. februarja 2005) | 5 | 548,301.75 |

IMG (rok 15. februarja 2005) | 50 | 185,600.00 |

IMG (rok 15. oktobra 2005) | 19 | 74,080.00 |

Skupaj | 115 | 15,849,561.50 |

- JEP: skupni evropski projekti; SCM: strukturni in dopolnilni ukrep; IMG: posamezne študijske pomoči za mobilnost; NTO: nacionalni urad Tempus; ETF: Evropska fundacija za usposabljanje.

PRILOGA 2.1

PREGLEDNICA IZBOROV 2005 SKUPNIH EVROPSKIH PROJEKTOV (JEP) |

- Spodnja preglednica predstavlja izbor skupnih evropskih projektov (JEP), izvedenih leta 2005 na podlagi razpisa za predloge, zaključenega 15. decembra 2004. V preglednici so našteti izbrani projekti, v katere so vključene ustanove iz navedene partnerske države.

- Nacionalni projekti so usmerjeni v eno samo partnersko državo programa Tempus. Večdržavni projekti vključujejo več kot eno partnersko državo.

JEP – TEMPUS CARDS (Priloga 2.1. – Preglednica 1) |

Partnerska država | Nacionalni / Večdržavni | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

1244-Kosovo | Nacionalni | 2 | 587,752.00 |

Večdržavni | 1 | 230,000.00 |

Skupaj | 3 | 817,752.00 |

Albanija | Nacionalni | 2 | 519,030.00 |

Večdržavni | 2 | 323,642.60 |

Skupaj | 4 | 842,672.60 |

Bosna in Hercegovina | Nacionalni | 4 | 1,409,601.00 |

Večdržavni | 2 | 335,939.45 |

Skupaj | 6 | 1,745,540.45 |

Hrvaška | Nacionalni | 7 | 3,377,600.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 7 | 3,377,600.00 |

Nekdanja jugoslovanska republika Makedonija | Nacionalni | 5 | 1,949,926.00 |

Večdržavni | 1 | 149,828.16 |

Skupaj | 6 | 2,099,754.16 |

Srbija in Črna gora | Nacionalni | 6 | 2,375,457.57 |

Večdržavni | 2 | 291,225.79 |

Skupaj | 8 | 2,666,683.36 |

JEP – TEMPUS TACIS (Priloga 2.1. – Preglednica 2) |

Partnerska država | Nacionalni / Večdržavni | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

Armenija | Nacionalni | 2 | 420,103.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 2 | 420,103.00 |

Azerbajdžan | Nacionalni | 2 | 564,308.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 2 | 564,308.00 |

Belorusija | Nacionalni | 1 | 265,996.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 1 | 265,996.00 |

Gruzija | Nacionalni | 3 | 1,212,353.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 3 | 1,212,353.00 |

Kazahstan | Nacionalni | 1 | 498,480.00 |

Večdržavni | 1 | 94,932.00 |

Skupaj | 2 | 593,412.00 |

Kirgizistan | Nacionalni | 1 | 279,900.00 |

Večdržavni | 2 | 319,121.00 |

Skupaj | 3 | 599,021.00 |

Moldavija | Nacionalni | 3 | 841,237.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 3 | 841,237.00 |

Ruska federacija | Nacionalni | 17 | 7,421,467.00 |

Večdržavni | 1 | 34,325.00 |

Skupaj | 18 | 7,455,792.00 |

Tadžikistan | Nacionalni | - | - |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | - |

Turkmenistan | Nacionalni | 2 | 740,556.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 2 | 740,556.00 |

Ukrajina | Nacionalni | 9 | 3,881,117.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 9 | 3,881,117.00 |

Uzbekistan | Nacionalni | 4 | 1,735,703.00 |

Večdržavni | 2 | 300,882.00 |

Skupaj | 6 | 2,036,585.00 |

JEP – TEMPUS MEDA (Priloga 2.1. – Preglednica 3) |

Partnerska država | Nacionalni / Večdržavni | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

Alžirija | Nacionalni | 4 | 1,363,495.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 4 | 1,363,495.00 |

Egipt | Nacionalni | 6 | 2,865,781.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 6 | 2,865,781.00 |

Jordan | Nacionalni | 1 | 498,900.00 |

Večdržavni | 2 | 379,214.33 |

Skupaj | 3 | 878,114.33 |

Libanon | Nacionalni | 3 | 1,392,078.00 |

Večdržavni | 1 | 59,388.00 |

Skupaj | 4 | 1,451,466.00 |

Maroko | Nacionalni | 6 | 2,468,895.00 |

Večdržavni | 1 | 250,000.00 |

Skupaj | 7 | 2,718,895.00 |

Palestinska uprava | Nacionalni | 2 | 949,598.00 |

Večdržavni | 1 | 261,128.67 |

Skupaj | 3 | 1,210,726.67 |

Sirija | Nacionalni | 3 | 1,267,528.00 |

Večdržavni | 2 | 367,426.00 |

Skupaj | 5 | 1,634,954.00 |

Tunizija | Nacionalni | 3 | 1,426,250.00 |

Večdržavni | 2 | 368,776.00 |

Skupaj | 5 | 1,795,026.00 |

PRILOGA 2.2

STRUKTURNI IN DOPOLNILNI UKREPI (SCM)PREGLEDNICE IZBOROV 2005 |

- Spodnje preglednice predstavljajo izbor strukturnih in dopolnilnih ukrepov, izbranih na podlagi razpisov za predloge, zaključenih 15. oktobra 2004 in 15. februarja 2005. V preglednici so našteti izbrani projekti, v katere so vključene ustanove iz navedene partnerske države.

- Nacionalni projekti so usmerjeni v eno samo partnersko državo programa Tempus. Večdržavni projekti vključujejo več kot eno partnersko državo.

SCM – TEMPUS CARDS (Priloga 2.2. – Preglednica 1) |

Partnerska država | Nacionalni / Večdržavni | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

1244 – Kosovo | Nacionalni | 1 | 141,550.70 |

Večdržavni | 3 | 115,301.93 |

Skupaj | 4 | 256,852.63 |

Albanija | Nacionalni | 1 | 43,585.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 1 | 43,585.00 |

Bosna in Hercegovina | Nacionalni | 3 | 358,848.00 |

Večdržavni | 1 | 50,000.00 |

Skupaj | 4 | 408,848.00 |

Hrvaška | Nacionalni | 3 | 355,435.43 |

Večdržavni | 2 | 59,968.93 |

Skupaj | 5 | 415,404.36 |

Nekdanja jugoslovanska republika Makedonija | Nacionalni | 3 | 334,370.00 |

Večdržavni | 2 | 71,716.93 |

Skupaj | 5 | 406,086.93 |

Srbija in Črna gora | Nacionalni | 6 | 644,015.60 |

Večdržavni | 1 | 9,968.93 |

Skupaj | 7 | 653,984.53 |

SCM – TEMPUS TACIS (Priloga 2.2. – Preglednica 2) |

Partnerska država | Nacionalni / Večdržavni | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

Armenija | Nacionalni | - | - |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | - | - |

Azerbajdžan | Nacionalni | - | - |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | - | - |

Belorusija | Nacionalni | - | - |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | - | - |

Gruzija | Nacionalni | - | - |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | - | - |

Kazahstan | Nacionalni | 1 | 144,522.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 1 | 144,522.00 |

Kirgizistan | Nacionalni | 2 | 139,730.00 |

Večdržavni | 1 | 61,390.00 |

Skupaj | 3 | 201,120.00 |

Moldavija | Nacionalni | 1 | 94,800.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 1 | 94,800.00 |

Ruska federacija | Nacionalni | 8 | 1,116,959.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 8 | 1,116,959.00 |

Tadžikistan | Nacionalni | 2 | 225,388.00 |

Večdržavni | 1 | 61,390.00 |

Skupaj | 3 | 286,778.00 |

Turkmenistan | Nacionalni | - | - |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | - | - |

Ukrajina | Nacionalni | 4 | 467,930.00 |

Večdržavni | 1 | 39,875.70 |

Skupaj | 5 | 507,805.70 |

Uzbekistan | Nacionalni | 3 | 389,891.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 3 | 389,891.00 |

SCM – TEMPUS MEDA (Priloga 2.2. – Preglednica 3) |

Partnerska država | Nacionalni / Večdržavni | Izbrani projekti - skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

Alžirija | Nacionalni | - | - |

Večdržavni | 1 | 25,200.00 |

Skupaj | 1 | 25,200.00 |

Egipt | Nacionalni | 4 | 502,725.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 4 | 502,725.00 |

Jordan | Nacionalni | 1 | 126,934.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 1 | 126,934.00 |

Libanon | Nacionalni | 1 | 93,577.50 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 1 | 93,577.50 |

Maroko | Nacionalni | 3 | 352,454.25 |

Večdržavni | 1 | 50,400.00 |

Skupaj | 4 | 402,854.25 |

Palestinska uprava | Nacionalni | 2 | 243,375.75 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 2 | 243,375.75 |

Sirija | Nacionalni | 1 | 149,707.00 |

Večdržavni | - | - |

Skupaj | 1 | 149,707.00 |

Tunizija | Nacionalni | 1 | 101,850.00 |

Večdržavni | 1 | 25,200.00 |

Skupaj | 2 | 127,050.00 |

PRILOGA 2.3

PREGLEDNICE IZBOROV 2005 POSAMEZNIH ŠTUDIJSKIH POMOČI ZA MOBILNOST |

- Spodnja preglednica predstavlja izbor posameznih študijskih pomoči za mobilnost (IMG), izvedenih leta 2005 na podlagi razpisov za predloge, zaključenih 15. februarja 20o5 in 15. oktobra 2005. Številke vključujejo izbrane IMG, skupaj z nacionalnimi ustanovami in ustanovami gostiteljicami iz zadevne partnerske države.

IMG – TEMPUS CARDS (Priloga 2.3. – Preglednica 1) |

Partnerska država | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

1244 – Kosovo | 3 | 19,510.00 |

Albanija | 11 | 48,040.00 |

Bosna in Hercegovina | 4 | 12,470.00 |

Hrvaška | 11 | 30,850.00 |

Nekdanja jugoslovanska republika Makedonija | 13 | 48,840.00 |

Srbija in Črna gora | 12 | 50,360.00 |

IMG – TEMPUS TACIS (Priloga 2.3. – Preglednica 2) |

Partnerska država | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

Armenija | 6 | 19,320.00 |

Azerbajdžan | 3 | 15,580.00 |

Belorusija | 5 | 18,230.00 |

Gruzija | 5 | 16,260.00 |

Kazahstan | 3 | 16,740.00 |

Kirgizistan | 5 | 27,660.00 |

Moldavija | 7 | 36,720.00 |

Ruska federacija | 33 | 115,050.00 |

Tadžikistan | 2 | 15,640.00 |

Turkmenistan | 3 | 12,640.00 |

Ukrajina | 12 | 37,750.00 |

Uzbekistan | 10 | 37,100.00 |

IMG – TEMPUS MEDA (Priloga 2.3. – Preglednica 3) |

Partnerska država | Izbrani projekti – skupaj | Skupaj dodeljeno v EUR |

Alžirija | 10 | 19,810.00 |

Egipt | 17 | 82,360.00 |

Jordan | 5 | 14,160.00 |

Libanon | 6 | 16,160.00 |

Maroko | 9 | 35,730.00 |

Palestinska uprava | 11 | 41,220.00 |

Sirija | 8 | 43,540.00 |

Tunizija | 3 | 6,700.00 |

PRILOGA 3.1

SKUPNI EVROPSKI PROJEKTI (JEP) PREGLEDNICAIZBOROV 2005 PO UDELEŽBI DRŽAV ČLANIC EU |

- Spodnja preglednica predstavlja izbor skupnih evropskih projektov (JEP), izvedenih leta 2005 na podlagi razpisa za predloge, zaključenega 15. decembra 2004. Preglednica navaja število ustanov, ki so vključene v izbrane projekte kot prejemniki sredstev ali kot partnerji.

Država članica EU | Število ustanov, ki so vključene v izbrane projekte kot prejemniki sredstev | Število ustanov, ki so vključene v izbrane projekte kot partnerji | Skupaj |

Avstrija | 6 | 15 | 21 |

Belgija | 3 | 19 | 22 |

Ciper | - | - | - |

Češka | - | 2 | 2 |

Danska | - | 3 | 3 |

Estonija | - | 4 | 4 |

Finska | 3 | 4 | 7 |

Francija | 27 | 42 | 69 |

Nemčija | 20 | 34 | 54 |

Grčija | 3 | 9 | 12 |

Madžarska | 2 | 6 | 8 |

Irska | 1 | 6 | 7 |

Italija | 9 | 24 | 33 |

Latvija | - | 1 | 1 |

Litva | - | 1 | 1 |

Luksemburg | - | 1 | 1 |

Malta | - | 1 | 1 |

Nizozemska | 4 | 11 | 15 |

Poljska | - | 9 | 9 |

Portugalska | - | 7 | 7 |

Slovaška republika. | - | 4 | 4 |

Slovenija | 2 | 9 | 11 |

Španija | 4 | 24 | 28 |

Švedska | 10 | 17 | 27 |

Združeno kraljestvo | 14 | 18 | 32 |

PRILOGA 3.2

STRUKTURNI IN DOPOLNILNI UKREPI (SCM) PREGLEDNICA IZBOROV 2005 PO UDELEŽBI DRŽAV ČLANIC EU |

- Spodnja preglednica predstavlja izbor strukturnih in dopolnilnih ukrepov (SCM), izvedenih leta 2005 na podlagi razpisov za predloge, zaključenih 15. oktobra 2004 in 15. februarja 2005. Preglednica navaja število ustanov, ki so vključene v izbrane projekte kot prejemniki sredstev ali kot partnerji.

Država članica EU | Število ustanov, ki so vključene v izbrane projekte kot prejemniki sredstev | Število ustanov, ki so vključene v izbrane projekte kot partnerji | Skupaj |

Avstrija | 1 | 9 | 10 |

Belgija | 1 | 5 | 6 |

Ciper | - | - | - |

Češka | - | 1 | 1 |

Danska | - | 1 | 1 |

Estonija | - | - | - |

Finska | - | 3 | 3 |

Francija | 12 | 13 | 25 |

Nemčija | 19 | 24 | 43 |

Grčija | - | 5 | 5 |

Madžarska | - | 2 | 2 |

Irska | - | 1 | 1 |

Italija | 4 | 10 | 14 |

Latvija | - | - | - |

Litva | - | 1 | 1 |

Luksemburg | - | - | - |

Malta | - | 1 | 1 |

Nizozemska | 2 | 6 | 8 |

Poljska | 2 | 7 | 9 |

Portugalska | - | 5 | 5 |

Slovaška republika. | - | 2 | 2 |

Slovenija | 2 | 1 | 3 |

Španija | 4 | 8 | 12 |

Švedska | 7 | 11 | 18 |

Združeno kraljestvo | 3 | 8 | 11 |

Top