EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2005/253E/01
MINUTES#Wednesday 26 January 2005
ZÁPISNICA
Streda 26. januára 2005
ZÁPISNICA
Streda 26. januára 2005
Ú. v. EÚ C 253E, 13.10.2005, p. 1–10
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
13.10.2005 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
CE 253/1 |
ZÁPISNICA
(2005/C 253 E/01)
PRIEBEH ROKOVANIA
PREDSEDNÍCTVO: Josep BORRELL FONTELLES
predseda
1. Pokračovanie prerušeného zasadania
Rokovanie sa začalo o 15.05 hod.
2. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
Maria da Assunção Esteves informovala, že sa zúčastnila rokovania dňa 13.1.2005, ale jej meno nebolo uvedené na prezenčnej listine.
Oprava výsledkov hlasovania:
Rámcový dohovor OSN o klimatických zmenách (UNFCCC) - B6-0032/2005
— |
pozmeňujúci/doplňujúci návrh č. 2 za: Charlotte Cederschiöld, Christofer Fjellner |
Pomoc Európskej únie obetiam prílivovej vlny v Ázii - RC-B6-0034/2005
— |
pozmeňujúci/doplňujúci návrh č. 16 proti: Dan Jørgensen |
***
Zápisnica z predchádzajúceho rokovania bola schválená.
3. Predložené dokumenty
Boli predložené tieto dokumenty:
1) |
Rady a Komisie
|
2) |
poslancov
|
4. Zloženie výborov
Na základe žiadosti skupiny Verts/ALE Parlament schválil menovanie:
výbor DEVE:
— |
Margrete Auken |
5. Program schôdze
Bol stanovený program práce (bod 10 zápisnice zo dňa 10.1.2005) a k programu schôdze bola rozdaná oprava (PE 352.950/OJ/COR).
Predseda oznámil, že poslanci budú mať možnosť predniesť jednominútové vystúpenia podľa článku 144 rokovacieho poriadku pri príležitosti slávnostnej schôdze konanej zajtra, do 10.00 hod.
Keďže Parlament zatiaľ nebol konzultovaný Radou, hlasovanie o odporúčaní poslanca Broka (bod 9 programu rokovania) a Baróna Crespa (body 10 a 11 programu rokovania) sa posúva na neskorší termín.
Týmto bol stanovený program schôdze.
6. Strategické orientácie/Legislatívny program a program práce na rok 2005 (rozprava)
Vyhlásenie Komisie: Strategické orientácie/Legislatívny program a program práce na rok 2005
Predseda vyjadril potešenie, že na rozprave je prítomný predseda Rady.
José Manuel Barroso (predseda Komisie) vystúpil s vyhlásením.
V rozprave vystúpil Jean-Claude Juncker (predseda Rady).
Vystúpili títo poslanci: Hans-Gert Poettering za skupinu PPE-DE, Martin Schulz za skupinu PSE, Graham Watson za skupinu ALDE, Pierre Jonckheer za skupinu Verts/ALE, Francis Wurtz za skupinu GUE/NGL, Jens-Peter Bonde za skupinu IND/DEM, Brian Crowley za skupinu UEN, Hans-Peter Martin nezávislý poslanec, Françoise Grossetête, Hannes Swoboda, Bronisław Geremek, Dimitrios Papadimoulis a Roger Knapman.
PREDSEDNÍCTVO: Jacek Emil SARYUSZ-WOLSKI
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Roberta Angelilli, Ashley Mote, József Szájer, Magda Kósáné Kovács, Alexander Lambsdorff, Johannes Blokland, Marcin Libicki, Jana Bobošíková, Elmar Brok, Poul Nyrup Rasmussen, Andrew Duff, Irena Belohorská, Maria Martens, Pervenche Berès, Paolo Costa, Timothy Kirkhope, Richard Falbr, Sophia in 't Veld, Christofer Fjellner, Reino Paasilinna a Lena Ek.
PREDSEDNÍCTVO: Josep BORRELL FONTELLES
predseda
Vystúpili títo poslanci: Markus Ferber, Guido Sacconi, Alexander Radwan, Alain Hutchinson a Ria Oomen-Ruijten.
PREDSEDNÍCTVO: Luigi COCILOVO
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Katerina Batzeli, John Bowis, Mia De Vits, Paul Rübig, Malcolm Harbour, Georg Jarzembowski, Konstantinos Hatzidakis, Lutz Goepel, Doris Pack, Klaus-Heiner Lehne, Ewa Klamt, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Amalia Sartori, Françoise Grossetête a José Manuel Barroso.
Hlasovanie: rozprava bude pokračovať počas zasadania vo februári 2005 (bod 12 zápisnice z 21.2.2005).
PREDSEDNÍCTVO: Josep BORRELL FONTELLES
predseda
7. Situácia na Strednom východe (rozprava)
S vyhlásením vystúpil: Javier Solana, vysoký splnomocnenec pre SZBP: Situácia na Strednom východe
Javier Solana vystúpil s vyhlásením.
V rozprave vystúpila Benita Ferrero-Waldner (členka Komisie).
PREDSEDNÍCTVO: Luigi COCILOVO
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE-DE, Pasqualina Napoletano za skupinu PSE, Annemie Neyts-Uyttebroeck za skupinu ALDE, Joost Lagendijk za skupinu Verts/ALE, Luisa Morgantini za skupinu GUE/NGL, Gerard Batten za skupinu IND/DEM, Roberta Angelilli za skupinu UEN, James Hugh Allister nezávislý poslanec, Edward McMillan-Scott, Michel Rocard, Ignasi Guardans Cambó, David Hammerstein Mintz, Adamos Adamou, Georgios Karatzaferis, Luca Romagnoli, Elmar Brok, Véronique De Keyser, Janusz Onyszkiewicz a Georgios Toussas.
PREDSEDNÍCTVO: Janusz ONYSZKIEWICZ
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Jan Tadeusz Masiel, Jana Hybášková, Proinsias De Rossa, Lapo Pistelli, Charles Tannock, Richard Howitt, Nicholson of Winterbourne, Ioannis Kasoulides, Edith Mastenbroek, Luciana Sbarbati, Armin Laschet, Antonio Masip Hidalgo, Gitte Seeberg, Panagiotis Beglitis a Vytautas Landsbergis.
PREDSEDNÍCTVO: Mario MAURO
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Stefano Zappalà, Michael Gahler, Georgios Papastamkos, Javier Solana a Benita Ferrero-Waldner.
Návrhy uznesení podané podľa čl. 103 ods.2 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck za skupinu ALDE, o situácii na Blízkom východe (B6-0068/2005), |
— |
Joost Lagendijk, David Hammerstein Mintz, Margrete Auken a Johannes Voggenhuber za skupinu Verts/ALE, o situácii na Blízkom východe (B6-0071/2005), |
— |
Pasqualina Napoletano, Véronique De Keyser a Michel Rocard za skupinu PSE, o situácii na Blízkom východe (B6-0072/2005), |
— |
Francis Wurtz, Adamos Adamou, Luisa Morgantini, Umberto Guidoni a Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, o situácii na Blízkom východe (B6-0075/2005), |
— |
Roberta Angelilli, Brian Crowley, Cristiana Muscardini a Anna Elzbieta Fotyga za skupinu UEN, o situácii na Blízkom východe (B6-0078/2005), |
— |
João de Deus Pinheiro, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra a Edward McMillan-Scott za skupinu PPEDE, o mierovom procese na Blízkom východe (B6-0080/2005). |
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 6.4 zápisnice zo dňa 27.1.2005
8. Holokaust, antisemitizmus a rasizmus (rozprava)
Otázku na ústne zodpovedanie pre Radu položili za skupinu PSE Martin Schulz a Glyn Ford o pamiatke venovanej Osvienčimu (B6-0003/2005)
Otázku na ústne zodpovedanie pre Komisiu položili za skupinu PSE Martin Schulz a Glyn Ford o pamiatke venovanej Osvienčimu (B6-0004/2005)
Martin Schulz položil otázky na ústnu odpoveď.
Nicolas Schmit (predseda Rady) odpovedal na otázku B6-0003/2005.
Franco Frattini (podpredseda Komisie) odpovedal na otázku B6-0004/2005.
Vystúpili títo poslanci: Ewa Klamt, Glyn Ford, Sarah Ludford, Gisela Kallenbach, Giusto Catania, Bogdan Pęk a Cristiana Muscardini.
PREDSEDNÍCTVO: Gérard ONESTA
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Philip Claeys nezávislý poslanec, Bogusław Sonik, Martine Roure, Jean Lambert, Martin Schulz urobil osobné vyhlásenie, Kyriacos Triantaphyllides, Romano Maria La Russa, Ryszard Czarnecki, Patrick Gaubert, Józef Pinior, Mario Borghezio, Wojciech Roszkowski, Timothy Kirkhope, Michael Cashman, Anna Záborská, Pierre Schapira, David Sumberg, Monika Beňová, Marta Vincenzi, Csaba Sándor Tabajdi, Nicolas Schmit a Franco Frattini.
Návrhy uznesenia na ukončenie rozpravy podané podľa článku 108 ods. 5 rokovacieho poriadku:
— |
Martin Schulz, Glyn Ford a Martine Roure za skupinu PSE, o antisemitizme (B6-0069/2005), |
— |
Daniel Marc Cohn-Bendit a Monica Frassoni za skupinu Verts/ALE, o rasizme a anitsemitizme (B6-0070/2005), |
— |
Graham Watson a Sarah Ludford za skupinu ALDE, o spomienkach na holokaust, antisemitizme a rasizme (B6-0073/2005), |
— |
Francis Wurtz, Marco Rizzo, Miguel Portas, André Brie a Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, o rasizme a antisemitizme (B6-0074/2005), |
— |
Hans-Gert Poettering, Ewa Klamt, Patrick Gaubert, Timothy Kirkhope a Bogusław Sonik za skupinu PPE-DE, o antisemitizme (B6-0076/2005), |
— |
Romano Maria La Russa, Inese Vaidere, Roberta Angelilli a Brian Crowley za skupinu UEN, o antisemitizme a rasizme (B6-0077/2005), |
— |
Maciej Marian Giertych, Jens-Peter Bonde, Georgios Karatzaferis a Nils Lundgren za skupinu IND/DEM, o antisemitizme a rasizme (B6-0079/2005). |
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 6.5 zápisnice zo dňa 27.1.2005
9. Viacročný program Spoločenstva na zlepšenie dostupnosti digitálneho obsahu v Európe ***II (rozprava)
Odporúčanie do druhého čítania týkajúce sa spoločnej pozície Rady s ohľadom na prijatie rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa zriaďuje viacročný program Spoločenstva na zlepšenie dostupnosti, použiteľnosti a využiteľnosti digitálneho obsahu v Európe (10458/4/2004 — C6-0140/2004 — 2004/0025(COD)) - Výbor pre priemysel, výskum a energetiku.
Spravodajca: Paul Rübig (A6-0002/2005).
Paul Rübig uviedol odporúčanie do druhého čítania.
V rozprave vystúpila Viviane Reding (členka Komisie).
Vystúpili títo poslanci: Richard Seeber za skupinu PPE-DE, Neena Gill za skupinu PSE, Bastiaan Belder za skupinu IND/DEM, Mieczysław Edmund Janowski za skupinu UEN a Reino Paasilinna.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 6.3 zápisnice zo dňa 27.1.2005
10. Zloženie výborov
Na základe žiadosti skupiny ALDE Parlament schválil menovanie:
výbor LIBE:
— |
Jean-Marie Cavada namiesto Lapo Pistelliho. |
11. Program rokovania na nasledujúci deň
Bol schválený program rokovania na ďalší deň (dokument „Program rokovania“ PE 352.950 OJJE).
12. Skončenie rokovania
Rokovanie sa skončilo o 22.30 hod.
Julian Priestley
generálny tajomník
Alejo Vidal-Quadras Roca
podpredseda
(1) Tento názov nie je v súčasnosti k dispozícii vo všetkých jazykoch.
(2) Tento názov nie je v súčasnosti k dispozícii vo všetkých jazykoch.
PREZENČNÁ LISTINA
Podpísali sa:
Adamou, Adwent, Albertin, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Assis, Atkins, Attard-Montalto, Aylward, Ayuso González, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Correia, António Costa, Paolo Costa, Cottigny, Coûteaux, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, De Michelis, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Drčar Murko, Duchoň, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Elisa Ferreira, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fontaine, Ford, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Kasoulides, Kaufmann, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Knapman, Koch, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lauk, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Fernand Le Rachinel, Letta, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Mathieu, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Mohácsi, Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Olajos, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Portas, Prets, Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stevenson, Stihler, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vaugrenard, Ventre, Verges, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka