Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2008/245/05

    Uzaicinājums izteikt ieinteresētību dalībai zinātnisko komiteju un ekspertu datu bāzes riska zinātniskā novērtējuma padomdevējā struktūrā

    OV C 245, 26.9.2008, p. 23–25 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    26.9.2008   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 245/23


    Uzaicinājums izteikt ieinteresētību dalībai zinātnisko komiteju un ekspertu datu bāzes riska zinātniskā novērtējuma padomdevējā struktūrā

    (2008/C 245/05)

    Šis uzaicinājums ir adresēts zinātniekiem, kas vēlas kandidēt uz dalību Eiropas Komisijas padomdevējā struktūrā patērētāju drošības, veselības aizsardzības un vides jomā. Zinātnisko komiteju un ekspertu padomdevēju struktūru izveidoja ar Komisijas Lēmumu 2008/721/EK, informācija par to pieejama šādā tīmekļa vietnē:

    http://ec.europa.eu/health/ph_risk/committees/call_expression_en.htm.

    Padomdevējā struktūrā riska zinātniskam novērtējumam patērētāju drošības, veselības aizsardzības un vides jomā ir ietverta:

    a)

    Patērētāju drošības zinātniskā komiteja (turpmāk SCCS);

    b)

    Veselības un vides apdraudējuma zinātniskā komiteja (turpmāk SCHER);

    c)

    Iespējamā un jaunatklātā veselības apdraudējuma zinātniskā komiteja (turpmāk SCENIHR);

    d)

    zinātnisko padomdevēju grupa, kas nodarbojas ar riska novērtējumu (turpmāk “grupa”), kura sniegs atbalstu zinātnisko komiteju darbībā.

    Zinātnisko komiteju un grupas uzdevums ir vajadzības gadījumā sniegt Komisijai labas kvalitātes un neatkarīgas zinātniskās konsultācijas jautājumos, kas neskar pārtikas produktus un kas saistīti ar patērētāju drošību vai veselības aizsardzību, vai vidi. Komitejas vērš Eiropas Komisijas uzmanību uz īpašām vai jaunām problēmām saistībā ar to darbības jomu. Padomdevējas struktūras darba pamatā ir izcilības, neatkarības un pārredzamības principi.

    Vienlaikus Komisija ir paredzējusi izveidot ekspertu datu bāzi, lai būtu pieeja ļoti plaša spektra pieredzei padomdevējas struktūras atbalstam.

    Padomdevējas struktūras sastāvs un funkcijas

    SCCS, SCHER un SCENIHR sastāvā ir ne vairāk kā 17 locekļi, un tās pēc savas iniciatīvas var piesaistīt ne vairāk kā 5 zinātniskos padomdevējus no grupas, lai uzlabotu komitejas darbu specifiskos jautājumos. Šie asociētie locekļi piedalās pasākumos un apspriedēs par attiecīgo jautājumu ar tādiem pašiem uzdevumiem, atbildību un tiesībām kā komitejas locekļi. Komisija arī var aicināt grupas locekļus pastāvīgi aizvietot tos zinātniskās komitejas locekļus, kuri ir atkāpušies no amata vai kuru amata pilnvaru laiks ir beidzies. Grupas locekļus var aicināt piedalīties dažādu darba grupu pasākumos un sniegt tūlītēju konsultāciju, ko pieprasījusi Komisija, vai aicināt piedalīties tematiskos semināros/zinātniskās sanāksmēs. Komisija jebkurā laikā var lemt par zinātnisko padomdevēju skaitu grupā, ņemot vērā tās vajadzības pēc zinātniskām konsultācijām.

    Padomdevējas struktūras locekļus ieceļ Eiropas Komisija, pamatojoties uz viņu pieredzi vienā vai vairākās kompetences jomās, un kopumā viņi aptver pēc iespējas plašāku disciplīnu diapazonu. Kompetences jomas ir norādītas Lēmuma 2008/721/EK I pielikumā.

    Zinātniskajā komitejā locekļus ieceļ uz trīs gadiem, un viņi nevar strādāt ilgāk kā trīs secīgus termiņus. Viņi pilda amata pienākumus līdz aizstāšanai vai līdz atkārtotai iecelšanai. Zinātniskos padomdevējus grupā ieceļ uz pieciem gadiem, un viņus var iecelt atkārtoti.

    Kandidāti var pieteikties iekļaušanai datu bāzē, kurā ir ārējie eksperti veselības, drošības un vides riska novērtējuma jomās. Pieteikuma veidlapā ir norādīta opcija, lai pieteiktos iekļaušanai datu bāzē. Tie, kas pieteikušies iekļaušanai tikai datu bāzē, tiks pieņemti bez laika ierobežojuma. Šos ārējos ekspertus var uzaicināt piedalīties zinātnisko komiteju darbā uz ad hoc pamata, kā darba grupu locekļus specifiskos jautājumos vai lūgt piedalīties uzklausīšanās un darbsemināros. Zinātnisko komiteju un grupas locekļiem turpmāk minētā 10 gadu pieredze tādā gadījumā netiek prasīta.

    Ieinteresētie zinātnieki var pieteikties par locekļiem: i) zinātniskajās komitejās; un/vai ii) grupā; un/vai iii) ārējo ekspertu datu bāzē.

    Atbilstības kritēriji

    Pretendentiem

    jābūt universitātes diplomam atbilstošā zinātnes jomā, vēlams pēcdiploma līmenī;

    jābūt vismaz 10 gadu profesionālai pieredzei (nav nepieciešams pretendentiem, kas kandidē tikai uz eksperta vietu datu bāzē);

    jābūt labām angļu valodas zināšanām.

    Šis uzaicinājums ir atvērts zinātniekiem no Eiropas un trešām valstīm.

    Atlases kritēriji

    Priekšroka tiks dota kandidātiem, kuriem ir

    pieteikumam atbilstoša profesionālā pieredze Lēmuma 2008/721/EK I pielikumā uzskaitīto komiteju kompetences jomā;

    pieredze riska novērtējuma veikšanā un/vai zinātnisko konsultāciju sniegšanā, jo īpaši patērētāju drošības, veselības aizsardzības un vides jomā;

    analītiskās spējas sarežģītas informācijas un dokumentācijas analīzei un zinātniskā darba un publikāciju izvērtēšanai;

    pierādīta zinātniska izcilība vienā vai vēlams vairākās jomās, kas saistītas ar pieteikuma iesniedzēju interesējošās zinātniskās komitejas darbu;

    profesionāla pieredze daudznozaru un starptautiskā vidē;

    vadīšanas/organizēšanas prasmes, jo īpaši darba grupu vadība un organizēšana.

    Atlases procedūra

    Atlases procedūrā ir trīs posmi:

    i)

    pieteikuma atbilstības novērtējums;

    ii)

    salīdzinošs novērtējums un visatbilstīgāko kandidātu saraksta izveide; un

    iii)

    zinātnisko komiteju un grupas locekļu iecelšana no izveidotā saraksta.

    Atlases komisijā(-s) būs pārstāvji no Komisijas dienestiem, kas atbild par politiku un tiesību aktiem patērētāju un produktu drošības, veselības aizsardzības un vides jomā, kā arī zinātniskās pētniecības jomā. Par komisijas(-u) priekšsēdētāju(-iem) iecels neatkarīgu(-s) vecāko(-s) zinātnisko līdzstrādnieku(-s). Katru pieteikumu vērtēs individuāli vismaz divi atlases komisijas locekļi, vadoties pēc atlases kritērijiem. Atlases procesā Komisija apsvērs šādus aspektus: pieredze un zinātniskā kvalifikācija, neatkarība (iespējamie interešu konflikti), dažādu ģeogrāfisko reģionu pārstāvība un dzimumu līdzsvars.

    Locekļu iecelšana

    Komisija zinātnisko komisiju un grupu locekļus iecels no atlases komiteju izveidotajiem sarakstiem. Katrs loceklis var būt iecelts tikai vienā komitejā. Komisija kandidātu var iecelt citā komitejā, nevis tajā, kurā tas/tā pieteicies, ja šajā komitejā ir vajadzīga attiecīgā kandidāta kompetence un ja kandidāts tam piekrīt. Zinātniekus, kas nav iecelti nevienā zinātniskā komitejā vai padomdevējā grupā, iekļauj ārējo ekspertu datu bāzē.

    Padomdevējā struktūrā iecelto locekļu vārdus publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

    Neatkarība

    Padomdevējas struktūras locekļus ieceļ kā privātpersonas. Pretendentiem jāpievieno saistību deklarācija, apņemoties rīkoties neatkarīgi no ārējās ietekmes, un deklarācija par tādu interešu neesamību, kuras varētu uzskatīt par viņu neatkarībai kaitējošām. Viņus aicinās apliecināt, ka iecelšanas gadījumā viņi piekrīt iesniegt ikgadēju interešu deklarāciju, zinot, ka tā tiks publiskota.

    Darba slodze un atlīdzība

    Pretendentiem jābūt gataviem regulāri piedalīties sanāksmēs, aktīvi piedalīties zinātniskās diskusijās, izskatīt dokumentus un sniegt komentārus komiteju un to darba grupu sanāksmēs, pēc uzaicinājuma piedalīties semināros un uzklausīšanās un darboties kā darba grupu “priekšsēdētājam” un/vai “ziņotājam” uz ad hoc pamata. Lielākā daļa darba dokumentu ir angļu valodā, arī sanāksmes notiek angliski. Pretendentam jāņem vērā, ka parasti pirms sanāksmēm ir jāveic sagatavošanas darbs. Domājams, ka katra zinātniskā komiteja pulcēsies plenārsesijās piecas līdz desmit reizes gadā. Locekļiem, kas iesaistīti darba grupās, apmeklējamo sanāksmju skaits būs lielāks. Kandidātiem būs jāstrādā ar pārvaldības un dokumentu apmaiņas elektroniskām metodēm.

    Padomdevējas struktūras locekļiem un ārējiem ekspertiem par līdzdalību komiteju darbībā un ziņotāja pienākumu veikšanu konkrētā jautājumā ir tiesības uz atlīdzību. Atlīdzība ir norādīta Lēmuma 2008/721/EK III pielikumā. Locekļiem pienākas arī ceļa un uzturēšanās izdevumu atmaksa saskaņā ar Komisijas noteikumiem.

    Pieteikuma iesniegšanas procedūra

    Ieinteresētie zinātnieki aicināti no 2008. gada 20. septembra vai pēc iespējas drīz pēc šā datuma aizpildīt un iesniegt tiešsaistes pieteikuma veidlapu, kurai pievienots curriculum vitae un publikāciju saraksts. Pieteikuma veidlapām jāizmanto Adobe Acrobat Reader 9.0, kuru var lejupielādēt no

    http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.

    Paziņojums par pieteikumu iesniegšanas procedūru un pieteikuma veidlapa ir pieejama šādā interneta vietnē:

    http://ec.europa.eu/health/ph_risk/committees/call_expression_en.htm.

    Kandidatūru padomdevējā struktūrā var iesniegt līdz 2008. gada 31. oktobrim. Tiks izskatīti vienīgi tiešsaistē caur internetu iesniegtie pieteikumi.

    Lūdzu ņemt vērā, ka ekspertu reģistrācija datu bāzē ir pastāvīgi iespējama (beigu termiņš nav noteikts). Datu bāzē reģistrētie pretendenti ir aicināti prasīto informāciju atjaunināt ik pēc diviem gadiem.

    Par pieņemamiem uzskatāmi pieteikumi, kuros ir

    aizpildīta obligātā pieteikuma veidlapa;

    curriculum vitae, vēlams ne garāks kā 3 lappuses (pievienots pieteikuma veidlapai);

    saraksts ar pretendenta zinātniskajām publikācijām (pievienots pieteikuma veidlapai);

    godīgi aizpildīta interešu deklarācija (iekļauta pieteikuma veidlapā).

    Turpmākajos posmos var tikt pieprasīti apliecinoši dokumenti. Visu pieteikumu izskatīšanā tiek ievērota konfidencialitāte. Par atlases procedūras rezultātiem Komisija kandidātus informēs pēc iespējas ātri.


    Top