EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022R0594

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2022/594 (2022. gada 8. aprīlis), ar ko Regulu (EK) Nr. 474/2006 groza attiecībā uz tādu gaisa pārvadātāju sarakstu, kuru darbība Savienībā ir aizliegta vai kuriem piemēro darbības ierobežojumus Savienībā (Dokuments attiecas uz EEZ)

C/2022/2379

OV L 114, 12.4.2022, p. 49–59 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2022/594/oj

12.4.2022   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 114/49


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2022/594

(2022. gada 8. aprīlis),

ar ko Regulu (EK) Nr. 474/2006 groza attiecībā uz tādu gaisa pārvadātāju sarakstu, kuru darbība Savienībā ir aizliegta vai kuriem piemēro darbības ierobežojumus Savienībā

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 2111/2005 (2005. gada 14. decembris) par darbības aizliegumam Kopienā pakļauto gaisa pārvadātāju Kopienas saraksta izveidi un gaisa transporta pasažieru informēšanu par apkalpojošā gaisa pārvadātāja identitāti un par Direktīvas 2004/36/EK 9. panta atcelšanu (1) un jo īpaši tās 4. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 474/2006 (2) ir izveidots darbības aizliegumam Savienībā pakļauto gaisa pārvadātāju saraksts.

(2)

Krievijas Federālās gaisa transporta aģentūras (FATA) sertificētie gaisa pārvadātāji nav iekļauti Regulas (EK) Nr. 474/2006 A vai B pielikumā, izņemot gaisa pārvadātāju SKOL Airline LLC, kas ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2021/2070 (3) tika pievienots A pielikumam.

(3)

Dažas Eiropas Savienības (“ES”) dalībvalstis un Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūra (“Aģentūra”) saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2111/2005 4. panta 3. punktu ir paziņojušas Komisijai informāciju, kas var būt būtiska minētā saraksta atjaunināšanas kontekstā. Arī trešās valstis un starptautiskās organizācijas sniedza attiecīgo informāciju. Komisija, nosakot, vai sarakstu ir lietderīgi atjaunināt, ir pienācīgi ņēmusi vērā sniegto informāciju.

(4)

Saskaņā ar 1999. gadā noslēgto nolīgumu starp Bermudu Salām un Krieviju par 1944. gada 7. decembrī Čikāgā parakstītās Konvencijas par starptautisko civilo aviāciju (“Čikāgas konvencija”) 83.a panta īstenošanu attiecībā uz gaisa kuģiem, kas iekļauti Bermudu Salu reģistrā un ko ekspluatē FATA sertificēti gaisa pārvadātāji, un kurš attiecas uz Čikāgas konvencijas 1., 2. un 6. pielikumā ietverto regulatīvās uzraudzības funkciju un pienākumu nodošanu, Bermudu Salu Civilās aviācijas iestāde (BCAA) 2022. gada 14. martā ar vispārīgu paziņojumu GEN-01–2022 paziņoja FATA, ka visu Bermudu Salās reģistrēto un FATA sertificēto gaisa pārvadātāju nomāto gaisa kuģu lidojumderīguma sertifikāti (CoA) tiks apturēti no 2022. gada 12. marta plkst. 23.59 UTC, pamatojoties uz konstatējumu, ka minēto gaisa kuģu lidojumderīguma uzturēšanu vairs nav iespējams nodrošināt.

(5)

Saskaņā ar 2002. gadā noslēgto nolīgumu starp starp Īriju un Krieviju par Čikāgas konvencijas 83.a panta īstenošanu attiecībā uz gaisa kuģiem, kas iekļauti Īrijas reģistrā un ko ekspluatē FATA sertificēti gaisa pārvadātāji, un kurš attiecas uz Čikāgas konvencijas 1., 2. un 6. pielikumā ietverto regulatīvās uzraudzības funkciju un pienākumu nodošanu, Īrijas aviācijas iestāde (IAA) 2022. gada 15. martā izdeva Aeronavigācijas paziņojumu A.114, kurā tā paziņoja, ka visu to gaisa kuģu CoA, kurus ekspluatē FATA sertificēti gaisa pārvadātāji, no minētā paziņojuma datuma ir zaudējuši spēku, pamatojoties uz konstatējumu, ka nav iespējams nodrošināt šo gaisa kuģu lidojumderīgumu.

(6)

Neraugoties uz šiem lēmumiem, ko BCAA un IAA pieņēmušas, rīkojoties kā reģistrācijas valstu kompetentās iestādes, vairākus skartos gaisa kuģus joprojām ekspluatē FATA sertificēti gaisa pārvadātāji gan Krievijā, gan dažās citās trešās valstīs. Starptautiskā Civilās aviācijas organizācija (“ICAO”) 2022. gada 11. marta Elektroniskajā biļetenā 2022/12 atgādināja, ka šāda rīcība ir tiešs Čikāgas konvencijas 29. un 31. panta pārkāpums. Saskaņā ar minēto elektronisko biļetenu FATA kā iestāde, kas ir atbildīga par to, lai nodrošinātu Krievijas sertificēto gaisa pārvadātāju atbilstību attiecīgajiem starptautiskajiem drošuma standartiem, nedrīkstēja atļaut šādas darbības. Turklāt FATA sertificētie gaisa pārvadātāji, kas veic šādus lidojumus ar 4. un 5. apsvērumā minētajiem gaisa kuģiem, ir apzināti to darījuši, pārkāpjot attiecīgos starptautiskos drošuma standartus, jo īpaši ICAO 6. pielikuma I daļas 5. nodaļas 5.2.3. standartu “Lidmašīnu ekspluatē saskaņā ar tās lidojumderīguma sertifikāta noteikumiem un apstiprinātajiem ekspluatācijas ierobežojumiem, kas ietverti tās lidojumu rokasgrāmatā”, ar nosacījumu, ka šādu CoA izdevusi reģistrācijas valsts.

(7)

Turklāt liels skaits šo gaisa kuģu ir iekļauti Krievijas gaisa kuģu reģistrā bez to īpašnieku piekrišanas un bez turpmākas ar drošumu saistītas sadarbības ar BCAA vai IAA. Kā norādīts arī 6. apsvērumā minētajā ICAO elektroniskajā biļetenā, šāda rīcība ir Čikāgas konvencijas 17. un 18. panta pārkāpums.

(8)

ICAO2022. gada 18. martā nāca klajā ar vēstuli valstīm AN 3/1.1–22/41, kurā tā visām Čikāgas konvencijas līgumslēdzējām valstīm atgādina par uzraudzības atbildību un pienākumiem, kas izriet no minētās konvencijas un tās pielikumiem attiecībā uz drošuma uzraudzības pienācīgu veikšanu.

(9)

Krievija 2022. gada 18. martā paziņoja Bermudu Salām, ka tā nekavējoties aptur 4. apsvērumā minētā 83.a panta nolīguma darbību. Rezultātā saskaņā ar attiecīgajiem starptautiskajiem civilās aviācijas drošuma standartiem visi regulatīvās uzraudzības pienākumi, kas iepriekš tika nodoti Krievijai saskaņā ar minēto nolīgumu, tiek nodoti atpakaļ Bermudu Salām kā reģistrācijas valstij.

(10)

Pārkāpjot piemērojamos starptautiskos civilās aviācijas drošuma standartus, FATA ir saglabājusi nodotos regulatīvās uzraudzības pienākumus, kas minēti 4. un 5. apsvērumā, un bez koordinācijas ar Bermudu Salām un Īriju kā reģistrācijas valstīm uzņēmusies Čikāgas konvencijas 8. pielikumā iekļautās regulatīvās funkcijas un pienākumus. Nav pārbaudāmu pierādījumu, kas ļautu secināt, ka FATA ir attīstījusi nepieciešamās drošuma uzraudzības spējas, lai pienācīgi veiktu šādu paplašinātu uzraudzības pienākumu tik īsā laikā, kā arī attiecībā uz tik lielu gaisa kuģu skaitu.

(11)

Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 473/2006 (4) 3. panta 2. punktu Komisija 2022. gada 21. martā informēja FATA par savām nopietnajām bažām attiecībā uz aviācijas drošuma uzraudzības situāciju Krievijā un informēja to par būtiskajiem faktiem un apsvērumiem, kas varētu būt pamatā lēmumam FATA sertificētiem gaisa pārvadātājiem noteikt darbības aizliegumu Savienībā.

(12)

Komisija FATA deva iespēju iesniegt rakstiskas piezīmes un 2022. gada 5. aprīlī mutiski izklāstīt savus apsvērumus Komisijai un ES Aviācijas drošības komitejai. FATA tika prasīts līdz 2022. gada 1. aprīlim norādīt, vai tā plāno izmantot savas tiesības uz aizstāvību un vēlas ierasties ES Aviācijas drošības komitejā.

(13)

Komisija 2022. gada 21. martā informēja ES Aviācijas drošības komiteju par notiekošajām kopīgajām apspriedēm ar FATA saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 2111/2005 un Komisijas Regulu (EK) Nr. 473/2006.

(14)

FATA2022. gada 31. martā Komisijai adresētā vēstulē informēja, ka tā noraida apgalvojumus par FATA sertificēto gaisa pārvadātāju drošuma rādītājiem un uzskata, ka tā pilnībā pilda ICAO līgumslēdzējām valstīm noteiktos pienākumus. Tomēr FATA nesniedza nekādus pierādījumus vai informāciju savu paziņojumu pamatošanai un nepierādīja, kā tā pilda savus pienākumus attiecībā uz Čikāgas konvencijas 8. pielikumā ietvertajām regulatīvajām funkcijām un pienākumiem, jo īpaši attiecībā uz gaisa pārvadātājiem, kas ekspluatē 4. un 5. apsvērumā minētos gaisa kuģus.

(15)

Komisija 2022. gada 1. aprīlī atzīmēja, ka FATA nav norādījusi savu nodomu izmantot savas tiesības uz aizstāvību, kuras paredzētas Regulā (EK) Nr. 2111/2005, kā tika prasīts Komisijas vēstulē, kas FATA tika nosūtīta 2022. gada 21. martā,.

(16)

ES Aviācijas drošības komiteja 2022. gada 5. aprīlī tikās, lai apspriestu situāciju saistībā ar FATA sertificēto gaisa pārvadātāju drošuma rādītājiem, kā arī FATA spēju nodrošināt atbilstību starptautiskajiem aviācijas drošuma standartiem. ES Aviācijas drošības komiteja norādīja uz Čikāgas konvencijas pārkāpumiem, kas minēti 6. un 7. apsvērumā, kā arī uz piemērojamo starptautisko civilās aviācijas drošuma standartu pārkāpumiem, kas minēti 10. apsvērumā. Tā arī norādīja uz nevēlēšanos sadarboties ar Komisiju un ES dalībvalstīm jautājumā par FATA un tās sertificēto gaisa pārvadātāju spēju nodrošināt gaisa pārvadātāju flotes, tostarp 4. un 5. apsvērumā minēto gaisa kuģu, lidojumderīguma uzturēšanu un darbības drošumu.

(17)

Tika arī apsvērta to ierobežojošo pasākumu turpmākā ietekme, kuri izriet no Padomes Regulas (ES) 2022/328 (5), ar ko groza Regulu (ES) Nr. 833/2014, un jo īpaši īstermiņa ietekme uz darbību, ko rada tikai ierobežota piekļuve navigācijas datubāzu atjauninājumiem un brīdinājuma sistēmu par bīstamu tuvošanos zemei datubāzēm, tādējādi nopietni pasliktinot FATA sertificētu gaisa pārvadātāju ekspluatēto gaisa kuģu drošas navigācijas spējas.

(18)

Tika ņemts vērā, ka piemērojamo ierobežojošo pasākumu rezultātā FATA sertificēto gaisa pārvadātāju tehnoloģiskais un tehniskais atbalsts ir kļuvis ierobežots. Turklāt šāda tehnoloģiskā un tehniskā atbalsta trūkums apvienojumā ar pastiprinātām uzraudzības darbībām, kas izriet no ievērojama skaita jaunu gaisa kuģu iekļaušanas Krievijas reģistrā, palielinās FATA darba slodzi un vajadzību pēc speciālām zināšanām, kas, visticamāk, nebūs uzreiz sasniedzama, ņemot vērā, no vienas puses, 83.a panta nolīguma nosacījumus, saskaņā ar kuriem šāda darbība līdz šim ir veikta Krievijā, un, no otras puses, piemērojamo ierobežojošo pasākumu sekas.

(19)

Ņemot vērā iepriekš minētos pārkāpumus un nevēlēšanos sadarboties ar Komisiju un ES dalībvalstīm, risinot konkrētos jautājumus un bažas, ko Komisija pauda savā 2022. gada 21. marta vēstulē, Komisija un ES Aviācijas drošības komiteja saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2111/2005 pielikumā noteiktajiem kopējiem kritērijiem, tostarp jo īpaši trešo kritēriju, secināja, ka nav pierādījumu, ka FATA spētu pildīt savus pienākumus saskaņā ar Čikāgas konvenciju un tās pielikumos iekļautajiem standartiem attiecībā uz 4. un 5. apsvērumā minētajiem FATA sertificēto gaisa pārvadātāju ekspluatētajiem gaisa kuģiem.

(20)

Turklāt saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2111/2005 pielikumā noteiktajiem kopējiem kritērijiem, un jo īpaši ar pirmo kritēriju, FATA sertificētie gaisa pārvadātāji, kas ekspluatējuši vienu vai vairākus no 4. un 5. apsvērumā minētajiem gaisa kuģiem, ir pierādījuši nopietnus drošuma trūkumus, ļaujot veikt lidojumus, pārkāpjot attiecīgos starptautiskos drošuma standartus, kas piemērojami komerciāliem gaisa pārvadājumiem.

(21)

Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2111/2005 pielikumā noteiktajiem kopējiem kritērijiem Komisija uzskata, ka būtu jāgroza darbības aizliegumam Savienībā pakļauto gaisa pārvadātāju saraksts, Regulas (EK) Nr. 474/2006 A pielikumā ietverot visus Krievijā sertificētos gaisa pārvadātājus, kas ekspluatē 4. un 5. apsvērumā minētos gaisa kuģus.

(22)

Nosakot par prioritāti visu FATA sertificēto gaisa pārvadātāju perona pārbaudes saskaņā ar Komisijas Regulu (ES) Nr. 965/2012 (6), dalībvalstīm būtu jāturpina pārbaudīt šo gaisa pārvadātāju faktisko atbilstību attiecīgajiem starptautiskajiem drošuma standartiem.

(23)

Situācija attiecībā uz FATA spēju un jaudu pildīt savus uzdevumus un pienākumus saistībā ar aviācijas nozares, kā arī visu Krievijā sertificēto gaisa pārvadātāju, tostarp jo īpaši to gaisa pārvadātāju, kas ekspluatē 4. un 5. apsvērumā minētos gaisa kuģus, uzraudzību tiks rūpīgi novērota, un Komisija ar Aģentūras palīdzību turpinās to rūpīgi pārbaudīt, lai nākamajās ES Aviācijas drošības komitejas sanāksmēs to pārskatītu.

(24)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 474/2006 būtu attiecīgi jāgroza.

(25)

Regulas (EK) Nr. 2111/2005 5. un 6. pantā ir atzīts, ka lēmumi jāpieņem bez kavēšanās un vajadzības gadījumā pat steidzami atkarībā no tā, kā tie ietekmē drošumu. Tāpēc sensitīvas informācijas un ceļotāju aizsardzībai ir svarīgi, lai visi lēmumi, kas saistīti ar to gaisa pārvadātāju saraksta atjaunināšanu, kuriem Savienībā piemērots darbības aizliegums vai ierobežojumi, tiktu publicēti un stātos spēkā nekavējoties pēc to pieņemšanas.

(26)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi ar Regulas (EK) Nr. 2111/2005 15. pantu izveidotā ES Aviācijas drošības komiteja,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulu (EK) Nr. 474/2006 groza šādi:

1)

A pielikumu aizstāj ar šīs regulas I pielikuma tekstu;

2)

B pielikumu aizstāj ar šīs regulas II pielikuma tekstu.

2. pants

Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2022. gada 8. aprīlī

Komisijas

un tās priekšsēdētājas vārdā –

Komisijas locekle

Adina VĂLEAN


(1)  OV L 344, 27.12.2005., 15. lpp.

(2)  Komisijas Regula (EK) Nr. 474/2006 (2006. gada 22. marts) par darbības aizliegumam Kopienā pakļauto gaisa pārvadātāju Kopienas saraksta izveidi, kas minēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 2111/2005 II nodaļā (OV L 84, 23.3.2006., 14. lpp.).

(3)  Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2021/2070 (2021. gada 25. novembris), ar ko Regulu (EK) Nr. 474/2006 groza attiecībā uz tādu gaisa pārvadātāju sarakstu, kuru darbība Savienībā ir aizliegta vai kuriem piemēro darbības ierobežojumus Savienībā (OV L 421, 26.11.2021., 31. lpp.).

(4)  Komisijas Regula (EK) Nr. 473/2006 (2006. gada 22. marts), ar kuru nosaka īstenošanas noteikumus darbības aizliegumam Kopienā pakļauto gaisa pārvadātāju Kopienas sarakstam, kas minēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 2111/2005 II nodaļā (OV L 84, 23.3.2006., 8. lpp.).

(5)  Padomes Regula (ES) 2022/328 (2022. gada 25. februāris), ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 833/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā (OV L 49, 25.2.2022., 1. lpp.).

(6)  Komisijas Regula (ES) Nr. 965/2012 (2012. gada 5. oktobris), ar ko nosaka tehniskās prasības un administratīvās procedūras saistībā ar gaisa kuģu ekspluatāciju atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (EK) Nr. 216/2008 (OV L 296, 25.10.2012., 1. lpp.).


I PIELIKUMS

“A PIELIKUMS

GAISA PĀRVADĀTĀJI, KURU DARBĪBA SAVIENĪBĀ IR AIZLIEGTA, AR IZŅĒMUMIEM (1)

Gaisa kuģa ekspluatanta apliecībā (AOC) norādītais gaisa pārvadātāja kā tiesību subjekta nosaukums (un komercnosaukums, ja tas ir citāds)

Gaisa kuģa ekspluatanta apliecības (AOC) numurs vai darbības licences numurs

ICAO trīsburtu apzīmējums

Ekspluatanta valsts

AVIOR AIRLINES

ROI-RNR-011

ROI

Venecuēla

BLUE WING AIRLINES

SRBWA-01/2002

BWI

Surinama

IRAN ASEMAN AIRLINES

FS-102

IRC

Irāna

IRAQI AIRWAYS

001

IAW

Irāka

MED-VIEW AIRLINE

MVA/AOC/10-12/05

MEV

Nigērija

AIR ZIMBABWE (PVT)

177/04

AZW

Zimbabve

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Afganistānā, tostarp šādi:

 

 

Afganistāna

ARIANA AFGHAN AIRLINES

AOC 009

AFG

Afganistāna

KAM AIR

AOC 001

KMF

Afganistāna

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Angolā, izņemot TAAG Angola Airlines un Heli Malongo, bet ieskaitot turpmākos:

 

 

Angola

AEROJET

AO-008/11-07/17 TEJ

TEJ

Angola

GUICANGO

AO-009/11-06/17 YYY

Nav zināms

Angola

AIR JET

AO-006/11-08/18 MBC

MBC

Angola

BESTFLYA AIRCRAFT MANAGEMENT

AO-015/15-06/17YYY

Nav zināms

Angola

HELIANG

AO 007/11-08/18 YYY

Nav zināms

Angola

SJL

AO-014/13-08/18YYY

Nav zināms

Angola

SONAIR

AO-002/11-08/17 SOR

SOR

Angola

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Armēnijā, tostarp šādi:

 

 

Armēnija

AIRCOMPANY ARMENIA

AM AOC 065

NGT

Armēnija

ARMENIA AIRWAYS

AM AOC 063

AMW

Armēnija

ARMENIAN HELICOPTERS

AM AOC 067

KAV

Armēnija

FLYONE ARMENIA

AM AOC 074

 

Armēnija

NOVAIR

AM AOC 071

NAI

Armēnija

SHIRAK AVIA

AM AOC 072

SHS

Armēnija

SKYBALL

AM AOC 073

Neattiecas

Armēnija

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Kongo (Brazavilā), tostarp šādi:

 

 

Kongo (Brazavila)

CANADIAN AIRWAYS CONGO

CG-CTA 006

TWC

Kongo (Brazavila)

EQUAFLIGHT SERVICES

CG-CTA 002

EKA

Kongo (Brazavila)

EQUAJET

RAC06-007

EKJ

Kongo (Brazavila)

TRANS AIR CONGO

CG-CTA 001

TSG

Kongo (Brazavila)

SOCIETE NOUVELLE AIR CONGO

CG-CTA 004

Nav zināms

Kongo (Brazavila)

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR), tostarp šādi:

 

 

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

AIR FAST CONGO

AAC/DG/OPS-09/03

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

AIR KATANGA

AAC/DG/OPS-09/08

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

BUSY BEE CONGO

AAC/DG/OPS-09/04

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

COMPAGNIE AFRICAINE D’AVIATION (CAA)

AAC/DG/OPS-09/02

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

CONGO AIRWAYS

AAC/DG/OPS-09/01

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

KIN AVIA

AAC/DG/OPS-09/10

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

MALU AVIATION

AAC/DG/OPS-09/05

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

SERVE AIR CARGO

AAC/DG/OPS-09/07

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

SWALA AVIATION

AAC/DG/OPS-09/06

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

MWANT JET

AAC/DG/OPS-09/09

Nav zināms

Kongo Demokrātiskā Republika (KDR)

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Džibutijā, tostarp šādi:

 

 

Džibutija

DAALLO AIRLINES

Nav zināms

DAO

Džibutija

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Ekvatoriālajā Gvinejā, tostarp šādi:

 

 

Ekvatoriālā Gvineja

CEIBA INTERCONTINENTAL

2011/0001/MTTCT/DGAC/SOPS

CEL

Ekvatoriālā Gvineja

CRONOS AIRLINES

2011/0004/MTTCT/DGAC/SOPS

Nav zināms

Ekvatoriālā Gvineja

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Eritrejā, tostarp šādi:

 

 

Eritreja

ERITREAN AIRLINES

AOC No 004

ERT

Eritreja

NASAIR ERITREA

AOC No 005

NAS

Eritreja

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Kirgizstānā, tostarp šādi:

 

 

Kirgizstāna

AEROSTAN

08

BSC

Kirgizstāna

AIR COMPANY AIR KG

50

Nav zināms

Kirgizstāna

AIR MANAS

17

MBB

Kirgizstāna

AVIA TRAFFIC COMPANY

23

AVJ

Kirgizstāna

FLYSKY AIRLINES

53

FSQ

Kirgizstāna

HELI SKY

47

HAC

Kirgizstāna

KAP.KG AIRCOMPANY

52

KGS

Kirgizstāna

SKY KG AIRLINES

41

KGK

Kirgizstāna

TEZ JET

46

TEZ

Kirgizstāna

VALOR AIR

07

VAC

Kirgizstāna

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Libērijā

 

 

Libērija

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Lībijā, tostarp šādi:

 

 

Lībija

AFRIQIYAH AIRWAYS

007/01

AAW

Lībija

AIR LIBYA

004/01

TLR

Lībija

AL MAHA AVIATION

030/18

Nav zināms

Lībija

BERNIQ AIRWAYS

032/21

BNL

Lībija

BURAQ AIR

002/01

BRQ

Lībija

GLOBAL AIR TRANSPORT

008/05

GAK

Lībija

HALA AIRLINES

033/21

HTP

Lībija

LIBYAN AIRLINES

001/01

LAA

Lībija

LIBYAN WINGS AIRLINES

029/15

LWA

Lībija

PETRO AIR

025/08

PEO

Lībija

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Nepālā, tostarp šādi:

 

 

Nepāla

AIR DYNASTY HELI. S.

035/2001

Nav zināms

Nepāla

ALTITUDE AIR

085/2016

Nav zināms

Nepāla

BUDDHA AIR

014/1996

BHA

Nepāla

FISHTAIL AIR

017/2001

Nav zināms

Nepāla

SUMMIT AIR

064/2010

Nav zināms

Nepāla

HELI EVEREST

086/2016

Nav zināms

Nepāla

HIMALAYA AIRLINES

084/2015

HIM

Nepāla

KAILASH HELICOPTER SERVICES

087/2018

Nav zināms

Nepāla

MAKALU AIR

057A/2009

Nav zināms

Nepāla

MANANG AIR PVT

082/2014

Nav zināms

Nepāla

MOUNTAIN HELICOPTERS

055/2009

Nav zināms

Nepāla

PRABHU HELICOPTERS

081/2013

Nav zināms

Nepāla

NEPAL AIRLINES CORPORATION

003/2000

RNA

Nepāla

SAURYA AIRLINES

083/2014

Nav zināms

Nepāla

SHREE AIRLINES

030/2002

SHA

Nepāla

SIMRIK AIR

034/2000

Nav zināms

Nepāla

SIMRIK AIRLINES

052/2009

RMK

Nepāla

SITA AIR

033/2000

Nav zināms

Nepāla

TARA AIR

053/2009

Nav zināms

Nepāla

YETI AIRLINES

037/2004

NYT

Nepāla

Visi šie gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Krievijā

 

 

Krievija

AURORA AIRLINES

486

SHU

Krievija

AVIACOMPANY "AVIASTAR-TU" CO. LTD

458

TUP

Krievija

IZHAVIA

479

IZA

Krievija

JOINT STOCK COMPANY "AIR COMPANY "YAKUTIA"

464

SYL

Krievija

JOINT STOCK COMPANY "RUSJET"

498

RSJ

Krievija

JOINT STOCK COMPANY "UVT AERO"

567

UVT

Krievija

JOINT STOCK COMPANY SIBERIA AIRLINES

31

SBI

Krievija

JOINT STOCK COMPANY SMARTAVIA AIRLINES

466

AUL

Krievija

JOINT-STOCK COMPANY "IRAERO" AIRLINES

480

IAE

Krievija

JOINT-STOCK COMPANY "URAL AIRLINES"

18

SVR

Krievija

JOINT–STOCK COMPANY ALROSA AIR COMPANY

230

DRU

Krievija

JOINT-STOCK COMPANY NORDSTAR AIRLINES

452

TYA

Krievija

JS AVIATION COMPANY "RUSLINE"

225

RLU

Krievija

JSC YAMAL AIRLINES

142

LLM

Krievija

LLC "NORD WIND"

516

NWS

Krievija

LLC “AIRCOMPANY IKAR”

36

KAR

Krievija

POBEDA AIRLINES LIMITED LIABILITY COMPANY

562

PBD

Krievija

PUBLIC JOINT STOCK COMPANY "AEROFLOT - RUSSIAN AIRLINES"

1

AFL

Krievija

ROSSIYA AIRLINES, JOINT STOCK COMPANY

2

SMD

Krievija

SKOL AIRLINE LLC

228

CDV

Krievija

UTAIR AVIATION, JOINT-STOCK COMPANY

6

UTA

Krievija

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Santomē un Prinsipi, tostarp šādi:

 

 

Santome un Prinsipi

AFRICA'S CONNECTION

10/AOC/2008

ACH

Santome un Prinsipi

STP AIRWAYS

03/AOC/2006

STP

Santome un Prinsipi

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Sjerraleonē

 

 

Sjerraleone

Visi gaisa pārvadātāji, ko sertificējušas iestādes, kuras atbild par regulatīvo uzraudzību Sudānā, tostarp šādi:

 

 

Sudāna

ALFA AIRLINES SD

54

AAJ

Sudāna

BADR AIRLINES

35

BDR

Sudāna

BLUE BIRD AVIATION

11

BLB

Sudāna

ELDINDER AVIATION

8

DND

Sudāna

GREEN FLAG AVIATION

17

GNF

Sudāna

HELEJETIC AIR

57

HJT

Sudāna

KATA AIR TRANSPORT

9

KTV

Sudāna

KUSH AVIATION CO.

60

KUH

Sudāna

NOVA AIRWAYS

46

NOV

Sudāna

SUDAN AIRWAYS CO.

1

SUD

Sudāna

SUN AIR

51

SNR

Sudāna

TARCO AIR

56

TRQ

Sudāna


(1)  A pielikumā iekļautajiem gaisa pārvadātājiem var atļaut izmantot satiksmes tiesības ar gaisa kuģiem, kas kopā ar apkalpi nomāti no gaisa pārvadātāja, uz kuru neattiecas darbības aizliegums, ja tiek ievēroti attiecīgie drošuma standarti.


II PIELIKUMS

“B PIELIKUMS

GAISA PĀRVADĀTĀJI, KURIEM PIEMĒRO DARBĪBAS IEROBEŽOJUMUS SAVIENĪBĀ (1)

Gaisa kuģa ekspluatanta apliecībā (AOC) norādītais gaisa pārvadātāja kā tiesību subjekta nosaukums (un komercnosaukums, ja tas ir citāds)

Gaisa kuģa ekspluatanta apliecības (AOC) numurs

ICAO trīsburtu apzīmējums

Ekspluatanta valsts

Gaisa kuģa tips, uz kuru attiecas ierobežojumi

Gaisa kuģa, uz kuru attiecas ierobežojumi, reģistrācijas zīme(-es) un (ja zināms) konstrukcijas sērijas numurs(-i)

Reģistrācijas valsts

IRAN AIR

FS100

IRA

Irāna

Visi Fokker F100 tipa un Boeing B747 tipa gaisa kuģi

Fokker F100 tipa gaisa kuģi, kā minēts AOC; Boeing B747 tipa gaisa kuģi, kā minēts AOC

Irāna

AIR KORYO

GAC-AOC/KOR-01

KOR

Ziemeļkoreja

Visa flote, izņemot: divus TU-204 tipa gaisa kuģus

Visa flote, izņemot: P-632, P-633

Ziemeļkoreja


(1)  B pielikumā iekļautajiem gaisa pārvadātājiem var atļaut izmantot satiksmes tiesības ar gaisa kuģiem, kas kopā ar apkalpi nomāti no gaisa pārvadātāja, uz kuru neattiecas darbības aizliegums, ja tiek ievēroti attiecīgie drošuma standarti.


Top