EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32019R0279

Padomes Īstenošanas regula (ES) 2019/279 (2019. gada 18. februāris), ar ko īsteno 11. panta 4. punktu Regulā (ES) Nr. 753/2011 par ierobežojošiem pasākumiem, kas vērsti pret konkrētām personām, grupām, uzņēmumiem un vienībām, ņemot vērā situāciju Afganistānā

ST/6186/2019/INIT

OV L 47, 19.2.2019, p. 4–6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2019/279/oj

19.2.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 47/4


PADOMES ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2019/279

(2019. gada 18. februāris),

ar ko īsteno 11. panta 4. punktu Regulā (ES) Nr. 753/2011 par ierobežojošiem pasākumiem, kas vērsti pret konkrētām personām, grupām, uzņēmumiem un vienībām, ņemot vērā situāciju Afganistānā

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Padomes Regulu (ES) Nr. 753/2011 (2011. gada 1. augusts) par ierobežojošiem pasākumiem, kas vērsti pret konkrētām personām, grupām, uzņēmumiem un vienībām, ņemot vērā situāciju Afganistānā (1), un jo īpaši tās 11. panta 4. punktu,

ņemot vērā Savienības Augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos priekšlikumu,

tā kā:

(1)

2011. gada 1. augustā Padome pieņēma Regulu (ES) Nr. 753/2011.

(2)

2019. gada 30. janvārī Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes (“ANO DP”) komiteja, kas izveidota, ievērojot ANO DP Rezolūcijas 1988 (2011) 30. punktu, atjaunināja informāciju par divām personām, kurām piemēro ierobežojošus pasākumus.

(3)

Tāpēc būtu attiecīgi jāgroza Regulas (ES) Nr. 753/2011 I pielikums,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (ES) Nr. 753/2011 I pielikumu groza tā, kā izklāstīts šīs regulas pielikumā.

2. pants

Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2019. gada 18. februārī

Padomes vārdā –

priekšsēdētāja

F. MOGHERINI


(1)  OV L 199, 2.8.2011., 1. lpp.


PIELIKUMS

Ierakstus par turpmāk uzskaitītajām personām aizstāj ar šādiem ierakstiem:

“42)    Jalaluddin Haqqani (jeb: a) Jalaluddin Haqani, b) Jallalouddin Haqqani, c) Jallalouddine Haqani).

Pakāpe: maulvi. Pamatojums iekļaušanai sarakstā: robežu lietu ministrs Taliban režīma laikā. Dzimšanas datums: a) aptuveni 1942. gads, b) aptuveni 1948. gads. Dzimšanas vieta: a) Garda Saray rajons, Waza Zadran apgabals, Paktia province, Afganistāna; b) Neka apgabals, Paktika province, Afganistāna. Valstspiederība: Afganistānas. Datums, kad iekļauts ANO sarakstā: 31.1.2001.

Cita informācija: Sirajuddin Jallaloudine Haqqani, Nasiruddin Haqqani un Badruddin Haqqani (miris) tēvs. Mohammad Ibrahim Omari un Khalil Ahmed Haqqani brālis. Viņš ir aktīvs Taliban līderis. Tiek uzskatīts, ka viņš atrodas Afganistānas un Pakistānas pierobežā. Mīramšāhas (Miram Shah) Taliban šuras loceklis (2008. gada informācija). Ir no Zadran cilts. Pārskatīšana, ievērojot Drošības padomes Rezolūciju 1822 (2008), tika pabeigta 2010. gada 27. jūlijā. Saskaņā ar pieejamo informāciju miris 2018. gada septembrī. Interpola un ANO Drošības padomes īpašā paziņojuma tīmekļa saite: https://www.interpol.int/en/notice/search/un/1427400.

Papildu informācija no apraksta par iemesliem iekļaušanai sarakstā, ko sniegusi Sankciju komiteja:

Jalaluddin Haqqani ir ciešas attiecības ar Mohammed Omar un bija – ar Usama bin Laden (miris). Viņš ir Sirajuddin Jallaloudine Haqqani, Nasiruddin Haqqani un Badruddin Haqqani (miris) tēvs un Mohammad Ibrahim Omari un Khalil Ahmed Haqqani brālis. Viņš ir aktīvs Taliban līderis. Jalaluddin Haqqani 2007. gadā bija arī kontaktpersona starp Al-Qaida un Taliban. Viņš bija Taliban “Mīramšāhas padomes” priekšsēdētājs (2008. gada jūnija informācija).

Sākumā viņš bija Mwalawi Hezbi Islami Party komandieris Houstas (Khost), Paktīkas (Paktika) un Paktijas (Paktia) provincēs. Vēlāk viņš pievienojās Taliban un tika iecelts par robežu lietu ministru. Pēc Taliban režīma sabrukuma viņš kopā ar Taliban un Al-Qaida grupējumiem izbēga uz Ziemeļvazīristānu un sāka pārgrupēt savas kaujas vienības cīņai pret Afganistānas valdību.

Haqqani apsūdzēja par iesaistīšanos Indijas vēstniecības spridzināšanā 2008. gadā Kabulā un par mēģinājumu nogalināt prezidentu Karzaju (Karzai) militāras parādes laikā Kabulā agrāk tajā pašā gadā. Haqqani bija iesaistīts arī 2009. gada februāra uzbrukumā ministriju ēkām Kabulā.

Jalaluddin Haqqani ir Haqqani tīkla dibinātājs.”

“135)    Torek Agha (jeb: a) Sayed Mohammed Hashan, b) Torak Agha, c) Toriq Agha, d) Toriq Agha Sayed.

Pakāpe: hādži. Adrese: Pashtunabad, Quetta, Baluchistan province, Pakistāna. Dzimšanas datums: a) 1960. gads, b) 1962. gads, c) aptuveni 1965. gads Dzimšanas vieta: a) Kandahar province, Afganistāna b) Pishin, Baluchistan province, Pakistāna. Valsts identifikācijas Nr.: 5430312277059 (iegūts krāpnieciskā veidā un Pakistānas valdība to ir atsaukusi). Datums, kad iekļauts ANO sarakstā: 2.11.2015.

Cita informācija: Taliban militārās padomes galvenais komandieris; iesaistīts līdzekļu piesaistē no līdzekļu devējiem Persijas līča reģionā. Ir pieejama fotogrāfija iekļaušanai Interpola un ANO Drošības padomes īpašajā paziņojumā. Saskaņā ar pieejamo informāciju miris 2018. gada novembrī. Interpola un ANO Drošības padomes īpašā paziņojuma tīmekļa saite: https://www.interpol.int/en/notice/search/un/5905294.

Papildu informācija no apraksta par iemesliem iekļaušanai sarakstā, ko sniegusi Sankciju komiteja:

2014. gada beigās, būdams augsta ranga Taliban vadītājs, Torek Agha (Torek) darbojās Kvetas (Quetta) Taliban šurā, reģionālā struktūrā, kas vada Taliban darbības Afganistānas dienvidos un rietumos, un bija iesaistīts līdzekļu piesaistē no līdzekļu devējiem Persijas līča reģionā.

2014. gada beigās Torek bija loceklis grupā, kas atbildīga par Taliban vadības stratēģisko plānošanu un apgādes operācijām, un darbojās arī kā augsta ranga komandieris un loceklis Taliban militārajā padomē un pilnvaroja un koordinēja Taliban militārās operācijas. Taliban militārā padome ir viena no trim komandlīmeņa padomēm un ir atbildīga par Taliban operāciju pārraudzību un Taliban militārās vadības pārstāvju iecelšanas amatā apstiprināšanu.

Gadu gaitā Torek bija iesaistīts atļauju piešķiršanā daudzu Afganistānas valdības amatpersonu un cilšu vecāko slepkavībām. Turklāt jau 2012. gada sākumā viņš bija viens no četriem augsta ranga Taliban komandieriem, kuri piešķīra atļauju izmantot nezināmu ķīmisku pulveri, lai noslepkavotu augsta ranga Afganistānas valdības amatpersonas.

2011. gada vidū saņēmis rīkojumus no Taliban augsta līmeņa vadības doties Ramadana laikā uz Saūda Arābiju un piesaistīt ārzemju finansējumu, 2012. gadā Torek un vairāki citi Kvetas (Quetta) Taliban šuras locekļi izvēlējās mullas, kam jādodas uz Saūda Arābiju un citām arābu valstīm, lai Taliban vārdā iekasētu finanšu ieguldījumus no gan no Afganistānas uzņēmējiem, gan kontrabandistiem. 2012. gada sākumā Torek saņēma finansējumu no neidentificēta arābu līdzekļu devēja līdz ar rīkojumu nogādāt naudu Uruzgan provinces Afganistānā Taliban ēnu gubernatoram slepkavību operācijām.

2010. gadā Torek saņēma aptuveni USD 4 miljonus Taliban vajadzībām no līdzekļu devējiem Persijas līča valstīs; lielāko daļu no šiem līdzekļiem viņš izsniedza citam augsta ranga vadītājam un Taliban finanšu iekasētājam Gul Agha Ishakzai (Gul Agha). Vairāku Torek 2010. gadā iekasētu un Taliban vajadzībām veiktu līdzekļu pārskaitījumu Gul Agha summas un avoti bija šādi: USD 1 miljons no partneriem Saūda Arābijā; USD 2 miljoni no līdzekļu devējiem Katarā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) un Saūda Arābijā; USD 600 000 no dažādiem arābu līdzekļu devējiem, kas iegūti līdzekļu iekasēšanas braucienā uz Kataru.

2009. gada beigās Torek rīcībā bija USD 2 miljoni no neidentificētiem līdzekļu devējiem Katarā un Saūda Arābijā, kas bija paredzēti Kvetas (Quetta) Taliban šuras finanšu pārvaldniekam. Ievērojamās summas, ko Torek Ramadana laikā iekasēja Kvetas (Quetta) Taliban šuras vajadzībām, tika glabātas neidentificētās Pakistānas bankās, un tās atradās Taliban galvenā finanšu pārvaldnieka pārziņā.

2006. gada vidū Torek norīkoja Taliban kaujiniekus pie vairākiem Taliban operāciju komandieriem. Viņš bija viena no galvenajām saiknēm starp Taliban vadību un arābu kaujinieku grupām, kas ieradās Pakistānā un Afganistānā, lai cīnītos pret starptautiskajiem drošības palīdzības spēkiem (ISAF).”


Top