Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32024R1073

    Padomes Īstenošanas regula (ES) 2024/1073 (2024. gada 12. aprīlis), ar ko īsteno Regulu (ES) 2020/1998 par ierobežojošiem pasākumiem pret nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem un aizskārumiem

    ST/7951/2024/INIT

    OV L, 2024/1073, 12.4.2024, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2024/1073/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2024/1073/oj

    European flag

    Oficiālais Vēstnesis
    Eiropas Savienības

    LV

    L sērija


    2024/1073

    12.4.2024

    PADOMES ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2024/1073

    (2024. gada 12. aprīlis),

    ar ko īsteno Regulu (ES) 2020/1998 par ierobežojošiem pasākumiem pret nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem un aizskārumiem

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Padomes Regulu (ES) 2020/1998 (2020. gada 7. decembris) par ierobežojošiem pasākumiem pret nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem un aizskārumiem (1) un jo īpaši tā 14. panta 1. punktu,

    ņemot vērā Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos priekšlikumu,

    tā kā:

    (1)

    Padome 2020. gada 7. decembrī pieņēma Regulu (ES) 2020/1998.

    (2)

    Deklarācijā par ES globālo cilvēktiesību sankciju režīmu, ar ko Savienības Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos (“Augstais pārstāvis”) nāca klajā Eiropas Savienības vārdā, Savienība un tās dalībvalstis 2020. gada 8. decembrī atkārtoti apstiprināja savu stingro apņemšanos veicināt un aizsargāt cilvēktiesības visā pasaulē. ES globālais cilvēktiesību sankciju režīms uzsver Savienības apņemšanos pastiprināt savu lomu nopietnu cilvēktiesību pārkāpumu un aizskārumu novēršanā visā pasaulē. Viens no Savienības stratēģiskajiem mērķiem ir panākt, lai ikviens varētu faktiski izmantot cilvēktiesības. Cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, līdztiesība, tiesiskums un cilvēktiesības ir Savienības un tās kopējās ārpolitikas un drošības politikas pamatvērtība.

    (3)

    Padome 2022. gada 14. novembra secinājumos pauda bažas par bruņotu konfliktu nesamērīgo ietekmi uz sievietēm un meitenēm visā pasaulē, kā arī par seksuālas un ar dzimumu saistītas vardarbības, tostarp ar konfliktiem saistītas seksuālas vardarbības, izplatību bezsaistē un tiešsaistē. Tā apņēmās pastiprināt centienus cīnīties pret šādu vardarbību, lai nodrošinātu vainīgo saukšanu pie pilnas atbildības un apkarotu nesodāmību. Arī 2014. gada jūnija secinājumos Padome bija uzsvērusi, ka pret sievietēm vērstas visu veidu vardarbības apkarošanai un izskaušanai ir vajadzīga visos attiecīgajos līmeņos saskaņota politika un visaptveroša pieeja, kurā pievēršas galvenajiem jautājumiem, proti, prevencijai, nepietiekamai ziņošanai, aizsardzībai, cietušo atbalstam un vardarbības veicēju saukšanai pie atbildības, kā arī citiem pasākumiem. Šo pieeju pastiprina stratēģiska ierobežojošo pasākumu izmantošana, kas palielina spiedienu novērst turpmākus pārkāpumus un aizskārumus, un – koordinācijā ar citiem cilvēktiesību rīkkopā pieejamajiem Savienības instrumentiem – vērš uzmanību uz minētajiem pārkāpumiem un aizskārumiem un uz personām, kas par tiem ir atbildīgas.

    (4)

    Augstais pārstāvis 2023. gada 7. oktobrī Eiropas Savienības vārdā nāca klajā ar paziņojumu par uzbrukumiem Izraēlai, visstingrākajā veidā nosodot daudzos un neselektīvos “Hamās” uzbrukumus visā Izraēlā un paužot dziļu nožēlu par zaudētajām dzīvībām.

    (5)

    Eiropadome savos 2023. gada 26. un 27. oktobra secinājumos vēlreiz pauda visstingrāko nosodījumu “Hamās” par brutālajiem un neselektīvajiem teroristu uzbrukumiem visā Izraēlā.

    (6)

    Minētajā sakarā Regulas (ES) 2020/1998 I pielikumā izklāstītajā to fizisko un juridisko personu, vienību un struktūru sarakstā, kurām piemēro ierobežojošus pasākumus, būtu jāiekļauj trīs vienības.

    (7)

    Tāpēc Regula (ES) 2020/1998 būtu attiecīgi jāgroza,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Padomes Regulas (ES) 2020/1998 I pielikumu groza tā, kā izklāstīts šīs regulas pielikumā.

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Luksemburgā, 2024. gada 12. aprīlī

    Padomes vārdā –

    priekšsēdētājs

    V. VAN PETEGHEM


    (1)   OV L 410 I, 7.12.2020., 1. lpp.


    PIELIKUMS

    Regulas (ES) 2020/1998 I pielikumā iekļautā fizisko un juridisko personu, vienību un struktūru saraksta B sadaļā “Juridiskas personas, vienības un struktūras” pievieno šādus ierakstus:

     

    Nosaukums (transliterācija latīņu alfabēta burtos)

    Nosaukums

    Identifikācijas informācija

    Pamatojums iekļaušanai sarakstā

    Sarakstā iekļaušanas datums

    “24.

    Al-Quds Brigades

    jeb Sarāyā al-Quds

    سرايا القدس

    (arābu rakstībā)

    Darbojas šādos reģionos: Gazas josla, Rietumkrasts, Libānas dienvidi

    Al-Quds Brigades ir bruņotais atzars teroristu organizācijai “Palestīniešu islāma džihāds” (PIJ), kam piemēro Savienības ierobežojošos pasākumus.

    2023. gada 7. oktobrīAl-Quds Brigades kaujinieki kopā ar “Hamās” īstenoja brutālus un neselektīvus teroristu uzbrukumus visā Izraēlā. Šo uzbrukumu laikā viņi arī plaši īstenoja sistemātisku seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, izmantojot to kā kara ieroci.

    Konkrēti, Al-Quds Brigades kaujinieki bija iesaistīti uzbrukumos kibuciem, piemēram, Kfar Aza un Nahal Oz, kuros tika pastrādāti smaga seksuāla un ar dzimumu saistīta vardarbība, tostarp izvarošanas, sieviešu dzimuma zīdaiņu slepkavības un mērķtiecīga sieviešu un meiteņu nolaupīšana.

    Tādējādi Al-Quds Brigades ir atbildīgas par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem vai aizskārumiem, tostarp sistemātisku un plaši izplatītu seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, kas arī ir nopietni attiecībā uz Līguma par Eiropas Savienību 21. pantā izklāstītajiem kopējās ārpolitikas un drošības politikas mērķiem.

    12.4.2024.

    25.

    Nukhba Force

    jeb Al-Nukhba

    نخبة

    (arābu rakstībā)

    Darbojas šādos reģionos: Gazas josla, Rietumkrasts, Libānas dienvidi

    Nukhba Force ir speciālo uzdevumu spēki teroristu organizācijai “Hamās”, kam piemēro Savienības ierobežojošos pasākumus.

    2023. gada 7. oktobrīNukhba Force kaujinieki īstenoja brutālus un neselektīvus teroristu uzbrukumus visā Izraēlā. Šo uzbrukumu laikā viņi arī plaši īstenoja sistemātisku seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, izmantojot to kā kara ieroci.

    Konkrēti, Nukhba Force kaujinieki iefiltrējās cita starpā Kfar Aza kibucā un ar izpletņiem nolaidās Re’im (Nova) mūzikas festivālā. Abās vietās Nukhba Force kaujinieki plaši īstenoja sistemātisku seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, tostarp nepilngadīgu sieviešu izvarošanas un tai sekojošas slepkavības, līķu kropļošanu, kā arī dzimumorgānu izkropļošanu.

    Tādējādi Nukhba Force ir atbildīga par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem vai aizskārumiem, tostarp sistemātisku un plaši izplatītu seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, kas arī ir nopietni attiecībā uz Līguma par Eiropas Savienību 21. pantā izklāstītajiem kopējās ārpolitikas un drošības politikas mērķiem.

    12.4.2024.

    26.

    Qassam Brigades

    jeb Izz ad-Din al-Qassam Brigades; AQB

     

    Darbojas šādos reģionos: Gazas josla, Rietumkrasts, Libānas dienvidi

    Qassam Brigades ir militārais spārns teroristu organizācijai “Hamās”, kam piemēro Savienības ierobežojošos pasākumus.

    2023. gada 7. oktobrīQassam Brigades kaujinieki īstenoja brutālus un neselektīvus teroristu uzbrukumus visā Izraēlā. Šo uzbrukumu laikā viņi arī plaši īstenoja sistemātisku seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, izmantojot to kā kara ieroci, tostarp seksuālu vardarbību pret bērniem un līķu apgānīšanu, dzimumorgānu izkropļošanu un mērķtiecīgu sieviešu un meiteņu nolaupīšanu.

    Tādējādi Qassam Brigades ir atbildīgas par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem vai aizskārumiem, tostarp sistemātisku un plaši izplatītu seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, kas arī ir nopietni attiecībā uz Līguma par Eiropas Savienību 21. pantā izklāstītajiem kopējās ārpolitikas un drošības politikas mērķiem.

    12.4.2024.”


    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2024/1073/oj

    ISSN 1977-0715 (electronic edition)


    Top