Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007D0098

2007/98/EK: Komisijas Lēmums ( 2007. gada 14. februāris ) par radiofrekvenču spektra harmonizētu izmantošanu 2 GHz frekvenču joslās mobilo satelītsakaru pakalpojumu sistēmu ieviešanai (izziņots ar dokumenta numuru K(2007) 409) (Dokuments attiecas uz EEZ )

OV L 43, 15.2.2007, p. 32–34 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
OV L 219M, 24.8.2007, p. 216–218 (MT)

Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2007/98(1)/oj

15.2.2007   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 43/32


KOMISIJAS LĒMUMS

(2007. gada 14. februāris)

par radiofrekvenču spektra harmonizētu izmantošanu 2 GHz frekvenču joslās mobilo satelītsakaru pakalpojumu sistēmu ieviešanai

(izziņots ar dokumenta numuru K(2007) 409)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2007/98/EK)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta Lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) (1), un jo īpaši tā 4. panta 3. punktu,

tā kā:

(1)

Radiofrekvenču spektra efektīva un saskaņota izmantošana ir būtisks faktors elektronisko sakaru pakalpojumu attīstībā un var veicināt izaugsmi, konkurētspēju un nodarbinātību Eiropas Kopienā; jāvienkāršo piekļuve radiofrekvenču spektram, lai uzlabotu efektivitāti, veicinātu jauninājumus, kā arī nodrošinātu lielāku pielāgojamību lietotājiem un plašāku izvēli patērētājiem, vienlaikus ņemot vērā vispārējas intereses mērķus (2).

(2)

Komisija rosina ieviest jaunas un novatoriskas sakaru sistēmas, kas izmanto jebkura veida tehnisko platformu un spēj nodrošināt pakalpojumus dalībvalstu, reģionu vai visas Eiropas mērogā.

(3)

Šajā kontekstā sistēmas, kas spēj nodrošināt mobilo satelītsakaru pakalpojumus (MSP), uzskatāmas par novatorisku alternatīvu platformu, ar kuras palīdzību iespējams sniegt dažādus telesakaru un apraides/multiraides pakalpojumus visā Eiropā neatkarīgi no galalietotāju atrašanās vietas, piemēram, ātrgaitas interneta/iekštīkla piekļuve, mobilā multivide un sabiedrības aizsardzība un palīdzība katastrofu gadījumā. Šie pakalpojumi varētu uzlabot lauku apvidu pārklājumu Kopienā, tādējādi novēršot “digitālplaisu” ģeogrāfiskā nozīmē. Ieviešot jaunas sistēmas, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus, būtu iespējams veicināt iekšējā tirgus attīstību un paplašināt konkurenci, palielinot visu Eiropu aptverošu pakalpojumu piedāvājumu un pieejamību un tiešo savienojamību, kā arī veicinot efektīvus ieguldījumus.

(4)

Sistēmās, kas spēj nodrošināt mobilo satelītsakaru pakalpojumus, jāiekļauj vismaz viena vai vairākas izplatījuma stacijas, un tajās var iekļaut papildu komponentus uz zemes, t. i., uz zemes izvietotas stacijas, kuras izmanto noteiktās vietās, lai uzlabotu mobilo satelītsakaru pakalpojumu pieejamību zonās, kurās nevar nodrošināt pienācīgi kvalitatīvus sakarus ar vienu vai vairākām izplatījuma stacijām.

(5)

Saskaņā ar Starptautiskās Elektrosakaru savienības (ITU) WARC-92 pieņemtajiem lēmumiem mobilo satelītsakaru pakalpojumiem ir pieejams un paredzēts izmantošanai radiofrekvenču spektrs 1 980–2 010 MHz un 2 170–2 200 MHz frekvenču joslās (2 GHz frekvenču joslas).

(6)

Nepieciešama 2 GHz frekvenču joslu harmonizēta un efektīva izmantošana sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus reģionu vai visas Eiropas mērogā, jo īpaši tādēļ, ka satelīta signālu darbības mērogs ir tāds, kas pārsniedz valstu robežas.

(7)

Komisija saskaņā ar Lēmuma Nr. 676/2002/EK 4. panta 2. punktu 2005. gada 6. oktobrī pilnvaroja (3) Eiropas Pasta un telesakaru administrāciju konferenci (CEPT) izpētīt harmonizētus tehniskos nosacījumus 2 GHz frekvenču joslu izmantošanai mobilo satelītsakaru pakalpojumiem Kopienā. Saskaņā ar šo pilnvarojumu CEPT iesniedza ziņojumu, kurā izklāstīti tehniskie nosacījumi 2 GHz radiofrekvenču spektra izmantošanai šādām sistēmām.

(8)

Pašlaik 2 GHz frekvenču joslas vairākumā dalībvalstu netiek izmantotas, un atbilstīgi CEPT tehniskajiem secinājumiem tās bez liekas kavēšanās visās dalībvalstīs jāatvēl un jādara pieejamas sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus, lai nodrošinātu šādu sistēmu attīstību.

(9)

CEPT secinājusi, ka sistēmu, kas spēj nodrošināt mobilo satelītsakaru pakalpojumus, un sistēmu, kas nodrošina tikai zemes mobilo sakaru pakalpojumus, līdzāspastāvēšana vienā un tajā pašā radiofrekvenču spektrā 2 GHz frekvenču joslās vienā un tajā pašā ģeogrāfiskajā apgabalā nav iespējama bez kaitīgiem traucējumiem. Tādēļ, lai novērstu kaitīgus traucējumus mobilo satelītsakaru pakalpojumiem un radiofrekvenču spektra neefektīvu izmantošanu, 2 GHz frekvenču joslas pirmām kārtām jāatvēl un jādara pieejamas sistēmām, kas spēj nodrošināt mobilo satelītsakaru pakalpojumus. Tas nozīmē, ka tur, kur 2 GHz frekvenču joslas izmanto citas sistēmas, kas nespēj nodrošināt mobilo satelītsakaru pakalpojumus, šīs citas sistēmas nedrīkst radīt kaitīgus traucējumus sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus, ne arī prasīt no tām aizsardzību. Atbilstīgi CEPT secinājumiem papildu uz zemes izvietotie komponenti neradītu kaitīgus traucējumus, ja vien tie ir neatņemama daļa sistēmā, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus, un tos vada šādas sistēmas resursu un tīkla pārvaldības mehānisms, un tie darbojas tajās pašās radiofrekvenču joslas daļās kā sistēmas satelīta komponenti. Ar šādiem nosacījumiem saskaņā ar attiecīgu atļauju piešķiršanas kārtību papildu uz zemes izvietotos komponentus var izmantot pat tad, ja signālus nepārraida ar satelīta komponentu palīdzību.

(10)

Saskaņā ar Komisijas pilnvarojumu veiktā darba rezultāti jāpiemēro Kopienā.

(11)

Ir lietderīgi sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus, piešķirt prioritāti 2 GHz frekvenču joslās, jo citas frekvenču joslas, piemēram, GSM un UMTS/IMT-2000 paredzētās, ir pieejamas sistēmām, kas nodrošina tikai zemes mobilo sakaru pakalpojumus.

(12)

Ņemot vērā tirgus un tehnoloģiju attīstību, varētu būt vajadzīgs nākotnē pārskatīt šā lēmuma nepieciešamību, kā arī tā darbības jomu un piemērošanu, jo īpaši pamatojoties uz Komisijas novērtējumu un dalībvalstu sniegto informāciju.

(13)

Šā lēmuma noteikumi neierobežo atļauju piešķiršanu 2 GHz frekvenču joslu izmantošanai.

(14)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Radiofrekvenču spektra komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Šā lēmuma mērķis ir harmonizēt nosacījumus 1 980–2 010 MHz (zeme-izplatījums) un 2 170–2 200 MHz (izplatījums-zeme) frekvenču joslu pieejamībai un efektīvai izmantošanai sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus Kopienā.

2. pants

Šajā lēmumā “sistēmas, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus” ir sistēmas, kas spēj nodrošināt radiosakaru pakalpojumus starp mobilo zemes staciju un vienu vai vairākām izplatījuma stacijām vai starp mobilajām zemes stacijām ar vienas vai vairāku izplatījuma staciju palīdzību, vai starp mobilo zemes staciju un vienu vai vairākām papildu uz zemes izvietotām stacijām, ko izmanto noteiktās vietās.

3. pants

1.   Dalībvalstis no 2007. gada 1. jūlija1 980–2 010 MHz un 2 170–2 200 MHz frekvenču joslas atvēl un dara pieejamas sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus.

Neviens cits šo frekvenču joslu lietotājs nedrīkst radīt kaitīgus traucējumus sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus, un nedrīkst prasīt aizsardzību pret kaitīgiem traucējumiem, ko rada sistēmas, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus.

2.   Ikviena papildu uz zemes izvietota stacija ir mobilo satelītsakaru sistēmas neatņemama daļa, un to vada satelīta resursu un tīkla pārvaldības sistēma. Tā izmanto to pašu pārraides virzienu un tās pašas frekvenču joslu daļas kā ar tām saistītie satelīta komponenti un nepalielina ar tām saistītās mobilo satelītsakaru sistēmas radiofrekvenču spektra prasības.

4. pants

Dalībvalstis rūpīgi uzrauga attiecīgo frekvenču joslu izmantojumu un ziņo Komisijai par saviem atzinumiem, lai vajadzības gadījumā dotu iespēju pārskatīt šo lēmumu.

5. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2007. gada 14. februārī

Komisijas vārdā

Komisijas locekle

Viviane REDING


(1)  OV L 108, 24.4.2002., 1. lpp.

(2)  Padomes 2004. gada 3. decembra Secinājumi 15530/04 un 15533/04.

(3)  Pilnvarojums CEPT izpētīt un identificēt tehniskos nosacījumus saistībā ar harmonizētu pieeju mobilo satelītsakaru pakalpojumu sniegšanai 2 GHz frekvenču joslās (1 980–2 010 MHz un 2 170–2 200 MHz) Eiropas Savienībā.


Top