Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018D0499

    Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2018/499 (2018. gada 20. marts), ar ko izveido Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorciju “Ķīmijbioloģijas atvērto skrīninga platformu Eiropas infrastruktūra” (EU-OPENSCREEN ERIC) (izziņots ar dokumenta numuru C(2018) 1482) (Dokuments attiecas uz EEZ. )

    C/2018/1482

    OV L 82, 26.3.2018, p. 8–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2018/499/oj

    26.3.2018   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 82/8


    KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2018/499

    (2018. gada 20. marts),

    ar ko izveido Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorciju “Ķīmijbioloģijas atvērto skrīninga platformu Eiropas infrastruktūra” (EU-OPENSCREEN ERIC)

    (izziņots ar dokumenta numuru C(2018) 1482)

    (Autentisks ir tikai teksts angļu, čehu, latviešu, poļu, somu, spāņu, vācu un zviedru valodā)

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Padomes 2009. gada 25. jūnija Regulu (EK) Nr. 723/2009 par Kopienas tiesisko regulējumu, ko piemēro Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijam (ERIC) (1), un jo īpaši tās 6. panta 1. punkta a) apakšpunktu,

    tā kā:

    (1)

    Čehija, Latvija, Norvēģija, Polija, Somija, Spānija un Vācija lūgušas Komisiju izveidot Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorciju “Ķīmijbioloģijas atvērto skrīninga platformu Eiropas infrastruktūra” (EU-OPENSCREEN ERIC). Tās ir vienojušās, ka EU-OPENSCREEN ERIC mitinātāja dalībvalsts būs Vācija.

    (2)

    Ar EEZ Apvienotās komitejas Lēmumu Nr. 72/2015 (2) Regula (EK) Nr. 723/2009 ir iekļauta Līgumā par Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ).

    (3)

    Komisija saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 723/2009 5. panta 2. punktu ir izvērtējusi pieteikumu un secinājusi, ka tas atbilst regulā noteiktajām prasībām.

    (4)

    Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi komiteja, kura izveidota ar Regulas (EK) Nr. 723/2009 20. pantu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    1.   Tiek izveidots Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs “Ķīmijbioloģijas atvērto skrīninga platformu Eiropas infrastruktūra” (EU-OPENSCREEN ERIC).

    2.   EU-OPENSCREEN ERIC statūtu būtiskie elementi ir norādīti pielikumā.

    2. pants

    Šis lēmums ir adresēts Čehijas Republikai, Latvijas Republikai, Norvēģijas Karalistei, Polijas Republikai, Somijas Republikai, Spānijas Karalistei un Vācijas Federatīvajai Republikai.

    Briselē, 2018. gada 20. martā

    Komisijas vārdā –

    Komisijas loceklis

    Carlos MOEDAS


    (1)  OV L 206, 8.8.2009., 1. lpp.

    (2)  EEZ Apvienotās komitejas 2015. gada 20. marta Lēmums Nr. 72/2015, ar ko groza EEZ līguma 31. protokolu par sadarbību īpašās jomās, kas nav četras pamatbrīvības (OV L 129, 19.5.2016., 85. lpp.).


    PIELIKUMS

    EU-OPENSCREEN ERIC STATŪTU BŪTISKIE ELEMENTI

    Šie EU-OPENSCREEN ERIC statūtu panti un pantu punkti ir būtiskie elementi saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 723/2009 6. panta 3. punktu.

    1.   Uzdevumi un darbības

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 3. pants)

    1.

    EU-OPENSCREEN ERIC izveido izkliedētu Eiropas pētniecības infrastruktūru, kurā ietilpst skrīninga platformas, kā arī ķīmijas un bioloģijas iekārtas, nodrošina tās darbību un to attīsta nolūkā atvieglot pētnieku piekļuvi resursiem, rīkiem un iekārtām un atbalstīt augstas kvalitātes pētījumus par bioloģisko procesu molekulārajiem mehānismiem.

    2.

    EU-OPENSCREEN ERIC nodrošina infrastruktūras darbību bez nolūka gūt peļņu. EU-OPENSCREEN ERIC var veikt ierobežota apjoma saimnieciskas darbības, ja vien tās ir cieši saistītas ar tā galveno uzdevumu un neapdraud šā uzdevuma izpildi.

    3.

    Lai izpildītu savus uzdevumus, EU-OPENSCREEN ERIC veic un koordinē darbības, kuru vidū ir šādas:

    a)

    izstrādāt, izveidot un uzturēt Eiropas ķīmijbioloģijas savienojumu bibliotēku;

    b)

    izstrādāt, izveidot un uzturēt skrīninga rezultātu centrālo datubāzi;

    c)

    izveidot un uzturēt centrālu biroju koordinēšanas darbībām;

    d)

    organizēt un koordinēt augstas kvalitātes infrastruktūras pakalpojumus, kuru pamatā ir saskaņotas procedūras un kvalitātes standarti;

    e)

    sniegt pētniekiem efektīvu piekļuvi EU-OPENSCREEN ERIC un tā partnerinstitūciju resursiem un pakalpojumiem saskaņā ar šajos statūtos izklāstītajiem noteikumiem;

    f)

    izveidot sadarbību ar citām Eiropas un starptautiskajām pētniecības infrastruktūrām, lai palīdzētu pētniecības kopienai starpdisciplīnu pētniecības jautājumos;

    g)

    izplatīt rīkus un datus izmantošanai plašā sabiedrībā;

    h)

    iesaistīties apmaiņā ar attiecīgo nozari, neskarot Regulas (EK) Nr. 723/2009 3. panta 2. punktu.

    2.    EU-OPENSCREEN ERIC juridiskā adrese

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 1. panta 2. punkts)

    EU-OPENSCREEN ERIC juridiskā adrese ir Berlīnē, Vācijā.

    3.   Nosaukums

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 1. panta 1. punkts)

    Tiek izveidota Ķīmijbioloģijas atvērto skrīninga platformu Eiropas infrastruktūra (EU-OPENSCREEN). EU-OPENSCREEN juridiskā forma ir Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs (ERIC), turpmāk – “EU-OPENSCREEN ERIC”.

    4.   Darbības ilgums

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 28. panta 1. punkts)

    EU-OPENSCREEN ERIC tiek izveidots uz nenoteiktu laiku.

    5.   Likvidācija

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 28. panta 2.–5. punkts)

    1.

    EU-OPENSCREEN ERIC likvidācija notiek, pamatojoties uz Dalībnieku kopsapulces lēmumu saskaņā ar 14. panta 6. punktu, vai tad, ja dalībnieku skaits ir kļuvis mazāks par minimālo skaitu, kas noteikts Regulas (EK) Nr. 723/2009 9. pantā.

    2.

    Bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā desmit dienu laikā pēc tam, kad pieņemts lēmums par likvidāciju, EU-OPENSCREEN ERIC par pieņemto lēmumu paziņo Eiropas Komisijai.

    3.

    Pamatlīdzekļus, kas atlikuši pēc EU-OPENSCREEN ERIC parādu nomaksas, likvidācijas brīdī sadala starp dalībniekiem un novērotājiem proporcionāli to uzkrātajām gada iemaksām konsorcijā EU-OPENSCREEN ERIC.

    4.

    EU-OPENSCREEN ERIC beidz pastāvēt dienā, kad Eiropas Komisija publicē attiecīgu paziņojumu Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    6.   Atbildība

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 20. pants)

    1.

    Dalībnieku un novērotāju atbildība par EU-OPENSCREEN ERIC parādiem nepārsniedz to attiecīgās iemaksas.

    2.

    EU-OPENSCREEN ERIC iegādājas atbilstīgu un samērīgu apdrošināšanu, lai segtu ar EU-OPENSCREEN ERIC izveidi un darbību saistītos riskus.

    7.   Piekļuves politika

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 22. pants)

    1.

    EU-OPENSCREEN ERIC piešķir lietotājiem piekļuvi saviem pakalpojumiem un resursiem saskaņā ar statūtu 3. pielikumā noteikto politiku.

    2.

    Ir dažādas lietotāju kategorijas. Dalībnieku kopsapulce lemj par šīm kategorijām piemērojamo maksu un piekļuves apmēru.

    8.   Zinātniskās novērtēšanas politika

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 17. pants)

    1.

    Zinātnisko un ētikas jautājumu konsultatīvās padomes sastāvā ir neatkarīgi un starptautiski atzīti zinātnieki un/vai eksperti, kas rīkojas savā vārdā.

    2.

    Zinātnisko un ētikas jautājumu konsultatīvā padome sniedz ieteikumus par visiem jautājumiem, par kuriem viedokli lūgusi Dalībnieku kopsapulce, ieskaitot ētikas jautājumus. Sīkāku norisi nosaka reglamentā.

    3.

    Zinātnisko un ētikas jautājumu konsultatīvās padomes locekļus uz trim gadiem ieceļ Dalībnieku kopsapulce. Dalībnieku kopsapulce tos vienreiz uz tādu pašu termiņu var iecelt atkārtoti.

    9.   Rezultātu izplatīšanas politika

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 24. pants)

    EU-OPENSCREEN ERIC pakalpojumu un resursu lietotāji pēc divu gadu pārejas perioda dara publiski pieejamus savus pētījumu rezultātus EU-OPENSCREEN ERIC centrālajā datubāzē. Pēc pieprasījuma šo periodu var pagarināt līdz trim gadiem. Neatkarīgi no iepriekš minētā ir jāievēro spēkā esošās tiesības un pienākumi.

    10.   Intelektuālā īpašuma tiesības

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 25. pants)

    1.

    Terminu “intelektuālais īpašums” lieto nozīmē, kas noteikta 1967. gada 14. jūlijā parakstītās Konvencijas par Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas dibināšanu 2. pantā.

    2.

    Konsorcijam EU-OPENSCREEN ERIC var piederēt intelektuālais īpašums, ja EU-OPENSCREEN ERIC ieguldījums attiecas uz inovāciju. Sīkākus noteikumus par EU-OPENSCREEN ERIC intelektuālā īpašuma politiku izklāsta statūtu 4. pielikumā un reglamentā.

    3.

    Ienākumus, kas gūti no EU-OPENSCREEN ERIC radītā intelektuālā īpašuma, izmanto EU-OPENSCREEN ERIC darbību izdevumu segšanai līdz reglamentā noteiktajam slieksnim. Par tādu ienākumu izmantošanu, kuri pārsniedz šo slieksni, lemj Dalībnieku kopsapulce.

    4.

    Neviens šo statūtu noteikums nav uzskatāms par centieniem mainīt intelektuālā īpašuma tiesību un ieguvumu sadales nolīgumu darbības un piemērošanas jomu, kas noteikta piemērojamos dalībnieku un novērotāju tiesību aktos un noteikumos, kā arī starptautiskajos nolīgumos, kuru līgumslēdzēji ir dalībnieki un novērotāji.

    11.   Nodarbinātības politika

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 26. pants)

    1.

    EU-OPENSCREEN ERIC ir darba devējs, kas nodrošina vienlīdzīgas iespējas. EU-OPENSCREEN ERIC katrai darbvietai izvēlas labāko kandidātu. EU-OPENSCREEN ERIC nodarbinātības politiku reglamentē tās valsts tiesību akti, kurā darbiniekus pieņem darbā.

    2.

    EU-OPENSCREEN ERIC darbinieku amatu kandidātu atlases procedūras ir pārredzamas un nediskriminējošas un nodrošina vienlīdzīgas iespējas. Pieņemšana darbā un nodarbinātība nav diskriminējoša.

    12.   Iepirkuma politika

    (EU-OPENSCREEN ERIC statūtu 27. panta 1. un 2. punkts)

    1.

    EU-OPENSCREEN ERIC pret iepirkuma kandidātiem un pretendentiem izturas vienādi un tos nediskriminē neatkarīgi no tā, vai tie reģistrēti Eiropas Savienībā vai ne. Visos iepirkumos ievēro pārredzamības, nediskriminācijas un konkurences principus. Inovāciju publisko iepirkumu var izvirzīt par kritēriju. Sīkāku norisi nosaka reglamentā.

    2.

    Iepirkumos, ko veic partnerinstitūcijas, kas definētas statūtu 11. pantā, ievēro EU-OPENSCREEN ERIC vajadzības, tehniskās prasības un specifikācijas, ko izdevušas attiecīgās struktūras. Sīkāku norisi nosaka reglamentā. Attiecīgu noteikumu iekļauj nolīgumā starp partnerinstitūciju un EU-OPENSCREEN ERIC.


    Top