Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31990D0514

    Komisijas Lēmums (1990. gada 25. septembris), ar ko atzīst, ka Dānijas iesniegtā personāla veselības pārbaudes kārtība piedāvā līdzvērtīgas garantijas

    OV L 286, 18.10.1990, p. 29–32 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 10/01/2006; Atcelts ar 32006D0765

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1990/514/oj

    31990D0514



    Oficiālais Vēstnesis L 286 , 18/10/1990 Lpp. 0029 - 0032


    Komisijas lēmums

    (1990. gada 25. septembris),

    ar ko atzīst, ka Dānijas iesniegtā personāla veselības pārbaudes kārtība piedāvā līdzvērtīgas garantijas

    (90/514/EEK)

    EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

    ņemot vērā Eiropas Ekonomikas kopienas dibināšanas līgumu,

    ņemot vērā Padomes 1964. gada 26. jūnija Direktīvu 64/433/EEK par veselības problēmām, kas ietekmē Kopienas iekšējo tirdzniecību ar svaigu gaļu [1], kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Direktīvu 89/662/EEK [2], un jo īpaši tās I pielikuma IV nodaļas 24. punktu,

    ņemot vērā Padomes 1971. gada 15. februāra Direktīvu 71/118/EEK par veselības problēmām, kas ietekmē tirdzniecību ar svaigu mājputnu gaļu [3], kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Direktīvu 89/662/EEK, un jo īpaši tās I pielikuma III nodaļas 12. punktu,

    ņemot vērā Padomes 1976. gada 21. decembra Direktīvu 77/99/EEK par veselības problēmām, kas ietekmē Kopienas iekšējo tirdzniecību ar gaļas produktiem [4], kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Direktīvu 89/662/EEK, un jo īpaši tās A pielikuma II nodaļas 20. punktu,

    tā kā Direktīvas 64/433/EEK I pielikuma IV nodaļas 24. punkts, Direktīvas 71/118/EEK I pielikuma III nodaļas 12. punkts un Direktīvas 77/99/EEK A pielikuma II nodaļas 20. punkts paredz, ka saskaņā ar iepriekšminēto direktīvu attiecīgi 16., 12a. un 18. pantos paredzētajām procedūrām Komisijai jāatzīst, ka personāla veselības pārbaudes kārtība piedāvā līdzvērtīgas garantijas tām, kas balstās veselības sertifikāta ikgadējā atjaunošanā;

    tā kā savās 1990. gada 29. marta un 19. jūnija vēstulēs Dānijas iestādes informējušas Komisiju par alternatīvu personāla veselības pārbaudes kārtību;

    tā kā var uzskatīt, ka minētā alternatīvā kārtība piedāvā līdzīgas garantijas tām, kas balstās veselības sertifikāta ikgadējā atjaunošanā;

    tā kā šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Pastāvīgās veterinārijas komitejas atzinumu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Ar šo atzīst, ka saskarē ar svaigu gaļu, svaigu mājputnu gaļu un gaļas produktiem esošā personāla veselības pārbaudes kārtība, ko iesniedza Dānija un kas ir izklāstīta pielikumā, piedāvā līdzvērtīgas garantijas tām, kas balstās veselības sertifikāta ikgadējā atjaunošanā.

    2. pants

    Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

    Briselē, 1990. gada 25. septembrī

    Komisijas vārdā —

    Komisijas loceklis

    Ray Mac Sharry

    [1] OV 121, 29.7.1964., 2012./64. lpp.

    [2] OV L 395, 30.12.1989., 13. lpp.

    [3] OV L 55, 8.3.1971., 23. lpp.

    [4] OV L 26, 31.1.1977., 85. lpp.

    --------------------------------------------------

    PIELIKUMS

    DĀNIJAS IESTĀŽU IESNIEGTĀ ALTERNATĪVĀ PERSONĀLA VESELĪBAS PĀRBAUDES KĀRTĪBA DARBINIEKIEM, KAS STRĀDĀ VAI IR SASKARĒ AR SVAIGU GAĻU, MĀJPUTNU GAĻU UN GAĻAS PRODUKTIEM

    A. Medicīniskā apskate pirms stāšanās darbā

    - Jāpārbauda veselība katrai personai, kas stājas darbā, kur ir saskare ar gaļu, mājputnu gaļu vai gaļas produktiem. Minētā pārbaude ir šāda darba priekšnoteikums.

    - Veselības pārbaudē, uz kuru pamatojoties novērtē risku inficēties no attiecīgās personas, jāiekļauj aptauja anamnēzē anketas veidā (sk. E punktu), kas jānovērtē ārstam, un ārsta veikta vispārējā medicīniskā apskate.

    Ja attiecīgais ārsts atzīst par vajadzīgu, šādā medicīniskā apskatē var iekļaut vairākas pārbaudes.

    B. (Ikgadējā) kārtējā apskate

    - Kad attiecīgais uzņēmumam piesaistītais medicīniskās aprūpes dienests vai attiecīgā darbinieka ģimenes ārsts uzskata par nepieciešamu, taču vismaz reizi gadā, jo īpaši, ja pastāv aizdomas par saslimšanu ar slimībām, kas uzskaitītas anketās punktos E un F, punktā A minētā personāla veselība jānovērtē anketas veidā (skatīt punktu F).

    - Kad personāls aizpildījis anketu, tā jāiesniedz attiecīgajām medicīnas iestādēm. Atbildīgajam ārstam jāparaksta šis apliecinājums, ar to pagarinot veselības sertifikātu uz vienu gadu. Ja ārsts, pamatojoties uz anketu vai jebkuru citu informāciju, uzskata, ka nepieciešama papildu medicīniskā pārbaude, veselības sertifikāta iespējamo pagarinājumu var veikt tikai pēc tam, kad ir pieejami šādas pārbaudes rezultāti.

    Šādā pārbaudē, ja attiecīgais ārsts atzīst par vajadzīgu, var iekļaut vairākus izmeklējumus.

    - Ja ir epidemioloģisks vai klīnisks pamatojums, uzņēmumam piesaistītais medicīniskās aprūpes dienests vai attiecīgā darbinieka ģimenes ārsts nodrošina, ka personām, kas ir iespējamais inficēšanās avots, aizliedz strādāt vai rīkoties ar svaigu gaļu, mājputnu gaļu vai gaļas produktiem.

    C. Ievirze higiēnas jautājumos

    Katram, kurš strādā vai ir saskarē ar svaigu gaļu, mājputnu gaļu vai gaļas produktiem, jābūt ieguvušam atbilstošu apmācību, jo īpaši attiecībā uz atbildību pārtikas un personīgās higiēnas jautājumos.

    D. Papildu piezīmes

    Lai gan pirms pieņemšanas darbā izveidotais veselības sertifikāts nedod absolūtu garantiju, ka attiecīgā persona nebūs inficēšanās avots, pieņemot darbā pirmo reizi ir svarīgi vērst darbinieka uzmanību uz būtiskiem sabiedrības veselības aizsardzības aspektiem, piemēram, atbildību vispārējās higiēnas jautājumos un pienākumu nodarbinātības laikā ziņot par jebkuru lipīgu slimību.

    Šajā sakarā ir būtiski, ka attiecīgā persona ir pietiekami labi informēta par to, ka ir slimības pārnēsātāja.

    Saskarē ar gaļas, mājputnu gaļas un gaļas produktiem esošā personāla kārtējo medicīnisko apskati (parasti reizi gadā) vairākās valstīs veic jau vairākus gadus, lai samazinātu risku ar gaļu, mājputnu gaļu vai gaļas produktiem pārnest patērētājam patogēnos mikroorganismus no attiecīgās personas.

    Dažādās starptautiskās sapulcēs ierosināts jautājums par to, vai šādām kārtējām pārbaudēm, jo īpaši fekāliju pārbaudēm, noteikti jābūt ietvertām pasākumos, lai aizsargātu patērētāju no lipīgām slimībām, ko var pārnest ar slikti apstrādātu gaļu, mājputnu gaļu vai gaļas produktiem. Vairākkārt apšaubīta fekāliju kārtējo pārbaužu lietderība, jo īpaši attiecībā uz patogēnām zarnu baktērijām.

    No minētās sapulces ziņojumu izpētes izriet, ka kārtējās pārbaudes, jo īpaši fekāliju paraugu pārbaudes, nekādā būtiskā veidā nesekmē to, ka lipīgo slimību pārnešana uz patērētāju ar gaļu, mājputnu gaļu vai gaļas produktiem tiek novērsta; citiem vārdiem, personāla fekāliju un urīna regulāru pārbaudi attiecībā uz salmonellu un šigelu vairs neuzskata par būtisku. Pārbaudi nepieciešams veikt tikai tad, ja ir epidemioloģisks vai klīnisks pamatojums.

    E. Veselības sertifikāts personām, kas stājas darbā pārtikas rūpniecībā

    (Šis sertifikāts jāaizpilda ārsta klātbūtnē)

    +++++ TIFF +++++

    F. Veselības apliecinājums personām, kas ir nodarbinātas pārtikas rūpniecībā

    (Šis apliecinājums, atbilstīgi aizpildīts, jānosūta uzņēmuma medicīniskās aprūpes dienestam vai attiecīgā darbinieka ģimenes ārstam)

    +++++ TIFF +++++

    --------------------------------------------------

    Top