EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2005/132/38

Byla C-165/05 Europos Bendrijų Komisijos 2005 m. balandžio 8 d. pareikštas ieškinys Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei

OL C 132, 2005 5 28, p. 20–20 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

28.5.2005   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 132/20


Europos Bendrijų Komisijos 2005 m. balandžio 8 d. pareikštas ieškinys Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei

(Byla C-165/05)

(2005/C 132/38)

Proceso kalba: prancūzų

2005 m. balandžio 8 d. Europos Bendrijų Teisingumo Teisme buvo pareikštas Europos Bendrijų Komisijos, atstovaujamos Gérard Rozet, nurodžiusio adresą dokumentams įteikti Liuksemburge, ieškinys Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei.

Europos Bendrijų Komisija Teisingumo Teismo prašo:

pripažinti, kad nacionaliniais įstatymais įpareigodama Europos Sąjungos migruojančių darbuotojų sutuoktinius trečiųjų valstybių piliečius gauti leidimą dirbti ir nesuderindama savo įstatymų su Bendrijos teise, Liuksemburgo Didžioji Hercogystė neįvykdė savo įsipareigojimų pagal 1968 m. spalio 15 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 1612/68 dėl laisvo darbuotojų judėjimo Bendrijoje (1);

priteisti iš Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Reglamento Nr. 1612/68 11 straipsnyje nustatyta, kad jei valstybės narės pilietis dirba pagal darbo sutartį arba yra savarankiškai dirbantis asmuo kitos valstybės narės teritorijoje, jo sutuoktinis ir vaikai iki dvidešimt vienerių metų amžiaus arba jo išlaikytiniai, net ir nebūdami jokios valstybės narės piliečiai, turi teisę imtis bet kokios veiklos kaip pagal darbo sutartį dirbantys asmenys tos pačios valstybės narės teritorijoje.

Teisė dirbti yra besąlyginė ir reiškia, kad iš sutuoktinio ar kito šeimos nario, kuris yra trečiosios valstybės pilietis, negalima reikalauti prašyti ar gauti leidimą dirbti, kad galėtų imtis veiklos pagal darbo sutartį, nes dėl to ši teisė taptų priklausoma nuo papildomos išankstinės sąlygos, kuri prieštarautų aiškioms minėto 11 straipsnio nuostatoms.

Iš Liuksemburgo piliečių nereikalaujama turėti leidimą dirbti, kad jie galėtų įsidarbinti Didžiojoje Hercogystėje. Todėl minėtas reikalavimas trečiųjų valstybių piliečiams, susituokusiems su Europos Sąjungos migruojančiais darbuotojais, prieštarauja Reglamento Nr. 1612/68 3 straipsniui.

Nacionalinės teisės sistema neturi palikti jokių abejonių ar dviprasmiškumų ne tik dėl taikytino nacionalinio teisės akto turinio, tačiau taip pat dėl šio teisės akto formalios vertės.

Nacionalinės teisės aktų nesuderinamumas net su tiesiogiai taikomomis Sutarties nuostatomis gali būti galutinai panaikintas tik privalomojo pobūdžio nacionalinės teisės nuostatomis, turinčiomis tokią pačią teisinę galią kaip ir keistinos nuostatos.


(1)  OL L 257, 1968 10 19, p. 2.


Top