Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52022XC0304(06)

    Pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis 2022/C 104/13

    PUB/2021/1021

    OL C 104, 2022 3 4, p. 39–45 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    2022 3 4   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 104/39


    Pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis

    (2022/C 104/13)

    Šis pranešimas skelbiamas Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 (1) 17 straipsnio 5 dalį.

    PRANEŠIMAS APIE STANDARTINĮ BENDROJO DOKUMENTO PAKEITIMĄ

    „Languedoc / Coteaux du Languedoc“

    PDO-FR-A0922-AM07

    Pranešimo data: 2021 12 6

    PATVIRTINTO PAKEITIMO APRAŠYMAS IR PAGRINDIMAS

    1.   Vynuogių veislės

    Specifikacijos I skyriaus V antraštinė dalis papildoma vynuogių veislėmis. Jos įtraukiamos kaip antrinės veislės, skirtos vynui su nuoroda gaminti.

    Šios naujos veislės, naudojamos kaip antrinės veislės, atitinka SKVN žymimų vynų savybes ir padeda prisitaikyti prie sausros ir grybelinių ligų. Dėl jų galima naudoti mažiau augalų apsaugos produktų.

    Raudonųjų vynų gamyba: „Œillade N“ ir „Montepulciano N“.

    Rožinių vynų gamyba: „Œillade N“.

    Papildomas Bendrojo dokumento punktas „Antrinės vyninių vynuogių veislės“.

    2.   Papildomos geografinės nuorodos „Saint-Saturnin“ suteikimas rožiniams vynams

    SGN „Languedoc“ specifikacijos I skyrius papildomas, siekiant rožinius vynus vėl žymėti raudoniesiems vynams skirta papildoma geografine nuoroda „Saint-Saturnin“. Į specifikaciją įtraukiamos specialios tų rožinių vynų gamybos sąlygos su griežtesniais nei SGN „Languedoc“ gamybos kriterijais. Anksčiau šie gamybos kriterijai į specifikaciją buvo įtraukti kaip pereinamojo laikotarpio priemonės. Jie yra susiję su vynuogių veislėmis, vynuogių veislių derinimo taisyklėmis, jaunų vynuogynų derėjimo pradžia ir gamybos kiekiu, draudimu naudoti vynininkystei skirtas anglis. Taip pat papildomas ryšio su geografine vietove aprašymas patikslinant, kaip gaminami papildoma geografine nuoroda „Saint-Saturnin“ žymimi rožiniai vynai.

    Keičiamos šios specifikacijos I skyriaus antraštinės dalys:

    V – Vynuogių veislės.

    VIII – Gamybos kiekis. – Derėjimo pradžia.

    IX – Perdirbimas, gamyba, brandinimas, išpilstymas, laikymas.

    X – Ryšys su geografine vietove.

    Šie specifikacijos pakeitimai neturi įtakos Bendrajam dokumentui.

    3.   Pereinamojo laikotarpio priemonės

    Specifikacijos I skyrius, XI antraštinė dalis – Pereinamojo laikotarpio priemonės: iš antraštinės dalies „Pereinamojo laikotarpio priemonės“ išbraukiamos nebegaliojančios priemonės, taip pat nebeaktualios papildomos nuorodos „Saint-Saturnin“ rožinių vynų gamybai taikytos priemonės. Šios priemonės buvo susijusios su gamybos kiekio, vynuogių veislių derinimo taisyklių, brandinimo laikotarpio pabaigos, pateikimo parduoti datos ir ženklinimo kriterijais.

    Šie pakeitimai neturi poveikio Bendrajam dokumentui.

    BENDRASIS DOKUMENTAS

    1.   Pavadinimas (-ai)

    Languedoc

    Coteaux du Languedoc

    2.   Geografinės nuorodos tipas

    SKVN – saugoma kilmės vietos nuoroda

    3.   Vynuogių produktų kategorijos

    1.

    Vynas

    4.   Vyno (-ų) aprašymas

    1.   Analitinės savybės

    TRUMPAS APRAŠYMAS

    „Languedoc“ nuoroda žymimi neputojantys sausi raudonieji, rožiniai ir baltieji vynai.

    Mažiausia natūrali vynų alkoholio koncentracija tūrio procentais yra 11,5 proc.

    Raudonuosiuose vynuose, išskyrus vynus, turinčius žymą „primeur“ (jaunas) arba „nouveau“ (naujas), kurie gali būti parduodami neišpilstyti arba išpilstyti, obuolių rūgšties kiekis yra ne didesnis kaip 0,4 g/l.

    Vynuose, kurie gali būti parduodami neišpilstyti arba išpilstyti, fermentuojamų cukrų (gliukozės ir fruktozės) kiekis atitinka toliau nurodytas vertes.

    Didžiausias fermentuojamų cukrų kiekis:

    baltuosiuose, rožiniuose ir raudonuosiuose vynuose, kurių natūrali alkoholio koncentracija tūrio procentais yra didesnė nei 14 proc., – 4 g/l.

    raudonuosiuose vynuose, kurių natūrali alkoholio koncentracija tūrio procentais yra ne didesnė nei 14 proc., – 3 g/l.

    vynuose su žyma „primeur“ arba „nouveau“ – 2 g/l.

    Neišpilstytų vynų su žyma „primeur“ arba „nouveau“ lakusis rūgštingumas yra ne didesnis nei 10,2 mekv/l.

    Vynų, išskyrus jaunus vynus, bendrasis rūgštingumas, lakusis rūgštingumas ir bendras sieros dioksido kiekis nustatyti ES teisės aktuose.

    Bendrosios analitinės savybės

    Didžiausia visuminė alkoholio koncentracija (tūrio proc.)

    13

    Mažiausia faktinė alkoholio koncentracija (tūrio proc.)

     

    Mažiausias bendrasis rūgštingumas

     

    Didžiausias lakusis rūgštingumas (miliekvivalentais viename litre)

     

    Didžiausias bendras sieros dioksido kiekis (miligramais viename litre)

     

    2.   Juslinės savybės

    TRUMPAS APRAŠYMAS

    Raudonųjų vynų, kurie visada gaminami iš kelių veislių vynuogių, spalva gali būti nuo vidutiniškai intensyvios iki sodrios. Jiems būdingas aromatas – nuo raudonų ir juodų vaisių iki prieskonių ir skrudėsių pokvapių. Šie vynai pasižymi tvirta struktūra ir brandžiais taninais. Šiuos vynus galima laikyti vidutiniškai 2–5 metus, išskyrus „primeur“ arba „nouveau“ pažymėtus vynus. Pastaruosius reikia suvartoti per kelis mėnesius nuo pagaminimo datos.

    Rožiniai vynai gaminami bent iš dviejų vynuogių veislių, daugiausia „Syrah N“, „Cinsaut N“ ir „Grenache N“. Šie vynai, pagaminti vynuoges tiesiogiai spaudžiant, trumpai maceruojant ar nutekinant pirmąsias sultis, natūraliai žvilga. Jie itin aromatingi, gaivūs, aptakaus skonio.

    Baltieji vynai taip pat yra sausųjų vynų rūšies. Jie gaminami iš kelių veislių vynuogių. Dažniausiai šie vynai pasižymi skaidria spalva, Langedoko vynams būdingu aptakumu ir egzotinių bei citrusinių vaisių, baltų gėlių arba džiovintų vaisių aromatais.

    Bendrosios analitinės savybės

    Didžiausia visuminė alkoholio koncentracija (tūrio proc.)

     

    Mažiausia faktinė alkoholio koncentracija (tūrio proc.)

     

    Mažiausias bendrasis rūgštingumas

     

    Didžiausias lakusis rūgštingumas (miliekvivalentais viename litre)

     

    Didžiausias bendras sieros dioksido kiekis (miligramais viename litre)

     

    5.   Vyno gamybos metodai

    5.1.   Specifiniai vynininkystės metodai

    1.   Specifinis vynininkystės metodas

    Gaminant rožinius vynus, vyndariams tam tikromis sąlygomis leidžiama vynininkystei skirtas anglis naudoti tiek atskirai, tiek mišiniuose. Jų leidžiama įmaišyti tik į spaudžiant vynuoges gautą misą ir teberūgstančius vynus ir tik tokiu santykiu, kad jis neviršytų 20 proc. rožinio vyno, kurį tas vyndarys pagamino iš atitinkamo derliaus, kiekio, ir 30 g/hl dozės apdorojamame kiekyje.

    Be pirmiau minėtos nuostatos, vynai turi atitikti vynininkystės reikalavimus, nustatytus Bendrijos teisės aktuose ir Prancūzijos žemės ūkio kodekse.

    2.   Auginimo praktika

    Mažiausias vynuogyno tankumas – 4 000 vynmedžių sodinių viename hektare. Atstumas tarp eilių negali būti didesnis nei 2,50 m.

    Kiekvienam sodiniui skirtas didžiausias plotas – 2,50 m2. Šis plotas apskaičiuojamas atstumą tarp vynmedžių eilių padauginant iš atstumo tarp toje pačioje eilėje augančių sodinių.

    Vynmedžiai genimi prieš E stadiją, kai iš dviejų pirmųjų pumpurų išsiskleidžia po tris lapelius. Vynmedžiai genimi taip, kad išliktų žemi, su ataugomis ir ne daugiau kaip 12 pumpurų ant kiekvieno sodinio; ant kiekvienos ataugos būna ne daugiau kaip 2 pumpurai.

    „Syrah N“ veislės vynmedžiai gali būti genimi paprastuoju Guyot metodu, ant kiekvieno sodinio paliekant ne daugiau kaip 10 pumpurų, o ant kiekvienos šakos – ne daugiau kaip 6 pumpurus. Taip pat paliekamos viena arba dvi ataugos, o ant kiekvienos ataugos būna ne daugiau kaip du pumpurai.

    Kalbant apie vynuogių veislę „Grenache N“, linkę nužiedėti sodiniai genimi ant šakos paliekant ne daugiau kaip po penkis pumpurus.

    Remiantis Kaimo ir jūrų žuvininkystės kodekso D. 645-5 straipsnio nuostatomis, vynuogynus gali būti leidžiama laistyti.

    5.2.   Didžiausias gamybos kiekis

    1.

    Raudonųjų ir rožinių vynų gamybos kiekis

    60 hektolitrų iš hektaro

    2.

    Baltųjų vynų gamybos kiekis

    70 hektolitrų iš hektaro

    6.   Nustatyta geografinė vietovė

    a)

    Raudonųjų ir rožinių vynų gamybai skirtų vynuogių derlius nuimamas ir šie vynai gaminami šių komunų teritorijoje:

    Odo departamentas: Aigues-Vives, Ajac, Albas, Alet-les-Bains, Alzonne, Antugnac, Aragon, Argeliers, Argens-Minervois, Armissan, Arquettes-en-Val, Azille, Badens, Bages, Bagnoles, Barbaira, Bizanet, Bize-Minervois, Blomac, Bouilhonnac, Bouriège, Boutenac, Cabrespine, Campagne-sur-Aude, Camplong-d’Aude, Canet, Capendu, Cascastel-des-Corbières, Cassaignes, Castelnau-d’Aude, Castelreng, Caunes-Minervois, Caunettes-en-Val, Caves, Cépie, Comigne, Conilhac-Corbières, Conilhac-de-la-Montagne, Conques-sur-Orbiel, Couiza, Cournanel, Coustaussa, Coustouge, Cruscades, Cucugnan, Davejean, Dernacueillette, La Digne-d’Amont, La Digne-d’Aval, Douzens, Duilhac-sous-Pyerepertuse, Durban-Corbières, Embres-et-Castelmaure, Escales, Espéraza, Fa, Fabrezan, Felines-Termenès, Ferrals-les-Corbières, Festes-et-Saint-André, Feuilla, Fitou, Fleury-d’Aude, Floure, Fontcouverte, Fontiès-d’Aude, Fontjoncouse, Fournes-Cabardès, Fraisse-Cabardès, Fraissé-des-Corbières, Gaja-et-Villedieu, Gardie, Ginestas, Gruissan, Homps, Les Ilhes, Jonquières, Labastide-en-Val, Ladern-sur-Lauquet, Lagrasse, Laroque-de-Fa, Lastours, Laure-Minervois, Leucate, Lézignan-Corbières, Limoux, Limousis, Loupia, Luc-sur-Aude, Luc-sur-Orbieu, Mailhac, Mayronnes, Maisons, Magrie, Malras, Malves-en-Minervois, Marseillette, Mirepeisset, Montazels, Montbrun-des-Corbières, Montgaillard, Montirat, Montlaur, Montolieu, Montredon-des-Corbières, Montséret, Monze, Moussoulens, Moux, Narbonne, Névian, Ornaisons, Padern, Palairac, La Palme, Paraza, Pauligne, Paziols, Pépieux, Peyriac-de-Mer, Peyriac-Minervois, Peyrolles, Pezens, Pennautier, Pieusse, Pomas, Port-la-Nouvelle, Portel-des-Corbières, Pouzols-Minervois, Pradelles-en-Val, Puichéric, Quintillan, La Redorte, Ribaute, Rieux-en-Val, Rieux-Minervois, Roquecourbe-Minervois, Roquefort-des-Corbières, Roquetaillade, Rouffiac-d’Aude, Roubia, Rouffiac-des-Corbières, Rustiques, Saint-André-de-Roquelongue, Saint-Couat-d’Aude, Saint-Couat-du-Razès, Sainte-Eulalie, Saint-Frichoux, Saint-Hilaire, Saint-Jean-de-Barrou, Saint-Laurent-de-la-Cabrerisse, Saint-Nazaire-d’Aude, Saint-Pierre-des-Champs, Saint-Polycarpe, Sainte-Valière, Salles-d’Aude, Sallèles-Cabardès, Salsigne, La Serpent, Serres, Serviès-en-Val, Sigean, Talairan, Taurize, Termes, Thézan-des-Corbières, Tournissan, Tourouzelle, Tourreilles, Trassanel, Trausse-Minervois, Trèbes, Treilles, Tuchan, Ventenac-Cabardès, Ventenac-Minervois, Vignevieille, Villanière, Villalier, Villar-en-Val, Villar-Saint-Anselme, Villardonnel, Villarzel-Cabardès, Villebazy, Villedubert, Villegailhenc, Villegly, Villelongue-d’Aude, Villemoustaussou, Villeneuve-des-Corbières, Villeneuve-Minervois, Villerouge-Termenès, Villesèque-des-Corbières, Villetritouls, Vinassan;

    Garo departamentas: Aspères, Aujargues, Brouzet-lès-Quissac, La Cadière-et-Cambo, Calvisson, Cannes-et-Clairan, Carnas, Combas, Conqueyrac, Corconne, Crespian, Fontanès, Gailhan, Junas, Langlade, Lecques, Liouc, Montmirat, Montpezat, Moulézan, Nages-et-Solorgues, Nîmes, Orthoux-Sérignac-Quilhan, Saint-Clément, Saint-Hippolyte-du-Fort, Saint-Mamert-du-Gard, Salinelles, Sardan, Sommières, Souvignargues, Vic-le-Fesq, Villevieille;

    Hero departamentas: Adissan, Agel, Aigne, Aigues-Vives, Alignan-duVent, Aniane, Arboras, Argelliers, Aspiran, Assas, Assignan, Aumelas, Autignac, Azillanet, Babeau-Bouldoux, Bassan, Beaufort, Beaulieu, Berlou, Béziers, Boisseron, Le Bosc , Boujan-sur-Libron, Brignac, Brissac, Cabrerolles, Cabrières, Campagne, Canet, Cassagnoles, Castelnau-le-Lez, Castries, La Caunette, Causse-de-la-Selle, Causses-et-Veyran, Caussiniojouls, Caux, Cazedarnes, Cazevieille, Cazouls-lès-Béziers, Cébazan, Cessenon-sur-Orb, Cesseras, Ceyras, Claret, Clermont-l’Hérault, Combaillaux, Corneilhan, Cournonsec, Cournonterral, Creissan, Cruzy, Faugères, Félines-Minervois, Ferrières-Poussarou, Fontanès, Fontès, Fos, Fouzilhon, Fozières, Gabian, Garrigues, Gignac, Guzargues, Jonquières, Juvignac, Lacoste, Lagamas, Laurens, Lauret, Lauroux, Lavalette, Lavérune, Liausson, Lieuran-Cabrières, La Livinière, Lodève, Lunel, Lunel-Viel, Magalas, Margon, Les Matelles, Mauguio, Mérifons, Minerve, Montagnac, Montarnaud, Montesquieu, Montbazin, Montblanc, Montouliers, Montoulieu, Montpellier, Montpeyroux, Moulès-et-Baucels, Mourèze, Murles, Murviel-lès-Béziers, Murviel-lès-Montpellier, Nébian, Neffiès, Nézignan-l’Evêque, Nissan-lez-Enserune, Nizas, Octon, Olmet-et-Villecun, Olonzac, Oupia, Paulhan, Pégairolles-de-Buèges, Pégairolles-de-l’Escalette, Péret, Pézenas, Pierrerue, Pignan, Plaissan, Poujols, Poussan, Pouzolles, Prades-le-Lez, Prades-sur-Vernazobre, Le Puech, Puéchabon, Puisserguier, Quarante, Restinclières, Roquebrun, Roquessels, Roujan, Saint-André-de-Buèges, Saint-André-de-Sangonis, Saint-Aunès, Saint-Bauzille-de-la-Sylve, Saint-Bauzille-de-Montmel, Saint-Clément-de-Rivière, Saint-Chinian, Saint-Christol, Saint-Drézéry, Saint-Félix-de-Lodez, Saint-Gély-du-Fesc, Saint-Geniès-des-Mourgues, Saint-Georges-d’Orques, Saint-Guiraud, Saint-Jean-de-Cuculles, Saint-Jean-de-la-Blaquière, Saint-Jean-de-Buèges, Saint-Jean-de-Fos, Saint-Jean-de-Minervois, Saint-Mathieu-de-Tréviers, Saint-Nazaire-de-Ladarez, Saint-Pargoire, Saint-Pons-de-Mauchiens, Saint-Privat, Saint-Saturnin, Saint-Sériès, Saint-Thibéry, Saint-Vincent-de-Barbeyrargues, Sainte-Croix-de-Quintillargues, Saturargues, Sauteyrargues, Sauvian, Sérignan, Servian, Siran, Soubès, Soumont, Sussargues, Le Triadou, Usclas-du-Bosc, Vacquières, Vailhan, Vailhauquès, Valflaunès, Valmascle, Vendémian, Vendres, Vérargues, Vieussan, Villeneuve-lès-Maguelonne, Villeneuvette, Villeveyrac, Villespassans;

    Rytų Pirėnų departamentas: Amélie-les-Bains-Palalda, Ansignan, Arboussols, Argelès-sur-Mer, Bages, Baho, Baixas, Banyuls-sur-Mer, Banyuls-dels-Aspres, Bélesta, Bouleternère, Le Boulou, Brouilla, Cabestany, Caixas, Calce, Camélas, Canet-en-Roussillon, Canohès, Caramany, Cases-de-Pene, Cassagnes, Castelnou, Caudiès-de-Fenouillèdes, Cerbère, Céret, Claira, Les Cluses, Collioure, Corbère, Corbère-les-Cabanes, Corneilla-del-Vercol, Corneilla-la-Rivière, Elne, Espira-de-Conflent, Espira-de-l’Agly, Estagel, Estoher, Felluns, Finestret, Fosse, Fourques, Ille-sur-Têt, Joch, Lansac, Laroque-des-Albères, Latour-Bas-Elne, Latour-de-France, Lesquerde, Llauro, Llupia, Marquixanes, Maureillas-las-Illas, Maury, Millas, Montalba-le-Château, Montauriol, Montescot, Montesquieu-des-Albères, Montner, Néfiach, Oms, Opoul-Périllos, Ortaffa, Palau-del-Vidre, Passa, Perpignan, Peyrestortes, Pézilla-de-Conflent, Pézilla-la-Rivière, Pia, Planèzes, Pollestres, Ponteilla, Port-Vendres, Prats-de-Sournia, Prugnanes, Rasiguères, Reynès, Rigarda, Riunoguès, Rivesaltes, Rodès, Saint-André, Saint-Arnac, Saint-Cyprien, Saint-Estève, Saint-Féliu-d’Amont, Saint-Féliu-d’Avall, Saint-Génis-des-Fontaines, Saint-Hippolyte, Saint-Jean-Lasseille, Saint-Jean-Pla-de-Corts, Saint-Martin, Saint-Michel-de-Llotes, Saint-Nazaire, Saint-Paul-de-Fenouillet, Sainte-Colombe-de-la-Commanderie, Saleilles, Salses-le-Château, Le Soler, Sorède, Sournia, Taillet, Tarerach, Tautavel, Terrats, Thuir, Tordères, Toulouges, Tresserre, Trévillach, Trilla, Trouillas, Villelongue-dels-Monts, Villemolaque, Villeneuve-de-la-Raho, Villeneuve-la-Rivière, Vinça, Vingrau, Vivès, Le Vivier.

    b)

    Baltųjų vynų gamybai skirtų vynuogių derlius nuimamas ir šie vynai gaminami komunų, nurodytų aprašant raudonųjų ir rožinių vynų gamybai skirtų vynuogių derliaus nuėmimą ir šių vynų gamybą, teritorijoje, taip pat šių Hero departamento komunų teritorijoje: Castelnau-de-Guers, Florensac, Mèze, Pinet, Pomerols.

    7.   Pagrindinė (-ės) vyninių vynuogių veislė (-ės)

    „Bourboulenc B“ ir „Doucillon blanc“

    „Clairette B“

    „Grenache N“

    „Grenache blanc B“

    „Lledoner pelut N“

    „Marsanne B“

    „Mourvèdre N“ ir „Monastrell“

    „Piquepoul blanc B“

    „Roussanne B“

    „Syrah N“ ir „Shiraz“

    „Tourbat B“

    „Vermentino B“ ir „Rolle“

    8.   Ryšys (-iai) su geografine vietove

    Nuo seno Langedoke vynmedžiai auginami ant sauso ir akmeningo kalvų šlaitų dirvožemio.

    Istorijos užgaidos, vienuolynų ir abatijų įtaka, ekonominiai kalvų šlaituose užveisto vynuogyno suvaržymai ir viena kitą keitusios gyventojų grupės lėmė gaminių įvairovę ir raidą pat nuo romėnų laikų. Ilgainiui išsivystė saldžių, likerinių, sausųjų raudonųjų ir baltųjų vynų arba vynų iš valgomųjų vynuogių, kurie visi turi būti tinkamai subrandinti, gamyba.

    Keičiantis kartoms šiose kalvose buvo atrasta daugybė unikalių vietų, pripažįstamų dėl jų produkcijos kokybės ir savitumo.

    Nuo Koljūro iki Nimo vartų vynmedžiai ant saulės apšviestų kalvų auginami jau daugiau nei 2 000 metų ir yra daug liudijimų apie vynų kokybę ir savitumą.

    Per savo istoriją šių kalvų vynai įgijo gerą vardą – prie to neretai prisidėjo abatijos (Kon Minervua, Valmanės, Lagraso, Fonfruado ir t. t.). „Sen Saturneno ir Kabrijero vynuogynus įkūrė šv. Benedikto iš Anjano bendražygis. Nuo XIV a. Monpeiru buvo Monpeljė vyskupų nuosavybė ir gyvenamoji vieta. Iš čia jie gaudavo garsių vynų. Tas pats pasakytina apie Sent Enjaną (Sent Šinjaną)“, – savo kūrinyje „Histoire et Avenir des vins en Languedoc“ (Langedoko vynų istorija ir ateitis) teigia Jeanas Clavelis („Edition Privat“, 1985 m.).

    1788 m. ataskaitoje karaliui Balenvilero intendantas rašė: „Tai visi vynai su nuoroda, vadinami bendriniu Narbono vynų pavadinimu, kurie buvo labai vertinami būtent už provincijos ir karalystės ribų. Tai, visų pirma, pasakytina apie Lapalmo, Lekato, Fitu vynus <...>.“

    1816 m. A. Jullienas savo veikale „Topographie de tous les vignobles connus“ (Visų žinomų vynuogynų topografija) pažymi specifinį vynų pobūdį, susijusį su jų kilme, ir nurodo vynuogynus, esančius šiaurinėje Teto dalyje iki Espira de l’Agli ir Rivzalto, taip pat vynus „Saint-Christol“, „Saint-Georges d’Orques“ arba „Saint-Drézéry“: „Šie vynai pasižymi maloniu ir nepriekaištingu skoniu, yra stiprūs, spiritingi ir brandinami penkerius ar šešerius metus. Tai išskirtiniai vynai <...>.“

    Siekiant užtikrinti tokį specifinį vynų pobūdį, susijusį su jų kilme, vynuogių derliaus ėmimo plotas suskirstomas į sklypus atsižvelgiant į dirvožemį, kuriame nėra kliūčių vynmedžiams įsišaknyti ir galima užtikrinti nuosaikų ir reguliarų vandens tiekimą, kad augalai atlaikytų karštas ir sausas vasaras. Nuo pakrantės pakopomis iki 400 metrų virš jūros lygio kylančių sklypų ekspozicija palanki.

    Sklypai daugiausia plyti ant kalvų šlaitų, prie jūros arba ant statesnių priekalnių šlaitų, kuriuose kartais įrengiamos terasos.

    Šis tiksliai nustatytas plotas sudaro mažiau nei trečdalį viso regiono vynuogynų ir su jais susijusios gamybos ploto. Jame pagaminama mažiau nei 15 proc. regiono produktų kiekio.

    Klimato sąlygos ir dirvožemio pobūdis turėjo įtakos vynuogių veislių ir vynmedžių sodinimo vietos pasirinkimui. Jų augimo ciklas gana ilgas, jos pakankamai atsparios sausroms ir karščiui, nes prisitaiko prie aukštos temperatūros. Gamybos kontrolė, lemianti vidutinį gamybos kiekį, užtikrina tinkamą derliaus sunokimą iki rudens liūčių, o dėl vyraujančių vėjų galima išsaugoti sanitarinę vynuogių kokybę.

    Dėl savito – karšto ir sauso – Viduržemio jūros klimato raudonuosiuose vynuose gausu brandžių taninų, o rožiniams ir baltiesiems vynams būdingas aptakumas.

    Po Antrojo pasaulinio karo didelę kalvotoje vietovėje esančio vynuogyno dalį reikėjo atnaujinti, todėl plačiau paplito tradicinės vynuogių veislės. Atnaujinus vynuogyną, prasidėjo kolektyvinis vyndarių kooperatyvų ir į profesines sąjungas susibūrusių nepriklausomų valdų judėjimas vynuogininkystės tradicijų atgaivinimo link.

    Automatizuotų priemonių taikymas ir vynuogių veislių, siejamų su aukštais vynmedžiais, kuriuos būtina pritvirtinti, pavyzdžiui, „Syrah N“, auginimo plėtra lėmė auginimo praktikos pokyčius. Vynuogynų sklypai, anksčiau buvę kvadratinės formos ir apsodinti nepriraišiotais vynmedžiais, dažniausiai buvo keičiami sklypais, kuriuose tarpai tarp vynmedžių eilių buvo ne didesni nei 2,50 m, o mažiausias sodinimo tankumas buvo 4 000 vynmedžių sodinių viename hektare. Vis dėlto tradicija vynmedžius genėti dažniausiai trumpai, bet kuriuo atveju paliekant ant vieno vynmedžio tik nedidelį pumpurų skaičių, išliko.

    9.   Kitos pagrindinės sąlygos (išpilstymas, ženklinimas, kiti reikalavimai)

    Ženklinimas

    Teisinis pagrindas

    Nacionalinės teisės aktai

    Papildomos sąlygos rūšis

    Papildomos nuostatos dėl ženklinimo

    Sąlygos aprašymas

    Saugomos kilmės vietos nuorodos pavadinimas „Languedoc“ gali būti papildytas žyma „primeur“ (jaunas) arba „nouveau“ (naujas). Tokiu atveju būtina nurodyti metus.

    Vynai su saugoma kilmės vietos nuoroda „Languedoc“, šalia kurios gali būti pateikiama papildoma geografinė nuoroda „Cabrières“, „Grés de Montpellier“, „La Méjanelle“, „Montpeyroux“, „Pézenas“, „Quatourze“, „Saint-Christol“, „Saint-Drézéry“, „Saint-Georges-d’Orques“, „Saint-Saturnin“ ar „Sommières“, nuėmus derlių negali būti deklaruojami, siūlomi visuomenei, išsiunčiami, siūlomi parduoti arba parduodami, jei pirmiau minėta saugoma kilmės vietos nuoroda, prireikus pateikiama su papildoma geografine nuoroda, nėra nurodyta papildomuose dokumentuose, atsargų deklaracijoje, pranešimuose, prospektuose, etiketėse, sąskaitose faktūrose ar ant talpyklų.

    Arčiausiai esanti vietovė

    Teisinis pagrindas

    Nacionalinės teisės aktai

    Papildomos sąlygos rūšis

    Su gamyba nustatytoje geografinėje vietovėje susijusi nukrypti leidžianti nuostata

    Sąlygos aprašymas

    Arčiausiai esanti vietovė, kuriai taikoma su vyndaryste ir vyno gamyba susijusi nukrypti leidžianti nuostata, apima šių komunų teritoriją:

    Odo departamentas: Alaigne, Arquess, Arzens, Auriac, Belcastel-et-Buc, Berriac, La Bezole, Bourigeole, Bram, Brenac, Brousses-et-Villaret, Brugairolles, Bugarach, Camps-sur-l’Agly, Carcassonne, Castans, Caudebronde, Caunette-sur-Lauquet, Caux-et-Sauzens, Citou, Clermont-sur-Lauquet, Couffoulens, Coursan, Courtauly, Cubières-sur-Cinoble, Cuxac-Cabardès, Cuxac-d’Aude, Donazac, Fajac-en-Val, Fontiers-Cabardès, Granes, Greffeil, Labastide-Esparbairenque, Lairière, Lauraguel, Lespinassière, Leuc, Malves-en-Minervois, Marcorignan, Mas-Cabardès, Mas-des-Cours, Massac, Miraval-Cabardès, Missègre, Montclar, Monthaut, Montjardin, Montjoi, Montréal, Moussan, Mouthoumet, Ouveillan, Palaja, Pomy, Pradelles-Cabardès, Preixan, Puilaurens, Puivert, Quillan, Raissac-d’Aude, Raissac-sur-Lampy, La Redorte, Rennes-le-Château, Rennes-les-Bains, Ribaute, Rieux-en-Val, Rieux-Minervois, Roquecourbe-Minervois, Roquefère, Roquefort-des-Corbières, Routier, Rouvenac, Saint-Benoît, Saint-Denis, Saint-Ferriol, Saint-Jean-de-Paracol, Saint-Louis-et-Parahou, Saint-Marcel-sur-Aude, Saint-Martin-des-Puits, Saint-Martin-de-Villereglan, Saint-Martin-le-Vieil, Saissac, Sallèles-d’Aude, Salza, Soulatge, Terroles, Valmigère, Véraza, Verzeille, Villarzel-Cabardès-du-Razès, Villedaigne, Villefloure, Villefort, Villesèquelande.

    Garo departamentas: Aigremont, Aigues-Mortes, Aigues-Vives, Aimargues, Aubais, Bernis, Boissières, Bouillargues, Bragassargues, Caissargues, La Calmette, Caveirac, Clarensac, Congénies, Cros, Dions, Domessargues, Durfort-et-Saint-Martin-de-Sossenac, Fons, Gajan, Gallargues-le-Montueux, Générac, Marguerittes, Milhaud, Monoblet, Montagnac, Mus, Parignargues, Pompignan, Poulx, Puechredon, Quissac, Rodilhan, Rogues, La Rouvière, Sainte-Anastasie, Saint-Come-et-Maruéjols, Saint-Dionizy, Saint-Gilles, Saint-Roman-de-Codières, Saint-Théodorit, Sauve, Sumène, Uchaud, Vergèze;

    Hero departamentas: Abeilhan, Agde, Agonès, Les Aires, Aumes, Baillargues, Balaruc-le-Vieux, Bédarieux, Bélarga, Bessan, Boisset, La Boissière, Bouzigues, Brenas, Buzignargues, Campagnan, Candillargues, Capestang, Cazilhac, Cazouls-d’Hérault, Celles, Cers, Clapiers, Colombiers, Coulobres, Le Crès, Le Cros, Dio-et-Valquières, Espondeilhan, Fabrègues, Ferrals-les-Montagnes, Ferrières-les-Verreries, Frontignan, Galargues, Ganges, Gigean, Gorniès, Grabels, La Grande-Motte, Hérépian, Jacou, Lansargues, Laroque, Lattes, Lespignan, Lézignan-la-Cèbe, Lieuran-lès-Béziers, Lignan-sur-Orb, Loupian, Lunas, Maraussan, Marseillan, Marsillargues, Mas-de-Londres, Maureilhan, Mireval, Mons, Montady, Montaud, Montels, Montferrier-sur-Lez, Mudaison, Notre-Dame-de-Londres, Olargues, Pailhès, Palavas-les-Flots, Pardailhan, Pérols, Pézènes-les-Mines, Les Plans, Poilhes, Popian, Portiragnes, Le Pouget, Pouzols, Puilacher, Puimisson, Puissalicon, Rieussec, Riols, Les Rives, Romiguières, Roqueredonde, Rouet, Saint-Bauzille-de-Putois, Saint-Brès, Saint-Etienne-d’Albagnan, Saint-Etienne-de-Gourgas, Saint-Félix-de-l’Héras, Saint-Geniès-de-Fontedit, Saint-Guilhem-le-Désert, Saint-Hilaire-de-Beauvoir, Saint-Jean-de-Cornies, Saint-Jean-de-Védas, Saint-Just, Saint-Martin-de-Londres, Saint-Maurice-Navacelles, Saint-Michel, Saint-Nazaire-de-Pézan, Saint-Paul-et-Valmalle, Saint-Pierre-de-la-Fage, Saint-Pons-de-Thomières, Salasc, Saussan, Saussines, Sète, Teyran, Thézan-lès-Béziers, Tourbes, Tressan, Usclas-d’Hérault, La Vacquerie-et-Saint-Martin-de-Castries, Valergues, Valras-Plage, Valros, Vélieux, Vendargues, Vias, Vic-la-Gardiole, Villeneuve-lès-Béziers, Villetelle, Viols-en-Laval, Viols-le-Fort;

    Rytų Pirėnų departamentas: L’Albère, Alenya, Arles-sur-Tech, Baillestavy, Le Barcarès, Bompas, Boule-d’Amont, Calmeilles, Campoussy, Casefabre, Clara, Eus, Fenouillet, Glorianes, Los Masos, Molitg-les-Bains, Montbolo, Mosset, Le Perthus, Prunet-et-Belpuig, Rabouillet, Saint-Laurent-de-Cerdans, Saint-Laurent-de-la-Salanque, Sainte-Marie, Saint-Marsal, Taurinya, Théza, Torreilles, Valmanya, Villelongue-de-la-Salanque, Vira.

    Nuoroda į produkto specifikaciją

    http://info.agriculture.gouv.fr/gedei/site/bo-agri/document_administratif-7e46f9d3-55a7-4fed-a312-52a267e4f576


    (1)  OL L 9, 2019 1 11, p. 2.


    Top