Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32003D0246

    2003 m. kovo 26 d. Komisijos sprendimas, iš dalies keičiantis Komisijos darbo tvarkos taisykles (pranešta dokumentu Nr. C(2003) 972)

    OL L 92, 2003 4 9, p. 14–16 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 14/12/2006

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2003/246/oj

    32003D0246



    Oficialusis leidinys L 092 , 09/04/2003 p. 0014 - 0016


    Komisijos Sprendimas

    2003 m. kovo 26 d.

    iš dalies keičiantis Komisijos darbo tvarkos taisykles

    (pranešta dokumentu Nr. C(2003) 972)

    (2003/246/EB, Euratomas)

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 218 straipsnio 2 dalį,

    atsižvelgdama į Europos atominės energijos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 131 straipsnį,

    atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 28 straipsnio 1 dalį ir 41 straipsnio 1 dalį,

    NUSPRENDĖ:

    1 straipsnis

    Prie šio sprendimo pridedamas operatyvinės krizių valdymo tvarkos taisyklių tekstas yra pridedamas prie Komisijos darbo tvarkos taisyklių kaip priedas.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas pakeičia 2003 m. kovo 5 d. priimtą sprendimą tokiu pat pavadinimu.

    3 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalioja ir yra taikomas nuo 2003 m. kovo 26 d.

    Priimta Briuselyje, 2003 m. kovo 26 d.

    Komisijos vardu

    Neil Kinnock

    Pirmininko pavaduotojas

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    KOMISIJOS NUOSTATOS DĖL OPERATYVINĖS KRIZIŲ VALDYMO TVARKOS

    Kadangi:

    (1) Komisijai reikia nustatyti krizių valdymo tvarką, ypač siekiant užtikrinti, kad visi būtini sprendimai galėtų būti priimami kaip įmanoma veiksmingiau ir sparčiau, tuo pat metu užtikrinant, kad išlieka jų politinė kontrolė.

    (2) Būtina, kad Komisija suformuotų operatyvinę krizių valdymo struktūrą.

    (3) Komisijos nuostatos dėl saugumo [1], pridedamos prie Komisijos darbo tvarkos taisyklių kaip priedas, numato, kad Komisijos narys yra atsakingas už saugumo reikalus ir Komisijos saugumo politikos įgyvendinimą.

    (4) Nuostatų dėl saugumo priedo 2 skirsnyje išdėstyti bendrieji principai apima bendruosius teisėtumo, skaidrumo, atskaitomybės ir subsidiarumo (proporcingumo) principus, kurie vienodai taikomi krizių valdymui.

    1 straipsnis

    Saugumo biuras integruojamas į Personalo ir administracijos generalinį direktoratą, jo veiklą kontroliuoja Komisijos saugumo biuro direktorius, kuris atsiskaito už saugumo reikalus atsakingam Komisijos nariui.

    2 straipsnis

    1. Krizių sistemą sudaro Valdymo grupė, Operatyvinė grupė ir Priežiūros grupė.

    2. Valdymo grupės posėdžiams pirmininkauja Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas. Ją sudaro Komisijos pirmininko kabineto narys, už saugumo reikalus atsakingas Komisijos narys, Komisijos saugumo biuro direktorius, Teisės tarnybos, Personalo ir administracijos bei Spaudos generaliniai direktoriai ir kiti asmenys, kurie Generalinio Sekretoriaus pavaduotojo manymu, turi dalyvauti dėl susiklosčiusių aplinkybių.

    Grupė pataria Komisijai, ypač už saugumo reikalus atsakingam Komisijos nariui, dėl priemonių, kurių derėtų imtis, siekiant apsaugoti Komisijos personalą ir turtą bei užtikrinti jos veiklos veiksmingumą krizės atveju.

    3. Apie krizės eigą Valdymo grupės pirmininkas informuoja pirmininką, už saugumo reikalus atsakingą Komisijos narį ir visus su krize susijusius Komisijos narius.

    4. Visą parą, septynias dienas per savaitę veikianti tarnyba, kurios pagrindas yra bent du nuolatos budintys pareigūnai, funkcionuoja tam, kad Saugumo biuras galėtų vykdyti savo funkcijas.

    3 straipsnis

    1. Už saugumo reikalus atsakingas Komisijos narys gali bet kuriuo metu pavesti Komisijos saugumo biuro direktoriui paleisti į darbą krizių valdymo sistemą.

    2. Komisijos saugumo biuro direktorius turimos informacijos pagrindu gali savo iniciatyva nuspręsti, kad dera paleisti į darbą krizių valdymo sistemą.

    4 straipsnis

    Tam, kad sprendimai būtų priimami pakankamai greitai, siekiant užtikrinti Komisijos personalo, informacijos, pastatų ir kito turto apsaugą nuo bet kokios grėsmės ir užtikrinti jos veiksmingumo gebėjimus situacijose, kuriose būtinumas neleidžia naudoti įprastas sprendimų priėmimo procedūras:

    1) už saugumo reikalus atsakingas Komisijos narys gali priimti bet kokį sprendimą, kuris jo (jos) manymu yra būtinas, norint apsaugoti Komisijos personalą ir turtą nuo tokios grėsmės;

    2) ypatingos skubos situacijose Komisijos saugumo biuro direktorius gali priimti sprendimus, panašius į nurodytus 1 dalyje, konsultuodamasis, jei įmanoma, su Valdymo grupe. Apie bet kokį tokių galių panaudojimą turi būti nedelsiant pranešta už saugumo reikalus atsakingam Komisijos nariui, kuris jį peržiūri ir tam tikrais atvejais pritaria, pakeičia ar atšaukia;

    3) ypatingos skubos situacijose Komisijos misijos, delegacijos, atstovybės ar regioninės atstovybės valstybėje narėje vadovas gali priimti sprendimus, panašius į nurodytus 1 dalyje. Apie bet kokį tokių galių panaudojimą turi būti nedelsiant pranešta už saugumo reikalus atsakingam Komisijos nariui, kuris jį peržiūri ir tam tikrais atvejais pritaria, pakeičia ar atšaukia;

    4) bet koks pagal 1–3 dalis priimtas sprendimas perduodamas artimiausiam Kolegijos posėdžiui peržiūrėti ir tam tikrais atvejais pritarti, pakeisti ar atšaukti.

    5 straipsnis

    Komisijos sprendimo C(94) 2129 5 straipsnis yra panaikinamas.

    [1] OL L 317, 2001 12 3, p. 1.

    --------------------------------------------------

    Top