Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62010CJ0159

    Sprendimo santrauka

    Keywords
    Summary

    Keywords

    1. Socialinė politika – Vienodas požiūris užimtumo ir profesinėje srityje – Direktyva 2000/78 – Diskriminacijos dėl amžiaus draudimas – Nacionalinės teisės aktai, kuriuose numatytas kai kurių tarnautojų privalomas išėjimas į pensiją sulaukus 65 m. amžiaus, bet leidžiama toliau dirbti dėl tarnybos interesu pateisinamų priežasčių, kol sukaks 68 m.

    (Tarybos direktyvos 2000/78 6 straipsnio 1 dalis)

    2. Socialinė politika – Vienodas požiūris užimtumo ir profesinėje srityje – Direktyva 2000/78 – Diskriminacijos dėl amžiaus draudimas – Nacionalinės teisės aktai, kuriuose numatytas kai kurių tarnautojų privalomas išėjimas į pensiją sulaukus 65 m. amžiaus, bet leidžiama toliau dirbti dėl tarnybos interesu pateisinamų priežasčių, kol sukaks 68 m.

    (Tarybos direktyva 2000/78)

    Summary

    1. Direktyva 2000/78/EB, nustatančia vienodo požiūrio užimtumo ir profesinėje srityje bendruosius pagrindus, nedraudžiamas toks įstatymas, kuriame numatytas privalomas tarnautojų, šiuo atveju prokurorų, išėjimas į pensiją sulaukus 65 m. amžiaus, leidžiant toliau dirbti, kai to reikia dėl tarnybos intereso, kol sulauks maksimalaus 68 m. amžiaus, jeigu šiuo įstatymu siekiama nustatyti subalansuotą amžiaus struktūrą, siekiant skatinti jaunimo įdarbinimą, gerinti personalo administravimą ir vengti galimų ginčų dėl darbuotojo tinkamumo tarnybai nuo tam tikro amžiaus, ir jeigu šio tikslo siekiama tinkamomis ir būtinomis priemonėmis.

    Kad atitinkama priemonė būtų tinkama ir būtina, ji turi būti pagrįsta, atsižvelgiant į siekiamą tikslą, ir pateisinama įrodymais, kurių įrodomąją vertę privalo įvertinti nacionalinis teismas. Tokie įrodymai, be kita ko, gali būti laikomi statistiniai duomenys.

    (žr. 75, 82, 83 punktus ir rezoliucinės dalies 1 ir 2 punktus)

    2. Toks nacionalinis įstatymas, kuriame numatytas tarnautojų, šiuo atveju prokurorų, privalomas išėjimas į pensiją sulaukus 65 m. amžiaus, nėra nenuoseklus vien dėl to, kad juo leidžiama kai kuriais atvejais dirbti iki 68 m. amžiaus, kad jame, be kita ko, numatytos nuostatos, skirtos riboti išėjimą į pensiją nesulaukus 65 m. amžiaus, kad kituose atitinkamos valstybės narės teisės aktuose numatyta galimybė kai kuriems, ypač renkamiems, tarnautojams toliau eiti pareigas sulaukus šio amžiaus ir kad išėjimo į pensiją amžius laipsniškai ilginamas nuo 65 m. iki 67 m.

    Išimtimi dėl prokurorų darbo pratęsimo, kol jiems sueis 68 m., galima sušvelninti griežtus įstatyme numatytus reikalavimus ir prisidėti prie tinkamo viešosios tarnybos funkcionavimo, reglamentuojant konkrečias situacijas, kuriomis prokuroro išėjimas į pensiją galėtų būti nepalankus, siekiant tinkamai užbaigti jam patikėtą užduotį. Be to, vien dėl to, kad tarp pokyčių, kuriais suteikiama teisė į visą pensiją, įtvirtintų vienos valstybės narės arba šios valstybės narės federalinės žemės įstatyme ir numatytų kitoje valstybėje ar federalinėje žemėje, gali praeiti tam tikras laiko tarpas, nagrinėjamas įstatymas negali būti laikomas nenuosekliu.

    (žr. 87, 90, 97, 98 punktus ir rezoliucinės dalies 3 punktą)

    Top