Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Nacionalinės romų integracijos strategijos: bendrasis Europos planas

Nacionalinės romų integracijos strategijos: bendrasis Europos planas

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Komunikatas (KOM(2011) 173 galutinis) dėl ES romų integracijos nacionalinių strategijų plano iki 2020 m.

KOKS ŠIO KOMUNIKATO TIKSLAS?

Šiuo komunikatu ES šalys raginamos priimti nacionalines strategijas, skirtas pagerinti romų ekonominę ir socialinę padėtį iki 2020 m.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Europos Komisija pristato bendrus tikslus dėl romų bendruomenės įtraukties, kuriais papildomi strategijos „Europa 2020“ tikslai.

Siekiant sumažinti esamus skirtumus su likusiais gyventojais, iki 2011 m. pabaigos ES šalys turėtų pasiūlyti integracijos strategijas arba politikos priemonių rinkinius, skirtus pagerinti romų galimybes:

  • mokytis, kad kiekvienas vaikas baigtų bent pradinę mokyklą;
  • įsidarbinti;
  • gauti sveikatos priežiūros paslaugas;
  • gauti būstą;
  • gauti būtiniausias paslaugas (visų pirmą naudotis vandentiekiu, dujų ir elektros tinklais).

Strategijų vertinimas

2012 m. Komisija turėjo įvertinti šias strategijas ir pasitelkusi stebėsenos mechanizmą, kuriame dalyvauja įvairios grupės, stebėti jų įgyvendinimą. Ji turėjo pateikti metines stebėsenos ataskaitas Tarybai ir Europos Parlamentui.

Galiausiai, komunikatu siekta paskatinti reformas ir sustiprinti Europos romų įtraukties forumą.

Nacionalinių strategijų įgyvendinimas

Romų integracijos nacionaliniai tikslai turėjo būti nustatyti atsižvelgiant į kiekvienos ES šalies reikmes, suvaržymus ir skirtingą padėtį.

Integracijos strategijos turėjo būti rengiamos su atitinkamomis šalimis, visų pirma vietos ir regionų valdžios institucijomis, pilietine visuomene ir romų atstovais.

Kiekvienoje ES šalyje turėjo būti įsteigtas nacionalinis kontaktinis centras, kuris stebėtų veiksmus.

Finansavimas

Nacionalinių strategijų finansavimo šaltiniai turėjo būti aiškiai nustatyti. Šis finansavimas gali būti skiriamas iš nacionalinių biudžetų, struktūrinių fondų ar kitų ES lėšų (pvz., mikrofinansų priemonės „Progress“ arba Europos socialinių inovacijų iniciatyvos lėšų) arba tarptautinių dotacijų.

ES plėtra

Europos tikslai dėl romų integracijos taikomi šalims, kurioms taikoma ES plėtros politika. Komisija įsipareigoja remti šių šalių pastangas, be kita ko, padidindama esamą finansavimą.

Be to, Komisija stebi kiekvienos šalies pažangą, kuri pristatoma metinėse plėtros ataskaitose.

Tarybos rekomendacija

2013 m. Taryba priėmė rekomendaciją dėl romų veiksmingų integravimo priemonių. Joje pateikiami veiksmai, kaip sustiprinti romų integraciją šiose srityse:

Taip pat aptariamos tokios problemos kaip:

  • kova su diskriminacija;
  • romų vaikų ir moterų apsauga;
  • nacionalinių įsipareigojimų integravimas į vietos lygio veiksmus stiprinant vietos ir regionų valdžios institucijų įsitraukimą;
  • politikos poveikio stebėsena;
  • už „vienodo požiūrio skatinimą atsakingų įstaigų“ darbo paisymas;
  • nacionalinių romų integracijos kontaktinių centrų stiprinimas;
  • tarpvalstybinio bendradarbiavimo vystymas.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „ES romų integracijos nacionalinių strategijų planas iki 2020 m.“ (KOM(2011) 173 galutinis, 2011 4 5)

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui ir Tarybai „Lygybės sąjunga. ES romų lygybės, įtraukties ir dalyvavimo strateginis planas“ (COM(2020) 620 final, 2020 10 7)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui ir Tarybai „Romų integracijos nacionalinių strategijų įgyvendinimo 2019 m. ataskaita“ (COM(2019) 406 final, 2019 9 5)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui ir Tarybai „Ataskaita dėl patirties, įgytos atlikus ES romų integracijos nacionalinių strategijų plano laikotarpio vidurio peržiūrą“ (COM(2018) 785 final, 2018 12 4)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui ir Tarybai „ES romų integracijos nacionalinių strategijų plano laikotarpio vidurio peržiūra“ (COM(2017) 458 final, 2017 8 30)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „2016 m. ES romų integracijos nacionalinių strategijų plano ir Tarybos rekomendacijos dėl romų veiksmingų integravimo priemonių valstybėse narėse įgyvendinimo vertinimas“ (COM(2016) 424 final, 2016 6 27)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „2015 m. ES romų integracijos nacionalinių strategijų plano įgyvendinimo ataskaita“ (COM(2015) 299 final, 2015 6 17)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „ES romų integracijos nacionalinių strategijų plano įgyvendinimo ataskaita“ (COM(2014) 209 final, 2014 4 2)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Tolesnis nacionalinių romų integracijos strategijų įgyvendinimas“ (COM(2013) 454 final, 2013 6 26)

2013 m. gruodžio 9 d. Tarybos rekomendacija dėl romų veiksmingų integravimo priemonių valstybėse narėse (OL C 378, 2013 12 24, p. 1–7)

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Romų integracijos nacionalinės strategijos: ES plano vykdymo pradžia“ (COM(2012) 226 final, 2012 5 21)

paskutinis atnaujinimas 03.06.2021

Top