Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62011TN0320

    Byla T-320/11: 2011 m. birželio 17 d. pareikštas ieškinys byloje Vengrija prieš Komisiją

    OL C 252, 2011 8 27, p. 36–36 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    27.8.2011   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 252/36


    2011 m. birželio 17 d. pareikštas ieškinys byloje Vengrija prieš Komisiją

    (Byla T-320/11)

    2011/C 252/81

    Proceso kalba: vengrų

    Šalys

    Ieškovė: Vengrijos Respublika, atstovaujama M. Fehér, K. Szíjjártó, K. Veres

    Atsakovė: Europos Komisija

    Reikalavimai

    Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

    Panaikinti 2011 m. kovo 28 d. Komisijos sprendimą 2011/192/ES nefinansuoti ES lėšomis tam tikrų išlaidų, Vengrijos patirtų 2004 m. įgyvendinant žemės ūkio ir kaimo plėtros pasirengimo narystei priemonių paramos programą (SAPARD).

    Priteisti iš Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

    Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

    Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi trimis pagrindais.

    Pirmuoju ieškinio pagrindu ieškovė nurodo Komisijos padarytą Europos Sąjungos teisės pažeidimą. Ji tvirtina, kad Komisijos dėl nustatyto trejų mėnesių termino viršijimo atliktas finansuotinų lėšų koregavimas yra teisės pažeidimas, nes, jos nuomone, priešingai nei mano Komisija, Sąjungos teisėje, konkrečiai tariant, Komisijos reglamento Nr. 2222/2000/EB (1) 9 straipsnio 6 dalyje ir 2001 m. birželio 15 d. pasirašyto Europos Bendrijų ir Vengrijos Respublikos daugiamečio finansavimo susitarimo A priedo 8 straipsnio 6 dalyje, nustatytas trijų mėnesių SAPARD mokėjimų pavedimų atlikimo terminas pradedamas nuo tada, kai kompetentinga institucija turi visus dokumentus, kurių reikia mokėjimams atlikti. Tad tuo atveju, jei dėl tam tikrų priežasčių reikalingi papildomi dokumentai, terminas nepradedamas skaičiuoti, kol nėra pateikiamas paskutinis iš šių papildomų dokumentų. Ieškovės nuomone, tokioje situacijoje, kai Vengrijos kompetentingos institucijos galėjo tikėtis, kad jų mokėjimai neprieštarauja Sąjungos teisei, taikydama finansuotinų lėšų koregavimą Komisija taip pat pažeidė lojalaus bendradarbiavimo ir teisėtų lūkesčių apsaugos principus.

    Kaip antrąjį ieškinio pagrindą ieškovė nurodo, kad priimdama ginčijamą sprendimą Komisija padarė akivaizdžią vertinimo klaidą, nes neatsižvelgė į išimtines aplinkybes ir priežastis, pagrindžiančias finansuotinų lėšų koregavimo netaikymą arba tam tikru atveju jo apribojimą. Konkrečiau kalbant, kaip tokias aplinkybes ji nurodo SAPARD programos „edukacinį“ pobūdį ir tai, kad pagrindinis Vengrijos institucijų tikslas buvo apsaugoti ES ekonominius interesus. Ieškovė pažymi, jog dėl viršyto termino Komisija nepatyrė jokios žalos.

    Trečiasis ieškinio pagrindas susijęs su motyvų trūkumu, nes ginčijamame sprendime nenurodoma tai, dėl ko Komisija nusprendė taikyti koregavimus, nei tai, kaip konkrečiai jie buvo apskaičiuoti, visų pirma dėl ko Komisija nepaisė taikinimo komiteto nuomonės, jog šiuo atveju būta išimtinių aplinkybių, į kurias būtina atsižvelgti apskaičiuojant koregavimus.


    (1)  2000 m. birželio 7 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 2222/2000, nustatantis Tarybos reglamento (EB) Nr. 1268/1999 dėl Bendrijos paramos pasirengimo stojimui priemonėms žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse Vidurio ir Rytų Europos šalims kandidatėms pasirengimo stojimui laikotarpiu taikymo finansines taisykles (OL L 253, p. 5; 2004 m. specialusis leidimas lietuvių k., 11 sk., 34 t., p. 156).


    Top