Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31982D0043

1982 m. gruodžio 9 d. Komisijos Sprendimas dėl Moterų ir vyrų lygių galimybių patariamojo komiteto įsteigimo

OL L 20, 1982 1 28, p. 35–37 (DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (ES, PT, FI, SV, CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 15/06/2008; panaikino 32008D0590

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1982/43/oj

31982D0043



Oficialusis leidinys L 020 , 28/01/1982 p. 0035 - 0037
specialusis leidimas suomių kalba: skyrius 5 tomas 2 p. 0164
specialusis leidimas ispanų kalba: skyrius 05 tomas 3 p. 0003
specialusis leidimas švedų kalba: skyrius 5 tomas 2 p. 0164
specialusis leidimas portugalų kalba skyrius 05 tomas 3 p. 0003


Komisijos Sprendimas

1982 m. gruodžio 9 d.

dėl Moterų ir vyrų lygių galimybių patariamojo komiteto įsteigimo

(82/43/EEB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos ekonominės bendrijos steigimo sutartį,

kadangi vienodo požiūrio į vyrus ir moteris principo taikymą praktikoje reikia skatinti gerinant bendradarbiavimą ir keitimąsi nuomonėmis bei patirtimi tarp valstybių narių institucijų, atsakingų už lygių galimybių skatinimą, bei Komisijos;

kadangi 1975 m. vasario 10 d. Tarybos direktyvos 75/117/EEB dėl valstybių narių įstatymų, skirtų vienodo vyrų ir moterų darbo užmokesčio principo taikymui, suderinimo [1], 1976 m. vasario 9 d. Direktyvos 76/207/EEB dėl vienodo požiūrio į vyrus ir moteris principo taikymo įsidarbinimo, profesinio mokymo, pareigų paaukštinimo ir darbo sąlygų atžvilgiu [2] ir 1978 m. gruodžio 19 d. Direktyvos 79/7/EEB dėl vienodo požiūrio į vyrus ir moteris principo nuoseklaus įgyvendinimo socialinės apsaugos srityje [3] visiškas įgyvendinimas praktikoje bus daug greitesnis, jei tam padės nacionalinės institucijos, galinčios naudotis specializuota informacija;

atsižvelgdama į 1972 m. balandžio 17 d. Direktyvą 72/161/EEB dėl žemės ūkyje dirbančių asmenų socialinio ekonominio orientavimo ir profesinių žinių įgijimo [4];

kadangi norint parengti ir įgyvendinti Bendrijos priemones dėl moterų įdarbinimo, savarankiškai bei žemės ūkyje dirbančių moterų padėties pagerinimo ir lygių galimybių skatinimo, reikia glaudaus bendradarbiavimo su specializuotomis valstybių narių įstaigomis;

kadangi, reguliarioms konsultacijoms su minėtomis įstaigomis, turėtų būti sukurta institucinė sistema,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

Šiuo sprendimu Komisija įsteigia Vyrų ir moterų lygių galimybių patariamąjį komitetą (toliau — Komitetas).

2 straipsnis

1. Komitetas pataria Komisijai formuluojant ir įgyvendinant jos politiką skatinti moterų įdarbinimą ir vienodą požiūrį į jas, bei užtikrina Bendrijoje nuolatinį keitimąsi informacija apie įgytą patirtį bei vykdytas Bendrijos priemones minėtose srityse.

2. Siekdamas šio straipsnio 1 dalyje nurodytų tikslų, Komitetas:

- keičiasi informacija su Komisija apie Bendrijos ir nacionaliniu lygiu vykdytą veiklą ir, jei reikia, apie tokios veiklos tęstinumą,

- pateikia nuomones arba siunčia ataskaitas Komisijai, ypač apie lygių galimybių politiką — jai paprašius arba savo paties iniciatyva, bei šiuo tikslu skatina pasikeitimą informacija apie valstybių narių patirtį jo kompetencijoje esančiose srityse.

3. Komiteto nuomonių ir ataskaitų pristatymo tvarka nustatoma susitarus su Komisija.

3 straipsnis

1. Komitetą sudaro 20 narių.

2. Jis sudaromas iš dviejų kiekvienos valstybės narės atstovų, paskirtų iš oficialiu sprendimu sudarytų nacionalinių komitetų ar įstaigų, atsakingų už moterų įdarbinimo ir (arba) vyrų ir moterų lygių galimybių klausimus ir atstovaujančių minėtoms sritims, narių. Jei valstybėje narėje yra keli tuo užsiimantys komitetai ar įstaigos, Komisija nustato, kuri įstaiga pagal tikslus, struktūrą, atstovavimą ir nepriklausomumą yra labiausiai tinkama atstovauti Komitete. Bet kokiai valstybei, neturinčiai tokio komiteto, atstovauja įstaigų, Komisijos laikomų atliekančiomis analogiškas funkcijas, nariai.

3. Komiteto narius šio straipsnio 2 dalyje minėtų įstaigų siūlymu iš šių įstaigų arba jų sekretoriatų narių individualiai paskiria Komisija.

4. Darbdavių ir darbuotojų atstovai Bendrijos lygiu gali dalyvauti Komiteto posėdžiuose stebėtojų teisėmis pagal jų organizacijų ir Komisijos nustatytą tvarką.

4 straipsnis

Kiekvienam Komiteto nariui paskiriamas pavaduojantis narys pagal tas pačias sąlygas, kurios nurodytos 3 straipsnyje. Nepažeidžiant 7 straipsnio nuostatų, pavaduojantis narys nelanko Komiteto posėdžių ir nedalyvauja jo darbe, išskyrus tuos atvejus, kai tikrasis narys negali to daryti.

5 straipsnis

Komiteto narių kadencija yra treji metai ir ji yra atnaujinama.

Pasibaigus trejų metų kadencijai, Komiteto nariai tęsia savo darbą tol, kol jie pakeičiami arba jų kadencija atnaujinama.

Nario kadencija pasibaigia nesibaigus trejų metų laikotarpiui jai (jam) atsistatydinus, nutraukus narystę jo (jos) atstovaujamoje organizacijoje arba jai (jam) mirus. Nario kadencija taip pat gali būti nutraukta, jei jį (ją) pasiūliusi organizacija reikalauja jį (ją) pakeisti.

Nebaigęs kadencijos narys likusiam jo kadencijos laikui pakeičiamas pagal 4 straipsnyje nurodytą tvarką.

Už darbą nariai atlyginimo negauna; kelionės ir pragyvenimo išlaidas dėl dalyvavimo Komiteto ir darbo grupių, sudarytų pagal 8 straipsnį, posėdžiuose padengia Komisija pagal galiojančias administracines taisykles.

6 straipsnis

Komitetas vieneriems metams išrenka pirmininką iš savo narių. Jis renkamas dalyvaujančių narių dviejų trečdalių balsų dauguma, tačiau kandidatas turi gauti mažiausiai 10 balsų.

Komitetas išrenka du pirmininko pavaduotojus tokia pačia balsų dauguma ir tokiomis pačiomis sąlygomis. Kai pirmininko nėra, vadovauja vienas iš pavaduotojų. Pirmininkas ir jo pavaduotojai turi būti iš skirtingų valstybių narių.

Komisija organizuoja Komiteto darbą glaudžiai bendradarbiaudama su pirmininku, o sekretoriato paslaugas teikia Komisijos užimtumo ir vienodo požiūrio į moteris klausimų biuras.

7 straipsnis

Pirmininkas gali pakviesti bet kurį tam tikrus Komiteto darbotvarkės klausimus išmanantį asmenį dalyvauti jo darbe kaip ekspertą.

Ekspertai dalyvauja aptariant tik konkretų klausimą, dėl kurio jie buvo pakviesti.

8 straipsnis

1. Komitetas gali sudaryti darbo grupes.

2. Ruošdamas nuomones, Komitetas gali patikėti pranešėjui arba išoriniam ekspertui pagal nustatytą tvarką parengti pranešimus.

9 straipsnis

Priemonėms, priimtoms pagal 7 ir 8 straipsnius, kurioms reikia Europos Bendrijų finansavimo, turi visų pirma pritarti Komisija; jos vykdomos pagal galiojančias administracines taisykles.

10 straipsnis

1. Komitetą sušaukia Komisija savo patalpose. Posėdžiai šaukiami mažiausiai tris kartus per metus.

2. Komisijos atstovai turi teisę dalyvauti Komiteto ir jo darbo grupių posėdžiuose.

11 straipsnis

Kai dėl Komiteto svarstomų klausimų balsuojama, reikia dviejų trečdalių posėdyje dalyvaujančių Komiteto narių balsų. Tačiau reikia mažiausiai 10 balsų persvaros. Jei išreiškiama mažumos nuomonė, ji įtraukiama į protokolą, kuris pridedamas prie Komiteto nuomonės kaip priedas.

12 straipsnis

Nepažeidžiant Sutarties 214 straipsnio nuostatų, Komiteto nariai privalo neatskleisti informacijos, kurią jie gauna dirbdami Komitete ar jo darbo grupėse, jei Komisija informuoja, kad prašoma nuomonė arba klausimas yra susiję su konfidencialiu klausimu.

Tokiais atvejais dalyvauti posėdžiuose gali tik Komiteto nariai ir Komisijos departamentų atstovai.

13 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja 1982 m. sausio 1 d.

Priimta Briuselyje, 1981 m. gruodžio 9 d.

Komisijos vardu

Pirmininkas

G. Thorn

[1] OL L 45, 1975 2 19, p. 19.

[2] OL L 39, 1976 2 14, p. 40.

[3] OL L 6, 1979 1 10, p. 24.

[4] OL L 96, 1972 4 23, p. 15.

--------------------------------------------------

Top