Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Sutartis, iš dalies keičianti tam tikras finansines nuostatas

Sutartis, iš dalies keičianti tam tikras finansines nuostatas

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Sutartis, iš dalies keičianti tam tikras finansines nuostatas

KOKS ŠIOS SUTARTIES TIKSLAS?

Šia sutartimi iš dalies keičiamos Europos anglių ir plieno bendrijos, Europos ekonominės bendrijos, Europos atominės energijos bendrijos, Europos Bendrijų jungtinės Tarybos ir jungtinės Komisijos steigimo sutarčių tam tikros finansinės nuostatos.

Šiais pakeitimais:

Šios reformos buvo būtinos įgyvendinus nuosavų išteklių finansinę sistemą, kuri įtvirtino Europos Bendrijų finansinį savarankiškumą.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Sutartyje numatomi toliau aprašyti biudžeto procedūros pakeitimai.

Pirmasis svarstymas

  • Europos Parlamentas siūlo biudžeto projekto, kurį Europos Sąjungos Taryba parengia remdamasi Europos Komisijos preliminariu biudžeto projektu, pakeitimus.
  • Jei dėl šių pakeitimų nedidėja bendros išlaidos, Taryba kvalifikuota balsų dauguma gali juos atmesti. Priešingu atveju siūlomi pakeitimai priimami ir biudžetas patvirtinamas.
  • Jei dėl Parlamento siūlomų pakeitimų bendros išlaidos didėja, Taryba kvalifikuota balsų dauguma gali pritarti pakeitimams. Tuomet biudžetas priimamas. Jei nėra sprendimo, siūlomi pakeitimai atmetami.
  • Jei Taryba bet kuriuo iš pirmiau minėtų scenarijų atmeta Parlamento siūlomus pakeitimus, ji kvalifikuota balsų dauguma gali palikti pirminę sumą arba nustatyti kitą.

Antrasis svarstymas

  • Jei Taryba atmeta arba pakeičia Parlamento pakeitimus, biudžeto projektas grąžinamas Parlamentui. Parlamentas gali keisti arba atmesti Tarybos padarytus pakeitimus ir patvirtinti biudžetą, jeigu už tai balsuoja dauguma jo narių ir buvo atiduoti trys penktadaliai balsų. Biudžetas taip pat patvirtinamas, jei Parlamentas nekeičia Tarybos sumų.
  • Esant svarbioms priežastims, Parlamentas gali atmesti visą biudžetą ir prašyti naujo projekto, jeigu tam pritaria dauguma jo narių ir buvo atiduoti du trečdaliai balsų.

Audito Rūmai:

  • nagrinėja visų ES administracinių pajamų ir išlaidų sąskaitas, įskaitant ES įsteigtų įstaigų finansus;
  • vertina, ar gautos visos pajamos, ar visos išlaidos buvo padarytos teisėtai ir tvarkingai, ar buvo patikimas finansų valdymas;
  • grindžia auditą įrašais ir patikrinimais ES institucijose ir valstybėse narėse;
  • po kiekvienų finansinių metų parengia ir siunčia ES institucijoms metinę ataskaitą (įskaitant atsakymus į ankstesnes pastabas);
  • teikia pastabas konkrečiais klausimais ir nuomones, jei to prašo kuri nors ES institucija.

Audito Rūmų nariai:

  • skiriami šešeriems metams ir gali būti paskirti antrai kadencijai;
  • turi patirties nacionalinio išorės audito srityje arba yra pakankamai kvalifikuoti šioms pareigoms;
  • vykdydami savo pareigas turi būti visiškai nepriklausomi;
  • negali turėti jokio kito apmokamo ar neapmokamo darbo;
  • gali būti nušalinti arba netekti teisės į pensiją, jei nesilaiko paskyrimo sąlygų.

ĮSIGALIOJIMAS

Sutartis įsigaliojo 1977 m. birželio 1 d.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

Sutartis, iš dalies keičianti tam tikras finansines nuostatas (OL L 359, 1977 12 31, p. 1–19).

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2018 m. liepos 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES, Euratomas) 2018/1046 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 ir Sprendimas Nr. 541/2014/ES, bei panaikinamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012 (OL L 193, 2018 7 30, p. 1–222).

Vėlesni Reglamento (ES, Euratomas) 2018/1046 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį dokumentą. Ši konsoliduota versija skirta tik informacijai.

paskutinis atnaujinimas 06.02.2023

Top