Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32012R0193

2012 m. kovo 8 d. Tarybos įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 193/2012, kuriuo įgyvendinamas Reglamentas (EB) Nr. 560/2005, nustatantis tam tikras konkrečias ribojančias priemones, taikytinas tam tikriems asmenims ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Dramblio Kaulo Krante

OL L 71, 2012 3 9, p. 5–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 10/06/2016; netiesiogiai panaikino 32016R0907

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2012/193/oj

9.3.2012   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 71/5


TARYBOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) Nr. 193/2012

2012 m. kovo 8 d.

kuriuo įgyvendinamas Reglamentas (EB) Nr. 560/2005, nustatantis tam tikras konkrečias ribojančias priemones, taikytinas tam tikriems asmenims ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Dramblio Kaulo Krante

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į 2005 m. balandžio 12 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 560/2005, nustatantį tam tikras konkrečias ribojančias priemones, taikytinas tam tikriems asmenims ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Dramblio Kaulo Krante, ypač į jo 11a straipsnio 2 ir 5 dalis, (1)

kadangi:

(1)

2005 m. balandžio 12 d. Taryba priėmė Reglamentą (EB) Nr. 560/2005;

(2)

remdamasi tuo, kad peržiūrėtas asmenų ir subjektų, kuriems taikomos Reglamente (EB) Nr. 560/2005 numatytos ribojamosios priemonės, sąrašas, Taryba mano, kad nebėra pagrindo palikti tam tikrus asmenis tame sąraše;

(3)

be to, turėtų būti atnaujinta informacija, susijusi su vienu iš to reglamento I priede pateiktame sąraše nurodytų asmenų ir su IA priede pateiktame sąraše nurodytais asmenimis,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Reglamento (EB) Nr. 560/2005 I priede įrašas apie šį asmenį:

Désiré Tagro

pakeičiamas įrašu, pateiktu šio reglamento I priede.

2 straipsnis

Reglamento (EB) Nr. 560/2005 IA priedas pakeičiamas šio reglamento II priede pateiktu tekstu.

3 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje 2012 m. kovo 8 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

M. BØDSKOV


(1)  OL L 95, 2005 4 14, p. 1.


I PRIEDAS

1 straipsnyje nurodytas įrašas

„Désiré TAGRO. Paso numeris: PD – AE 065FH08. Gimimo data: 1959 m. sausio 27 d. Gimimo vieta: Isija, Dramblio Kaulo Krantas. Mirė 2011 m. balandžio 12 d. Abidžane.

Tariamojo prezidento L. GBAGBO administracijos Generalinis sekretorius: dirbo neteisėtoje L. GBAGBO Vyriausybėje, trukdė taikos ir susitaikymo procesui, nepripažino prezidento rinkimų rezultatų, dalyvavo smurtinėse represijose prieš gyventojų judėjimus. Įtraukimo į JT sąrašą data: 2011 m. kovo 30 d. (į Europos Sąjungos sąrašą įtrauktas 2010 gruodžio 22 d.).“


II PRIEDAS

„IA PRIEDAS

2, 4 ir 7 straipsniuose nurodytų fizinių ir juridinių asmenų, subjektų ar įstaigų, kurie nėra įtraukti į JT Saugumo Tarybos arba Sankcijų komiteto sąrašus, sąrašas

 

Vardas, pavardė (ir galimi slapyvardžiai)

Identifikavimo informacija

Įtraukimo į sąrašą priežastys

1.

Kadet Bertin

Gimęs 1957 m. Mamoje.

Laurent Gbagbo specialusis patarėjas „saugumo, gynybos ir karinės įrangos klausimais“, buvęs gynybos ministras Laurent Gbagbo valdymo metu.

Laurent Gbagbo sūnėnas.

Gyvena tremtyje Ganoje. Išduotas tarptautinis jo arešto orderis.

Laikomas atsakingu už plėšimus ir priverstinius dingimus, kovotojų grupuočių ir „jaunųjų patriotų“ (COJEP) finansavimą ir apginklavimą.

Dalyvavo ginklų finansavime ir neteisėtoje prekyboje ginklais bei pažeidinėjant embargą.

Kadet Bertin palaikė privilegijuotus ryšius su Vakarų kovotojų grupuotėmis ir buvo L. Gbagbo tarpininkas palaikant ryšius su šiomis grupuotėmis. Dalyvavo kuriant „Limos pajėgas“ (mirties eskadronus).

Būdamas tremtyje Ganoje toliau ruošiasi valdžios atkovojimui ginkluotu būdu. Jis taip pat reikalauja nedelsiant išlaisvinti L. Gbagbo.

Dėl jo finansinių išteklių, neteisėtos prekybos ginklais tinklų žinojimo ir nuolatinių ryšių su vis dar veikiančiomis kovotojų grupuotėmis (ypač Liberijoje) Kadet Bertin tebekelia realią grėsmę Dramblio Kaulo Kranto saugumui ir stabilumui.

2.

Oulaï Delafosse

Gimęs 1968 m. spalio 28 d.

Buvęs Toulepleu subprefektas. Didžiųjų Vakarų pasipriešinimo patriotinės sąjungos vadas.

Kaip kovotojų grupuotės vadas, yra atsakingas už smurtą ir nusikaltimus, ypač Toulepleu regione.

Gaudamas įsakymus tiesiogiai iš Kadet Bertin, per krizę po rinkimų jis labai aktyviai verbavo karo samdinius iš Liberijos, taip pat dalyvavo neteisėtoje prekyboje ginklais, gaunamais iš Liberijos. Jo būriai vykdė teroro kampaniją per visą porinkiminės krizės laikotarpį, eliminuodami šimtus asmenų iš Dramblio Kaulo Kranto Šiaurės.

Dėl jo politinio ekstremizmo, artimų ryšių su Kadet Bertin ir tvirtų ryšių, kuriuos jis palaikė su karo samdiniais iš Liberijos, jis tebekelia grėsmę šalies stabilumui.

3.

Pastor Gammi

 

2004 m. įkurtos kovotojų grupuotės „Dramblio Kaulo Kranto Vakarų išsilaisvinimo judėjimas“ (MILOCI) vadas. Kaip L. Gbagbo remiančios MILOCI grupuotės vadas, jis dalyvavo daugybėje nužudymų ir plėšimų.

Slapstosi Ganoje (galbūt Takoradyje). Išduotas tarptautinis jo arešto orderis.

Būdamas tremtyje prisijungė prie Tarptautinės Dramblio Kaulo Kranto išlaisvinimo koalicijos (CILCI), kuri remia ginkluotą pasipriešinimą, siekiantį L. Gbagbo sugrįžimo į valdžią.

4.

Marcel Gossio

Gimęs 1951 m. vasario 18 d. Adžamėje.

Paso numeris: 08AA14345 (galiojimas baigiasi 2013 m. spalio 6 d.)

Slapstosi už Dramblio Kaulo Kranto ribų. Išduotas tarptautinis jo arešto orderis.

Dalyvavo pasisavinant valstybės lėšas ir finansuojant bei apginkluojant kovotojų grupuotes.

Vienas iš pagrindinių asmenų, kurie teikė finansavimą L. Gbagbo klanui ir kovotojų grupuotėms. Jis taip pat yra vienas iš pagrindinių asmenų vykdant neteisėtą prekybą ginklais.

Dėl to, kad yra pasisavinęs didžiulių lėšų ir žino neteisėtus ginklavimosi tinklus, jis tebekelia grėsmę Dramblio Kaulo Kranto stabilumui ir saugumui.

5.

Justin Koné Katina

 

Slapstosi Ganoje. Išduotas tarptautinis jo arešto orderis.

Dalyvavo Vakarų Afrikos valstybių centrinio banko (BCEAO) apiplėšime.

Savo tremties vietoje visada prisistato kaip L. Gbagbo atstovas spaudai. 2011 m. gruodžio 12 d. pranešime spaudai pareiškė, kad A. Ouattara niekada nelaimėjo rinkimų ir mano, kad naujasis režimas yra neteisėtas. Jis kviečia priešintis, teigdamas, kad L. Gbagbo grįš į valdžią.

6.

Ahoua Don Mello

Gimęs 1958 m. birželio 23 d. Bongvanu.

Paso numeris: PD-AE/044GN02 (galiojimas baigiasi 2013 m. vasario 23 d.)

Laurent Gbagbo atstovas spaudai. Buvęs neteisėtos Vyriausybės infrastruktūros ir asenizacijos ministras.

Gyvena tremtyje Ganoje. Išduotas tarptautinis jo arešto orderis.

Būdamas tremtyje toliau skelbia, kad Prezidento A. Ouattara išrinkimas buvo suklastotas, ir nepripažįsta jo valdžios. Jis atsisako reaguoti į Dramblio Kaulo Kranto Vyriausybės kvietimą susitaikyti ir nuolat spaudoje kviečia sukilti, pabėgėlių stovyklose Ganoje rengia mobilizacijos kampanijas.

2011 m. gruodžio mėn. pareiškė, kad Dramblio Kaulo Krantas yra „apsiausta genčių valstybė“ ir kad „A. Ouattara režimo dienos suskaičiuotos“.

7.

Moussa Touré Zéguen

Gimęs 1944 m. rugsėjo 9 d.

Seno paso numeris: AE/46CR05

Už taiką kovojančių patriotų grupuotės (GPP) vadas.

Tarptautinės Dramblio Kaulo Kranto išlaisvinimo koalicijos (CILCI) įkūrėjas.

Nuo 2002 m. yra kovotojų grupuotės vadas, nuo 2003 m. vadovauja GPP. Jam vadovaujant GPP tapo L. Gbagbo ginkluotuoju sparnu Abidžane ir šalies pietinėje dalyje.

Kartu su GPP jis yra atsakingas už daugelį plėšimų, daugiausia prieš šiaurinių regionų gyventojus ir režimo priešininkus.

Asmeniškai dalyvavo po rinkimų surengtuose smurto išpuoliuose (ypač Abobo ir Adžamės rajonuose).

Gyvendamas tremtyje Akroje Touré Zéguen įkūrė Tarptautinę Dramblio Kaulo Kranto išlaisvinimo koaliciją (CILCI), kurios tikslas – sugrąžinti L. Gbagbo į valdžią.

Tremtyje jis platina kurstančius pareiškimus (pavyzdžiui, 2011 m. gruodžio 9 d. spaudos konferencijoje) ir tebesilaiko tvirtos pozicijos tęsti konfliktą ir siekti ginkluoto keršto. Jis laiko, kad A. Ouattara valdymas Dramblio Kaulo Krante yra neteisėtas ir kad valstybė buvo „rekolonizuota“, bei „ragina Dramblio Kaulo Kranto žmones išvaryti apsišaukėlius“ (Jaunoji Afrika, 2011 m. liepos mėn.).

Veda tinklaraštį, kuriame aktyviai kviečia Dramblio Kaulo Kranto žmones mobilizuotis prieš A. Ouattara.“


Top