This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 22005D0297
2005/297/EC: Decision No 1/2005 of the ACP-EC Council of Ministers of 8 March 2005 concerning the adoption of the Rules of Procedure of the ACP-EC Council of Ministers
2005/297/EB: 2005 m. kovo 8 d. AKR ir EB Ministrų Tarybos sprendimas Nr. 1/2005, dėl AKR ir EB Ministrų Tarybos darbo tvarkos taisyklių priėmimo
2005/297/EB: 2005 m. kovo 8 d. AKR ir EB Ministrų Tarybos sprendimas Nr. 1/2005, dėl AKR ir EB Ministrų Tarybos darbo tvarkos taisyklių priėmimo
OL L 95, 2005 4 14, p. 44–47
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
OL L 159M, 2006 6 13, p. 355–358
(MT)
In force
Relation | Act | Comment | Subdivision concerned | From | To |
---|---|---|---|---|---|
Replacement | 22001D0214(01) | 08/03/2005 |
14.4.2005 |
LT |
Europos Sąjungos oficialusis leidinys |
L 95/44 |
AKR IR EB MINISTRŲ TARYBOS SPRENDIMAS Nr. 1/2005
2005 m. kovo 8 d.
dėl AKR ir EB Ministrų Tarybos darbo tvarkos taisyklių priėmimo
(2005/297/EB)
AKR IR EB MINISTRŲ TARYBA,
atsižvelgdama į AKR ir EB partnerystės susitarimą, pasirašytą 2000 m. birželio 23 d. Kotonu, ypač į jo 15 straipsnio 5 dalį,
kadangi:
(1) |
AKR ir EB Ambasadorių komitetas 2001 m. sausio 30 d. sprendimu Nr. 1/2001 priėmė, pagal įgaliojimų perdavimą, AKR ir EB Ministrų Tarybos darbo tvarkos taisykles. |
(2) |
Būtini tam tikri pakeitimai siekiant atsižvelgti į naujųjų valstybių narių įstojimą į Europos Sąjungą. |
(3) |
2004 m. gegužės 6 d. Gaborone, Botsvanoje, vykusiame 29-ajame AKR ir EB Ministrų Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas atitinkamai iš dalies pakeisti darbo tvarkos taisykles, |
NUSPRENDĖ:
1 straipsnis
Posėdžių data ir vieta
1. Kaip nurodyta AKR ir EB partnerystės susitarimo (toliau – AKR ir EB susitarimas) 15 straipsnio 1 dalyje, AKR ir EB Ministrų Taryba (toliau – Taryba) posėdžiauja paprastai vieną kartą per metus ir, kai reikia, vienos iš Šalių prašymu.
2. Tarybą sušaukia jos pirmininkas. Jos posėdžių datos nustatomos bendru Šalių susitarimu.
3. Taryba susitinka įprastinėje Europos Sąjungos Tarybos posėdžių vietoje arba AKR valstybių grupės sekretoriato buveinėje, arba vienos iš AKR šalių mieste, pagal Tarybos priimtą sprendimą.
2 straipsnis
Posėdžių darbotvarkė
1. Laikiną kiekvieno posėdžio darbotvarkę parengia pirmininkas. Darbotvarkė išsiunčiama kitiems Tarybos nariams ne vėliau kaip likus 30 dienų iki posėdžio pradžios. Į laikiną darbotvarkę įeina klausimai, dėl kurių prašymą įtraukti į darbotvarkę pirmininkas gavo ne vėliau kaip 30 dienų prieš posėdžio pradžią.
Į laikiną darbotvarkę yra įtraukiami tie klausimai, su kuriais susiję dokumentai Tarybos sekretoriatui buvo perduoti laiku, kad būtų spėjama juos nusiųsti Tarybos nariams bei AKR ir EB Ambasadorių komiteto nariams (toliau – Komitetas), ne vėliau kaip 21 dieną prieš posėdžio pradžią.
2. Taryba priima darbotvarkę kiekvieno posėdžio pradžioje. Skubiais atvejais AKR valstybių arba Bendrijos prašymu Taryba gali nuspręsti įtraukti į darbotvarkę klausimus, dėl kurių nebuvo laikomasi 1 dalyje nurodytų terminų.
3. Laikina darbotvarkė gali būti skirstoma į A, B ir C dalis.
Į A dalį įtrauktus klausimus Taryba gali patvirtinti be diskusijų.
Į B dalį įtrauktus klausimus Taryba turi aptarti prieš juos patvirtindama.
Į C dalį įtraukti klausimai aptariami neoficialiai pasikeičiant nuomonėmis.
3 straipsnis
Svarstymai
1. Ministrų Taryba sprendimus priima bendru Šalių susitarimu pagal AKR ir EB susitarimo 15 straipsnio 3 dalį.
2. Ministrų Tarybos svarstymai galioja tik dalyvaujant mažiausiai pusei Europos Sąjungos Tarybos narių, vienam Europos Bendrijų Komisijos (toliau – Komisija) nariui ir dviems trečdaliams AKR valstybių Vyriausybėms atstovaujančių narių.
3. Visus posėdyje dalyvauti negalinčius Tarybos narius gali pakeisti atstovai. Šiuo atveju nariai apie tai praneša pirmininkui ir nurodo jiems atstovauti įgaliotą asmenį arba delegaciją. Atstovas turi visas posėdyje dalyvauti negalinčio nario teises.
4. Tarybos narius gali lydėti jiems talkinantys patarėjai.
5. Kiekvienos delegacijos sudėtis pranešama pirmininkui prieš kiekvieno posėdžio pradžią.
6. Europos Investicijų Banko (toliau – Bankas) atstovas dalyvauja posėdžiuose, kurių darbotvarkėje yra su Banku susijusių sričių klausimų.
4 straipsnis
Rašytinė procedūra
Skubiais klausimais sprendimus Taryba gali nuspręsti priimti raštu. Ši procedūra gali būti patvirtinta Tarybos posėdyje arba Komitete.
Tuo pačiu metu, kai sprendžiama dėl šios procedūros, gali būti nustatomas terminas, per kurį turi būti duoti atsakymai. Pasibaigus šiam terminui Tarybos pirmininkas, remdamasis dviejų Tarybos sekretorių pranešimu, nusprendžia, ar, atsižvelgus į gautus atsakymus, galima laikyti bendrą susitarimą esant pasiektą.
5 straipsnis
Komitetai ir darbo grupės
Taryba gali įsteigti komitetus arba darbo grupes atlikti darbui, kurį ji laiko būtinu, visų pirma prireikus rengti jos posėdžius bendradarbiavimo srityse arba konkrečiais Partnerystės klausimais.
Prižiūrėti šių komitetų ir darbo grupių darbą gali būti pavesta Komitetui.
6 straipsnis
Ministrų darbo grupių pogrupiai
Nepažeidžiant 5 straipsnio nuostatų, posėdžių metu Taryba gali pariteto pagrindu sudarytiems ministrų pogrupiams pavesti rengti svarstymus ir išvadas konkrečiais darbotvarkės klausimais.
7 straipsnis
Ministrų komitetai
1. AKR ir EB susitarimo 83 straipsniu įsteigiamas AKR ir EB bendradarbiavimo dėl plėtros finansavimo komitetas. Taryba priima šio komiteto darbo tvarkos taisykles.
2. Taryba nagrinėja prekybos politikos klausimus ir Jungtinio AKR ir EB ministrų prekybos komiteto, įsteigto AKR ir EB susitarimo 38 straipsniu, ataskaitas.
8 straipsnis
Stebėtojo teisėmis dalyvaujančios valstybės
1. AKR ir EB susitarimą pasirašiusių valstybių atstovai, kurie Susitarimo įsigaliojimo dieną dar neužbaigė procedūrų, nurodytų jo 93 straipsnio 1 ir 2 dalyje, gali dalyvauti Tarybos posėdžiuose kaip stebėtojai. Šiuo atveju jiems gali būti leista dalyvauti Tarybos debatuose.
2. Ta pati taisyklė taikoma AKR ir EB susitarimo 93 straipsnio 6 dalyje nurodytoms šalims.
3. Taryba gali leisti šalies, pateikusios paraišką prisijungti prie AKR ir EB susitarimo, atstovams Tarybos posėdžiuose dalyvauti kaip stebėtojams.
9 straipsnis
Konfidencialumas ir oficialūs leidiniai
1. Jei nėra nuspręsta kitaip, Tarybos posėdžiai nėra vieši. Patekti į Tarybos posėdžius reikalingas leidimas.
2. Nepažeidžiant kitų taikomų nuostatų, Tarybos svarstymams yra taikomas profesinės paslapties laikymosi reikalavimas, išskyrus tuos atvejus, kai Taryba nusprendžia kitaip.
3. Kiekviena Šalis gali nuspręsti paskelbti Tarybos sprendimus, rezoliucijas, rekomendacijas ir nuomones atitinkamuose savo oficialiuose leidiniuose.
10 straipsnis
Dialogas su nevyriausybiniais dalyviais
1. Taryba gali pakviesti pasikeisti nuomonėmis AKR ir Europos Sąjungos valstybių pilietinių visuomenių ekonominės ir socialinės srities atstovus, siekdama juos informuoti bei išklausyti jų nuomones ir pasiūlymus dėl darbotvarkės klausimų.
2. Nuomonių pasikeitimą su pilietinės visuomenės atstovais rengia Tarybos sekretoriatas. Komisijai sutikus, Taryba gali pavesti šią užduotį pilietinės visuomenės atstovaujamosioms organizacijoms. Tarybos sekretoriatas darbą, susijusį su nuomonių pasikeitimu su AKR ir EB pilietinių visuomenių ekonominės ir socialinės srities atstovais, pirmiausia gali pavesti Europos Bendrijų ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui.
3. Remdamasis Tarybos sekretoriato pasiūlymu, pirmininkas nusprendžia, kokie darbotvarkės klausimai svarstytini su nevyriausybiniais dalyviais. Jie pranešami kitiems Tarybos nariams kartu su kiekvieno posėdžio laikina darbotvarke.
11 straipsnis
Regioninės ir subregioninės organizacijos
AKR regioninėms ir subregioninėms organizacijoms gali būti atstovaujama kaip stebėtojams Tarybos ir Komiteto posėdžiuose, Tarybai iš anksto sutikus.
12 straipsnis
Pranešimai ir posėdžių protokolai
1. Visus pranešimus, numatytus šiose darbo tvarkos taisyklėse, Tarybos sekretoriatas perduoda AKR valstybių atstovams, AKR valstybių grupės sekretoriatui, valstybių narių nuolatiniams atstovams, Europos Sąjungos Tarybos Generaliniam Sekretoriatui ir Komisijai.
Jeigu tokie pranešimai yra susiję su Banku, jie taip pat siunčiami Banko prezidentui.
2. Rašomas kiekvieno posėdžio protokolas, visų pirma pažymint Tarybos priimtus sprendimus.
Po to, kai Taryba protokolus patvirtina, juos pasirašo Tarybos pirmininko pareigas einantis asmuo bei du Tarybos sekretoriai, ir jie saugomi Tarybos archyvuose. Posėdžio protokolo egzempliorius siunčiamas 1 dalyje nurodytiems gavėjams.
13 straipsnis
Dokumentai
Jei nėra nuspręsta kitaip, Taryba svarsto remdamasi dokumentais, parengtais oficialiomis Šalių kalbomis.
14 straipsnis
Teisės aktų forma
1. Sprendimai, rezoliucijos, rekomendacijos ir nuomonės, apibrėžti AKR ir EB susitarimo 15 straipsnio 3 dalyje, skirstomi į straipsnius.
Jie užbaigiami formuluote „Priimta…,… m.… d.“, įrašant jų priėmimo Taryboje datą.
2. AKR ir EB susitarimo 15 straipsnio 3 dalyje apibrėžti sprendimai vadinami „sprendimu“, tada rašomas eilės numeris, priėmimo data ir dalyko aprašymas.
Sprendimuose nurodoma įsigaliojimo data. Juose įrašomas šis sakinys: „AKR valstybės, Bendrija ir jos valstybės narės privalo kiekviena savo ruožtu imtis būtinų veiksmų šiam sprendimui įgyvendinti“.
3. AKR ir EB susitarimo 15 straipsnio 3 dalyje apibrėžtos rezoliucijos, deklaracijos, rekomendacijos ir nuomonės vadinamos „rezoliucija“, „deklaracija“, „rekomendacija“ arba „nuomone“, tada rašomas eilės numeris, priėmimo data ir dalyko aprašymas.
4. Tarybos priimtus teisės aktus pasirašo pirmininkas, ir jie saugomi Tarybos archyvuose.
Šiuos teisės aktus du Tarybos sekretoriai perduoda 12 straipsnio 1 dalyje nurodytiems gavėjams.
15 straipsnis
Pirmininkavimas
Tarybai paeiliui pirmininkauja:
— |
nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d. – vienas iš AKR valstybių Vyriausybės narių, |
— |
nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d. – vienas iš Europos Sąjungos Tarybos narių. |
16 straipsnis
Komitetas
1. Pagal AKR ir EB susitarimo 15 straipsnio 4 dalį Taryba gali perduoti kai kuriuos savo įgaliojimus Komitetui.
2. Sąlygos, kurių laikydamasis Komitetas posėdžiauja, nustatomos jo darbo tvarkos taisyklėse.
3. Komiteto pareiga yra parengti Tarybos posėdžius ir vykdyti visus įgaliojimus, kuriuos Taryba gali jam patikėti.
17 straipsnis
Dalyvavimas Jungtinėje Parlamentinėje Asamblėjoje
Tarybai dalyvaujant Jungtinės Parlamentinės Asamblėjos posėdžiuose, jai atstovauja jos pirmininkas.
Jeigu pirmininkas negali dalyvauti, jis vietoj savęs paskiria kitą narį.
18 straipsnis
Bendrijos politikos nuoseklumas ir poveikis AKR ir EB susitarimo įgyvendinimui
1. Kai AKR valstybės prašo konsultacijų pagal AKR ir EB susitarimo 12 straipsnį, tokios konsultacijos rengiamos nedelsiant, paprastai per penkiolika dienų nuo prašymo pateikimo.
2. Atsakinga institucija gali būti Taryba, Komitetas, vienas iš dviejų 7 straipsnyje nurodytų Ministrų komitetų arba ad hoc darbo grupė.
19 straipsnis
Sekretoriatas
Tarybos ir Komiteto sekretoriatui kartu vadovauja du sekretoriai.
Šie du sekretoriai paskiriami po bendrų konsultacijų; vieną paskiria AKR valstybės, kitą – Bendrija.
Sekretoriai vykdo savo pareigas visiškai nepriklausomai, atsižvelgdami tik į Susitarimo interesus, nesikreipia į jokią Vyriausybę, organizaciją ar instituciją, išskyrus Tarybą ir Komitetą, nurodymų ir jais nesivadovauja.
Tarybai skirta korespondencija siunčiama jos pirmininkui į Tarybos sekretoriato buveinę.
20 straipsnis
Šiuo sprendimu panaikinamas ir pakeičiamas 2001 m. sausio 30 d. AKR ir EB Ambasadorių komiteto sprendimas Nr. 1/2001 dėl AKR ir EB Ministrų Tarybos darbo tvarkos taisyklių priėmimo.
Priimta Briuselyje, 2005 m. kovo 8 d.
AKR ir EB Ministrų Tarybos vardu
Pirmininkas
J. ASSELBORN