Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02005R0782-20080101

Consolidated text: A Bizottság 782/2005/EK rendelete (2005. május 24.) a hulladékra vonatkozó statisztikai adatszolgáltatás formátumának szabályozásáról (EGT vonatkozású szöveg)

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2005/782/2008-01-01

2005R0782 — HU — 01.01.2008 — 001.001


Ez a dokumentum kizárólag tájékoztató jellegű, az intézmények semmiféle felelősséget nem vállalnak a tartalmáért

►B

A BIZOTTSÁG 782/2005/EK RENDELETE

(2005. május 24.)

a hulladékra vonatkozó statisztikai adatszolgáltatás formátumának szabályozásáról

(EGT vonatkozású szöveg)

(HL L 131, 25.5.2005, p.26)

Módosította:

 

 

Hivatalos Lap

  No

page

date

►M1

A BIZOTTSÁG 973/2007/EK RENDELETE (2007. augusztus 20.)

  L 216

10

21.8.2007




▼B

A BIZOTTSÁG 782/2005/EK RENDELETE

(2005. május 24.)

a hulladékra vonatkozó statisztikai adatszolgáltatás formátumának szabályozásáról

(EGT vonatkozású szöveg)



AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,

tekintettel a hulladékra vonatkozó statisztikákról szóló, 2002. november 25-i 2150/2002/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletre és különösen annak 6. cikke e) pontjára ( 1 ),

mivel:

(1)

A 2150/2002/EK rendelet 6. cikkének értelmében a Bizottságnak el kell fogadnia az e rendelet alkalmazásához szükséges intézkedéseket.

(2)

A 2150/2002/EK rendelet 6. cikke e) pontjának értelmében a Bizottságnak ki kell dolgoznia egy megfelelő formátumot, amelyben a tagállamok az eredményeiket átadhatják.

(3)

Az e rendeletben előírt intézkedések összhangban vannak a 89/382/EGK, Euratom tanácsi határozata által létrehozott statisztikai programbizottság véleményével ( 2 ),

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:



1. cikk

A Bizottságnak (Eurostat) átadandó, a hulladékra vonatkozó statisztikák eredményei helyes formátuma a jelen rendelet mellékletében található.

A tagállamoknak ezt a formátumot kell használniuk a 2004-es referenciaév és az azt követő évek adatai esetében.

2. cikk

A Bizottság (Eurostat) által javasolt adatcsereszabvány szerint a tagállamoknak elektronikus formátumban kell átadniuk a Bizottságnak (Eurostat) a 2150/2002/EK rendelet által előírt adatokat és metaadatokat.

3. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában történő közzétételét követő huszadik napon lép életbe.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.




MELLÉKLET

A HULLADÉKSTATISZTIKA-EREDMÉNYEK ÁTADÁSÁNAK FORMÁTUMA

Az adatokat rendszerfüggetlen módon kell átadni a Bizottság (Eurostat) által javasolt adatcsereszabványnak megfelelően.

Az adathalmazok

A 2150/2002/EK rendelet által lefedett hulladékstatisztikai terület öt információhalmazból áll:

 Hulladéktermelés (GENER)

 Hulladékégetés (INCIN)

 Hasznosításhoz vezető műveletek (RECOV)

 Ártalmatlanítás (DISPO)

 Hasznosító- és ártalmatlanítóberendezések száma és kapacitása; a hulladékgyűjtő-rendszer lefedettsége a NUTS 2 régió által (REGIO).

Minden halmaz esetében egy fájlt kell átadni. A fájlnév hat részből áll:



Terület

5

Érték: WASTE

Halmaz

5

GENER, INCIN, RECOV, DISPO, REGIO

Gyakoriság

2

Érték: A2

Országkód

2

Kétbetűs országkód (lásd A lista)

Év

4

Referenciaév (első referenciaév: 2004)

Időszak

4

Érték: 0000 (nulla, nulla, nulla, nulla) az éves adatokra

A fájlnév részeit alsó kötőjel választja el egymástól. Szövegalapú formátumot fogunk használni. Például a hulladéktermelés halmaz Belgiumból a 2004-es évre a következő nevet fogja viselni: WASTE_GENER_A2_BE_2004_0000.

Hiányzó értékek

Az osztályozási változók esetében nem lesznek hiányzó értékek (hulladékkategória, gazdasági tevékenység, NUTS 2 régió, hulladékkezelő berendezés típusa). A rekordokat az osztályozási változók minden kombinációjára meg kell adni. Minden olyan rekordot, amelyre kombináció nem áll fönn, 0-ra (zérus) állított értékkel kell elküldeni. Minden olyan rekordot, amelyhez nincsen hozzáférhető adat, helyesen hiányzóra állított kóddal ellátva kell beküldeni („M” kóddal ellátva). A hiányzó értékeket meg kell magyarázni a minőségi jelentésben; esetlegesen a használt módszer eredményei lehetnek. Fontos különbséget tenni a valódi nullás értékek és a hiányzó értékek között, hiszen az összegeket nem lehet kiszámolni hiányzó adatokkal. Amennyiben egy kombináció logikailag nem lehetséges, a cellát az L kóddal kell ellátni. Ez fordul elő például a kommunális szennyvíz kezeléséből származó iszap esetén. A konzisztencia ellenőrzése és a hibajavítás megkönnyítése érdekében az összegeket itt is be kell küldeni.

Bizalmasság

A bizalmas adatokat „bizalmas” megjelöléssel ellátva kell helyesen beküldeni. Az, hogy mi tekinthető bizalmasnak, a nemzeti titoktartási politika függvénye. Általános értelemben véve egy információ akkor bizalmas, ha a rendelkezésre bocsátó azonossága felfedhető. Ez az eset áll fenn, ha az információ egy vagy két válaszadón alapul, vagy ha egy vagy két válaszadó birtokolja az adatot. Az állami hatóságoktól származó adatok általában nem tekintendők bizalmasnak.

A másodlagos bizalmasságot is fel kell tüntetni. Ezt oly módon kell alkalmazni, hogy az (al)összegek publikációra hozzáférhetőek maradjanak. A Bizottság (Eurostat) arra használja fel a bizalmas információt, hogy úgy számítsa ki az uniós összegeket, hogy nem fedi fel az országos szinten bizalmas információt.

Mértékek

A kért mezők alfanumerikusak, azaz az adatérték kivételével nem tartalmazhatnak elválasztójeleket vagy tizedes szimbólumokat. A hulladékmennyiségek évi 1 000 tonnányi értékben vannak kifejezve három tizedesjeggyel. Tizedesjelként a vesszőt használjuk. A becslési módszer nem mindig teszi lehetővé a három tizedesnyi pontosságot. Ebben az esetben az adat beküldhető csak a szignifikáns tizedes értékkel is. Minden hulladékkategória esetén a mennyiség (normál) nedves hulladékon alapul, az iszaptermelés esetén (11., 12., 40. hulladéktétel) 1 000 tonnányi szárazanyagban kerül kiszámításra. A hulladékkezelési halmaz esetében az iszapot (normál) nedves hulladékként és szárazanyagban is meg kell adni. Ezt csak akkor alkalmazzuk, ha az iszap önálló tétel, ez áll az ipari iszapokra (12. tétel) a hulladékégetés és ártalmatlanítás halmazban.

A hulladékfeldolgozó létesítmények számát egész számmal kell megadni. Több mértékegység használatos a hulladékfeldolgozó kapacitás leírására, a hulladékhasznosítás és -ártalmatlanítás műveletének típusától függően (lásd az I. listát). Az összehasonlíthatóság megkönnyítése érdekében ajánljuk a hulladékégetési kapacitást 1 000 tonnában megadni. Azon országok, amelyek képesek a hulladékégetési kapacitást terajoule-ban megadni (1012 joule), tegyék meg így. Azon országoknak, amelyek nem tudják hulladékégetési kapacitásukat terajoule-ban megadni, az értéket hiányzóként kell megadni (az „M” kód használatával). A hasznosítási kapacitást 1 000 tonnában mérjük. Az ártalmatlanítási kapacitást köbméterben vagy tonnában kell megadni az ártalmatlanítás típusától függően. Csak az 1 000 tonnában megadott értékeket kell három tizedesjegy pontossággal megadni, minden egyebet egész számként.

A vegyes háztartási és ahhoz hasonló hulladékgyűjtési rendszer körét vagy a lakosság, vagy a lakások százalékában kell megadni.

Felülvizsgálat

A halmazokat a rekordokat tartalmazó különálló fájlokban kell beküldeni. Például a hulladéktermelésre vonatkozó halmaz 51 hulladékkategóriát tartalmaz 21 NACE csoportban, amelyet nedves hulladékban mérünk, és 3 hulladékkategóriát 21 NACE csoportban, amelyet szárazanyagban mérünk. A halmaz 1 134 rekordot tartalmaz.

A felülvizsgált adatokat teljes halmazként is be lehet küldeni, és a felülvizsgált cellákat el kell látni az (R) jellel. Az ideiglenes adatokat P jellel kell ellátni, és ezek mindig felülvizsgálatot követelnek meg. Az ideiglenes és a felülvizsgált adatokat egyaránt meg kell magyarázni a minőségi jelentésben.



1. halmaz:  Hulladéktermelés

Mező

Maximális hosszúság

Értékek

Tartomány

8

Érték: WASTE

Halmaz

6

Érték: GENER (A halmaz országonként 51 × 21 rekordból áll, amelyet nedves hulladékban és 3 × 21 rekordból, amelyet szárazanyagban mérnek)

Országkód

2

Kétbetűs országkód (lásd A. lista)

Év

4

Referenciaév (első referenciaév 2004)

Hulladéktétel

2

Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd B. lista)

Tevékenységi tétel

2

NACE-ra utaló kód (lásd C. lista)

Nedves/száraz

1

Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód); iszapra (11., 12., 40. hulladéktétel) szintén száraz anyagban (D kód)

Termelt hulladék

12

Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjegyként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni

Naprakész jelzés

1

Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres

Bizalmassági

1

Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)



2. halmaz:  Hulladékégetés

Mező

Maximális hosszúság

Érték

Tartomány

8

Érték: WASTE

Halmaz

6

Érték: INCIN (A halmaz NUTS 1 régiónként 7 × 12 rekordból áll, amelyet nedves hulladékban és 1 × 2 rekordból, amelyet szárazanyagban mérnek)

Országkód

2

Kétbetűs országkód (lásd A. lista)

Év

4

Referenciaév (első referenciaév 2004)

NUTS 1 kód

3

Az 1059/2003/EK európai parlamanti és tanácsi rendeletben (1) szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni

Hulladéktétel

2

Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd E. lista)

Hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet

1

A 75/442/EGK tanácsi irányelv (2) mellékletére utaló kód (lásd F. lista); csak az 1. és 2. művelet érvényes erre a halmazra

Nedves/száraz

1

Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód); iszapra (12. hulladéktétel) szintén száraz anyagban (D kód)

Elégetett hulladék

12

Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjelként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni

Naprakész jelzés

1

Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres

Bizalmassági jelzés

1

Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)

(1)   HL L 154., 2003.6.21., 1. o.

(2)   HL L 194., 1975.7.25., 39. o. A legutóbb az 1882/2003/EK európai parlamenti és tanácsi rendelettel (HL L 284., 2003.10.31., 1. o.) módosított irányelv.



3. halmaz:  Hasznosításhoz vezető műveletek ( kivéve az energetikai hasznosítást)

Mező

Maximális hosszúság

Értékek

Tartomány

8

Érték: WASTE

Halmaz

6

Érték: RECOV (A halmaz NUTS 1 régiónként 20 rekordból áll)

Országkód

2

Kétbetűs országkód (lásd A. lista)

Év

4

Referenciaév (első referenciaév 2004)

NUTS 1 kód

3

Az 1059/2003/EK rendeletben szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni

Hulladéktétel

2

Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd G. lista)

Hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet

1

A 75/442/EGK irányelv mellékletére utaló kód (lásd F. lista); csak a 3.művelet érvényes erre a halmazra

Nedves/száraz

1

Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód)

Hasznosított hulladék

12

Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjelként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni

Naprakész jelzés

1

Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres

Bizalmassági jelzés

1

Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)



4. halmaz:  Ártalmatlanítás (nem hulladékégetés)

Mező

Maximális hosszúság

Értékek

Tartomány

8

Érték: WASTE

Halmaz

6

Érték: DISPO (A halmaz NUTS 1 régiónként 9 × 12 rekordból áll, amelyet nedves hulladékban és 1 × 2 rekordból, amelyet szárazanyagban mérnek)

Országkód

2

Kétbetűs országkód (lásd A. lista)

Év

4

Referenciaév (első referenciaév 2004)

NUTS 1 kód

3

Az 1059/2003/EK rendeletben szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni

Hulladéktétel

2

Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd H. lista)

Hasznosítási vagy áártalmatlanítási művelet

1

A 75/442/EGK irányelv mellékletére utaló kód (lásd F. lista); csak a 4. és 5. művelet érvényes erre a halmazra

Nedves/száraz

1

Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód); iszapra (11., 12., 40. hulladéktétel) szintén száraz anyagban (D kód)

Ártalmatlanított hulladék

12

Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjegyként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni

Naprakész jelzés

1

Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres

Bizalmassági jelzés

1

Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)



5. halmaz:  A hasznosító és ártalmatlanító létesítmények száma és kapacitása, valamint a hulladékgyűjtő rendszerrel ellátott lakosság száma régiónként

Mező

Maximális hosszúság

Értékek

Tartomány

8

Érték: WASTE

Halmaz

6

Érték: REGIO (A halmaz 14 rekordból áll NUTS 2 régiónként)

Országkód

2

Kétbetűs országkód (lásd A lista)

Év

4

Reference year (first reference year 2004)

NUTS 2 kód

4

Az 1059/2003/EK rendeletben szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni

Hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet

1

A 75/442/EGK irányelv mellékletére utaló kód (lásd F. lista); Üres a gyűjtőrendszer által ellátott lakosság esetén

Változó

1

Gyűjtőrendszer által ellátott létesítmények (N), kapacitás (C) vagy lakosság (P) száma

Mérték

1

A hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet típusától függő kapacitás mérték kódja (lásd I lista); a létesítmények számára N kód, a hulladékgyűjtő rendszerrel ellátott lakosság számára P (lakosság) vagy D (lakóhely)

Érték

12

Minden értéket, a létesítmények számát , a hulladékgyűjtő rendszerrel ellátott lakosság vagy lakóhelyek számát és a kapacitást egész számmal kell jelölni. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni

Naprakész jelzés

1

Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres

Bizalmassági jelzés

1

Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)



A. lista – Országkód

Belgium

BE

Cseh Köztársaság

CZ

Dánia

DK

Németország

DE

Észtország

EE

Görögország

EL

Spanyolország

ES

Franciaország

FR

Írország

IE

Olaszország

IT

Ciprus

CY

Lettország

LV

Litvánia

LT

Luxemburg

LU

Magyarország

HU

Málta

MT

Hollandia

NL

Ausztria

AT

Lengyelország

PL

Portugália

PT

Szlovénia

SI

Szlovák Köztársaság

SK

Finnország

FI

Svédország

SE

Egyesült Királyság

UK

Bulgária

BG

Horvátország

HR

Románia

RO

Törökország

TR

Izland

IS

Liechtenstein

LI

Norvégia

NO



B. lista – Hulladékkategóriák

EHK-Stat/3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)

Megnevezés

Kód

Veszélyes

Hulladéktétel

Használt oldószerek

01.1

H

1

Savas, lúgos vagy sós hulladékok

01.2

 

2

Savas, lúgos vagy sós hulladékok

01.2

H

3

Használt olajok

01.3

H

4

Használt vegyi katalizátorok

01.4

 

5

Használt vegyi katalizátorok

01.4

H

6

Vegyi feldolgozási hulladékok

02

 

7

Vegyi feldolgozási hulladékok

02

H

8

Vegyi üledékek és maradékok

03.1

 

9

Vegyi üledékek és maradékok

03.1

H

10

Ipari folyékony hulladékok iszapja

03.2

 

11

Ipari folyékony hulladékok iszapja

03.2

H

12

Egészségügyi és biológiai hulladékok

05

 

13

Egészségügyi és biológiai hulladékok

05

H

14

Fémhulladékok

06

 

15

Fémhulladékok

06

H

16

Üveghulladékok

07.1

 

17

Üveghulladékok

07.1

H

18

Papír- és kartonpapír-hulladékok

07.2

 

19

Gumihulladékok

07.3

 

20

Műanyaghulladékok

07.4

 

21

Fahulladékok

07.5

 

22

Fahulladékok

07.5

H

23

Textilhulladékok

07.6

 

24

PCB-t tartalmazó hulladék

07.7

H

25

Kiselejtezett berendezések (kivéve kiselejtezett járművek, szárazelem- és akkumulátorhulladékok)

08 (kivéve 08.1, 08.41)

 

26

Kiselejtezett berendezések (kivéve kiselejtezett járművek, szárazelem- és akkumulátorhulladékok)

08 (kivéve 08.1, 08.41)

H

27

Kiselejtezett járművek

08.1

 

28

Kiselejtezett járművek

08.1

H

29

Szárazelem- és akkumulátorhulladékok

08.41

 

30

Szárazelem- és akkumulátorhulladékok

08.41

H

31

Állati és növényi hulladékok (kivéve az élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékait; és kivéve az állati ürüléket, vizeletet és trágyát)

09 (kivéve 09.11, 09.3)

 

32

Élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékai

09.11

 

33

Állati ürülék, vizelet és trágya

09.3

 

34

Háztartási és hasonló jellegű hulladékok

10.1

 

35

Vegyes és el nem különülő anyagok

10.2

 

36

Vegyes és el nem különülő anyagok

10.2

H

37

Válogatás utáni maradékok

10.3

 

38

Válogatás utáni maradékok

10.3

H

39

Közönséges iszapok (kivéve a kotrási iszapokat)

11 (kivéve 11.3)

 

40

Kotrási iszapok

11.3

 

41

Ásványi hulladékok (kivéve az égetési hulladékokat, a szennyezett talajokat és a szennyezett kotrási iszapokat)

12 (kivéve 12.4, 12.6)

 

42

Ásványi hulladékok (kivéve az égetési hulladékokat, a szennyezett talajokat és a szennyezett kotrási iszapokat)

12 (kivéve 12.4, 12.6)

H

43

Égetési hulladékok

12.4

 

44

Égetési hulladékok

12.4

H

45

Szennyezett talajok és szennyezett kotrási iszapok

12.6

H

46

Megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok

13

 

47

Megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok

13

H

48

Összes, nem veszélyes

 
 

TN

Összes, veszélyes

 

H

TH

Összes, általános

 
 

TT

▼M1



C. lista –Tevékenységi tétel

Tétel száma

NACE Rev. 2. kód

Leírás

1

01. ágazat

Növénytermesztés, állattenyésztés, vadgazdálkodás és kapcsolódó szolgáltatások

02. ágazat

Erdőgazdálkodás és fakitermelés

2

03. ágazat

Halászat és akvakultúra

3

B. nemzetgazdasági ág

Bányászat és kőfejtés

4

10. ágazat

Élelmiszergyártás

11. ágazat

Italgyártás

12. ágazat

Dohánytermék gyártása

5

13. ágazat

Textília gyártása

14. ágazat

Ruházati termék gyártása

15. ágazat

Bőr és kapcsolódó termékek gyártása

6

16. ágazat

Fafeldolgozás, fa- és parafatermék gyártása (kivéve bútor); szalma- és fonottáru gyártása

7

17. ágazat

Papír és papírtermék gyártása

18. ágazat

Nyomdai és egyéb sokszorosítási tevékenység

8

19. ágazat

Kokszgyártás és finomított kőolaj-feldolgozás

9

20. ágazat

Vegyi anyagok és vegyipari termékek gyártása

21. ágazat

Gyógyszeralapanyag- és gyógyszerkészítmény-gyártás

22. ágazat

Gumi-, műanyag termék gyártása

10

23. ágazat

Egyéb nemfém ásványi termék gyártása

11

24. ágazat

Fémalapanyag gyártása

25. ágazat

Fémfeldolgozási termék gyártása, kivéve gépek és berendezések

12

26. ágazat

Számítógép, elektronikai és optikai termék gyártása

27. ágazat

Villamos berendezés gyártása

28. ágazat

Máshova nem sorolt gép, berendezés gyártása

29. ágazat

Közúti gépjármű, pótkocsi és félpótkocsi gyártása

30. ágazat

Egyéb jármű gyártása

13

31. ágazat

Bútorgyártás

32. ágazat

Egyéb feldolgozóipari tevékenység

33. ágazat

Gép, berendezés javítása és üzembe helyezése

14

D. nemzetgazdasági ág

Villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás

15

36. ágazat

Víztermelés, -kezelés, -ellátás

37. ágazat

Szennyvíz gyűjtése, kezelése

39. ágazat

Szennyeződésmentesítés, egyéb hulladékkezelés

16

38. ágazat

Hulladékgyűjtés, -kezelés, -ártalmatlanítás; anyaghasznosítás

17

F. nemzetgazdasági ág

Építőipar

18

 

Szolgáltató tevékenységek:

G. nemzetgazdasági ág, kivéve 46.77

Nagykereskedelem és kiskereskedelem; gépjárművek és motorkerékpárok javítása

H. nemzetgazdasági ág

Szállítás és raktározás

I. nemzetgazdasági ág

Szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás

J. nemzetgazdasági ág

Információ és kommunikáció

K. nemzetgazdasági ág

Pénzügyi és biztosítási tevékenység

L. nemzetgazdasági ág

Ingatlanügyletek

M. nemzetgazdasági ág

Szakmai, tudományos és műszaki tevékenység

N. nemzetgazdasági ág

Adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenység

O. nemzetgazdasági ág

Közigazgatás és védelem; kötelező társadalombiztosítás

P. nemzetgazdasági ág

Oktatás

Q. nemzetgazdasági ág

Humán-egészségügyi, szociális ellátás

R. nemzetgazdasági ág

Művészet, szórakoztatás, szabadidő

S. nemzetgazdasági ág

Egyéb szolgáltatás

T. nemzetgazdasági ág

Háztartás munkaadói tevékenysége; Termék előállítása, szolgáltatás végzése saját fogyasztása

U. nemzetgazdasági ág

Területen kívüli szervezet és testület

19

46.77. osztály

Hulladék-nagykereskedelem

20

 

Háztartásokban keletkező hulladékok

(Ez nem egy NACE-kategória)

TA

Összesen

Összesen

▼B



D. lista – Bizalmassági jelzés

Túl kevés vállalat

A

Például 1 vagy 2 vállalat a lakosság körében

Egy vállalat birtokolja az adatokat

B

Nem túl kevés vállalat, de egy vállalat termeli/kezeli 70 % fölötti mértékben

Két vállalat birtokolja az adatokat

C

Nem túl kevés vállalat, de két vállalat termeli/kezeli 70 % fölötti mértékben

Másodlagos bizalmasságból eredő bizalmas adatok

D

Önmagában nem bizalmas (A, B, C jelzés), de a bizalmas adatok közvetett felfedésének megelőzésére

Az érték nem bizalmas

Üres

 



E. lista – Hulladékkategóriák égetéshez

Hulladéktétel

EHK-Stat 3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)

Veszélyes/nem veszélyes hulladék

Kód

Leírás

1

01 + 02 + 03

Vegyipari hulladékok

(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)

Nem veszélyes

2

01 + 02 + 03 (kivéve 01.3)

Vegyipari hulladékok, kivéve a használt olajokat

(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)

Veszélyes

3

01.3

Használt olajok

Veszélyes

4

05

Egészségügyi és biológiai hulladékok

Nem veszélyes

5

05

Egészségügyi és biológiai hulladékok

Veszélyes

6

07.7

PCB-t tartalmazó hulladékok

Veszélyes

7

10.1

Háztartási és hasonló jellegű hulladékok

Nem veszélyes

8

10.2

Vegyes és el nem különülő anyagok

Nem veszélyes

9

10.2

Vegyes és el nem különülő anyagok

Veszélyes

10

10.3

Válogatás utáni maradékok

Nem veszélyes

11

10.3

Válogatás utáni maradékok

Veszélyes

12

11

Közönséges iszapok

Nem veszélyes

13

06 + 07 + 08 + 09 + 12 + 13

Egyéb hulladékok

(fémhulladékok + nemfém hulladékok + kiselejtezett berendezések+ állati és növényi hulladékok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)

Nem veszélyes

14

06 + 07 + 08 + 09 + 12 + 13 (kivéve 07.7)

Egyéb hulladékok

(fémhulladékok + nemfém hulladékok kivéve PCB-t tartalmazó hulladékokat + kiselejtezett berendezések + állati és növényi hulladékok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)

Veszélyes

TN

 

Összesen, nem veszélyes

Nem veszélyes

TH

 

Összesen, veszélyes

Veszélyes

TT

 

Összesen, általános

 



F. lista – Ártalmatlanítási és hasznosítási műveletek; a kódok a 75/442/EGK irányelv mellékleteire utalnak

Művelet

Kód

Hasznosítási és ártalmatlanítási műveletek

Hulladékégetés

1

R1

Elsődlegesen tüzelőanyagként vagy más módon való felhasználás energianyerés céljából

2

D10

Hulladékégetés szárazföldön

Műveletek, amelyek hasznosítást eredményezhetnek (kivéve az energetikai hasznosítást)

3

R2 +

Oldószerek visszanyerése/regenerálása

R3 +

Oldószerként nem használatos szerves anyagok visszanyerése/regenerálása (beleértve a komposztálást és más biológiai átalakítási műveleteket is)

R4 +

Fémek és fémvegyületek újrafeldolgozása/visszanyerése

R5 +

Egyéb szervetlen anyagok újrafeldolgozása/visszanyerése

R6 +

Savak és lúgok regenerálása

R7 +

Szennyezés csökkentésre használt anyagok összetevőinek visszanyerése

R8 +

Katalizátorok összetevőinek visszanyerése

R9 +

Olaj újrafinomítása vagy más célra történő újrahasználata

R10 +

Talajban történő kezelés mezőgazdasági vagy ökológiai feljavítás céljából

R11

Az R1–R10 műveletek bármelyikéből nyert hulladékok hasznosítása

Hulladékártalmatlanítást szolgáló műveletek

4

D1 +

Elhelyezés a talaj felszínére vagy a talajba (pl. hulladéklerakó stb.)

D3 +

Mélyinjektálás (pl. szivattyúzható hulladékok injektálása kutakba, sódómokba vagy természetes földalatti üregekbe stb.)

D4 +

Felszíni feltöltés (pl. folyékony vagy iszapos hulladékanyagok elhelyezése árkokban, mélyedésekben, tavakban vagy lagúnákban stb.)

D5 +

Hulladéklerakás műszaki védelemmel (pl. elhelyezés fedett, szigetelt, a környezettől és egymástól is elkülönített cellákban stb.)

D12

Tartós tárolás (pl. tartályokban történő elhelyezés mélyművelésű bányában stb.)

5

D2 +

Talajban történő kezelés (pl. folyadékok, iszapok talajban történő biológiai lebontása stb.)

D6 +

Bevezetés víztestbe, kivéve a tengereket és az óceánokat

D7

Bevezetés tengerbe vagy óceánba, beleértve a tengerfenéken történő elhelyezést is



G. lista – Hulladékhasznosításhoz vezető műveletkategóriák (kivéve energetikai hasznosítás)

Hulladéktétel

EHK-Stat 3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)

Veszélyes/nem veszélyes hulladék

Kód

Megnevezés

1

01.3

Használt olajok

Veszélyes

2

06

Fémhulladékok

Nem veszélyes

3

06

Fémhulladékok

Veszélyes

4

07.1

Üveghulladékok

Nem veszélyes

5

07.1

Üveghulladékok

Veszélyes

6

07.2

Papír- és kartonpapír-hulladékok

Nem veszélyes

7

07.3

Gumihulladékok

Nem veszélyes

8

07.4

Műanyaghulladékok

Nem veszélyes

9

07.5

Fahulladékok

Nem veszélyes

10

07.6

Textilhulladékok

Nem veszélyes

11

09 (kivéve 09.11, 09.3)

Állati és növényi hulladékok

(kivéve az élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékait; és kivéve az állati ürüléket, vizeletet és trágyát)

Nem veszélyes

12

09.11

Élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékai

Nem veszélyes

13

09.3

Állati ürülék, vizelet és trágya

Nem veszélyes

14

12

Ásványi hulladékok

Nem veszélyes

15

12

Ásványi hulladékok

Veszélyes

16

01 + 02 + 03 + 05 + 08 + 10 + 11 + 13

Egyéb hulladékok

(Összetett vegyi hulladékok + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok + egészségügyi és biológiai hulladékok + kiselejtezett berendezések + vegyes és el nem különülő anyagok + közönséges iszapok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)

Nem veszélyes

17

01 + 02 + 03 + 05 + 07.5 + 07.7 + 08 + 10 + 11 + 13 (kivéve 01.3)

Egyéb hulladékok

(összetett vegyi hulladékok, kivéve használt olajok + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok + egészségügyi és biológiai hulladékok + fahulladékok + PCB-t tartalmazó hulladék + kiselejtezett berendezések + vegyes és el nem különülő anyagok + közönséges iszapok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)

Veszélyes

TN

 

Összesen, nem veszélyes

Nem veszélyes

TH

 

Összesen, veszélyes

Veszélyes

TT

 

Összesen, általános

 



H. lista – Hulladékkategóriák ártalmatlanításra (kivéve a hulladékégetés)

Tételszám

EHK-Stat 3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)

Veszélyes/nem veszélyes hulladék

Kód

Megnevezés

1

01 + 02 + 03

Vegyipari hulladékok

(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)

Nem veszélyes

2

01 + 02 + 03 (kivéve 01.3)

Vegyipari hulladékok, kivéve a használt olajokat

(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)

Veszélyes

3

01.3

Használt olajok

Veszélyes

4

09 (kivéve 09.11, 09.3)

Állati és növényi hulladékok

(kivéve az élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékait; és kivéve az állati ürüléket, vizeletet és trágyát)

Nem veszélyes

5

09.11

Élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékai

Nem veszélyes

6

09.3

Állati ürülék, vizelet és trágya

Nem veszélyes

7

10.1

Háztartási és hasonló jellegű hulladékok

Nem veszélyes

8

10.2

Vegyes és el nem különülő anyagok

Nem veszélyes

9

10.2

Vegyes és el nem különülő anyagok

Veszélyes

10

10.3

Válogatás utáni maradékok

Nem veszélyes

11

10.3

Válogatás utáni maradékok

Veszélyes

12

11

Közönséges iszapok

Nem veszélyes

13

12

Ásványi hulladékok

Nem veszélyes

14

12

Ásványi hulladékok

Veszélyes

15

05 + 06 + 07 + 08 + 13

Egyéb hulladékok

(egészségügyi és biológiai hulladékok + fémhulladékok + nemfém hulladékok + kiselejtezett berendezések + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)

Nem veszélyes

16

05 + 06 + 07 + 08 + 13

Egyéb hulladékok

(Egészségügyi és biológiai hulladékok + fémhulladékok + nemfém hulladékok + kiselejtezett berendezések + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)

Veszélyes

TN

 

Összesen, nem veszélyes

Nem veszélyes

TH

 

Összesen, veszélyes

Veszélyes

TT

 

Összesen, általános

 



I. lista – Kapacitás mértékegysége

Művelet

Kapacitás mértékegysége

Mértékegység kód

1

1 000 tonna/év három tizedesjeggyel

t

 

Terajoule/év (1012)

j

2

1 000 tonna/év három tizedesjeggyel

t

 

Terajoule/év (1012)

j

3

1 000 tonna/év három tizedesjeggyel

t

4

m3/év

m

5

1 000 tonna/év három tizedesjeggyel

t



( 1 ) HL L 332., 2002.12.9., 1. o. A legutóbb az 574/2004/EK bizottsági rendelettel (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.) módosított rendelet.

( 2 ) HL L 181., 1989.6.28., 47. o.

Top