EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32024R1015

A Tanács (EU) 2024/1015 rendelete (2024. március 26.) a bizonyos halállományok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2024., 2025. és 2026. évre történő meghatározásáról szóló (EU) 2024/257 rendelet módosításáról

ST/7660/2024/ADD/1

HL L, 2024/1015, 2024.3.27, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2024/1015/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2024/1015/oj

European flag

Hivatalos Lapja
Az Európai Unió

HU

L sorozat


2024/1015

2024.3.27.

A TANÁCS (EU) 2024/1015 RENDELETE

(2024. március 26.)

a bizonyos halállományok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2024., 2025. és 2026. évre történő meghatározásáról szóló (EU) 2024/257 rendelet módosításáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 43. cikke (3) bekezdésére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

mivel:

(1)

Az (EU) 2024/257 tanácsi rendelet (1) a 2024., 2025. és 2026. évre meghatározza bizonyos halállományok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeket. A tudományos szakvélemények közzétételének, valamint a harmadik országokkal folytatott konzultációk és a regionális halászati gazdálkodási szervezetek ülései eredményeinek figyelembevétele érdekében módosítani kell az (EU) 2024/257 rendeletben megállapított teljes kifogható mennyiségeket (a továbbiakban: TAC-ok) és erőkifejtési korlátokat, valamint a TAC-okhoz és az erőkifejtési korlátokhoz funkcionálisan kapcsolódó intézkedéseket.

(2)

Az (EU) 2024/257 rendelet TAC-ot állapított meg a Nemzetközi Tengerkutatási Tanács (ICES) 6a, 6b, 7a–7c és 7e–7k körzet uniós és egyesült királysági vizein élő rájaalakúak (Rajiformes) tekintetében. A rendelet továbbá különleges feltételt állapított meg az említett TAC keretében. Ez a különleges feltétel 2024-ben lehetővé teszi az ICES 7e körzet (a La Manche csatorna nyugati része) uniós és egyesült királysági vizein a csíkos rája (Raja microocellata) kifogását azért, hogy az ICES értékelésének megfelelően az említett állományra vonatkozóan lehetőség nyíljon halászaton alapuló adatgyűjtés céljából a megfigyelési halászatra. A jogbiztonság biztosítása és a megfigyelési halászati „nyomonkövetési programok” végrehajtásának lehetővé tétele érdekében az e különleges feltétel szerinti mennyiségeket a viszonylagos stabilitás elvével és az ICES 6a, 6b, 7a–7c és 7e–7k körzet uniós és egyesült királysági vizein élő rájaalakúakra vonatkozó elosztási kulccsal összhangban kell elosztani a tagállamok között.

(3)

Az egyrészről az Európai Unió és az Európai Atomenergia-közösség, és másrészről Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága közötti kereskedelmi és együttműködési megállapodás (2) (a továbbiakban: kereskedelmi és együttműködési megállapodás) 35. mellékletében felsorolt állományokra vonatkozó halászati lehetőségek meghatározásáról folytatott kétoldalú konzultációk során az Unió és az Egyesült Királyság első alkalommal határozott meg 2024. tekintetében TAC-okat az alábbiakra vonatkozóan: i. vörös lepényhal (Glyptocephalus cynoglossus) az ICES 3a alterület uniós vizein; ii. kisfejű lepényhal (Microstomus kitt) ugyanazon a területen; és iii. sima rombuszhal (Scophthalmus rhombus) ugyanazon a területen. Amíg a tagállamok nem állapodtak meg az említett halászati lehetőségek elosztásának módjáról, az említett állományokra vonatkozó TAC-okat az (EU) 2024/257 rendeletben „megállapítandó” jelöléssel látták el. Az említett állományokra vonatkozó TAC-okat és uniós kvótákat az Egyesült Királysággal kölcsönösen elfogadott időszakra és szinten kell megállapítani, és ezeket az uniós kvótákat az érintett tagállamok között 2024. március 18-án az említett állományokra vonatkozó elosztási kulcsokról létrejött megállapodással összhangban kell a tagállamok között elosztani.

(4)

Az Unió és az Egyesült Királyság 2024. március 7. és 8. között a kereskedelmi és együttműködési megállapodás 498. cikkének 2., 4. és 6. bekezdése alapján kétoldalú konzultációkat folytatott az ICES 4 alterület egyesült királysági és uniós vizeiben, az ICES 2a körzet egyesült királysági vizeiben és a 3a körzet uniós vizeiben élő homoki angolnákra és a kapcsolódó járulékos fogásokra (Ammodytes spp.) vonatkozó TAC szintjéről. A konzultációk eredményeit írásbeli jegyzőkönyvben dokumentálták, amelynek aláírására 2024. március 12-én került sor. A vonatkozó TAC-ot ezért az Egyesült Királysággal egyeztetett szinten kell megállapítani.

(5)

2024-ben, a tizenkettedik éves ülésén a Dél-csendes-óceáni Regionális Halászati Gazdálkodási Szervezet (SPRFMO) fogási korlátokat fogadott el a fattyúmakrélára (Trachurus murphyi) vonatkozóan, továbbá fenntartotta a fogashalak (Dissostichus spp.) felderítő halászatát. Emellett az SPRFMO fenntartotta, illetve módosította a funkcionálisan kapcsolódó intézkedéseket. Az említett intézkedéseket végre kell hajtani az uniós jogban.

(6)

A 2023. évi éves ülésén a Nyugat- és Közép-csendes-óceáni Halászati Bizottság (WCPFC) úgy határozott, hogy fenntartja az erszényes kerítőhálós hajókra vonatkozó erőkifejtési korlátozásokat és a trópusi tonhalfélékre halászó erszényes kerítőhálós hajók maximális számát. Módosította a trópusi tonhalfélék halászatában alkalmazott, halcsoportosulást előidéző eszközök kezelésére vonatkozó intézkedéseket, különösen az ilyen eszközök tilalmát. Az említett intézkedéseket végre kell hajtani az uniós jogban.

(7)

Az Atlanti Tonhalfélék Védelmére Létrehozott Nemzetközi Bizottság (ICCAT) egyezményének hatálya alá tartozó területen kékúszójú tonhalra (Thunnus thynnus) halászó uniós hajók halászati erőkifejtésére vonatkozó korlátok, valamint az említett területen kékúszójú tonhalat tenyésztő uniós gazdaságok telepíthető egyedeinek maximális száma és az e fajra vonatkozó maximális tenyésztési kapacitás a tagállamoknak a az (EU) 2023/2053 európai parlamenti és tanácsi rendelettel (3) 11., 13., és 15. cikkével összhangban létrehozott kékúszójú tonhalra vonatkozó éves halászati terveiben, éves kapacitásgazdálkodási terveiben és éves tenyésztésszervezési terveiben szereplő információkon alapulnak. A tagállamok az (EU) 2023/2053 rendelet 16. cikkének (1) bekezdése alapján minden év január 31-ig benyújtják ezeket a terveket a Bizottságnak. Ezeket a terveket azután a Bizottság összeállítja, és azok képezik az alapját egy uniós éves terv kidolgozásának, amelyet az (EU) 2023/2053 rendelet 16. cikkének (2) bekezdésében előírtak szerint az ICCAT általi megvitatás és jóváhagyás céljából továbbít az ICCAT titkárságának. A ICCAT 2023-as éves ülésén felülvizsgált szabályainak megfelelően a 2024-re vonatkozó uniós éves terv az első, amelyben az inaktív kékúszójútonhal-gazdaságok és az ezekhez kapcsolódó tenyésztési kapacitások nem szerepelnek. A 2024. évi uniós éves tervet az ICCAT 2024. március 6-án hagyta jóvá. Ezért az említett éves tervvel összhangban módosítani kell a 2024-re vonatkozó uniós halászati erőkifejtési korlátokat, valamint a telepíthető egyedek maximális számát és a maximális tenyésztési kapacitást.

(8)

Az ICCAT-egyezmény hatálya alá tartozó terület állományaira vonatkozó 2024. évi uniós kvótákat az ICCAT 2023. novemberi éves ülésén kiigazították az ICCAT több ajánlásának megfelelően, amelyek értelmében az Unió kérésre átviheti 2022-ről 2024-re a halászati lehetőségekre vonatkozó fel nem használt kvótájának meghatározott százalékát. Következésképpen, továbbá annak érdekében, hogy az érintett állományok halászati idényének kezdete előtt lehetővé váljon az átvitt mennyiségek felhasználása: i. az uniós kvóta kiigazításának tükrözése érdekében módosítani kell a germon (Thunnus alalunga) északi állományára (ALB/AN05N), a germon déli állományára (ALB/AS05N), a nagyszemű tonhal (Thunnus obesus) Atlanti-óceánban élő állományára (BET/ATLANT), valamint a kardhalnak (Xiphias gladius) az Atlanti-óceánban az é. sz. 5°-tól északra élő állományára (SWO/AN05N), továbbá a kardhalnak az Atlanti-óceánban az é. sz. 5°-tól délre élő állományára (SWO/AS05N) vonatkozó uniós kvótákat; valamint ii. ennek megfelelően módosítani kell az említett uniós kvóták szerinti tagállami kvótákat, figyelembe véve a viszonylagos stabilitás elvét.

(9)

A vándorló, vadon élő állatfajok védelméről szóló egyezmény feleinek konferenciája (COP) a 2024. február 12. és 17. között az üzbegisztáni Szamarkandban tartott 14. ülésén felvette a homoki tigriscápát (Carcharias taurus) az egyezmény I. és II. függelékében szereplő védett fajok jegyzékébe. Az említett intézkedéseket ezért végre kell hajtani az uniós jogban az alábbiak révén: i. a valamennyi vízterületen tevékenységet folytató uniós halászhajók; és ii. az uniós vizeken tartózkodó, harmadik országbeli halászhajók számára e faj halászatának, fedélzeten tartásának, átrakásának vagy kirakodásának megtiltása. Az (EU) 2023/2124 európai parlamenti és tanácsi rendelet (4) 98. cikkének (2) bekezdése azonban már bevezetett a homoki tigriscápára vonatkozóan ilyen tilalmat a Földközi-tengeren. Az azonos tárgyú rendelkezések közötti átfedések elkerülése érdekében a Földközi-tengert érintően ezért ilyen tilalmat jelenleg csak a Földközi-tengertől eltérő vizeken tartózkodó uniós halászhajókra, valamint az uniós vizeken tartózkodó, harmadik országbeli halászhajókra kell bevezetni.

(10)

Az (EU) 2024/257 rendelet 41. cikkének (3) bekezdése és 43. cikke egyaránt a WCPFC-egyezmény hatálya alá tartozó területen elő kardhal (Xiphias gladius) halászatára engedéllyel rendelkező uniós halászhajók azonos maximális számára vonatkozik. A 41. cikk (3) bekezdését ezért a jogi egyértelműség érdekében törölni kell.

(11)

Az (EU) 2024/257 rendelet hatálybalépéséről és alkalmazásáról szóló 59. cikkét helyesbíteni kell az ICES 3, 4, 6, 7, 8 és 9 alterület uniós tengeri és brakkvizein, valamint a szomszédos uniós brakkvizeken élő európai angolnára (Anguilla anguilla) vonatkozó intézkedések tekintetében.

(12)

Az (EU) 2024/257 rendelet mellékleteiben szereplő TAC-táblázatokban előforduló bizonyos hibákat helyesbíteni kell. Ezek közé tartoznak az alábbiakkal kapcsolatos hibák: i. a TAC-ok, az uniós és a tagállami kvóták; ii. a TAC típusa (azaz „analitikai TAC” vagy „elővigyázatossági TAC”); iii. a 847/96/EK rendelet (5) 3. és 4. cikke szerinti tagállami kvótákra vonatkozó egymást követő évek közötti rugalmasságának alkalmazása; iv. területleírások; és v. adatszolgáltatási kódok. Ezenkívül ezekben a mellékletekben pontosítani kell bizonyos rendelkezéseket az alábbi részekben: i. az ICES 8 alterület, illetve az ICES 9 alterület uniós vizein halászott cifra rájára (Raja undulata) vonatkozó TAC-táblázatok; valamint ii. az Északi-tengeren és a Balti-tengeren élő makrélára (Scomber scombrus) vonatkozó TAC-táblázatok.

(13)

Az (EU) 2024/257 rendeletet ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(14)

Az (EU) 2024/257 rendeletben meghatározott halászati lehetőségek 2024. január 1-jétől alkalmazandók. Ezért az e rendelet által bevezetett, a halászati lehetőségekre vonatkozó rendelkezéseket is az említett időponttól kell alkalmazni. Az ilyen visszamenőleges alkalmazás nem sérti a jogbiztonság és a bizalomvédelem elvét, mivel megnövelték, illetve még nem merítették ki az érintett halászati lehetőségeket.

(15)

E rendeletnek a homoki tigriscápára vonatkozó rendelkezéseit 2024. április 1-jétől kell alkalmazni, azaz: i. a vándorló, vadon élő állatfajok védelméről szóló egyezmény feleinek 2024. február 12. és 17. között tartott 14. ülését követően; valamint ii. a vándorló, vadon élő állatfajok védelméről szóló egyezmény I. és II. függeléke módosításának 2024. május 17-i hatálybalépése előtt.

(16)

Tekintettel annak fontosságára, hogy a halászati tevékenységek ne szakadjanak meg, e rendeletnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetése napján kell hatályba lépnie,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Az (EU) 2024/257 rendelet módosításai

Az (EU) 2024/257 rendelet a következőképpen módosul:

1.

A 20. cikk (1) bekezdése a következő ponttal egészül ki:

„ba)

homoki tigriscápa (Carcharias taurus) a Földközi-tenger kivételével valamennyi vízterületen;”.

2.

A 41. cikkben a (3) bekezdést el kell hagyni.

3.

A 42. cikk helyébe a következő szöveg lép:

„42. Cikk

A halcsoportosulást előidéző eszközökkel folytatott halászat szabályozása

(1)   A WCPFC-egyezmény hatálya alá tartozó területnek az é. sz. 20° és a d. sz. 20° közötti részén 2024. július 1-jén 0.00-tól 2024. augusztus 15-én 24.00-ig az erszényes kerítőhálós hajók, a kísérőhajók, valamint az erszényes kerítőhálós hajókat kisegítő bármely más hajók nem telepíthetnek, nem kezelhetnek, illetve nem vethetnek ki hálót halcsoportosulást előidéző eszközökön.

(2)   Az (1) bekezdés szerinti tilalom mellett a WCPFC-egyezmény hatálya alá tartozó terület nyílt tengeri övezeteinek az é. sz. 20° és a d. sz. 20° közötti részén további egy hónapig tilos hálókat rögzíteni a halcsoportosulást előidéző eszközökre 2024. április 1-jén 0.00-tól 2024. április 30-án 24.00-ig, vagy 2024. május 1-jén 0.00-tól 2024. május 31-én 24.00-ig, vagy 2024. november 1-jén 0.00-tól 2024. november 30-án 24.00-ig, vagy pedig 2024. december 1-jén 0.00-tól 2024. december 31-én 24.00-ig.

(3)   Az érintett tagállamok közösen meghatározzák, hogy a (2) bekezdésben említett halászati tilalmi időszakok közül melyik alkalmazandó a lobogójuk alatt közlekedő erszényes kerítőhálós hajókra. A tagállamok 2024. február 15-ig közösen tájékoztatják a Bizottságot a kiválasztott halászati tilalmi időszakról. A Bizottság 2024. március 1. előtt értesíti a WCPFC titkárságát a tagállamok által közösen kiválasztott halászati tilalmi időszakról.

(4)   Minden tagállam biztosítja, hogy egyik erszényes kerítőhálós hajója se telepítsen soha a tengerbe 350-nél több, aktivált műszerezett bójával felszerelt, halcsoportosulást előidéző eszközt. A bóják kizárólag erszényes kerítőhálós hajó fedélzetén aktiválhatók.”

4.

Az 55. cikk (1) bekezdése a következő ponttal egészül ki:

„aa)

homoki tigriscápa (Carcharias taurus) valamennyi uniós vízterületen;”.

5.

Az 59. cikk a) és b) pontja helyébe az alábbi szöveg lép:

„a)

a 13. cikk (1) és (7) bekezdését 2024. január 1-jétől 2025. március 31-ig kell alkalmazni;

b)

a 13. cikk (2)–(6) bekezdését 2024. április 1-jétől 2025. március 31-ig kell alkalmazni;”.

6.

Az 59. cikk a következő pontokkal egészül ki:

„ca)

a 20. cikk (1) bekezdésének ba) pontját 2024. április 1-jétől kell alkalmazni;

ga)

az 55. cikk (1) bekezdésének aa) pontját 2024. április 1-jétől kell alkalmazni;”.

7.

Az IA., IG., IH., VI., IX. és XI. melléklet e rendelet mellékletének megfelelően módosul.

2. cikk

Hatálybalépés és alkalmazás

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetésének napján lép hatályba.

2024. január 1-jétől kell alkalmazni.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2024. március 26-án.

a Tanács részéről

az elnök

D. CLARINVAL


(1)  A Tanács (EU) 2024/257 rendelete (2024. január 10.) bizonyos halállományok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2024., 2025. és 2026. évre történő meghatározásáról, valamint az (EU) 2023/194 rendelet módosításáról (HL L, 2024/257, 2024.1.11., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2024/257/oj).

(2)   HL L 149., 2021.4.30., 10. o.

(3)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2023/2053 rendelete (2023. szeptember 13.) az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengerben élő kékúszójútonhal-állományra vonatkozó többéves gazdálkodási terv létrehozásáról, az 1936/2001/EK, az (EU) 2017/2107 és az (EU) 2019/833 rendelet módosításáról, valamint az (EU) 2016/1627 rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 238., 2023.9.27., 1. o.).

(4)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2023/2124 rendelete (2023. október 4.) a Földközi-tengeri Általános Halászati Bizottság (GFCM) létrehozásáról szóló megállapodás hatálya alá tartozó területen folytatott halászattal kapcsolatos egyes rendelkezésekről (HL L 2023/2124, 2023.10.12., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2023/2124/oj).

(5)  A Tanács 847/96/EK rendelete (1996. május 6.) a teljes kifogható mennyiség és kvóták éves kezelésére vonatkozó kiegészítő feltételek bevezetéséről (HL L 115., 1996.5.9., 3. o.).


MELLÉKLET

Az (EU) 2024/257 rendelet IA., IG., IH., VI. IX. és XI. melléklete a következőképpen módosul:

1.

Az IA. melléklet B. részében az 1. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„1. táblázat

Faj:

homoki angolnák és a kapcsolódó járulékos fogások

Ammodytes spp.

Övezet:

az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei; a 3a övezet uniós vizei

Dánia

 

158 096

(1)

Analitikai TAC

 

 

Németország

 

241

(1)

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Svédország

 

5 805

(1)

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Unió

 

164 142

 

 

 

 

 

Egyesült Királyság

5 269

 

 

 

 

 

TAC

 

169 411

 

 

 

 

 

(1)

A kvóta legfeljebb 2 %-át a vékonybajszú tőkehal és a makréla járulékos fogásai is képezhetik (OT1/*2A3A4X). A vékonybajszú tőkehalnak és a makrélának a kvótába e rendelkezés alapján beleszámított járulékos fogásai, valamint bizonyos fajoknak a kvótába az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (8) bekezdése szerint beszámított járulékos fogásai együttesen nem haladhatják meg a kvóta 9 %-át.

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek foghatók ki a következő homokiangolna-gazdálkodási területeken, a III. mellékletben meghatározottak szerint:

Övezet: a homokiangolna-gazdálkodási területek uniós vizei

 

1r

2r

3r

4

5r

6

7r

 

(SAN/234_1R) (1)

(SAN/234_2R) (1)

(SAN/234_3R) (2)

(SAN/234_4)

(SAN/234_5R)

(SAN/234_6) (1)

(SAN/234_7R)

Dánia

119 773

33 526

4 666

0

0

131

0

Németország

183

51

7

0

0

0

0

Svédország

4 398

1 231

171

0

0

5

0

Unió

124 354

34 808

4 844

0

0

136

0

Egyesült Királyság

3 992

1 117

156

0

0

4

0

Összesen

128 346

35 925

5 000

0

0

140

0

(1)

E kvóta legfeljebb 10 %-a vihető át és használható fel a következő évben, kizárólag ezen az állománygazdálkodási területen.

(2)

Ez a kvóta a 3r körzetben található homokiangolna-gazdálkodási területek uniós vizein kizárólag nyomonkövetési célú teljes kifogható mennyiségként halászható az adott halászati tevékenységre vonatkozó, kapcsolódó mintavételi protokollnak megfelelően.”

2.

Az IA. melléklet B. részében a 29. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„29. táblázat

Faj:

vörös lepényhal

 

Övezet:

a 3a övezet uniós vizei

 

 

Glyptocephalus cynoglossus

 

(WIT/03A-C.)

Dánia

 

542

(1)

Analitikai TAC

Németország

 

1

(1)

 

Hollandia

 

1

(1)

 

Svédország

 

113

(1)

 

Unió

 

657

(1)

 

TAC

 

657

 

 

(1)

Ennek akár 100 %-a halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei (WIT/*2AC4-C1).”

3.

Az IA. melléklet B. részében a 60. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„60. táblázat

Faj:

kisfejű lepényhal és vörös lepényhal

Microstomus kitt és Glyptocephalus cynoglossus

Övezet:

az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei

 

 

(L/W/2AC4-C)

 

Belgium

 

121

 

Elővigyázatossági TAC

 

 

Dánia

 

335

 

 

 

 

 

Németország

 

43

 

 

 

 

 

Franciaország

 

92

 

 

 

 

 

Hollandia

278

 

 

 

 

 

Svédország

 

4

 

 

 

 

 

Unió

 

873

(3)(4)

 

 

 

 

Egyesült Királyság

1 666

(1)(2)

 

 

 

 

TAC

 

2 539

 

 

 

 

 

(1)

Ebből legfeljebb 1 125 tonna kisfejű lepényhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei (LEM/*2AC4-C); valamint a 7d övezet egyesült királysági és uniós vizei (LEM/*07D.).

(2)

Ebből legfeljebb 541 tonna vörös lepényhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei (WIT/*2AC4-C); valamint a 7d övezet egyesült királysági és uniós vizei (WIT/*07D.).

(3)

Ebből legfeljebb 590 tonna kisfejű lepényhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei (LEM/*2AC4-C); a 3a övezet uniós vizei (LEM/*03A-C.); valamint a 7d övezet egyesült királysági és uniós vizei (LEM/*07D.).

Belgium

82

Dánia

226

Németország

29

Franciaország

62

Hollandia

188

Svédország

3

(4)

Ebből legfeljebb 283 tonna vörös lepényhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei és a 2a övezet egyesült királysági vizei (WIT/*2AC4-C); a 3a övezet uniós vizei (WIT/*03A-C.); valamint a 7d övezet egyesült királysági és uniós vizei (WIT/*07D.).

Belgium

39

Dánia

109

Németország

14

Franciaország

30

Hollandia

90

Svédország

1”

4.

Az IA. melléklet B. részében a 61. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„61. táblázat

Faj:

kisfejű lepényhal

 

Övezet:

a 3a övezet uniós vizei

 

Microstomus kitt

 

 

(LEM/03A-C.)

 

Dánia

 

170

(1)

Analitikai TAC

Németország

 

2

(1)

 

Hollandia

 

10

(1)

 

Svédország

 

5

(1)

 

Unió

 

187

(1)

 

TAC

 

187

 

 

(1)

Ennek akár 100 %-a halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei (LEM/*2AC4-C1).”

5.

Az IA. melléklet B. részében a 68. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„68. táblázat

Faj:

északi menyhal

 

 

Övezet:

a 3a övezet uniós vizei

 

 

Molva molva

 

 

 

(LIN/03A-C.)

 

Belgium

 

11

 

Elővigyázatossági TAC”

 

 

Dánia

 

88

 

 

 

 

 

Németország

 

11

 

 

 

 

 

Svédország

 

34

 

 

 

 

 

Unió

 

144

 

 

 

 

 

Egyesült Királyság

0

 

 

 

 

 

TAC

 

144

 

 

 

 

 

6.

Az IA. melléklet B. részében a 73. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„73. táblázat

Faj:

norvég homár

Nephrops norvegicus

 

Övezet:

az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei

 

 

 

(NEP/2AC4-C)

 

Belgium

 

1 107,5

 

Analitikai TAC

 

 

Dánia

 

1 107,5

 

E rendelet 7. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.”

Németország

 

16

 

 

 

 

 

Franciaország

 

33

 

 

 

 

 

Hollandia

570

 

 

 

 

 

Unió

 

2 834

 

 

 

 

 

Egyesült Királyság

18 350

 

 

 

 

 

TAC

 

21 184

 

 

 

 

 

7.

Az IA. melléklet B. részében a 78. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„78. táblázat

Faj:

norvég garnéla

Pandalus borealis

 

Övezet:

az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei

 

 

 

(PRA/2AC4-C)

 

Dánia

 

588

(1)

Elővigyázatossági TAC

 

 

Hollandia

6

(1)

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

Svédország

 

24

(1)

 

 

 

 

Unió

 

618

(1)

 

 

 

 

Egyesült Királyság

174

(1)

 

 

 

 

TAC

 

792

(1)

 

 

 

 

(1)

Kizárólag a járulékos fogásokra. E kvóta keretében nem engedélyezett a norvég garnéla célzott halászata.”

8.

Az IA. melléklet B. részében a 79. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„79. táblázat

Faj:

norvég garnéla

 

Övezet:

norvég vizek az é. sz. 62°-tól délre

 

Pandalus borealis

 

 

(PRA/4N-S62)

 

Dánia

 

50

 

Analitikai TAC

 

 

Svédország

 

123

(1)

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Unió

 

173

 

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

TAC

 

Nem releváns

 

 

 

 

 

(1)

A közönséges tőkehal, a foltos tőkehal, a sávos tőkehal, a vékonybajszú tőkehal és a fekete tőkehal járulékos fogásait bele kell számítani az e fajok vonatkozásában megállapított kvótákba.”

9.

Az IA. melléklet B. részében a 93. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„93. táblázat

Faj:

nagy rombuszhal és sima rombuszhal

Scophthalmus maximus és Scophthalmus rhombus

Övezet:

az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei

 

 

(T/B/2AC4-C)

 

Belgium

 

251

 

Analitikai TAC

 

 

Dánia

 

537

 

E rendelet 7. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

 

Németország

 

137

 

 

 

 

 

Franciaország

 

65

 

 

 

 

 

Hollandia

1 904

 

 

 

 

 

Svédország

 

4

 

 

 

 

 

Unió

 

2 898

(3)(4)

 

 

 

 

Egyesült Királyság

708

(1)(2)

 

 

 

 

TAC

 

3 606

 

 

 

 

 

(1)

Ebből legfeljebb 400 tonna nagy rombuszhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei és a 2a övezet egyesült királysági vizei (TUR/*2AC4-C).

(2)

Ebből legfeljebb 308 tonna sima rombuszhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei és a 2a övezet egyesült királysági vizei (BLL/*2AC4-C); valamint a 7d és 7e övezet egyesült királysági és uniós vizei (BLL/*7DE.).

(3)

Ebből legfeljebb 1 638 tonna nagy rombuszhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei és a 2a övezet egyesült királysági vizei (TUR/*2AC4-C).

Belgium

142

Dánia

303

Németország

77

Franciaország

37

Hollandia

1 077

Svédország

2

(4)

Ebből legfeljebb 1 260 tonna sima rombuszhal halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei és a 2a övezet egyesült királysági vizei (BLL/*2AC4-C); a 3a övezet uniós vizei (BLL/*03A-C.); valamint a 7d és 7e övezet egyesült királysági és uniós vizei (BLL/*7DE.).

Belgium

109

Dánia

233

Németország

60

Franciaország

28

Hollandia

828

Svédország

2”

10.

Az IA. melléklet B. részében a 94. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„94. táblázat

Faj:

sima rombuszhal

 

 

Övezet:

a 3a övezet uniós vizei

 

Scophthalmus rhombus

 

 

(BLL/03A-C.)

 

Dánia

 

116

(1)

Analitikai TAC

 

 

Németország

 

0

(1)

 

 

 

Hollandia

 

11

(1)

 

 

 

Svédország

 

21

(1)

 

 

 

Unió

 

148

(1)

 

 

 

TAC

 

148

 

 

 

 

(1)

Ennek akár 100 %-a halászható a következő övezetekben: az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei (BLL/*2AC4-C1).”

11.

Az IA. melléklet B. részében a 98. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„98. táblázat

Faj:

rájaalakúak

Rajiformes

 

Övezet:

a 6a, 6b, 7a–c és 7e–k övezet egyesült királysági és uniós vizei

 

 

 

(SRX/67AKXD)

 

Belgium

 

824

(1)(2)(3)(4)(5)

Elővigyázatossági TAC

 

 

Észtország

 

5

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Franciaország

 

3 702

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Németország

 

11

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Írország

 

1 191

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Litvánia

 

19

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Hollandia

3

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Portugália

 

20

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Spanyolország

 

996

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Unió

 

6 771

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

Egyesült Királyság

2 985

(1)(2)(3)(4)(5)

 

 

 

 

TAC

 

9 756

(3)(4)(5)

 

 

 

 

(1)

A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/67AKXD), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/67AKXD), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/67AKXD), a foltos rája (Raja montagui) (RJM/67AKXD), a sápadt rája (Leucoraja circularis) (RJI/67AKXD) és az érdes rája (Leucoraja fullonica) (RJF/67AKXD) fogásait külön kell bejelenteni.

(2)

Különleges feltétel: ennek legfeljebb 5 %-a halászható a 7d övezetben (SRX/*07D.), az uniós és egyesült királysági jogban az ott meghatározott területek tekintetében megállapított tilalmakat nem érintve. A kakukkrája (Leucoraja naevus) (RJN/*07D), a tüskés rája (Raja clavata) (RJC/*07D), a kurtafarkú rája (Raja brachyura) (RJH/*07D), a foltos rája (Raja montagui) (RJM/*07D), a sápadt rája (Leucoraja circularis) (RJI/*07D) és az érdes rája (Leucoraja fullonica) (RJF/*07D) fogásait külön kell bejelenteni. Ez a különleges feltétel nem vonatkozik a csíkos rájára (Raja microocellata) és a cifra rájára (Raja undulata).

(3)

Nem vonatkozik a cifra rájára (Raja undulata). Az e fajból a 7e övezetben ejtett fogásokat bele kell számítani az említett külön TAC (RJU/7DE.) szerinti mennyiségekbe. E fajnak a 6a, 6b, 7a–c és 7f–k övezetben véletlenül kifogott egyedeit meg kell óvni az esetleges sérülésektől. Ezeket az egyedeket haladéktalanul vissza kell engedni a tengerbe. A halászokat ösztönözni kell olyan módszerek és eszközök kidolgozására és alkalmazására, amelyek megkönnyítik e fajok egyedeinek gyors és biztonságos visszaengedését.

(4)

A csíkos rájára (Raja microocellata) kizárólag a 7e, 7f és 7g övezetben alkalmazandó. E faj véletlenül kifogott egyedeit meg kell óvni az esetleges sérülésektől. Ezeket az egyedeket haladéktalanul vissza kell engedni a tengerbe. A halászokat ösztönözni kell olyan módszerek és eszközök kidolgozására és alkalmazására, amelyek megkönnyítik e fajok egyedeinek gyors és biztonságos visszaengedését. A csíkos rája esetében a 7f és 7g övezetben az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek halászhatók.

 

Faj:

csíkos rája

Övezet:

7f és 7g

 

 

 

 

Raja microocellata

 

(RJE/7FG.)

 

 

 

Belgium

 

5

(1)

Elővigyázatossági TAC

 

 

Észtország

 

0

(1)

 

 

 

 

Franciaország

 

22

(1)

 

 

 

 

Németország

 

0

(1)

 

 

 

 

Írország

 

7

(1)

 

 

 

 

Litvánia

 

0

(1)

 

 

 

 

Hollandia

0

(1)

 

 

 

 

Portugália

 

0

(1)

 

 

 

 

Spanyolország

 

6

(1)

 

 

 

 

Unió

 

40

(1)

 

 

 

 

Egyesült Királyság

46

(1)

 

 

 

 

TAC

 

86

 

 

 

 

 

(1)

Különleges feltétel: ennek legfeljebb 5 %-a halászható a 7d övezetben, a kifogott mennyiséget pedig a következő kód feltüntetésével kell jelenteni: (RJE/*07D.). E különleges feltétel nem érinti az uniós és egyesült királysági jogban az ott meghatározott területek tekintetében megállapított tilalmakat.

(5)

A fent említett kvóta keretein belül a csíkos rája legfeljebb az alábbi mennyiségben fogható ki a 7e övezetben annak érdekében, hogy az ICES értékelésének megfelelően az említett állományra vonatkozóan lehetőség nyíljon a halászaton alapuló adatgyűjtés céljából a megfigyelési célú halászatra.

 

Faj:

csíkos rája

Övezet:

7e

 

 

 

 

Raja microocellata

 

(RJE/07E.)

 

 

 

Belgium

 

1

(1)

Elővigyázatossági TAC

 

 

Észtország

 

0

(1)

 

 

 

Franciaország

 

6

(1)

 

 

 

 

Németország

 

0

(1)

 

 

 

 

Írország

 

2

(1)

 

 

 

 

Litvánia

 

0

(1)

 

 

 

 

Hollandia

0

(1)

 

 

 

 

Portugália

 

0

(1)

 

 

 

 

Spanyolország

 

2

(1)

 

 

 

 

Unió

 

11

(1)

 

 

 

 

Egyesült Királyság

5

(1)

 

 

 

 

TAC

 

16

 

 

 

 

 

(1)

A 7e övezetben kizárólag a csíkos rájára vonatkozó megfigyelési halászati »nyomonkövetési programban« részt vevő hajók rakodhatják ki ezen állomány fogásait. Az egyéb hajók által kifogott példányokat meg kell óvni az esetleges sérülésektől, és haladéktalanul vissza kell engedni a tengerbe. Mindkét fél egymástól függetlenül határozza meg, hogyan osztja el a kvótáját a nyomonkövetési rendszereiben részt vevő hajók között. A részt vevő hajók számára elő kell írni, hogy gyűjtsék és osszák meg a következőkre vonatkozó adatokat: kirakodások és visszadobások, valamint lehetőleg a kifogott példányok biológiai sajátosságaira (hossz, tömeg és nem) vonatkozó adatok.”

12.

Az IA. melléklet B. részében a 101. táblázat 2. lábjegyzetében szereplő táblázatok helyébe a következő szöveg lép:

„Faj:

cifra rája

Övezet:

az ICES 8 övezet uniós vizei

 

 

Raja undulata

 

(RJU/8-C.)

 

 

Belgium

0

 

Elővigyázatossági TAC

 

Franciaország

13

(1)

 

 

 

 

Portugália

10

 

 

 

 

 

Spanyolország

10

(2)

 

 

 

 

Unió

33

 

 

 

 

 

Egyesült Királyság

0

 

 

 

 

 

TAC

33

 

 

 

 

 

(1)

További 28,5 tonna a megfigyelési célú halászatban részt vevő hajók számára osztható ki, hogy a valamely nemzeti kutatóintézet által kialakított módon az említett állományra vonatkozóan lehetőség nyíljon a halászaton alapuló adatgyűjtésre. Az e kiegészítő kvótából származó fogásokat külön kell jelenteni (RJU/8-C.SEN). Franciaország a fogások engedélyezését megelőzően értesítést küld a Bizottság részére a programban részt vevő hajó(k) nevéről. Ez nem sértheti a viszonylagos stabilitást.

(2)

További 21,5 tonna a megfigyelési célú halászatban részt vevő hajók számára osztható ki, hogy a valamely nemzeti kutatóintézet által kialakított módon az említett állományra vonatkozóan lehetőség nyíljon a halászaton alapuló adatgyűjtésre. Az e kiegészítő kvótából származó fogásokat külön kell jelenteni (RJU/8-C.SEN). Spanyolország a fogások engedélyezését megelőzően értesítést küld a Bizottság részére a programban részt vevő hajó(k) nevéről. Ez nem sértheti a viszonylagos stabilitást.

Faj:

cifra rája

Övezet:

az ICES 9 övezet uniós vizei

 

 

Raja undulata

 

(RJU/9-C.)

 

 

Belgium

0

 

Elővigyázatossági TAC

 

Franciaország

20

 

 

 

 

 

Portugália

15

(1)

 

 

 

 

Spanyolország

15

 

 

 

 

 

Unió

50

 

 

 

 

 

Egyesült Királyság

0

 

 

 

 

 

TAC

50

 

 

 

 

 

(1)

További 50 tonna a megfigyelési célú halászatban részt vevő hajók számára osztható ki, hogy a valamely nemzeti kutatóintézet által kialakított módon az említett állományra vonatkozóan lehetőség nyíljon a halászaton alapuló adatgyűjtésre. Az e kiegészítő kvótából származó fogásokat külön kell jelenteni (RJU/9-C.SEN). Portugália a fogások engedélyezését megelőzően értesítést küld a Bizottság részére a programban részt vevő hajó(k) nevéről. Ez nem sértheti a viszonylagos stabilitást.”

13.

Az IA. melléklet B. részében a 103. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„103. táblázat

Faj:

makréla

Scomber scombrus

 

Övezet:

a 3a, 3b, 3c és 3d övezet uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei; az ICES 4 övezet uniós és egyesült királysági vizei; a 2a és 4a övezet norvég vizei

 

 

 

(MAC/2A34-N)

 

Belgium

 

476

(1)(2)

Analitikai TAC

 

 

Dánia

 

27 882

(1)(2)(4)

E rendelet 7. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Németország

 

496

(1)(2)

 

 

 

 

Franciaország

 

1 498

(1)(2)

 

 

 

 

Hollandia

1 508

(1)(2)

 

 

 

 

Svédország

 

4 569

(1)(2)(3)

 

 

 

 

Unió

 

36 429

(1)(2)

 

 

 

 

TAC

 

739 386

 

 

 

 

 

(1)

Különleges feltétel: e kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek foghatók ki a következő övezetekben.

 

 

3a

(MAC/*03A.)

A 3a, 4b és 4c övezet egyesült királysági és uniós vizei

(MAC/*3A4BC)

4b

(MAC/*04B.)

4c

(MAC/*04C.)

a 2a, 5b, 6, 7, 8d, 8e, 12 és 14 övezet egyesült királysági és nemzetközi vizei

(MAC/*2AX14)

 

Belgium

0

0

0

0

286

 

Dánia

0

4 130

0

0

9 774

 

Németország

0

0

0

0

298

 

Franciaország

0

490

0

0

899

 

Hollandia

0

490

0

0

905

 

Svédország

0

0

390

10

2 741

 

Unió

0

5 110

390

10

14 903

(2)

E kvóták határértékein belül és a megfelelő parti állam egyetértésével legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek halászhatók a következő két övezetben:

 

 

a 2a és 4a övezet norvég vizei (MAC/*02A4AN-)

Feröer szigeteki vizek (MAC/*FRO1)

 

 

 

 

 

Belgium

0

Megállapítandó

 

 

 

 

 

Dánia

0

Megállapítandó

 

 

 

 

 

Németország

0

Megállapítandó

 

 

 

 

 

Franciaország

0

Megállapítandó

 

 

 

 

 

Hollandia

0

Megállapítandó

 

 

 

 

 

Svédország

0

Megállapítandó

 

 

 

 

 

Unió

0

Megállapítandó

 

 

 

 

(3)

Különleges feltétel: beleértve a 2a és 4a övezet norvég vizein (MAC/*2A4AN) halászható következő mennyiséget (tonna):

 

 

322

 

 

 

 

 

 

Az e különleges feltétel mellett folytatott halászatkor a közönséges tőkehal, a foltos tőkehal, a sávos tőkehal, a vékonybajszú tőkehal és a fekete tőkehal járulékos fogásait bele kell számítani az e fajokra megállapított kvótákba.

(4)

E kvóta határértékein belül Dánia az alábbi, a következő övezetekben lehalászandó átadásokat hajtja végre: a 6, 7 és 8d övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 8a, 8b és 8e övezet uniós vizei; a 12 és 14 övezet nemzetközi vizei; valamint a 2a és 5b övezet egyesült királysági és nemzetközi vizei (MAC/*2A14):

 

Németország

531

 

 

 

 

 

 

Spanyolország

1

 

 

 

 

 

 

Észtország

4

 

 

 

 

 

 

Franciaország

354

 

 

 

 

 

 

Írország

1 769

 

 

 

 

 

 

Lettország

3

 

 

 

 

 

 

Litvánia

3

 

 

 

 

 

 

Hollandia

774

 

 

 

 

 

 

Lengyelország

37”

 

 

 

 

 

14.

Az IA. melléklet B részében a 106. táblázat 1. lábjegyzetének helyébe a következő szöveg lép:

(1)

Kizárólag az ICES 4 övezet uniós vizein halászható (SOL/*04-EU).”

15.

Az IA. melléklet B. részében a 111. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„111. táblázat

Faj:

közönséges nyelvhal

 

Övezet:

7f és 7g

 

 

 

Solea solea

 

 

 

(SOL/7FG.)

 

 

Belgium

 

730

 

Analitikai TAC

 

 

Franciaország

 

73

 

E rendelet 7. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.”

 

Írország

 

37

 

 

 

 

 

Unió

 

840

 

 

 

 

 

Egyesült Királyság

405

 

 

 

 

 

TAC

 

1 267

 

 

 

 

 

16.

Az ID. mellékletben a 7., a 8., a 11., a 14., a 15. és a 16. táblázat helyébe a következő szöveg lép:

„7. táblázat

Faj:

germon (északi állomány)

 

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól északra

 

Thunnus alalunga

 

 

(ALB/AN05N)

 

Írország

4 310,57

 

 

Analitikai TAC

 

 

Spanyolország

24 295,97

 

 

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Franciaország

7 641,47

 

 

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Portugália

2 664,72

 

 

 

 

 

 

Unió

38 912,73

 

(1)(2)

 

 

 

 

TAC

47 251

 

 

 

 

 

 

(1)

A germon északi állományára célfajként halászó uniós halászhajók száma: 1 241 .

(2)

Különleges feltétel: az említett kvóta határértékein belül legfeljebb a következő mennyiség halászható az egyesült királysági vizeken (ALB/*AN05N-UK): 280,00.


8. táblázat

Faj:

germon (déli állomány)

 

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól délre

 

Thunnus alalunga

 

 

(ALB/AS05N)

 

Spanyolország

1 051,30

 

 

Analitikai TAC

 

 

Franciaország

345,49

 

 

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Portugália

735,71

 

 

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Unió

2 132,50

 

 

 

 

 

 

TAC

28 000

 

 

 

 

 

 


11. táblázat

Faj:

nagyszemű tonhal

 

 

Övezet:

Atlanti-óceán

 

 

Thunnus obesus

 

 

 

(BET/ATLANT)

 

Spanyolország

8 079,90

 

(1)

Analitikai TAC

 

 

Franciaország

3 431,99

 

(1)

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Portugália

3 067,50

 

(1)

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Unió

14 579,39

 

(1)

 

 

 

 

TAC

62 000

 

(1)

 

 

 

 

(1)

A nagyszemű tonhalra vonatkozóan külön kell bejelenteni a legalább 20 méter teljes hosszúságú, erszényes kerítőhálós hajók (BET/*ATLPS) és horogsoros hajók (BET*ATLLL) által kifogott fogásmennyiségeket. Júniustól, ha a fogások elérik a kvóta 80 %-át, a tagállamoknak e halászhajók fogásairól hetente kell beszámolniuk.


14. táblázat

Faj:

kardhal

 

 

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól északra

 

Xiphias gladius

 

 

 

(SWO/AN05N)

 

Spanyolország

6 294,13

 

(2)

Analitikai TAC

 

 

Portugália

1 143,97

 

(2)

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Más tagállamok

168,10

 

(1)(2)

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Unió

7 606,20

 

 

 

 

 

 

TAC

13 200

 

 

 

 

 

 

(1)

Kizárólag a járulékos fogásokra. Az e közös kvótába beszámítandó fogásokat külön kell bejelenteni (SWO/AN05N_AMS).

(2)

Különleges feltétel: e mennyiség legfeljebb 2,39 %-a halászható az Atlanti-óceánon az é. sz. 5°-tól délre (SWO/*AS05N). Az e különleges feltételbe beszámítandó fogásokat külön kell bejelenteni (SWO/*AS05N_AMS).


15. táblázat

Faj:

kardhal

 

 

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól délre

 

Xiphias gladius

 

 

 

(SWO/AS05N)

 

Spanyolország

4 978,46

 

(1)

Analitikai TAC

 

 

Portugália

327,94

 

(1)

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Unió

5 306,40

 

 

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

TAC

10 000

 

 

 

 

 

 

(1)

Különleges feltétel: e mennyiség legfeljebb 3,51 %-a halászható az Atlanti-óceánon az é. sz. 5°-tól északra (SWO/*AS05N).


16. táblázat

Faj:

kardhal

 

 

Övezet:

Földközi-tenger

 

 

Xiphias gladius

 

 

 

(SWO/MED)

 

Horvátország

13,74

 

(1)(2)

Analitikai TAC

 

 

Ciprus

50,67

 

(1)(2)

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Spanyolország

1 565,04

 

(1)(2)

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Franciaország

109,08

 

(1)(2)

 

 

 

 

Görögország

1 036,02

 

(1)(2)

 

 

 

 

Olaszország

3 208,44

 

(1)(2)

 

 

 

 

Málta

380,64

 

(1)(2)

 

 

 

 

Unió

6 363,63

 

(1)(2)

 

 

 

 

TAC

9 017

 

 

 

 

 

 

(1)

Ez a kvóta kizárólag április 1-jétől december 31-ig halászható.

 

 

(2)

Különleges feltétel: a földközi-tengeri kardhal járulékos fogásait bele kell számítani e kvótába, de külön kell bejelenteni (SWO/MED-BC). A földközi-tengeri kardhal sportolási és rekreációs célú halászat keretében fogott elpusztult egyedeit bele kell számítani e kvótába, de külön kell bejelenteni (SWO/MED-SR).”

17.

Az ID. mellékletben a 12. táblázat 5. és 6. lábjegyzetének helyébe a következő szöveg lép:

(5)

Különleges feltétel: az itt megállapított teljes kifogható mennyiség keretében a következő fogási korlátok érvényesek, illetve tagállamok közötti elosztás alkalmazandó a kékúszójú tonhal 8 kg/75 cm és 30 kg/115 cm közötti méretű egyedeinek a VI. melléklet 3. pontjában meghatározott hajók által ejtett fogásaira (BFT/*643):

 

Olaszország

105,66

 

 

 

 

 

Unió

105,60

 

 

 

 

(6)

Különleges feltétel: az itt megállapított teljes kifogható mennyiség keretében a következő fogási korlátok érvényesek, illetve tagállamok közötti elosztás alkalmazandó a kékúszójú tonhal 8 kg/75 cm és 30 kg/115 cm közötti méretű egyedeinek tenyésztési célból, a VI. melléklet 3. pontjában meghatározott hajók által ejtett fogásaira (BFT/*8303F):

 

Horvátország

952,17

 

 

 

 

 

Unió

952,17

 

 

 

 

18.

Az IF. melléklet helyébe a következő szöveg lép:

„IF. MELLÉKLET

DÉLI KÉKÚSZÓJÚ TONHAL – ELTERJEDÉSI TERÜLET

Faj:

déli kékúszójú tonhal

Thunnus maccoyii

Övezet:

Minden elterjedési terület

(SBF/F41-81)

Unió

 

13

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

TAC

 

20 642

 

(1)

Kizárólag a járulékos fogásokra. E kvóta keretében nem engedélyezett a faj célzott halászata.

19.

Az IG. melléklet helyébe a következő szöveg lép:

„IG. MELLÉKLET

A WCPFC-EGYEZMÉNY HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TERÜLET

1. táblázat

Faj:

nagyszemű tonhal

Thunnus obesus

Övezet:

a WCPFC-egyezmény hatálya alá tartozó terület

(BET/WCPFC)

Unió

 

2 000

(1)

Elővigyázatossági TAC

TAC

 

Nem releváns

(1)

(1)

Ez a kvóta csak horogsorral halászó halászhajókkal halászható.


2. táblázat

Faj:

kardhal

Xiphias gladius

Övezet:

a WCPFC-egyezmény hatálya alá tartozó területnek a d. sz. 20°-tól délre eső része

(SWO/F7120S)

Unió

 

3 170,36

 

Elővigyázatossági TAC

TAC

 

Nem releváns

 

20.

Az IH. melléklet helyébe a következő szöveg lép:

„IH. MELLÉKLET

AZ SPRFMO-EGYEZMÉNY HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TERÜLET

1. táblázat

Faj:

fogashalak

Dissostichus spp.

Övezet:

az SPRFMO-egyezmény hatálya alá tartozó terület, A. és B. kutatási terület (1)

(TOT/SPR-AB)

TAC

162

(2)(3)(4)

Elővigyázatossági TAC

 

 

(1)

A. kutatási terület:

 

ÉNY

d. sz. 50° 30′, k. h. 136°

 

 

 

 

ÉK

d. sz. 50° 30′, k. h. 140° 30′

 

 

 

 

DK

d. sz. 54° 50′, k. h. 140° 30′

 

 

 

 

DNY

d. sz. 54° 50′, k. h. 136°

 

 

 

 

B. kutatási terület:

 

ÉNY

d. sz. 52° 45′, k. h. 140° 30′

 

 

 

 

ÉK

d. sz. 52° 45′, k. h. 145° 30′

 

 

 

 

DK

d. sz. 54° 50′, k. h. 145° 30′

 

 

 

 

DNY

d. sz. 54° 50′, k. h. 140° 30′

 

 

 

(2)

Ez az éves TAC csak a felderítő halászatra vonatkozik. A halászatnak a 600 m és 2 500 m közötti mélységekre kell korlátozódnia. A halászatot egy, legfeljebb 60 egymást követő napig tartó útra kell korlátozni, amelyre 2024. május 1. és november 15. között bármikor sor kerülhet. 2024. november 1-jétől 15-ig a horogsorokat csak éjjel szabad kihelyezni, és az alábbi(ak) elpusztulása esetén minden halászati tevékenységet azonnal be kell szüntetni:

a)

a következő fajok bármelyikének egy egyede: vándoralbatrosz (Diomedea exulans), szürkefejű albatrosz (Thalassarche chrysostoma), dolmányos albatrosz (Thalassarche melanophris), szürke viharmadár (Procellaria cinerea), selymes viharmadár (Pterodroma mollis); vagy

b)

a következő fajok bármelyikének három egyede: kormos albatrosz (Phoebetria palpebrata), déli óriáshojsza (Macronectes giganteus) és északi óriáshojsza (Macronectes halli).

A halászatot tovább kell korlátozni legfeljebb 100, egyenként legfeljebb 5 000 horoggal ellátott halászeszközre. A horogsorokat egymástól legalább 3 tengeri mérföldre kell elhelyezni, és azok nem helyezhetők ki olyan helyeken, ahol egy naptári éven belül horogsorok voltak kihelyezve. A halászatot a TAC elérésekor vagy a halászati út során történt 100 horogsor kivetése és fedélzetre való felhúzása után kell befejezni, attól függően, hogy melyik következik be előbb.

(3)

Ebből legfeljebb 129 tonna halászható az A. kutatási területen. Az A. kutatási területen a fogashalak fogásait külön kell jelenteni (TOT/SPR-A).

(4)

Ebből legfeljebb 33 tonna halászható a B. kutatási területen. A B. kutatási területen a fogashalak fogásait külön kell jelenteni (TOT/SPR-B).


2. táblázat

Faj:

chilei fattyúmakréla

Trachurus murphyi

Övezet:

az SPRFMO-egyezmény hatálya alá tartozó terület

(CJM/SPRFMO)

Németország

18 622,82

 

Analitikai TAC

Hollandia

20 185,21

 

A 847/96/EK rendelet 3. cikkének (2) és (3) bekezdése nem alkalmazandó.

Litvánia

12 958,23

 

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Lengyelország

22 280,74

 

 

Unió

74 047,00

 

 

TAC

Nem releváns

 

 

21.

A VI. melléklet 4. pontja helyébe a következő szöveg lép:

„4.

Azon halászhajók maximális száma az egyes tagállamokban, amelyek számára engedélyezhető a kékúszójú tonhalnak az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren történő halászata, fedélzeten való tartása, átrakodása, szállítása vagy kirakodása.

A. táblázat

 

Halászhajók száma (1)

 

Görögország (2)

Spanyolország

Franciaország

Horvátország

Olaszország

Ciprus (3)

Málta (4)

Portugália

Erszényes kerítőhálós hajók (5)

0

7

22

18

21

1

2

0

Horogsoros hajók

0

38

23

0

40

17

63

0

Etetőhajók

0

66

8

0

0

0

0

0

Kézi horogsoros hajók

0

1

47

24

0

0

0

0

Vonóhálós hajók

0

0

56

0

0

0

0

0

Kisüzemi part menti halászatban részt vevő hajók

64

696

89

0

0

0

0

0

Egyéb kisüzemi hajók (6)

41

0

60

0

142

0

240

76

22.

A VI. melléklet 5. pontja helyébe a következő szöveg lép:

„5.

Az egyes tagállamok által az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren engedélyezett kékúszójútonhal-halászat céljából állított csapdák maximális száma

Csapdák maximális száma

Tagállam

Csapdák száma

Spanyolország

6

Olaszország

5

Portugália

2 ”

23.

A VI. melléklet 6. pontja helyébe a következő szöveg lép:

„6.

Az egyes tagállamok maximális kékúszójútonhal-tenyésztési és -hizlalási kapacitása, valamint a kifogott, vadon élő kékúszójú tonhalak telepíthető egyedeinek maximális mennyisége, amelyet az egyes tagállamok kioszthatnak halgazdaságaik között az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren

A. táblázat

Maximális tonhaltenyésztési és -hizlalási kapacitás

 

Halgazdaságok száma

Kapacitás (tonnában)

Görögország

0

0

Spanyolország

7

15 860,72

Horvátország

4

7 880,00

Olaszország

3

1 160,00

Ciprus

0

0

Málta

6

17 213,00

Portugália

2

667

B. táblázat

Kifogott, vadon élő kékúszójú tonhalak telepíthető egyedeinek maximális mennyisége (tonnában)

Görögország

0

Spanyolország

11 329,09

Horvátország

3 225,10

Olaszország

610,00

Ciprus

0

Málta

12 295,00

Portugália

517,00”

24.

A IX. melléklet helyébe a következő szöveg lép:

„IX. MELLÉKLET

A WCPFC-EGYEZMÉNY HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TERÜLET

1.   

A WCPFC-egyezmény hatálya alá tartozó területen a d. sz. 20 °-tól délre kardhal (Xiphias gladius) halászatára engedéllyel rendelkező horogsoros uniós halászhajók maximális száma:

Spanyolország

14

Unió

14

2.   

A WCPFC-egyezmény hatálya alá tartozó területnek az é. sz. 20° és a d. sz. 20° közötti részén trópusi tonhal halászatára engedéllyel rendelkező uniós erszényes kerítőhálós hajók maximális száma:

Spanyolország

4

Unió

4

25.

A XI. melléklet 2. pontja helyébe a következő szöveg lép:

„2.

Az (EU) 2023/194 rendelet IA. mellékletének B. részében szereplő, az ICES 3a, 3b, 3c és 3d övezet uniós vizeiben; a 2a övezet egyesült királysági vizeiben; az ICES 4 alterület uniós és egyesült királysági vizeiben; valamint a 2a és 4a övezet norvég vizeiben élő makrélára (Scomber scombrus) vonatkozó táblázatok helyébe a következő szöveg lép:

»Faj:

makréla

Scomber scombrus

Övezet:

a 3a, 3b, 3c és 3d övezet uniós vizei; a 2a övezet egyesült királysági vizei; az ICES 4 övezet uniós és egyesült királysági vizei; a 2a és 4a övezet norvég vizei

(MAC/2A34-N)

Belgium

 

501

(1)(2)

Analitikai TAC

Dánia

 

29 446

(1)(2)(4)

E rendelet 8. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Németország

 

523

(1)(2)

 

 

 

Franciaország

 

1 579

(1)(2)

 

 

 

Hollandia

 

1 589

(1)(2)

 

 

 

Svédország

 

4 743

(1)(2)(3)

 

 

 

Unió

 

38 381

(1)(2)

 

 

 

TAC

 

782 066

 

 

 

 

(1)

Különleges feltétel: e kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek foghatók ki a következő övezetekben.

 

3a

a 3a, 4b és 4c övezet egyesült királysági és uniós vizei

4b

4c

a 2a, 5b, 6, 7, 8d, 8e, 12 és 14 övezet egyesült királysági és nemzetközi vizei

 

 

(MAC/*03A.)

(MAC/*3A4BC)

(MAC/*04B.)

(MAC/*04C.)

(MAC/*2AX14)

 

Belgium

0

0

0

0

301

 

Dánia

0

4 130

0

0

10 312

 

Németország

0

0

0

0

314

 

Franciaország

0

490

0

0

947

 

Hollandia

0

490

0

0

953

 

Svédország

0

0

390

10

2 846

 

Unió

0

5 110

390

10

15 673

 

(2)

E kvóták határértékein belül és a megfelelő parti állam egyetértésével legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek halászhatók a következő két övezetben:

 

 

a 2a és 4a övezet norvég vizei (MAC/*02A4AN-)

Feröer szigeteki vizek (MAC/*FRO1)

 

 

 

 

Belgium

0

0

 

 

 

 

Dánia

0

0

 

 

 

 

Németország

0

0

 

 

 

 

Franciaország

0

0

 

 

 

 

Hollandia

0

0

 

 

 

 

Svédország

0

0

 

 

 

 

Unió

0

0

 

 

 

(3)

Különleges feltétel: beleértve a 2a és 4a övezet norvég vizein (MAC/*2A4AN) halászható következő mennyiséget (tonna):

 

 

266

 

 

 

 

 

Az e különleges feltétel mellett folytatott halászatkor a közönséges tőkehal, a foltos tőkehal, a sávos tőkehal, a vékonybajszú tőkehal és a fekete tőkehal járulékos fogásait bele kell számítani az e fajokra megállapított kvótákba.

(4)

E kvóta határértékein belül Dánia az alábbi, a következő övezetekben lehalászandó átadásokat hajtja végre: a 6, 7 és 8d övezet egyesült királysági és uniós vizei; a 8a, 8b és 8e övezet uniós vizei; a 12 és 14 övezet nemzetközi vizei; valamint a 2a és 5b övezet egyesült királysági és nemzetközi vizei (MAC/*2A14):

 

Németország

749

 

 

 

 

 

Spanyolország

1

 

 

 

 

 

Észtország

6

 

 

 

 

 

Franciaország

499

 

 

 

 

 

Írország

2 495

 

 

 

 

 

Lettország

5

 

 

 

 

 

Litvánia

5

 

 

 

 

 

Hollandia

1 092

 

 

 

 

 

Lengyelország

53«”

 

 

 

 


(1)  Az e táblázatban foglalt értékek tovább növelhetők, amennyiben teljesülnek az Unió által vállalt nemzetközi kötelezettségek.

(2)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval, vagy egy darab kis méretű erszényes kerítőhálós hajóval és három egyéb kisüzemi hajóval helyettesítettek.

(3)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval, vagy egy darab kis méretű erszényes kerítőhálós hajóval és legfeljebb három horogsoros hajóval lehet helyettesíteni.

(4)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval lehet helyettesíteni.

(5)  Az erszényes kerítőhálós hajókra vonatkozóan az e táblázatban feltüntetett számadatok a tagállamok közötti átadások eredményét tükrözik, és a jövőre nézve nem keletkeztetnek korábbról fennálló jogokat.

(6)  Többfunkciós, többféle halászeszközt (horogsort, kézi horogsort, pergetett horogsort) használó hajók.”


ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2024/1015/oj

ISSN 1977-0731 (electronic edition)


Top