Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62013TN0477

Kohtuasi T-477/13: 4. septembril 2013 esitatud hagi — Syrian Lebanese Commercial Bank versus nõukogu

ELT C 336, 16.11.2013, p. 25–26 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
ELT C 336, 16.11.2013, p. 24–25 (HR)

16.11.2013   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 336/25


4. septembril 2013 esitatud hagi — Syrian Lebanese Commercial Bank versus nõukogu

(Kohtuasi T-477/13)

2013/C 336/55

Kohtumenetluse keel: prantsuse

Pooled

Hageja: Syrian Lebanese Commercial Bank S.A. L. (Beirut, Liibanon) (esindajad: advokaadid P. Vanderveeren, L. Defalque ja T. Bontinck)

Kostja: Euroopa Liidu Nõukogu

Nõuded

Hageja palub Üldkohtul:

tuvastada, et Euroopa Liit kannab lepinguvälist vastutust seetõttu, et arvas ja jättis hageja nõukogu määruse nr 36/2012 II lisas olevasse nimekirja;

seetõttu mõista hagejale välja piisav ja täielik hüvitis kahju eest, mille talle põhjustas liidu õigusvastane tegutsemine, neljakümne ühe miljoni seitsmekümne nelja tuhande üheksasaja neljakümne (41 074 940) euro suuruses summas, millele lisandub tasandusintress ja viivitusintress määras, mida Euroopa Kekspank kohaldab oma põhilistele refinantseerimistoimingutele, mida suurendatakse kahe protsendipunkti võrra, ning mõista ajutiselt välja hüvitis ühe miljoni suuruses summas, mida kohandatakse vastavalt neile kuludele ja investeeringutele, mis hagejal tuleb teha selleks, et taastada oma maine ja hea nimi;

teise võimalusena, kui leitakse, et põhjustatud kahju eest tasumisele kuuluv hüvitis tuleb uuesti arvutada, määrata Üldkohtu kodukorra artikli 65 punkti d, artikli 66 lõike 1 ja artikli 70 alusel ekspertiis;

mõista hagiga seotud kulud välja nõukogult.

Väited ja peamised argumendid

Oma nõude põhjendusena esitab hageja nõukogu väidetava õigusvastase tegutsemise kohta, nii seoses vara külmutamise meetme kui ka selle kuni 2012. aasta jaanuarini jõus hoidmisega, neli väidet:

nõukogu tegi ilmse hindamisvea seoses hageja osalemisega Süüria režiimi rahastamises;

nõukogu ei põhjendanud piisavalt ja täpselt meetmeid, mida ta hageja suhtes võttis;

nõukogu rikkus hageja kaitseõigusi, õigust õiglasele kohtumõistmisele ja õigust tõhusale õiguskaitsevahendile; ja

nõukogu analüüsis oli puudusi, mistõttu on tema poolt võetud piiravad meetmed õigusvastased.

Hageja väidab, et nõukogu võetud vara külmutamise meede põhjustas hagejale otseselt materiaalset ja mittemateriaalset kahju.

Materiaalse kahju osas väidab hageja, et tema tegevusele ja tehnoloogiale põhjustati olulist kahju, mis tulenes eeskätt sellest, et ta kaotas ärisuhted mitmete Euroopa ja Araabia pankadega, tema tegevuskasum vähenes drastiliselt ja alates 2012. aastast panga väärtus vähenes. Lisaks katkestas tema varasem pangandustarkvara tarnija temaga kõik suhted.

Mittemateriaalse kahju osas soovib hageja, et talle hüvitataks nõukogu võetud õigusvastaste meetmetega tema mainele põhjustatud kahju.


Top