Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013XC0411(01)

    Suunised jaekaubanduse jaoks mõeldud komplektina esitatud kaupade klassifitseerimiseks kombineeritud nomenklatuuri

    ELT C 105, 11.4.2013, p. 1–6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    11.4.2013   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 105/1


    Suunised jaekaubanduse jaoks mõeldud komplektina esitatud kaupade klassifitseerimiseks kombineeritud nomenklatuuri

    2013/C 105/01

    Klassifitseerimise üldreegliga 3 b nähakse ka ette jaekaubanduse jaoks mõeldud komplektina esitatud kaupade klassifitseerimine.

    Kõnealuse reegli korral tähendab termin „jaekaubanduse jaoks mõeldud komplektina esitatud kaubad” kaupu:

    a)

    milles on vähemalt kaks erinevat toodet, mis on esmapilgul klassifitseeritavad erinevatesse gruppidesse;

    b)

    milles on tooted või esemed, mis on müügiks kokku pandud, et rahuldada konkreetset vajadust või sooritada mingit spetsiifilist tegevust, ja

    c)

    mis on kokku pandud viisil, mida ilma ümberpakkimiseta sobib kasutajale vahetult müüa (nt karpides või kastides või aluse peal).

    (Vt ka HSi selgitavaid märkusi klassifitseerimise üldreeglite 3 b ja 6 kohta.)

    Kõik eespool toodud tingimused peavad olema täidetud.

    Eespool nimetatud reeglid ei kehti klassifitseerimise üldreeglite 1 ja 6 alusel klassifitseeritavate komplektide kohta, kui mõiste „komplekt” esineb CN-koodi sõnastuses, nt

    6308 00 00 – komplektid riidest ja lõngast … jaemüügiks pakendatud,

    8206 00 00 – jaemüügiks pakendatud komplektid kahest või enamast rubriikidesse … kuuluvast tööriistast,

    9503 00 70 – muud mänguasjad komplektide või valikutena,

    või erisätete tõttu, nt

    VI jaotise märkus 3,

    VII jaotise märkus 1,

    XI jaotise märkus 14,

    grupi 61 märkused 3 ja 7,

    grupi 62 märkused 3 ja 6.

    A   OSA

    … „mida on esmapilgul võimalik klassifitseerida eri rubriikidesse” …

    1)

    Klassifitseerimise üldreeglit 3 b käsitleva HSi selgitava märkuse kohaselt on esimene tingimus, mille kohaselt kaht või enamat toodet käsitatakse „jaekaubanduse jaoks mõeldud komplektina” see, et neid peab saama klassifitseerida eri rubriikidesse.

    2)

    Sellegipoolest võib kaht või enamat samasse rubriiki, kuid eri alamrubriiki kuuluvat toodet lugeda klassifitseerimise üldreegli 6 ja HSi selgitava märkuse (milles kinnitatakse, et „eelpool esitatud reeglid 1–5 reguleerivad, vastavate muudatustega, klassifitseerimist alamrubriikide tasemel ühe ja sama rubriigi sees”) kohaselt komplektiks klassifitseerimise üldreegli 3 b tähenduses, kuna need vastavad eespool nimetatud tingimustele.

    Näide

    Jaemüügiks pakendatud, juuksehoolduseks ettenähtud kaupa, mis koosneb šampooni (3305 10 00) pudelist ja juuksevedeliku (3305 90 00) pudelist, loetakse rubriigi 3305 komplektiks.

    3)

    Kaht või enamat toodet, mis kuuluvad samasse rubriiki ja ka samasse alamrubriiki, ei saa käsitada komplektina klassifitseerimise üldreegli 3 b tähenduses, kuna need ei vasta eespool nimetatud tingimustele.

    Näide

    Jaemüügiks pakendatud kaup, mis koosneb puhastusvahendist, toonikust ja niisutajast. Kõnealusel juhul kuuluvad kõik tooted alamrubriiki 3304 99 00, seega ei moodusta tooted komplekti.

    B OSA, I

    … „et rahuldada konkreetset vajadust või sooritada mingit spetsiifilist tegevust”

    1)

    Selleks et neid saaks komplektina klassifitseerida, on komplekti üksikud esemed omavahel seotud ja need on ette nähtud koos või omavahel kombineeritult kasutamiseks, et rahuldada konkreetset vajadust või sooritada mingit spetsiifilist tegevust.

    2)

    Terminit „konkreetne vajadus” võib laialt tõlgendada, kuna selleks, et vastata konkreetsele vajadusele, võib esemeid kasutada kindlas järjekorras (nt mitmest tootest koosnev kosmeetiline nahahoolduskomplekt) või läbisegi (nt komplekt puurist ja tüüblitest) (vt ka B osa, I, punkti 5 alapunkt d).

    3)

    Terminit „spetsiifiline tegevus” võib kirjeldada kui tegevust mingi teatava/spetsiifilise sündmuse korral ja komplekti esemeid kasutatakse harilikult selle sündmuse jooksul.

    4)

    Olukorrad, kus kaupa käsitatakse/ei käsitata konkreetse vajaduse rahuldamise või spetsiifilise tegevuse sooritamise eesmärgil kokkupanduna, on alljärgnevad.

    a)

    Asjaolu, et esemed on kokku pandud kingitusena/kinkepakendis (nt jõuludeks, emadepäevaks, valentinipäevaks jne), ei tähenda automaatselt, et need on kokku pandud selleks, et rahuldada konkreetset vajadust või sooritada mingit spetsiifilist tegevust. Seda tuleb siiski iga üksikjuhtumi puhul eraldi kaaluda. Samuti ei klassifitseerita jaemüügiks pakendatud komplektideks üheskoos esitatud ja ühesuguse kujunduse/kaunistusega esemeid (nt kõik esemed on roosade lilledega), v.a. juhul, kui need on kokku pandud konkreetse vajaduse rahuldamiseks või mingi spetsiifilise tegevuse sooritamiseks. Nt esemete kogum, mis koosneb ühesuguse kaunistusega käekellast, elektroonilisest taskukalkulaatorist ja pastapliiatsist ning on jaemüügiks pakendatud ühte karpi, ei moodusta komplekti klassifitseerimise üldreegli 3 b tähenduses, sest need esemed ei ole kokku pandud konkreetse vajaduse rahuldamiseks või mingi spetsiifilise tegevuse sooritamiseks.

    b)

    Esemed, mida kasutatakse ühes kohas/ümbruskonnas, ei pea tingimata olema ette nähtud konkreetse vajaduse rahuldamiseks või mingi spetsiifilise tegevuse sooritamiseks. Näiteks rannakomplekt, mis koosneb rannakotist, saunalinast ja lendavast taldrikust, ei moodusta komplekti klassifitseerimise üldreegli 3 b tähenduses. Kuigi kõiki esemeid kasutatakse rannas, on need ette nähtud täiesti erinevateks tegevusteks (suplemine ja mängimine) ja ei ole üksteisega seotud.

    c)

    Asjaolu, et esemeid kasutab teatav isik või isikute rühm (lapsed, ühesuguse ameti või huvialaga inimesed jne), ei tähenda automaatselt, et tegemist on jaemüügiks pakendatud komplektidega. Tuleb siiski kaaluda, kas need on kokku pandud konkreetse vajaduse rahuldamiseks või mingi spetsiifilise tegevuse sooritamiseks.

    d)

    Toiduainete ja jookide kombinatsioonid ei ole lubatud, v.a juhul, kui need on ette nähtud ühe roa valmistamiseks.

    i)

    Toiduainete/jookide komplektid, mille koostisosad on ette nähtud koos kasutamiseks valmisroa või -eine või joogi valmistamiseks, klassifitseeritakse klassifitseerimise üldreegli 3 b alusel.

    ii)

    Reegel ei hõlma siiski tootevalikuid, mis on müüki pandud koos ja mis koosnevad erinevatest toiduainetest, alkohoolsetest jookidest või mittealkohoolsetest jookidest, mis ei ole ette nähtud koos kasutamiseks valmisroa või -eine või joogi valmistamiseks. Kui kaubaartiklite kombineerimisel ei saa valmistada valmisrooga või -einet või jooki, ei käsitata neid komplektina ja iga artikkel klassifitseeritakse eraldi oma sobivasse rubriiki. Näiteks nn jõulukorvid/kingikorvid, mis koosnevad nt juustust, veinist, šampanjast või likööridest, teest, keedisest, oliiviõlist, pasteedist, puuviljadest jne, tuleb klassifitseerida eraldi.

    Samas klassifitseeritakse ühe roa või joogi valmistamiseks ettenähtud toiduainete ja jookide kombinatsioon (nt tiramisu komplekt, mis sisaldab sobivas vahekorras Marsala veini, mida kasutatakse tiramisu valmistamiseks) klassifitseerimise üldreegli 3 b alusel komplektiks.

    Teisalt ei käsitata komplektina klassifitseerimise üldreegli 3 b tähenduses isegi jaemüügiks kokku pandud tooteid, kui selline kombinatsioon on ette nähtud nii söömiseks kui ka joomiseks, sest need ei ole kokku pandud konkreetse vajaduse rahuldamiseks või mingi spetsiifilise tegevuse sooritamiseks.

    iii)

    Eri sorti joogid/toiduained ja majapidamistarbed – need klassifitseeritakse eraldi, nt kohvikomplekt, mis on jaemüügiks pakendatud plastpakendisse ja koosneb järgmistest toodetest:

    lahustuv maitsekohvipulber,

    kaneelipulgad,

    väike roostevabast terasest riiv,

    kaanega metallanum (sisaldab kohvipulbrit) ja

    keraamiline kann

    klassifitseeritakse vastavalt eri toodetele rubriikidesse 2101 (lahustuv maitsekohvipulber), 0906 (kaneelipulgad), 8205 (väike metallriiv), 7323 (kaanega metallanum), 6912 (keraamiline kann).

    Kõnealuseid tooteid ei saa käsitada jaemüügiks pakendatud komplektidena klassifitseerimise üldreegli 3 b tähenduses, sest need ei rahulda konkreetset vajadust ja nendega ei sooritata mingit spetsiifilist tegevust (tolliseadustiku komitee 2008. aasta juuni selgitus).

    Samas klassifitseeritakse komplektiks ühekordse kasutusega väikese väärtusega plasttops (vt ka B osa, III, „väikese tähtsusega/väärtusega kaubaartiklit sisaldavad komplektid”) koos kohvikotikese ja suhkrukotikesega, mis on ette nähtud ühe tassitäie kohvi valmistamiseks.

    5)

    Näiteid toodetest, mida võib klassifitseerimise üldreegli 3 b alusel klassifitseerida komplektideks

    a)

    vanni-/ihuhooldustoodete komplektid, mis koosnevad eri toodetest, nagu nt dušigeel, vannivaht, seep, ihupiim või kombinatsioon šampoonist, näokreemist ja kätekreemist jne, samuti esemetest, mida nendega koos kasutatakse, nt käsn või pesulapp – tooteid tuleb kasutada üheaegselt, üksteise järel või läbisegi ning nad täiendavad üksteist. (Vt siiski allpool B osa, I, punkti 6, alapunkti a komplekte, mis koosnevad pesuartiklitest ja muudest artiklitest – eraldi klassifitseerimine. Vt ka B osa, III „väikese tähtsusega/väärtusega kaubaartiklit sisaldavad komplektid” näidet ii).

    Kui eespool nimetatud esemed on jaemüügiks pakendatud lukuga plastkotti, klassifitseeritakse plastkott klassifitseerimise üldreegli 5 b kohaselt, sest seda kasutatakse tavaliselt selliste kaupade pakendamiseks;

    b)

    ellujäämiskomplektid, mis sisaldavad ainult väikese väärtusega esemeid, nt: 2 terasest haaknõela, 2 terasest õngekonksu, 1 tekstiilist õngenöör (31 m), 1 väike kompass, 1 terasest õmblusnõel, 2 tulehakatuspulka, 1 vasktraat (91 cm), 1 mitmeotstarbeline nöör (3 m), 4 veekindlat tuletikku, 1 tikuraamat, 1 plastvile, 1 kleeplindiriba (30 cm), 1 žiletitera, 2 alkoholiga immutatud tampooni (haavade desinfitseerimiseks), 2 isekleepuvat plaastrit, korduvsuletav kilekott, 2 terasnaela, 1 kleepuva tagaküljega peegeldav fooliumitükk, 1 pliiats, 1 kuivsupipakk, 1 tk närimiskummi. Kõik komplekti kuuluvad esemed asuvad sõrmuskorgiga alumiiniumnõus, mis on 11 cm pikkune, 7,7 cm laiune ja 2,3 cm kõrgune ja mida müüakse trükimustriga blisterpakendis. Koostisosad on ette nähtud ühekordseks kasutamiseks hädaolukorras, nt planeerimata vahepeatuse ajal kõrvalises piirkonnas. Need on vajalikud konkreetsel eesmärgil – ellujäämiseks;

    c)

    patsientide haiglassemineku pakid/reisil kasutatavad hügieenipakid, sh mitmed väikese väärtusega esemed, nt pinnapuhastuslapid, ühekordne pastapliiats, hambahari, hambapasta, šampoon, näo- ja kehapuhastuslapid, käte desinfitseerimisvahend, riidevärskendaja, huulepalsam, seep, küünehari ja hügieenialane infoleht, või

    hügieenikomplektid, mis koosnevad nt kilesse pakitud seebitükist, lõhnastatud paberkäterätist, mõnest pabertaskurätist ja kahest WC prill-laua paberkattest (ühekordsed), mis kõik asuvad kokkuvolditavas plastümbrikus.

    Samas ei klassifitseerita sarnaseid komplekte – reisi-/lennureisikomplekte, mis sisaldavad lisaks tualett-tarvetele ka toasusse, pidžaamasid jms – , klassifitseerimise üldreegli 3 b kohaselt komplektideks, kuna toasussid, pidžaamad jms ei ole isiklikud tualett-tarbed. (Vt ka määrus (EÜ) nr 2855/2000 ja terviseohutuse komitee 22. istung.);

    d)

    komplekt puurist ja tüüblitest, kuhu kuuluvad nt suurel pöörlemiskiirusel töötavate terasepuuride spiraalterad, puidupuuride spiraalterad, karastatud metallist müüripuuriterad, magnethoidjaga kruvikeerajaterad ja tüüblid. Kõik koostisosad asuvad plastvaheseintega osadeks jaotatud plastkohvris – isegi kui esemeid ei kasutata harilikult koos mingi spetsiifilise tegevuse sooritamiseks ja ainult mõnda neist saab kasutada teatava sündmuse korral, võib neid käsitada konkreetse vajaduse (nt remont, parandamine või koduhooldus) rahuldamise eesmärgil kokkupanduks;

    e)

    remondikomplekt või tee-ise-komplekt, kuhu kuuluvad nt tapeedieemaldus- ja maalritöövahendid (maalripintslid, puusepapliiatsid, maalrirullid, spetsiaalsed noad, kaabitsad, pahtlilabidad, mõõdulint, voolutester, värvialus jne). Kõiki tooteid on vaja ühel eesmärgil – seina remondiks;

    f)

    komplekt, mis koosneb raamatust ja selle kaane külge kinnitatud ja raamatuga seotud CD-st (CD sisaldab nt raamatuga seotud keeleharjutusi) klassifitseeritakse klassifitseerimise üldreegli 3 b alusel, sest mõlemad esemed on kokku pandud konkreetse vajaduse rahuldamiseks (nt võõrkeele õppimiseks).

    6)

    Näiteid toodetest, mida ei või klassifitseerimise üldreegli 3 b alusel klassifitseerida komplektideks

    a)

    vanni-/ihuhooldustoodete komplektid, mis koosnevad pesemisvahenditest (nt dušigeel, seep) ja täiendavatest esemetest, mida kasutatakse eraldi (nt toasussid, käsipeeglid, juukseharjad, dekoratiivküünlad jne). Eri artikleid ei kasutata koos või omavahel kombineeritult. Kuigi neid võib kasutada ühes ja samas kohas (vannitoas), on need ette nähtud erinevate vajaduste rahuldamiseks. Pesemisvahendeid kasutatakse pesemiseks/ihuhoolduseks, samas kui teisi esemeid kasutatakse nt riietumiseks/juuksehoolduseks. (Vt ka B osa, I, punkti 5 alapunkti a näidet komplektiks klassifitseeritud vannikomplekti kohta ning B osa, III, „väikese tähtsusega/väärtusega kaubaartiklit sisaldavad komplektid” näidet ii.);

    b)

    mitmest anumast koosnev valik (teatud ka kui „stardikomplektid”), kuhu kuuluvad nt mitmesugused terasnaelad, mitmesugused osalise kattekihiga terasest kruvikonksud ja öösid, mitmesugused kattekihiga terasest konksud (sh pildikonksud), kattekihiga terasest rõhknaelad, elastsed kummipaelad, plastist ja terastihvtidega riiulikinnituskonsoolid, kummirõngad, terasest ja plastist rõhknaelad, terasest rõnga ja plastripatsiga võtmehoidjad, terasest kirjaklambrid, tüüblid, mitmesugused teraskruvid, kummi- või paberseibid. Komplekti koostisosad asuvad viies vaheseintega plastanumas, mida omakorda võib paigaldada kaasaskantavasse plastraami. Võrreldes nt B osa, I, punkti 5 alapunktis e osutatud remondikomplektiga ei rahulda mitmest anumast koosnev valik konkreetset vajadust, vaid seda saab kasutada ka mitmel pool mujal kui remontimisel, parandamisel või koduhooldustöödel. See sisaldab selliseid esemeid, nagu nt elastikpaelad, võtmerõngad ja kirjaklambrid … , mida kasutatakse muudel eesmärkidel.

    B OSA, II

    … „ nõuetele mittevastavad komplektid” …

    1)

    Kui üks või mitu komplekti eset ei rahulda sedasama konkreetset vajadust või ei ole ette nähtud sellesama spetsiifilise tegevuse sooritamiseks mis teised jaemüügiks pakendatud komplekti esemed, tuleb IGA ese klassifitseerida eraldi. Ei ole võimalik moodustada komplekti nõuetele mittevastavast komplektist ja võtta sellest välja ainult mõned esemed (vt ka HSi selgitavad märkused klassifitseerimise üldreegli 3 b kohta (X)).

    2)

    Esemeid saab klassifitseerida komplektiks ainult juhul, kui need on KÕIK omavahel seotud ja neid kasutatakse koos. Kõigil teistel juhtudel (st kui ainult mõned esemed on omavahel seotud ja neid kasutatakse koos), tuleb IGA ese klassifitseerida eraldi.

    3)

    Nt dušigeelist, seebist, ihupiimast ja toasussidest koosneva vannikomplekti korral (vt B osa, I, punkti 6 alapunkt a) tuleb IGA ese klassifitseerida eraldi, sest toasussid ei rahulda sama konkreetset vajadust.

    B OSA, III

    … „väikese tähtsusega/väärtusega kaubaartiklit sisaldavad komplektid” …

    1)

    Jaemüügiks mõeldud komplektideks kokku pandud kaupu võib kombineerida väikese tähtsusega/väärtusega kaubaartikliga (teatavatel juhtudel isegi mitmega), millel ei ole mingit seost teiste komplekti esemetega (st see ei ole ette nähtud sama konkreetse vajaduse rahuldamiseks või spetsiifilise tegevuse sooritamiseks) ja mis harilikult klassifitseeritaks eraldi.

    2)

    Väikese tähtsusega/väärtusega kaubaartikli olemasolu võib jätta tähelepanuta, kui määratakse kindlaks, kas esemete rühma korral on tegemist komplektiga või ei (nn de minimis reegel), ja kõik esemed klassifitseeritakse koos, eeldusel et kõik järgmised tingimused on täidetud:

    a)

    ese on komplektis kõrvaline/tähtsusetu element, nt viidatakse sellele kui üllatusele;

    b)

    see ei muuda komplekti põhiomadusi;

    c)

    eseme väärtus on võrreldes kogu komplekti esemete koguväärtusega väike

    ja

    d)

    harilikult on sellel väike praktiline väärtus ja seda saab kasutada ainult piiratud eesmärgil (nt ei saa seda korduvalt kasutada või on selle kasutamisaeg piiratud).

    Näited

    i)

    Käsitöökomplekt, mis koosneb mitmest käsitööks ette nähtud esemest (väike kolmnurkne teksariidest pearätt, punutud pael, võltskalliskivi ja liim räti kaunistamiseks) ning ühest väikesest üllatusest – kustutuskummist (mis ei ole tegevusega kuidagi seotud), mis on jaemüügiks pakendatud pappkarpi. Need kaubad tuleb klassifitseerida koos, st kustutuskumm tuleb klassifitseerida koos teiste komplekti esemetega.

    ii)

    Vannikomplekt, mis koosneb mitmest tualett-tarbest (nt dušigeel, seep, vannisool ja ihupiim) ja väikese väärtusega teeküünlast, mis on jaemüügiks pakendatud paberkarpi. Teeküünal tuleb klassifitseerida koos teiste komplekti esemetega. Samasuguse vannikomplekti esemed tuleks klassifitseerida siiski eraldi, kui sinna kuuluks dekoratiivküünal, mis ei ole väikese väärtusega, kuna küünal suurendab komplekti väärtust, teda saab võib-olla kauem kasutada kui tualett-tarbeid ja tema väärtus on suurem (vt B osa, I, punkti 6 alapunkt a).

    iii)

    Joonestuskomplekt, mis koosneb joonlauast, sirklist, pliiatsist ja pliiatsiteritajast, mis on pakendatud koos väikeste kleepsudega – kleepsud klassifitseeritakse koos komplektiga, kuna need on tähtsusetu element, mida kasutatakse vaid korra, need on väikese väärtusega jne.

    iv)

    Tekstiiltoodete komplekt, mis koosneb rubriigi 6117 sallist ja nendega sobivatest rubriigi 6116 sõrmkinnastest, mis on pakendatud koos rubriigi 7117 mitteväärismetallist kõrvarõngastega. Kõik esemed klassifitseeritakse eraldi, kuna kõrvarõngad on midagi enamat kui tähtsusetu element, neid saab praktiliselt kasutada ja nende väärtus ei ole väike.

    3)

    Eespool toodud reeglit võib juhtumipõhiselt kohaldada ka siis, kui üks põhiartikkel on esitatud koos ühe väikese tähtsuse/väärtusega esemega.

    Nt hommikuhelbeid sisaldavat karpi, kuhu on pandud väike ja väikese väärtusega üllatus, nagu nt plastkujuke/-mänguasi või kleepsud, ei klassifitseerita eraldi. Kui aga karbis on muusikaga CD, tarkvara või arvutimängud, klassifitseeritakse esemed eraldi, kuna CD on midagi enamat kui väikese väärtusega tähtsusetu element ja sellel on oluline funktsioon, mis ei ole seotud komplekti teiste esemetega.

    C   OSA

    … „on kokku pandud viisil, mida ilma ümberpakkimiseta sobib kasutajale vahetult müüa” …

    1)

    Selle märkuse kohaselt ning selleks, et tooteid käsitataks komplektina, peavad olema täidetud KÕIK järgmised tingimused:

    a)

    kõik komplekti esemed esitatakse üheaegselt ja ühes deklaratsioonis;

    b)

    kõik esemed esitatakse ühes pakendis, nt kaasaskantavas kohvris, plastkotis, karbis, võrgus või (pakitult või pakkimata) nt filamentkiududega tugevdatud kleeplindiga vms ühendatult;

    c)

    kõik esemed on kokku pandud viisil, mida ilma ümberpakkimiseta sobib kasutajale vahetult müüa.

    2)

    Siiski võib erandina punkti 1 alapunktist b esitada jaekaubanduse jaoks mõeldud komplekti kaupu eraldi pakendites, kui see on õigustatud, nt kaubaartiklite koostise (nt suurus, kaal, kuju, keemiline koostis) tõttu või transpordist või ohutusest lähtuvatel põhjustel, eeldusel et neid sobib ilma ümberpakkimiseta kasutajale vahetult müüa.

    Sellist olukorda saab heaks kiita üksnes siis, kui

    a)

    kaubad on esitatud proportsionaalses vahekorras, nt üks söögilaud (mille mõõtmed sobivad 4 inimesele) ja neli söögitoatooli; vastandina ebaproportsionaalsele vahekorrale, nt kolm söögilauda (mille mõõtmed sobivad 4 inimesele) ja üks söögitoatool,

    ja

    b)

    kaubad on pakendatud viisil, millest on selgelt näha, et need kuuluvad kokku, nt

    i)

    pakenditel peab olema selge viide teistele pakenditele (numeratsioon, pildid, kaubanduslik nimetus jne) või

    ii)

    dokumentides tuleb mainida, et kõnealused kaubad on eraldi pakendites, kuid kuuluvad kokku.


    Top