Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009D0566

2009/566/EÜ: Komisjoni otsus, 27. juuli 2009 , millega muudetakse otsust 2008/721/EÜ seoses tarbijaohutuse, rahvatervise ja keskkonna valdkonna teaduskomiteede liikmetele ja ekspertidele makstavate hüvitistega (teatavaks tehtud numbri K(2009) 5767 all)

ELT L 196, 28.7.2009, p. 61–62 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 19/06/2024; mõjud tunnistatud kehtetuks 32024D1514

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2009/566/oj

28.7.2009   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 196/61


KOMISJONI OTSUS,

27. juuli 2009,

millega muudetakse otsust 2008/721/EÜ seoses tarbijaohutuse, rahvatervise ja keskkonna valdkonna teaduskomiteede liikmetele ja ekspertidele makstavate hüvitistega

(teatavaks tehtud numbri K(2009) 5767 all)

(2009/566/EÜ)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eelkõige selle artikleid 152 ja 153,

ning arvestades järgmist:

(1)

Komisjoni 5. septembri 2008. aasta otsuse 2008/721/EÜ (millega luuakse teaduskomiteede ja ekspertide nõuandev struktuur tarbijaohutuse, rahvatervise ja keskkonnaga seotud valdkondades ning tunnistatakse kehtetuks otsus 2004/210/EÜ) (1) artiklis 19 on sätestatud, et teaduskomiteede liikmetel, reservi teadusnõustajatel ja välisekspertidel on õigus saada hüvitist komiteede kohtumistel, temaatilistes õpikodades, töörühmades ning muudel komisjoni korraldatud kohtumistel ja üritustel osalemise ning raportööritöö eest konkreetsete teemade puhul.

(2)

Otsuse 2008/721/EÜ III lisas on kindlaks määratud 300 euro suurune hüvitis iga osaletud täispäeva, 150 euro suurune hüvitis hommikupoolikul või õhtupoolikul toimunud kohtumistel osalemise ja 300 euro suurune hüvitis raportöörina töötamise eest. Kui selleks on asjakohane põhjendus ja kui eelarve seda lubab, võib viimast summat suurendada 600 euroni küsimuste puhul, millega kaasneb eriti suur töökoormus.

(3)

Lisas on samuti sätestatud, et komisjon hindab korrapäraselt vajadust kohandada kõnealuseid hüvitisi, võttes arvesse hinnaindekseid, teistes Euroopa Liidu asutustes ekspertidele makstavate hüvitiste hindamist ning liikmete, assotsieerunud liikmete, muude teadusnõustajate ja välisekspertide töökoormuse kohta saadud kogemust. Esimene hindamine peaks toimuma 2009. aastal.

(4)

Kehtiv hüvitiste tase määrati kindlaks 1997. aastal kõnealuste teaduskomiteede eelkäijate liikmete ja ekspertide jaoks ning seda ei ole sellest ajast alates enam läbi vaadatud. Võttes arvesse EUROSTATi tarbijahinnaindeksi andmeid tarbijahindade tõusu kohta ajavahemikul 1997–2008, peaks päevahüvitis olema 381,5 eurot. See summa tuleks ümardada 385 euroni.

(5)

Tuleks lõpetada vahetegemine terve päev või pool päeva kestvate kohtumiste vahel, et võtta arvesse reisi- ja kohaletulekuaega.

(6)

Kogemus on näidanud, et raportööride töökoormus sõltub suures osas arvamuse vastuvõtmisega seotud tegevuse keerukusest ja kestusest, mis omakorda sõltub küsimuse komplekssusest, andmete kättesaadavusest, läbitöötatava kirjaliku materjali hulgast, teiste organitega koostöö tegemise vajadusest ning sidusrühmade ja üldsusega peetavate vajalike arutelude ulatusest ja keerukusest. Raportööridele ette nähtud hüvitiste praegused kaks taset ei kajasta kõiki olukordi ja seega tuleks hüvitiste spektrit laiendada,

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

Ainus artikkel

Otsuse 2008/721/EÜ III lisa asendatakse käesoleva otsuse lisa tekstiga.

Brüssel, 27. juuli 2009

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Androulla VASSILIOU


(1)  ELT L 241, 10.9.2008, lk 21.


LISA

„III LISA

HÜVITISED

Teaduskomiteede liikmetel, reservi teadusnõustajatel ja välisekspertidel on järgmistel põhjustel õigus saada hüvitist, mis on seotud nende osalemisega teaduskomiteede tegevuses.

Komiteede kohtumistel, õpikodades, töörühmades ning muudel komisjoni korraldatud kohtumistel ja üritustel osalemise eest:

385 eurot iga kohtumisel osaletud päeva eest.

Raportöörina töötamise eest:

hüvitist arvestatakse vastavalt töökoormusele, mis sõltub küsimuse keerukusest, arvamuse vastuvõtmiseks kulunud ajast, andmete, teaduskirjanduse ning kogutava ja analüüsitava teabe hulgast ja kättesaadavusest, sidusrühmade ja üldsusega peetavate arutelude ulatusest ja keerukusest ning kontaktidest teiste organitega, võttes arvesse järgmisi kriteeriumeid:

Summa

Soovituslikud kriteeriumid

385 eurot

lihtne ja korduv küsimus

toimiku läbivaatusel põhinev arvamus, mis ei eelda ulatuslikku andmete ja kirjaliku materjali läbitöötamist

avalikku arutelu ei korraldata

esimese ja viimase kohtumise vahele jääb kuni viis kuud

770 eurot

keeruline küsimus

arvamus, mille tegemine eeldab ulatuslikku andmete ja kirjaliku materjali kogumist ja läbitöötamist

arutelu huvirühmade ja/või üldsusega, kus tagasiside läbitöötamine võtab vähe aega

esimese ja viimase kohtumise vahele jääb 5–9 kuud

1 155 eurot

väga keeruline küsimus

vajalik on ulatuslik andmete ja kirjaliku materjali kogumine ja analüüs

ulatuslik ja keerukas arutelu sidusrühmade, üldsuse ja teadusasutustega; läbitöötamist vajavat tagasisidet on palju

esimese ja viimase kohtumise vahele jääb rohkem kui üheksa kuud

komisjon näitab eespool esitatud kriteeriumidest lähtudes iga arvamustaotluse puhul eraldi, millist hüvitussummat raportööri suhtes kohaldatakse. Komisjon võib kohaldatava hüvitussumma valikut taotletud arvamuse ettevalmistamise ajal muuta, kui seda õigustavad ettenägematud muutused seoses asjaomaste kriteeriumitega;

komisjon hindab korrapäraselt vajadust kohandada kõnealuseid hüvitisi, võttes arvesse hinnaindekseid, teistes Euroopa Liidu asutustes ekspertidele makstavate hüvitiste hindamist ning liikmete, assotsieerunud liikmete, muude teadusnõustajate ja välisekspertide töökoormuse kohta saadud kogemust.”


Top